Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

A S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl egy nyílt világú, belső nézetű, lövöldözős játék, amelyet az ukrán GSC Game World fejlesztett. A THQ megunta a fejlesztők szerencsétlenkedését és 2007 márciusában kiadta.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14551) Laris2 válasza Kinsiinoo (#14550) üzenetére


Laris2
aktív tag

Igen, bár én az összefoglalóból töltöttem le.

(#14552) Dhampir válasza Laris2 (#14549) üzenetére


Dhampir
félisten

Rejtélyes emberek jelentek meg, pl Zapadló nagyapó :DDD :C

(#14553) Dhampir válasza shield (#14548) üzenetére


Dhampir
félisten

(#14554) shield válasza Laris2 (#14551) üzenetére


shield
Topikgazda

Nem tudom kitömöríteni a fordítást. Crc hibát ír.
Nem látom hogy valaki panaszkodott volna rajtam kívül. Légy szíves nézd meg!
Köszi.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#14555) Laris2 válasza shield (#14554) üzenetére


Laris2
aktív tag

Utána néztem most, simán lejött és probléma nélkül kicsomagoltam. Én WinRar-t használok.

(#14556) Kinsiinoo válasza shield (#14554) üzenetére


Kinsiinoo
senior tag

Korrupt lett a letöltés alatt azért kapsz CRC hibát rá kitömörítésnél.

Samsung S23 Ultra 12/512

(#14557) shield válasza Laris2 (#14555) üzenetére


shield
Topikgazda

Én használok is WinRar-t, de inkább TC-rel tömörítek. TotalCommanderrel ki szoktam csomagolni és másolni is, az sem megy. Többször letöltöttem és semmi. Most megpróbálom másik böngészővel, hátha segít.
Ugyan az, nem segített.
Amúgy én már jártam úgy hogy a Vinrar hibásan tömörített.
Légy szíves tömörítsd be TotalCommanderrel és töltsd fel még 1x.
Előre is köszi.

Mást nem is érdekelt a fordítás? Nagy a csend. :F

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#14558) rétisün válasza shield (#14557) üzenetére


rétisün
veterán

chrome-al, operával és firefox-al letöltve se tudtam kicsomagolni, se total commander, se 7zip nem boldogul vele. winrarom nincs...

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#14559) shield válasza rétisün (#14558) üzenetére


shield
Topikgazda

Akkor nem a mi készülékünkben van a hiba. Hiába, hibás a tömörítés. :D

Neki állsz a modnak? Látom Te is ritkán hallatod a hangod.

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#14560) rétisün válasza shield (#14559) üzenetére


rétisün
veterán

valóban, eléggé read only vagyok, nem csak itt a topikban, úgy általában a fórumon. nem is nagyon játszok mostanában, a secret trials 2 meg a hullócsillag is félbe van hagyva, pedig eléggé tetszett mindettő, amikor játszottam velük (még ha youtube meg végigjátszás segítséggel toltam is :B )

a legutóbbi stalker élményem a (szitén) SaGa fordításában megjelent "Ház a mocsárban"

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#14561) kekeeci


kekeeci
senior tag

Nekem kicsomagolható. 13.-án 0:50-kor töltöttem le.

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

(#14562) Laris2 válasza shield (#14559) üzenetére


Laris2
aktív tag

Én a legújabb WinRaR-t használom. Töltsd le te is ezt, mert a továbbiakban is ezt fogom használni. Egyébként most olvastam róla a neten, erről a kompatibilitási problémáról, vagyis a régebbi WinRaR nem kezeli az újabb archívumokat. De megpróbálom föltenni, ahogy kérted.

(#14563) Laris2


Laris2
aktív tag

Tömörítés nélküli feltöltés: [link]
Total Commanderrel tömörített feltöltés: [link]
A Fotográf magyarítás letölthető innen.

[ Szerkesztve ]

(#14564) SaGa59 válasza shield (#14559) üzenetére


SaGa59
őstag

Nem feltétlenül. Az újabb winrar tömörítéseket néha nem tudják kibontani sem a 7zip, sem a tc. A winrar viszont simán szétszedi. Mondjuk nálam ezért van feketelistán a rar már jóideje, csak az ilyenek miatt tartom, de csomagolni ott a 7zip.

(#14560) rétisün
Ha minden jól megy az idén karácsonyra is ki fog jönni egy újabb stlaker regény, csak az kell, hogy e hónap végéig le tudjam adni. Ez is elég jó, bár a vége már nem annyira. Olyan stalkeres…

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#14565) Laris2


Laris2
aktív tag

A ST-2 ben a melléküldetések egy az egyben az eldugott rejtekhelyekkel együtt, ugyanaz, mint a Fotográfban.Lefordítom, de nem vadászom ki, hogy valójában hol lehetnek, ahhoz sokat kellene nézegetnem a végigjátszást, a Fotográfé már nem jó hozzá, mert sok helyen átírtam. :D

(#14566) shield válasza Laris2 (#14563) üzenetére


shield
Topikgazda

Köszi, a TC-es simán kibontva.
De a fordítás nagy részét feltudod használni. Visszajelzések alapján majd át tudod javítani a helyeket.

SaGa59 Kicsit fura, hogy csinálnak valamit és visszafele nem kompatibilis. Ezért hanyagolom az újabb szoftvereket. Régebben már volt gondom más féle tömörítéssel, hibák kerültek a fájlba, a régivel pedig tökéletes lett. Sokszor az újabb, sz@rabb.

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#14567) syberia válasza Laris2 (#14539) üzenetére


syberia
veterán

Jegyeket, bérleteket! :))

https://howbad.info/

(#14568) shield válasza Laris2 (#14565) üzenetére


shield
Topikgazda

Letöltöttem az újabb winrart, hogy az eredeti feltöltést is kicsomagoljam és összehasonlítsam a TC-rel tömörítettel, mert nem hittem a szememnek, alig van néhány fájl lefordítva.
Biztos hogy jót töltöttél fel?
Itt 1-2 %-nyi lehet a fordítás. :Y

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#14569) Laris2 válasza shield (#14568) üzenetére


Laris2
aktív tag

Nálam is volt ilyen problémám, de inkább az angol szöveggel, ezt úgy küszöböltem ki, hogy tételesen írtam felül. Egyébként szinte 98%-ban lefordítottam, csak a felesleges zóna SMS-eket nem. Nézzél bele a fájlokba! Ha másoknál is ez van, akkor valami megoldást kell keresni. de közösen, addig amíg van kedvem hozzá.

(#14570) shield válasza Laris2 (#14569) üzenetére


shield
Topikgazda

Én csak a fájlokba néztem bele és szinte az egész angol szöveg. Szerintem összekeverted a fájlokat.
Egyáltalán nem értem ezt a tételes felül írást. :F Most nálad a játékban magyar a szöveg?
Akkor az lenne a legjobb ha a játékból csomagolnád be azokat a mappákat, ami a fordításban is van.
Végére kellene már járni ennek a rejtélynek.

(A kicsomagolt fájlokban magyarnak kellene lennie a szövegnek.)

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#14571) Laris2 válasza shield (#14570) üzenetére


Laris2
aktív tag

Szia. Végigmentem az egész telepítésen. Leírom a sorrendet. Az összefoglalóból letöltött Fotográf gamedatát kicsomagoltam, és beleraktam az alapjátékba. Valamilyen oknál fogva el sem indult a játék, de ez nem probléma. Ezután elkezdtem az angol szöveget rátenni, amit nem fölülírattam, hanem eggyessével a bal egérgombot használva, ez pár perces munka, de tuti. A lényeg amikor felülírogatod. megjelenik egy idő után az ablak alatt egy piros csík, és amikor kiér a végére zöldre változik, ekkor kész a felülírás. A nagyon fontos fájlok script, /configon belül a gameplay / misc / text / weapons fájlok felülírása. Ezután indítsd a játékot, most már indulni kell, és ha találsz orosz szöveget pl név fegyver, akkor rossz az angol felülírás. ha oké ugyanígy mehet rá a magyarítás.
Egyébként az összes párbeszéd a feladat lista a feladatok részletes ismertetése, és a fontos SMS-ek le vannak fordítva, és még sok minden más is.Hogy nekem miért így működik nem tudok rá válaszolni, és én ezt csak a Fotográfnál tapasztaltam, már három evvel ezelőtt is. Ha sikerült jelezheted.

(#14572) #13056512


#13056512
törölt tag

(#14573) wjbhbdux válasza #13056512 (#14572) üzenetére


wjbhbdux
veterán

fake, destiny 2bol lopkodtak hozza a palyat.

[ Szerkesztve ]

/s

(#14574) Sensut válasza Laris2 (#14571) üzenetére


Sensut
őstag

Kihagytál egy fontos javítást, a "Patch_Final_FOTOGRAF"-ot!

A telepítés leírása hivatalosan:
- STALKER Shadow of Chernobyl 1.0004 + F.О.Т.O.G.R.A.F + Final Patch + SS & GH - F.O.T.O.G.R.A.F English Trans v1
- Adaptations of target grids and correct display of SMS messages on the screen for owners of widescreen monitors - in the general archive. Set necessarily! On top of everything with the replacement of files.
- Modification is intended ONLY for "STALKER SoC" version 1.0004. On patches 1.0005 and 1.0006 will not work!

Az angol szövegcsomagban azt írják, hogy a final patch is benne van, de nem igaz, vagy nem az a final patch. Ellenőriztem és a fájlok java hiányzik, úgyhogy kell előtte ez a Final patch is! Ebben a sorrendben nálam mindig egyből működött az angol verzió.

De mondok jobbat, ez itt egy totál full verziója az eredeti sima Fotografnak, ami tartalmaz mindenfélét az angolosításig, beleértve az alapjátékot is. Csak kicsomagolod és játszol. Erre kellene optimizálni a magyarosítást is.

(#14575) Laris2 válasza Sensut (#14574) üzenetére


Laris2
aktív tag

A magyarítás mellet van egy kis segítség is, abban le van írva magyarul, mit javít ez a patch. Szerintem nem szükséges rá, bár régebben így is végigjátszottam, még meg is van ez a peccselt gamedata. . A komplett Fotográffal az a gond, hogy nem teljes az angol szöveg., pl nevek ezzel kezdtem a fordítást, de váltanom kellett mert kódolás után az orosz szöveg, olvashatatlan lett. Az angolt nem bántja a kódolás. Azt nem értem, a felülírás itt miért lesz hiányos? Van neked 6-ról 4-re visszapeccselő prorgamod , ha igen feltehetnéd. köszi

[ Szerkesztve ]

(#14576) Kinsiinoo válasza Laris2 (#14575) üzenetére


Kinsiinoo
senior tag

6ról 4-re vissza patchelni annyi, hogy regeditben a stalker bejegyzésnél az InstallVers értéket átírod 1.0003-ra, InstallLang = en, InstallSource = stk-for-pack-noprot-efis aztán újra futtatod a 1.0004-et telepítő patchet.
Ez a DRM nélküli GOG-os verziónál biztosan működik. Ja és egyedül az US patch az ami nem állítja vissza a DRM-et. Mivel ugye már eleve a GOG-on DRM nélküli verziót vett az ember ha ott van meg.
Persze ez az egész saját felelősségre! :)

Szerk.: Részletesen itt le van írva: Link Azt is leírja patchtől függően melyik db fájl válik feleslegessé.

[ Szerkesztve ]

Samsung S23 Ultra 12/512

(#14577) Sensut válasza Laris2 (#14575) üzenetére


Sensut
őstag

SoC 10006 to 1.0004...

Épp ezért mondtam, hogy a full verzióhoz kellene igazítani a fordítást, illetve a hiányos részeket pótolni a szövegcsomagból. Szerintem a kódlap miatt megy gajdeszre az orosz szöveg, de nem értek a fordításhoz :F

(#14578) Dhampir válasza Kinsiinoo (#14576) üzenetére


Dhampir
félisten

Csak érdeklődésből kérdezem, hogy a Steam-es verzió DRM-es?

(#14579) Kinsiinoo válasza Dhampir (#14578) üzenetére


Kinsiinoo
senior tag

Szerintem igen, megvan GOG-on és Steamen is, a GOG US patchet használ ami egyedüliként enged DRM mentes verziót, a steam a DRM-es Digital Dist. verzió.

Samsung S23 Ultra 12/512

(#14580) Dhampir válasza Kinsiinoo (#14579) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm az információt, ezt eleddig nem tudtam. Nekem a lemezes verziók mellett még Steam-en van meg.

Hátha lesz valamikor ismét akció a GOG-on, akkor érdemes lesz beszerezni.

(#14581) Kinsiinoo válasza Dhampir (#14580) üzenetére


Kinsiinoo
senior tag

Szívesen segítettem. :))
Sajnos lemezen nekem csak a CS és a CoP van meg :( .

Samsung S23 Ultra 12/512

(#14582) Dhampir válasza Kinsiinoo (#14581) üzenetére


Dhampir
félisten

Például itt látok lemezes verziót, de nem tudom, hogy ide szállítanak-e.

(#14583) Kinsiinoo válasza Dhampir (#14582) üzenetére


Kinsiinoo
senior tag

Szállítanak, majd valamikor beszerzem újra az összeset, mert Steames vétel előtt eléggé elhasználtam a lemezeket :U . Eléggé függőséget okoz a széria a mai napig is. :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung S23 Ultra 12/512

(#14584) Laris2 válasza Sensut (#14577) üzenetére


Laris2
aktív tag

Sensut köszi a peccset. A magyarítást nem kell egyikhez sem optimatizálni, jó mindkét verzióhoz, sőt aki tutira megy , csak letörli a felülírandó fájlt, és bemásolja a magyarítottat ez kb öt perc. Egyébként vagy két hete a ST-2-vel foglalkozok, de azért érdekelne, működik-e valakinek a Fotográf magyarítás nagy kedvel csináltam, sokat dolgoztam vele, de ha nem oké akkor dobom az ST-2-őt is.

(#14585) Sensut válasza Laris2 (#14584) üzenetére


Sensut
őstag

Nem lesz időm rá egyhamar, de vannak itt akik nagyon várták a magyarítást, talán ők segítenek letesztelni.

(#14586) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

Sziasztok.
Jelenleg milyen modokat ajánlanátok a játékhoz? Egy grafikai mod érdekelne a legjobban. ( steames verzióm van )

Köszönöm!

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#14587) shield válasza Sensut (#14574) üzenetére


shield
Topikgazda

Nem tudom hogy a tiéd-e a Full F.O.T.O.G.R.A.F.
Ha igen, akkor utólagos engedelmeddel beraktam az Összefoglalóba.

Laris2 Még nem volt időm foglalkozni a FOTOGRAF-fal. Most a hosszú hétvége alatt sem biztos, mert kettő 24 órás műszakom lesz, lehet hogy most sem lesz erőm hozzá.
Pontosan még most sem értem ezt a felülírós és hiányos szöveges dolgot.

Annyit azért mondok: amikor bekerül a localization.ltx-be a
language = eng
font_prefix = _cent

onnét fogva már nincs orosz, csak angol, az oroszból krix-krax-ok lesznek. Sőt még ékezetes magyar betűk sem, ha nem lett előtte felrakva a magyar SoC fordítás, mert ha jól tudom ez SoC mod. Most néztem meg a fordításodat, nincs benne az ékezetes magyar karakter készlet.
Lassan kiderülnek a bajok okozói.

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#14588) Laris2 válasza shield (#14587) üzenetére


Laris2
aktív tag

Szia. Ahogy írod lenne mit tisztázni. pl én az alapjátékra nem is tettem magyarítást, most ez kell? vagy nem. Mi lenne ez az ékezetes karakter készlet. A localization ltx-et átírja a kódolás. Ezekről a dolgokról szeretnék kicsit többet megtudni. Még azt sem mondhatom, hogy ez a magyarítás csak nálam működhet, mert egy utólag az összefoglalóból letöltött játékra feltett magyarítás is gond nélkül működött nálam.. A most fordított ST-2-vel semmi problémám nincs az ékezetekkel. A felülírásról annyit, nálam a Fotográfban sok mindent nem ír át angolra. Pl a nevek, vagy a Fotográfus pisztolya orosz, akkor a gameplay, misc, és a weapons mappákat hiányosan írtad felül angolra. Addig nincs is probléma, míg rá nem teszed a kódolt magyarítást.

(#14589) Laris2


Laris2
aktív tag

Sziasztok, pár szót írnák a Fotográfról. Az összefoglalóból letöllthető Full Fotográf angol szövege, kissé hiányos.Gondolok itt az alapjátékban nem szereplő nevekre tárgyakra, itt ez orosz. Egyébként ezzel együtt simán játszható a játék. Sőt megéri letölteni, mert ingyen hozzá lehet jutni egy 4-re peccselt alapjátékhoz, ami jó több módhoz is, pl a ST-2-höz, csak a gamedata mappát kell cserélgetni..Aki full angolt szeretne, felülírja a gameplay, misc, és a weapons fájlokat a SS-GH-F.O.O.G.R.A.F Englis Trans-ból. , ( ha magyarítást szeretne, ezek után ráteheti) Ha valami nem működik, hatékonyabban meg kell ismételni a felülírást. :K

[ Szerkesztve ]

(#14590) Aarpok


Aarpok
őstag

Stalkerek végigvittem az alapjáték alapjátékát (patchek nélkül) nem volt rossz bár a spawn-rendszer a helyzet magaslatán volt csak úgy szórta be az ellenségeket :DDD CTD nem volt és mint ha a bárnál sem akadozott volna annyira a játék. :F

Аарпок

(#14591) Kinsiinoo válasza Aarpok (#14590) üzenetére


Kinsiinoo
senior tag

Pedig akkoriban nem volt szokás még ,hogy patch nélkül jobbak lettek volna a játékok. Most már sportot űznek belőle, hogy patchről patchre rosszabb minden :DDD

Samsung S23 Ultra 12/512

(#14592) Aarpok válasza Kinsiinoo (#14591) üzenetére


Aarpok
őstag

Igen mondasz valamit jó példa erre a SOUP mód a Shoc-hoz azt is annyit hegesztik hogy sportosan rosszabb javításról javításra. :(((

Аарпок

(#14593) Kinsiinoo válasza Aarpok (#14592) üzenetére


Kinsiinoo
senior tag

Jaj ne is mond, a legnagyobb és legbugosabb mod :D
Kíváncsi vagyok lesz e valaha stabil az...

Samsung S23 Ultra 12/512

(#14594) Aarpok válasza Kinsiinoo (#14593) üzenetére


Aarpok
őstag

Hát.... :U ha lesz az nem mostanában. :DDD Maga a mód remek és érdekes 1 - 2 alkalommal végigvittem, de aztán a számtalan újítás meg a javítások legtöbbször csak bosszúságot hoznak mostanában. :O

Аарпок

(#14595) sklopp


sklopp
őstag

Üdv stalkerek. Feltettem a teljes verziójú Fotografot, rá a magyarítást. Játék beindul, beállítások elvégezhetők, újraindításnál lefagy, de Feladatkezelőből kilőve, újraindítva a játék már magyarul indul. Kiválasztva óvatos duhajként az Újonc módot, szépen töltöget, majd mikor indulna, kékhalál. Ilyet még nem tapasztaltam évek alatt sem ezen a gépen. Van valakinek tippje, mit próbáljak? Rendszergazdaként indítás esetleg? Előre is kösz a helpet.

[ Szerkesztve ]

(#14596) Laris2 válasza sklopp (#14595) üzenetére


Laris2
aktív tag

Ha magyarítást is akarsz, a 14589-es hsz-szerint járj el.Hogy miért? röviden én a neveket nem írtam át, ráadásul más tárgyakkal, mutánsnevekkel együtt 3-4 fájlban is szerepelnek, ha egy elírás keletkezik benne, az ütközés miatt el sem indul, vagy akkor dob ki a játék, amikor betöltené ezeket a neveket, tárgyakat. Mivel ez a full verzió nem teljesen angol ezért van ez a problémád. A log fájl is erre utaló hibát fog kiírni. Sajnos ez ennek a játéknak, egy sajátságos hibája, mármint ez a sikertelen felülírás. Készül az ST-2 is de itt nincs szükség ilyen tételes felülírásra.

(#14597) sklopp válasza Laris2 (#14596) üzenetére


sklopp
őstag

Megpróbáltam csak a full verziót futtatni, de már itt is az említett kékhalál. Egyelőre félreteszem.

(#14598) Laris2 válasza sklopp (#14597) üzenetére


Laris2
aktív tag

Még annyit ha a logs fájl utolsó sora a gamedata mappa valamelyik fájljára utal akkor a játék kicsomagolásakor lehetett valami hiba, (esetleg hibás a wincsesztered) Ha valami másra utal, akkor valami konfigurációs programoddal nem kompatibilis a játék. esetleg tedd át másik meghajtóra. Ez érdekes, mert nem telepítős játék.

[ Szerkesztve ]

(#14599) sklopp válasza Laris2 (#14598) üzenetére


sklopp
őstag

A log file üres. Elég fura. A C meghajtóra tettem, ez fiatal SSD. Átteszem egy HDD-re, ami még üres. Majd kiderül.

(#14600) sklopp válasza sklopp (#14599) üzenetére


sklopp
őstag

Kiderült. Csak a full játékot tettem fel, beállítások OK., kilépés, újra indítás, szépen tölti a szokásos dolgokat, majd ismét kékhalál. Amit futtában láttam, valami nem megfelelő memóriacímre akar írni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.