Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2551) Balathruin


Balathruin
veterán

Hú bakker, nálam nagyon buggol valami... Vibrál a kép, az ég jobban világít mint a nap, lent a bárban narancs megvilágítás, lámpa full fehér fény majd szép lassan leveszi.... Össze-vissza az egész... Dx10-et próbáltam...

(#2552) bunyesz66


bunyesz66
újonc

alvásnál kifagy pda klikk a letöltésre lefagy:-(

(#2553) Habugi válasza Habugi (#2550) üzenetére


Habugi
addikt

Kieg:

Dinamikus önárnyék, a lámpa mintha kevésbé zabálná az elemet illetve az AK47-em sokkal pontosabb de az nmy-k is, a zona rondái pedig vadabbak (nehezebb lett)! :K

Közben találtam patchnoteot: [link]

Továbbá ezt

(#2551) Balathruin:

Nem raktál fel valami nem hivatalos bugfixet?
A képen azt írják dezoék, hogyha bárki feltett nem hivatalos javítást azt toljon egy reinstallt mert azokkal inkompatibilis!!

Olvastam valami panaszt hogy nagyon világos lett a játék valakinél DX10 mellett, azt írta ez a console parancs javítja:

"r2_tonemap off"

Próbáld meg hátha..(idézőjel nélkül ofc..)

(#2552) bunyesz66:

Már 2x aludtam, nem fagyott.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#2554) Balathruin


Balathruin
veterán

Sikerült megoldani, ilyen volt

Viszont most újra vak sötétség a Dx10 :(((
Azért újradobom a game-t.

[ Szerkesztve ]

(#2555) Habugi válasza Balathruin (#2554) üzenetére


Habugi
addikt

Nálam az elején csinálta amikor a beállításokat próbálgattam, hogy sötét volt DX10-el de csak akkor ha kikapcsoltam a sun shadowt, nézd meg milyen ha benyomod.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#2556) Balathruin válasza Habugi (#2555) üzenetére


Balathruin
veterán

Ha benyomom akkor jó, de kiszakad a helyéről az APU... Nem bírja, tiszta akadás lesz az egész.

(#2557) Habugi


Habugi
addikt

Átbasztak, nem nyitható a zöld tároló!! :DDD

[link]

Bocs a minőségért kicsit túltömörítettem.., valaki tudja hol a stash?

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#2558) Musicking válasza SaGa59 (#2456) üzenetére


Musicking
aktív tag

Hülyeségeket beszélsz, főként mert lövésed sincs miről van szó továbbá itt senki nem beszélt a proci l1 l2 cache-iről (a romex software oldalán, fórumán elég érthetően le van írva, csak úgy nehéz lesz ha közben szövegértelmezési gondok is vannak). Előbb tájékozódj aztán lehet mondani valami okosságot, mert baromságokkal felesleges teleszemetelned a fórumot.

[ Szerkesztve ]

SpinTires térképek: https://userscloud.com/go/1q2nebwr69wm/ , S.T.A.L.K.E.R. mods:https://mega.co.nz/#F!3MtwVBpZ!yS78_98dwg4MnYAHR_NYIw

(#2559) capulet75


capulet75
addikt

X-18-ban mennyi dokumentumot kell összeszedni? Mert én kettőt találtam és nem tudom hol lehet még. :N

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#2560) emre válasza bunyesz66 (#2552) üzenetére


emre
veterán

Nálam nem fagy a pda, de letölteni sem tudom az x18-as anyagot, pedig direkt ezért mentem vissza egy usb-vel. Mondjuk amikor leadtam a dokksikat teljesítettnek vette a küldetést. Viszont amikor az usb-re kattintok eltűnik a zsákból.

MÁS:

Ja a részeges martalócról hogy kell elkunyerálni a ruhát?
Nálam mindig egy golyóval a fejében végzi és felveszem amit magammal hoztam.

A fények nálam jobbak lettek DX10 alatt, mondjuk épületen belül semmi sem lehet látni lámpa nélkül ami kicsit zavaró, de lehet így marad. Arra gondoltam keresek vagy csinálok pár tartós elemet, mert közel 100db lámpát használtam el eddig. Viszont a gamma és a fényerő állítása továbbra sem működik a DX10 alatt viszont most már villódzik a kezelőfelület változtatás közben.

(#2559) capulet75

5db doksi van amit meg kell találni.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#2561) batman91


batman91
őstag

Elvileg most töltik fel újra, mert volt valami bug a patchbe. Szegényeknek, semmi sem megy elsőre. :(

[ Szerkesztve ]

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#2562) vhw válasza emre (#2560) üzenetére


vhw
addikt

A ruha epp azert kene, hogy eszrevetlenul juss be kozejuk, es a jelszot kiszedd a reszeg tagtol... ezt igy el is magyarazta a deli farmon a kuldetes adoja.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#2563) bluyoo válasza batman91 (#2561) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Akkor kivételesen jó hogy melózok és nem tudtam azonnal leszedni/telepíteni! :DDD

Bazinga!

(#2564) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Tud valaki megoldást arra, hogy az elemlámpát hogyan lehetne hosszabb működésre bírni? Lent rohangálok az X18-ban, kifogytak az elemek (vagyis egy még van, éppen ilyen esetre) és az égvilágon semmit nem látok, de szó szerint semmit.

(#2565) vhw válasza Lomha 8V (#2564) üzenetére


vhw
addikt

Mondjuk viszel magaddal tobb elemet? :) Eleg eletszeru megoldas, nem?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#2566) miklos3391


miklos3391
csendes tag

Leírom pontosan a bandita ruha megszerzését, hátha érdekel még valakit: Egész pontosan a térkép jobb felső sarkában egy mélyedésben van egy földalatti építmény bejárata. Oda kell bemenni, ott lesz a ruha egy halott banditánál. A bejáratot egyébként nagyon nehéz észrevenni.

Azt különben tudja vki, hogy van e valamilyen képződmény jelző detektor? Én egyet találtam, darkscapeben, az elvileg a legjobb, de az se jelzi a képződményeket.

Még valami: a nyitott katonai dzsipet hogyan lehet tankolni? Arra már rájöttem nagy nehezen, hogy lehet belőle kiszállni, de tankolni nem tudom. :)

Az a szél, amelyik nem fúj, az nem szél.

(#2567) rétisün válasza Lomha 8V (#2564) üzenetére


rétisün
veterán

annak idején az sgm modokban volt ilyen elemes móka, az elemekhez tartozó config fájlban (talán devices.ltx) tuti lehet változtatni az elemek használati idejét.
ott detector_battery néven szerepelt, itt nem tudom, még nem raktam fel a játékot :B

"[detector_battery_2]:detector_battery_1
visual = dynamics\devices\dev_detector_battery\detector_battery_2.ogf
inv_weight = 0.15
inv_grid_x = 5
inv_name = st_detector_battery_2_title
inv_name_short = st_detector_battery_2_title
description = st_detector_battery_2_descr
cost = 400
battery_power = 240"

a battery_power sor, total commanderrel szövegként rákeresve alighanem meglesz.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#2568) LeoDelux válasza Lomha 8V (#2564) üzenetére


LeoDelux
csendes tag

Azt nem tudom, de készítettem fényerőnövelést a fejlámpához. Az "objects" mappában több variációt is találsz. Most a legnagyobb az aktív, ha túl erős, válassz másikat.

[link]

(#2569) emre válasza vhw (#2562) üzenetére


emre
veterán

No akkor annak a résznek nekifutok még egyszer. :K

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#2570) Lomha 8V válasza vhw (#2565) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Aha. Meg az is életszerű, hogy egy elem 1 perc alatt merül le. Az főleg életszerű.

(#2567) rétisün:(#2568) LeoDelux: Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#2571) vhw válasza miklos3391 (#2566) üzenetére


vhw
addikt

Az artifactok lathatoak - mint a SoCban - a detektor csak anomaliat/sugarzast jelez (a "fejletteb" valtozat annyiban jobb hogy tavolabbrol erzekeli ezeket -> feleslegesen idegesit a csipogasaval)

Lomha V8: senki ndm mondta, hogy bontatlan alkaline duracellt kapsz az ukran pusztaban :)

[ Szerkesztve ]

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#2572) emre válasza Lomha 8V (#2570) üzenetére


emre
veterán

Le kell nyúlni a hulláktól a fejlámpát meg a lőszert és a kötszert is. X18-al bezárólag én közel 100 db fejlámpát használtam el. Itt a fegyver nem annyira fontos, mert amúgy sem tudod más értelmes dologra költeni a pénzt, viszont a lőszer és egyéb tárgyak beszerezhetősége is erősen korlátozott.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#2573) SaGa59 válasza Musicking (#2558) üzenetére


SaGa59
őstag

Különösebben nem érdekes, hogy mit tartasz rólam, az viszont igen, hogy az L1 és L2 cache fogalma a processzorhoz kötődik, akkor is, ha valahol valaki mást ért rá. Ha új fogalmakat alkot, találjon neki új nevet.
Az, hogy te egy telepítésből és egy félrevezető/félreértelmezhető leírásból, milyen következtetést vonsz le, nem biztos, hogy felülír 26 év gyakorló informatikusi tapasztalatot.

Részemről ennyi volt.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#2574) bluyoo válasza Lomha 8V (#2564) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Az elején jártam így én is. Akkor a pisztoly torkolattüzénél néztem merre kell menni. :D Belekerült pár lőszerbe hogy kijussak. :DDD

Bazinga!

(#2575) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok.

A mesterlövész puskánál hogy lehet a célzást segíteni? Össze-vissza jár a célkereszt. Így nem lehet pontosan lőni. Ha guggolok akkor sem. Nincs levegő-visszatartás stb?

(#2576) Xorith válasza Habugi (#2557) üzenetére


Xorith
tag

Hogyan lehet átállítani az FOV-t?

(#2577) rétisün válasza torma1981 (#2575) üzenetére


rétisün
veterán

asszem csak a fegyverhez tartozó config fájl buherálásával megoldható....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#2578) #90933760 válasza Xorith (#2576) üzenetére


#90933760
törölt tag

Csak nem te is 3 monitorral tolod? :P

(#2579) Xorith válasza #90933760 (#2578) üzenetére


Xorith
tag

Nem.:) Csak kipróbálnám picit nagyobb látószögben milyen lenne kalandozni.:)

(#2580) torma1981 válasza rétisün (#2577) üzenetére


torma1981
veterán

Köszi. Megpróbálom. De azért vicces hogy a sniper puskával nem lehet pontosan lőni.. :D

(#2581) Cheesus


Cheesus
senior tag

Átnyálaztam az utolsó 40 hozzászólást. Kell várni az új linkre a javított patch-re, vagy letölthetem, ami linkelve volt korábban?

https://www.twitch.tv/csehla

(#2582) SaGa59


SaGa59
őstag

Ha minden igaz, [ez az javított] patch...

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#2583) SaGa59


SaGa59
őstag

Ahogy javul a szinted, úgy lesz egyre kisebb. Egyébként meg a fegyver saját ltx-ában kell a PDM_ kezdetű sorokban kisebbre venni a megfelelő értékeket.

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#2584) batman91 válasza SaGa59 (#2582) üzenetére


batman91
őstag

Viszont Mod BD-n még mindig nem jelent meg.

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#2585) #90933760 válasza Xorith (#2579) üzenetére


#90933760
törölt tag

Az alapjátékokhoz különböző patchelő progik vannak amivel lehet módosítani, valamelyik modokba alapból be is kerül. De itt nem tudom hogy működének-e ezek a progik, még nem próbáltam.

(#2586) SaGa59


SaGa59
őstag

Oda macerás volt már az alapot is felrakniuk.

A http://dl.oblivionlost.pl/lostalpha hamarabb fent volt, mint a modb-n. Aztán meg arra kellett várni, hogy a moddb rendszerében "elterjedjen" a tükrökön, letölteni csak az után lehetett.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#2587) Cheesus válasza SaGa59 (#2582) üzenetére


Cheesus
senior tag

Köszi :R

https://www.twitch.tv/csehla

(#2588) batman91 válasza SaGa59 (#2586) üzenetére


batman91
őstag

De Mod DB mit szarakodik állandóan. Órákat kell várni amire egy 180 megás fájlt jóváhagynak. :W

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#2589) Aino válasza batman91 (#2588) üzenetére


Aino
tag

Ez nem a javított patch?

(#2590) batman91 válasza Aino (#2589) üzenetére


batman91
őstag

Ez mikor került föl? Szerintem ez is az.

[ Szerkesztve ]

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#2591) CJ4567 válasza Xorith (#2576) üzenetére


CJ4567
veterán

Konzolba beírod hogy fov és a szám pl. 90, minimum 3, max 180

No Sana No Life

(#2592) Aino válasza batman91 (#2590) üzenetére


Aino
tag

27 perce linkelték be a Lost Alpha oldalán facebook-on.
Szerk. Felraktam, de verziószámnál még mindig 1.3001-et ír.

[ Szerkesztve ]

(#2593) Habugi válasza Xorith (#2576) üzenetére


Habugi
addikt

Ahogy CJ4567 is írta, nálam pl. consoleba: fov 85

"Újkori" FPS játékot mindig azzal kezdek telepítés után hogy dof-ot kinyírom és a fovot feljebb rakom.
Sosem fogom megérteni miért lett divat a 60-70es default fov ezekben a játékokban..

(#2594) batman91:

Megjött az már hajnalban.., ez vmi javított verzió "csak", de töltöm én is éppen. :)

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#2594) batman91 válasza Aino (#2592) üzenetére


batman91
őstag

Akkor ez az, megérkezett a patch emberek!!!! :C De SaGa59 által linket oldalon is ez van!

[ Szerkesztve ]

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#2595) Cheesus válasza batman91 (#2594) üzenetére


Cheesus
senior tag

Nektek átírja a verziószámot a főmenüben? Mert nekem maradt a régi, és ahogy nézem, nekem dx10.1-es beállítás nincs is már megvan... Jó helyre telepítettem, mivel a korábbi beállításokat nullázta...

[ Szerkesztve ]

https://www.twitch.tv/csehla

(#2596) Xorith válasza Cheesus (#2595) üzenetére


Xorith
tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget!Szerencsés utat a Zónába!:)

(#2597) H@lede


H@lede
tag

:R :R Köszi a linkelt patchet! :R :R

Már a buta megütött mert bugos volt a 14-es labor és érdekel mi van odabent.

Battletag: Halede#2912 Wot Nick: Halede

(#2598) CJ4567


CJ4567
veterán

A patch optimalizált valamit mert folyamatosabb lett a játék, de azt még nem javították, hogy a beállításokban néha nem azt csinálja, amit mondok neki, pl. beállítom Objects Dynamic Lightingra, és átállítja Full Dynamic Lighting DX9-re

No Sana No Life

(#2599) Xorith


Xorith
tag

http://www.moddb.com/mods/lost-alpha/downloads/stalker-lost-alpha-v130013-patch

(#2600) Dhampir


Dhampir
félisten

INNEN is tölthető a patch.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.