Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) westlake válasza Silencer83 (#498) üzenetére


westlake
félisten

addig biztosan, amig avarge credit-ben beallitok valami kellemes elso helyet ;]
(amit persze utana mindenkinek kutya kotelessege tulszarnyalni.. egeszseges versenyszellem ;) )

[Szerkesztve]

Play nice!

(#502) Brae válasza westlake (#501) üzenetére


Brae
őstag

Mégegyszer mondom nem az average-n van a hangsúly, hanem a totálon, az average csak azt mutatatja h adott időszakon belül mennyit mentek a gépek, ha 24órázol, értelemszerűen ez el fog érni egy maximumot amit nem tudsz túlszárnyalni, viszont ha valami miatt nem tudnak annyit menni a gépek mint előtte, akkor nagyobbat esel. Sokan 10-15 géppel tolják, amivel be tudnának állítani rövid idő alatt egy olyan average-t amit Te meg se tudnál közelíteni. Inkább az egyenletes növekedésre gyúrj kitartóan ne a napi statisztikával foglalkozz.

(#503) westlake válasza Brae (#502) üzenetére


westlake
félisten

tudom mit jelent az avarge szo.. azt is tudom, hogy a total szo mit jelent ;) nekem az a celom, hogy egy jo magyar atlagot beallitsak.. azzal is tisztaban vagyok, hogy van 66k-s avarge is

Play nice!

(#504) cigam válasza Brae (#502) üzenetére


cigam
félisten

Ez nem teljesen így van. Ha magas az átlagod, akkor a kiszámolt csomagok számossága is nagyyobb egységnyi idő alatt.
Pl. A Te átlagod az elmúlt héten 410 pont/nap volt. Az enyém 658. Ez azt jelenti, ha tudnám tartani ezt az átlagot, akkor 28 nap múlva utolérlek összpontszámban is.

Most találtam ki rá egy jó példát: Az átlag olyan mint az autók motorjának fordulatszáma, a összes potszám pedig a megtett kilóméterek. A kettő között van összefüggés, és függ a sebességfokozattól, az áttételtől, ami minnden autónál más. Ez pedig az adott csomagra kapott pontszámmal analóg.

Hja és 1. lettem average-ben! Jól ér véget, vagy inkább jól indul az év :))



[Szerkesztve]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#505) KrAt


KrAt
veterán

Beszállok a notimmal is, húztam a procin is. Megnézzük ma, mennyit ér így a dolog :)

(#506) Brae válasza cigam (#504) üzenetére


Brae
őstag

Jó a hasonlat :C :DD
Természetesen igaz, hogy a nagyobb átlag nagyobb totál kreditet eredményez, ha nálam minden gép 24órába menne és nem renderelnék és nem játszanék, akkor kb. 800-as átlagot talán tudnám hozni, de természetesen ez kizárt dolog, ugyanis nemcsak a rossetára használom a gépeket :) Mostanra kiderült, hogy napi 4-500-as átlagkredit az az adag ami nem akadályozza a mindennapos géphasználatot és tartósan tartani tudom.
Eredményedhez gratula :))

BUÉK minden kedves számoltatónak!

(#507) Szőrös 


Szőrös 
veterán

nyah csatlakoztam én is a csapathoz. most még csak az itthoni gépen nyúzom de majd jövőre melóhelyen is behergelem pár gépen. :)

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#508) KrAt válasza Szőrös  (#507) üzenetére


KrAt
veterán

Üdv a csapatban :)

És BUÉK mindenkinek :R :)

(#509) Jeannie


Jeannie
aktív tag

Sziasztok,
végigolvasgattam a múlt héten a topikot, és érdemesnek találtam ezt a kutatós-számolgatós dolgot az ürejsáratok kitöltésére, úgyhogy letöltöttem meg beállítottam mindent. Viszont elfelejtettem visszajönni beköszönni, úgyhogy most bepótolom :B Örülök, ha csöppke teljesítményemmel erősíthetem picit a PH-s, valamint a magyarországi csapatot, remélem orvostudományi haszonnal is járóan :) Nemsokára (ezen percekben) csatlkozik hozzánk adik is. Jó számolgatást mindenkinek, a boldog újévre is :D

(#510) adik


adik
őstag

amd 2500. nem egy nagy durranás, de úgyis állandóan megy, akkor meg már ne csak a slotokat kezelje.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#511) adik válasza Jeannie (#509) üzenetére


adik
őstag

:))

Kettő, csipkebokor vessző!

(#512) KrAt válasza Jeannie (#509) üzenetére


KrAt
veterán

Már észrevettelek :P [link]

(#513) Brae


Brae
őstag

Üdvözlet az új tagoknak! Ugye Titeket is ez a mondat motivált?: Lépj be a Te is a PH! csapatába! ;] :DD

[Szerkesztve]

(#514) Jeannie válasza Brae (#513) üzenetére


Jeannie
aktív tag

Nem, én csak kiváncsi voltam hogy ki az a Rosetta, aztán átfutottam a topikot :D

KrenAtesz, köszi :C

(#515) Brae válasza Jeannie (#514) üzenetére


Brae
őstag

Jaaa, a Rozika a kockák nője :DDD

(#516) cigam válasza Brae (#515) üzenetére


cigam
félisten

Huh. 10 percig tartott, mire leesett. Akkor Én most kocka vagyok? :)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#517) Bubee82


Bubee82
őstag

Buék az összes tagnak :)

(#518) KrAt válasza Bubee82 (#517) üzenetére


KrAt
veterán

Köszi, viszont :)

(#519) westlake


westlake
félisten

buek mindenkinek! ;)

annyira nevetseges, hogy ha elmegyek itthonrol par napra es online hagyom a gepeket, akkor valami baromsag mindig kozbeszol.. a gyorsabbik gep ugy vart itthon, hogy a boinc lecsatlakozott a szerverrol es egy valaszt vart tolem, hogy szeretnek-e ujracsatlakozni.. az az erdekes, hogy a masik gep ugyanazon a switch-en van, ugyanazokkal a beallitasokkal ;) erdekes modon a gyengebbik gep nem vesztette el a kapcsolatot.. nem is probalok rajonni, hogy mi a frasz baja lehetett a gepnek :U szerencsere azert nem azutan halt meg a gep, miutan kileptem a hazbol (mint multkor ;) ) 31. en 20 orakkor adta le az utolso csomagot..mondjuk a ket napbol igy is kiesett egy :(

Play nice!

(#520) KrAt válasza westlake (#519) üzenetére


KrAt
veterán

Így is b@szott gyors vagy, nemtom mi a baj :P

amúgy értem :)

[Szerkesztve]

(#521) westlake válasza KrAt (#520) üzenetére


westlake
félisten

kozel sem elegge ;)

Play nice!

(#522) Brae válasza westlake (#519) üzenetére


Brae
őstag

Nálam detto uezt csinálta, tele lett vele a tököm és beállítottam a Boincba az Activity menüpontba h ne használja a hálózatot, csak annyi időre engedem a ki a netre, amíg feltölti és letölti a csomagokat, általában megvárom, hogy összejöjjön 10-15 kész csomag, így végig fut a számolás.

Húzzatok bele, Görögország már csak egy hangyaf@sznyira van! :DD [link]

(#523) westlake válasza Brae (#522) üzenetére


westlake
félisten

es megmondod, hogy toltsek le elore 40-50 csomagot? :U ;)

mod: ha csak rajtam mulik, akkor a portugalok is meglesznek ;)

[Szerkesztve]

Play nice!

(#524) Brae válasza westlake (#523) üzenetére


Brae
őstag

General preferences--->Connect to network about every--->átállítod 4napra--->Boinc-ba Activity menübe kivalsztod a ''Hálózati forgalom a beállítások alapján''-t--->Boincba ráböksz a frissítés gombra

Ha már letöltötte a sok csomagot, kikapcsolod a hálózatot.

[Szerkesztve]

(#525) cigam válasza westlake (#519) üzenetére


cigam
félisten

erre 2 megoldás van.
a. a BOINC kliensen be lehet állítani, hogy a hálózat iforgalom
- felfüggesztve
- a beállítások alapján
- mindíg engedélyezett

Alapból a beállítások szerint műxik, és egész sokminden módosítható:

Connect to network about every
(determines size of work cache; maximum 10 days) 0.1 days
Milyen gyakran kapcsolódjon (mennyi csomagot töltsön le magának)

Confirm before connecting to Internet?
(matters only if you have a modem, ISDN or VPN connection)
Rákérdezzen, a kapcsolat felépítésére.

Disconnect when done?
(matters only if you have a modem, ISDN or VPN connection)Amikor végzett, bontsa-e a kapcsolatot.

Maximum download rate: no limit
Maximum upload rate: no limit
Sávszélességkorlátozás.

Use network only between the hours of
Enforced by versions 4.46 and greater (no restriction)
A hálózati kapcsolat csak a megadott időszakban elérhető.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#526) westlake válasza Brae (#524) üzenetére


westlake
félisten

koszonet mindkettotoknek..

Play nice!

(#527) westlake


westlake
félisten

mindket gepem kapott 70 csomagot es a boinc konyvtaram 130 megasra duzzadt ;)

Play nice!

(#528) westlake


westlake
félisten

szerintetek az lehet, hogy egy joval gyengebb gep eredmenyei negativ iranyba befolyasolja a ket erosebb gep avarge eredmenyet? en azt hittem, hogy minel tobb gep dolgozik egy nev alatt, annal magasabb az avarge ertek..

Play nice!

(#529) yakuza.tora


yakuza.tora
addikt

Hali!
Hogyan lehet csatlakozni?
Egy ''lépésről-lépésre'' magyarázat kellene! :DDD

Alléz Olympique de Marseille!

(#530) ftc


ftc
nagyúr

Beléptem

notebook számol de a nagy gép egy X2-es valamiért behal ha 2 projecten dolgozik...és valahogy ujrainditható egy project számolási hibával?

(#531) westlake válasza ftc (#530) üzenetére


westlake
félisten

instabil a geped.. vedd visszabb a tuningot.. nekem 5 orankent hibazik egyszer a proci ;)

Play nice!

(#532) ftc válasza westlake (#531) üzenetére


ftc
nagyúr

és hova? alapon megy az egész...
az űra számol de a % 1 helyben van...

(#533) Brae válasza ftc (#532) üzenetére


Brae
őstag

A képernyővédőt és a grafikus genyót ne nézegesd, mert rettentő bugos, compute error-al küldi vissza a csomagokat.

(#534) Szőrös  válasza ftc (#532) üzenetére


Szőrös 
veterán

faq-ban találtam ilyet erre vonatkozólag [link]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#535) ftc


ftc
nagyúr

thx a segitséget :R
pedig olyan jo volt nézegetni azt a gradikus bigyot..

(#536) westlake


westlake
félisten

#528.... ilyen nehezet kerdezek? :U ;)

Play nice!

(#537) westlake válasza Brae (#533) üzenetére


westlake
félisten

akkor nekem is azert lesz nehany csomag client error-os, mert neha megnezem a grafikus modot?

Play nice!

(#538) tomazin válasza yakuza.tora (#529) üzenetére


tomazin
veterán

olvasd át a fórumot :DDD
lépésről lépésre :P :DDD

[Szerkesztve]

(#539) cigam válasza westlake (#536) üzenetére


cigam
félisten

Nemtudom, de engem nem húz le a 434-es Celeron. Szerintem ha több géppel nyomod, akkor az összes recentet úgy kapod meg, hogy a gépenkénti recent-et összeadod.
És ha így van, akkor a gyengusz gép is csak növeli a teljesítményed, akár átlagot, akár a kiszámolt csomagaok számosságát nézzük.

[Szerkesztve]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#540) westlake válasza cigam (#539) üzenetére


westlake
félisten

igen, ez lenne a normalis, de nem igy van! mar a harmadik fajta geppel csinalom, de mindharom lassabb, mint a ket leggyorsabb gepem.. miutan leadom az altaluk kiszamolt csomagot, romlik a rac! meg a t5500-as noti is rontott az atlagomon! nem ertem, hogy ez most hogy van..
olyan, mintha a rac-ot nem csak az egysegnyi ido alatt kapott pontotbol szamitanak, hanem beleszolna meg a gepek szama is..

[Szerkesztve]

Play nice!

(#541) Brae válasza westlake (#537) üzenetére


Brae
őstag

Valószínűleg azért, de ha halálra van húzva a proci, akkor lehet h az hibázik.
Average-ba meg szerintem azért torpant meg a fejlődés, mert az újonnan behozott gépek average-ja még nagyon alacsony, de ha tartósan nyomatod azokkal is akkor, akkor az összes gép average-ja is tovább emelkedik.

[Szerkesztve]

(#542) Szőrös 


Szőrös 
veterán

na török fel mint a talajvíz :D vki használja proxy mögül ? istennek nem tudom belőni mert mindíg ezt mondja : Fetching configuration file from http://boinc.bakerlab.org/rosetta/get_project_config.php pedig a proxy jól van beírva tehát elvileg mennie kéne .

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#543) ftc válasza Szőrös  (#542) üzenetére


ftc
nagyúr

észrevettem :DDD

(#544) westlake válasza Brae (#541) üzenetére


westlake
félisten

na tisztazzuk a dolgokat, mert szerintem nem erted, mire gondolok.. ;)
tehat adott ket ~3.7 gigas c2d gep.. ezekkel elkezdtem rozikazni, szepen emelkedett az avarge.. aztan beloktem a meloba a munkahelyi gepement is, ami egy 2.8 gigas celeron.. azt vettem eszre, hogy amig a c2d szamitasok leadasa utan no az avarge, a celeron szamitas utan pedig csokken!.. en azt gondolotam, hogy az avarge erteke egyre magasabb lesz, minel tobb gepet foglalkoztatok.. erre mar harom masik geppel is dolgozom es az az eredmenye, hogy csak a total no gyorsabban.. az avarge egyre rosszabb (jo, nem valami nagymerteku a visszaeses..)

Play nice!

(#545) Brae válasza westlake (#544) üzenetére


Brae
őstag

De a napi kredited is kevesebb, legalábbis e szerint [link] és nemhiszem, hogy több gép (függetlenül attól h milyen) kevesebb kreditet csinálna:) 31-én és 1-jén bőven 2000pont felett mentél, utóbbi 2napba meg nem érted el a 2000-et se.

[Szerkesztve]

(#546) Silencer83 válasza westlake (#544) üzenetére


Silencer83
addikt

neztem a vasakat amivel csataba alltal :Y :C , nem csalodtam benned, hozod a Toled elvart szintet :C

(#547) westlake válasza Brae (#545) üzenetére


westlake
félisten

a napi krediteimbol ne vonj le semmilyen kovetkeztetest, mert amiatt lett a ket nap kevesebb az eredmenyem, mert az izmosabb gepem valamiert mindig kiesik fel napokra a munkabol..
pl. allandoan disconnect-al a rosetta serverrol es a barom meg csak meg sem probal ujracsatlakozni.. feldob egy ablakot, hogy szeretnek-e ujracsatlakozni :U idiota megoldas..

komolyan mondom es sajnalom, ha nem hiszed el, de amikor egy ''melohelyi'' gep eredmenye is jovairodik, akkor csokken 2-3 pontal az avarge ertekem

ha megnezed, akkor lathatod, hogy csak nova csinalja folyamatosan a melot (mar vagy egy hete) [link]

[Szerkesztve]

Play nice!

(#548) westlake válasza Silencer83 (#546) üzenetére


westlake
félisten

nem nagy szam.. termeszetesen a szervizben levo gepek kozul mindig elsosorban a dupla magra, masodsorban a sebessegre megyek.. sajnalatos modon jeleneleg (meg) keves a ac adapter, igy csak 1-2 gepet tudok fuglalkoztatni a melohelyen..

Play nice!

(#549) westlake


westlake
félisten

tadaaaam :P [link]
es ez kizarolag a ket itthoni gepemnek koszonheto

Play nice!

(#550) Brae válasza westlake (#547) üzenetére


Brae
őstag

Elhiszem, engem nem kell győzködnöd :) , ettől függetlenül sincs okod panaszra, nem szar az átlagod :D

Ja és grat a recentbe megszerzett első helyért! Csak kenjed neki! :) Görögországot szerintem már a héten megelőzzük!

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.