Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) Geller72 válasza Szplöttyy (#1550) üzenetére


Geller72
veterán

Egységben az erő.:D. Jó lenne látni, hogy van is ennek az egésznek értelme. Értem én, hogy ranking van, az is motivál, de jobb lenne, ha vmi konkrét dolog lenne.
De nem baj, ha csak egy unit is áttörést hoz, már megérte a több millio feldolgozása.
Üdv:
Geller

(#1552) dutsh válasza Geller72 (#1551) üzenetére


dutsh
aktív tag

Hát igen, nemsok eredményt látni, de ez sztem nem egy egyszerű célú számolgatás. Közvetlen végeredménye, h na gyerekek itt a vége sztem nem igen lesz, vagy ha igen akkor rulZ :P
De sztem itt lenne lassan az ideje, hogy GPU-ra is megírják a dolgot, és egy 100-as szorzót hozzátegyünk a számolás sebességéhez :) Úgy talán még kisülhetne vmi belőle

[ Szerkesztve ]

(#1553) Brae válasza dutsh (#1552) üzenetére


Brae
őstag

Az Nvidia CUDA által már lehetőség van befogni a GPU-t a számításokba, csak az a gond, hogy jelenleg még csak 2 BOINC projectet támogat, remélhetőleg bővül a lista, mondjuk igazából annak örülnék ha az OpenCl terjedne el, mint általános számításokra használt API, így biztosítva lenne az AMD, Nvidia és az Intel hardverek támogatása egyszerre.

(#1554) Geller72


Geller72
veterán

Igaz, hogy nem Boinc project, de pl a Folding@home is támogatja mind az ATI és ugyanúgy az NVIDIA kártyáit is bizonyos verziótól felfele, drivertől szintén függően.

Egyébként szvsz nincs 100x-os növekedés, én úgy tapasztaltam, hogy kb 3-10x-es lehet max. Bár, ez kártyától is függ. Egy ATI 2600XT 3x volt gyorsabb egy X2-4800+@6400+-nál. Egy QUad sem tudná befogni, de sztem nem sokkal maradna le tőle.
De ugye, az is hatalmas előrelépés lenne.
Persze, most, vasárnap nincs megint work. Hajnaltól már nem töltött le többet. Mire beállítottam volna 3 napra, pont leállt.:).
Üdv:
Geller

(#1555) Finwe válasza Geller72 (#1554) üzenetére


Finwe
őstag

Hóhó!

Már fut vga-val is? Simán felismeri vagy másik progi kell hozzá- pontosan hogyan is?
Az nv-at láttam, most itt a linken, frissítettem is (5.10.45-ről :D ) de sajna a 7600gst-vel még nem megy :DDD

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#1556) Geller72 válasza Finwe (#1555) üzenetére


Geller72
veterán

Sajna nem a rosetta megy vele, hanem a folding@home. de az is valami. Cudás driver kell hozzá.
Üdv:
Geller

(#1557) Finwe válasza Geller72 (#1556) üzenetére


Finwe
őstag

Akkor sajnos még mindig nem változott semmi :(

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#1558) Szplöttyy


Szplöttyy
senior tag

Feb 19, 2009
Predictor of the day: Congratulations to Eclair (Team HUNGARY) for predicting the lowest energy structure for workunit cc_nonideal_0_8_nocst4_hb_t303___5935_0 !

Azért Gratula neki :)

Smoke & Torque

(#1559) dutsh válasza Szplöttyy (#1558) üzenetére


dutsh
aktív tag

Igen-Igen. Újabb magyar kitüntetett :)

(#1560) Pyton


Pyton
aktív tag

Uraim, hamarosan jön az erősítés:[link]
Jelenleg 1000 darabban.

(#1561) dutsh válasza Pyton (#1560) üzenetére


dutsh
aktív tag

Miket fog tudni egy ilyen? Procc mi benne?

(#1562) Pyton válasza dutsh (#1561) üzenetére


Pyton
aktív tag

Jelenleg 1 giga ECC SD, és 4 db 550-es PIII Xeon van benne, de 6 proccosra bővíthető. Félek, hogy 4 csomag egyidejű számolásához kevés lesz az 1 giga. Összesen 8 gigát támogat. Tervbe van véve 6 db 700-as Xeon (2 Mb L2-vel) beszerzése, de talán megy benne a 933-as is, legalábbis a kistesójában biztosan.

(#1563) Geller72


Geller72
veterán

User of the day: BRAE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Naon komoly a séród.:D
:C :C :C

:R

http://boinc.bakerlab.org/rosetta/

Gratula

[ Szerkesztve ]

(#1564) Geller72 válasza Pyton (#1562) üzenetére


Geller72
veterán

Nem 1 megásak a mostan i xeonok benne? Mert ha igen, akkor nem bizti, hogy támogatni fogja a 2 megásakat, erre sztem figyelj. én is majdnem mellényúltam a ProLiantal anno.
Lehet futtatni 1 gigával is a 4-6 unitot, csak add meg neki, mennyit használhat fel belőle. Nekem a wines gépek szoktak megborulni, a linuxosok nem. Annyit kap, amennyi van. Ha elég, elég, ha nem ,majd beosztja..:DDD.

Üdv:
Geller

(#1565) dutsh válasza Geller72 (#1563) üzenetére


dutsh
aktív tag

Na végre a kollegaúr is User of the day lett :C

(#1566) Geller72 válasza dutsh (#1565) üzenetére


Geller72
veterán

Látom, csutkán jársz és valahol itt van a vége.:). Szép. Főleg a 4400+-tól.
:R
Geller

(#1567) dutsh válasza Geller72 (#1566) üzenetére


dutsh
aktív tag

A 4400+ áll Brae kollega felügyelete alatt, az télleg csutkaközelben van, főleg mivel nagyon nagyon alacsonyfeszekkel tolja.
A Q jár nálam, abból még kijönne egy 2000-es esetleg, dehát ahhoz kb akkor hozzá se lenne szabad nyúlnom a géphez, és azért nekem csak ez az egy van idehaza, valamiről muszály netezni :DDD (3.33 GHz-en megvolt a 2180-as csúcs RAC, csakhát ott baromira fogyaszt, és ott már memó és egyéb egységek is sokkal jobban melegednek...)

[ Szerkesztve ]

(#1568) Geller72 válasza dutsh (#1567) üzenetére


Geller72
veterán

Nekem a 6600 tudta a 3,4-et alapfeszen. A 3,6-hoz már feszelnem kellett.
A phenom kap egy új oprendszert a napokban, amint a raidhez minden holmim egyben lesz újra. A cerkán lepődtem meg nagyon (3,6-os). Most egy giga rammal megy, és árnyéka önmagának. Pedig adom alá idle 90%-ban, hazsnálatban 70%-ban a ramot. Ennek ellenére nem eszi meg a ramom felét max. És mégsem megy. 2x1 gigával sokkal durvább volt. Igaz, hangja sincs, 65W TDP, nem is húzom.
Az X2 alig megy. Most egy kicsit a Phenomot engedtem el, amikor újrafarahom a rendszert, esz kb két nap hátrányom úgy is. A másik két kis pénégy meg szinte nem is számít..

Geller

(#1569) dutsh válasza Geller72 (#1568) üzenetére


dutsh
aktív tag

Nekem a q6600 3.2-n megy el alapfesz környékén. A fölött radikális emelés kell a továbbjutáshoz, ellenben melegedés tekintetében nagyon jó kis darab, terhelve 47-50-osak a magok max. így télen és mindössze egy kicsit feljavított (erősebb lábak) HyperTX van rajta, és nincs is polirozva a proci.

Kíváncsian várjuk mire képes a Phenomod, ha minden stimmel a rendszerrel.
"kb két nap hátrányom úgy is" nem sietünk sehova, teszteld ki rendesen, aztán később csak nézni kell, hogy megy :)

(#1570) Pyton


Pyton
aktív tag

Na fasza. Elkezdte szórni a win a szabványos hibaüzeneteit, hogy rosetta _x86 akármi leállt, elnézését kérjük. Számolási hiba, majd újat kezd. Mintha csak az egyik szál szórakozna. Újraindítottam a gépet, de semmi, most nyomtam egy no new taskot, hátha a leürítés megoldja a gondját. Esetleg valami konkrét tippje van valakinek, mitől lehet? (proccok nincsenek húzva)

[ Szerkesztve ]

(#1571) dutsh válasza Pyton (#1570) üzenetére


dutsh
aktív tag

Frissítsd le, hogy látható legyen az oldalon is a feladatoknál a rontott feladat.

Amúgymeg ránézésre stabilnak tűnik minden, hardeveres gond nem hiszem, h lehet,. mert akkor reseteléssel jelezné, memó egyik percről másikra nem romlik el.
Előfordulhat, h sorban rosssz csomagokat kaptál... :U, bár érdekes....

(#1572) Brae


Brae
őstag

Köszönöm a gratulációkat! :C :R
Egy csodálatos hölggyel volt alkalmam megünnepelni :)

(#1573) Geller72


Geller72
veterán

Ma nekem is több gépen egymástól függetlenül voltak anomáliák. Linuxon épp úgy, mint win alatt. Linuxon: "Over Validate error Done 21,686.57"
Ennek nem örültem, mert mint látható, igen sokat dolgozott vele szegény gépem..
de volt is sima boinc összeomlás is egy atomstabil pénégyen.
Én sem értem, lehet, hogy a rendszer a ludas.

Üdv:
Geller

Brae: Akkor meg főleg grat, ehhez meg külön.:DD.

(#1574) dutsh válasza Pyton (#1570) üzenetére


dutsh
aktív tag

Ezek szerintem mind hibás csomagok voltak, tekintve, hogy elég szabályosan mindegyiket 600-650 mp után rontotta el (pl. lehet h itten volt a csomagok első checkpoint-ja, aztán úgygondolta nem számolja tovább...)

(#1575) Brae válasza dutsh (#1574) üzenetére


Brae
őstag

Nekemis tré, hiba nem az én készülékemben van:)

(#1576) Geller72


Geller72
veterán

Igen szép eredményeink vannak average creditben. 100-on belül vagyunk. Ütjük a 8400-at.
Hogy ez mihez elég?

102. a team, 8500-tól beljebb lennénk a top 100-ban, ami nem semmi. (Hungary team 77.)
Összesítettben (total credit) 97., a Hungary team 88.
Tehát itt már benne vagyunk a 100-ban.

Üdv:
Geller

(#1577) Pyton válasza Geller72 (#1576) üzenetére


Pyton
aktív tag

A Netserveren kívül van még egy 2400+ os Athlon XP, amit tudnék hozni 24/7-re, továbbá apám 3800+ os X2-je, de az csak szakaszosan tudna menni.

Netserver: ma végre meg tudtam ejteni az első bekapcsolást, hát valami brutális hangja van :D Nagy fíling, amikor bootoláskor nézi a dvd meghajtót, az is felpörög, tisztára mint egy katonai reptéren :DDD

(#1578) dutsh válasza Pyton (#1577) üzenetére


dutsh
aktív tag

Sztem sokkan jobban jársz, ha sok kis gép helyett egyet kiválasztasz a rozira és azt csutkán járatod, felesleges az ilyen kis gépeket bekapcsolva tartani plusz időt a rozi miatt, nem túl hatékony a ponttermelés és több macera. Egyet állíts be jól és hűsen, aztán gó 24/7 :)

(#1579) Brae válasza Pyton (#1577) üzenetére


Brae
őstag

2400+ Athlon XP 200 körül hozna/nap, ha 24 órában megy, szerintem ez több, mint a szakaszosan járatott 3800+ X2 (bár nem tudom mennyit menne), főleg ha a checpointok miatti veszteséget is hozzászámoljuk.

(#1580) Pyton válasza Brae (#1579) üzenetére


Pyton
aktív tag

Amikor ment a 2400+, 180 fölé nemnagyon ment, igaz arról neteztem, és egy kevés játék is volt. Most érintetlenül tudna menni, az Athlon MP-s gép a "főgép", egyelőre még nem érte el a maximumot az átlag. Valami anomália mindig bejátszik, volt régebben ez a krónikusan kevés pont mizéria, ez is bármikor lesúlythat még. Itt van még a Netserver, ez nagyságrendileg 1 hét múlva tud jönni. Az X2 egyórás csomagokkal szerintem hatékonyabbá tehető.

(#1581) Geller72


Geller72
veterán

Ha azt mondod, hogy a server mindenképpen dolgozni fog egy szerverszobában, és tök mindegy, mennyit eszik, ám legyen. Meg tudom, a feeling. de legyél tisztában azzal, hogy a project megpadlózza a fogyasztását. nekem a proliant "csak" két darab 750-es táppal eszementen evett, neked ebből a duplája van cca. Ebből a fogyasztásból (cca 3KW) kb 50 db 65W-os TDP-vel rendelkező X2 menne el. De minimum 30. Szal, meggondolandó. Ha azt nézzük, hogy a 3600 mhz-es cerkám, annak ellenére, hogy 65W-os, nyolcszor lassabb minimum, mint a quad. ezért sokkal veszteségesebb, hiába eszik a quad 125W-ot. Ha tehetném, 4 db alacsony felszerelésű Phenomot raknék be, 9550-et, vagy Intel Q8200-at. Belőném őket kb 1000 creditre, és kész.
De nem tehetem. Még nem. De még egy quad tervben van. Amúgy is, nem csak a project miatt.

Üdv:
Geller

(#1582) dutsh


dutsh
aktív tag

Na Brae kollega, ez már az 1M klub :DDD :Y

(#1583) Brae válasza dutsh (#1582) üzenetére


Brae
őstag

Bezony, lassan meglátjuk az Ideát is :DD
Amúgy befogtam a melóhelyen egy Prescott magos Celeront is, ne unatkozzon szegény, mondjuk nem egy erőművész :D

Geller_1972 Jólesz az újabb négymagos a csapatban :C , jó látni, h mindenki izmosít a számítási kapacitáson, nekem se lesz ám örökké X2-őm... :D

[ Szerkesztve ]

(#1584) Geller72


Geller72
veterán

Az jó, mert nekem be kell fejeznem. Hetelnem kell. Megváltozott a munkahelyem, nem hagyhatom itthon működés alatt a gépeket egy hétig, épp elég volt a tudat, amikor a kollégámnak leégett a háza. (igaz, nem számtech, de mindegy).
Nagyon sajnálom. Nem lépek ki a teamból, hátha idővel változás lesz, és vissza tudok jönni. Egy Acer Netbook marad velem, mobil nettel, aminek nem sok értelmét látom, sima atom procival, szal ezt kihagyom.
Minden jót, remélem, még lesz alkalmunk. A hét közepéig intézem az ügyeim, addig kifuttatom a projecteket mindegyik gépen. Nem állítom le azonnal.
Talán a cerkát bent tudom tartani, az nem itthon van nálam.
:R :R :R
Üdv:
Geller

(#1585) dutsh válasza Geller72 (#1584) üzenetére


dutsh
aktív tag

Hát ez nagykár.
A notinak télleg nincs nagy értelme.
Akkor reméljük egyszer vmi nehézfegyverzettel térsz vissza. :D

(#1586) Geller72 válasza dutsh (#1585) üzenetére


Geller72
veterán

..arra mérget vehetsz..:D...

(#1587) Brae válasza dutsh (#1585) üzenetére


Brae
őstag

"A notinak télleg nincs nagy értelme."

Ez nem általános szabály azért, most izmosítottam egy Hp 6730b-vel a gépparkunk :D (Intel Core 2 Duo P8400)

(#1588) dutsh válasza Brae (#1587) üzenetére


dutsh
aktív tag

Vettem észre.
"A notinak télleg nincs nagy értelme." - ha másé akkor jöhet azis :DDD

(#1589) Szplöttyy


Szplöttyy
senior tag

Na, a notimat leváltotta egy AMD Athlon X2 3800+ 2.2ghz-re húzva :) Van mág Nvidia kártya is, de a Rosetta nem támogatja a CUDA-t nem?

Smoke & Torque

(#1590) Geller72 válasza Szplöttyy (#1589) üzenetére


Geller72
veterán

Nem támogatja.
Kifutott a projectem. pápá.
A cerka marad..tudom, nem sok, de a semminél több..:(.
Üdv:
Geller

(#1591) Pyton


Pyton
aktív tag

Ohh, de remek. Próbáltam wint telepíteni a 2400+ ra, de valami hardverhibája van, kékhalál, cd-ről nemtud betöltei egyes fájlokat, ilyesmi. Remélem csak a táp, egy kondi ki van benne folyva. :DDD

Szplöttyy: tuninggal óvatosan, nagyon érzékeny rá a rozi.

Geller: minden jót, várunk vissza 8 maggal :)

(#1592) Szplöttyy válasza Pyton (#1591) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Hogy érted, hogy érzékeny rá? Én úgyálltam hozzá, hogy magasabb órajellel hamarabb számolja ki, nem?

Smoke & Torque

(#1593) Brae válasza Szplöttyy (#1592) üzenetére


Brae
őstag

De ha nem stabil a tuning, hibásan számolja ki a csomagokat, nem kapsz rá pontot. Egyébként a gyorsabb processzor nem számolja ki gyorsabban a csomagokat, a csomag kiszámítási ideje adott (1óra, 2óra, 4óra, 6óra...stb), ezalatt az egységnyi idő alatt nyújtott minél nagyobb számítási kapacitásra kapjuk a kreditet.

(#1594) Szplöttyy válasza Brae (#1593) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Értem,köszönöm!

Smoke & Torque

(#1595) Geller72 válasza Pyton (#1591) üzenetére


Geller72
veterán

RAM hiba. Futtass le egy linuxos boot cd-ről memtestet. Modulonként. 99%, hogy a ram a ludas. Valeszeg csak az egyik modulod rossz, de az is lehet, hogy inkompatibilis a két vagy többmodul. Órajeleknek, időzítésnek manuális módban meg kell egyezniük.
Üdv:
Geller

(#1596) dutsh válasza Szplöttyy (#1594) üzenetére


dutsh
aktív tag

Szplöttyy, látom nyertél bészbóll satyeszt a nyereményjátékon, legközelebb vmi rosetta@home-os szerkót is osztogathatnának :P

(#1597) Pyton válasza Geller72 (#1595) üzenetére


Pyton
aktív tag

Félek, hogy nem az. Sokáig ez a gép volt a főgépem, ilyesmi baja sosem volt. 3 ram modul volt benne, nem hinném, hogy mind a 3 egyszerre meghalt volna. Több, mint fél évet állt, talán ez nem tetszik neki, nemtudom... Másik házba is építettem át, talán elszállhatott valami. (átépítés után még ment)

Más: megint kezdődik az alacsonypont mizéria. Ha véletlenül 130 fölé megy az átlagom, az már felér egy katarzisélménnyel. Ennek a gépnek minimum 280-300-at kéne tolna, nem 130-at, vicc az egész... 24/7 megy, nem játszok, nem videókódolok rajta, csak böngészek, és néha sorozatot nézek. Próbáltam már a leürítést, de semmi. Valami ötlet esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#1598) dutsh válasza Pyton (#1597) üzenetére


dutsh
aktív tag

Hát nemtom, sztem ne a claimed creditből indulj ki, ha azt a 280-300-at veszed.
Nekem volt régen egy nem MP, hanem sima Athlon XP 2000+om, avval max 155-ös átlagot sikerült elérni, úgy h egy hétig full magára volt hagyva szinte.

Egyéb példák:
Computers belonging to BeemerBiker
78.55 12,876 AuthenticAMD
AMD Athlon(tm) MP 2800+ [x86 Family 6 Model 10 Stepping 0]
Őse kap vmi rózsás pontokat.

[ Szerkesztve ]

(#1599) Brae válasza dutsh (#1598) üzenetére


Brae
őstag

az MP tökugyanaz mint az XP, csak működik dual cpu socketes lapokban

(#1600) Pyton válasza dutsh (#1598) üzenetére


Pyton
aktív tag

Engem az zavar, hogy ez a gép ment már 260-270-el régebben. Még a 2500+ os Bartonommal (vagy már a 2400+ os Tbreddel, nemtudom) is sikerült néha 180 fölé becsusszanni, de a 170 mindig megvolt. Erre itt vagyok 128-cal... :(

Mi lehet az ok, amiért kb. felét, harmadát kapom a pontoknak? A projekt elején, február közepe felé még megkaptam a pontok nagyrészét.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.