Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) dutsh válasza Pyton (#1600) üzenetére


dutsh
aktív tag

"Még a 2500+ os Bartonommal (vagy már a 2400+ os Tbreddel, nemtudom)"
Ezek bármelyike nem erősebb véletlenül, mint a jelenlegi cpu-d?

"A projekt elején, február közepe felé még megkaptam a pontok nagyrészét."
A csomagok típusai folyamatosan változnak, nekem is volt már, hogy egy bizonyos periódusban csutkára járatva sem volt hajlandó nagyon 1600 fölé menni a RAC, mostmeg lazán megy 1900 fölé, lehet h most olyan csomagok vannak amik a te procidnak kevésbé fekszenek....

Lehet h butaságokat mondok, de másban nem lehet probléma, a géped vagy megy vagy nem, csak a csomagok változnak. Sztem ne keseredj el ezen.

(#1602) Pyton válasza dutsh (#1601) üzenetére


Pyton
aktív tag

"Ezek bármelyike nem erősebb véletlenül, mint a jelenlegi cpu-d?"

cpu-im! :) 2 db 2200+ os Athlon MP megy most. (a profilleírás részben igaz, beraktam az FX5800 Ultrát, azzal megy a 2 procc, jövőhéten érkezik egy 6800 Ultra). De még 1 procival is 160-170-et ki kéne tolnia. Nálad az 1600-ra való visszaesés még nem katasztrófa, az én bajom olyan mértékű, mint ha Te 1000 alá esnél. 220-230-nál nemnagyon nyavalyognék, de ez így nagyon gáz.

Hujuj, KATARZIS, most éppen 130,21 az átlag!!! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1603) dutsh válasza Pyton (#1602) üzenetére


dutsh
aktív tag

Óh értem...ezt nem vettem észre, azt hittem, hogy csak az egyiket dolgoztatod, vagy vhogy egyedül van. Hát akkor télleg nagy passz, úgy télleg kijárna az a 280-300 pötty elvileg.

(#1604) Szplöttyy válasza dutsh (#1596) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Jajaja :) Inkább Ph!-s mint Rozis kéne :DDD Bár egy Ph!&Boinc logós elférne :)

Smoke & Torque

(#1605) Pyton


Pyton
aktív tag

Kis beszámoló.

Az átlagprobléma most épp elmúlt, már 175 környékén vagyok (elég siralmas, szűk egy hónap alatt elérte a maximum felét), szép lassan emelkedik.

A mai nappal végre beállítottam a szakaszos üzemű 3800+ os X2-est. Lehet, hogy jön egy másik X2 is, 24/7-re.

Azt jól sejtem, hogy a beállításokat nem lehet gépenként módosítani?

(#1606) dutsh válasza Pyton (#1605) üzenetére


dutsh
aktív tag

Dehogynem,
Egyrésztaz általánosabb dolgokat magában a kliensben (5.10.xx-től kezdve asszem) Options->Preferences...
Másrészt létre tudsz hozni csoportokata gépek között a webes beállításoknál:
Your computers->Participants->Rosetta@home preferences, ezekre a beállításokra külön sémák lehetnek:
Add separate preferences for home
Add separate preferences for school
Separate preferences for work

Majdha ezek ki vannnak gondolva:
Your computers-> klikk adott gép Computer ID-re és ott-> Location - kiválasztod, hogy melyik sémát kéred hozzá, majd update ittis és kliensben is

Ezt célszerű leginkább a csomagok ideje miatt eljátszani;
pl.: egy gépnél ami 10-12+ órát megy elképzelhető, hogy jobb választás egy 3órás csomagrendszer, de ami csak nagyon szakaszosan megy ott 1 órásnál ne legyen több
(a csomagidő még mindig Target CPU run time a Rosetta@home preferences-ben)

Remélem erre gondoltál :)

[ Szerkesztve ]

(#1607) Brae


Brae
őstag

Kiterjesztettem a hatalmamat egy 2.8-as Celeronra is :))
Nem fog túl sokat menni, hétköznap átlagban napi 8órát, hétvégén semmit, de sok kicsi sokra megy.

(#1608) cor


cor
őstag

elvileg ujra számoltatgatok én is :B

a vga meg folding@-ozik :D

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#1609) Geller72


Geller72
veterán

....ehh..ehhh.....ehh...alakul a szörnyetegem..:DDD..

..Geller..

(#1610) Brae válasza Geller72 (#1609) üzenetére


Brae
őstag

Helyes! :) Mesélj, milyen jószág lesz? :D

(#1611) Geller72 válasza Brae (#1610) üzenetére


Geller72
veterán

Well..a mostani Phenom II 940BE megy a háztól. A csere oka. Aki(k) jön(nek), az(ok) ő(k):
Ugye a Q6600-nak a párja xeonban vhol az E5340 Quad. Nos az lesz....
méghozzá kettő darab egy lapon. 8 mag. Debian 5.0 64 bit. Egy HP XW6400.
Intel 5000-es csipszettel.

Ő lesz az két E5340-el, Sata raid stripe hdd-kkel, 8 gb FBDIMM rammal. A vga tök mindegy ebből a szempontból.

De a kettő közt lesz egy kis szünet, mert külön jön a ház/táp/lap/ventillátor-szett és külön a procik, valamint a ramok. Az első szakasz a hétvégén itt lesz. A második, harmadik nemtom..
Addig sajna pause lesz. Mármint quad fronton. A két cerka linux alól menni fog, az X2 már nem nálam van, sajna meg is látszik. A kis pénégy elmegy, eddig sem sok vizet zavart. Valszeg be fogok állni ezen okok miatt 400 körüli avg-re.
..és aztán gyi.:DDD.
Egy 9550-es phenom is tervben van, minden együtt van hozzá, ebbe a gépe megy bele, amiből most kiugrik a 940 BE. Ha meglesz az a Quad is, az jó lesz azért. Szeretnék beállni stabil 2000-re. Tudom, hogy a mostani Phenom is tudná, de nem akartam megpadlózni, amióta tudom, hogy lesz a 8 mag.

Üdv:

Geller

[ Szerkesztve ]

(#1612) dutsh válasza Geller72 (#1611) üzenetére


dutsh
aktív tag

:C :C :C

(#1613) Brae válasza Geller72 (#1611) üzenetére


Brae
őstag

Ejha :Y Te nem sz@rral gurigázol :D A 2 procis HP masina 24 órába fog menni?

(#1614) Geller72 válasza Brae (#1613) üzenetére


Geller72
veterán

Még nem tudom. Kimérem, mit eszik és majd meglátom. Melóhelyre nemtom bevinni sajna.
De szerintem ez pár órában is tudná az ezrest.:D. 50%-on is.:D. És mellette azért 2-3 gép megrmarad. Valeszeg a 3600-as cerka marad 24/7-ben. Ami meglepő, hogy a 64 bitre történő debian csere igen sokat hozott a konyhára. Ha nem terhelem mással a gépet ez a sima egymagos cerka alapon hozza a 2200/5500-at, ami nem semmi. Többet megy 64-en, nem kevéssel, mint 32 biten. Linuxon mondjuk amúgy is sokkal jobban teljesít a boinc. Meglátjuk majd a 2 x quadban szintén hogy fog muzsikálni a 64-es Debian. Az is lehet, hogy az új filerendszer miatt megvárom az ubuntu 64-et, mert sajna az ext3-ról nem lehet majd updatelni ext4-re és akkor újra kellene rakni majd, amit el akarok kerülni, nem akarom bolygatni. Mivel debin még a mostani lenny ext3-as ezért várok vele. A debianos cerkába raktam egy kis ramot :DD, volt fölös 3 gigám, remélem, használni is fogja, úgy nézem, nem kell swappelnie.:DDD. (22% load, 50% cache). Annyi, hogy csak 533-on látja az 1066-os ramokat.
Üdv:

Geller

(#1615) Brae válasza Geller72 (#1614) üzenetére


Brae
őstag

"sima egymagos cerka alapon hozza a 2200/5500-at"
2200/5500 kreditet??? :Y Ezt kizártnak tartom

Egyébként érdekes, hogy 64biten több pöttyöt kapsz, ugyanis a rosetta@home feladatoknak nincs 64 bites verziója, 64 bites oprendszeren is 32biten futnak, de ez nem gond, csak szaporodjanak a pöttyök :D

(#1616) Geller72 válasza Brae (#1615) üzenetére


Geller72
veterán

Nem kreditere gondolok, sry, hanem a CPU bench pontokra. (A boinc belső bech részére)

Arról meg nem én tehetek, hogy ha nem is 64 bites a boinc, mégis gyorsabb :DD.
De valóban, ez legyen a legnagyobb bajunk.:DD:

Üdv:
Geller

(#1617) Brae válasza Geller72 (#1616) üzenetére


Brae
őstag

A CPU benchnek sajnos semmi köze a kapott kreditekhez. Saját példám:

X2 4400+@2400mhz:

Measured floating point speed 4054.53 million ops/sec
Measured integer speed 13145.57 million ops/sec

Q6600@3200mhz:

Measured floating point speed 3143.41 million ops/sec
Measured integer speed 6972.7 million ops/sec

Ezekszerint az X2 elveri az Intel Quadot... Recent average kredit szerint 600 vs 1700 szóval mégse veri el :D

[ Szerkesztve ]

(#1618) Geller72


Geller72
veterán

Mi ez a Felfüggesztve - user active???? Ilyet még nem láttam..
az összes unit áll..az előbb elindult,most megint áll..nem compute error, vagy ilyesmi. Meg tudná valaki magyarázni?

A Dual quaddal kapcsolatban: Itt van a cucc, minden...egy dolog kivételével..nem fogjátok elhinni:
Magyarországon nem lehet kapni LGA771-es Full réz 5 pines Xeon coolerből egy párat..ez ma Magyarország..felhívtam az Albacompot...két napja hívnak vissza..én azt hittem, ez egy komoly cég...

Geller

(#1619) dutsh válasza Geller72 (#1618) üzenetére


dutsh
aktív tag

Felfüggesztve - user active
énse...

A hűtő elég gáz. Nem hinném hogy ilyen ritkaságot kívántál volna...

(#1620) lyzzard


lyzzard
aktív tag

Egy ideje lecseréltem a házi kis fájlszerveremet egy celeron 430@1,8 GHz-esre. Fogyasztása 35W, de van mellette két db 750 GB-os vinyó, meg 1 GB RAM. 200 feletti AVG-vel sztem nem is olyan rossz, főleg, hogy néha beugrik LHC-zni is :)

(#1621) Geller72


Geller72
veterán

..24 órás teszt üzemmód....8 maggal...:DDD..nem mindig fullon, mert néha azért matatok is..:D..Most csak stabilitási teszt céllal..
üdv...
Geller...

(#1622) dutsh válasza Geller72 (#1621) üzenetére


dutsh
aktív tag

Ez lesz a xeon-os gép?
Milyen progival teszteled?
Kíváncsian várom már mit hoz a Q6600-amhoz képest :)

(#1623) Geller72 válasza dutsh (#1622) üzenetére


Geller72
veterán

..ez pontosan két db Q6600-as egy lapban..sry, de teljesen kész vok..vmi járvány van, kedd óta döglődöm..:((.ha kicsit összekaptam magam, válaszolok.
Üdv:
Geller

(#1624) lyzzard


lyzzard
aktív tag

tudom, nem ide tartozik, de nemkicsit buktam ki... miért nincs még a rosettának cudás verzája?
http://setiathome.berkeley.edu/workunit.php?wuid=431992622

itt az látható, hogy az én 8600GT kártyámat (jó, nem mai, de még ketyeget) olyan szörnyen porba alázza egy GTX295, hogy az nem igaz. 5000sec kontra 59 sec....

olyan, mintha P1-en futtatnék rosettát, meg egy core i7-en... csak rosszabb :)

mondjuk az is igaz, hogy a 8600gt-vel 80 perc körül van egy wu, egy másik gépemben lévő 8500gt-nél ez 5 óra átlagban, pedig a core ugyanolyan gyors, csak feleannyi shader proci van benne... talán a ddr2-ddr3 is közrejátszik...

[ Szerkesztve ]

(#1625) Moonline. válasza lyzzard (#1624) üzenetére


Moonline.
aktív tag

Meg miért nincs a többi projectnek GPU-ra való verziója? :) Direkt nem CUDA-t írtam, mert nekem Ati-m van....megcsinálhatnák a többi projectre is.. :) Ha azt akarod hogy dolgozzon a vidkarid ajánlom a folding@home-t, én is részt veszek benne.

A cudába is már télleg :)

[ Szerkesztve ]

(#1626) lyzzard válasza Moonline. (#1625) üzenetére


lyzzard
aktív tag

én dockingolok még a rosetta mellett, de majd átváltok foldingra. kösz a tippet, mindjárt megnézem... amúgy tényleg szurkolok az openCL-nek, mert kiszúrás az atisokkal :S

(#1627) Moonline. válasza lyzzard (#1626) üzenetére


Moonline.
aktív tag

Ha belépsz a foldingba, csatlakozz a 43299-es Folding@hungary csapathoz is! :K

(#1628) lyzzard válasza Moonline. (#1627) üzenetére


lyzzard
aktív tag

pillanat, hogy állítom át, hogy csak GPU-t használjon?

jha, hogy másik kliens... oké, nem szóltam :)

[ Szerkesztve ]

(#1629) Moonline. válasza lyzzard (#1628) üzenetére


Moonline.
aktív tag

Ha kérdésed van azt már a folding tápikban tedd fel! ;)

[ Szerkesztve ]

(#1630) Geller72


Geller72
veterán

Ismét az van, hogy rettentően csökkentek a kapott kreditek. Mondjuk a felére. ez hogy a fákba van?? Az össz team AVG creditünk majdnem leesett 3000-re..amikor volt 8000 felett is. A 3600-as cerkám, ami eddig 230 felett nyomta úgy, hogy nem 24/7-ben ment mindig, az most 24/7-ben sem éri el a 130-at. Mi történhetett? Vagy ez sűrűn előfordul?
Üdv:
Geller

(#1631) dutsh válasza Geller72 (#1630) üzenetére


dutsh
aktív tag

April 29, 2009
The minirosetta application has been updated to version 1.64.

Ez történt.

Nekem is visszaesett 200-al az átlag se szó, se beszéd, pedig folyamatosan megszakítás és hiba nélkül megy, a szokásos 60-100 pontok helyett 20-30-at dobott a csomagokra egy ideig...

A Xeon-nal mi a helyzet? Nem látom a nagy eredményeket :P

[ Szerkesztve ]

(#1632) Geller72 válasza dutsh (#1631) üzenetére


Geller72
veterán

"Mi a helyzet a xeonnal?" Hol voltál akkor eddig? :DD Talán még egy hetet is ment, mielőtt megvették..:DDD. De ha valóban érdekel az eredménye, akkor tessék :D. Már majdnem egy hónapja nincs meg..igen, 12-én ment utoljára. Azért nem rossz az a 23000 credit kisebb, de főleg nagyobb megszakításokkal 10 nap alatt. ebből nem ment 5 napot fullban.

Csak annyit mondok, hogy Tyan 3600R+2X Opteron Quad 2352 (2.1GHz, B3) van a láthatáron. És lehet, hogy nem tartozik szorosan ide, de valszeg visszamegyek egy kicsit foldingolni is VGA-val..2-vel..talán.

Üdv, és remélem, hogy javul a rencer'..:DDD.

Geller..
..under Linux..

[ Szerkesztve ]

(#1633) dutsh válasza Geller72 (#1632) üzenetére


dutsh
aktív tag

pff, azt hittem kicsit hosszabb távú szerelem lesz abból a xeon-ból :)

(#1634) Geller72 válasza dutsh (#1633) üzenetére


Geller72
veterán

..van az a pénz..:)..

(#1635) Geller72


Geller72
veterán

...hoppá-hoppá..:D. mi lett a quaddal???

-Ismét előjöttek a validate errorok nálam :(
-A mult héten tök jól számoltak el..

(#1636) dutsh válasza Geller72 (#1635) üzenetére


dutsh
aktív tag

Az enyémnek most kis gyógyszabit adtam egy pár hétre, 1M után kijár neki, meg úgyis olyan meleg van.
Legalább addig se érintenek a validate erroros csomagok.

(#1637) Geller72 válasza dutsh (#1636) üzenetére


Geller72
veterán

..pedig igen kiválóan ment :R
Akár az ikszkettőtök.:DD...közel szénné lehet húzva.:DDD

(#1638) dutsh válasza Geller72 (#1637) üzenetére


dutsh
aktív tag

Nincs az az X2 túleröltetve, terhelve is valami 38 C°-on van, de erről a kollega többet tud mesélni. :)

(#1639) lyzzard


lyzzard
aktív tag

CPU type GenuineIntel
x86 Family 6 Model 8 Stepping 3 666MHz [x86 Family 6 Model 8 Stepping 3]
Number of CPUs 2

intel STL2 lap, csak hogy elbírja a gigabites hálót itthon :) rosettának meg pont belefér, torrent mellett elvan :)

tiszta múzeum vagyok :D

[ Szerkesztve ]

(#1640) Geller72 válasza lyzzard (#1639) üzenetére


Geller72
veterán

Nekem is volt itt egy HP kayak, 2 db péhárom/ezerrel, meg RD ramokkal. Süvített, mint a szél, nagyon tetszett, lcd kijelző, meg minden..:DDD..de sajnos egy sima 45W tdp-s AMD megette akár..de azért a szívem szakadt meg, amikor a havernak adtam..:D...amúgy most is van egy HP iPAQ-om, ami tua péhárom, 1400-as cerkával gyönyörűen megy. Amolyan NAS lett. Ahhoz van hozzárakva a külső hdd-m. :D.

(#1641) lyzzard válasza Geller72 (#1640) üzenetére


lyzzard
aktív tag

eredetileg én is egy AM2-es sempron E mellett lettem volna, mert igaz, keveset eszik, de sokat nyomott volna ide. de ez meg majdnem ingyen volt nekem, és ráadásul jól is néz ki benne a két proci. A másik ok, hogy nemrégiben csak egy mezei p3 volt a NAS-om, ami 8-9 megánál nem tudott többet kitolni még gigabites hálókártyán sem magából, mert a prociját felpörgette 100%-ra a másolás. itt legalább 64bites PCI-ban vannak a 64bites NIC-ek, és 25 megával/s-el, 30%-os terheléssel lövi ki az adatot :) tökéletes :) és még egyszerre két rosetta is fut rajta :D

én mondjuk jövőben cserélem a procikat benne, de csak 800-asokra. az ezres talán már túl meleg lenne, nem?

[ Szerkesztve ]

(#1642) Geller72 válasza lyzzard (#1641) üzenetére


Geller72
veterán

Nem hinném, hogy akkorát ütne a melegedésen.

[ Szerkesztve ]

(#1643) lyzzard válasza Geller72 (#1642) üzenetére


lyzzard
aktív tag

mindegy, 800-asból már volt egy, ezresből egy se :D talán majd következő fizetéskor ... :)
bár kellene még bele 2*256 133-as ECC-s SD, mert az 512 ram jelenleg igen kevés neki. Nincs valakinek párban eladó? :D

[ Szerkesztve ]

(#1644) Brae válasza Geller72 (#1637) üzenetére


Brae
őstag

Itt van a szénné húzott X2 :DDD
Valóban 38 fokos szegényke, de csak azért, mert feltettem az oldallapot, télen nincs ennyi:)

Szeretném megragadni az alkalmat és dutsh kollégának nyílvánosan gratulálnék az elért több mint egy millió pöttyhöz, tudomásom szerint ez egyedülálló a csapatban, még egyetlen géppel sem értek el ennyi pontot!

[ Szerkesztve ]

(#1645) dutsh válasza Brae (#1644) üzenetére


dutsh
aktív tag

:R

Reméjük még sok ilyen lesz, és előbbutóbb valami kézzelfoghatóbb eredménye is a projektnek.

[ Szerkesztve ]

(#1646) Geller72 válasza Brae (#1644) üzenetére


Geller72
veterán

1.072V..hja..:DDD. Én is gratulálok a kollégának. Látjuk még viszont a quadot?

:R

egyébként ez a kép milyen belső linkről jött? :DD. Úgy értem PH-s szerverről.

[ Szerkesztve ]

(#1647) dutsh válasza Geller72 (#1646) üzenetére


dutsh
aktív tag

"Én is gratulálok a kollégának. Látjuk még viszont a quadot?"

Köszi! :R
Hogyne, még fontos feladatok várnak rá. Még kicsit pihen.

És nemsoká mégegy "quad' csatlakozik hozzánk, egy X4 személyében, részletek róla még képlékenyek.

(#1648) Brae válasza Geller72 (#1646) üzenetére


Brae
őstag

és a legszebb, hogy így az egész gép 78W-ot fogyaszt Rosetta közben :)

A hozzászólás írása közben megjelenő "új kép feltöltése a szöveghez" című új PH!-s képfeltöltő szolgáltatás által készült a link :)) Szerintem nagyon hasznos, sokkal jobb mint kepfeltoltes.hu és társaival szenvedni.

(#1649) Geller72


Geller72
veterán

Úgy néz ki, bevonok egy X2-4800+-t a buliba.:D. Most készítem elő. Under Linux lesz. Nemtom, mennyire tom alulfeszelni. :DDD. Az E8400 vígan megy most 1.1V-n. Majd elnézek a totyikjába, hogy menyire lehet underlockolni :D.
Mély tisztelettel:
:R

Geller

U.I: Kimérem am érőmmel, hogy mi mennyit eszik. elvileg az E8400-tól sokat (illetve dehogyis sokat, hanem keveset :DD) várok, mivel az ugyi 45 nanós.

[ Szerkesztve ]

(#1650) dutsh válasza Geller72 (#1649) üzenetére


dutsh
aktív tag

Az nem rossz. Hajrá-hajrá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.