Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) dutsh válasza Moonline. (#1700) üzenetére


dutsh
aktív tag

:R :R :R

(#1702) Moonline. válasza dutsh (#1701) üzenetére


Moonline.
aktív tag

5.000 :DDD

(#1703) Dr_Syrex


Dr_Syrex
senior tag

az elmúlt hónapban kicsit kiestem a pixisből, de lessan azért jövök vissza :K
E7200-es procimat frissebbre (inkább kraftosabbra :) ) cseréltem, így most a kellemes 3,6 GHz-en jár.

és végre holnaptól vissztér a munkába unokatesóm E5200-a is 2,5@3 GHz körül :DD
tépcsere miatt sajnos kényszerszüneten volt :(

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#1704) lyzzard


lyzzard
aktív tag

én azt találom érdekesnek, hogy az a gépem, amiben perpill a 2db 800MHz-es p3 van, 100-as average-dzsel ( :D ) rendelkezik. Az ezt megelőző "torrentNAS" otthoni kisgépem úgyszintén 24/7-ben ment, de az egy 2,,4-es celi volt. Az az életbe nem akart 100 fölé menni, ez meg mindjárt túl lesz rajta. És még kevesebbet is fogyaszt, hiába a két proci, lemértem :)
Szóval péjhárom powa :D

[ Szerkesztve ]

(#1705) Geller72 válasza lyzzard (#1704) üzenetére


Geller72
veterán

A péhárom dual cpu-s HP Kayak gépem elment full passzívban is akár..RD ramokkal, scsi vinyákkal, két db Péhárom Slot1 700-al. A mostani X2-4800 AMd-s gépe helyett, ami volt 2 gigás cerkám, azon meg boinc alatt a szegény gyári S478-as cooler majd leolvadt, olyat forgott, mint a kis flex. Idle hangtalan volt..pedig az csak egy gagyi régi cerka..a Mostani Cel D 3600 nem eszik/melegszik annyira és szemben a kis cerka 50-es average kreditjével megcsinálja a 200-at. Szal, ja..:). A HP iPAQ Tua 1400-am is teljes csendben megy full loadon..hetek óta ki sem kapcsoltam.:D..idle harminc egynéhány wattot eszik..
Üdv:
Geller

[ Szerkesztve ]

(#1706) Geller72


Geller72
veterán

..Hurrá..délutánig áramszünetem lesz otthon..reggel óta..délutánra meg cunami is lesz, meglehet..olyan szar idő lesz....akkor meg azért nem mennek majd a gépek...((.

(#1707) Brae válasza Geller72 (#1694) üzenetére


Brae
őstag

Tisztában vagyok vele hogy a core2-őt is nagyon meg lehet cibálni, de ez egy munkahelyi gépnél ritka eset :D
Egyébként az Allandale magos core 2-ők annyira nem durvák, azonos órajelen 10% körül vernek az X2-őkre.
Nekem anno egy E8200-am volt, ami 1,3V-on vitte a 8x500-at, sajna nem volt türelmem kivárni mennyi max. avg-t hozott volna, mert eladtam és jött helyette a Q6600, ami most jelenleg dutsh-nál szolgál :)

(#1708) dutsh válasza Geller72 (#1706) üzenetére


dutsh
aktív tag

Legalább egy pár órára élő vízhűtésed lesz :DDD

(#1709) Geller72


Geller72
veterán

..megvolt az első évi lokális poseidonunk....:DDD, De jó, hogy a hegy tetőn vettem házat..:DD.

(#1710) Low Noise


Low Noise
senior tag

Sziasztok!

Beléptem tegnap a PH! Rosetta@home csapatba.

Segítsetek nekem, szeretném az Nvidia karimat is
bevonni a számolásba, nem dolgozik szerintem.

A következő üzenetet adja a Bionic Manager
az üzenetet ablakban:

2009.06.29. 20:36:36 rosetta@home Requesting new tasks for GPU
2009.06.29. 20:36:41 rosetta@home Scheduler request completed: got 0 new tasks

Nagyon szerény angol tudásommal ebböl arra következtetek,hogy ez így nemjó.

(#1711) Geller72 válasza Low Noise (#1710) üzenetére


Geller72
veterán

Utolsó információm szerint a rozi nem támogatja a CUDA-t. A boinc projectben kettő, azon kívül asszem' egy projectet támogat a cuda (és az ati saját cucca). Sajnos egyik sem a rozi. Hidd el, mi is örülnénk neki...D.
Üdv a körön belül. Köszönjük, hogy csatlakoztál. (vigyázz, fertőző! És fanatikusok is vannak..:DDD)

:R
Geller

Ápropó: A Bionic az egy másik faj(ta).:DDD.

[ Szerkesztve ]

(#1712) Low Noise


Low Noise
senior tag

Köszönöm

Hát ílyet nem gondoltam volna,hogy nem támogatja a GPU-t
Nem kell nekik annyira a számításunk?

Na nem baj akkor így számolok nekik alsó hangon :)

Arrol lehet tudni valamit,hogy eddig milyen eredményeket
értek el a segítőkész emberek révén ?

És volt egy másik project is a folding@home azzal mi
van mostanság? Úgy tudom ők is gyógyításban utaznak.

[ Szerkesztve ]

(#1713) Geller72 válasza Low Noise (#1712) üzenetére


Geller72
veterán

Na a folding a másik cuda supportos project, de az nem boinc, hanem saját fejlesztés. Ott tudsz GPU és CPU farmal számolni. Megadhatod, hogy a GPU-d oda számoljon, a CPU-d meg ide.:DDD. Az elért eredményeket a rosetta oldalán megtekintheted. A mellékelt címen.

Üdv:
Geller

(#1714) Low Noise válasza Geller72 (#1713) üzenetére


Low Noise
senior tag

Köszi az infót.

Maradok csak procival a Rozi-nál, (Ahogy ti hívjátok :) )
Úgy látom az oldalukon,hogy fontos betegségeket kutatnak
Rák, Alzheimer, Malaria, Stb. (a rák-ba nem voltam eddig biztos)

[ Szerkesztve ]

(#1715) lyzzard


lyzzard
aktív tag

srácok, az a helyzet, hogy ahol dolgozok, szeretném futtani a rozit. Viszont nincs rendszergazdai jogom telepíteni (annál eggyel lejjebb vagyok :) ) de egy már feltelepített 5-ös verziójú boinc-ot tudnék futtatni.

A kérdésem az lenne, hogy a következő pár órában valaki nem tud valahova feldobni egyet bezippelve, mert most volna alkalmam bekonfigolni.

Köszönöm!

(#1716) Geller72 válasza lyzzard (#1715) üzenetére


Geller72
veterán

Tehát, ha jól értem, szerezzünk egy ötös verziót, telepítsük fel, stb, és az egész mappát tömizzük be, pakoljuk fel vhova, linkelve neked a zip filet?

Linux, vagy win alá?
Sztem az acc miatt cumi lenne.

(#1717) lyzzard válasza Geller72 (#1716) üzenetére


lyzzard
aktív tag

ahogy mondod :) win alá.

Nem lenne cumi, mert nem kell projektet hozzáadni. Én otthon csináltam ilyet, megy úgy rendesen, ha a boincmgr.exe indul. Ha nincs project hozzáadva, akkor acc sincs hozzáadva, de azt már tudom csinálni természetesen :)

(#1718) Geller72 válasza lyzzard (#1717) üzenetére


Geller72
veterán

És mi van, ha nem engedi felülírni? Vag ycsak szimplán a saját profilodba akarod tenni? Most még linux alól vagyok, wine nincs fenn. Ha neked nem késő az este?:D. Akkor megoldom.
MSN? Pidgin, vmi a közelben?

(#1719) lyzzard válasza Geller72 (#1718) üzenetére


lyzzard
aktív tag

ááh, mingyá megyek haza :) de nem felejtem el behozni holnap remélem, és akkor vegyük figyelmen kívül az eddigi leveleket :) de köszi!

(#1720) dutsh válasza Low Noise (#1710) üzenetére


dutsh
aktív tag

Üdvözlet a csapatban! :R

mod:
Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q9450 @ 2.66GHz
hűha, nem rossz vas :B

[ Szerkesztve ]

(#1721) Low Noise válasza dutsh (#1720) üzenetére


Low Noise
senior tag

Köszönöm mindenkitől a szívélyes fogadtatást.
ígérem ezentúl mindig időben felkelek és bekapcsolom
a gépet had számoljon :)

http://www.youtube.com/watch?v=vN83DfmH9Tw

A procira még akkor ruháztam be amikor még volt munkám,de ez más történet :)

[ Szerkesztve ]

(#1722) Low Noise válasza lyzzard (#1719) üzenetére


Low Noise
senior tag

Üdvözlet leendő csapat tag!

Nem akarom bonyolítani a dolgot,csak azt kérdezném
hogy telepített 6.6.36-os nem tudnál-e használni?

Még én is nagyon kezdő vagyok csak pár napja kezdtem,de
feltételezem a friss verzió vagy gyorsabb vagy hiba mentesebb.

Ha a felvetésem baromság akkor szakavatottabbak javítsanak ki :)

[ Szerkesztve ]

(#1723) Low Noise válasza lyzzard (#1719) üzenetére


Low Noise
senior tag

Elnézés nagy fehér törzsfőnök,hogy ujoncnak néztem
ki 8 géppel 3 project-ben számol. :R

Fülem farkam behúztam,bocsánat.

(#1724) dutsh válasza Low Noise (#1721) üzenetére


dutsh
aktív tag

"ígérem ezentúl mindig időben felkelek és bekapcsolom "

Nem kell kikapcsolni este a gépet és akkor el lehet kerülni az ilyen -ALARM- féle rémtörténeteket. :DDD

(#1725) Low Noise válasza dutsh (#1724) üzenetére


Low Noise
senior tag

Ment egész éjjel kezdek fanatikus lenni :)

(#1726) dutsh válasza Low Noise (#1725) üzenetére


dutsh
aktív tag

Akkor tényleg üdv a klubban! ;]

(#1727) Low Noise válasza dutsh (#1726) üzenetére


Low Noise
senior tag

Olyat szabad kérni,hogy esetleg pár szóban leírnád
,hogy milyen eredményeket értek el a rosetta@home-al
a kutatók ?

Sajna elég gyenge az angolom a célokat letudtam fordítani
de,hogy eredménye van e olyant nem találtam.

(Ha még nincs eredmény akkor is folytatom természetesen)

Előre is köszi.

(#1728) dutsh válasza Low Noise (#1727) üzenetére


dutsh
aktív tag

Hát igazából ez az a kérdés amire énis várok... :U
Látványos eredményre egyelőre számítani nem lehet a projekt közvetettsége miatt, mivel inkább szvsz csak kutatást elősegítő mint teljesen megoldó jellege van a dolognak...

(#1729) dutsh válasza Low Noise (#1727) üzenetére


dutsh
aktív tag

Nagyon szép pontszámokat kapsz egy csomagra levetítve. Mennyire van megpöckölve az a Q? :)

(#1730) lyzzard válasza Low Noise (#1723) üzenetére


lyzzard
aktív tag

rofl :D de kösz azért :)

(#1731) Low Noise válasza dutsh (#1729) üzenetére


Low Noise
senior tag

Köszönöm :)

Pici híjján 3,4 Ghz-en megy :)

(#1732) Low Noise válasza dutsh (#1729) üzenetére


Low Noise
senior tag

Kitöltöttem végre az adatlapom a (nem hétköznapi) cuccok-al :)

(#1733) lyzzard


lyzzard
aktív tag

nah, ma sikerült belőni a munkahelyi gépemet. cel430 @ 1,8. 75%-os felhasználásra raktam, hogy dolgozni még lehessen, és másnak se tűnjön fel, ha a gépem elé ülne :) kb 150-es AVG-t várok tőle. De lehet 200 is lesz, mert sosincs kikapcsolva :)

[ Szerkesztve ]

(#1734) Low Noise válasza lyzzard (#1733) üzenetére


Low Noise
senior tag

Köszönjük, minden tranzisztor számít :)

Szépen bővül a gépparkod úgy látom már 10-en vannak.
és a cel430-as már le is számolt 3 csomagot. :R

[ Szerkesztve ]

(#1735) lyzzard válasza Low Noise (#1734) üzenetére


lyzzard
aktív tag

mikor mennyien :)

a cel430 jól fogja tolni a csomagokat, amikor anno volt ilyenem, 250-es avg-je volt :)

(#1736) Geller72


Geller72
veterán

"Target CPU run time 2 hours"
Hol is állítom be az egyedi gépekre vonatkozó run time-ot?
Az X2 4-6 órákat megy, pedig nem kellene.:DD. Aztán persez errorral elszáll..a "háromhatos cerka" napok óta szinte nem is megy..épp most sem..tegnap óta..ez az 180-as applikáció nem jó? Vagy csak nekem nem jó? A cerkán már verziót is cseréltem, de akkor is leáll. Nem csak, hogy nem csatlakozik, hanem nem is számol. Olyan, mintha pause alatt állna.
A connect optionsban a "Confirm before connect to internet" be van pipálva. Kiveszem a pipát, megy pár órát, egyszer csak látom, hogy megint megáll, nézem, pipa ismét bent van. Ez mitől lehet? Full áll a gép..kissé idegesít..ha már 24/7/365-ben megy..:(.

Üdv:
Geller

(#1737) Geller72


Geller72
veterán

"Target CPU run time 2 hours"
"Hol is állítom be az egyedi gépekre vonatkozó run time-ot?"

Megtaláltam, thx :R.:D.
Üdv:
Geller

[ Szerkesztve ]

(#1738) Low Noise


Low Noise
senior tag

Jelenleg mint friss csapattag igen lelkesen
4 magon 100%-on tolom a szekeret.

Mi a véleményetek ez befolyásolja érdemben
a villanyszámlám vagy elhanyagolható a dolog?

Lehet elég lenne csak 2 magon számoltatni ?

Jellemzően reggel 9-tő éjféli van üzem.

[ Szerkesztve ]

(#1739) Low Noise


Low Noise
senior tag

Ja és ennyit egyébként is megy a gép mindig csak
amíg nem kattantam rá erre a dologra addig viszonylagos
üresjáratban ment. (Letöltés, internet, pár óra játék)

[ Szerkesztve ]

(#1740) dutsh válasza Low Noise (#1739) üzenetére


dutsh
aktív tag

Hát befolyásolja egy kicsit azért.

Én mindig 24/7 non-stop nyomom a rozit 4 magon 100%-on.
Konfig az adatlapomon. A Q6600 erősebben zabál, mint a tied, de nekem nagyjából így alakulnak a fogyasztások:
Idle 120 W
Rozi full load monitorral 180 W
Rozi full load monitor nélkül (90%-ban így megy a gép) 155-160W

Torrent miatt nekem úgyis mindig menne a gép. Nemrég úgy számoltam, hogy az csak a rozinak betudható többlet egy ~2000HUF. De ez az utolsó villanyszámlaemelési akció óta nem számoltam utána, mióta ilyen rendszerhasználati díjak tételesen hozzájöttek... de nagyjából akkor egy +50%. Nálam... viszonylag magas hőmérsékleteken ahhhoz képest, mert Zalman Reserator helyett csak egy CM Hyper TX trónol a procin.

Nálad a 45nm miatt is kevesebb lehet ez a többlet, nomeg a hűvösséget azért elmeltem ki mert nemrég volt egy cikk a logouton, ahol volt egy ilyen kis 'szabály', hogy 4C° minuszonként 1W-al kevesebbet eszik a proci... ezt ha jól emlékszem 2 magossal nézték, na akkor ez quadra mégjobban jellemző lehet elviekben...

De érdemes venni vagy kölcsönkérni esetleg fogyasztásmérőt és kimérni mennyit eszik. Én pl úgy mértem ki, hogy melyik beállítást használjam véglegesnek az alternatívák közül, hogy fogtam az Intel Linpack-ot, ami kiír gigaflops értékeket a cpu erejére és megvizsgálam mennyit fogyasztanak az alternatívák, a végén egy táblázatban Gflops/Watt értékekben kiszámoltam hogy hol hoz ki legnagyobb teljesítményt egy Wattból és az lett a végleges (nomeg hogy minden alkatrész a lehető leghűvösebb is legyen e melett).

No kb részemről ennyi.

Visszaolvasva ebben a topikban Brae kollega még érdekes történeteket ír le a fogyasztásról. :K

(#1741) Geller72


Geller72
veterán

A 45 nanos quad ( a tiéd) asszem 95W TDP-s. A Q6600 ennél lényegesen több.
Gyakorlatilag meg ha megnézitek a teszteket cca 10% a difi. (Átlagban). Ez betudható a 45 nm-es technológiának és a gyári fogyasztásbeli különbségeknek. Ha az alapfeszeket nézzük, százalékos arányban kb meg is felelnek. Ezek az adatok addig mérvadóak is, amíg alapfeszen hajtja az ember. Amint megemeled ezt a feszt (mert gondolom, hogy a Q9xxx a 3400-at már nem alapfeszen tudja) abban a pillanatban ezt el lehet felejteni. Továbbá nem mind 1 szintén, hogy a lapban egy Int. VGA feszít, avagy két db 8800 ultra, SLI-ben..:DD. Ezekre nézve nem kaptunk adatokat. Számít még a tápod minőségéből adódó hatásfok..etc..
Szal mérd ki.:D. A legjobb a Quad notebook lenne.:D. Nekem a HP noti töltés közben 80W-ot eszik, miközben fulll load megy. Ez a töltés befejezése után visszaesik stabil 40W-ra. Tehát a négymagos noti lenne az ideális megoldás kb 40W-os fogyival..:DDD.

:R

(#1742) dutsh válasza Geller72 (#1741) üzenetére


dutsh
aktív tag

Azért nem cserélném be a Q6600-amat egy kiherélt notiba való mimózára. Még ha jobb is a hatásfoka. ;]

(#1743) Low Noise válasza Geller72 (#1741) üzenetére


Low Noise
senior tag

Köszönöm mindkettőtöktől a választ a proci 1,35V megy.

A konfig leírása rajta van az adatlapomon, igaz csak tegnap este óta.

(#1744) lyzzard válasza dutsh (#1742) üzenetére


lyzzard
aktív tag

Nahát, gondolj az éhező etióp kisgyerekekre.

Bár én pont ilyen fogyasztás témában írtam a szakdogám, de a legérdekesebb része talán az volt, hogyha 150 millió géphasználó csak 15w-tal (!) fogyasztana kevesebbet, akkor az 3500 MW-tal kevesebb fogyasztást eredményezne. Paks kapacitása perpill 2000 MW. Azért akkor gondoljunk bele, hogy 1500 millió géphasználó van kb. Az 35000 MW spórolás lenne. Az meg több, mint 17 paksot jelent. Lol? Pedig csak 15W.

(#1745) dutsh válasza lyzzard (#1744) üzenetére


dutsh
aktív tag

Az etióp kisgyerekek akkoris éheznének, ha 15W-al kevesebbet fogyasztana ezeknek az emberknek a gépe, mert a megtakartásokból vennének 5000 tonna élelmiszert és ledobnák nekik koton nélkül aztán 10 év múlva 20 millió éhező etióp kisgyerek helyett 40 millió éhező etióp kisgyerek követelné, hogy a q6600-ról mobil quadra cserélt rendszeremet tovább downgradeljem egy celeronra, mert ők 60 millióan szeretnének éhezni. ;]

Amúgy meg igazad van, de nem az etióp kisgyerekek szempontjából, hanem az télleg igaz, hogy a Paksi atom, meg különböző tüzeléses alapú erőműveket szélre meg napelemre le kéne cserélni. --> De ehhez meg nem passzol, hogy az új (és ezáltal kisebb fogyasztású) technológiák sokkal drágábbak. Ha beveszi a Q6600-amat az Intel és hoz helyette egy Q9xxx-et, akkor elfogadnám.... De kb ez nem így működik...

[ Szerkesztve ]

(#1746) Geller72 válasza dutsh (#1742) üzenetére


Geller72
veterán

Természetesen olyan, maximum 32 nm-es quadra gondoltam, ami 40W-ot enne max, (komplett noti) és mondjuk kéccer körbehugyozná a tiédet..:DDD.
De assenem bánnám, ha hatmagos lenne, és HT-s, ésakkor mehetne a 12 szál eccerrel..:DDD. És ebből a prociból kettő lenne a notimban. Egyébként, tud valaki összehasonlítási alapot egy Q8200 és egy Q6600 közt, fogyiban, teljesítményben?
Csak mert az is 45 nm-es, és huszonpár ezer ft.

(#1747) Fire/SOUL/CD válasza Low Noise (#1743) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Korábban olvastam, hogy a GPU-d "nem megy", mert hogy állítólag "nincs" CUDA.

Nos, ebben a konfigomban 8600GT van, ami nem igazán gamer kártya ugyebár... :DDD
Én a BADABOOM nevű videokonvertert szerettem volna használni(csak NVidia kártyákkal megy, és a GPU kódolja át az adatokat, levéve a terhet a CPU-ról).
Ez az alkalmazás írta ki indításkor, hogy sorry, de "nincs" CUDA...

Felmentem az NVidia honlapjára, leszedtem azt a drivert amit az adatbázisban való keresés után javasolt, és lőn világosság, már használhattam is a Badaboom-ot... :K

Szóval nem biztos, hogy a kártya "nem támogatja" a CUDA-t...
Tölts le a legújabb(és a kártyádhoz javasolt) drivert az NVidia honlapjáról...

Remélem segít.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1748) Geller72 válasza Fire/SOUL/CD (#1747) üzenetére


Geller72
veterán

A CUDA cuccal nincs semmi baja, csupán az, hogy ez a project nem támogatja..mint azt fentebb leírtuk. Sajnos nem támogatja..erre értette a kollega, hogy "nem megy a gpu".
:R
Üdv:
Geller

(#1749) dutsh válasza Geller72 (#1746) üzenetére


dutsh
aktív tag

Jó, ha lesz olyan, akkor nekem is dobhatsz egyet.

(#1744) lyzzard
Amúgy télleg komoly dolog a fogyasztás, nem akarom elheccelni, félreértés ne essék, de sztem a legtöbb háztartásban nem a számítógépek házatáján kell keresni a gondot, hiába mondja mindenki azt, hogy ezek a legnagyobb fogyasztók. Bojlerek meg díszkivilágítások sztem kenterbeverik néhol, pl. maxra fölcsavart bojler a semmiért és a reflektoros kivilágítások a luxusházakon, amik összeadva több kilowattot esznek, csak azért h jajdejó, nekem ilyen van.

[ Szerkesztve ]

(#1750) Geller72 válasza dutsh (#1749) üzenetére


Geller72
veterán

Egy sima villanybojler éjszakai árammal is két fő esetén min 6000 ft...khm...az két szgép..:DDD.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.