Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) Dr_Syrex válasza Brae (#1399) üzenetére


Dr_Syrex
senior tag

kösz :R .
igyekszem.

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#1402) Dr_Syrex válasza Pyton (#1400) üzenetére


Dr_Syrex
senior tag

másfél éve csatlakoztam az [El-Sl HardCore2] csapathoz, csak az utóbbi időben különböző okok miatt nem futtattam a boinc menegert, de lassan majd azzal is haladok :K .

közreműködtem a 12. dimenzióban, most már a 13.-on a sor :D .

nálam így van: a kliensben feladatok fül, majd "Az Ön eredményei" gomb. :)

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#1403) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

tulképpen hány prohardver csapat van ?
Mert az egyik projectnél a prohardver simában vagyok, egy másiknál meg prohardver team ban

Egy másiknál meg ncore ban

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1404) Dr_Syrex válasza Core2duo6600 (#1403) üzenetére


Dr_Syrex
senior tag

szerintem csak egy van :K .

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#1405) Dr_Syrex válasza Dr_Syrex (#1404) üzenetére


Dr_Syrex
senior tag

méghozzá Prohardver! néven.

de az oldal szerint az aktív tagok száma 146-ból 33. :F

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#1406) Brae válasza Dr_Syrex (#1405) üzenetére


Brae
őstag

Sajnos így is van :(

(#1407) Core2duo6600 válasza Dr_Syrex (#1404) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A rosettanlal igen, valóban, egy másik projectnél, meg 2 , de egyik ben 0 az emberek száma
Annyi project van, hogy az ember legszívesebben mindet futtatná, de akkor marha lassan készulne el egy csomag

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1408) C0d3r


C0d3r
addikt

Ismét a mi csapatunkból egy szerencsés tag:

Sep 18, 2008
Predictor of the day: Congratulations to Balu (Team Prohardver!) for predicting the lowest energy structure for workunit 1bq9A_JUMPRELAX_PREDFIX_PREDFRAG_SAVE_ALL_OUT-1bq9A-_4237_0 !

(#1409) cigam válasza C0d3r (#1408) üzenetére


cigam
félisten

Oooo...
Gratula!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1410) Brae válasza C0d3r (#1408) üzenetére


Brae
őstag

Gratulálok, bár igazság szerint nem érdemelné meg, ugyanis inaktív.

(#1411) C0d3r válasza Brae (#1410) üzenetére


C0d3r
addikt

Ez az eredmény akár 2-3 hónapos is lehet, gondolom akkor még aktív volt. Kár, hogy sokan leállnak. :(

(#1412) Core2duo6600 válasza C0d3r (#1411) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Valszeg azárt állnak sokan le, mert ez akárhogy is nézzük többettfogyasztást eredményez .
Én néha szoktam 1 pár órát járatni.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1413) Brae válasza Core2duo6600 (#1412) üzenetére


Brae
őstag

Olyan nagyon radikálisan nem dobja meg a fogyasztást.

(#1414) Finwe válasza Brae (#1413) üzenetére


Finwe
őstag

Procim 3.5GHz-en (90% vagy 100% mellett) napi 24 órában december körül + 5000-et dobott a villanyszámlán. Azért ez elég sok. ;)
Most 2.4GHz@80%-on van és nem hagyom már bekapcsolva....

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#1415) Brae válasza Finwe (#1414) üzenetére


Brae
őstag

Azért azt tegyük hozzá, hogy a 3.5GHz-hez feszültséget kellett emelned és ugye köztudott, hogy feszültség növelésével négyzetesen, az órajel emelésével pedig egyenesen arányosan nő a fogyasztás. Ennyire kimaxolt órajelen, nem kizárt az sem, hogy 80%-100%-al többet fogyaszt, mint alaphangon, ha hozzászámoljuk a magasabb hőmérséklet miatti többletfogyasztást is.

Saját példám: AMD Athlon X2 4400+@3GHz@alapfesz.
Idle: 74W
Load: 103W
Különbség: 29W
Ft/kWh: 41,64
24/7 havonta: 0,029kWh x 24 x 30 x 41,64=869,4432 Ft

Nincs egy ezres a különbség! Nekem ennyit megér, legfeljebb 2 üveg sörrel kevesebbet iszok havonta és még a hasam is kockás marad :D

(#1416) Brae válasza Brae (#1415) üzenetére


Brae
őstag

Azt még kihagytam, hogy ilyen cuccal mértem, melynek pontossága +-10%, de ez a lényegen nem változtat.

(#1417) Finwe válasza Brae (#1415) üzenetére


Finwe
őstag

Természetesen fesz-t emeltem. Most pedig alul van feszelve a proci :) így még kevesebbet fogyaszt mint ezt egyébként tenné. Tehát ha valaki tényleg szeretné ezt a rosetta-t csinálni az megtalálja a módját, hogy ne kerüljön "komoly" összegbe és hasznos legyen ő is.

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#1418) Sly-1


Sly-1
tag

Hali!

Nektek megy rendesen a Rosetta? Nekem az egyik feladat all 12.600%-nal, de a grafikus megjelenitesnel ugy tunik megy. Otlet?

(#1419) cigam válasza Sly-1 (#1418) üzenetére


cigam
félisten

Megyeget... Az elképzelhető, hogy vmi bonyolult struktúrát fogtál ki és "elmélázik" rajta.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1420) lyzzard


lyzzard
aktív tag

hehehe, van itt minden nekem :D (Arthemis)

AuthenticAMD
AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4000+ [x86 Family 15 Model 107 Stepping 1]

GenuineIntel
x86 Family 6 Model 8 Stepping 6 631MHz [x86 Family 6 Model 8 Stepping 6]

CentaurHauls
VIA Samuel 2 800 MHz[x86 Family 6 Model 7 Stepping 3]

utóbbi kettő napi 24-ben megy :) (Nem sok, de valami azért valami :) )

[ Szerkesztve ]

(#1421) Brae válasza lyzzard (#1420) üzenetére


Brae
őstag

Nagyon helyes, zúzzad csak keményen :D

(#1422) lyzzard válasza Brae (#1421) üzenetére


lyzzard
aktív tag

viszont marhára meglepődtem a VIA C3 teljesítményén. Mindenki lehúzza, aztán sokkal gyorsabb, mint az előtte lévő 766-os celim volt (jó, oké, ez 800-as :D ). Egy állandó torrent+NAS gépben megy, napi 400.000 fileon van víruskeresés, meg fut egy FTP-szerver is, és az átlagkreditje vagy 5-6-tal több lett, mint az előtte lévő procinak. A fogyasztása meg:

idle: 6,1-6,2W,
load: 10,4-10,6W

szemben egy 633-as celi
idle: 9-22W
load: 14-33W-jával.

majd megnézem, viszi-e a Dell router gépem ezt a procit, mert ilyet még akarok, és a pénztárcám is jól jár :D

(#1423) lyzzard


lyzzard
aktív tag

érkezik a via eden lapom :D csökkentsük a fogyasztást :D

5W fogyasztás... ;)

[ Szerkesztve ]

(#1424) Dr_Syrex válasza lyzzard (#1423) üzenetére


Dr_Syrex
senior tag

alapon fogyaszt ennyit? :)

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#1425) lyzzard válasza Dr_Syrex (#1424) üzenetére


lyzzard
aktív tag

rosszul írtam. via epia lap, eden 800-as CPU-val, ami valahol 5-10W-ot eszik. 17x17 centis az alaplap, és 24/7/365-ben szándékozom hajtani. persze vinyóval többet fog fogyasztani... 10W-tal? :) megy rá egy linux és routergépként fog üzemelni. normál router azért nem jó, mert nem lehet rajta boincolni :)

(#1426) Geller72


Geller72
veterán

Hali. Mi a szent szar lehet?? Ugyanúgy mennek a gépeim, miközben egy project pl nem 4 óra/ proc, hanem 24 óra?? A 4 magos Q6600 quaddal egy csómót hibázik. ez miért van? Gondoltam, vmi szoft hiba, felraktam más verziókat, más oprendszert, de nem. Na jó, akkor másik 4 magos gép..felraktam egy Phenomra, hátha nem szereti az intelt. Ez még rosszabb!! AZ összes eddigi processzem rossz!!! Ha ez így megy tovváb, letörlöm a p*****a. Nem viccből futtatom szinte az összes gépemen. Ez a project egy rakás szar. Egyik hétvégén semmi nem ment. Még a weben sem tudtam belépni. Ehh, most naon mérges vagyok. Nyugtassatok meg valami elfogadható magyarázattal, mert kiszállok, ha nem javul. Nehogymár' xarabul teljesítsen plusz egy quaddal, mint két pénégyes cerka, peg egy péhármas coppermine?? Csak a coppermine-t vettem ki, helyette a quadot raktam vissza, igaz, nem az intelt, hanem egy phenomot, de akkor is..sokkal jobbak voltak az eredményeim, amíg nem volt benne a phenom (az intel quadja sem), mint most.

Szal help me pls.
Üdv:
Geller

(#1427) Brae válasza Geller72 (#1426) üzenetére


Brae
őstag

Nálam is volt egy csomó compute erroros csomag az új 6.xx BOINC-okkal, de feltettem a jólbevált 5.4.9-et és minden tökéletes.

(#1428) Geller72 válasza Brae (#1427) üzenetére


Geller72
veterán

Most átnéztem jobban a dolgokat. Mindenki megnövelt csomagokat kap szerintem. Azt is észrevettem, hogy csak az egy illetve kétmagos procik mennek jól, az összes 4 magos gépemmel client error, compute error van. Az intel quadot végérvényesen kivettem, helyette a phenom jött be. (nem mind1, hogy max 89W, vagy 167W..:DDD). De a phenomnak az összes eddigi számolása rossz!!

Ahogy itt látható is.

Az 5.4.9-et azt linux alatt értetted, vagy WIN?
Ez vajon mitől lehet?
Most levettem 75%-ra a terhelést.
Több ramot adtam neki a 4 gigából, és kevesebb swap-et.
Majd holnap délutánra meglátjuk.

A másik fontos kérdésem:
Láttam, hogy amikor elindul a project egy gépen, mondjuk az egyik cerkán, kiírja, hogy no CUDA drivers. Akkor már megoldott a VGA-val való számolás? Ha igen, akkor csak NVIDIA kártyán, vagy ATI-n is? És ha igen, akkor melyik kártyákon lehet kihazsnálni?
Csak mert van NVS Quadrom és ATI kártyám is, amivel igen megdobná az értékeket sztem.:DDD.

Üdv:
Geller

[ Szerkesztve ]

(#1429) Brae válasza Geller72 (#1428) üzenetére


Brae
őstag

Az 5.4.9-et azt linux alatt értetted, vagy WIN?
wines

Akkor már megoldott a VGA-val való számolás?
Némely projektnél már igen, pl Folding@home-nál (ATI-val és Nvidiával is megy), sajnos a Rosetta még nem ilyen.

Tuningolva van a Phenom?

[ Szerkesztve ]

(#1430) Geller72 válasza Brae (#1429) üzenetére


Geller72
veterán

Igen, húzva volt. de tök mind1, kiszállok. Kevesebb kreditem van, mint egy nappal ezelőtt, amikor elmentem itthonról???? Ez nevetséges. Nekem ebből elegem van. Majd ha normálisan megírnak egy progit négy, vagy több magra, akkor talán. Mellesleg a másik quad nem volt húzva, mégis hibázott a progi. Sztem a kliens egy rakás szar. a quad mind a 22 processze szar volt, amit eddig csinált. Ezt nem hiszem el. Mindenkinek köszönöm:
Üdv:
Geller

(#1431) Brae válasza Geller72 (#1430) üzenetére


Brae
őstag

Ne add fel ilyen könnyen, egy régebbi 5.xx BOINC-ot érdemes lenne kipróbálni.

(#1432) Geller72 válasza Brae (#1431) üzenetére


Geller72
veterán

Ok..uccsó...még egy napot adok neki.
Üdv:
Geller

(#1433) lyzzard


lyzzard
aktív tag

nekem spec az tetszik, hogyha kifut az időből egy projekt, akkor 80 kreditet kapok érte.

Task ID 213743112
Name 1d0qA_ZNMP_ABRELAX_tetraL_IGNORE_THE_REST_ZINC_METALLOPROTEIN-1d0qA-_5478_7304_0
Workunit 194825790
Created 11 Dec 2008 8:05:50 UTC
Sent 11 Dec 2008 8:42:15 UTC
Received 13 Dec 2008 1:08:08 UTC
Server state Over
Outcome Success
Client state Done
Exit status 0 (0x0)
Computer ID 959972
Report deadline 21 Dec 2008 8:42:15 UTC
CPU time 34380.51
stderr out

<core_client_version>6.3.14</core_client_version>
<![CDATA[
<stderr_txt>
**********************************************************************
Rosetta is going too long. Watchdog is ending the run!
CPU time: 34380 seconds. Greater than 3X preferred time: 10800 seconds
**********************************************************************
called boinc_finish

</stderr_txt>
]]>

Validate state Valid
Claimed credit 16.7839535087661
Granted credit 80
application version 1.45

VIA C3-mal kéthetente egy ilyen van manapság :)

[ Szerkesztve ]

(#1434) Brae válasza lyzzard (#1433) üzenetére


Brae
őstag

Régebben nekem is volt ilyen :)
Mostanában viszont az a jellemző, hogy az igényelt kredit (claimed) több, mint a kapott (granted). Mondjuk nem nagyon izgat, mert a gép teljesítményének megfelelő az átlagom.

(#1435) Brae válasza Geller72 (#1432) üzenetére


Brae
őstag

Na megoldódott a probléma?

(#1436) Geller72 válasza Brae (#1435) üzenetére


Geller72
veterán

Nem tudom. Ha 50% körül megy a phenom, akkor jó. De most pl ramokat cseréltem a 4 giga DDR2-800 helyett 1066-os ramok vannak..és ha a fent említett linken megnézed, kb 30 compute error van. Lecseréltem a klienst. Talán majd most beáll. Holnapra kiderül, akkor adja le a jelentéseit. Remélem, működni fog. Az egymagos, kétmagosokkal nincs gond. Kipróbáltam a két processzoros opteron szerveremen is, azon is gond nélkül ment, igaz, az nem jelentett, mert azt nem akarom bevonni, tehát offline csináltattam meg vele a processzeket. Möglátjuk.THx a helpet.
Üdv:
Geller

(#1437) dutsh válasza Geller72 (#1436) üzenetére


dutsh
aktív tag

Üdv, Brae kollegával folytatom a számolást és történetesen nekem is 4 magos cucc (Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz ) keni neki...

Azt szeretném megérdeklődni tőled, hogy mennyi időt fordítottál rá, hogy stabil legyen a tuning a gépen? mert vannak az enyémnél is roszabb napok (főleg mikor ilyenek vannak hogy "The minirosetta application has been updated to version 1.47. For details and to report bugs...."), de akkoris max napi 2-3 csomag megy veszendőbe, egyébként néhanapján elb@sz egyet maximum. Szóval nem kéne általánosítani ezt, hogy "Az egymagos, kétmagosokkal nincs gond.".
-Prime
-linpack (intel burn test)
-orthos
(vagy hasonló tesztprogikat) látott e a konfig tuning után? és mennyit? Nem kritizálni akarlak, félre ne érts légyszíves, csak arra akarok rámutatni, hogy 1 óra prime az nem elég a stabililtáshoz, nekem spec prime small fft 12 óra és prime blend test 12-20 óra megnyugtató, mert addig lazán hibázhat....
Meg "Ha 50% körül megy a phenom, akkor jó" - ezis vallhat arra, hogy egy hajszálnyival kevesebb a fesz a procin, mint kéne....

És énis nézegettem több féle verzióval, de nem hinném, hogy ott lenne a gond (amugy egy viszonyleg oldszkúl 5.10.45-tel tolom)....

Ne add fel, ennyi vitéz cpu elkéne, hogy újra befogjuk a HUNGARY-t :)

(#1438) dutsh válasza Geller72 (#1428) üzenetére


dutsh
aktív tag

Azt próbáltad már, hogy -> Your Account - Participants - Rosetta@home preferences - Target CPU run time (és ezt átállítod a lehető legrövidebb időre, mondjuk 1 óra) ?

Amugy sok sikert, remélem menni fog valahogy :R

[ Szerkesztve ]

(#1439) Geller72


Geller72
veterán

Hali. Fel nem adom, csak nem értem, hogy hogy eshetett visza pl az average creditem egy nap leforgása alatt 650-ről 570-re annak ellenére, hogy beraktam egy plusz gépet. Most nézegettem, a kétmagos amd is hibázott, nem is keveset, de még mindig kevesebbet, mint a négymagos. Az intel quadom sajna már nincs meg, erre nem számíthatunk. Egyébként orthos, prájm stabil volt 3.2-n lazán. 3.4-ig alapfeszen is. Efelett feszelnem kellett egy kicsit. De kimondottan 3.2-n használtam 24/7-ben. Azért ez a phenom sem érhet a nyomába. Remélem, találok egy Q9550-et a közeljövőben. Vadászok rá.:D. Lap már van. Ramok is megvannak, a többi meg mindig van itthon annyi, hogy összedobjak 20 perc alatt akármilyen verdát.:DD.

Üdv:
Geller

(#1440) Geller72 válasza dutsh (#1438) üzenetére


Geller72
veterán

Ez jó tippnek ígérkezik, nekem 24 óra volt beállítva :D. Lehet, hogy ezért hibázott sokat. Majd most kiderül.

Thx:
:R

Geller

(#1441) dutsh válasza Geller72 (#1440) üzenetére


dutsh
aktív tag

Továbbra is fog hibázni ha a többi feltétel változatlan, csak így ha 24 óra alatt egyszer hibázik 23 csomagra megkapod a pontot, és nem vész el mind a 24, így arányaiban több pontot fogsz kapni....

(#1442) Geller72


Geller72
veterán

A prime-ot a stabil, "megmarad egy darabig" - kategóriájú prociknál 24+ óráig szoktam futtatni addig, amíg úgy érzem, hogy bőven stabil a gép. Mivel a G0-ás Q6600-nál a 3.2 még nagyon messze volt a végétől, így nem tartottam attól, hogy problémám lenne. A phenomot még nem teszteltem be, plusz fesz van neki tolva alapból, de a gyári cooler miatt nem hegyeztem még ki. Közel nincs benne annyi potenciál, mint szerettem volna, de azért sokkal jobb, mint a saját kétmagosai...ebben a kategóriában, számolgatásra persze, nem gammára. Amióta a ramokat is cseréltem, jobban húzható a rendszer. 80%-on stabil 60 fok a cpu sensor, a magok 40 fokosak 2200@2420-on. Ramok 5-5-5-18, DDR2-1066@880-on. Ha megjön a két velocyraptor a dual CPU-s opteronba, lehet, hogy befogom egy picit.:DD. egy pár napos 100%-os teszt erejéig. Ma, vagy holnap összerakom haverom C2D-s gépét, megcibálom, és felrakom rá ideiglenesen 24 óra tesz erejéig a boincot.:D. Az is hoz valamit sztem..:DD.
Üdv:
Kelemes ünnepeket, a fejleményekről beszámolok.

Geller

[ Szerkesztve ]

(#1443) dutsh válasza Geller72 (#1442) üzenetére


dutsh
aktív tag

"A prime-ot a stabil, "megmarad egy darabig" - kategóriájú prociknál 24+ óráig szoktam futtatni addig"

Jajó, nem szóltam :B , akkor tudod miről van szó.

(#1444) Geller72 válasza dutsh (#1443) üzenetére


Geller72
veterán

Én is az 5.10.45-öt használom. Vhol nálam lehet a bibi. linux alatt nincs gond..???!!..:DD.
Ehhem..

Geller

(#1445) Geller72


Geller72
veterán

Beállt a quad. Most az X2 kezdett el xarakodni, holnap azt nézem meg. De összességében ok a dolog.
Üdv:
Geller

(#1446) dutsh válasza Geller72 (#1445) üzenetére


dutsh
aktív tag

Hát most télleg szépen beállt a quadod, tégy még valami hasonló csodát az x2-vel is és nagyon szép eredmények lesznek ezek :K

(#1447) Geller72 válasza dutsh (#1446) üzenetére


Geller72
veterán

Hát a quad elment a háztól, megvették alólam.:DD. Mivel a lap + a többi maradt, ezért alátettem egy tuningos X2-t, egy 5200+-t, ami Orthos stabilan megy 6400+-on..:-D. Épp volt itthon egy.:D. Van még egy 6000+-om is, de az 89W-os maggal. Mivel kb egy szinten vannak, ezért az 5200+ jobb választás, mert az már 65W TDP-s. Nos, majd meglátjuk holnapra. Egyébként Intel Quadra gyúrok ismét.:DD. Valszeg az i7 nem nekem való, kihagyom, inkább maradok a Q9550-es szériánál.:DD.
Üdv és kellemes ünnepeket.
Geller

(#1448) dutsh válasza Geller72 (#1447) üzenetére


dutsh
aktív tag

Húha, micsoda X2 hadsereg....már nem tudom követni :DDD Mindegyik alá kéne egy deszka és akkor jönnének a pontok :C
A Q9550-t meg jólteszed, beruházási költségben és fogyasztásban is jobb megoldás ;)
Viszont kellemes ünnepeket!

[ Szerkesztve ]

(#1449) Geller72 válasza dutsh (#1448) üzenetére


Geller72
veterán

Lehet, hogy jó lenne a 9550, de nem találok sehol sem, plusz a karácsony egy kicsit leamortizált..:DD. Deszka már ok, a többi körítés is, de a proci nem igazán jön..:D.
Üdv:
Geller

ha adsz egy deszkát, a többi megvan hozzá..:DDD.

[ Szerkesztve ]

(#1450) lyzzard


lyzzard
aktív tag

holnap beszáll a buliba egy 4800+ -os X2 is

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.