Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Spirit válasza Rolly (#144) üzenetére


Spirit
őstag

Na szép jó reggelt mindenkinek!

Szóval: Elmész az oldalra, letöltöd a BOINC keretprogramot..Utána telepít, és elindítod.Ott megjelenik a csatlakozás, project-URL-nek bevágod a rosetta főoldalának címét, majd eljön az account regisztrálás.Végigcsinálod, és már kezdi is tölteni a csomagokat, és dolgozik is. Ennyi..Utána rákeresel a Prohardver! csapatra, és csatlakozol hozzánk. Proxy-val, semmivel ne foglalkozz, megy ez magától.

A beállítások:
Mindössze pár apróság van, amit érdemes megcsinálni. Programon belül az Actibity menüpontban a mindig fut, és a hálózati forgalom mindig engedélyezettet kapcsold be. Az ''ön beállításai'' gombot megnyomva pedig a ''general preferences'', majd edit preferences..itt ha duál-magos procid van, akkor ''On multiprocessors, use at most''-ot 2 processors-ra állítsd. Mindenképpen lődd még be a ''Connect to network about every'' beállítást legalább 5 napra, mert különben sokszor elfogyhatnak a csomagjaid.

Ha már javában benne vagy a feldolgozásban, előfordulhat,hogy több csomagod is várakozik 100%-os készültséggel.Ez azért van,mert a szerverhez csak bizonyos időközönként csatlakozik, és sokszor foglalt a szerver.Minden egyes próbálkozás után többet vár,és ha a csatlakozási pillanatban foglalt, akkor akár 20 csomagod is felhalmozódhat. Ezeket manuálisan úgy tudod felerőltetni,hogy az advanced menüpontban a kapcsolódás újra menüpontra kattintasz egymás után 4x-5x, és vársz pár mp-et.Ilyenkor tuti felküldi.

Remélem több emberkének is segíthettem..Most átnézem kinek kell még írni, majd a statiztikákat, és újból jelentkezek. :D

(#152) Spirit válasza -=shitty=- (#148) üzenetére


Spirit
őstag

Új csomagokat nem tudsz kérni, jön magától, de sajnos elég kevés..Ezért át kell állítani a beállításaidnál a csatlakozást 5 napontára,így előre letöltődik mindig kb 20-30 csomag, és minden nap előtölt annyit,hogy ennyi legyen nálad..sajnos elég ritkán lehet csatlakozni a szerverhez a terheltség miatt, magától naponta kb 1x csatlakozik. Ezért nem elég 4-5 csomagot előtölteni,mert sok les az üresjárat. Lásd a 151-es hsz-t.

(#153) Rolly


Rolly
veterán

pontokat csak akkor kapok amikor egy egy csomag feldolgozásával végez a gép és feltölti? és egy csomagért mennyi pontot lehet kapni?

(#154) Spirit


Spirit
őstag

És akkor lássuk a jelenlegi állásokat:

Országunk állása: 33.Új-Zélandot 2 napon belül megfogjuk,már csak 7,7kpont előnyük van.

Csapatunk nemzetközi állása: 1108., és az utolsó mért napon 6335 pontot ért el, ami Mo-n a legmagasabb!

Csapatunk állása a magyar csapatok közt: 7. Tegnap estéhez épest 3 hellyel jobb, megelőztük a hwsw.forum-t, ASG BOINC Team-et, és a SKYNET-et.

Csapattagjaink állása magyar egyéniben:
Első 100-ban összes pontszám alapján: SimonTower(vagyis én :D ) (26.)

Első 100-ban átlag pont alapján: SimonTower (2.), Krix (15.), Rendszergazda (18.), gery03 (42.), nemtommi (45.), TTT (67.), Kaller (T.1) (70.), erdoke (76.), eastsider (89.)

[Szerkesztve]

(#155) Spirit válasza Rolly (#153) üzenetére


Spirit
őstag

Egy csomag 3 órás, attól függ ez idő alatt mennyit számol a géped, annyi pontot kapsz utána.Elvégzed, feltöltöd, és utána kapod a pontot. A statisztikai oldalak pár órát(eltérően) késnek, de bőven megteszi. A pontszámok kb így alakulnak: Celeron 1Ghz nagyjából 12 pont, egy 2ghz-es Sempron 15-17 pont, 3Ghz-es p4 17-19 pont, 2,5ghz-es A64 45 pont, X2-esnél dupla annyi. A Conroe-k itt is visznek mindent, 70-90 pont*2, frekvenciát nem tudom.

(#156) Rolly válasza Spirit (#155) üzenetére


Rolly
veterán

oks úgy néz ki sikerült, bár a prohardver teamben nem láttam a nevem :'( honnan tudom hogy mi a nickem :D

(#157) Xpod


Xpod
addikt

Jó számolgatást kívámok nektek.
Lassan megalakíthatjuk PH! tudós rangot. :D

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#158) .:AnonyX:.


.:AnonyX:.
csendes tag

Sziasztok!!!
Na elolvastam az egész Rosetta témát. Megtetszett. Én jelenleg a Folding@Home ot csinálom. Egész szépen halad a csapatunk: ( http://vspx27.stanford.edu/cgi-bin/main.py?qtype=teampage&teamnum=48339 ) 2339 ikak vagyunk a 45367 csapatból. Kanizsai csapat, Vajdaságiak vagyunk. Szépen haladunk, csak azért a Folding nem dobálja a pontokat sajnos. Dehát szép lassan előre jutunk. Na mentem én tanulni vizsgára, majd irok még. Kiakarom próbálni én is a Rosetta@Home-ot, a Prohardver csapat tagjaként!!!

A konfigom : MSI K9A2-CF (AMD790X), AMD Athlon64 X2 4000+(2.1GHz@2.4GHz), 2*1GB DDR2 800MHz Kingmax, Galaxy 7300GT 128MB DDR3 - Zalman hűtés (nagyon jó), 250GB Maxtor SATA HDD 16MB cache + 250GB WD Sata2 HDD 16MB cache

(#159) Rolly


Rolly
veterán

miért nem látom magam a prohardver csapatában amikor már joinoltam hozzá???

(#160) Xpod válasza Rolly (#159) üzenetére


Xpod
addikt

Gondolom az adatbázis frissitése után leszel csak látható csapattag.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#161) Rolly válasza Xpod (#160) üzenetére


Rolly
veterán

értem remélem mihamarabb látható leszek már van 49 pontom tán :D

(#162) Spirit


Spirit
őstag

Bennt van a csapatunk az első ezerben összes pontszám alapján..új állásunk 962.

(#163) Xpod válasza Rolly (#161) üzenetére


Xpod
addikt

Ennyire szolídan pontoz a rosetta?

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#164) Jester01


Jester01
veterán

64 bites linux verzió van ebből?

Jester

(#165) Rolly válasza Xpod (#163) üzenetére


Rolly
veterán

ezt hogy érted? egy 3 órás folyamatért kaptam 49 pontot

(#166) Xpod válasza Rolly (#165) üzenetére


Xpod
addikt

Mi 2-300 pontot kapunk egy 6 órás melóért. Mondjuk nem a pont számít, hanem a helyezés, illetve tudat, hogy segítünk. :)

[Szerkesztve]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#167) Rolly válasza Xpod (#166) üzenetére


Rolly
veterán

én 136 pontot kaptam egy géppel 6 órás melóért. úgy hogy az első 3 órában csak az egyik processzormag ment :B

(#168) nemtommi


nemtommi
senior tag

Egy kis statisztika:[link] :)
Nem gondoltam volna, hogy napi 24 órában ennyit összehoz a gép. Igaz már nem sokáig fog így menni, csak amig le nem hozom végre a Breakfast of Champions-t (Reményeim szerint 1, max 2 hét). Utánna max. napi 5-10 óra.

(#169) all6atos


all6atos
tag

Csáp!
En is csatlakoztam nemtom eszrevettetek-e:)
Ennel amugy nincsenek hatekonyabb ilyen jellegu probalkozasok marmint gondolok itt algoritmusra (progik stb...). Mind1 mar van kemeny ~30 pontom:)
na csa pocsok en leptem :C :R

(#170) Spirit


Spirit
őstag

908-ok vagyunk srácok. :D

(#171) .:Kristian:. válasza Spirit (#170) üzenetére


.:Kristian:.
addikt

Haladás :D
Én is szinte egész nap csapatom a gépet :D :))

(#172) .:AnonyX:.


.:AnonyX:.
csendes tag

Ha joinolok egy csapatba, aztán később cserélhetek csapatot? A pontok hogy mennek, ugy értem ,hogy mindig kapod apontot a neved alatt, és azt hozzáadja a csapathoz amiben vagy?

A konfigom : MSI K9A2-CF (AMD790X), AMD Athlon64 X2 4000+(2.1GHz@2.4GHz), 2*1GB DDR2 800MHz Kingmax, Galaxy 7300GT 128MB DDR3 - Zalman hűtés (nagyon jó), 250GB Maxtor SATA HDD 16MB cache + 250GB WD Sata2 HDD 16MB cache

(#173) .:AnonyX:.


.:AnonyX:.
csendes tag

Na mostmár én is Rosetta-s vagyok. Csak még tölti a WU-kat. Majd belenézek én a dolgokba, hogy megy ez. De tetszik maga az egész program. Azért sokban különbözik a Folding@Home-tól. Már csak a regelés stb. Na de majd megszokom. A jó cél érdekében. Csak majd kell, országot választani, meg csapatot.

A konfigom : MSI K9A2-CF (AMD790X), AMD Athlon64 X2 4000+(2.1GHz@2.4GHz), 2*1GB DDR2 800MHz Kingmax, Galaxy 7300GT 128MB DDR3 - Zalman hűtés (nagyon jó), 250GB Maxtor SATA HDD 16MB cache + 250GB WD Sata2 HDD 16MB cache

(#174) t1 válasza .:Kristian:. (#171) üzenetére


t1
addikt

én most már nem de tegnap is ment vagy 12 órát :)

(#175) ÉM


ÉM
tag

De rég jártam már itt! Erre mit látok: Új zéland megelőzve, a csapat meg a 781. [link] [link]
Nem semmi! :C

(#176) t1 válasza t1 (#174) üzenetére


t1
addikt

haver gépét is bevontam a prohardverbe :) 2500+-os barton de több mint a semmi és nekem számol :)

(#177) Spirit


Spirit
őstag

Látom szépen jövünk fel minden listán, minden szép és jó, de azért rejtett ''UP'', hogy legyen jó sok tagunk :D

(#178) Spirit


Spirit
őstag

Sziasztok! Éppaludni készültem, de azért meglestem a mai állásokat, ajánlom figyelmetekbe.Mindenhol jövünk fel,mint az állat, de most egy HATALMAS hajrát kérek tőletek, mert 30k pont a következő magyar csapat a The MAD Team - Budapest
Egyébként a Hungary csapatnál is magasabb pontot értünk el az utóbbi 3 napban, szal csak így tovább. Kérem, aki még vacilál, csatlakozzon mielőbb a projecthez!

(#179) Rolly


Rolly
veterán

nagyon bedöglött a forum (UP)

(#180) Rolly válasza Rolly (#179) üzenetére


Rolly
veterán

azért egy up neki

(#181) lapa


lapa
veterán

kár, hogy aix alá nincs kliens, van egy használaton kívüli rs/6000 gépünk, azon bepróbáltam volna hogy számol... linuxot tolni rá meg ahogy mesélik macerás... mindenesetre up.

(#182) Rolly válasza lapa (#181) üzenetére


Rolly
veterán

mit tud az az rs6000?

(#183) Spirit


Spirit
őstag

UP!, mert szükségünk van még sok-sok új tagra. Nagyon szépen jövünk fel a listában. Az elmúlt napok politika történései minden szabadidőmet elveszik, ezért járok ide csak ritkán.

Nálam mind a 4 gép 24-ben megy, a hírek miatt..:D

(#184) buttoner


buttoner
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Beszáltam én is pár napja, haladok szépen felfelé ezzel a Conroe 6600-al. 3.2-őn megy. :)Sajnos csak ideiglenesen van nálam de azután veszek egy 1.8-ast. Remélhetőleg 3GHz tudom majd használni.:)

Hajrá prohardver!:)

(#185) nemtommi


nemtommi
senior tag

The MAD Team - Budapest megelőzve. :C a csapatnak

(#186) Spirit


Spirit
őstag

Sziasztok, jó reggelt!
Összesíteném a jelenlegi állásunkat:

És akkor lássuk a jelenlegi állásokat:

Országunk állása: 32., És napi 5k ponttal hozzuk fel a görögöket.Új-Zéland messze lemaradt mögöttünk!

Csapatunk nemzetközi állása: 302.Napi 10-15 hellyel jövünk fel, túl vagyunk a 100.000 ponton! :C

Csapatunk állása a magyar csapatok közt: 4.a forum.hwsw.hu, az erősebb hwsw-től mindössze párszáz pont lemaradásunk van, átlagpontban már a HUNGARY csapat fölött járunk, folyamatosan hozunk rajtuk!

Csapattagjaink állása magyar egyéniben:

Első 100-ban összes pontszám alapján: SimonTower(12.), Krix(17.), TTT(42.), Buttoner(67.), Gery(95.)

Első 100-ban átlag pont alapján: Krix (1.), SimonTower(3.), TTT(4.), Buttoner(8.), ritkamadar(14.), 9CS(22.), gery03(23.), erdoke(32.), Rolly(33), Gorneck(34.), nemtommi(35.), Ejjelimenedek(57.), Rendszergazda(59.), Toncsi(63.), Titi(64.), Krisz(68.), hawk3ye(77.), Kaller(T.1) (80.), Scobbyka(81.)


Erdőkének szeretném felhívni a figyelmét, hogy az utolsó 3 napban egy darab pöttye se volt. Teesék beindítani a klienst, mert dádá lesz. :DDD

Ezenkívül GRATULÁLOK Krix-nek, kőkemény ellenfél volt, de átadom első helyemet valamelyik nap, egyszerűen nem bírom tartani a tempót. :C :C :C

(#187) Krix válasza Spirit (#186) üzenetére


Krix
őstag

Köszi. :B Izzadnak a gépek, de meglesz az 1. hely. Már megfordult a fejemben, hogy kicsit ki kellene kapcsolni, legalább az otthoni gépet. Két hete már újraindítva sem volt... Napok kérdése és jön bele egy új proci, akkor majd pihenhet egy órát amíg kicserélem. :DDD

If it is not broken then don't fix it!

(#188) Senior tag válasza Spirit (#186) üzenetére


Senior tag
aktív tag

Nyomnám én is erdoke nevében, de összeakad a BOINC a Kaspersky Internet Security 6-tal. :(
Vista alá meg nem megy fel, legalábbis a múltkori verzió nem volt jó. :(
Laptopra meg azért nem megy fel, mert adminnak kell hozzá lenni. :Y

Ugorgyunk!

(#189) Spirit válasza Krix (#187) üzenetére


Spirit
őstag

Nekem mondjuk minden gépem itthoni, szóval azért 3-4 havonta csak belekerül valamelyik gépbe egy kis frissítés,így fogok majd valamikor még hozni Rajtad. Valszeg a Sempron helyére megy az egyik A64-em, a Kedvesem gépébe meg rakok egy X2-est megráncigálva, szóval előzz, amíg bírsz. :P

(#190) Krix válasza Spirit (#189) üzenetére


Krix
őstag

Csak ne lenne ilyen nagy a ram igénye, akkor több gépre is feltenném. Holnap jön a T7400-es proci a T2500-ös helyére. ;] (Bár valszeg csak hétvégén lesz időm kicserélni.)

Jó kis gépparkod van otthon. :) Az én listámon csak 4 gép az enyém, de az egyik már éppen eladósorban van. A többi meg a melóhelyemen van.

If it is not broken then don't fix it!

(#191) Spirit válasza Krix (#190) üzenetére


Spirit
őstag

Ez a legújabb ''szintetikus elem''? A Terminator 4 főszereplője?

Most komolyan, mi az a T7400? :D

(#192) Krix válasza Spirit (#191) üzenetére


Krix
őstag

Ami most van az Intel Core Duo T2500 (Yonah mag): 2GHz-es proci S479-es foglalattal 2M L2 cache-sel. (Általában notebookokban van, de létezik hozzá asztali alaplap és nekem olyanban van. Az adataimnál a 2-es gép.) A T7400-es: 2,13GHz-es és 4M L2 cache van benne. Merom magos ami a Conroe notebook változata.

If it is not broken then don't fix it!

(#193) Rolly válasza Krix (#192) üzenetére


Rolly
veterán

szóval brutál gép :D

(#194) Spirit válasza Krix (#192) üzenetére


Spirit
őstag

Elég lett volna annyi,hogy Yonah mag, kköcce, de AMD-s vagyok. :D

(#195) buttoner


buttoner
csendes tag

Holnap átadom az E6600 at jogos tulajának :O ( 2.4@3.2 nem akartam jobban elvégre nem az enyém :) )
Viszont nem a P4 em kerül vissza hanem már a saját E6300 am. (1,86@?,??)
Majd igyekszem...

(#196) .:AnonyX:.


.:AnonyX:.
csendes tag

Most hogy is megy ez?Én minden bejezett feladatért általában 88-90 pontot kapok. A feldolgozási iső 10 óra egy csomagnak. Hogy lehet beállítani, hogy 3 órás csomagom is legyen?

A konfigom : MSI K9A2-CF (AMD790X), AMD Athlon64 X2 4000+(2.1GHz@2.4GHz), 2*1GB DDR2 800MHz Kingmax, Galaxy 7300GT 128MB DDR3 - Zalman hűtés (nagyon jó), 250GB Maxtor SATA HDD 16MB cache + 250GB WD Sata2 HDD 16MB cache

(#197) Scobbyka


Scobbyka
tag

Sziasztok!!

Én mostanában cseréltem procit. Lett egy Core2 6300 1.86 @ 2,4! Csatlakoztam a csapathoz, és most haladok felfelé a listán :) Remélem segítek ezzel valahol!

Scobby

(#198) krokk


krokk
senior tag

hajrá rosetta:) én is csatlakoztam. rosettához és Ph!-s csapathoz is. squirrel néven:)

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#199) Scobbyka


Scobbyka
tag

Hogyan lehet a tesztek közül választani. Én mindig csak 3 órásat kapok. Pedig szerintem a 10 órás is menne a gépemnek. Mi dönti ezt el, vagy hogyan működik ez? Megköszönném ha valaki leírná ezt nekem.

Scobby

(#200) lapa válasza Rolly (#182) üzenetére


lapa
veterán

nemtom márcsak ezért is jó lenne rápróbálni. valami risc cucc és 2 db kétutas 233 mhz proci van benne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.