Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5001) C0d3r


C0d3r
addikt

Gratula sziczki-nek az 1 millióhoz! :R

(#5002) kingabo válasza C0d3r (#5001) üzenetére


kingabo
őstag

:R

Hogy mennyi mindenre lehet az utóbbi koccintani. ;]

Csak érdekesség képpen: Spinhenge@Home-nál így néz ki a felhasználók értesítése egy leállás után: "We have had a disfunction of our air conditionig in the server room on last sunday. The spare parts have been built in. After it was repaired I have had to check the database and the file server. Now all should work again. If you have trouble please post it on our forum (here).
Were are back online now! We are very sorry for the long outage."

(#5003) kingabo


kingabo
őstag

Nem tudom találkozott-e ezzel rajtam kívül más is: a BOINC óra melletti ikonján jobb klikk utána Snooze-al felfüggesztem a számolást, viszont 1 idő után magától visszakapcsolja. Ez mitől lehet? :F Baromi idegesítő! :W

(#5004) chepavel válasza kingabo (#5003) üzenetére


chepavel
aktív tag

Igen, találkoztam, nálam is több gépen eőfordult már. Nem tudom, hogy miért csinálja. Mióta az új kliens van fent (6.12.26), azóta nem találkoztam ezzel. Mondjuk, nem is sűrűn van, hogy meg akarnám álltani, de majd próbálgatom, hátha.

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#5005) kingabo válasza chepavel (#5004) üzenetére


kingabo
őstag

Köszi, teszek egy próbát vele. Nálam még a 6.10.58 van fenn.

Szerk: az oszlopok sorrendjét lehet valahogy állítani? A szokásos módon nekem nem megy. :(

[ Szerkesztve ]

(#5006) C0d3r válasza kingabo (#5005) üzenetére


C0d3r
addikt

7-es verzióban lesz rá lehetőség, de már kezdem ezt is megszokni. :)
Remélem lesz beállítás az üzenetek visszaállítására, nem szimpatikus hogy ennyire el lett rejtve.

(#5007) kingabo válasza kingabo (#5005) üzenetére


kingabo
őstag

Ugyanúgy újra indítja... :(

(#5006) C0d3r: remek. Na igen, én is kerestem mindent, mert teljesen átpakolták a menüt is, meg a lapokat.

[ Szerkesztve ]

(#5008) chepavel válasza C0d3r (#5006) üzenetére


chepavel
aktív tag

+1

Nem örültem neki én sem, de.. Meg lehet szokni.

@Kingabo: Én még nem néztem, de, meg fogom. Ellenben így elég lehangoló. :(

[ Szerkesztve ]

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#5009) kingabo


kingabo
őstag

Találtam egy érdekes dolgot az új boinc-ban (Tasks fülön klikk vmelyikre, aztán bal oldalt properties):

[ Szerkesztve ]

(#5010) C0d3r válasza kingabo (#5009) üzenetére


C0d3r
addikt

Ezt én se értem, mi alapján van kiírva, meg egyáltalán minek? :)

(#5011) kingabo


kingabo
őstag

Miután nagy nehezen megtaláltam hova tették a logot, feltűnt, hogy a fenti leállítós módszer másodpercre pontosan 1 órára állítja le a számolást... Vajon win-en hol a *-ba lehet ezt az értéket átállítani?
Vagy szedjem le a forrást majd módosítsam és fordítsam a boinc-ot úgy, hogy azt és úgy csinálja ahogy kéne, szeretném. ;]

chepavel: meg tudnád nézni a spinhenge@home-os szerveren, hogy azon mennyit ír max memó használatra a boinc?

szerk: megy fel a régi, abban legalább semmi sincs máshol, mint ahol mindenki keresi.

[ Szerkesztve ]

(#5012) chepavel válasza kingabo (#5011) üzenetére


chepavel
aktív tag

Nagyon tipp, de.. Nem lehet összefüggésben az alkalmazások közötti váltás alap 60 percével?
Nálam indít két új feladatot bizonyos gépeken, vagy, csak beragadnak az előzőek a memóriában, nem tudom. Elég érdekesen működik mostanában.

Update: a linuxoson?

[ Szerkesztve ]

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#5013) chepavel válasza kingabo (#5011) üzenetére


chepavel
aktív tag

Az X3220-ason max. 50%, ha használva van, ha nem, vagyis 2 GB.

A Másik, ami Spin-t is nyomott, az a linuxos vas, ott 50%, ha használatban van, amúgy pedig 90%. Abban is 4 GB van.

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#5014) kingabo válasza chepavel (#5013) üzenetére


kingabo
őstag

Konkrétan erre céloztam: [link]

"Nagyon tipp, de.. Nem lehet összefüggésben az alkalmazások közötti váltás alap 60 percével?"
Lehet benne valami, most teszek egy próbát 15 perccel, majd jelentek

[ Szerkesztve ]

(#5015) kingabo válasza kingabo (#5014) üzenetére


kingabo
őstag

Még mindig nem indult el 18 perc letelt... Akkor nem ez lesz (valszeg).

(#5016) chepavel válasza kingabo (#5014) üzenetére


chepavel
aktív tag

Jah, az más. Azon még a régi kliens van fent. Ha lesz időm, akkor lecserélem azon,é s megnézem, hogy mit ír rá.

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#5017) K6000


K6000
tag

Egy kis segítség kellene!
Réges-régen benne voltam a projectben, a fiókom él is.
Viszont amikor még én számoltattam csak 1 féle kliens volt és egyértelmű volt melyiket telepítsem.
64 bites Vista-hoz mit töltsek / telepítsek?

Windows 64-bit 6.10.60, Windows 64-bit 6.12.26, Windows 64-bit 6.12.33

ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

(#5018) C0d3r válasza K6000 (#5017) üzenetére


C0d3r
addikt

Üdv újra itt! :)

6.10.60-as verzió a régebbi, 6.12.26 a jelenlegi ajánlott, 6.12.33 pedig a fejlesztés alatt álló, amolyan béta kiadás.
Ezen az oldalon felkínálja a legoptimálisabbat, vagyis a 64 bites ajánlottat.

(#5019) K6000 válasza C0d3r (#5018) üzenetére


K6000
tag

Valami probléma lehet mert a linkelt oldalon nekem 8.41 MB programot kellene letöltenem de nekem messze nem jön le annyi :(

ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

(#5020) C0d3r válasza K6000 (#5019) üzenetére


C0d3r
addikt

Valamiért nem pontos, kevesebbet szed nekem is, konkrétan 8 MB-ot. De ha feltelepül rendesen, akkor nem probléma.

(#5021) kingabo


kingabo
őstag

Észrevettem pár érdekes dolgot a stat lapon (lehet eddig is elérhető volt, csak én nem vettem észre :DDD ):
- egérrel ki lehet jelölni egy területet, amit kinagyít, jobb egérre "visszazoomol"
- valahova rákattintok akkor kiírja az ottani pont értékét és dátumát
- ha több projekt is van, akkor dupla katt-ra a jobb oldali lista eltünik
- ha több projekt is van, akkor a fenti listában rábökve bármelyikre, az eltüntethető, vagy visszakapcsolható all projects mode-ban vagy választani lehet köztük one project mode-ban
(6.10.58-as boinc)

[ Szerkesztve ]

(#5022) kingabo


kingabo
őstag

Eléggé kihalt a topik. :(
Talán ez segít: mi vagyunk a 30-adikak! :C

(#5023) C0d3r válasza kingabo (#5022) üzenetére


C0d3r
addikt

Viszont megnyugtató, hogy számolnak a gépek szorgosan. :)
Gratula mindenkinek, csak így tovább! ;)

(#5024) Darren82 válasza C0d3r (#5023) üzenetére


Darren82
tag

Főleg Oscar rendszerei számolnak! A hőség szerencsére nem vet vissza senkit túlzottan:)
Ez a 6.12.33-as változat nektek hogy működik?

[ Szerkesztve ]

(#5025) Pyton


Pyton
aktív tag

Hamarosan jön hozzám egy X4 9850 24/7-be. Elegem lett a szarakodásból ;]

(#5026) Dr_Syrex válasza Darren82 (#5024) üzenetére


Dr_Syrex
senior tag

A hőség szerencsére nem vet vissza senkit túlzottan :)

Engem biztosan nem tart vissza, bár a tetőtéri szobámban különösen meleg van. Szerencsére a 4 db 12-es venti jó szolgálatot tesz (mondjuk fix sebességen pörögnek).

Míg a Balaton Sound-on voltam , kicsit visszaesett RAC-m, de lassan már kez helyreállni :)

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#5027) C0d3r


C0d3r
addikt

Sikerült kifognom egy számomra rekordméretű csomagot, 1 GB memóriát bekajált. :C
Ezek az orbitális csodák flxdsgn_Ploop_2x3_ néven terjednek. :)

[ Szerkesztve ]

(#5028) Darren82


Darren82
tag

Megint nem jönnek új csomagok. :( Nálatok? Átállítottam 6 órás számolásra.

(#5029) kingabo válasza Darren82 (#5028) üzenetére


kingabo
őstag

Nálam se, nálam már a backup projekt fut. Most néztem, a szerveren sincsenek csomagok

(#5030) kingabo


kingabo
őstag

A leállás oka: [link] Mondjuk én most kaptam 1 csomagot.

Úgy látom nem csak nekem van elegem ebből, hogy 1 szót se képesek írni, pláne, hogy tudnak is a leállásról :W

[ Szerkesztve ]

(#5031) Dr_Syrex válasza kingabo (#5030) üzenetére


Dr_Syrex
senior tag

Én is kifogytam már tegnapelőtt a csomagokból :(

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#5032) chepavel válasza Dr_Syrex (#5031) üzenetére


chepavel
aktív tag

Néhány gépen nekem még van, de több gépről már én is kifogytam,.. :(((

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#5033) kingabo


kingabo
őstag

Újra vannak wu-k! :C

(#5034) kingabo


kingabo
őstag

Nálatok is baromi hosszúak ezek az új wu-k? Majdnem 4,5 óra után tart az egyik 54%nál, viszont 3 órás csomagok vannak beállítva. :Y (eddig a backup projecten dolgozott a gépem) Az ilyen nevűekről beszélek: "T0457_3dev.pdb_boinc_symmetric_lr_symm_wangyr_IGNORE_THE_REST_29962_17275"

[ Szerkesztve ]

(#5035) Darren82 válasza kingabo (#5034) üzenetére


Darren82
tag

Hasonló a helyzet nálam is. 2 órás csomagok beállítva, és várhatóan 6 órás számítás lesz belőle.

(#5036) kingabo válasza kingabo (#5034) üzenetére


kingabo
őstag

Csak rosszul becsli meg a szükséges időt, nem sokkal késöbb el is készült a csomag, meg nem mindegik lépi túl a megadott időt.

(#5037) Dr_Syrex


Dr_Syrex
senior tag

tegnapelőtt néhány csomagot magasabb prioritással futtatott, pedig ugyanaz volt a jelentési határidő, mint a többinél.

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#5038) chepavel válasza Dr_Syrex (#5037) üzenetére


chepavel
aktív tag

+1 :K

[ Szerkesztve ]

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#5039) C0d3r


C0d3r
addikt

Total queued jobs: 6,645
Ready to send 70,602

Érdemes beraktározni így hétvégére, úgy tűnik ismételten csomaghiány várható.

(#5040) Dr_Syrex válasza C0d3r (#5039) üzenetére


Dr_Syrex
senior tag

Este be is állítom a munkatárolókat, hogy legyen elég csomagom a következő napokra.

Mellesleg beléptem én is a "milliomosok klubjába": :) :)

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#5041) C0d3r válasza Dr_Syrex (#5040) üzenetére


C0d3r
addikt

Gratula, csak így tovább! :R :C

(#5042) chepavel válasza Dr_Syrex (#5040) üzenetére


chepavel
aktív tag

Grat, tényleg szép teljesítmény! :R :C

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#5043) Dr_Syrex


Dr_Syrex
senior tag

köszönöm :)
folytatom tovább :K

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#5044) kingabo válasza Dr_Syrex (#5040) üzenetére


kingabo
őstag

Grat! :C

(#5045) chepavel válasza C0d3r (#5039) üzenetére


chepavel
aktív tag

Jól gondoltad, jelenleg így állnak..:
Ready to send 1
In progress 609,308

Bizonyos gépeken már s Spinhenge megy.. :(((

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#5046) C0d3r válasza chepavel (#5045) üzenetére


C0d3r
addikt

Én kezem is benne volt a készletek gyors kifosztásában, már egy esetleges világvégére felkészülve beraktároztam. :D
Szerintem szerdáig elég, addig csak rájönnek hogy kezdeni kéne valamit ezzel a folyamatos szenvedéssel.

(#5047) chepavel válasza C0d3r (#5046) üzenetére


chepavel
aktív tag

Én már régóta látom, hogy valamit kezdeni kellene.. Amit tényleg őszintén sajnálok, az az, hogy nincs megfelelő tájékoztatás. Tudom, technikai problémák mindig vannak.. De, azért egy ekkora önkéntes "felhasználótáborral" rendelkező projektnek a HR-részen aktívan dolgozni kellene, mindig.. Kezdőlapon, egyből, vagy, onnan közvetlen link pl.. De, most is van derék 1 db csomag, és kb. ennyi is a "tájékoztatás", hogy megnézi az ember a server statust. De, ennyi?! Mikor várható? mi a konkrét ok? Mindegy, ha kifogytam, akkor.. Amit éppen "elérek", azok állnak át másik projektre, amiket pedig nem, azok pihennek, jobbat nem tudok sajnos..

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#5048) kingabo válasza chepavel (#5047) üzenetére


kingabo
őstag

A mostani csomag elfogyás annak köszönhető szerintem, hogy sokan jelezték, hogy 1-1 csomag akár 50 óráig is tart, illetve a 600+MB mem használ... Ez meg gondolom azért volt, mert gyorsan összedobták az új adagot, hogy legyen min dolgozni. Én mondjuk inkább azt mondom, hogy legyen akár dupla idejű is a csomag, de legyen, minthogy nincs semmi napokig.
Ez a 0 tájékoztatás úgy láttam a fórumokon rengeteg embert zavar, de a rozi részéről semmilyen visszajelzés nem volt (amikor legutóbb néztem). Pedig külön topikot is létrehoztak emiatt!
Személyes vélemény: én ma befejeztem a rozi priorizálását! Nem vettem észre, hogy kifogytak a csomagok, a(z ex)backup projektet meg kézzel engedélyezem (hogy ne szedjen le rengeteg csomagot, ami a rozitól vette el az időt), ezért egész éjjel üresjáratban ment a gépem. Ezt a mostani csomaghiányban eljátszottuk párszor. Innentől 90-10 arányban megy a 2 projekt, egyiket sem fogom leállítani. Ha a projekt céljai nem lennének számomra ennyire fontosak már rég itt hagytam volna az alapján ami az elmúlt 1 évben ment. (2005 óta megjártam pár projektet, szóval van viszonyítási alapom, szerintem)
Bocs, de qrva sz@r látni, hogy ennyi embernek fontos a rozi, csak épp azok tesznek rá, akik vezetik. :W

[ Szerkesztve ]

(#5049) chepavel válasza kingabo (#5048) üzenetére


chepavel
aktív tag

Teljes mértékig megértem a hozzáállásod a témához. De, pont, ahogy Te is írtad, a projekt személyes jellegű vonzata végett én is inkább elnézek ezek az egyébként zavaró dolgok mellett.. :(

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#5050) kingabo válasza chepavel (#5049) üzenetére


kingabo
őstag

Nem merült fel bennem, hogy itt hagyam a rozit, inkább változtatok a "kezelésén". Ha újra rendbe jönnek a dolgok, akkor átállítom 99-1 arányra a 2 projekteket.
Még azon gondolkodom, hogy keresek egy másik backup projektet a spinhenge helyett, aminek a rozihoz hasonlóak a céljai. Régebben néztem a malaria controlt, csak valami miatt mégse csatlakoztam. (rac alapján a második egy magyar! [link] :C ) Erre valakinek 5let?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.