Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-23 16:02:28

LOGOUT.hu

FIGYELEM, ez nem politika topik, ennek megfelelően ide nem kérünk a rezsicsökkentéshez kapcsolódóan sem ilyen posztokat, linkeket. Amit várunk, ötletek, tapasztalatok a spórolással kapcsolatban, praktikus javaslatok az energia megtakarításhoz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6151) cappa72 válasza NoOne1976 (#6150) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ez jó kérdés.
Pont a héten írta valaki, hogy januári a fordulója.
Reméljük, beszámol.
Ja, #6114leslieke volt az, válaszoltál is neki.
Kivárjuk a tapasztalatát.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#6152) leslieke válasza cappa72 (#6151) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én legyek a kísérleti nyúl? :DDD

Amúgy velem nem fogtok sokra menni, diktálok, és minden hónapban a jelleggörbe alatti fogyasztást adok le, így nagy meglepetés nem fog érni januárban.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#6153) cappa72 válasza leslieke (#6152) üzenetére


cappa72
nagyúr

Há' jómunkásemberként vállalhatsz ilyen tisztséget. ;]
👍
Igazából a tapasztalat fontos lesz, legfeljebb nem az jön le belőle, amire számítunk.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#6154) Donki Hóte válasza Freeman11 (#6148) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Előző ciklusban 1780 kWh volt az éves fogyasztásom, tehát áramból én minden hónapban 150 kWh fogyasztást diktálok (ez nagyjából 1800 kWh-ra jön ki 12 hónap alatt), függgetlenül a valós fogyasztástól.

Vagy állj át átalánydíjra, vagy diktálj te is a valós fogyasztástól függetlenül (nagyjából) egyformán olyan havi fogyasztásokat, ami kiadja az éves felhasználásodat.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#6155) boti19871125


boti19871125
kezdő

Vegyes profilban vagyok a gáznál, a téli hónapokban bőven az mvm jelleggörbe alatt van a fogyasztás, de viszont a nyári hónapokban felette lenne a melegvíz és a főzés miatt. A jelleggörbe módosításnál akár tetszőleges fogyasztást adhatok meg a nyári hónapokra is? (természetesen a téli hónapok rovására, éves keretbe bőven beférek)

(#6156) Frankie50 válasza cibus (#6119) üzenetére


Frankie50
tag

Üdv!
Én most októberben csináltam a tetőszigetelést. Mivel használjuk tárolásra a padlásteret, ezért jelentősen megnőtt volna a födémszigetelés költsége. A tető héjazat februárban lesz 3 éves, fóliázva, légréssel, új lécezés, új betoncserép. Én az obis eurowol tekercses ásványgyapotot használtam, 15 cm vastagot. Ez akkor 1100 Ft/m2 volt. 40°-s a tető, oda drótoztam "Z" be, 30 cm-s közzel, bevonatos kötözővel, akkor 1000 Ft/ 50 méter volt. A szék tetejére vakondhálót tettem, ez egy roppant erős műanyag háló 6 ezer köröl a 25 m2.
Ilyen lett:


(#6157) Gézengúz válasza Frankie50 (#6156) üzenetére


Gézengúz
addikt

Nem 2100?

(#6158) Frankie50 válasza Gézengúz (#6157) üzenetére


Frankie50
tag

Szia!
De! Elírtam, 2100 Ft/m2 volt :R

(#6159) Gézengúz válasza Frankie50 (#6158) üzenetére


Gézengúz
addikt

Csak mert 1100-ért még nekem sikerült szeptember elején 10cm-es Knauf-ot venni a Bauhausban, pont aznap emelték 1280-ra, csak volt egy díjbekérőm ez miatt a régi áron kaptam a 20 tekercset. Azóta meg már 1450, huhhh

[ Szerkesztve ]

(#6160) himpike


himpike
aktív tag

Tanács kellene.. egy ismerősöm vett x nm kőzetgyapotot amit a padlásán kíván szétteríteni. Ehhez kapott/vett valami hőtükör fóliát amit fogalma sincs hová kéne teríteni, és arról se hogy buborékkal lefelé vagy felfelé. Próbáltam rákeresni de mivel azt sem tudom mit keressek nem is találtam semmit. Hogy kell használni ezt a hűtükröt?

(#6161) dobolan válasza himpike (#6160) üzenetére


dobolan
senior tag

Nem a buborék a lényeg, hanem hogy az alukasírozás nézzen a fűtött tér felé, és a szigetelés alá kellene tenni.
Amúgy, ha beton födém van, akkor felesleges volt költeni a fóliára.

[ Szerkesztve ]

(#6162) Donki Hóte válasza himpike (#6160) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Buborékos hőtükör fólia használata egyszerű, a lényege az, hogy a hővisszaverő felület nézzen a melegebb rész felé.

Vagyis télen befelé nézzen a fólia, nyáron meg kifelé :C

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#6163) Lauda válasza Frankie50 (#6156) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem érdemes mindenhol behálózni (még inkább apróbb szövésűvel mint a vakondháló), hogy rágcsáló ne költözhessen bele. :K

[ Szerkesztve ]

(#6164) himpike válasza Donki Hóte (#6162) üzenetére


himpike
aktív tag

Őőőőő.... de erre rámegy a kőzetgyapot... hogy fordítaná meg mondjuk nyáron? Felszedi a 100 nm gyapotot...? Vagy más a lerakási sorrend? Vagy csak naív vagyok?

(#6165) Samott válasza himpike (#6164) üzenetére


Samott
addikt

Tavasszal-osszel at kell forgatni. Eleg nagy melo, de hat ez van. :DDD

(aztan komolyan ne vegye valaki)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#6166) Frankie50 válasza Lauda (#6163) üzenetére


Frankie50
tag

Itt még nem találkoztunk rágcsálóval :) A régi tetőnél még voltak madárfészkek a tűzfalnál, de mióta fel lett újítva, azóta nincs. A háló csak azért lett mert könnyebb volt vele dolgozni, de az egy széles közben drótoznom kellet a tartás miatt a szék tetején.

(#6167) viny válasza himpike (#6164) üzenetére


viny
tag

Szerintem csak viccelődnek, ne vedd fel. :)
Ismerősöd picit benézte, tükrös fólia nem a legjobb ilyen helyre. Egy sima párazáró is elég lett volna. Szerintem tükörrel lefelé jobban jár vele; persze ha nyáron jobban zavarja a meleg, mint télen a hideg, rakhatja tükörrel felfelé is. A lényeg, hogy a szigetelés alá menjen, védje azt meg a felszivárgó víztől / kicsapódó párától.

[ Szerkesztve ]

Never underestimate the power of a sick mind!

(#6168) pjen válasza Dorian (#6133) üzenetére


pjen
félisten

a
A kőzetgyapot leggyakoribb felhasználási területei:
Homlokzati hőszigetelésÁlmennyezet, magastetőSzerelt válaszfalakTetőterek, padlásokTehermentes fődémekPadló

Az üveggyapot leggyakoribb felhasználási területei szinte ugyanezek, azzal a kivétellel, hogy mivel nem lépésálló, ezért padló szigetelésére nem használható.
Szigetelő anyagok árai
Az üveggyapot árát a szálsűrűség befolyásolja. Fontos, hogy minden termék emiatt más és más: vízszintes, ferde, vagy függőleges síkon különböző üveggyapotot javasolt használni.

Az üveggyapot kedvezőbb áron közel azonos minőséget biztosít, mint a kőzetgyapot. A rugalmasság, a könnyen kezelhetőség és az ár mind az üveggyapot mellett szólnak.

A kőzetgyapot masszív, használata nehézkesebb, és akárcsak az üveggyapot, ez sem tápláléka a különböző rágcsálóknak, emiatt mindenképpen időtálló befektetés. Magasabb ára mellé egy kicsivel jobb hangszigetelés párosul, mint az üveggyapotnál.
:)

(#6169) Donki Hóte válasza pjen (#6168) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ne dícsérd már ezt qrva üveggyapotot, lehet, hogy majdnem olyan jó, mint a kőzetgyapot, de egy nagyságrenddel útálatosabb vele dolgozni.

Mi két éve magunknak raktuk fel a kőzetgyapot táblákat a szarufák közé, mert akit kérdeztünk, az mind a kőzetgyapot árának megfelelő összegért vállalta volna a táblák berakását, de közben háromszor is megkérdezték, hogy ugye tutira nem üveggyapot, mert akkor semmi pénzért sem vállalják :U

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#6170) dobolan válasza Donki Hóte (#6169) üzenetére


dobolan
senior tag

Ez a mondatod tökéletesen jellemzi a magyar építőipar legalját:
" közben háromszor is megkérdezték, hogy ugye tutira nem üveggyapot, mert akkor semmi pénzért sem vállalják"
Majd meglátjuk mit fognak mondani akkor, mikor évekig szaladni kell majd a munkák után. Mert szerintem ez jön.

Rengeteg szigetelési munkát végeztünk mindkét típusú gyapottal. Táblás típus esetén gyakorlatilag egyforma kivitelezési körülmények vannak. Minden esetben nagyon ajánlott a maszk használata.
Tekercsesből még nem dolgoztam kőzetgyapottal, csak isover üveggyapottal, és azt is csak födém terítésre. Jobban száll a törmelék belőle, maszk kell, egyébként meg ami a ruhádra vagy egyéb testrészedre kerül, azt egy fürdés leviszi.

Ezt csak egy vélemény. Mindenki arra költi a pénzét, amire akarja.

[ Szerkesztve ]

(#6171) Madwe válasza dobolan (#6170) üzenetére


Madwe
nagyúr

“Majd meglátjuk mit fognak mondani akkor, mikor évekig szaladni kell majd a munkák után. Mert szerintem ez jön.”
attól tartok az mint 2008ban: a mobilisabb emberek mennek külföldre - bár most kehet ott is annyira beesik a piac h ott se lesz jó a megélhetés…
nomeg az elmúlt konjunktúrában s hiányban boldog boldogtalan elment munkásnak, mert megérte még tudás nélkül is tudtak megrendelések között válogatni… namost ezek a “szakik” könnyen hagyják ott azt az ipart, amibe energiát nem fektettek. Persze ez a réteg nem baj ha kikopik.
viszont szerintem ugyan a munka mennyisége valóban csökken, de a munkásoké is fog…
egyetlen mentsvár lehet a kb satufékező állami megrendelésekből kieső szakik hada, illetve az talán valamennyire az elérhető anyagokra is jó hatással lesz…
s azért mégiscsak otthon vagyunk, nem lennék meglepve ha megint lenne valami eszement állami támogatás pörgetni ezt az ipart…

[ Szerkesztve ]

(#6172) pjen válasza Donki Hóte (#6169) üzenetére


pjen
félisten

Nem dicsérem, csak bemásoltam a jellemzőket. Én 30 éve egy nap alatt egyedül beraktam 10 szarufa közét. Még maszkom se volt, igaz este egy óráig forró vizben zuhanyoztam. :)

(#6173) Lauda válasza Donki Hóte (#6169) üzenetére


Lauda
félisten

Én az üveggyapottal úgy dolgoztam, hogy vettem festőoverállt, gumikesztyű, tettem fel maszkot + zárt munkavédelmi szemüveg. Így gond nélkül lehet órákig is melózni vele. Nekem ez vált be, nincs vakaródzás, tüsszögés.

(#6174) himpike válasza viny (#6167) üzenetére


himpike
aktív tag

Majd csesztetem hogy kettőt kellett volna vennie, egyet pofával lefelé egyet meg felfelé.

(#6175) evitiguF


evitiguF
senior tag

Sziasztok,

egy kis megerősítést kérnék számításomra vonatkozóan. Diktálós vagyok, mindig 16-án diktálok, jelleggörbe alakulása:
Október - 144
November - 217
December - 306

Jól gondolom, hogy:
144/31= 4,65
217/30= 7,23
306/31= 9.87
a napi fogyasztható kedvezményes mennyiség.
Mivel 16-án jelentek, ezért Novemberre az október 16 és maradék napok, összesen 16 nap *4,65 + 16*7,23 (novemberi napok) = 182 lesz az érték.
Ugyanezen logika mentén nov.16 - dec.16 = 16*7,23+16*9,87=273.
Vagy elszámolok valamit?
Köszi!

(#6176) cappa72 válasza evitiguF (#6175) üzenetére


cappa72
nagyúr

Én is így számolgattam.
Meg más is. #6107Syl

nálam így jött ki a matek, 20-i fordulónappal.
napok sz.  hónap limit korrig. lim
31   augusztus  16   16,00
30    szeptember 38   22,99
31    október    144  76,43
30         november   217  165,24
31         december   306  253,25
31         január     329  314,16
28         február    271  289,69
31         március    223  272,70
30         április    117  182,87
31         május 36   90,77
30         június     16   28,56
31         július     16   16,34
Aztán lehet, hogy nem jó

[ Szerkesztve ]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#6177) leslieke válasza cappa72 (#6176) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Novemberre nekem is 217 m3 van megadva, beküldtem 199-et, 23-án, és mindet rezsicsökkentett áron számlázták ki.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#6178) amargo válasza Donki Hóte (#6169) üzenetére


amargo
addikt

Én amúgy annyira "szerencsés" (ha ezt lehet annak nevezni) vagyok, semennyire nem szúrt se kőzet se az üveggyapot. Viszont maszk mindig volt, nélküle órákon keresztüli köhögés volt a jutalom.. :(
Amúgy nálunk se akarta senki vállalni, de nem is volt baj, mert a gipszkartonosok megcsinálták egy kis részen, de azt is rosszul, ha ugyan ezt valaki a ferde síknál eljátssza azt "megütöm".

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#6179) viny válasza himpike (#6174) üzenetére


viny
tag

:DDD :DDD :DDD

Never underestimate the power of a sick mind!

(#6180) zoli03


zoli03
őstag

Átalányban vagyok, december elején volt leolvasás nálam, kaptam egy -91246 Ft-os számlát (hibás számlázás miatt volt több magas számlám, amit kifizettem, mert az ügyfélszolgálat nem válaszolt időben). A következő hónapokban mínuszos számláim lesznek, amíg el nem fogy az egyenleg? Azt láttam, hogy lehet kérni visszafizetést, de mi történik alapértelmezetten?

(#6181) bigdady válasza zoli03 (#6180) üzenetére


bigdady
nagyúr

mvm next fiókban látod alapból mi a túlfizetési beállításod

(#6182) zoli03 válasza bigdady (#6181) üzenetére


zoli03
őstag

Köszi, megtaláltam, alapból beszámítás van beállítva.

(#6183) Mortein válasza viny (#6167) üzenetére


Mortein
tag

Párazáróval a födémbe zárod be a párát. Az nem biztos, hogy olyan jó.

(#6184) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A házban az összes nagyobb szoba mennyezete lambériázva( fa) van.
A mennyezet és a lambéria között van 5-10cm légrés.
A padlás födém szigetelése kb. 350 ezer Ft-ba kerülne.
Arra gondolok, hogy a lambéria is egy kicsit megfogja a felfelé áramló meleget, s a födém szigetelésével nem nyerek annyit, mint amennyibe kerülne.
Mi a véleményetek?

(#6185) dobolan válasza GEPESZ66 (#6184) üzenetére


dobolan
senior tag

A lambéria felett az 5-10cm 1 réteg levegő nem sokat szigetel. Miből van amúgy a födém?

(#6186) GEPESZ66 válasza dobolan (#6185) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Kádár kocka, beton födémmel.
Új fa hőszigetelt nyílászárók, falak szigetelve.

(#6187) dobolan válasza GEPESZ66 (#6186) üzenetére


dobolan
senior tag

És nem volt penész soha a lambéria felett a mennyezeten? Vagy van a lambéria felett még párazáró fólia? Ott azért eléggé meg tud rekedni a levegő, és le is hűl, mert a beton egy nagy hőhidat képez.

[ Szerkesztve ]

(#6188) GEPESZ66 válasza dobolan (#6187) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Azt nem tudhatom, mivel nem lehet fölé látni.
De bízom benne, hogy ott nem penészedik.
Volt, hogy megszagultam a lambériát, de nem éreztem penész szagot.
Párazáró fólia nincs felette.

(#6189) Ramoskaa


Ramoskaa
senior tag

Sziasztok! Gázkazán + Fisher Nordic 3,5 klímával ,hogyan érdemes fűteni? Felfűtök kazánnal mondjuk 24 fokig majd átkapcsolok klímára vagy fordítva? (Gáz takarékosság lenne a fő szempont)

ui: bocs ,ha hülye kérdés :P

[ Szerkesztve ]

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#6190) GEPESZ66 válasza dobolan (#6187) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Ahhoz szerintem ebben az esetben a szobában nagyobb párának is kellene lennie.
A lakásban nem szárítok, ill. elektromos páramentesítő készüléket is rendszeresen használok.

(#6191) leslieke válasza Ramoskaa (#6189) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nappal klíma, este/éjszaka gáz.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#6192) Degeczi válasza Ramoskaa (#6189) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Inkább az időjárástól függ, mert minél hidegebb van, annál kevésbé gazdaságos a klíma, vagy pl. ilyen enyhében mint ma is, meg csak azt érdemes.
Bár ha 24 fokra fűtenél, akkor a takarékosság úgysem szempont :U

(#6193) Ramoskaa válasza Degeczi (#6192) üzenetére


Ramoskaa
senior tag

Baba miatt muszáj, bár mondjuk lehet sokat mondtam, 22 is jó :)
Nagyon nem mindegy szerintem, hogy a villanyra vagy a gázra fizetek rá ;)

Elvileg a klímánk is eléggé takarékos +fűtesre is alkalmas.

Ui: Esténként általába picit hidegebbe szeretünk aludni.

[ Szerkesztve ]

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#6194) dobolan válasza GEPESZ66 (#6188) üzenetére


dobolan
senior tag

Jó, de ettől függetlenül, ha szigeteled a betont felülről, az jelentősen csökkenteni fogja a fűtés számládat, ha normális 20-22 fokra van fűtve a lakótér. Az a lambéria + 10cm légrés nem sokat szigetel önmagában.

(#6195) Dorian válasza Ramoskaa (#6189) üzenetére


Dorian
félisten

Ha a gáztakarákosság a fő szempont, akkor a 24+ fok helyett célozd meg a 21-et, az kb. 20% takarékosság kapásból.
Összevissza keverni sztem felesleges túlbonyolítás, klímával az átmeneti időszakban, ősszel, tavasszal fűts, amikor nem kell folyamatosan használni, most meg használd a gázkazánt.

Baba miatt nem kell semennyire sem túlfűteni, 21-22 fok teljesen elég.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#6196) Ramoskaa válasza Dorian (#6195) üzenetére


Ramoskaa
senior tag

igen, sokat mondtam a 24-el!!(jövő hónapba költözünk és előre próbálok kalkulálni) De akkor a lényeg ,hogy vagy csak klíma vagy csak gáz, azt hittem van értelme rásegíteni

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#6197) Dorian válasza Ramoskaa (#6196) üzenetére


Dorian
félisten

Sokmindentől függ, hogy minek van értelme. Úgy érdmes kalkulálni, hogy gáz és áram tekintetében is beleférj a kedvezményes keretbe. De ezt csak te tudhatod hogyan jön ki jól. Ha villanybojler melegíti a vizet, az kb el is viszi a kedv. keret nagy részét, ha van H tarifa akkor megint más a helyzet, ha van két rendeltetési egység a házban megint más, stb, stb.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#6198) Ramoskaa válasza Dorian (#6197) üzenetére


Ramoskaa
senior tag

"okos" villanybojlerre váltottunk. H tarifa nincs is emiatt(meg az ára miatt). Inkább fizessek rá a villanyra , mint a gázra. Legutoljára elvileg 7x-es volt az áreltérés.
Persze nyílván akkor érvényes ,ha valamelyiket muszáj lenne túllépnem .
Nem okoskodni akarok, ellenvéleményt is fogadok :)

[ Szerkesztve ]

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#6199) Lauda


Lauda
félisten

2024-től kukázzák minden napelemesnél az éves szaldós elszámolást:

A rendszerhasználati díjakról szóló rendeletből kiderült, hogy nemcsak a 2024 után telepített lakossági napelemeknél szűnik meg az éves szaldóelszámolás lehetősége, hanem a régebbi rendszereket is átteszik havi elszámolásba. [link]

(#6200) leslieke válasza Lauda (#6199) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Népszerű ma a telex cikke. ;]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.