Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-10-05 05:40:37

LOGOUT.hu

Retro teló rajongók topicja
Gyűjtők telefonjai az összefoglalóban
RETRO beárazás topic (új)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2401) meroly válasza Rav3n02 (#2400) üzenetére


meroly
veterán

És mire vártál 4,5 órát?

Impossible is nothing

(#2402) Rav3n02 válasza meroly (#2401) üzenetére


Rav3n02
senior tag

Hogy ezt elkerüljem, ugyanis családi ház és a szomszédnak próbáltam ordibálni, de nem volt otthon, egy ideig úgy voltam megvárom, de nem jött.

Arra is gondoltam, hogy kiugrom mert csak másfél emelet magas, viszont a kerítést épp felújították így meg csak a vascsövek álltak ki a földből az ablak alatt :C

nagyon nagy show volt... :(((

(#2403) meroly válasza Rav3n02 (#2402) üzenetére


meroly
veterán

LOL :))

Tanulság: mindig legyen nálad telefon! :K

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#2404) SyntaxeError válasza meroly (#2393) üzenetére


SyntaxeError
tag

Ez érdekes dolog,de szerintem is függők lettünk. Mobil nélkül sehova. Annak pedig aki általános dolgokra használ telefont max sms annak minek csúcs szuper 1OO K-s telefon? ami CSAK veszít az értékéből, nem? :R

▄▀▄ Az Apple egy életérzés

(#2405) meroly válasza SyntaxeError (#2404) üzenetére


meroly
veterán

Hát igen.
Lehet túl sok ítéletnap regényt olvasok, de én nyaralásra is vittem magammal egy feltöltött akkut, bár hülyeség, mert ha az áram elmegy, akkor a BTS-ek se fognak menni, ergo ott leszek egy full feltöltött telefonnal térerő nélkül.

Impossible is nothing

(#2406) Stimpy001


Stimpy001
aktív tag

Aaaah, ezek mennyire gyönyörűségesek.... mit nem adnék egy ilyenért....kár hogy a beszerzésük szinte lehetelen :(

6340:

6360:

8265:

iPhone 13 Pro Max 256GB + sok oldschool Ericsson meg Nokia

(#2407) meroly válasza Stimpy001 (#2406) üzenetére


meroly
veterán

Meghát sokra nem is mennél velük, mert gondolom ezek a 6310i és 8250 CDMA változatai, vagy nem?

Persze gyűjteménybe kiválóak :K

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#2408) Stimpy001 válasza meroly (#2407) üzenetére


Stimpy001
aktív tag

Igen amerikai modellek, tisztába vagyok vele hogy GSM hálózaton nem működnek. De akkor is mennyire durván néznek ki... :Y

iPhone 13 Pro Max 256GB + sok oldschool Ericsson meg Nokia

(#2409) meroly válasza Stimpy001 (#2408) üzenetére


meroly
veterán

Brutálisak, bár én a jól megszokott 6310i híve vagyok ;)

Impossible is nothing

(#2410) Magnum_ válasza Stimpy001 (#2408) üzenetére


Magnum_
nagyúr

pl 6360 házba nem lehet beleheggeszteni a 6310i beltartalmát?

I humbly and respectfully decline™

(#2411) SyntaxeError válasza meroly (#2409) üzenetére


SyntaxeError
tag

631O ETALON. Minap láttam westendbe újat 85 K-ért hirdetni, persze szórósan az iPhone 4 399 K-s ára mellett :B

▄▀▄ Az Apple egy életérzés

(#2412) Magnum_ válasza SyntaxeError (#2411) üzenetére


Magnum_
nagyúr

:DDD

I humbly and respectfully decline™

(#2413) KSparrow válasza Stimpy001 (#2406) üzenetére


KSparrow
senior tag

6340est asszem láttam itthon egyet, de nagyon rozzant állapotban. hogy át lehet-e tenni, arról foggalmam sincs. mindenesetre tényleg szépek.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#2414) KSparrow


KSparrow
senior tag

Hú, fiúk, ma azt hittem, szétvág az ideg... :D van egy 9210esem, használt, meg nem a legjobb, de megy. a hibája: asdfghjkl sor nem megy. a lényegre térek: van pótalkatrészem, és cseréltem benne szalagkábelt. az egyik úgy volt sz*r, ahogy, a kijelző csak vibrált, a másik UGY-s nek tűnik, mert szétfeszítette az egészet, majd most, hogy összetettem, beindult. két napja 9110-9210est szerelek, kicsit már elegem lett belőlük.. :D
ésmost, hogy összetettem az eredeti szalagkábellel, legnagyobb meglepetésemre, nemcsak hogy beindult, hanem még jó is, az asdfghjkl sor is!!!
Már ki merem yilvánítani, hogy a communicatorokhoz is értek.. :D
amúgy már majdnem el akartam adni....

meroly: ha a hangszóró jól szól a 6230i-ben, ha leszorítod, akkor tuti az antennát kell cserélni. mozog? mmint annak rendesen feszülni kell a közkeretre, nem állhat el!

[ Szerkesztve ]

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#2415) Magnum_


Magnum_
nagyúr

srácok! ma a postás hozott egy ilyet :U

gyönyörű, csodás! utángyártott a ház, de nagyon szép...

viszont nem lett akkora a szerelem, mint a T29-nél...

I humbly and respectfully decline™

(#2416) KSparrow válasza Magnum_ (#2415) üzenetére


KSparrow
senior tag

Nemrossz.. :D nekem is van, bár kissé rozzant. nekem is ugy. a ház, és sajna csíkor a kijelző. de az árát megérte.. :)

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#2417) Magnum_ válasza KSparrow (#2416) üzenetére


Magnum_
nagyúr

válaszoltam ám a prividre... :U

I humbly and respectfully decline™

(#2418) meroly válasza KSparrow (#2414) üzenetére


meroly
veterán

Hát nem tudom, nem lötyög, rendesen rajta van. Tettem be egy kis szivacsdarabot a hangszóró és az antenna közé, de így se lett sokkal jobb.

Saint_: ejjha, ez már 8xxx széria, hogyér adták?

Impossible is nothing

(#2419) KSparrow válasza meroly (#2418) üzenetére


KSparrow
senior tag

de most ha rászorítod az antennát,akkor jobb lesz a hang, nem? mert nekem is elég bénán szólt, amikor elállt az antenna. amúgy nem lötyögnie kell, mint aminor kilazul plt 3410esen az előlap, hanem simán eláll, mint pl amikor a 350es nincs fent jól összerakva.

http://www.youtube.com/watch?v=7iYRvTI_TBU&feature=related
jó videó, már régebben megtaláltam, de megint rábukkantam! :P

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#2420) meroly válasza KSparrow (#2419) üzenetére


meroly
veterán

Igen, ha erősen rászorítom akkor igen, de nem hiszem hogy az antenna cseréje ezt megoldja, de végülis egy próbát megér.

Video: '80-as évek, basszus Mo-n még vezetékes telefon se volt nagyon, nemhogy mobil. Óóóó, pedig de jó lett volna egy DynaTac....

Impossible is nothing

(#2421) Stimpy001 válasza Magnum_ (#2415) üzenetére


Stimpy001
aktív tag

Mondtam hogy egyszerre fog megjönni, én is ma mentem érte a postára. :)
Én annyira azért nem vagyok elájulva a 8850-től, a ház eléggé "érdekes" anyagból van de legalább szépen illeszkedik. A kijelző mintha egy árnyalatnyival kontrasztosabb lenne, vagy a háttérvilágítás erősebb a kelleténél, én nem tudom, de nem olyan mint anno.. :( Amúgy kafa kis villantós telcsi.. :K
A T28 viszont valami eszmélelen! Vadiúj ház fóliás kijelzővel, ami ugyan szerintem nem gyári de iszonyat jó minőségű, tényleg élmény kézbe fogni! A display 100%-os, régi szép emlékeket ébresztett bennem a jellegzetes "ericsson színű" háttérvilágításával meg az oldschool betűtípusokkal. A flip is remek, nagy erővel pattan le ha megnyomom a gombot, a kis dundi antennáját meg egyenesen imádom! :DD
Ami nálam nagyon nagy pirospontot ér, az állapotjelző LED ami villog ha elmúlasztott hivás/SMS volt, nagyon nagy okosság, a mai telefonokról miért hiányzik? :F
Nem eladó a T29? :C

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max 256GB + sok oldschool Ericsson meg Nokia

(#2422) Magnum_ válasza Stimpy001 (#2421) üzenetére


Magnum_
nagyúr

én is ezt írtam, hogy valahogy a T29 jobban megfogott... talán megszeretem a 8850-et. vagy eladom :DDD

igen, imádom a buzikék háttérvilágitást a T29-en én is, meg a dundi antennát :C
T28 flipje pár héten belül kikopik :DDD

T29 a kedvencem, nem adom :B :DD

állapot jelzöm az E72-n is van mondjuk

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#2423) meroly válasza KSparrow (#2363) üzenetére


meroly
veterán

Ha Nokiával van szervizkérdésetek, nyugodtan keressetek meg, szívesen segítek, egész jól értek hozzájuk (vagy legalábbis azt hiszem.. :D)

Elképzelhető hogy más felépítésű a sima 6230 és a 6230i bekapcsoló gombja? Mert vettem egyet az i-mre és picit lötyög, lehet hogy sima 6230-ból bontották? (nem fényes)

Impossible is nothing

(#2424) KSparrow válasza meroly (#2423) üzenetére


KSparrow
senior tag

erről nem tudok sajnos mit mondani, mert nálam még csak i-s volt. külsőleg elvileg a gombsor más, de bent ugye a technika is(leg szembetűnőbb ugye a kamera), szóval lehet, hogy eszközöltek kisebb változtatásokat.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#2425) SyntaxeError válasza meroly (#2423) üzenetére


SyntaxeError
tag

Bizony bizony, egyébként olcsón gombsort nem tudsz i-re?

▄▀▄ Az Apple egy életérzés

(#2426) KSparrow válasza SyntaxeError (#2425) üzenetére


KSparrow
senior tag

sajna nem, nekem is van egy elő-hátlapom, de gomsor nincs. meg sajna telefon se.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#2427) csoda120 válasza Rav3n02 (#2392) üzenetére


csoda120
tag

Örülök,hogy tetszik és leköt :K :R
Jelenleg 20-30db telefontól megválnék,ha valakit érdekelne.Olyanoktól amiből 2-3-4db is van...Ha valakit érdekel akkor írjon PÜ-t. :U Olcón adom :D

#2393) meroly Én kibírom telefon nélkül.Például ha otthon kint vagyok akkor soha nem viszem ki a teleont,mert félek,hogy leejtem összetöröm,meg általában koszos a kezem és úgysem fogdosnám.

#2402) Rav3n02 Az komoly lehetett :DDD

#2406) Stimpy001 6340 nagyon szép :C :Y

(#2414) KSparrow Egy 9110-el lehet,hogy én is meg fogok küzdeni 2-ből kellesz egyet összeraknom.9210-emhez szerencsére nem kellett hozzá nyúlnom,Tökéletes állapotban van.Egyedül agyilag nem stimmel vele valami,mert videót,MP3-at nem játsza le pedig a lejátszó programok rajta vannak :F

[ Szerkesztve ]

Facebook: szerelem a négyzeten

(#2428) Magnum_ válasza csoda120 (#2427) üzenetére


Magnum_
nagyúr

9210-el mi lett végül?

I humbly and respectfully decline™

(#2429) novinyul válasza Stimpy001 (#2406) üzenetére


novinyul
veterán

Az e-bayen van egy rakás belölük!Egy próbát megér! :)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#2430) kisscsaba74


kisscsaba74
csendes tag

na mit találtam...:) ez elég retro?????

[ Szerkesztve ]

(#2431) Magnum_ válasza kisscsaba74 (#2430) üzenetére


Magnum_
nagyúr

oké

I humbly and respectfully decline™

(#2432) kisscsaba74 válasza kisscsaba74 (#2430) üzenetére


kisscsaba74
csendes tag

Első mobilom:)

(#2433) kisscsaba74 válasza kisscsaba74 (#2432) üzenetére


kisscsaba74
csendes tag

ezt a nokiát nem igen lehet überelni régiségileg:)

(#2434) kisscsaba74 válasza kisscsaba74 (#2433) üzenetére


kisscsaba74
csendes tag

nem tud valaki ehhez egy egy akksit?

(#2435) KSparrow válasza kisscsaba74 (#2434) üzenetére


KSparrow
senior tag

1011? az széép! nekem sajnos annyira halott az akku, hogy öltőről se indítja be a telót (másik akkuról néztük, ment. még hívást is tudtam volna fogadni)

a 9210 most végülis megy, de nem tökéletes, mert végfokos, és a szoft is lassú.
hiába van rajta a real player, nekem se játssza le a videót és az mp3-at, de másnak se, utánakérdeztem.
amr-eket viszont le tud játszani, korlátlan mennyiségben. (a 9110 csak egy bizonyos hosszig és a saját bitrátájával, ahogy ő felvesz) a 9210en be is lehet tenni csengőhangnak.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#2436) Magnum_ válasza KSparrow (#2435) üzenetére


Magnum_
nagyúr

kb 47mhz a 9210, nem csodálom, hogy nem jácca le a fullHD-t :DDD

amugy, ha érdeklődsz privát üzenetben, és reagálok, elvárom, hogy visszaírj.. afféle jó szokás itt. vagy ne érdeklődj.

I humbly and respectfully decline™

(#2437) meroly válasza Magnum_ (#2436) üzenetére


meroly
veterán

Neveld ám a népet ;)

csoda120: na én pont ezért használok olyan telefont, amit nem féltek még akár strandra se elvinni. Ha valami méregdrága csilli-villi telefonom lenne, akkor lehet én se hurcolásznám magammal. Mit csinálsz te "otthon kint"? Ültetsz, ásol?

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#2438) Magnum_ válasza meroly (#2437) üzenetére


Magnum_
nagyúr

szójjá' be... :U

I humbly and respectfully decline™

(#2439) meroly válasza Magnum_ (#2438) üzenetére


meroly
veterán

Jóvan vigyázok, veled vigyázni kő :DDD

Impossible is nothing

(#2440) KSparrow válasza Magnum_ (#2436) üzenetére


KSparrow
senior tag

Bocsi, de csak most tudtam meg, hol vannak a privát üzeneteim.. :D nagyon új vagyok még itt.. :B

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#2441) Rav3n02 válasza KSparrow (#2440) üzenetére


Rav3n02
senior tag

:W

nem láttad a piros betűket a jobb felső sarokban :DD :DDD

majd beleszoksz :K

(#2442) Rav3n02


Rav3n02
senior tag

Nem akarja velem valaki valamire elcserélni a 7210-met? :D

(#2443) csoda120 válasza Magnum_ (#2428) üzenetére


csoda120
tag

Végülis annyira megcsinálták,hogy visszahozták az órát,üzemmódokat,lehet sms-t írni stb...

(#2435) KSparrow Akkor nem csodálkozok,hogy nem megy rajta... :(

(#2436) Saint_ Ne bánzsd,még az újnál is újabb tag :DDD

#2437) meroly Nekem sincs csili vili telefonom,de azért sajnálnám,ha bármi baja lene.Meg én annyira nem vagyok fontos ember,hogy éjjel nappal nálam legyen a telefon,majd visszahív később ;] :P

[ Szerkesztve ]

Facebook: szerelem a négyzeten

(#2444) csoda120 válasza Rav3n02 (#2442) üzenetére


csoda120
tag

Túlszaladtam az 5 percen :DDD

De én elcserélném veled :K Nézd meg a honlapom és dobj egy PÜ-t,ha találsz valamit cserébe ;)

Facebook: szerelem a négyzeten

(#2445) KSparrow válasza meroly (#2437) üzenetére


KSparrow
senior tag

nekem se akkora nagy szám, egy 5310 (csak zenehallgatásra), és egy változó, általában 9110, 6680, de lehet 5110, 3200, vagy épp Benefon Esc!.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#2446) amanoba


amanoba
őstag

nos hazatértem..
lemerülésig nyüstöltem a 7110-em, 3 napig elment, napi 15-20perc telózással.
a flipje sajna nem az igazi, szét kellene kapni és kitisztítani, vmiért megakad az alján és magától nem csúszik ki teljesen, ill. ha feltolom akkor csak akkor rögzül a helyén, ha a bal felső sarkánál végzem a műveletet, és kicsit rásegítek.

vki tisztított már 7110 csúszkát?

más: bnőm meglepett a régi 8310-ével ( :DDD ), kicsit leharcolt állapotban van, de hát mit várunk az olyanoktól, akiknek a telefon használati tárgy csupán, semmi érzelmi kötődés..

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#2447) KSparrow válasza amanoba (#2446) üzenetére


KSparrow
senior tag

én már tisztítottam. ajánlom, hogy bontsd meg az egészet, minden darabra, és ami ne elekronika(a csengő hangszórót is ki, a flip műanyagot le, (mert ugye abban van a mikorofon) az előlapból a sínt is ki lehet venni, és ezeket, szóval előlap, gombsor, fém sín, hátlap, nyugodtan mosd ki folyékony szappannal, körömkefével a csap alatt. állítólag, ha a egy pár mm-t levágsz a rugóból, és úgy teszed össze, akkor erősebb lesz, mondjuk én nem piszkáltam, mert a csavarmenetek szétmentek mindkettőmön, és nekem azért rossz sajna.
de amiben nincs elekronika, semmi, azt nyugodtan lehet így mosni, gyorsabb, mint alkoholos fülpiszkával. ahol meg maradt kosz résben, ott meg fa fogpiszkáló. újjá lehet varázsoklni a telókat.
hozzám bármi új telefon kerül, azt azonnal bontom meg és mosom le, ezalól csak a 6680 a kivétel, de az vadi újként, gyári fóliával jött.. (jó, a 9110est se mostam ki, de az tiszta is volt). amúgy nem értem, hogy hogy lehet használni/eltenni úgy egy telefont, hogy tiszta dzsuva? egyrészt tényleg a baktériumok lelőhelye úgy, másrészt nem is túl gusztusos kézbe venni.
a kimosás után a napon most 5 perc alatt kiszárad, vagy hajszárító. és jó a telefon. nekem volt, ami majdnem gyári tiszta lett.. :D a 6150-esem miaután lemostam, kiderült, hogy mattos.. :D

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#2448) Magnum_ válasza amanoba (#2446) üzenetére


Magnum_
nagyúr

én elég nagy 7110 guru vagyok. :DDD .. ha a közelemben laknál, olyan pengére megcsinálnám neked a flippet, hogy csak na'! nem elég tisztitani. 1-2mm-t le kell vágni a rugóból is. amugy meg szilikonnal szoktam öket befujni, hadd csússzon ;]

KSparrow: én ugyanigy kezdem, olyan dzsuvás telefonok kerülnek hozzám, hogy rossz ránézni :U

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#2449) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

Csoda 120 pmet megkaptam

[ Szerkesztve ]

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#2450) SyntaxeError válasza KSparrow (#2447) üzenetére


SyntaxeError
tag

Nem tudom ki hogy van vele de ha én veszek egy mobilt, az az első dolgom hogy alaposan kitisztítom, elvégre a számhoz és a fülemhez fogom tenni.
Minimális utána olvasással megkapod a szükséges infót ha esetleg meg kell bontani, vagy vmi a tisztításhoz...

▄▀▄ Az Apple egy életérzés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.