Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15501) ProdiG válasza MiklosSaS (#15500) üzenetére


ProdiG
tag

Értem,köszönöm! :R

(#15502) gyuszito


gyuszito
senior tag

Üdv urak! A héten beszerzésre kerül egy Xeon E5410. Tervem az, hogy 3ghz - en fogom járatni, de nem csak alkalmakra. Van egy olyan elméletem, mivel ebben a családban létezik alap 3ghz-es változat, hogy a 2 proci egyforma, csak a gyárban más nevet kapott. Lsd. E8xxx széria. E800-asom simán, gond nélkül viszi az E8600 órajeleit. Láttok realitást abban, hogy tartósan bírni fogja?
Van mellé egy Coolink Bat hűtőm, ami az E8400-at sem engedte 50 fok fölé, gondolom ezzel nem lesz baj.
Kérlek titeket osszátok meg velem a vélenyeteket!
Előre is köszönöm!!! :R

Nem az számít, hogy mit mond, hanem hogy Ki mondja!

(#15503) MiklosSaS válasza gyuszito (#15502) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ha a processzorban van annyi tuning potencial es nem kell agyon feszelni akkor birnia kell neki.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#15504) papa1911


papa1911
csendes tag

Adott ez a config: Alaplap ga ma 790x ds4 cpu Phenom x4 9950 BE vga r7 260x ram 4gb ddr2 kingmax táp chiftech 500w kérdés érdemes e cpu-t újítani a vga végett ? Ha igen mit ajanlotok ?

(#15505) gyuszito válasza MiklosSaS (#15503) üzenetére


gyuszito
senior tag

Köszönöm a választ! Ennek örülök! Bízom benne, hogy lesz, és akkor öröm bodottá' :DD

Nem az számít, hogy mit mond, hanem hogy Ki mondja!

(#15506) marcus1


marcus1
tag

helló szerintetek érdemes még I7 870-et vagy I5 750-et venni?

[ Szerkesztve ]

A tegnap már történelem,a holnap még rejtelem,DE A MA ADOMÁNY.

(#15507) cinkoxid válasza marcus1 (#15506) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Attól függ mire/mivel fogod használni, illetve mennyiért vennéd.

(#15508) CirrMee válasza marcus1 (#15506) üzenetére


CirrMee
addikt

Ha relative olcsón lehet hozzájutni, van hozzá normális (nem fillérb*szó) alaplap, kicsit felpörgetve még játékra is tökéletes.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#15509) MiklosSaS válasza marcus1 (#15506) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Szerintem nem. Meghalt mar regen, mint az lga775.

1150.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#15510) marcus1 válasza cinkoxid (#15507) üzenetére


marcus1
tag

átlagos felhasználás játék net filmek ilyesmi hd 7850 mellé lenne próbálnám minél olcsóbban megúszni. :D és I5 2500 -at?

[ Szerkesztve ]

A tegnap már történelem,a holnap még rejtelem,DE A MA ADOMÁNY.

(#15511) revezehun


revezehun
tag

Sziasztok! i5-ös processzorhoz érdemes hűtőt venni vagy elég a gyári is ?OEM processzort szeretnék vásárolni és már van egy ilyen hűtőm.

Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#15512) CirrMee válasza revezehun (#15511) üzenetére


CirrMee
addikt

Működik vele, csak érezhetően zajosabb.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#15513) MiklosSaS válasza revezehun (#15511) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Eleg a gyari is.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#15514) kerekfej válasza revezehun (#15511) üzenetére


kerekfej
addikt

Ha nem zavar a zaj, akkor a gyári is megfelel. 6k körül találsz jobb teljesítményűeket és halkabbakat.

(#15515) bluyoo válasza revezehun (#15511) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát az nem az I5-höz adott rézmagos hűtő, hanem az I3, Pentium, Celeron felé szánt.
Szóval zajosabb/melegebb lesz az átlag/gyári hűtővel ellátott I5-ös rendszereknél is.
De ha már megvan tegyél vele egy próbát. :)

Bazinga!

(#15516) MiklosSaS válasza revezehun (#15511) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ahogy a szakik irtak fentebb, az intel gyari huto rezmagos i5 es i7 eseteben. A tobbi az alu.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#15517) marcus1


marcus1
tag

Valaki tudja milyen lényeges különbség van a z87 és a z97-es chipset között?

[ Szerkesztve ]

A tegnap már történelem,a holnap még rejtelem,DE A MA ADOMÁNY.

(#15518) marcus1


marcus1
tag

Melyik Intel processzoroknál volt a kupakos gondok? túlmelegedés és magas hőfokok?

A tegnap már történelem,a holnap még rejtelem,DE A MA ADOMÁNY.

(#15519) MiklosSaS válasza marcus1 (#15518) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

ivy, haswell (i5/i7 - 3XXX, 4XXX). De csak a tuningban van gond.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#15520) marcus1 válasza MiklosSaS (#15519) üzenetére


marcus1
tag

Oké köszi akkor ezekből nem is érdemes k-t venni?

A tegnap már történelem,a holnap még rejtelem,DE A MA ADOMÁNY.

(#15521) gyuszito


gyuszito
senior tag

Jó reggelt skacok!
Van valakinek tapasztalata gigabyte GA-P35-DS3L + Xeon L5410 - zel kapcsolatban? Azt olvastam, hogy ritka esetben 500-as fsb-t is tud. Féltem az 1db 4pines csatitól, de az L verzió ugye kevéssel is beéri. Nekem a 3ghz a cél, ha ez sikerülhet, már boldogság..

Nem az számít, hogy mit mond, hanem hogy Ki mondja!

(#15522) MiklosSaS válasza marcus1 (#15520) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ha szeretnel tuningolni akkor igen, de kell egy jo huto. Ha megvan a hutes akkor olyan 4.2 GHz-et ki lehet sapolni beloluk.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#15523) ElEvEn11


ElEvEn11
senior tag

A napokban többször vészleállítással megállt a processzorom. Ekkor kezdtem el figyelni a hőmérsékleteket, hogy hátha az a gond és bizony érdekes értékeket kapok a CoreTemp-ben.

A képen látszik, hogy ez egy Q6600. A hűtőbordát lecseréltem egy vadi új Cooler Master Hyper TX3-ra. Ezzel mérte ezeket az értékeket. A Core 0-án az a -27 fok nekem azt mondja, hogy itt bizony „megkotlott” a proci.

Mit gondoltok? Cserélnem kell a procit? Vagy inkább csak egy nagyobb borda és jónapot? :F

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#15524) MiklosSaS válasza ElEvEn11 (#15523) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Az is lehet hogy az alaplapon levo szenzor rosszul olvassa ki az ertekeket. Szerintem probald meg egy masik alaplapban....ha lehet.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#15525) CirrMee válasza ElEvEn11 (#15523) üzenetére


CirrMee
addikt

Bár vicces a mínuszos hőmérséklet, de amiatt még nem állítja le magát. A 100°C közeli, vagy magasabb hőmérséklet miatt viszont lazán...

[ Szerkesztve ]

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#15526) AlexBrown


AlexBrown
csendes tag

Sziasztok!

Van egy ASUS K8N alaplap, melybe AMD Athlon 64 processzort keresek.

Találtam egyet, de bizonytalan vagyok, hogy kompatibilis-e vele.

A processzor gyári jele: AMA3700BEX5AR

Bár a CPU World szerint jónak tűnik, de nagyon zavar a "mobile" kifejezés a leírásban.

Tud valaki segíteni egy magyarázattal?

Köszönöm előre is.

Alex

(#15527) szabosala


szabosala
újonc

Üdv! FX6300 +asus M5A97evo 2.0 mellé tud valaki ajánlani valami jo vga+t. R9280x-et néztem ki, vagy esetleg van olyan nvidia ami felveszi vele a versenyt es nagyjából árban ott van?

(#15528) MiklosSaS válasza szabosala (#15527) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Gtx 680/770 de nem biztos hogy eleg hozza a processzorod

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#15529) szabosala válasza MiklosSaS (#15528) üzenetére


szabosala
újonc

..ez most komoly hogy 770 az R9 280X el van egy szinten?? Én azért ettől komolyabb VGA ra számítottam :D
Proci meg elvileg elég az R9 hez is simán, máshol azt írják.. hogy kihajtja.

(#15530) MiklosSaS válasza szabosala (#15529) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Na akkor tisztazuk a dolgokat:
680, 770, 7970 GHz, 280X az kb egy teljesitmenyu kartyak.

A 4.8 GHz-en jaro FX-8350 pedig nem kepes rendesen kihajtani 280X/GTX 770-nel erosebb kartyat.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#15531) szabosala válasza MiklosSaS (#15530) üzenetére


szabosala
újonc

Rendben köszi. 770 amúgy szerintem már más árkategória!
Más fórumokon direkt utána kérdeztem mindenhol azt mondták hogy egy FX 6300 simán elbír vele pici oc -vel. De ha egy 8350 sem bírja ezeket a nem is annyira csúcs kártyákat kihajtani akkor mi??

(#15532) CirrMee válasza szabosala (#15531) üzenetére


CirrMee
addikt

i5/i7

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#15533) MiklosSaS válasza CirrMee (#15532) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

+1. Vagy majd a DX12 csinal valami csodat.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#15534) tetrix


tetrix
tag

Üdv!
Stop:0x00000124-es blue screen-re tud valaki infót?
konfig: alaplap asus Z97-A, i74790K gyári hűtéssel.
a hiba 3Dmax.renderelésnél jelentkezik kizárólag,turbó órajeleknél 4400Mhz-en,hőmérséklet 88fok,HWInfoban 98-at is mutat. 4000Mhz-en szépen lefut a számítás,hőmérséklet ilyenkor 72fok.
többi hardverelemet kiteszteltem,más programban nem csinálja,stabilitásteszt,prime95 is rendben lefut turbó frekin is.
- tápegység problémára gondoltam még, ami egy régebbi FSP350-es; vagy lehet a hűtés a bajos?

(#15535) cinkoxid válasza tetrix (#15534) üzenetére


cinkoxid
senior tag

a hűtéssel lesz ott a gond. Mi van rajta?

(#15536) tetrix válasza cinkoxid (#15535) üzenetére


tetrix
tag

a proci gyári intel hűtője van rajta az a szélrózsa fajta,elvileg rézmagos;
- hosszabb renderelés közben van hogy csökkent a rendszer a turbó frekiken,ilyenkor a hűtést is visszaveszi,pár másodpercig,aztán sajnos lehal,pedig még nem fejezte be a számolást.kisebb órajeleken nincs gond.

(#15537) xrvman


xrvman
őstag

Sziasztok!
Adva van egy gép, mely meg se mukkan.
A fő kérdésem az, hogy az alaplap processzor nélkül el tud indulni?

Kizárásos alapon mennék, így először a tápot cserélném ki, azt a másik gépből kiszedem. De alaplapot és procit nem tudok szerválni.
Így talán kiderülne, hogy ha a táp jó, akkor az alaplap vagy a proci ment e tönkre.

(#15538) cinkoxid válasza tetrix (#15536) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Melegedős fajta a proci, nem elég rá a gyári hűtő. (gondolom pasztáztad rendesen)
Azért veszi vissza, mert throttingol, vagyis a károsodás megelőzése érdekében teszi. Ugyanezen okból kapcsol is le.

(#15539) ElEvEn11 válasza MiklosSaS (#15524) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

Köszi a gyors válaszokat!
A szenzor is lehet éppen rossz, de most terhelés nélkül mutatja a Tcase értékeket. Amint kap egy kis terhelést a proci, szinte azonnal felugrik 90 fokra. Mindezt az új hűtőborda mellett is. Kézzel azért megnéztem a hűtőborda alját, ami a legközelebb van a procihoz és ott bizony maximum kézmelegnek lehetett nevezni, de forrónak semmiképp. A hőcsövek sem voltak még csak melegek sem. Szóval alaplap is lehet, ez alapján. Úgy viszont cserélnem kell a rendszert, mert E-Bay-es rendeléssel nem akarok játszani, megfelelő alaplapot meg csak ott találtam. Közelemben meg nincs másik s775-ös deszka. Ez a lehetőség is ugrott. :(

CirrMee #15525!
Köszi neked is a választ! A Core 0 simán felugrik 100 fölé egy közepes terhelésnél is. Mellette a Core 1 se marad hideg. A másik két mag hőmérséklete inkább nevezhető normálisnak. A régi és az új borda is szépen ült fel a proci felületére. Polírozva és pasztázva természetesen. Szóval hűtőközeg-érintkezési gond nem igen lehet. Emlékeim szerint ez két Core 2 Duo mag, egy lapkára ültetve. Simán el tudom azt képzelni, hogy az egyik mag egyszerűen elfáradt. 2009 óta azért volt használva, habár OC-zni sosem szoktam. :F

Úgy nézem vásárlás lesz ebből, pedig nagyon odáztam volna még a rettenet dollárárfolyamok és a horror DDR3 árak miatt. :(

[ Szerkesztve ]

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#15540) tetrix válasza cinkoxid (#15538) üzenetére


tetrix
tag

gyári paszta van alatta,csak ideiglenesen hagytam fent a gyári hűtőjét;van egy Termalright ultra 90-esem,csak felfogatót nem tudtam hozzá szerezni lga1150re,de veszek akkor egy jó hűtőt rá. kösz a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#15541) CirrMee válasza ElEvEn11 (#15539) üzenetére


CirrMee
addikt

Nézd meg az Aida64 alatt a stabtesztet. Ha a CPU Thermal Throttling kitér, akkor tuti hőmérsékleti gondjaid lesznek. Hőcsöves hűtő is elszállhat (csövek megrepednek), szóval ha rendelkezésedre áll, próbálhatnál más hűtőt is. Az a 80°C körüli sem megnyugtató, még ha télen el is menne azzal...

[ Szerkesztve ]

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#15542) tomic


tomic
addikt

Érdeklődnék,tudja-e valaki mikorra várhatóak AMD oldalon új szériás processzorok asztali pc-ben? És ezek milyen lapban lesznek használhatóak?

(#15543) solfilo válasza tomic (#15542) üzenetére


solfilo
veterán

Kaveri refresh jön, a Godavari, FM2+ foglalatra. Valószínű idén valamikor, előrelépést nem nagyon hoz. AM3+ foglalaton nem nagyon várható semmi. Az első komolyabb újítás 2016-ban esedékes valamikor, az lesz a Zen, de még nagyon keveset tudni róla, pl a foglalatát sem.

solfilo

(#15544) MiklosSaS válasza tomic (#15542) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Zen, AM4-ben es ha nincs csuszas akkor 2016 tavasz.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#15545) tomic


tomic
addikt

Köszi nektek.
És mi a helyzet a túl oldalon? Első sorban a prociba épîtett grafikus vezérlő miatt érdekelne.

(#15546) cinkoxid válasza tomic (#15545) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Elvileg az most elég sokat fog fejlődni IGP tekintetében

(#15547) tomic válasza cinkoxid (#15546) üzenetére


tomic
addikt

Igen? Mikor jelenik meg és milyen lapban? Mert ugye Intelnél tudjuk minden új procihoz lapot is kell vennünk...

(#15548) do3om válasza tomic (#15545) üzenetére


do3om
addikt

Azt elmondanád mért az igp a a fő szempont hogy mi jön?
Csak mert ma is egy közép-alsó kategóris VGA is legyalulja mint a szart, és bármikor megveheted, nem kel várni semmilyen procira.
Árban sem valami jól jön ki hiszen kel olyan CPU amiben jó van, meg jó gyors ram. Te meg a megjelenő CPU-k iránt érdeklődsz ebből az jön le hogy pénzed van bőven.

Csak érdekelne hogy akinek fontos a grafikus sebbésség mi az ami miatt igp-t részesíti előnyben egy sokszor gyorsabb VGA-nál.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#15549) tomic válasza do3om (#15548) üzenetére


tomic
addikt

Htpc-t szeretnék összerakni és nem szeretném egy hónap múlva lecserélni. Ezért érdekel a két gyártó elkövetkezendő processzorai iránt.
Vga-m most is van de nem használom ki.Vagyis inkább semmire nem használom a netezésen kívülre.

(#15550) do3om válasza tomic (#15549) üzenetére


do3om
addikt

Annak szerintem jó a jelenlegi generáció is nem?
(azt hittem asztali gépből spórolnád a vga-t és azért kel erős igp hogy pár game is menjen, mert annak már kevés értelme lenne)

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.