Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15251) dewil666 válasza bluyoo (#15250) üzenetére


dewil666
őstag

Az szép lehetett:DDD
Én olyan pasztázást láttam ahol a proci foglalat volt telenyomva pasztával és úgy volt a proci betéve.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#15252) qpmex válasza bluyoo (#15250) üzenetére


qpmex
tag

Letöröltem a hűtőről az összes pasztát (procin maradt annyi amennyi a képen látható) és így már 60-64 fok közé kerül a hőmérséklet terhelés alatt. Nem gondoltam volna hogy ennyit számít mennyi van rajta.

Fél éve amikor vettem a gépet telepítgettem programokat. Megnézem majd.

A prociról szedjek le még réteget?

(#15253) bluyoo válasza dewil666 (#15251) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Mínusz fél kiló por, és újra pasztázás máris csendes lett a vas! Mennyekbe lettem emelve mert nem került semmibe! :)
Azt a képet én is láttam! Ahogy kell: [link] :Y

(#15252) qpmex
A túl sok paszta majdcsak szigetelőként viselkedik.
Hát ha van időd, megpróbálhatod megkeresni mennyi az optimális mennyiség. Így legközelebb tudni fogd, hogy mennyit kell alkalmaznod. Bár nem hinném, hogy sokat változnának a hőfokok.

Bazinga!

(#15254) Potzee válasza bluyoo (#15253) üzenetére


Potzee
addikt

Azt a ku... :Y :W :D

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#15255) bluyoo válasza Potzee (#15254) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Valahol láttam ennél is komolyabbat, csak azt nem találom ... :DDD

Bazinga!

(#15256) Potzee válasza bluyoo (#15255) üzenetére


Potzee
addikt

Ha nem látom, nem hiszem el...bár még így is gyanús...
biztos, hogy valaki magától ennyire hülye?
Nem lehetséges, hogy ezt szándékosan csinálta valaki a poén és a fotó kedvéért??? :U

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#15257) cinkoxid válasza bluyoo (#15255) üzenetére


cinkoxid
senior tag

[link]

Itt van a cikk róla :)

(#15258) qpmex válasza bluyoo (#15253) üzenetére


qpmex
tag

BIOS-ban megnéztem a procihűtő fordulatszámát és olyan 1700 körül van. Ez jó vagy kevés?
Az alaplap CD programjai közt nem találtam olyat amivel megtudnám nézni ezeket az adatokat.
Alaplapom típusa: Gigabyte b85-hd3

(#15259) bluyoo válasza Potzee (#15256) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A fenti/lenti link egyértelművé teszi. :)
Csak egy google képtalálat.
Viszont amire emlékszem az ha minden igaz, valódi baki volt. Az LGA foglalatba való CPU-nak rossz oldalát pasztázta, majd behelyezte a foglalatba ami az összes érintkezőt ....

Bazinga!

(#15260) bluyoo válasza qpmex (#15258) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Pedig a lapodhoz van. Mégpedig a GIGABYTE EasyTune-on belül a Smart Fan 2.
Hát a gyárihoz képest, szerintem ok. Próbálhatsz rajta finomítani, de ha nem találod hangosnak akkor maradhat. Értelemszerűen a fordulatszám csökkentésével növekedni fog a hőfokod.

Bazinga!

(#15261) TurpiUrfi2


TurpiUrfi2
tag

Sziasztok! Ne haragudjatok a kezdő kérdésért de szeretnék érdeklődni, hogy lenne-e olyan proci tesztelő program vagy módszer ami egy használt notinál szépen megpörgeti azt. Szeretném látni mennyire stabil, mit bír...

Ővelük indulnék, de nagyon régi cikk , nem tudom érdemes-e őket leszedni

http://forum.techcorner.hu/index.php?showtopic=80

Illetve Hot Cpu testert javasolta valaki..

Köszönöm szépen

(#15262) dewil666 válasza TurpiUrfi2 (#15261) üzenetére


dewil666
őstag

Szia!

Prime95 az megizzasztja a procit vagy aida/everest-el csinálsz egy stabilitás tesztet. Utobbinál több dolgot is tesztel.

(#15255) bluyo Nekem megvan a kép. Ha hazaérek munkábol felteszem :)

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#15263) shiftac válasza TurpiUrfi2 (#15261) üzenetére


shiftac
aktív tag

Megnyitsz annyi db Prime 95-öt, ahány magos a proci. Vagy Aida 64 rendszer stabilitásteszt.

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#15264) dewil666 válasza bluyoo (#15255) üzenetére


dewil666
őstag

Itt van:

:DDD

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#15265) bluyoo válasza dewil666 (#15264) üzenetére


bluyoo
nagyúr

LGA foglalt volt, nem PGA. De ez is szép munka! :DDD

Bazinga!

(#15266) TurpiUrfi2 válasza shiftac (#15263) üzenetére


TurpiUrfi2
tag

Köszönöm! Aida-val már lecsekkoltam a gépet. Konkrétan a stabilitásteszt elvárt ereeményeiben tudnátok még segíteni? Tehát az érdekelne , hogy mik a jó értékek és mik amik már kritikusak?

AMúgy i5 3210M 2012-es prociról van szó.

Hála.

(#15267) dewil666 válasza TurpiUrfi2 (#15266) üzenetére


dewil666
őstag

Nekem is olyan proci van a Lenovomban :K
Szerintem a 85-90 fok a maximum ami nem túl ártalmas. Tudom hogy 105fok a cpu limit de a környező alkatrészeket is figyelembe kell venni. És ugye még nincs is nyári 35 fokos meleg. Szóval ha most teszteled 85 foktól nem szabadna fentebb menni.

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#15268) zerone


zerone
tag

Intel Core CPU tuningnál számít bármit a RAM frekvencia, vagy elég az 1333-as modul? i5-2500K lenne, 4 Ghz felé akarom majd húzni, legutóbb a C2D kijövetelekor foglalkoztam overclockkal, aztán azóta sokat változhatott a világ :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15269) cinkoxid válasza zerone (#15268) üzenetére


cinkoxid
senior tag

elég, nincs lényegi különbség. Kivéve ha tömöríteni akarsz vagy videót renderelni, stb.

(#15270) Monya78


Monya78
veterán

Sziasztok!

Ezt a procit [link] egy ilyen hűtő vajon le tudja hűteni: [link]

Mennyire kell szigorúan venni a TDP értéket, proci-é: 82W, a hűtő max hűtése 75W
Proci nem lesz tuningolva, se játszva vele, sima irodai használatban lesz.

Köszi! :R

(#15271) Potzee válasza Monya78 (#15270) üzenetére


Potzee
addikt

Az Alpine 11 GT Rev.2 kb. egy gyári Intel cooler szintjét hozza csak halkabban.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#15272) customer114


customer114
senior tag

Sziasztok,

I5-ös processzorokhoz szeretnék tanácsot kérni:
Játékok futtatásához keresek i5ös procit, viszont tanácstalan vagyok a különböző bridge-eket illetően.
Sandy, Ivy, Haswell. Játékok terén mi a különbség egy 2. és egy 4. generációs proci között? (Azon kívül, hogy majdnem triplájába kerül.) (Tegyük fel, hogy a videókártyám minimum egy R9 280x, és ram stb. minden egyéb megfelelő a játékhoz, illetve lapot a procihoz választok majd..1155/1150)

Előre is köszönöm.

(#15273) shiftac válasza customer114 (#15272) üzenetére


shiftac
aktív tag

2. generáció: Sandy Bridge
3. Ivy Bridge
4. és a legújabb Haswell
Ha teheted, Haswellt vegyél, mert az a legújabb és legerősebb.

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#15274) TurpiUrfi2 válasza dewil666 (#15267) üzenetére


TurpiUrfi2
tag

Köszönöm szépen! Kiváncsi lennék a tapasztalataidra a procival kapcsolatban. Nekem egy DELL 6430-ban van. Milyen alkalmazásokkal feszegetd a határait? Amúgy most tudom, hogy nagyon amatőr lesz a kérdés, de legyen oly kedves tisztázza már le valaki nekem, hogy 2 magos vagy 4 magos prociról beszélünk?

Az AIDA részletezőben 4 külön CPU-t látok, de itt a teszt alatt csak CPU1/core1-t , CPU 1/Core2-t..

Hála

(#15275) Nyálgép


Nyálgép
csendes tag

Sziasztok!

Gamer Pc-t szeretnék, amihez a költségvetésem miatt Intel Core i3-4360 3.7GHz procit választottam 41k-ért. Összehasonlítottam az i5-4430-al, i5-4460-al de nem nagyon találtam okot arra, hogy kifizessem értük a +10k-t, mert a teljesítményük annyival nem jobb szerintem.

Kérdés: az i3-4360 is elég lesz a mai játékokhoz, vagy muszáj lenne i5-ös procik közül választanom? Ha utóbbi, akkor mit ajánlanátok?

A konfig többi része ez lenne:

Alaplap: ASUS B85M-G
AVG: sapphire radeon R9 270X OC 2GB DDR5
Ram: 2x Kingston 4GB DDR3 1600MHz
Táp: Chieftec 500W CTGPA500S
Gépház: Sharkoon VS4-V

Köszi!

(#15276) Monya78 válasza Potzee (#15271) üzenetére


Monya78
veterán

Köszi! Tehát az a 7w különbség nem nagyon számít...

(#15277) shiftac válasza Nyálgép (#15275) üzenetére


shiftac
aktív tag

Utóbbiból mindenképpen az i5-4460at ajánlom, nekem is az van és nagyon jó. i3: 2 mag 4 szál, i5 4 mag 4 szál. A +2mag miatt jobb.

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#15278) customer114 válasza shiftac (#15273) üzenetére


customer114
senior tag

Köszönöm, de ennél kicsit szakmaibb válaszra számítok, mért kell 50ezret kifizetnem egy Haswellért, amikor egy Sandy-t jó esetben 28ért már lehet szerezni. Az a +22ezer nem kevés pénz, ennyivel nagyobb teljesítményt kapok játékok terén?

(#15279) Nyálgép válasza shiftac (#15277) üzenetére


Nyálgép
csendes tag

Köszi a gyors választ!

Nézegettem az i5-4430-at és a 4460-at, de nekem annyira nagy különbség nincs a kettő között (http://www.cpu-world.com/Compare/422/Intel_Core_i5_i5-4430_vs_Intel_Core_i5_i5-4460.html), árban viszont 6-7k.

Sajnos elég szűkös a keret, úgyhogy szerintem 4430-at veszek, elvégre az is 4 magos meg mégis i5.

(#15280) TurpiUrfi2


TurpiUrfi2
tag

És még azt is szeretném kérdezni, hogy a stabilitástesztben a CPU hőmérsékleten túl az olyan adatok, mint "működési frekvencia, a hőmérséklet- és feszültségértékek, a ventilátor-fordulatszámok mennyire játszanak? Milyen adatok lehetnek kirívóak, illetve melyiket kellhet még figyelni?

Hála

(#15281) shiftac válasza Nyálgép (#15279) üzenetére


shiftac
aktív tag

Az is elég.

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#15282) cinkoxid válasza customer114 (#15272) üzenetére


cinkoxid
senior tag

i5-ös sandy bőven elég. Az újabbak főként igp-ben erősebbek. Egy szálas teljesítményben is jobbak ugyan, de közel nem annyival, hogy megérjen annyit kiadni értük ha van lehetőséged sandyt venni. Legjobban egy k-s procival járnál, mert azt tudod tuningolni, és akkor még erősebb variánst is kapsz, mint egy haswell vagy ivy bridge.

(#15283) dewil666 válasza TurpiUrfi2 (#15274) üzenetére


dewil666
őstag

Szia!

Szívesen segítek :K
Na akkor az elején kezdem:
Laptop procik i3 és i5 csak 2 magos létezik ami 4 szálon dolgozik!
Az i5 procik tudnak tubozni i3 nem.
i7 ből van 2 illetve 4 magos és ezek 4 vagy 8 szálra képesek és tudnak turbozni.
Igazából ez az i5 3210 proci elég minden játékhoz mert a vga fog elfogyni a gépedből hamarabb.

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#15284) BenyaHD


BenyaHD
csendes tag

Valaki meg tudja e mondani, hogy a Skylake prociknál lesz e az AMD-hez hasonló DualGraphics?

(#15285) zerone válasza shiftac (#15273) üzenetére


zerone
tag

Ezt megfognám, mert a "Haswellt vegyél, mert az a legújabb és legerősebb" ebben a formában hülyeség. Legújabb, az igaz. De.

1. A Haswellt meddig tudod húzni és milyen könnyen a Sandy Bridge-dzsel szemben? Arról nem beszélve, hogy egy szorzózáras, nem tuningolható Ivy Bridge-nél olcsóbban kapsz hasonló teljesítményű 2xxxx szériás, szorzózármentes processzort.
2. Alap órajelen is minimális különbséget fogsz látni játékokban, és kifizetsz a CPU-ért dupla annyit feleslegesen. Ma még egy 4xxx-es i7 sem ad jelentős pluszt egy i5-2500K-hoz képest a legtöbb játéknál, a Watch Dogs és Battlefield 4 kivételével a legtöbb mai játék nem használ ki 4 szálnál többet, és ott is GPU függés lesz.

Összehasonlításul:

http://www.anandtech.com/show/7003/the-haswell-review-intel-core-i74770k-i54560k-tested/6

http://techreport.com/review/24879/intel-core-i7-4770k-and-4950hq-haswell-processors-reviewed/11

http://www.bit-tech.net/hardware/2013/06/12/intel-core-i5-4670k-haswell-cpu-review/5
(gy.k. a Shogun CPU teszt egy irreális erőforrásigényű stress test, akár szintetikus benchmarknak is tekinthető)

Ha nem használsz nagy processzorigényű videoszerkesztő, tömörítő stb. programokat rendszeresen, nem fogsz nagy különbséget látni, és még ott sem közel annyit, amennyi az árkülöbség. Ha hajlandó vagy kizárólag azért kiadni egy rakás pénzt, mert újabb egy processzor, vagy több garancia van rá/van rá garancia (a processzorok elég tartós darabok, nekem egy 7 éves, éppen cserére váró darab fut a gépemben, évek óta 150% órajelen, gyári hűtéssel, meg se kottyan neki), esetleg végtelen pénzmag van, és számít, hogy 100 fps vagy 105, akkor hajrá. Ha az utóbbiak nem érdekelnek, csak a teljesítmény és az ár/érték arány, akkor tudok linket, ahol hozzáférhető még Sandy Bridge processzor, illetve Ivy Bridge-ek olcsóbban, teljes garanciával (nem, nem állok semmilyen kapcsolatban az illetővel, de szívesen segítek, én keresgéltem eleget mostanában, legalább másnak ne kelljen).

[ Szerkesztve ]

(#15286) CirrMee válasza dewil666 (#15283) üzenetére


CirrMee
addikt

Kétmagos i7 azért odab*sz... :))

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#15287) dewil666 válasza CirrMee (#15286) üzenetére


dewil666
őstag

Én is csodálkoztam de mobil procikban van i7 két maggal.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#15289) Potzee válasza ZSZS-CMSC (#15288) üzenetére


Potzee
addikt

Thermalright Macho 120 - 150mm
Alpenföhn Brocken EVO - 150mm
Deepcool Gammaxx S40 - 143mm
Alpenföhn Ben Nevis - 141mm
Raijintek Aidos - 136mm
Thermalright Macho 90 - 135mm (egyelőre csak itt kapható)
vagy topflow coolerek: be quiet! Shadow Rock Topflow SR1, Alpenföhn Gotthard, Scythe Grand Kama Cross 2, stb.

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#15291) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Szerintetek melyik cpu a gyorsabb alap órajelen?

Intel C2D 6750

Vagy egy kétmagosított Amd Sempron 145

Már nem emlékszek rá... :B

(#15292) TurpiUrfi2


TurpiUrfi2
tag

10 óra AIDA stability test. Akkor ezek szerint ok-nak nézek ki, nem? :))))

(#15293) lucky750


lucky750
tag

Sziasztok!
Tönkrement a videokártyám a radeon 6670 , csikózik a képernyő tőle. Helyette akarok venni egy Asus strix GTX 970-et. Jelenleg egy i3 2120 3.3 ghz processzorom van, amit leszeretnék cserélni, hogy megfelelő társat kapjon a kari és ki legyen pörgetve. 2 megoldásra gondoltam. Az egyik, hogy megtartom a jelenlegi 1155-ös foglalatú alaplapomat ami nem látja a tuningot tehát a k-s procik ezzel kilőve így vennék egy i5 3570 v egy i7 3770 procit. A másik megoldás, hogy lecserélném az alaplapot egy 1150 foglalatúra és vennék egy 4770k-s vagy egy 4790k-s procit,mert a boltban azt mondták,hogy érdemesebb már 1150-es foglalatúra venni procit és a kártyának is méltóbb lenne egy ilyen és jobban kipörgetné a 970-est egy 1150 foglalatú i7-es. Ha ezt a megoldást javasoljátok akkor milyen alaplapot lenne érdemes, hozzá venni, de mindenképpen k-shoz a tuning miatt mivel a jövőre is gondolni akarok, hogy 3-4 év múlva is full grafikán fussanak a játékok v ahhoz közelihez amikor már igényli az extra sebességet. Olyan 20000ft- környéki alaplapra gondoltam ami még normálisan kihajtja a procit . Melyik alaplap kezelné megfelelően ezeket? 25-ér ajánlották a boltban.
Szóval melyik megoldás lenne szerintetek jobb? Tudom, hogy mindkét esetben minden játék fullon menne MA! De előre is akarok nézni, hogy amikor szükség lenne már egy kis extra erőre, tuningra stb....legyen mihez nyúlni. Melyik utat javasoljátok? Hogy tartsam meg a 1155-ös alaplapomat és úgy vegyek hozzá procit ami nem tuningolható, vagy esetleg 1150-es foglalatú alaplapot venni és a már említett procik valamelyikét, mert azzal esetleg jelentős gyorsulást érnék el még a 3770-hez képest is, ami jövőre nézve is jobb és videokártyát is jobban kipörgetné állítólag?! Mi érné meg jobban? Megéri az extrapénz a 1150es foglalatot? itt a brenchmark-on egy 3770 és egy 4770k között nincs akkora különbség, nem tudom, hogy ez mennyire mérvadó http://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html itt már azért nagyobb a különbség a 4770k javára: http://www.anandtech.com/bench/CPU/39

(#15294) imkovacs


imkovacs
csendes tag

Sziasztok ! Jelenleg egy Intel Xeon E5440 @ 2.83 processzor van a gépemben, és egy Sapphire HD7790 Dual-X OC 1GB kártya. Szerintetek tudnék jobb teljesítményt elérni ha erősebb procit vennék, főként játékokban, vagy ebben a párosításban nincsen komoly teljesítmény különbség, és fölösleges az új proci ?!

Előre is köszönöm ! :R

(#15295) Fenyő válasza imkovacs (#15294) üzenetére


Fenyő
őstag

775-be Quad Xeon a plafon, nagyobbat venni belőle totál felesleges, ha kevésnek érzed max húzd meg egy kicsit az ingyen van és ugyanott vagy vele mint egy nagyobb Xeonnal, amúgy ha meg végképp kevésnek találnád, akkor csak platformváltással tudnál érdemben is előre lépni (i5-re pl), kérdés megéri-e, mert egy 7790-et szvsz egy Quad Xeon is "kihajt".

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#15296) imkovacs válasza Fenyő (#15295) üzenetére


imkovacs
csendes tag

Igen, ez lett volna a fő kérdés, hogy ténylegesen megfelel-e az E5440 számítási teljesítménye a 7790 OC mellé avagy sem. Erősebb processzort én is platform váltással gondoltam. Mindenképpen i5-re de a VGA maradna egy ideig. Köszönöm a választ !

(#15297) sanderx


sanderx
csendes tag

Sziasztok.
Van két procim, a kérdésem az, hogy melyiket érdemesebb üzemeltetni?

Intel® Core™2 Duo Processor E6420
(4M Cache, 2.13 GHz, 1066 MHz FSB)

Intel® Pentium® Processor E5500
(2M Cache, 2.80 GHz, 800 MHz FSB) most ez megy.

(#15298) jookomak válasza sanderx (#15297) üzenetére


jookomak
őstag

6420 jobb. De ezen a szinten kb mindegy. Amelyik jobban tuningolható, vagy könnyebb lehűteni.

(#15299) Fenyő válasza sanderx (#15297) üzenetére


Fenyő
őstag

Ha mind2 alapórejelen van használva, akkor az E5500 kicsit gyorsabb (a + cache és fsb összességében nem jelent annyit (azonos órajelen kb jó ha 20%-ot, de átlagosan annyit sem) mint a + 700 Mhz), ha integrált vga-val használva akkor a magasabb fsb jól jöhet.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#15300) sanderx válasza jookomak (#15298) üzenetére


sanderx
csendes tag

Köszöntem :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.