Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-09-22 13:57:12

LOGOUT.hu

Reklámblokkolók Topikja
A Prohardver lapcsalád reklámjainak blokkolása tiltott téma!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) Cs1csó válasza Ra's al Ghul (#996) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 Kékes525 , az elemválsztó móddal sikerült eltüntetni. (korábban nem tudom miért nem próbáltam) és +1 c1-nek mert ez nem klasszikus Adblock Killer csak egy figyelemfelhívó sáv, aminek itt nem sok értelmét látom mert ez az oldal nem a reklámokból él nem maga az oldal a "tartalom" hanem ez egy szolgáltató oldal.

Mindegy ez a szabály a SAJÁT SZŰRŐK közé megoldotta: www.upc.hu###section11-inner

(#1002) SP4C3 válasza Ra's al Ghul (#996) üzenetére


SP4C3
veterán

Szia, nem tartalmat, hanem csak a reklámot nem látod. :))
Kicsit ironikus, hogy panaszkodsz, hogy nem látod a reklámot, holott direkt azt néznéd. :C

Ha már ennyire nézni akarod:

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#1003) jim bcs válasza ƵøŁĭ (#979) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Az összefoglalót 1 valaki hozza rendbe az meg a Tg. és nem más. Javaslatokat lehet tenni, de az összefoglalót a Tg. szerkeszti, csak még mielőtt félreértések lennének.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#1004) ƵøŁĭ válasza jim bcs (#1003) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Oké. Akkor hagyom a feladatot az illetékesre.

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#1005) stuka20


stuka20
aktív tag

Hali!

Adguardon belül melyik dns servert ajánljátok? Most az Adguard DNS van beállítva. Meg a másik, hogy ez meg a blokada sem tud 100%-ban szűrni hirdetéseket az appokból ugye?

(#1006) junior11 válasza stuka20 (#1005) üzenetére


junior11
veterán

Nálam is az Adguard DNS van androidon.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1007) SP4C3 válasza stuka20 (#1005) üzenetére


SP4C3
veterán

Szerintem nem létezik 100%-os szűrő, egyszerűen lehetetlen.
Adguard biztosan nem szűr mindent (én ezt használom mindenütt), blokada-t nem ismerem.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#1008) #86564352 válasza SP4C3 (#1007) üzenetére


#86564352
törölt tag

:K Minden annyira szűr, amennyire és amikor a szűrőlistákat frissítik. Youtube esetén gondolkoztam el annyira túltolták a videón megjelenő felugrókat, hogy egyre többen tesznek fel adblockert, amire válaszul a videókészítők saját szponzorra gyúrnak és akkor a videó témája közben adást megszakítva beszélnek a szponzor hüvelygomba kenőcsről. Ezt ugye nem lehet szűrni és akkor felmerül a kérdés a Youtube Premium előfizető is látja ezt a reklámot, mert a videó része.
Örök harc ez és ideális esetben lehetett volna úgy a reklámipar nem annyira mohó és diszkrét nem zavaró, nem káros reklámokkal megoldani és akkor az adblockereknek nem kellene egyre agresszívabbnak lenni.

(#1009) Cs1csó válasza #86564352 (#1008) üzenetére


Cs1csó
félisten

Vicces lehet mikor egy házibuliban ahol ezzerrel megy a YouTube lejátszó lista egekben a hangulat majd az egyik dal közben egy 2 perces hüvelygomba reklám.

(#1010) #86564352 válasza Cs1csó (#1009) üzenetére


#86564352
törölt tag

A zene kicsit más. Egy pizza ára egy Spotify előfizetés sok millió dalhoz, az jó ajánlat ahhoz képest régen 5K volt egy CD. Még ingyenesben is a Spotify reklám nem a dalba pofázik bele, hanem kettő között. YT videónál a felugró reklám belezavar a képbe, szerintem kontraproduktív mert user csak gyorsan bezárja a hirdetést. Ráadásul félórán belül tizedszer nyomják be ugyanazt a reklámot. Sok youtuber tesz már ki patreon linket támogatásért, mert a google adsense bevételeknek már annyi az idegesítő túltolás miatt. A reklámipar magának köszönheti, hogy már nemcsak a kockák neteznek adblockerrel.

(#1011) aprokaroka87 válasza stuka20 (#1005) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Blokada esetén van lehetőség hozzáadni egyéni hosts listákat is, én az energized unified-et adtam hozzá, csak az van felkapcsolva, kb 1.2 millió hostot tartalmaz, plusz rendszerhez is vannak hozzádva hosts bejegyzések,viszont ehhez root jog kell.

A bkokada https dolgokat nem tud szűrni.
nem 100-os a védelem, de hatékonyabb mint ha nem lenne.:)

(#1012) SP4C3


SP4C3
veterán

Üdv.
Ha van itt valaki, aki használ AdguardDNS-t, le tudná-e nekem ellenőrizni, hogy a YouTube műkszik-e?
Nekem nem tudja megoldani a YT címét (ERR_NAME_NOT_RESOLVED)

Előre is köszönöm.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#1013) aprokaroka87 válasza SP4C3 (#1012) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

blokada esetében nekem adguard dns van kiválaztva, és müködik a youtube böngészőben.

(#1014) SP4C3 válasza aprokaroka87 (#1013) üzenetére


SP4C3
veterán

Nálam routerekbe (+dhcp server) van beírva és egyszerűen nem nyitja. Több modem/ip mögül próbáltam.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#1015) SP4C3 válasza SP4C3 (#1014) üzenetére


SP4C3
veterán

UPDATE: Már működik.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#1016) noxon


noxon
őstag

Sziasztok!

Ncore-on szeretném blokkolni a reklámokat, de eddig nem sikerült.
Végig próbáltam a korábbi topikban lévő lehetőségeket, de egyik megoldás sem működött (https://itcafe.hu/tema/adblock/hsz_1-50.html)

Tudtok valami megoldást? Köszi.

We live in a simulated world...

(#1017) Cs1csó válasza noxon (#1016) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ublock Origin-t tedd fel. Milyen böngésződ van, milyen oprendszer alatt?

[ Szerkesztve ]

(#1018) junior11 válasza noxon (#1016) üzenetére


junior11
veterán

uBlock Origin vagy Adguard-ot próbáld ki.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1019) noxon válasza Cs1csó (#1017) üzenetére


noxon
őstag

Win 10 és Microsoft Edge. uBlock Origint próbáltam, de nem segít az sem.

A google Chrome-ban mintha sikerült volna Adblock Plussal egyéni szűrővel.

[ Szerkesztve ]

We live in a simulated world...

(#1020) Polgesz válasza noxon (#1019) üzenetére


Polgesz
tag

uBlock Origin-nel, ezeket a Saját szűrőkhöz rakva, nincsenek reklámok:

ncore.cc##.hr_stuff
ncore.cc##A[href*="http://2coal.com"]
ncore.cc##DIV[class="banner"]
ncore.cc##DIV[id="ncore_banner_new"]
ncore.cc##div[style*="background-image: url('/images/warning.png')"]

[ Szerkesztve ]

(#1021) Toth_Jani válasza noxon (#1019) üzenetére


Toth_Jani
őstag

A Nano adblocker és defender páros hatékonyan blokkolja, de amúgy meg az a 2 reklám csík nem sokat jelent az adatforgalomban, és nem is igazán zavaró.
Ha nálad több van akkor valami lemérgezte a gépedet.

(#1022) Semplar válasza Polgesz (#1020) üzenetére


Semplar
őstag

+1

ncore.cc##.banner
ncore.cc#@#.text-ad-links
ncore.cc###main > DIV.infocsik:first-child
ncore.cc##DIV[class="hr_stuff"]
ncore.cc##warning.png

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#1023) #86564352 válasza noxon (#1016) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nem látok reklámot, Adguard és ezek a filterek:

(#1024) Semplar válasza #86564352 (#1023) üzenetére


Semplar
őstag

Adguard alapszűrőben alapból benne van.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#1025) #86564352 válasza Semplar (#1024) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ezért is szeretem jobban az Adguardot, jobban karbantartott listák vannak. (a fizetős változat miatt érdekük) Felülete is jobban tetszik. Persze UO-ban is fel lehet iratkozni Adguard filterekre és akkor ott is rendben.

(#1026) junior11 válasza #86564352 (#1025) üzenetére


junior11
veterán

Az Adguard felülete nekem is jobban tetszik, viszont ami nem - több filterrel használva, mint pl. az UBO-t, jóval több memóriát kér, akár a dupláját is, valamint ilyenkor már egy kicsit érezni, hogy vmivel lassabban töltődnek be az oldalak.

A másik dolog pedig az, hogy az UBO-hoz képest nem látni, pontosan miket blokkol, valamint nem lehet részletesen konfigurálni haladó módban. Ezeket leszámítva amúgy szintén nagyon jó, androidon mindkét telefonon teszi a dolgát, bár az utóbbi időben nem egy hibájuk volt, amit javítottak, remélem, nem fog megismétlődni náluk.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1027) Cs1csó válasza junior11 (#1026) üzenetére


Cs1csó
félisten

A RAM használat kb. lényegtelen, de ha lassítja a böngészést az bizony gond. A kevesebb kontroll felette, a kisebb átláthatóság nekem sem tetszett. Kiválóak a filterei de minden másban szerintem jobb az UBO főleg ha bekapcsolsz benne pár AdGuard filtert.

(#1028) junior11 válasza Cs1csó (#1027) üzenetére


junior11
veterán

Egy kicsit észrevenni, hogy lassabban tölt be néhány oldal, ez csak akkor tűnik fel, ha utánna ugyanígy több szűrővel beállított UBO-ot használsz, de a különbség egyáltalán nem nagy. Legalábbis nálam, gyengébb vason ez érzékelhető, lehet, hogy egy mai modern gépen már nem.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1029) #86564352 válasza junior11 (#1026) üzenetére


#86564352
törölt tag

Van benne szűrési napló, ott mutatja pontosan miket blokkol. Nem szoktam nézegetni és az ikonról is kikapcsoltam a db számot, mert tök mindegy 78 vagy 79 reklámot blokkol éppen. Sebességnél és memóriánál én nem vettem észre különbséget, most az a 90 MB foglalás mai világban semmi. Van 8 és 4 GB RAM gép is, böngészésre a régi is jó még mert az SSD segíti az oprendszert és böngészőt. Igaz, nálam max. 20 lap van megnyitva.
Haladó mód az ingyenesben valóban nincs, az ugye inverz inkább mit engedélyezel többet kell foglalkozni vele a lista alapú szűrésnél.

Igazából én Ublock Originnel úgy vagyok mint a Firefox-szal. Jó szoftverek, kellenek a versenyhez viszont nekem nem jönnek be akárhányszor próbálom ki őket. Kinek mi válik be azt használja, számomra Adguard kiegészítő és Adguard listák a nyerő.

[ Szerkesztve ]

(#1030) junior11 válasza #86564352 (#1029) üzenetére


junior11
veterán

Edge chromium alatt nekem is megmaradt továbbra is, aztán ha kiadják a stabil verziót, majd meglátom, melyiket telepítem fel rá.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1031) Cs1csó válasza #86564352 (#1029) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem a beállítások hiánya nem tetszik az Adguard-ban, ha jól értem ez a fizetős kiváltsága.

Amúgy egy a lényeg: Ublock Oigin vagy AdGuard mást nem érdemes használni.

(#1032) Kékes525 válasza Cs1csó (#1031) üzenetére


Kékes525
félisten

Nálam mobilon Adguard (fizetős). PC-én uBlock Origin.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#1033) #86564352 válasza Cs1csó (#1031) üzenetére


#86564352
törölt tag

Milyen beállításokra gondolsz?

Általános fülön többek közt meg lehet adni milyen gyakran frissítsen, aktiválja-e magától pl. a nyelvi filtereket tegyük fel német nyelvű oldalra mész bekapcsolja a német filtert (én nem használom ezt a funkciót). Lehet importálni, exportálni.

Filter résznél szűrők értelemszerűen.

"Lopakodó mód" fülön sütik auto törlése, extra rejtőzködés követés ellen, ezt a részt nemrég adták le a fizetős programból az ingyenes kiegészítőbe.

Van white list és user list, szűrési napló, statisztikák, ikonról elemválasztó.

(#1034) Cs1csó válasza #86564352 (#1033) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R na én is lecseréltem teszt jelleggel az UBO-t AdGuard-ra.

(#1035) #86564352 válasza Cs1csó (#1034) üzenetére


#86564352
törölt tag

Avast free helyett Defender? Ublock helyett Adguard? Lassan pénzt kérek tőlük az ingyen reklámért. :) Teszteld, aztán ha mégse jó még mindig pár kattintás vissza az Ublock Originre.

(#1036) Cs1csó válasza #86564352 (#1035) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DD

(amúgy ha valaki ingyenes külső fél által fejlesztett védelmet akar, akkor az Avast Free még mindig ott van a szeren a bosszantó dolgai ellenére inkább mint a Panda, vagy az Avira esetleg Comodo. Tartalomblokkolók között - mivel ezek már jóval többet tudnak ezért nem hívom őket csak reklámblokkolónak - pedig UBO-t és az AdGuard-ot tarottam eddig is vállalható alternatíváknak)

[ Szerkesztve ]

(#1037) #86564352 válasza Cs1csó (#1036) üzenetére


#86564352
törölt tag

És böngészőt milyet használsz? Edge Chromium Beta nem érdekel? :D

(#1038) junior11 válasza #86564352 (#1037) üzenetére


junior11
veterán

Nekem vele az Adguard elég gyors, nincs gond vele. Csicso82 tudtommal Firefox-ot használ :D

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1039) Cs1csó válasza #86564352 (#1037) üzenetére


Cs1csó
félisten

Sokáig Chrome-ot használtam kb. 2009-től 2017 végéig amikor megjelent az FF Quantum akkor váltottam az oka prózai: a mag torrentoldal (azzal a skin-nel amit használok: nagyított alap, és ha használom az oldal nagyítást 100%-nál még nincs hiba de már 110%-nál igen én pedig most az FF-et 140%-os nagyítással használom) szétcsúszik Chrome alatt, volt jelentve de annyival le lett tudva, hogy a Chrome hibája.

Fontos oldal és engem bazira zavart ezért pont kapóra jött az új FF amit kipróbáltam és ott ragadtam. Próbáltam már az EDGE-et de mivel nem más mint egy átskinelt Chrome ezért ugyanúgy fennáll a hiba.

Most elvileg lesz egy új mag kinézet - már beta fázisban elérhető - nem kimondottan tetszik de megszokható és ha ott nem lesz ez a szétcsúszás + ha végre HIVATALOSAN is kijön egy olyan Windows 10 build amiben már a Chromium alapú EDGE lesz a rendszer integráns része akkor LEHET arra átváltok, és akkor már külső böngésző sem fog kelleni.

[ Szerkesztve ]

(#1040) junior11 válasza Cs1csó (#1039) üzenetére


junior11
veterán

Azért jó az a Firefox, nem beszélve a testreszabhatóságáról is, az Operán kívűl a Chrome és az Edge is tanulhatna tőlük egy kicsit ilyen téren. Manapság szerintem már a bevált böngészőkkel nem lehet nagyon félrelépni.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1041) Cs1csó válasza junior11 (#1040) üzenetére


Cs1csó
félisten

Jelenleg oda jutottunk - és ez a végleges EDGE-el fog a csúcsra érni, gondolom - hogy két alternatív van: Firefox és a forkjai (Waterfox), Chrome és a forkjai (EDGE, Vivaldi, Opera)

Ide jutottunk és kb. a piac 90%-át a Chrome uralja, csak tipp de a Chrome alapúak pedig a 95%-át.

(#1042) junior11 válasza Cs1csó (#1041) üzenetére


junior11
veterán

A múltkor kipróbáltam ismét az új Vivaldit, nagyon jól testreszabható, rengeteg beállítással, aki szeret mókolni vele, elég gyors volt. Amúgy igen, ahogy írod, a múltkor már erről beszéltünk.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1043) Toth_Jani válasza Cs1csó (#1041) üzenetére


Toth_Jani
őstag

De mára már az eszközök is megváltoztak hiszen a Böngészés 58%ban mobilról vagy táblagépről történik és csak 42%ban hagyományos PC alapú gépekről.
Így már nem meglepő ha a mobilos Chrome 35%-nál tart míg az asztali csak 27,5%-nál a Firefox pedig stabil harmadik 10,7%-al

[ Szerkesztve ]

(#1044) Cs1csó válasza Toth_Jani (#1043) üzenetére


Cs1csó
félisten

Desktop: [link] Chrome 67%

Globális - ha jól értem - Chrome 64% [link]

A lényeg durván tarol és tényleg jó, nincs ez a torrentoldalas hiba eszem ágában sem lett volna váltani FF-re, de mióta használom megkedveltem. Tehát kérdéses, hogy az új torrentoldal esetén - ami gondolom már szépen fog futni Chrome alatt is - maradok e az FF-nél vagy váltok EDGE-re esetleg Chrome-ra.

Az EDGE akkor érdekel, ha tartják a fejlesztésben a feszes tempót és végre elszakadhatnának a Windows update-től, tehát a böngésző ÖNMAGÁT tudja frissíteni akár heti rendszerességgel ne kelljen várni a "peccskeddre" mert ha Windows Update-hez kötött lesz akkor tuti nem fogok EDGE-re váltani, marad a Chrome vagy az FF.

(#1045) Semplar válasza Cs1csó (#1036) üzenetére


Semplar
őstag

Win10 -re fel nem tenném az Avast -ot, 10x inkább a Comodo -t. ;]

[ Szerkesztve ]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#1046) Cs1csó válasza Semplar (#1045) üzenetére


Cs1csó
félisten

A Comodo egy beváltatlan ígéret maradt, évek óta reszelik csiszolják, nálam ott tört meg valami amikor ezt olvastam most tavasszal mikor már a 1903-as megjelent, hogy VÉGRE 1809 kompatibilis lett a CIS :F
Tehát ami 2018 októberében megjelent azzal végre 2019 áprilisában kompatibilis lett hivatlosan, na tudod elmehetnek ezek a jó ......

(#1047) Semplar válasza Cs1csó (#1046) üzenetére


Semplar
őstag

Nincs okuk a kapkodásra. Aki fizet érte gondolom tudja mi kell neki, a többiek meg ingyen megkapják ugyanazt.:)

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#1048) kezdosql válasza Cs1csó (#1046) üzenetére


kezdosql
tag

A Comodo egy beváltatlan ígéret maradt, évek óta reszelik csiszolják,

Nagyon regen volt egy elemzes, hogy kulonbozo orszagokban fejlesztik, de egyetlen csapat sincs, amelyik osszegyurna oket, ezert rengeteg parhuzamos dolog van, keresztbe verik egymast, lassu, stb.

Mint anno a win2k, ezert hoztak ki az xp-t, aminel teljesen ujrairtak az egeszet, igy az mar mukodokepes(ebb) volt.

(#1049) SP4C3 válasza Cs1csó (#1046) üzenetére


SP4C3
veterán

Comodo IS 100%, hogy win10 "compatible" (legújabb buildet is beleértve).
Én 1607-en használom.
Eleinte voltak gondok 15xx build nem engedte telepíteni.
M$ nem szerette vopna, hogy legyen egy kifelé is szűrő tűzval a spyware-rel megpakolt rendszerén. :)

Előttem lévő kommenthez: az XP-t, a 7-et, a 10-et sosem írták újra, mindegyik OS tartalmaz bőven összetevőket az elődeiből.

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#1050) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Korábban írtam, hogy teszt jelleggel leváltottam az Ublock Origin-t AdGuard-ra. Gondoltam kimaxolom a dolgot és a DNS szervernek is az AdGuard DNS-ét használom [link] :
- a netsebesség, ping egy kicsit jobb de mint korábban ez változó
- érdekesség, hogy a böngészőben kikapcsolt AdGuard kiegészítő mellett sem jelenik meg a reklámok nagy része, persze nem tökéletes tehát kell a böngészős kiegészítő is

A legjobb tesztoldal erre a ThePirateBay aminél más DNS esetén és kikapcsolt tartalomblokkoló mellett felül és két oldalt dugig van reklámmal, szintén kikapcsolt tartalomblokkolóval de AdGuard DNS-sel így néz ki az oldal:

Persze ha a böngészős kiegészítőt is engedélyezem akkor már ilyen:

SP4C3

Egy 3 éve megjelent build-et használsz amit már 1,5 éve nem támogat az MS, ehhez csak gratulálni tudok.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.