Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-09-22 13:57:12

LOGOUT.hu

Reklámblokkolók Topikja
A Prohardver lapcsalád reklámjainak blokkolása tiltott téma!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) AtHoS válasza Cs1csó (#846) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én nem használok Ublock-ot, de most felraktam

Szóval megnyitod az Ublock Origin vezérlőpultját, rámész a külső szűrők fülre, alul bepipálod az Importálás... checkbox-ot, ekkor megjelenik egy szövegmező, oda beilleszted a szűrő elérési címét
https://raw.githubusercontent.com/hufilter/hufilter/master/hufilter.txt , majd jobb felül rányomsz a megjelent Módosítások alkalmazása gombra és voálá

read-only mode on the forum

(#852) Cs1csó válasza AtHoS (#851) üzenetére


Cs1csó
félisten

Á köszi, most hogy így írtad leesett!! AAK filtert vettem fel így még régebben amikor Tampermonkey-val kellett csatlakoztatni, hogy működjön!

(#853) Dumi86 válasza Cs1csó (#852) üzenetére


Dumi86
senior tag

És ha javítják a hufilter elérését Ublockban akkor duplán szűri a szűrnivalókat a hufilter? :D Mert ugye így kétszer lesz a filtereknél.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#854) Cs1csó válasza Dumi86 (#853) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem, példa: van "A" lista 10k szűrővel ebből 5k X, 5kY filteres és van "B" lista 10k szűrővel ebből 5k X, 5k Z filter akkor az egyik lista "5k X" szűrői ki lesznek kapcsolva mert dupla. A-ból 10k X-Y szűrő lesz aktív B-ből csak 5k Z.

Ez ilyen jelöléssel fogod látni pl.:" AdGuard Annoyances​​​​​16 990 használatban a listában lévő 18 943 szűrő közül​​​​" tehát egy másik lista tartalmaz 18943-16990= 1953 filtert ebből a listából de az az 1953 filter előrébb található ezért mivel azt már beolvasta innen már nem fogja.

[ Szerkesztve ]

(#855) AtHoS válasza Dumi86 (#853) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Auto kiszedi az ismétlődő sorokat az Ublock/etc..., szóval sosem lesz duplán semmi ;)

csicso82 részletesebben leírta :C

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#856) Dumi86


Dumi86
senior tag

Köszi Athos és csicso :R Teljesen egyértelmű volt :C Amúgy én azért kikapcsoltam a gyárilag bekapcsolt hufiltert és csak az új megy

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#857) Cs1csó válasza AtHoS (#855) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez az importálást kb. másfél éve használtam utoljára :D még pár hónapja az UBO mellé a nano defender esetén kellett ilyesmi de ott is csak kattintás volt és magától felvette oda ahova kellett.

(#858) kezdosql válasza Cs1csó (#841) üzenetére


kezdosql
tag

Be volt kapcsolva, csak valamiert egy napig nem mukodott.
Masnap mar igen, amikor be akartam allitani, mar azt lattam, minden rendben van.
Ugy latszik, kellett neki egy kis ido, hogy felismerje, van egy ujabb blokkolando tetel.

Hasonlo esetben hogyan tudom megmondani neki, hogy mit blokkoljon? :F
Megnyitottam a menujet, es a szinskalaval jelezte, hogy a felbukkano ablakot, vagy egyes reszeit jeloli ki, de nem talaltam megoldast, hogyan ertessem meg vele, hogy az altala felismert elemet blokkolnia kellene.

(#859) Cs1csó válasza kezdosql (#858) üzenetére


Cs1csó
félisten

1. először is UBO beállításainál - KÜLSŐ SZŰRŐK - Gyorsítótárak ürítése majd Frissítés most opcióra katt.

2. az UBO ikonjára kattintva feljön egy ablak és ott van egy "fecskendő" jel arra kattintás és akkor amit blokkolni akarsz azt kijelölöd és ekkor alul megjelenik egy lehetőség hogy LÉTREHOZ és akkor blokkolja vagy a felsorolástban lévő többi lehetőséget is végig próbálod.

A különböző felugrók blokkolása problémás is lehet mert lehet, hogy ha blokkolod akkor a honlap inaktív lesz mert a felugró elfogadása szükséges stb.

(#860) Cs1csó válasza Dumi86 (#856) üzenetére


Cs1csó
félisten

Jelentem megjavult a HUNFILTER!

[ Szerkesztve ]

(#861) Dumi86 válasza Cs1csó (#860) üzenetére


Dumi86
senior tag

Itt is szintén :C ezek szerint valahogy belsőleg javítják ilyen cím modosulásnál. Most már ezt is tudjuk. :R

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#862) Cs1csó válasza Dumi86 (#861) üzenetére


Cs1csó
félisten

A HUN FILTER-t is szerkeszti valaki az biztos szólt. (én is írtam, lehet az tehát szívesen :DDD )

(#863) neo81


neo81
senior tag

Sziasztok!

Azt szeretném megtudni, hogy ezen a képen a címek utáni 2 függőleges oszlopban mit lehet állítani?:

A másik kérdésem pedig az lenne, hogy az uBlock Origin-t hogyan kell beállítani úgy, hogy a lehető legtöbbet szűrjön, talán még kell más külső filtereket is betölteni rá?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#864) Kékes525 válasza neo81 (#863) üzenetére


Kékes525
félisten

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#865) neo81 válasza Kékes525 (#864) üzenetére


neo81
senior tag

Igen, de mindkét oszlopban van külön zöld, szürke és piros.
A jobb oldali oszlopban meg még vannnak + jelek is.

(#866) Cs1csó válasza neo81 (#865) üzenetére


Cs1csó
félisten

Először is meg kell különböztetni STATIKUS és DINAMIKUS filtereket - szűrőket - A STATIKUS szűrők azok amiket a különböző listák tartalmaznak az UBO beállításaiban a külső szűrők alatt pl. az EasyList vagy az UBO-ban bekapcsolt egyéb szűrők is STATIKUS szűrők hiszen egy csomó kész szabályt tartalmaznak.

Átlag embernek ez is elegendő, sőt lehet ilyen szűrőt hozzá is adni innen: FilterLists
pl. bányászás ellenes szűrőt stb. - megjegyzem már alapban tartalmaz minden fontos szűrőt az UBO, de lehetőség van még ott is bekapcsolni vagy kikapcsolni párat.

DE amikor bekapcsoljuk a HALADÓ módot akkor lehetőség lesz DINAMIKUS szabályok alkalmazására azok az oszlopok ezek szabályozására vannak.
Itt van egy elég jól lefordított leírás: [link]

A lényeg hogy a BAL oldali oszlopban azok a dolgok vannak amiket lehet szűrni ezek script-ek frame-ek, amikor nevesítve van akkor az egy adott dolgot csinál pl. a Google nevét tartalmazó sor sokszor statisztikát gyűjt tehát hogy egy adott oldalt hányan látogatják, vagy milyen böngészőből milyen gépről pl. mikor látsz egy statisztikát hogy a neten lévő gépet X %-án Windows 10 fut azt így is meg lehet tudni.

A MÁSODIK oszolop az a a globális dinamikus szűrési szabályok azaz ha itt valamit tiltunk, majd a baj felső sarokban megjelenő kis lakatra kattintva el is mentjük a beállítást akkor az MINDEN későbbi oldalra vonatkozni fog pl. ha tiltunk egy FACEBOOK-os "kérést" mindenütt akkor azokon az oldalakon ahol van fészbukos megosztás vagy pl. látod pár ismerősöd képét kicsi ikonban , hogy ezt az oldalt ők is követik lájkolják stb. akkor ez lehet nem fog működni vagy amikor egy oldalon facebook-os hozzászólást lehet írni és a bejelentkezett facebook-os profilod képe ott van és egyből kommentelhetnél ez lehet nem fog működni.

A képen:
1-es: ZÖLD tehát annak a kérésnek minden része engedélyezve van
2-es: PIROS tehát ez a kérés teljesen blokkolva van
3-as: SÁRGA itt vegyes a kérés bizonyos részei blokkolva vannak de nem minden
4-es: a blokkolt hálózati kérések számát mutatja:

"- vagy + = 1-9 hálózati kérés között blokkolva vagy engedélyezve
-- vagy ++ = 10-99 hálózati kérés blokkolva vagy engedélyezve volt
--- vagy +++ = 100 vagy több hálózati kérést blokkoltak vagy engedélyeztek
üres cella = nincs hálózati kérés az adott hosztnévnél
"

A HARMADIK oszlop : helyi dinamikus szűrési szabályok, azaz az ebben az oszlopban megjelenő szabály csak az aktuális webhelyre vonatkozik

Remélem már érthető mi a különbség a 2. és a 3. oszlop között a 3. oszlopban csak az épp megnyitott weboldalra vonatkoztatva történnek a változások és nem hat ki minden oldalra mint a 2. oszlopban végzett változások

Most térjünk ki az oszlopokban lévő PIROS, ZÖLD és SZÜRKE beállításokra.

PIROS - tilos ezzel tiltjuk az adott kérést ezzel a statikus szabályokat is felül írjuk (a statikus szabályok azok amiket az UBO alapban tartalmaz a szűrőlisták segítségével)

Mint látható a facebook engedélyezve van de ha belekattintok a PIROSBA és mentem akkor tiltva lesz ezzel nem fog tudni a facebook követni persze mivel ez globális szabály ezért nem lesz használható a facebook oldal de ha más oldalon tesszük ezt akkor pedig azon az oldalon nem lesz csak elérhető a facebook de azt is meg lehet csinálni hogy globálisan tiltod de az adott oldalon pl. ahol szükséges ennek a működése ott DINAMIKUS 3-ik oszlopban engedélyezed, tehát mindenütt tiltod de a facebook-on engedélyezed pl

itt a fenti képen látható hogy GLOBÁLISAN blokkoltam a facebook lekérdezését de azon az adott oldalon HELYILEG engedélyeztem, ezáltal azon az oldalon működni fog.

ZÖLD - ezzel bármilyen statikus vagy akár dinamikus szabályt is felül tudunk írni

SZÜRKE: ez trükkös ilyenkor CSAK A DINAMIKUS tiltást vagy engedélyezést bíráljuk felül de a statikus szabályok maradnak.

Itt pl. DINAMIKUSAN GLOBÁLISAN blokkolt facebook lekérdezést a DINAMIKUS HELYI szabályoknál feloldottam mondhatni csak akkor lesz blokkolva ha a STATIKUS szűrőlista blokkolja, ez a statikus lista itt található - csavarkulcs - vezérlőpult - KÜLSŐ SZŰRŐK:
Itt egy kép a nálam lévő szűrökből, nálam van egy kis csavar mert én nem az UBO-t használom hanem a NANO ADBLOCKER-t ami nem más mint az UBO egy módosított változata SZINTE teljesn ugyanaz pár módosítással amik számomra fontosak.

[ Szerkesztve ]

(#867) Fandango válasza Cs1csó (#866) üzenetére


Fandango
veterán

Ezt jól leírtad! :C

Mehetne az összefoglalóba.

(#868) Cs1csó válasza Fandango (#867) üzenetére


Cs1csó
félisten

:Y :R

(#869) Krystal_s válasza Cs1csó (#868) üzenetére


Krystal_s
addikt

Szerintem is nagyon jó leírás lett. :K Szép munka. ;)

(#870) Cs1csó válasza Krystal_s (#869) üzenetére


Cs1csó
félisten

Köszönöm!

Ha tényleg lenne igény arra, hogy bekerüljön az összefoglalóba akkor egy kicsit csinosítok majd rajta: helyesírás, szerkesztés, egy két apróság.

(#871) stuka20


stuka20
aktív tag

Sziasztok!
Lehet rosszhelyen kérdem, előre is elnézést kérek akkor. Van egy adguard licenszem telóra, viszont új romot kapott a teló és nem fogadjja el a licenszkulcsomat. Elolvastam a faqot és az alapján cselekedtem, viszont a webes fiókomban sincs ott a kód és nem is tudom hozzáadni. Hogyan lehetne visszaszerezni vagy megoldani? Még novemberig aktív lenne. :(

(#872) Fandango válasza stuka20 (#871) üzenetére


Fandango
veterán

Írsz a supportnak, hogy ilyen problémád van.

(#873) stuka20 válasza Fandango (#872) üzenetére


stuka20
aktív tag

Nehéz, mert nem tőlük vettem, de sztornózom a kiírást.

[ Szerkesztve ]

(#874) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,
a https://szobeczki.hu/ oldal megnyitásakor egy hibát ír ki a Firefox:

Hiba történt a következőhöz csatlakozáskor: www.szobeczki.hu.
Egy szükséges TLS funkció hiányzik. Hibakód:
MOZILLA_PKIX_ERROR_REQUIRED_TLS_FEATURE_MISSING

és így a doktorúr oldalát nem tudom elérni.
Meg tudnátok mondani hol és mit kell beállítani, hogy bejöjjön az oldal?

Lehet, hogy az uBlock Origin zavar be? Más szűrőt, védelmet nem használok.
Gyári Win10-es beépített víruskeresőm van.
Explorerrel bejön az oldal, de Mozilla Firefox alól nem.

[ Szerkesztve ]

(#875) Cs1csó válasza tpeter77 (#874) üzenetére


Cs1csó
félisten

Írd meg a doktor úrnak emailben, hogy Mozilla Firefox böngészőn keresztül nem elérhető az oldala mert hibaüzenetet dob:

"Hiba történt a következőhöz csatlakozáskor: szobeczki.hu. Egy szükséges TLS funkció hiányzik. Hibakód: MOZILLA_PKIX_ERROR_REQUIRED_TLS_FEATURE_MISSING "

Valószínűleg az oldalt nem ő üzemelteti, hanem ezzel valamilyen céget vagy személyt bízott meg ő ezt továbbítja nekik és nekik meg kell tudni oldaniuk.

A hiba nem a Firefox-ban van, és nem is a reklámblokkolókban.

Mivel Google Chrome-mal is megnyílik használd azzal.

[ Szerkesztve ]

(#876) kidnou válasza tpeter77 (#874) üzenetére


kidnou
senior tag

Nálam az Eset blokkolja is

(#877) #86564352 válasza tpeter77 (#874) üzenetére


#86564352
törölt tag

A Firefox bénázhat valamit, Adguard reklámszűrős Edge és Chromium megnyitja simán.

(#876) kidnou: Edge és Chromium lakat jelzi biztonságos tanúsítvány, címsorban jobbra jelzi a pajzs ikon a weboldal egy része blokkolva mert titkosítatlan. A Firefox és az Eset kiöntik a gyereket is a fürdővízzel és feleslegesen blokkolják az egész oldalt.

[ Szerkesztve ]

(#878) Fred23


Fred23
nagyúr

Cloudflare DNS-nél van most gyorsabb, ajánlottabb?

Van még néhány...


(#879) Cs1csó válasza Fred23 (#878) üzenetére


Cs1csó
félisten

Úgy tudom az a legjobb én is azt használom, nemrég megint újraraktam a gépet (mindenkinek kell valami hobbi) és elfelejtettem beállítani, aztán lassabbnak éreztem a böngészést mint előtte amikor még a Cloudflare DNS-el szörföltem, ekkor jutott eszembe, hogy az nem volt átállítva megcsináltam és látványosan fürgébben töltődtek be az oldalak.

(#880) #86564352 válasza Fred23 (#878) üzenetére


#86564352
törölt tag

Cloudflare +1

(#881) EmptyParadox válasza Fred23 (#878) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Viszont, ha adatvédelem/biztonság a fontos, akkor messziről kerülném cloudflare-t.
DNSCrypt

(#882) kidnou válasza #86564352 (#877) üzenetére


kidnou
senior tag

kipróbáltam vírusirtó nélkül chrome

(#883) #86564352


#86564352
törölt tag

Egyszer egy DNS tesztelő program nekem azt dobta ki a Digi saját DNS a leggyorsabb, a Google, OpenDNS és társai közül pedig a Cloudflare. Ennél jobban nem mélyedtem bele, szerintem észre se venném ha következő Windows reinstall után eszembe se jut.

(#884) amargo válasza EmptyParadox (#881) üzenetére


amargo
addikt

Csak szerényen érdeklődök, hogy miért (ismered a cloudflare-t)?
DNSOverTls..?
Főként, hogy a DNSCrypt fejlesztése leállt emlékeim szerint.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#885) Fecogame


Fecogame
veterán

Facebook-on a news feed-ben lévő reklámokat hogyan lehet blokkolni? Van kipróbált, működő mószeretek rá?

Ublock Origin-t használok.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#886) SP4C3 válasza Fecogame (#885) üzenetére


SP4C3
veterán

Úgy, hogy feketelistára teszed a facebookot. :D

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#887) SP4C3 válasza Fred23 (#878) üzenetére


SP4C3
veterán

Nem gyorsabb, de ajánlottabb: 176.103.130.130 + 176.103.130.131 (adguard)
Ezt érdemes router szinten belőni, hogy a dhcp server ezt osztogassa, így a telefonokon sem lesz annyi reklám.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#888) Semplar válasza Fecogame (#885) üzenetére


Semplar
őstag

Ezzel.

[ Szerkesztve ]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#889) moongoose


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Csak nálam szállt el az Ublock origin?
Nem tudom telepíteni sem.
Az oldalról származó kiegészítő, nem volt telepíthető, mert sérültnek tűnik.
He?

Nam meg a többi sem.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#890) bjoc válasza moongoose (#889) üzenetére


bjoc
csendes tag

Nálam is ugyanez a helyzet az Adblock Plus-al....

[ Szerkesztve ]

(#891) moongoose válasza bjoc (#890) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Oké.
Akkor nagy a gyanú, hogy a google kitiltotta ezeket.
Kereshetek másikat helyettük.
Nyomorult reklámok.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#892) Cs1csó válasza moongoose (#891) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nyugalom! A Firefox-nál van valami gond, az egész Firefox topik ettől zeng már reggel óta, tudnak róla hegesztik pár óra vagy 1 nap és megjavítják addig használj másik böngészőt.

(#893) moongoose válasza Cs1csó (#892) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Köszönöm.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#894) Meridian válasza moongoose (#889) üzenetére


Meridian
senior tag

Nálam is, kb fél órával ezelőtt... kurva anyázva keresem a megoldást, de nem találom még... valakinek valami infója ezzel kapcsolatban van már? Úgy látom a firefox blokkolja a kiegészítő hazsnálatát.

(#895) Meridian


Meridian
senior tag

Vicces, az uBlock Origin github oldaláról az RC4-es bétát sem lehet telepíteni... kapcsolódási hibával... amúgy az összes kiegészítőre ugyanez, nemcsak a uBlock-ra.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#896) Cs1csó válasza Meridian (#895) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem a gépeden lévő firefox-al van a gond és nem is az UBO-val hanem a Firefox központjában van a gebasz.

(#897) guftabi96


guftabi96
addikt

Sziasztok!

Tegnap óta a következő problémám van: Youtube-on bekapcsolt uBlock mellett nem indul el azonnal a videó, hanem az alábbi fogad:

Ha várok egy kicsit, akkor elindul. Az 1:01-es videó hosszból én arra következtetek, hogy a reklámot próbálná lejátszani (kikapcsolt adblock mellett van ilyen hosszú reklám + a teljes videó, amit meg akarok nézni, az majdnem 9 perc).
Brave, Opera és Waterfox is csinálja. (Firefoxnál meg ugye most baj van a kiegészítőkkel)
Feltettem Waterfoxra egy Adguardot, de azzal is ugyan ez a helyzet.

#KeepFightingMichael

(#898) Gubek-Einste válasza guftabi96 (#897) üzenetére

Milyen szűrők aktívak mert nálam nincsen ilyen gond?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#899) Cs1csó válasza guftabi96 (#897) üzenetére


Cs1csó
félisten

Telepítsd újra az UBO-t. (persze legyen közte egy böngésző restart)

(#900) Meridian válasza Cs1csó (#899) üzenetére


Meridian
senior tag

Nálam még mindig nem megy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.