Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-09-22 13:57:12

LOGOUT.hu

Reklámblokkolók Topikja
A Prohardver lapcsalád reklámjainak blokkolása tiltott téma!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) Semplar válasza Cs1csó (#600) üzenetére


Semplar
őstag

AdGuard bővítmény akkor jó, mikor látszólag megkerülhetetlen reklámot kell blokkolni. Aztán a kapott kódot be lehet másolni UO -ba és mehet a buli tovább. ;)

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#602) Cs1csó válasza Semplar (#601) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ennek a folyamatát le tudod írni?

(#603) Kékes525 válasza Semplar (#601) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem az uBlock Originnel a "Naplózott lekérések megtekintése"-vel felderíthető a reklám és így le is tiltható.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#604) Semplar válasza Cs1csó (#602) üzenetére


Semplar
őstag

Egyszerűen a csúszkával beállítod a legjobb eredményt és elmented, aztán a mentett szűrőt átmásolod UO -ba a statikus szabályokhoz.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#605) Kékes525 válasza Semplar (#604) üzenetére


Kékes525
félisten

Értem. Ez nagyjából ekvivalens az elem eltávolító (és az elemválasztó) móddal az uBlock Originben. Az uBlockban jobban (célzatosabban) tudom irányítani az eredményt, szerintem.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#606) Semplar válasza Kékes525 (#603) üzenetére


Semplar
őstag

Az ilyenekre gondolok pl., ha UO -val tiltod simán tönkrevágja a cikkeket:

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#607) Kékes525 válasza Semplar (#606) üzenetére


Kékes525
félisten

Én is ilyesmire gondoltam. :K Linkelj be konkrét példát és megpróbálom az uBlockkal tiltani.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#608) Semplar válasza Kékes525 (#607) üzenetére


Semplar
őstag

Amit linkeltem azt próbáld, nekem nincs most fenn AdGuard, addig felteszem és megpróbálom azzal.:)

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#609) Semplar válasza Semplar (#608) üzenetére


Semplar
őstag

Hát nekem ennyit sikerült kihozni belőle AG -al, hogy a cikkek is megmaradjanak.:)

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#610) Kékes525 válasza Semplar (#608) üzenetére


Kékes525
félisten

Az egy lapból kiemelt kép. Mit tiltsak azzal? Magát a cikket linkeld, amiben ez volt, mert akkor látom, hogy tönkre vágja e az uBlock a tiltással a cikket, vagy nem.

(#609) Semplar

A végeredményt látom, de azt nem, hogy milyen volt tiltás előtt.

(#611) Semplar

OK. Majd ha találsz megfelelőt, akkor linkeld be, mert kíváncsi vagyok rá.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#611) Semplar válasza Kékes525 (#610) üzenetére


Semplar
őstag

Legfrissebb anyagok -nál bal felső sarok, pl.
de most nálam is blokkolja, úgy hogy bukó. Pedig amivel próbáltam jó most is.:DDD

Előtte ilyen volt.

[ Szerkesztve ]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#612) Semplar válasza Kékes525 (#610) üzenetére


Semplar
őstag

Ez a vége, így megy minden.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#613) Kékes525 válasza Semplar (#612) üzenetére


Kékes525
félisten

uBlockkal: [kép]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#614) Semplar válasza Kékes525 (#613) üzenetére


Semplar
őstag

Szuper, ha mennek mellette a cikkek is.:)
Ez az egy nem akart megjelenni.

Aztán lenne még itt egy. :DDD

[ Szerkesztve ]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#615) Kékes525 válasza Semplar (#614) üzenetére


Kékes525
félisten

Így jó? [kép]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#616) AtHoS válasza Kékes525 (#615) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Alul a Hozzászólások és a nyomtatóbarát verzió linkek miért nem látszanak (talán a sárga bubi tetejéből látszik 1-2 pixel a felső részéből), illetve a teljes felső sáv hiányzik, plusz a jobboldali menü is el van csúszva, a percről percre sor linkjei is nagyon furcsán néznek ki. :F

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#617) Kékes525 válasza AtHoS (#616) üzenetére


Kékes525
félisten

Ami hiányzik az a gyors, figyelmetlen tiltás, az elcsúszás pedig a Zoom Page WE miatt van (túl nagy a nagyítás). Itt most nem a szépség volt a lényeg, hanem az, hogy az uBlock is tudja az összes elem tiltását.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#618) Semplar válasza Kékes525 (#615) üzenetére


Semplar
őstag

Jó! Nálam ilyen.
Ha nem jó a szűrő csak fehér háttér van a cikk helyén.

[ Szerkesztve ]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#619) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Ha Chrome esetében az Adguard bővétményt használnám, akkor mit célszrerű bejelölni az alapbeállításokon túl, a hufilter-en kívül?

(#620) AtHoS válasza Kékes525 (#617) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ja értem, én meg azt hittem a szűrés okozza ezt is :B

read-only mode on the forum

(#621) stuka20


stuka20
aktív tag

Néhány oldal észleli, hogy adblockot használunk és a tartalmakat nem is engedélyezik miatta. Ezt nem lehet valahogyan kikerülni, hogy ne keljen hozzá kikapcsolni?

(#622) AtHoS válasza stuka20 (#621) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Anti-Adblock szűrőt rakj be

pl. [link] Tags alatt válaszd ki az anti-adblock-ot

read-only mode on the forum

(#623) stuka20 válasza AtHoS (#622) üzenetére


stuka20
aktív tag

Rámegyek, hogy subscribe és kész is?
Illetve hogyan tudok már egy merglévőt kitörölni? Mert, ha rá,egyek a piros szemetesre, akkor áthúzza, de resi után ugyan úgy ott van.

[ Szerkesztve ]

(#624) Kékes525 válasza stuka20 (#623) üzenetére


Kékes525
félisten

"Rámegyek, hogy subscribe és kész is?" :K

+ click.

De nem elég a lista defender is kell. NanoDefenderFirefox Telepítése: Nano Defender, Extra installation steps for uBlock Origin

A lista azokat az üzeneteket szűri ki, ami csak szöveggel figyelmeztet, de ha ehhez még script is társul, ami lekapcsolja a reklámblokkolót, akkor már hatástalan csak a lista. A defender ilyenkor visszakapcsolja a reklámblokkolót, azaz hatástalanítja a reklámblokkoló kikapcsolását.

Lista törlése: a szemetesre klikkelsz + A módisítások alkalmazása.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#625) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Sziasztok,

Alapvetően céges környezetben szeretnék egy kicsit nagyobb biztonságérzetet, így jelenlegi állás szerint Eset + Adguard premium lenne minden gépen és telefonon. Viszont páran a vírusirtó topikban azt mondták, hogy az adguard asztali gépen nem javasolt, maximum telefonon. Ez igaz?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#626) GEPESZ66 válasza CactuS (#625) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Miért nem elég az Adguard bővítmény?

(#627) Cs1csó válasza CactuS (#625) üzenetére


Cs1csó
félisten

Alapvetőe PC-re jelenleg az UBO az egyik ha nem a legjobb védelem (reklámok, kártékony oldalak stb.)

A legkomolyabb panasz az Adguard PC-s változatára, hogy használatával jelentősen megnőtt a PING idő azaz lassította a böngészést. Egy gépen kipróbálhatod, és tesztelheted is mondjuk: pageloadspeed-del.

Az UBO ingyen tudja amit az adguard és még fürgébben is, persze érdemes bekapcsolni még rajta pár filtert vagy akár tölteni is le hozzá.

(#628) CactuS válasza GEPESZ66 (#626) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Böngészőn kívül is van olyan tartalom, amire nem biztos, hogy rá kéne kattintaniuk (illetve a mostani NAVos adathalász oldalnál is jóval gyorsabb volt az ESET rendszere). Plusz a levelezés szűrésére a bővítmény nem képes.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#629) CactuS válasza Cs1csó (#627) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

UBO-t használok a saját gépemen már nagyon régóta, bárt, hogy őszinte legyen minimálisan konfiguráltam, főleg, hogy otthon fut egy pi.hole is.

Igazából akkor ha jól értem, akkor PC-n elég az UBO konfigurálva, telefonra viszont hasznos az Adguard premium? Ott akkor nincs lassulás? Céges szinten egy lifetime licence sem egy ház ára, szóval ezen a részem most nem spórolnék, az elsődleges szempont inkább a szűrés minősége lenne és az, hogy minél kisebb legyen a negatív oldala (pl: a lassulás erősen az a kategória sajnos).

UBO esetén van esetleg valami beállítási guide? Az összefoglalóban nem sok mindent találtam hozzá. Illetve van rá mód, hogy valahogy a beállításokat összeszinkronizálják a gépek? (Azt tudom, hogy van felhő, de ha jól tudom, akkor az böngésző fiókhoz kapcsolódik).

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#630) Kékes525 válasza CactuS (#629) üzenetére


Kékes525
félisten

"telefonra viszont hasznos az Adguard premium? Ott akkor nincs lassulás? "

Ott igen és nem lassít, sőt inkább gyorsít a felesleges adatok blokkolásával.

Blocking mode: medium mode

Blocking mode

Dynamic filtering: quick guide

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#631) stuka20 válasza Kékes525 (#624) üzenetére


stuka20
aktív tag

Köszi szépen!
Tudnál segíteni [itt] a 3. lépésnél? A haladó beállítást megtaláltam, de hogy utána mit kell tennem azt nem tudom.Illetve a 4. és 5. lépést is megcsináltam-e?

(#632) Kékes525 válasza stuka20 (#631) üzenetére


Kékes525
félisten

[kép] [kép] Az unset helyére kell betenni: https://gitcdn.xyz/repo/NanoAdblocker/NanoFilters/master/NanoFilters/NanoResources.txt
A 4. 5. lépésnél egyenként ráklikkelsz és az uBlock felugró ablakára OK-t nyomsz.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#633) stuka20 válasza Kékes525 (#632) üzenetére


stuka20
aktív tag

Köszönöm szépen!
Teszteltem egy oldalt, de így sem működik.

[ Szerkesztve ]

(#634) Cs1csó válasza stuka20 (#633) üzenetére


Cs1csó
félisten

Melyik az az oldal, letesztelném.

Megjegyzem amit elsőnek kaptál Anti-Adblock listát az elavult nem sokat ér a NANO defenderes cucc már használhatóbb de sajnos az is hasalt el. Igazság szerint Chrome alatt működik ez jól.

Már nem is használom FF alatt a Nano-t - kezdeti nagy lelkesedésem után - mivel NAGYON kevés olyan oldal van amivel nem bánik el az UBO ha pedig nem bánik el vele akkor sajnos a NANO sem fog - már próbáltam.

ÖSSZEFOGLALVA:
Azok az oldalak ahol járok azok közül 1-2-nél van gond az UBO-val de ha telepítem a NANO defender-t az sem bánik el velük talán a 2-ből 1-el, ilyen kis haszonért inkább nem is telepítem a NANO-t.

[ Szerkesztve ]

(#635) stuka20


stuka20
aktív tag

Androidos alkalmazások topicról jövök, úgy gondolom ez mégis csak idetartozhat. Szóval, ha be van kapcsolva az adguard, akkor az ncore-t sem nyitja meg, ha továbblépek rajta, akkor meg fekete szöveg. Ha be is jelentkezek, akkor bal oldalt a szöveg fehér háttérrel. Valami tipp?
Amit ott ajánlottak, hogy kezdjem előlről azt is megpróbáltam, de nem jó. Ráadasul a legtöbb oldalt nem tudom vele megnyitni "Biztonsáig hiba" üzenettel (emag, ncore, indavideo, origo, stb..).

(#636) GEPESZ66 válasza stuka20 (#635) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Mobilon ránéztem az indevideo-ra, gond nélkül megnyílik.

(#637) stuka20 válasza GEPESZ66 (#636) üzenetére


stuka20
aktív tag

Nálam biztonsági hibát ír :/

(#638) stuka20 válasza stuka20 (#637) üzenetére


stuka20
aktív tag

Letöröltem és feltettem újra, most jó. Bár ncore-on vannak reklámok.

(#639) stuka20


stuka20
aktív tag

Az uBlock-tól lehet ez a piros keret? [link]

Plusz a Guild Wars 2 oldalán "Some fields are invalid; please fix them." hivatkozva nem enged elfogadni semmit, sem belépni. Ha kikapcsolom az uBlockot, akkor minden rendben van, bár a fenti piros keret még mindig van, az mitől lehet? Illetve mi akadályozhatja, hogy nem tudok pl. bejelentkezni a 2. linknél?

(#640) Cs1csó válasza stuka20 (#639) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az első esetben - nCore bejelentkezés - ilyen problémát nem okoz az ALAP UBO a kérdés hogy milyen plusz filtereket kapcsoltál be manuálisan és milyen plusz filtereket telepítettél külső forrásból manuálisan azok már okozhatnak ilyet. Esetleg nincs valami jelszókezelő programod?

A másodiknál előfordulhat ilyesmi tedd HALADÓ FELHASZNÁLÓ VAGYOK opcióra és akkor látod mi az amit blokkol és egyenként engedélyezni tudod.

[ Szerkesztve ]

(#641) stuka20 válasza Cs1csó (#640) üzenetére


stuka20
aktív tag

Használok jelszókezelőt igen, de előtte nem volt piros keret. Sőt nem csak a loginnál vannak piros keretek. Pl.: myanimelist-en is [link]
Most az UBO-ból töröltem minden sajátot.

[ Szerkesztve ]

(#642) AtHoS válasza stuka20 (#641) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ha ideiglenesen lekapcsolod az UBO-t, akkor nincsenek ezek a keretek? Csak mert ez inkább utal jelszómenedzser működésre, mint adblock-éra

read-only mode on the forum

(#643) stuka20 válasza AtHoS (#642) üzenetére


stuka20
aktív tag

Próbáltam, de akkor is ott vannak. Letiltottam a jelszókezelőt is és ugyan úgy ott van.

[ Szerkesztve ]

(#644) Kékes525 válasza stuka20 (#641) üzenetére


Kékes525
félisten

uBlock ilyesmiket nem csinál.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#645) stuka20 válasza Kékes525 (#644) üzenetére


stuka20
aktív tag

Akkor lehet valami frissült és az okozza vagy passz.
Szerk: Valszeg az eset jelszókezelője okozhatta, már letiltottam és nincsenek piros keretek. :)

[ Szerkesztve ]

(#646) Kékes525 válasza stuka20 (#645) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha érdekel, hogy mi okozza, akkor megtudhatod, ha egyenként lekapcsolod a kiegészítőket.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#647) stuka20


stuka20
aktív tag

Mit kell hozzáadni vagy beállítani, hogy adguard hirdetésblokkolóval működjön a profession.hu oldal? Mert ha az oldalt megnyitom, akkor teljesen üres. Tettem fel anti adblock filtert adguardhoz, de nem segített.

(#648) Cs1csó válasza stuka20 (#647) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha esetleg ezt mind kukáznád és feltennéd az UBLOCK ORIGIN-t. Mivel azzal hiba nélküli.

(#649) stuka20 válasza Cs1csó (#648) üzenetére


stuka20
aktív tag

Igen azzal jó. Akkor kukázom. :D

(#650) AtHoS válasza stuka20 (#647) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mondjuk wines adguard mellett gond nélkül megy a profession.hu oldal (anélkül, hogy külön mókolni kellene vele). Adguard extension másképpen működik, hogy nálad gondot okozott?

read-only mode on the forum

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.