Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-09-22 13:57:12

LOGOUT.hu

Reklámblokkolók Topikja
A Prohardver lapcsalád reklámjainak blokkolása tiltott téma!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) Gubek-Einste

Van arra megoldás, hogy a kikerüljem a reklámblokkoló blokkolást?
Néhány helyen elég idegesítő és nem is szívesen kapcsolnám ki.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52) Cs1csó válasza Gubek-Einste (#51) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen, telepítsd a Nano Adblocker-t és mellé a Nano Defendert (chrome-ra) Firefoxra macerásabb.

(#53) Liner válasza Cs1csó (#50) üzenetére


Liner
aktív tag

Köszönöm! :C :R

[ Szerkesztve ]

Vannak olyan emberek, akik azt hiszik, hogyha otthon vannak a programozásban, akkor már mindent tudnak. Pedig - törvény. Valahol kapsz, valahonnan elvesznek.

(#54) Liner válasza Liner (#53) üzenetére


Liner
aktív tag

Hozzáadja e a coinminert.. ok és ezzel megvolnék? Ezt a nano defendert is felpakolom biztos ami biztos köszi...

Nem gyorsul a porocim :R :R :R Mindenkinek aki segített köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Vannak olyan emberek, akik azt hiszik, hogyha otthon vannak a programozásban, akkor már mindent tudnak. Pedig - törvény. Valahol kapsz, valahonnan elvesznek.

(#55) Gubek-Einste válasza Cs1csó (#52) üzenetére

Maradnék az uBlock Origin-nál inkább.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56) Cs1csó válasza Gubek-Einste (#55) üzenetére


Cs1csó
félisten

A Nano Adblocker egy Ublock Origin FORK. Nyugodtan lehet használni mindkettőt én azt tanácsolom, hogy ha valaki a reklámblokkolóját akarja védeni akkor jobb a Nano Adblocker + Nano Defender kombó. De ha nem akarod telepíteni a Nano Defendert akkor elég az Ublock Origin.
Megjegyzem az Ublock Originnel is működik a Nano Defender de ott még van pár lépés amit meg kell tenni hogy együtt tudjanak működni ezért ezt a kombót nem ajánlom.
Tehát:
Nano Adblocker + Nano Defender vagy csak önmagában az Ublock Origin.

Amúgy pofon egyszerű ezeket a kiegészítőket törölni/telepíteni tehát nyugodtan tedd fel és teszteld egy ideig.

[ Szerkesztve ]

(#57) Crvsh3R válasza Fandango (#47) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Innen akármelyik videó. Ha nem vagy regisztrálva, akkor írj rám privátot és küldök meghívót.

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#58) Crvsh3R válasza Crvsh3R (#57) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Akkor azért azt tisztázzuk, hogy ez konkrétan Fandango volt címezve, mert amióta kitettem az előző hozzászólást pofátlan módon elég sokan rámozdultak a kéregetésre, holott ez a topic nem erről szól és nem is írtam azt, hogy meghívókat osztogatnék. :W :((

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#59) Kékes525


Kékes525
félisten

Van egy nagy előnye az uBlock Originnek a Nano Adblockerrel szemben: Kitehető az oldalsávra, míg a Nano Adblocker nem. Ez a lekérdezéseknél nagyon kényelmes lehet.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#60) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Aki szeretné frissíteni a Nano Defender-t a Firefox alatt az itt megtehetni: [link] ez eg dropbox-os link.
A kiegészítők oldal megnyitásánál kiterjesztések fülnél jobb oldalt fogaskerék menüben - kiegészítő hozzáadása fájból opciót választva be lehet tallózni és hozzá kell adni.

Itt az oldal ahol megy a diskurzus, ha az aljára lepörget az ember ott van a friss tartalom: [link]

(#61) Kékes525 válasza Cs1csó (#60) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez milyen defender? Az, ami rajta volt a Firefox addonok között, vagy újabb?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#62) Cs1csó válasza Kékes525 (#61) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez az a kiegészítő ami a Nano Adblocker-rel kombóban Anti-Adblock Killer, de jelenleg technikai okok miatt nem elérhető a kiegészítők között, amit linkeltem oldal ott megtárgyalják hogy miért nem elérhető úgyhogy most erről a fórumról lehet elérni, a frissített változatot - elérhető a legutolsó még a firefox kiegészítők között is elérhető változat a 13.31-es verzió - ez volt fent utoljára - jelenleg a 13.41-es verziónál jár.

(#63) Kékes525 válasza Cs1csó (#62) üzenetére


Kékes525
félisten

Ismerem a kiegészítőt. Csak nem tudtam, hogy ez már újabb, azaz fejlesztik. Ez megnyugtató. A dropboxra tetted fel, vagy a lapról van linkelve, mert nem találom ott. Ja már látom. Köszi.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#64) Kékes525 válasza Cs1csó (#62) üzenetére


Kékes525
félisten

Sajnos a Nano Defendernek van egy lényeges hibája. Nagyon lassítja a Firefoxot. A lassulás legalább 20%-os a méréseim szerint. Szerintem csak a kritikus oldalaknál érdemes bekapcsolni, persze tudom, hogy az így macerás.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#65) Semplar válasza Kékes525 (#64) üzenetére


Semplar
őstag

Nálam is lassított, viszont uBlock Origin -hez én csak ezt adtam hozzá és ugyanazt tudja, legalább is AdFly -on.

[ Szerkesztve ]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#66) Fandango válasza Kékes525 (#64) üzenetére


Fandango
veterán

Ez nekem nem tűnt fel egyáltalán.

(#67) Kékes525 válasza Fandango (#66) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezzel mérd meg, kikapcsolt és bekapcsolt állapotban: Speedometer

(#65) Semplar

Akkor elég, ha nem próbálják kikapcsolni az uBlockot. Csak a figyelmeztetést törli. Ha azonban megpróbálják, akkor az uBlock önmagától nem tud újraindulni.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#68) tpeter77 válasza Kékes525 (#64) üzenetére


tpeter77
addikt

szia, nálam a böngésző is később indult el, de a net legalább 25-30%-kal volt lassabb. 2-3 órányi netezés és 2 újraindítás után sem volt más a helyzet.
Töröltem, felment az uBlockOrigin és most minden jó.

(#69) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Próbálta már valaki a mától chrome-ba került reklámblokkolót?

(#70) Fandango válasza tpeter77 (#68) üzenetére


Fandango
veterán

Nem tudom milyen gépen neteztek, de ilyen problémák nincsenek egyáltalán nálam (hardware az adatlapomon)
Az internetem 60mbit optikai Invitel (ami a központ közelsége miatt 72-75mbittel megy)

(#71) Cs1csó válasza Kékes525 (#64) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kipróbáltam ezt a spedomentert és nálam más jött ki FF a böngésző:
-Nano Adblocker + Nano Defender 52
- Nano Adblocker 58.57
- Ublock Origin 58.47
- Reklámblokkoló nélkül 65,85

Tehát leggyorsabb a Nano Adblocker + Nano Defender kombóval volt és a leglassabb reklámblokkoló nélkül.

Alapvetően a Nano kombó vagy az Ublock Origin is jó megoldás.

(#72) Kékes525 válasza Cs1csó (#71) üzenetére


Kékes525
félisten

Kipróbáltam a Nano Adblocker + Nano Defender duót is. Nálam itt is lassított a Nano Defender. Az uBlock Origin és a Nano Adblocker között nem észleltem lényeges sebességbeli különbséget. Úgyhogy maradok az uBlocsk Originál a Hálózati lekérdezések listájának az oldalsávba való elhelyezhetősége miatt. A Nano Defendert pedig csak a kritikus site-oknál fogom bekapcsolni.

Nálad elképzelhető, hogy az eredmények mássága a különböző egyéb addonok miatt van.

"Tehát leggyorsabb a Nano Adblocker + Nano Defender kombóval volt és a leglassabb reklámblokkoló nélkül." :N

Hohó!!! Az eredményeket rosszul értelmezted! Minél nagyobb az érték annál gyorsabb (Runs / Minute). Úgyhogy nálad is hasonlóak az eredmények mint nálam! :K

Még reggel van és kávé előtt vagyok, azért néztem az előbb félre. :D

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#73) Cs1csó válasza Kékes525 (#72) üzenetére


Cs1csó
félisten

a nagyobb eredmény a jobb?

(#74) Fandango válasza Kékes525 (#72) üzenetére


Fandango
veterán

Ezt a különbséget normál napi használat mellett észre sem veszed. Egy tesztoldal eredménye miatt teljesen felesleges a pánik keltés. :U

(#75) Cs1csó válasza Fandango (#74) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt én is így gondolom, csak a mérés metodikájára voltam kíváncsi. Reklámblokkoló fronton jelenleg az Ublock Origin (Nano Adblocker is erre épül) technológiája a legjobb (ezt tapasztaltam). Mivel az Ublock Origin alap szűrői között is vannak AAK szűrők ezért nehéz tesztelni a Nano Defender-t. Konkértan még egy régebben linkelt tesztoldallal: [link] (ha érzékeli az oldal a blokkolót akkor jön az üzenet, hogy ne blokkold) nem bír el a sima Ublock Origin a másik a Ztracker oldalon mikor egy adott torrent oldalát behozom pár másodperc múlva szintén jelez de hát onnan nemigen töltök csak feltűnt azóta tesztelés céllal szoktam visszanézni rá.

Magyarán: ameddig mindenki a saját böngészési szokásai között nem fut bele ilyesmibe, egy számára fontos oldalon és ez zavarja (blokkoló nélkül nem akarja használni ezt az oldalt) akkor érdemes lehet a telepítése, de a ki be kapcsolgatást kicsit túlzón macerásnak érzem.

Az meg végkép nem lényeges, hogy reklámblokkolóval ESETLEG lassabb mert reklámblokkoló nélkül az internet használhatatlan.

A Kékes525 által AAK tesztelőnek linkelt wired, forbes, business insider oldalakkal simán elbírUblock Origin is.

[ Szerkesztve ]

(#76) Matthewus


Matthewus
őstag

Amit érdemes megmérni az az oldalbetöltés ideje: [link] [link]

(#77) Kékes525 válasza Cs1csó (#73) üzenetére


Kékes525
félisten

A teszt eredményének mértékegység (Runs / Minute)!, 1 perc alatt hány oldal fut le.

(#74) Fandango

A 20%-ék felettit szerintem észre lehet venni. Különösen sok oldalnál. Persze függ az adott oldalak milyenségétől is.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#78) Matthewus válasza Kékes525 (#77) üzenetére


Matthewus
őstag

Speedometer teszthez:[link]
[link]
A lényeg: "there is just no actual site out there that does what that one benchmark does -- the purpose of the benchmark is strictly to measure one specific thing, not to be a real actual application."

(#79) Cs1csó válasza Kékes525 (#77) üzenetére


Cs1csó
félisten

Elhanyagolhatóan lassít akkor a Nano Defender, de ahogy írtam ameddig nem futsz bele sok zavaró "ne használj blokkolót" szövegbe addig bőven el lehet nélküle is lenni.

(#80) Kékes525 válasza Matthewus (#78) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem az uBlock Originre vagy a Nano Adblockerre írtam a lassulást. Azok nem lassítanak, sőt adott esetben inkább gyorsítanak a felesleges tartalmak betöltésének gátlásával.

Én kettő addonnál tapasztaltam lassulást: A Nano Defender-nél és a Linkificator

Ezek együtt adott esetben, az általam fentebb linkelt teszten, akár 50%-os a lassulás. Tudom, hogy a szám abszolút értéke nem mérvadó, de mutatja, hogy valami lassulás lehet NAGY eltéréseknél.

Ezen adonok lassulását a működési elvükkel is lehet magyarázni. A linkificator a texteket míg átalakítja linkelhetővé idő kell, ha egy oldalon sok ilyen átalakítható szöveg van, akkor érthetően lassul az oldal betöltése.
Míg a defendernél, ha egy site megpróbálja kikapcsolni a reklámblokkolót, akkor a defender visszakapcsolja azt, amihez szintén idő kell. Ha valaki, egyszerre sok oldalt nyit meg, akkor akár több perc is lehet az eltérés a kettő között. Ez már lényeges. Én minden reggel (már) 83 oldalt nyitok meg, amit átnézek a letöltendő programok frissítéseit keresve. Ilyenkor ezek a lassulások nagyon is számítanak. A linkelt speed testtel pedig valamilyen mértékben ez a lassulás számszerűsíthető. Mégis objektívebb, mint szóban elmondani. Persze ez nagymértékben függ az adott oldalatoktól és az egyszerre megnyitott oldalak számától.

(#76) Matthewus

Az általad linkelt tesztnél ezeket (az ilyen típusú!) a lassulásokat nem lehet letesztelni.

(#79) csicso82 :K és :N site-ól (+ a megnyitott lapok számától) függően. Lásd fentebb.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#81) Fandango válasza Kékes525 (#80) üzenetére


Fandango
veterán

"Én minden reggel (már) 83 oldalt nyitok meg, amit átnézek"

:Y :Y :Y

[ Szerkesztve ]

(#82) Cs1csó válasza Kékes525 (#80) üzenetére


Cs1csó
félisten

83 laphoz már korán reggel csakis MAXI RESPECT jár :K

(#83) Kékes525 válasza Fandango (#81) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem sok ez, nagyon sokan ennél sokkal többet. Zenei számok (letöltéseket keresve) + szoftver oldalak frissítéseket keresve. Ez ezekre, nem hiszem, hogy sok.

A híreket tartalmazókat csak ezután nyitom meg. 101 politikai híreket tartalmazó oldalaim vannak. ezeket csak akkor nyitom van, ha érdekes események vannak, vagy csak idegesíteni akarom magamat. :D

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#84) Fandango válasza Kékes525 (#83) üzenetére


Fandango
veterán

A windows szín beállításaid után, én már nem csodálkozok semmin! :DDD ;] :P

(#85) Cs1csó válasza Fandango (#84) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 :C SEMMIN

(#86) Kékes525 válasza Fandango (#84) üzenetére


Kékes525
félisten

Tévedsz! Nézd meg az új színeimet. Pasztellszínek és nem türkiz. Harmonizál a prohardver színeihez.

:P Ez is csúnya? Picivel szebb, mint a Windows világos rikító színei. Ha ez nem tetszik, akkor a prohardver színei sem. :P

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#87) Semplar válasza Kékes525 (#86) üzenetére


Semplar
őstag

Jesszusz Marikusz! :DDD

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#88) Fandango válasza Kékes525 (#86) üzenetére


Fandango
veterán

Pasztel az! :C

Várj, még keresem a szavakat, mert erre nehéz megfelelő kifejezést találni! :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#89) Cs1csó válasza Kékes525 (#86) üzenetére


Cs1csó
félisten

A túl világos színeket én sem szeretem, az flux nevű programot használom, mindig a normál nappali gyárilag 6500K de én már nappal is csak 5000K-n használom naplementével pedig átvált 3400K-rel
A windows 10 is tudja ezt az éjszakai fénnyel de sajnos nem működik megfelelően néha - főleg újraindítás után - elfelejti és nem kapcsolja be.

(#90) Kékes525 válasza Fandango (#84) üzenetére


Kékes525
félisten

Ráadásul te a Firefoxon akadtál ki. Azzal mi a bajod? Magában Firefoxban is van fekete szín.

Az azért tetszik, hogy dumáltok, de a sajátotokat nem merítek betenni. :D

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#91) #42813184


#42813184
törölt tag

Sziasztok!
Melyik reklámblokkoló hatékonyabb? Adblock+ vagy az Unblock Origin?

(#92) Cs1csó válasza #42813184 (#91) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ublock Origin

(#93) #42813184 válasza Cs1csó (#92) üzenetére


#42813184
törölt tag

Van benne bányász szkript blokkoló is?Ha igen akkor hol lehet beállítani?

[ Szerkesztve ]

(#94) Cs1csó válasza #42813184 (#93) üzenetére


Cs1csó
félisten

Van benne: beállítások - külső szűrők - ublock filter resources abuse néven és még innen tudsz leszedni egyet ami sokkal nagyobb adatbázissal rendelkezik: [link] a keresőbe beírod, hogy CoinMiner és kiadja rákattintassz, hogy feliratkozás - subscribe- feljön egy ablak OK kattintasz és kész ha egyből nem sikerül akkor indítsd újra a böngészőt és akkor menni fog ajánlok még két filtert a figyelmedbe:

- Nano Defender ez eg AAK Anti-Adblock Killer list - nem engedi hogy kibabráljanak a reklámblokkolóddal
- I Don't Care about Cookies - nagy kedvencem - többet nem jön elő olyan kérdés, hogy: "AZ oldal sütit használ elfogadja e ezt?" sokszor egy infocsíkba van ágyazva a képernyő alján ami zavaró.

(#95) #42813184 válasza Cs1csó (#94) üzenetére


#42813184
törölt tag

Köszi szépen kipróbálom.

(#96) Gubek-Einste

EZ a lista mennyire ajánlott?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#97) Kékes525 válasza Gubek-Einste (#96) üzenetére


Kékes525
félisten

Ajánlott volt, de csak a scriptjével együtt, de ezt már sajnos nem fejlesztik. Ilyen jellegű az Nano Defender. Lásd a linkeket feljebb. uBlockhoz is megy, de akkor plusz listákat is kell hozzá tenni. Most már azt érdemes használni erre a célra. Megvéd azoktól az oldalaktól, akik megpróbálják lekapcsolni a reklámvédőd. Ez visszakapcsolja.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#98) Semplar válasza #42813184 (#95) üzenetére


Semplar
őstag

+ még NoCoin -t is add hozzá, moovie.cc -n csak ez hatásos.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#99) Kékes525 válasza Semplar (#98) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez sokkal többet tartalmaz: CoinMiner mintegy 5 969 darabot.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#100) Cs1csó válasza Semplar (#98) üzenetére


Cs1csó
félisten

CSAK ÖNMAGÁBAN a CoinMiner közel 6 ezres listája hatástalan volt a moovie.cc-n? Csak a NoCoin tudta megfogni a bányászást?
Mert ha nem akkor fölöslegesnek tartom ezt a talán 200 körüli NoCoint a CoinMiner mellett.

Teszteld már le kérlek - CSAK CoinMiner lista aktív - hatásos e?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.