Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-09-22 13:57:12

LOGOUT.hu

Reklámblokkolók Topikja
A Prohardver lapcsalád reklámjainak blokkolása tiltott téma!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) Truman


Truman
senior tag

Még most történt meg először, hogy Chrome alatt a sima AdBlock bővítmény mellett a Youtube -on a videó elején reklámot láttam. Még x másodperc múlva, a hirdetés átugrása lehetőség sem volt. Úgy látszik nem megkerülhetetlen ez sem. :D

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#702) Cs1csó válasza Truman (#701) üzenetére


Cs1csó
félisten

Töröld le és tedd fel az Ublock Origin-t.

(#703) Truman válasza Cs1csó (#702) üzenetére


Truman
senior tag

Köszi. Egyelőre úgy tűnik, hogy az Adblock Plus megoldotta. De feltétlenül kipróbálom majd ezt is.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#704) Cs1csó válasza Truman (#703) üzenetére


Cs1csó
félisten

A Plus is jobb mint a sima Adblock, úgyhogy az is jó de ha kísérletezni támad kedved kisebb memóriaterhelés és gyorsabb böngészés akkor próbáld ki az UBO-t.

(#705) Truman válasza Cs1csó (#704) üzenetére


Truman
senior tag

Igazad volt, tényleg jó ez az uBlock Origin. Ráadásul a laptopomon, -ami jóval elavultabb vas az asztali gépemnél- tényleg érzek teljesítmény javulást. :)

[ Szerkesztve ]

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#706) Cs1csó válasza Truman (#705) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K

Terjeszd az igét másnak is aki vagy nem használ reklámblokkolót vagy mást használ.

(#707) Truman válasza Cs1csó (#706) üzenetére


Truman
senior tag

Rendben, ígérem új vallást alapítok. Világ körüli turné betervezve! :DDD

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#708) Cs1csó válasza Truman (#707) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD :C
Köszi!

(#709) stuka20


stuka20
aktív tag

Aki használ a telefonján Adguard hirdetésblokkolót, ő megnézné, hogy a "Kabesan" app-ban van-e neki hirdetés? Mert nekem eddig nem volt és most van. Próbáltam leállítani majd telefont újraindítás és megint elindítani, akkor sem volt jó, ugyanezt fordítva, így sem...

Boldog új évet kívánok Mindnekinek!

(#710) #86564352 válasza Truman (#705) üzenetére


#86564352
törölt tag

Évek óta ökölszabály az Adblock, Adblock Plus már lejárt lemez. Ublock Origin (esetleg Adguard kiegészítő) a menő. Mindkettőnek kisebb a terhelése, gyorsabbak, okosabbak. Régi vasra a legjobban CPU takarékos az Ublock Origin! Úgyis lehet ötvözni a jót a jóval UO-ban feliratkozni Adguard listákra is, én most így használom a gépet. Ublock Originben van még haladó mód is, annak kicsit utána kell olvasni. Átlagusernek elég a normál mód.

(#711) GreenIT


GreenIT
tag

Tudom, hogy volt, de nem talalom.:-((

Mivel lehet az eu-s latogatasi kukikat likvidalni? Ublock Origin tojik ra.:-(

(#712) #86564352 válasza GreenIT (#711) üzenetére


#86564352
törölt tag

https://filterlists.com/ oldalon "tags" oszlopban kiválasztod a cookies kategóriát majd az "I Don't Care about Cookies" nevűnél részletek alatt feliratkozol és hozzáadja az Ublock Origin listáihoz. Egyébként nekem is feltűnt az Ublock Origin néha kihagy egyszerűen. (Edge változatot próbáltam) Megjelentek reklámok hirtelen, bezártam a böngészőt és újra akkor jó. Olyat is tapasztaltam az ikonjára kattintva hiányosan jelenik meg az interfész és pl. az element picker be se jött. Visszaálltam Adguard kiegészítőre és minden normális újra.

(#713) Matthewus válasza #86564352 (#712) üzenetére


Matthewus
őstag

Az Edge változat egy fork, és ahogy látom, nem fejlesztik. Firefox és Chrome alatt semmi gond.

(#711) GreenIT: megfelelő szűrőlista nélkül nem tudja blokkolni.

[ Szerkesztve ]

(#714) #86564352 válasza Matthewus (#713) üzenetére


#86564352
törölt tag

Én is arra gyanakodtam kizárásos alapon. Szerencsére az Adguard szuper Edge alatt is.

(#715) Semplar válasza GreenIT (#711) üzenetére


Semplar
őstag

Nem tojik az! :)

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#716) Cs1csó válasza Semplar (#715) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt sokáig használtam de olyat is blokkol ami miatt használhatatlan az oldal, az I don't care about cookies jobb.

(#717) Semplar válasza Cs1csó (#716) üzenetére


Semplar
őstag

Szokott lenni néha pár oldal, ami nem tölt be és semmi hibaüzenet. Akkor cserélem, köszi! :R

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#718) Cs1csó válasza Semplar (#717) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igazából nem a cookiet blokkolja hanem egy ehhez hasonló de teljes ablakos felugrót amik nélkül pl. a linkelt képen látható oldalról annak elfogadása nélkül nem lehet letölteni a qbittorrent-et de ugye mivel blokkolja ezért meg sem jelenik patthelyzet.
Az I don't care about cookies azért jó mert úgy van beállítva hogy ezeket engedélyezni sajnos ezek sokszor az adott oldal tényleges használatához kellenek.

[ Szerkesztve ]

(#719) Matthewus válasza Cs1csó (#718) üzenetére


Matthewus
őstag

Az I don't care about cookies listájában is vannak olyan általánosabb szűrők, amik blokkolják ezeket, kellett már emiatt kivételeket létrehoznom, viszont ezeket csak e-mailben lehet jelezni. Nem értem miért nincs erre egy egyszerűbb megoldás.

(#720) GreenIT válasza Cs1csó (#718) üzenetére


GreenIT
tag

Egy kisfonok rakattant az euronews.com-ra es ki van akadva, hogy naponta tobbszor kell kattintgatnia, arra kellene megoldas.

(#721) GreenIT válasza Matthewus (#713) üzenetére


GreenIT
tag

(#711) GreenIT: megfelelő szűrőlista nélkül nem tudja blokkolni.

Ja, ertem, ezt lattam korabban, de ugy ertelmeztem, hogy az ikonok azt jelzik, hogy az adott program ezeket mar ismeri.

Most akkor neki kell allnom egyesevel bepipalgatni mindet, ahol ublock ikon van, es tesztelgetni, hogy mas oldalaknal melyik okoz problemat? :F

(#722) Cs1csó válasza GreenIT (#720) üzenetére


Cs1csó
félisten

I dont' t care about cookies esetén leokézod - accepted - és utána használható az oldal a cookie-t kell elmenteni vagy a böngészés végén nem törölni, a Softpedia, a Sourceforge stb. is ezt csinálja.

(#723) GreenIT válasza Cs1csó (#722) üzenetére


GreenIT
tag

Termeszetesen alapbeallitas, hogy minden kuki torolve van a bongeszo bezarasakor, ugyhogy ez nem megoldas. Pont az a lenyeg, hogy a kuki ne figyelje a webezesi tevekenyseget.

(#724) Matthewus válasza GreenIT (#723) üzenetére


Matthewus
őstag

Ha törlöd a sütiket a kilépéskor, akkor mindig fel fogja dobni azt azt ablakot.

(#725) GreenIT válasza Matthewus (#724) üzenetére


GreenIT
tag

Ezert kell olyan megoldas, ami blokkolja az ablakot. :K

(#726) Matthewus válasza GreenIT (#725) üzenetére


Matthewus
őstag

Azt az ablakot pl., amit csicso82 linkelt és ő is írta, ha blokkolod, nem működik rendesen az oldal. Az RTL Most-on sem indul el a videó, amíg el nem fogadod az ablakot, hiába blokkolod. Ez oldalfüggő.

(#727) GreenIT válasza Matthewus (#726) üzenetére


GreenIT
tag

Kossz, tovabbitom, hogy vagy kattintgat, vagy hanyagolja az oldalt, vagy beallit egy bongeszot, amit csak erre az oldal megnyitasara hasznal.

(#728) Cs1csó válasza Matthewus (#724) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az megoldható, gondolom hogy a mentett sütiket megőrizze?

(#729) #86564352 válasza GreenIT (#727) üzenetére


#86564352
törölt tag

Megnéztem Edge+Adguard kiegészítő párossal privát módban ezt az euronews.com-ot, pár cikket megnyitottam és semmilyen zavaró figyelmeztetés cucc nincs. A szűrő tette a dolgát. Listáim ezek:

(#730) Cs1csó válasza #86564352 (#729) üzenetére


Cs1csó
félisten

Köszi az NFO-t, nekem Firefox alatt dobja a kérdést.

(#731) Matthewus válasza #86564352 (#729) üzenetére


Matthewus
őstag

Nálam sincs (Firefox + uBO).

[ Szerkesztve ]

(#732) Cs1csó válasza Matthewus (#731) üzenetére


Cs1csó
félisten

NA megvan a hunyó a ha ez a filter nincs bekapcsolva akkor ezt kapom:

De ha bekapcsolom akkor nem jön a figyelmezetetés.

Persze ezzel az oldallal ez sem veszi fel a versenyt: [link]

Automatikusan 5-ről visszaszámlálva kellene elindítani a letöltést - qbittorrent legfrissebb build - de nem indítja csak ha kikapcsolom az UBO-t és elfogadom:

(#733) #86564352 válasza Cs1csó (#732) üzenetére


#86564352
törölt tag

Edge+Adguard azzal is felveszi a versenyt! :K Megnyitottam privát ablakban a sourceforge linked és tisztán bejött az oldal semmi privacy rizsa és elfogadás az be se jött mert kiszűrte az Adguard, számolt vissza ötöt és dobta fel letöltésre a qbittorrentet.
Én Adguard párti vagyok, jobb tapasztalatom van vele Ublock Originnál pedig gyakran próbálgatom azt is.

[ Szerkesztve ]

(#734) Cs1csó válasza #86564352 (#733) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kipróbálom... ;]

(#735) Cs1csó válasza #86564352 (#733) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kipróbáltam, és Firefox-al nem jobb, feljön a - fogadd el ablak - mindegy nem annyira vészes leokézom és a hozzá tartozó kukikat elmentem és kész.

(#736) Fandango válasza Cs1csó (#735) üzenetére


Fandango
veterán

Vagy ott a "Problems Downloading?" gomb, katt rá és ott vannak a direkt link.

[ Szerkesztve ]

(#737) Cs1csó válasza Fandango (#736) üzenetére


Cs1csó
félisten

:) Most nem ez a lényeg, hanem, hogy NE legyen ilyen felugró - fogadjuk el - ablak.

(#738) #86564352 válasza Cs1csó (#735) üzenetére


#86564352
törölt tag

Hogyan próbáltad?

1. Firefox+Ublock Origin amiben Adguard listák?
2. Kikapcsolt UO és Firefox+Adguard az általam feljebb betett listákkal?

Nem tudom mennyire számít, még az jutott eszembe az Edge cookie beállítás nálam olyan csak a 3rd party sütiket blokkolja és be van nyomva a "Send Do Not Track requests" is. (szerintem ezeknek nincs köze hozzá, hanem egyedül az Adguard blokkolja)

(#739) Cs1csó válasza #86564352 (#738) üzenetére


Cs1csó
félisten

Adgurad + FF (az ubo-t addig kikapcsoltam)

(#740) #86564352 válasza Cs1csó (#739) üzenetére


#86564352
törölt tag

Akkor passz :D esetleg még azt kérdem UO-t amikor kikapcsoltad és Adguardot be, feladatkezelőben rendesen kilőttem a FF-t és úgy tiszta lappal vagy inkognitóban? érdekes nem böngésző függő kéne legyen, nálam Edge + Adguard jó az említett listáimmal

Egy zavarót mondok én is: arstechnica.com tech oldalt naponta olvasom.

megnyitok egy cikket
betölt, kezdeném olvasni
hirtelen újratölti

Látom az Edge tabon közben a hangerő ikon megjelenik egy pillanatra és eltűnik betöltés után, valószínűleg egy auto play videót szűr ki. Eredményben tette a dolgát az Adguard, csak második nekifutásra és a hirtelen újratöltés villanás miatt mindig meglepődök. Nem zárom ki lehet ez Edge hibája is. Egyébként UO is ugyanez volt, összességében maradok az Adguardnál.

[ Szerkesztve ]

(#741) Cs1csó válasza #86564352 (#740) üzenetére


Cs1csó
félisten

Újraindítottam a böngészőt

(#742) GreenIT válasza #86564352 (#729) üzenetére


GreenIT
tag

Most neztem, ublock origin-ban "I dont care cookies"-re feliratkozas utan rogton a nyitokepen ez fogadott:

Lenyitottam az ublockot, hatha mond nektek valamit az info, eddig nem talaltam meg, hogy hol lehet megnezni, hogy tenylegesen milyen listakra van feliratkozva, a listazottaknal a subscribe-ot tudomasul veszi, de nincs visszajelzesem, hogy feliratkozott-e.

[ Szerkesztve ]

(#743) GreenIT válasza Cs1csó (#732) üzenetére


GreenIT
tag

NA megvan a hunyó a ha ez a filter nincs bekapcsolva akkor ezt kapom:

Yessss!!!!
Igen, ez volt a megoldas, koszonom.

UI:
Szoval, valoban az a megoldas, hogy egyesevel fel kell iratkozni a listakra, es tesztelni, hogy van-e gond.

(#744) Matthewus válasza GreenIT (#743) üzenetére


Matthewus
őstag

Vagy létrehozod magadnak a szabályt az Elemválasztó módban.

(#745) GreenIT válasza Matthewus (#744) üzenetére


GreenIT
tag

Errol kicsit bovebben, ha lehet, az melyik es hol van?
Lenti kepen lenyitottam ublockos ikont, ugy tunik, az minden, ami elerheto, de angolul van.

(#746) Cs1csó válasza GreenIT (#745) üzenetére


Cs1csó
félisten

2 lehetőség is van az elemválasztó mód az ez:

A másik lehetőség hogy megnyitod ezt, "naplózott lekérdezések"

És ha ez meg van nyitva a háttérben nyisd meg a problémás oldalt és akkor ott kell rájönnöd melyik sor a problémás és azt kimásolva bemásolni a SAJÁT SZŰRŐK közé.

(#747) Cs1csó válasza GreenIT (#745) üzenetére


Cs1csó
félisten

MEGTALÁLTAM, ezt kell - adguard szűrők nélkül is működik - tiltani globálisan és akkor máshol sem fog zavarni:

eurowews.com és a softpedia.com-on is működik.

[ Szerkesztve ]

(#748) GreenIT


GreenIT
tag

:C
Hany orad ment ra?

(#749) Cs1csó válasza GreenIT (#748) üzenetére


Cs1csó
félisten

Max másfél. Persze a letöltés a Qbitnél nem indul de legalább már máshol enélkül is lehet használni az oldalt - tudom hogy ha problem downlod-ra kattintok akkor lejön de enélkül jó lett volna megoldani -

DE most visszakapcsoltam az Adguard annoyance-et is meglátom lesz e lassítás.

(#750) GreenIT válasza Cs1csó (#749) üzenetére


GreenIT
tag

Privatban add meg a cimedet, majd leboltoljuk. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.