Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) g0dl


g0dl
addikt

Azért durva, hogy egy dvb-c tuner árának duplájáért már 20 colos monitort kapok beépített dvb-c és dvb-t tunerral.

(#102) szabi__memo válasza g0dl (#101) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nagyon durva

(#103) Pribi válasza zhagyma (#58) üzenetére


Pribi
senior tag

Szia!

Most lenne aktuális a vásárlás, de sehol nem kapok ilyen /Cinergy T PCIe Dual/ kártyát. Mindenhol az van írva, hogy kifutott. Mit tudsz ajánlani?

Köszi: Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#104) zhagyma válasza Pribi (#103) üzenetére


zhagyma
őstag

Ha azt szeretnéd szerintem vedd meg a gyári shopban: [link]

(#105) mzso


mzso
veterán

Melyek a legolcsóbb DVB-C képes tunerek manapság?

[ Szerkesztve ]

(#106) rickykeee


rickykeee
csendes tag

Üdv zhagyma!
Hát nem tudom, hogy hogyan működik ez, de a szolgáltatómat ki hívtam, hogy állítsák be. Ki is jöttek de a srác azt mondta nekem, hogy ők nem használnak ilyen hálózati azonosítót. Automatikusra nem tudtuk át állítani. Próbálkoztunk csupa nullával, üresen hagyva de sehogy sem akar menni. A keresés elindul...2%-nál pedig megáll és ki írja svédül, hogy rossz adatok, írja be a megfelelőket. Van rajta Ethernet csatlakozó, meg próbáltam rádugni hátha jobb lesz, de nem. Szoftverfrissítést meg nem találok és bevallom nem is tudom hogyan működik... Esetleg ha meg kérhetlek és ha tudsz....megköszönném a segítséget.

(#107) zhagyma válasza rickykeee (#106) üzenetére


zhagyma
őstag

Szia!

Kicsit elfoglalt vagyok mostanában ezért nem nagyon volt időm a fórumozásra. Nem írtad pontosan milyen eszközről van szó de sejtésem szerint egy szolgáltatónak készült STB lehet. Amennyiben aktuális még: volt itt hasonló eset a fórumokon amit egy márkaszervízben "megoldottak" ...

Üdv, zhagyma

(#108) korfa válasza rickykeee (#106) üzenetére


korfa
aktív tag

melyik szolgáltatorol van szó amugy?

(#109) rickykeee válasza korfa (#108) üzenetére


rickykeee
csendes tag

A Box Márka: Motorola VIP 1920-9C (DVB-C)
A boxban lévő márka a svéd ComHem.
Viszont Magyarországon már volt tesztelve, igaz conax kártyával de működött.
Nekem nincsen kártyám mert a szolgáltatóm (Sághy Sat KFT) nem kódolja a digitális csatornákat hanem küldi koax kábelen. Be is írom a paramétereket ahogyan azt a szolgáltatóm megadta, de ezzel a svédül nätnummer magyarul elvileg valami hálózati azonosítóval nem tudok mit kezdeni. A szolgáltatóm azt mondta, hogy ők ilyet nem használnak, de elvileg minden szolgáltató használ. Szóval nemtudom. próbálkoztam csupa nullával is próbálkoztam elég sok mindennel de a keresés elmegy 2%ig és megáll aztán kiírja hogy nem jó vmi..

(#110) korfa válasza rickykeee (#109) üzenetére


korfa
aktív tag

102-t probáld ki.

(#111) rickykeee válasza korfa (#110) üzenetére


rickykeee
csendes tag

Sajnos ezzel sem működik... Bár én most le írom neked pontosan, hogy van a boxban ez az egész.
Szolgáltatóm által megadott paraméterek:
Frekvencia: 426000-666000 kHz
Qam: 256
Symbolum: 6875 ksym/s

A boxban így vannak írva:
Frekvens (khz): ide írtam a 426000
Symbol (Msymb/s): 6875 /ez érdekes mert a szolgáltatómnál ksym/s itt meg msymb/s de vesszőt nem enged írni.
Qam: ide írtam a 256
és van ez a Nätnummer ahová már próbáltam a ComHem oldalon leírtakat...UPC -seket minden, Digiseket de egyikkel sem ment és most a 102-vel sem..
Mennie kellene elvileg mindenki ezt mondja mert ugye DVB-C-s és nekem arra van szükségem de mégsem indul meg a scan.. fene egye meg...még esetleg valami ötlettel tudtok nekem ssegíteni?
Fontos lenne....köszönöm segítségeteket!

(#112) Jofi81 válasza zhagyma (#99) üzenetére


Jofi81
őstag

Ez a TerraTec-es DVBViewer újdonság számomra. Miben különbözik a normál verziótól? Ha azt megvettem, érdemes váltanom?

(#113) Raypapa


Raypapa
tag

Sziasztok!

Tud valaki bármilyen dvc-c belső tunert ami most is kapható itthon és az alacsonyabb árszegmensben van? (max. 20-22eft) A fenti pci-e-s kártyákból egyet sem találtam sehol a neten...

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#114) zhagyma válasza Jofi81 (#112) üzenetére


zhagyma
őstag

Szerintem a feature lista alapján az OEM-nél (technisat, terratec) pro (normál) a jobb: [link]

(#115) zhagyma válasza Raypapa (#113) üzenetére


zhagyma
őstag

Most van a kínai holdújév (2013.02.10 + 1 hét ): [link]. Mivel leálltak a gyárak is egy kicsit várni kell. Sajnos a magyar webshopok DVB-C tuner felhozatala általában a 0-hoz közelít ezért érdemes megpróbálni a gyári webshopokat. Az ebay-nél talán biztosabb beszerzési forrás.

(#116) nokri


nokri
csendes tag

ugye jól gondolom hogy ha veszek egy Delock USB 2.0 DVB-T / DVB-C 61959-et és a hátuljára nem a saját antennáját hanem a digitv-s koax kábelt dugom akkor fogom az analóg és a digitális kábelt tv-t? van aki így csinálja/használja win7 64bit alatt?

(#117) zhagyma válasza nokri (#116) üzenetére


zhagyma
őstag

Egyrészt jól gondolod: a digi kábelen jön az analóg és a digitális (DVB-C) adás is az egy szál koax-on. Másrészt sajnos a Delock nem tud analóg TV adást venni az adatlapja alapján. Mondjuk a digitális csatornák száma bővebb és jobb minősgű az analóg kínálatnál ezért szerintem nem maradsz le semmiről. Mivel windows 7 x64 driver van hozzá ezért a 64 bites operációs rendszer sem lesz gond.

Ui.: Nálam windows 8 x64 / linux amd64 alatt megy analóg és digitálsi kábeltv igaz a tuner más.

(#118) Babylon56


Babylon56
csendes tag

PCIe és Usb Tv-tuner kártyával is ugyan úgy lehet nézni a digitális kábel tv-t és HD adásokat? vagy melyik a jobb minőségű? Melyiket ajánljátok a sok tv-tuner közül Digitális kábel tv és Hd adás nézésre? Persze amit magyar országon is be lehet szerezni. pl: Terratec termékeke nem kaphatok Magyarországon már!

(#119) Pribi válasza Babylon56 (#118) üzenetére


Pribi
senior tag

Szia!

Én Ausztriából rendeltem egy Terratec Cinergy T kártyát, mert itthon sehol sem lehetett kapni. Kb. annyi volt szállítással, mint itthon. Minden teljesen flottul ment, és azóta is működik a kártya. Ha érdekel, elküldöm a webshop címét.

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#120) Babylon56 válasza Pribi (#119) üzenetére


Babylon56
csendes tag

Jelenleg TechniSat CableStar Combo HD CI usb szemezek csak nem tudom melyik a jobb a PCI vagy a USB-s

Nekem mindenképp olyan kell ami CI modulos mert kódolt a digitális adás.

(#121) spetya72


spetya72
tag

Sziasztok.
A segítségeteket szeretném kérni. Vásároltam egy Technisat CableStar Combo HD CI USB-s tunert, amivel a PC-n szeretném a DigiTV adását nézni. A problémám a következő. Telepítés után, ha elindítom a DVBViewer progit és szeretném a csatornákat beprogramozni, akkor valamiért nem érzékel antenna jelet a tuner. Van valakinek ötlete hogy mi lehet a gond? Ez már a második ilyen tuner, az elsőnél is ez volt a gond, kicserélték egy újra, de nem hinném hogy mind a kettő hibás lett volna.

(#122) #67688960 válasza spetya72 (#121) üzenetére


#67688960
törölt tag

először "scan frequency" ,és aztán a "scan range"
a többi beállítás jó
jó kis kártya, csak windows-on k. lassan keresi meg a csatornákat
opensusen fél perc alatt megvolt mind, winen meg félóra -óra min.
viszont win-en microsoft codekkel gyönyörűen megy, linuxon nem annyira

(#123) #67688960 válasza #67688960 (#122) üzenetére


#67688960
törölt tag

azért még hozzá tenném hogy lehet hogy lehet hogy susen is be lehet lőné frankón a minőséget, annyi időt nem szántam rá mint winen, mert először ott is olyan volt

(#124) mikeland


mikeland
újonc

Sziasztok!

Vettem egy Delock USB 2.0 DVB-T / DVB-C vevő-t. Telepítés után az M1,M2, Duna kivételével minden adás bejön. Szolgáltató Digi-TV. Próbáltam már több ország beállítást is, de semmi. Valaki találkozott már ilyen problémával? Az analóg adáskeresést a leírás szerint nem támogatja a progi.
Köszi!

(#125) zhagyma válasza mikeland (#124) üzenetére


zhagyma
őstag

Szia!

Nem tudom próbáltad-e már de a DIGI a közszolgálati csatornákat a 121,5 MHz és 128,5 MHz-es frekevenciákon adja: csatornakiosztás

Mindkét frekvencián:

Moduláció: QAM-256
Szimbólumsebesség: 6000 KSym/sec

Hogy ezt melyik programban hogyan lehet beállítani az egy külön kérdés. Az viszont biztos hogy nem országfüggő beállítás.

(#126) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Hello mindenki!

Itt is felteszem a kérdést, hátha.

Valaki próbálta már a TBS5680 USB DVB-C Cable TV Tuner-t raspberry pi alatt?
Azt olvastam róla hogy a driver nem támogatja az ARM-et, de a post amit olvastam nem most született.

Üdv,
Ádám

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#127) zhagyma válasza Honkydoo (#126) üzenetére


zhagyma
őstag

Ugyan nem próbáltam de a firmware benne van a gyári linux driverben. A benne lévő chipek elég népszerűek. [link] Gondolom a linux dvb source repositoryban utána lehet nézni a támogatásnak. Ha így van akkor le lehetne fordítani ARM-re.

[ Szerkesztve ]

(#128) Honkydoo válasza zhagyma (#127) üzenetére


Honkydoo
őstag

Köszi! :R

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#129) #65675776 válasza #67688960 (#122) üzenetére


#65675776
törölt tag

Igazából a DVBViewer csatornakeresése egy trágya megvalósítás. A Terratec tuneren a THC negyed annyi idő alatt keresett meg minden csatornát, mint a DVBViewer. Ráadásul utóbbiban még csak nem is lehet értelmesen paraméterezni a keresést.

Kár, hogy már nincs értelmes PCI-E-es DVB-C tuner. A Terratec beszerezhetetlen (a befőtt példányom helyett sem tudtak újat hozni). A többi meg semmivel sem különb, ráadásul Mo-on ugyan úgy nincs egyik sem, és még túlárazottabbak.

(#130) zhagyma válasza #65675776 (#129) üzenetére


zhagyma
őstag

Szia!

A PCIe-es DVB-C tunerrel kapcsolatban egyetértek. Sajnos Én sem találok magamnak egy normálisat elfogadható áron.

DVBViewer alatt transporder file szerkesztéssel lehet paraméterezni a DVB-C keresést (frekvencia, moduláció, szimbólum sebesség). Nálam DIGI DVB-C frekvenciák lekeresése előre megírt transporder file esetén bőven 1 perc alatt van. Az való igaz hogy a transport stream vezérlőtáblák timeout-ja nem adható meg (nem ártana) csak a NIT tábla "bevárása" állítható be. A DVBViewer-hez járó TransEdit-ben azonban a transport stream-ben használatos vezérlőtáblák timeout-ja is állítható (PAT/NIT/SDT/PMT). Mire gondolsz még paraméterezés esetén?

(#131) #65675776 válasza zhagyma (#130) üzenetére


#65675776
törölt tag

Miért akarnék én, de főleg egy átlag felhasználó mindenféle fileokat szerkeszteni?

Ami zavar, az az, hogy vagy a SR adható meg, vagy a QAM. Nincs olyan lehetőség, hogy mind a kettőt én adjam meg. Pl ezért tart sokáig a keresés, mert feleslegesen sok beállítással megy végig minden frekvencián.

(#132) zhagyma válasza #65675776 (#131) üzenetére


zhagyma
őstag

Én sem szerettem volna file-t szerkeszteni de hát a szükség nagy úr. Nyilván jobb lenne a kereési ablakban beállítani a keresési paramétereket de úgy tűnik a DVBViewer alkotója más filozófiát követ: ország / szolgáltató / csatornalista. Sajnos ezt lekövetni "világ szinten" lehetetlennek tartom gondolva itt például a Digikábel sűrű csatornakiosztás változtatásaira..

[ Szerkesztve ]

(#133) #65675776 válasza zhagyma (#132) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az a baj, hogy elég sok sw esetén hasonló a dolog. Valamelyik másikban még ennyi beállítást sem találtam. Vicc.

(#134) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

CI+ ügyben továbbra sincs semmi új hír?

(#135) kandurr


kandurr
csendes tag

Sziasztok!, látom értetek a digitális ketyerékhez.
Az a kérdésem lenne, hogy ez a készülék mire használható?
WISI OR71 DVB-C 2db pcmcia interfésszel és van a seggén egy rs232 csati, ez gondolom a belső progi
frissitésre van.
Gondolom, ez kábel tuneres digitális adások vételére való. Nem lehet ezt átalakítani, hogy dvb-t vételt tudjon fogni?, lehet, hogy ez nagyon láma kérdés volt, de érdekelne mit lehet ezzel kezdeni? Nincs ilyen jellegű előfizetésem és nem is tervezek. (Ha valakit érdekel ocsón elvihető.)

(#136) Pribi válasza kandurr (#135) üzenetére


Pribi
senior tag

Szia!

Ha gyors választ akarsz, akkor azt kell mondanom, hogy Magyarországon semmire. Itthon ugyanis a DVB-T-s adások mind mpeg-4-esek, ez pedig csak mpeg-2-öt tud. A két pcmcia csati, az nem az, hanem ci kártyahely, ahová a szolgáltatótól kapott ci kártyát lehet bedugni, hogy meg tudja fejteni a kódolt adásokat.

Mit szeretnél, mit tudjon a kütyü, amit venni akarsz? Melyik szolgáltatónál?

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#137) TIT


TIT
veterán

Sziasztok!

Hol lehet kapni dvb-c tunerkártyát és mennyiért?
A nagyobb cégeknél csak dvb-t van.

(#138) Samanbacsii


Samanbacsii
őstag

Sziasztok!

Nekem UPC kábelen jön a tv adás. Ahhoz elegendő bármilyen usb DVB-c tuner? kicsit megzavar ez a ci+ dolog... :R

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#139) Pribi válasza Samanbacsii (#138) üzenetére


Pribi
senior tag

Szia!

Nem elég. Az UPC kódolva adja az adást. Tehát kell egy ci kártya ahhoz, hogy meg lehessen fejteni a műsort. Tehát olyan tunert kell keresned, amibe bele tudod tolni az UPC-s CI kártyát. Megmondom szerintem nehéz lesz. Én a Diginél vagyok, ott nincs kódolás, de sima kártyát is csak a labancoktól tudtam rendelni.

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#140) bajszee


bajszee
újonc

Eladó egy Terratec Cinergy HTC USB XS HD, akit érdekel, itt megnézheti: [link]

(#141) Paradzsanov válasza Pribi (#139) üzenetére


Paradzsanov
újonc

Sziasztok!

DVB-C tuner CI+: http://www.notebooksbilliger.de/smart+cx+70?nbb=8f14e4

Teszt németül: http://www.hifitest.de/test/kabel_receiver_ohne_festplatte/smart-cx_70_4366.php?p=2

USB-s, itt azt írják, hogy működik UPC-mediacarddal: http://www.ricardo.ch/kaufen/audio-tv-und-video/sat-systeme-und-paytv/dvb-receiver/dvb-c/smart-cx70-dvb-c-empfaenger-getestet-mit-cablecom/v/an710941862/?ABTestedFeatureKey=59

Ezek szerint talán mégsem lehetetlen digitális UPC-t nézni számítógépen. :DD Azt azonban én sem tudom, hogy próbálta-e már valaki Magyarországon tavaly május óta (azóta létezik mediacard).

(#142) Pribi válasza Paradzsanov (#141) üzenetére


Pribi
senior tag

Szia!

Szerintem ez nem jó a notebookhoz. Mégpedig azért, mert az USB itt bemenet, nem kimenet. Mondjuk németül nem tudok, de az jön le nekem, hogy ez egy STB, amit TV-hez tudsz kötni, és mellesleg tud usb-ről lejátszani.

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#143) Paradzsanov válasza Pribi (#142) üzenetére


Paradzsanov
újonc

Köszi szépen! A nagy keresésben nem is néztem, hogy ez receiver. Tehát továbbra sincs CI+ kompatibilis TV-tuner. Akkor nincs (legális) megoldás.

(#144) Klown


Klown
aktív tag

Sziasztok!

Egész igéretes darabnak tűnik a TBS5220-as, főleg az árát tekintve. Fő erénye, hogy DVB-T2-es már, de a T/T2 mellett tudja a DVB-C-t is. Legalábbis leírás szerint. Erről ti tudtok valamit? Esetleg van valakinek vele tapasztalata?

Bármilyen infót szívesen veszek róla, mert elgondolkodtam egy ilyen beszerzésén. (Eléggé "future proof-nak" tűnik.)

Üdv: Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#145) szabi__memo válasza Paradzsanov (#143) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Miert, illegalis van?

(#146) Pribi


Pribi
senior tag

Sziasztok!

Van egy Terratec kártyám, megy is rendesen, DVB viewer progival. Az lenne a kérdés, hogy hogyan lehet "normális" méretű felvételet csinálni? Most szeretném felvenni az NFL meccseket, de 1 perc 90 mb, így 1 óra 5,6. Egy meccs 15 GB??? Ez marha sok. Hogyan kéne csinálnom, hogy kisebb legyen? Mondjuk HD-ban van rögzítve, de akkor is. Ha nem hd, hanem sd akkor 30 Mb 1 perc. Tehá

Köszi: Pribi

[ Szerkesztve ]

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#147) iminet


iminet
tag

Hello
WinTV V7-el, egy Hauppauge 5500-ás kártyával és DIGI-vel küzdök.
Nem sikerül a WinTV-t elindítani, win 8 64 bit alatt, csak akkor indul el ha Erase Channel Database indítok. Ekkro bejöna kereső varázsló megtalál pár csatornát elindul, de ha újra akarom indítani akkor már nem fut.
Azt mondja nem fut a TV service. A taskba pedig az látszik hogy fut.
Van valakinek tippje :
Kivesz, újratelepítés egyéb trükkök voltak.

[ Szerkesztve ]

(#148) Deske89


Deske89
csendes tag

Sziasztok! Diginél van kábeltévé előfizetésünk. Elszállt nemrégiben a korábbi hybrid(analog - dvb-t) tunerem amivel analóg néztem a gépemen tv-t. Jól tudom, hogy a Digi küldi a jelet digitálisan is a kábelen az analóg mellett vagy ezt külön kérni kell? És itt jön a kérdés, hogy milyen tuner kellene nekem, hogy tudjak a gépen tévézni lehetőleg digitális adásokkkal? Win7 64bit a rendszer és lehet usb vagy belső is a tuner, lehetőleg vásárlási linkkel. Thx

(#149) g0dl válasza Deske89 (#148) üzenetére


g0dl
addikt

Igaz, minden kérés nélkül jön a digitális jel kódolatlanul ( kivéve hbo digifilm és hasonlók), és DVB-C tuner kell neked. Én pl Anysee e30c tunert használok (anno azért vettem ezt, mert ezt kezeli a Linux is).
Sajna a dvb-c tunerek majdnem egy nagyságrenddel többe kerülnek, mint a dvb-t tunerek.

[ Szerkesztve ]

(#150) Pribi válasza Deske89 (#148) üzenetére


Pribi
senior tag

Szia!

Én nem találtam itthon, így a labancoktól rendeltem egy ilyet. Most nem tudom lehet e kapni, onnan ahonnan rendeltem már nem, ott Ez a választék.

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.