Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2301) bandigyerek válasza kat (#2292) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Telepítettem, és a főképernyőkön a betűméretek összezsugorodtak, és nem állíthatók. Pl.: időkép, névnapok . A Discover kikapcsolhatatlan. A híreket ki lehet, de az üres oldal ott van, ha akarod, ha nem. Más baja nincs.

(#2302) eFeMeR74 válasza kbyte1024 (#2300) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

PC mód megy? Személyre szsbás, Ikonrendezés,Netflix L1 full hd? 120hz fut a Kodi? stb?
Ha ez oké akkor sem mondanám, hogy semmi baja :K

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#2303) eFeMeR74 válasza bandigyerek (#2301) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

A Discovert úgy tudod A10 utáni rendszeren bárhol kikapcsolni, (.Ha jól tudom) hogy a Fejlesztői menűben a DSU Loader ben nem használod a + GMS funkciót.
Csak a GSI ARM64 használod.
Újrainditás után már nincs discover.
Ha megint akarod akkor a GSI+GMS ARM64 kell bekapcsolni és restart után megint van.
Ha jól emlékszem. Nem sűrűn szórakozom vele :D
Most néztem a telomon A13 már nem elérhető. A MI padon most nem tudom megnézni, mert nincs a közelemben.

[ Szerkesztve ]

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#2304) bandigyerek válasza eFeMeR74 (#2303) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Nem nyert. Kiállt fastboot-ra, aztán ottmaradt.

eFeMeR74: PC mód nincs

[ Szerkesztve ]

(#2305) kat válasza bandigyerek (#2304) üzenetére


kat
tag

Asszem kihagyom egyenlőre... :DD

3210, 3310, 3330, 6610, 6230, 6600, 6630, 5700, N95, n97, n8, lumia 610, 920, k-touch Nibiru, kingzone k1, sony xperia z ultra, lenovo a369, Sony xperia z2, Sony Xperia z3, sams s7 edge, sams note 8, Huawei p30Pro, sams note 10p, sams s21 ultra . A fejlődés megállíthatatlan, de vannak mérföldkövek

(#2306) lck


lck
senior tag

Sziasztok !
Szemezgetek ezzel az eszközzel.
Nyugtassatok meg - ugye widevine L1-es a biztonsági szintje jelenleg is ?
Mert a Lenovo Tab P11-em is úgy kezdte, de sajnos L3 lett belőle és egyelőre, tudtommal nincs és nem is lesz a visszaállítására megoldás.
Épp emiatt cserélném le Pad 5-re.

(#2307) Rigormortiis válasza lck (#2306) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Ha ez a fő szempont, akkor nem ez lesz a te tableted. Ugyanolyan problémás ez, mint a megjelenésekor. Van, hogy egy darabig jó, aztán visszaugrik L3-ra, majd jöhet a cache törlés, újraindítás és a bizakodás, hogy jó lesz.

Amúgy felhábororító, hogy ezzel nem kezd semmit a Xiaomi!

Amúgy kb mindenben jobb, mint a Lenovo P11, de a Netflix terén nem lenne előrelépés.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#2308) eFeMeR74 válasza Rigormortiis (#2307) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

A gyorsítótárat szinte minden appnál érdemes törölni. Főleg frissítés után szinte kötelező. A rendszer karbantartás alap ilyen eszközöknél. Az már más kérdés, hogy a gyártó és a szolgáltató miként egyezik meg a licenszekkel. Itt legtöbbszőr a Netflix a ludas főleg majd most, hogy korlátozni akarja a felhasználókat 2023 ban.

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#2309) Edge válasza Rigormortiis (#2307) üzenetére


Edge
veterán

....de ez pl Nálam nincs így az meg hogy?
Fent van a legfrissebb ROM + xiaomi fiókba be vagyok jelentkezve a settingsben + alternatív launchert használok(Action launcher) semmi egyéb és rendszeresen netflixezek(naponta 2x biztosan) és néha csekkolom, sose láttam L3-at és minőség romlást sem láttam a streamben.

Tehát sztem nem lehet ezt így kijelenteni hogy ez biza minden esetben rossz.

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#2310) Rigormortiis válasza Edge (#2309) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Lehet, hogy valakinél működik rendesen, de az sem véletlen, hogy a minap feltévedve a tradingshenzen-re a tabnál már ott is írták, hogy a Netflix csak L3-on fut. Szóval gyakori probléma ez. Milyen érdekes, hogy nincs és nem is volt még egy eszközöm, ami nem ugrotta meg ezt a lécet.

A kolléga pedig igenis számoljon ezzel a lehetőséggel, hogy gebasz lehet vele.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#2311) lck válasza Rigormortiis (#2310) üzenetére


lck
senior tag

Óóó - akkor most elkeserítettetek!
Esetleg nem számíthat, hogy milyen forrásból van beszerezve ?
Tehát ha korrekt, elismert magyar forgalmazónál venném meg ?

Illetve ha nincs semmilyen biztosíték, akkor tudnátok nekem javasolni olyan ( androidos ) tabletet, ami tuti L1-es és legalább 11 colos ? ( de, mondjuk olyan 200ezernél megáll ? )

(#2312) Rigormortiis válasza lck (#2311) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Az a baj, hogy ebben az ársávban magasan ez a legjobb tablet (meg talán az általad is használt P11 Pro változata). Az, hogy ez megjelenésekor 120-130 körül mozgott, kisebb csodának számított, akár a dupláját is elkérhette volna érte a Xiaomi, még talán akkor is versenyképes lenne.

Én is túltettem magam a Netflixes dolgon, a többi streaming app rendesen megy, és van, akinél nem problémázik.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#2313) lck válasza Rigormortiis (#2312) üzenetére


lck
senior tag

Köszi !

(#2314) lck válasza Rigormortiis (#2312) üzenetére


lck
senior tag

Bocs, még egy kérdés, mert nem elég egyértelmű a számomra:
Az L3-ra való váltás az csak a Netflix alkalmazáson belül történik meg, vagy az egész eszközön?
Tehát a DRM Info - ban nézve továbbra is L1 olyankor, vagy ott is L3-ra vált? Mert pl. a Lenovo Tab P11 az kompletten L3 mindenhol immár 1 éve, mindenféle buherálás, legyárizás ellenére.
Viszont ha ez csak lokálisan Netflix probléma, akkor mégis megfontolnám a megvásárlást, hiszen van nekem HBO-m, meg Disney -m is. Azoknál HD marad a minőség?

(#2315) Rigormortiis válasza lck (#2314) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Hol kell nézni a DRM Infót? :D Nem szoktam nézegetni.

A Disney és a HBO biztosan megy HD-ban, én is ezeket szoktam rajta használni filmezésre.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#2316) ace05 válasza lck (#2314) üzenetére


ace05
senior tag

Nézd, azt írják az okosok xda-n, ha elveszti a tab a kapcsolatot a xiaomi clouddal akkor változik meg a widevine level 3-ra. Nekem az októberi frissítés óta nem volt ezzel problémám, de azelőtt is csak kb 5-10 alkalom környékén fordult elő. De mikor ez volt, a prime videóval is volt probléma. Amit meg a Rigormortiis #2310 hozzászólásában írt, az a pro tabra vonatkozik, ami kínai romos, nincs global rom rá és tavaly év eleje óta nem működik rendesen. Szóval ez a widevine dolog mondhatni benne van az árban. Amennyiszer előfordult én nem téptem a hajam miatta, de viszont a hdr/dolby vision tartalmak sötét jelenetes bug miatt igen. Az még mindig nincs kijavítva.

(#2317) lck válasza Rigormortiis (#2315) üzenetére


lck
senior tag

[link] DRM Info - erre gondoltam volna.

(#2318) robag93


robag93
aktív tag

Aki vásárlás előtt van, annak ajánlom a Lenovo Xiaoxin Pad Pro 2022-t. Nem bántam meg a váltást :)

(#2319) eFeMeR74 válasza ace05 (#2316) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

A speciális funkcióknál a beállításokban a videó eszköztárt bekapcsolva tudsz appoknak ( videóalkalmazások kezelése) funkciót adni és videó lejátszás közben (video eszköztár parancsikon) van plusz funkciód amivel tudsz rajta javítani.
Kültérire állítva sokkal világosabb a képernyő a sötét jeleneteknél( akár fekete-fehérben is nézheted) Ezt nem nézted véletlenül, hogy segít e a problémádon?

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#2320) eFeMeR74 válasza lck (#2314) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Én nem értem ezt DMR mizériát.
A tabnak ez a lényege és egy globál piacra szánt ( nem olcsó) eszköznél ez alap.
Természetes, ha nem lehet az eszközt azonosítani akkor nem is kapod meg.
Az olcsó kínai taboknál (pl Teclast,Allcube stb) van hogy csak L3 ( ezért is tud olcsó lenni) Mint ahogy a kolléga is irta ennek a Tabnak a Pro verziója kinai (india) piacos termék ott találkozhatsz DMR gondal.
De nagyon szivesen eladom neked a majd 8 éves Lenovo YT2 Android 4.4 el most cseréltem benne akkut 9.800Awh. [kép] [kép] Üzemidőben köröket ver a MIPadra és L1 es :D A lényeg a MI Pad amit itthon is kapsz L1 besorolású az egész eszköz nem csak a Netflix :) [kép] [kép]

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#2321) danielgalaxy


danielgalaxy
aktív tag

Hogy legyen pozitív hozzászólás is: itthoni boltból lett véve, a legfrissebb rendszer van rajta, a Netflix L1, a tablet képe szerintem brutálisan szép, és én a hangjával is elégedett vagyok. Gyakorlatilag amire vettem (tanulás és munka házon kívül, PSP emuláció, streaming) azt röccenés nélkül tudja, médiafogyasztásban még túl is teljesíti. És emellett itthon is rengeteg tok, védőfòlia, stb kapható hozzá, és nem kell ezeket Kínából vadászni. Én még lényegesen olcsóbban vettem, azóta sajnos bőven feljebb ment az ára, de még most is jó vétel ez a tab.

(#2322) Dévidzon


Dévidzon
tag

Nekem is sokáig gondom volt a Netflixszel, de most már hónapok óta nincs vele gond. Nekem ez azt mutatja inkább, hogy nem a Xiaomi oldalán volt gázgéza. Nem frissítettem ROM-ot. 13.0.6-on vagyok.

(#2323) Exelsior24


Exelsior24
aktív tag

Én is meg vagyok elégedve a tablettel, szép képe van, jó hangzása, nagy tárhely, az akksi is jól bírja. Sajnos Netflix előfizetésem az nincs, hogy tudnék róla tapasztalatot mondani, hogy nálam is előjön-e ez a Widevine L1 hitelesítési probléma, csak HBO Max és Amazon Prime Video előfizetések vannak a családban, de azok rendben működnek rajt, nagy felbontással, szép képpel.
Maga a tablet hadverével is meg vagyok elégedve, Snapdragon 860-as chip és a 6GB ram szépen teszi a dolgát, reszponzív, gyors a rendszer, az appokat is gyorsan megnyitja.

Egyedül az EMUI 13-as frissítéssel nem vagyok megelégedve, azóta jóval lassabb, töltögetősebb a felhasználói felület, widgetek, és ikonok személyre szabhatósága, méretezése igen korlátozódott, de remélhetőleg jön majd az EMUI 14-es és talán az pozitív irányba változtat majd a rendszeren.

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#2324) kbyte1024 válasza Exelsior24 (#2323) üzenetére


kbyte1024
addikt

Ha EMUI jönne akkor Huawei tablett lenne :R

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#2325) Exelsior24 válasza kbyte1024 (#2324) üzenetére


Exelsior24
aktív tag

Hopsz valóban elírtam :D , MIUI akart az lenni. Sajnos nem engedi már átírni.

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#2326) lck


lck
senior tag

Hát akkor megrendeltem. Xiaomishop-ból.
Basszus 160 ezer, hihetetlen látni, hogy 120 ezer is volt tavaly.
Lenovo Tab P11-et váltja. Sokan hasonló kategóriának és minőségnek tartják, de nekem a Lenovó csalódás volt. Egyrészt az L1-L3 mizéria matt, másrészt nálam a Lenovo bármilyen forrásból való filmlejátszásnál mintha "lapozná" a filmkockákat. Úgy tűnik mintha a hardvere nem bírná a videolejátszást.
Majd beszámolok a különbségekről - ha ez valakit érdekelne... :))

(#2327) baal-amiga válasza lck (#2326) üzenetére


baal-amiga
senior tag

Nekem 105 volt előrendelve. Jól elszállt, igaz, de 160-ért sem tudnék olyat mondani, ami hw-ben tudná ezt.

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#2328) Dévidzon válasza kbyte1024 (#2300) üzenetére


Dévidzon
tag

Nem vágta haza az ikonokat-feliratokat?

(#2329) kbyte1024 válasza Dévidzon (#2328) üzenetére


kbyte1024
addikt

Ilyen.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#2330) bandigyerek válasza Dévidzon (#2328) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Nem. (mint azt kbyte1024 fórumtárs képe is demonstrálja) Nálam csak a widgetek betűi lettek kicsik. Nem állítható.

(#2331) Dévidzon


Dévidzon
tag

Köszi!

(#2332) *Mukeey* válasza lck (#2326) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Ennyiért nincs semmi a közelében. Sajnos az euro/dollár is elszállt ám, miòta megjelent. Még 300 körüli eurònál vettem én pl.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#2333) robag93 válasza *Mukeey* (#2332) üzenetére


robag93
aktív tag

Lenovo P11 Pro 2022

(#2334) lck


lck
senior tag

Csak mert ígértem - összehasonlítás :
Itt van a kezemben a Lenovo P11 ( eredeti alap wifi verzió 6/128 ) és a Xiaomi Pad 5 :)

A Pad 5 szinte mindenben jobb. ( rendszer "simasága" - sebessége, videolejátszás minősége, L1 widevine mód )

A Lenovo előnyeit rövidebb felsorolni:
- Kijelző nagyobb fényereje. ( a Pad-ét kb. háromnegyedre kell húzni a Lenovó 50 %-kal szemben, hogy hasonló legyen ) Érdekes, mert tesztekben a Xiaomi-ét nagyon dicsérik.
- A Lenovo-hoz kapott töltő-dokkoló nagyon bejött nekem - hiányozni fog.
- SD kártya bővíthetőség.
- Esetleg a GPS funkció - mondjuk ez nem hiányzik.

Hát kb. ennyi. Remélem, az L1 mód megmarad, mert ha nem akkor kettétöröm :)

(#2335) CortezX


CortezX
aktív tag

Üdv! Szemezek egy ideje ezzel a géppel, egy 3,5 éves MI Pad 4-et váltana. A 4-est sajnos eléggé elhanyagolták frissítés szempontból. Az 5-ös mennyire lehet jó választás a következő 3-4 évre? Vagy várjam meg inkább a 6-ost? 200e-nél többet nem szánnék rá (látom ennek is megy szépen felfelé az ára...).

(#2336) Cseri0058 válasza CortezX (#2335) üzenetére


Cseri0058
őstag

Szia,
nekem ez az első tabletem, de szerintem lazán jó lesz ez a kis gép 3-4 év múlva is. Hardveresen nem igazán lehet belekötni szerintem. Kijelző, hangszórók kiválóak és teljesítményben sincs rá panasz(bár én játszok rajta). Szoftveresen viszont én gyengének érzem ezt a miuit. De jön rá a MIUI 14, viszont az eddigiek alapján nem várok sok csodát tőle. Engem egy dolog ami igazán zavar, az pedig a memória kezelés. Konkrétan szinte mindig minden appot újra tölt. Nevetséges.
A 6-os biztos magasabban fog kezdeni. Én 200e körülre saccolnám majd az árát, és állítólag nem sokban fog változni mint az 5-ös. Szóval én minél hamarabb megvenném ezt.
De ez csak az én véleményem. Anno én 105k-ért vettem, plusz kaptam mellé tokokat meg egy mi band 6-ot is. Best buy volt, de még a mostani árral is korrekt ajánlat.

(#2337) Rigormortiis válasza CortezX (#2335) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Szerintem most már várd meg a 6-ost. Elvileg csak SoC-ban lesz egy kicsi előrelépés, a kérdés inkább az.l, hogyan fogják beárazni.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#2338) Rigormortiis válasza Cseri0058 (#2336) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Így van, ha 200-ért adnák, igazából akkor sem lenne ellenfele. Így pedig, hogy tavaly 120 körül meg tudtuk venni, igazából kihagyhatatlan volt.

A MIUI-tól én is a falnak megyek, telefont biztos nem vennék tőlük.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#2339) robag93 válasza Rigormortiis (#2338) üzenetére


robag93
aktív tag

Annyiért már határozottan nem ő lenne a legjobb vétel (szerintem)

(#2340) bollokcs80 válasza robag93 (#2339) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

De, bőven, mert az S8 is jóval 200 felett van.

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#2341) bollokcs80 válasza Cseri0058 (#2336) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Én is így vettem, tényleg alkalmi vétel volt. :))

B.Cs.

(#2342) robag93 válasza bollokcs80 (#2340) üzenetére


robag93
aktív tag

Lenovo P11 Pro Gen 2 odavissza veri hardveresen. Az most 200-ért megy itthon, ahogy néztem. Nálam egyébként az USB 3.0 adta meg a lökést a váltáshoz a Mi padomról. Amoled, jobb toll már csak hab a tortán. Engem nem zavar a nem fém ház. [link]

(#2343) Cseri0058 válasza robag93 (#2342) üzenetére


Cseri0058
őstag

De jelenleg 155k vs 195k.
Ár szerint nem egy kategória a kettő.
Egyébként mi a baj az USB 3.0-al? Mármint én soha nem dugtam rá gépre. Sőt, a mai világban még tesz ilyet valaki, hogy kábelezik géppel?

(#2344) Rigormortiis válasza robag93 (#2342) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Mondjuk a fene tudja, mit tud a benne lévő MTK Kompanio SoC.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#2345) robag93 válasza Cseri0058 (#2343) üzenetére


robag93
aktív tag

Mi paddel nem tudsz megcsinálni egy prezentációt bárhol (nekem erre szükségem lett), mert nincs video out USB 2.0-val. De azóta többször is jól jött, hogy ki tudtam rakni pl. butatvre is a képét.

Rigormortiis nem igazán játszom, de érzésre gyorsabb. Tesztek alapján, amikor néztem minden kategóriában verte nem is kevéssel a 860-at. A 870-hez van inkább közelebb (alulról), mint a 860-hoz.

(#2346) bollokcs80 válasza Rigormortiis (#2344) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Nem tudom miben más mint a Dimensity [link].

Nekem az MTK SoC-k a korábbi harmatos támogatás meg a rosszabb kamera kezelés miatt amúgy sem szimpik.

B.Cs.

(#2347) kopi72


kopi72
aktív tag

256GB-os pad 5-ot mar sehol sem lehet venni? :-(((

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#2348) Exelsior24 válasza kopi72 (#2347) üzenetére


Exelsior24
aktív tag

Azt nálunk nem is sok helyen árulták szerintem, nekem 256GB-os van, de én is például Goboo-ról rendeltem még megjelenéskor, akkor még tényleg nagyon jó áron meg lehetett venni mind a két verziót.
Amikor az árukeresőn az itthoni árakat nézegettem, a legtöbb hazai webshop-ban csak a 128GB-osat árulták.
Mivel sajnos nincs rajt microSD kártya bővítőhely én mindenféleképpen a 256GB-os verziót szerettem volna. Ha lehetne bele microSD kártyát tenni, akkor a kisebb tárhelyű verzióval is simán beértem volna.

[ Szerkesztve ]

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#2349) CortezX


CortezX
aktív tag

Köszi mindenkinek, átgondolom. ;) Igazából a pad 4-el sincs gondom, csak szeretnék egy nagyobbat plusz aggasztó hogy nem jönnek rá frissítések...(romolni nincs időm/kedvem) Heti pár óra munkára van használva (webes alkalmazások), plusz olvasgatás, youtube.

BTW MIUI fan vagyok, 5 év után vettem egy S21-et (kompakt és vízálló telefont akartam), de a ONE UI-val nem vagyunk barátok fél év után sem. Ha nem horror áron jönne (sajna kicsi rá az esély) a Xiaomi 13 vissza is váltanék azonnal.

Ez a Lenovo P11 Pro Gen 2 specs alapján elég ígéretes, éppen bele is férne a keretbe, de gondolom ezt is a "hírhedt" TMX szervizeli!?

(#2350) kopi72 válasza Exelsior24 (#2348) üzenetére


kopi72
aktív tag

Igen, vilagos, a 128GB-bol ~108 korul lesz a szabad, a genshin impact is 1 ev alatt dupla mereture nott, most 20GB kell neki, par film, es par masik jatek es teli is van. Szoval en sem fogom megvenni a 128-asat belole.

Szerintem nincs mas lehetosegem, ki kell varnom a pad6-ot

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.