Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3151) azbest válasza laspring (#3149) üzenetére


azbest
félisten

beállításoknál esetleg csekkolni a felbontás-színmód kombót az androidban, hátha ott van valami. Esetleg a hdr és hdr konvertálás opciókat szintén azon a környéken.

[ Szerkesztve ]

(#3152) qqzs válasza Kroni1 (#3148) üzenetére


qqzs
őstag

Leirnad hoyg lehet kikapcsolni? nem tallaom vagy csak koran van meg :)
Ha az alvo funkcio ki van kapcsolva akkor a CEC-et is ki kell?
Neked tevere van dugva vagy erositore?

Eladó: GTS450

(#3153) Hell


Hell
tag

Sziasztok!

Visszaolvastam, de nem találtam meg a megoldást. Play játékok. Apk és egyéb bonyolult folyamat nélkül, egyszerűen telepíteni szeretnék az alap listán kívüli játékokat, ami megtalálható más eszközön.

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv, Hell..............................................BC2, BF3, BF4 nick: WarthogHell

(#3154) sinak válasza Hell (#3153) üzenetére


sinak
tag

Csak azt tudod telepíteni ami a Play áruházban van. Mivel ez nem sima Android rendszer hanem Android TV és csak azok érhetőek el, az áruháézban amik kompatibilisek vele. Rá lehet mókolni az apk telepítőket amit pl. az APK mirror oldalakról le tudsz vadászni, de azok nem fognak megjelenni automatikusan. Kell hozzájuk egy külön launcher amikről már sok szó esett. De még ekkor sem 100%-os a működésük. Sőt!

Igazából nem erre való az eszköz. Inkább multimédia mint játékkonzol.

[ Szerkesztve ]

(#3155) plevips


plevips
tag
LOGOUT blog (1)

mennyiért lehetne meghirdetni egy garis Mi Box 3-at? :))

(#3156) Keem1 válasza plevips (#3155) üzenetére


Keem1
addikt

(#3157) ricogsm


ricogsm
őstag

Sziasztok!

Sikerült beszereznem egy Mi box S-t. Elsőre elvagyok vele. :)
De nagyon idegesít,hogy laptopról nem tudom kirakni a filmet.
Mutatok is egy képet,hogy látja eszközként,hogy "TV a nappaliban ".
Viszont a lejátszók meg valamelyik szomszéd tv-jét látja :D (Sony)
[kép] itt a kép

Torrentezni hogy tudok vele ha van külső meghajtó csatlakoztatva?
(seedelni kell a filmet :) )

Köszönöm előre is a válaszotokat.

S9+ ról simán megy a streamelés a tvre.

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#3158) Keem1 válasza ricogsm (#3157) üzenetére


Keem1
addikt

A Windows 10 nem tudja a Google Castot, azért nem megy.
Torrentezni csak akkor tudsz, ha a külső meghajtót belsőként formázod (ez esetben nem húzhatod le menet közben), mivel csak simán rádugva read-only a tároló.

(#3159) ricogsm válasza Keem1 (#3158) üzenetére


ricogsm
őstag

A szomszéd Sony tv-je mit tud amiért látja a gép?

nem lehet az a baj,hogy Home win 10 est használok?

[ Szerkesztve ]

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#3160) Keem1 válasza ricogsm (#3159) üzenetére


Keem1
addikt

A szomszéd netje mindig zöldebb? :DDD
Amúgy a kulcsszó: Miracast.
Két eszköz közti tükrözés akkor működik, ha közös nyelvet beszélnek, azaz a képernyőtükrözés közös protokollal történik. A Mibox Miracastot nem tud, Google Castot igen, de ez utóbbit meg a Windows 10 nem tudja.

(#3161) ricogsm válasza ricogsm (#3159) üzenetére


ricogsm
őstag

megvan
AirScreen alkalmazást kell letölteni és máris átdobja :))

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#3162) azbest válasza ricogsm (#3159) üzenetére


azbest
félisten

azért mert a tévé wifin át hirdeti magát, mint dlna lejátszó eszköz.

Neked inkább hálózati megosztásként kéne beállítanod a filmes könyvtáradat és a miboxon kodiban megadni, hogy onnan nyissa meg. Persze nem árt fix ip a gépnek a routeren beállítva. Lehet gépnévvel is megtalálja.

(#3161) ricogsm
hát végülis igen... működhet. AirPlay-jel vagy dlna-val is át lehet varázsolni, ha neked úgy jobb :D

[ Szerkesztve ]

(#3163) ricogsm válasza azbest (#3162) üzenetére


ricogsm
őstag

Köszi! Kodi kicsit érdekes nekem.
még új.
Bár azt szerettem volna elérni,hogy ha laptopról nézek valamit VLC-n vagy bármilyen lejátszón akkor átdobja de hát ha megosztom hálózaton ugyanott vagyok. :)
:C

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#3164) laspring válasza azbest (#3151) üzenetére


laspring
tag

nem tudtam meghegeszteni, factory reset kellett :(

(#3165) Kroni1 válasza qqzs (#3152) üzenetére


Kroni1
veterán

A fejlesztői beallításokat aktiválni kell: a beallítasoknál a build verzióra rákattintasz 10x egymás után a távirányító kerek enter gombjával. Utána meg fog jelenni egy plusz menüpont, ebbe a fejlesztői beall. menüpontba belepve bekapcsolod a ne menjen aludni vagy vmi hasonló beállitast és kész!

ricogsm: KODI jobb sokkal sztem mint a VLC, érdemes elidőzni vele egy keveset. Beallitható az adott megosztott mappáid tartalma pl. Filmek, meg külön sorik, és boritót infót tölt le hozzá plex szerűen.. Rengeteg plugin, pl. feliratletöltők, amik nagyon megkönnyítik az elinditott filmhez a népszerűbb oldalakról a kiválasztott nyelveken való letöltést. 3 kattintás, baromi kényelmes. És a hálózati lejátszással jobban jársz sztem is, mintha tükröznéd a noti képét, egyszerűbb ha egyszer beállítottad!

[ Szerkesztve ]

(#3166) ricogsm válasza Kroni1 (#3165) üzenetére


ricogsm
őstag

Köszönöm!
Kérnék egy kis segítséget. :) :B

Igen a felíratok letöltése érdekelne , hogyan tudom beállítani? Felfedeztem de úgy láttam mintha nem aktív illetve hosszupuskat hogy tudom hozzáadni?

Illetve a borító info letöltése is érdekel.
:R
Most a plexet használom mert a server gépen régóta feltettem tesztelni, beszikronizálta persze.
Netflixre előfizettem 1 hónap próbára, hát sajnos magyaroknál nem lesz népszerű a felirat hiánya miatt. :U
Ui:

Mi az ami még "hot" lehet Mi box részéről?
Iptv?

HBO GO?

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#3167) Degeczi válasza ricogsm (#3166) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ahhoz nem láttam plugint (ami nem zárja ki, h legyen), de az opensubtitles-höz van, és jellemzően ott is elérhető minden.

Magyarok között is népszerű a Netflix, fölirat is van, ott gondolnak a hallássérültekre - a nyelveket nem beszélőkre viszont valóban nem.

(#3168) Kroni1 válasza ricogsm (#3166) üzenetére


Kroni1
veterán

Ha egy mappát hozzáadsz a filmek résznél válaszd ki h mit tartalmaz. Film, sori, klippek. Tehát ezeket célszerű a gepen külön mappába tenni. Ezután szinkronizál. Ha egy mappát nem akarsz szinkronizálni allitsd be h kihagyás az átvizsgálásból. Nem jeleniknmeg az adott boritós menüpontban, de alul a videok közt ez is betallózható lesz.

Feliratoknál en is opensubtitles t ajánlom, nekem még ott a podnapisi és a bsplayersubs, mind a hármon keresi, de az alapértelmezett az opensubs, legtöbbször az a tuti! Viszont asszem kell regelni újabban, kér user és passwordöt h menjen.

(#3169) hartyi válasza ricogsm (#3166) üzenetére


hartyi
tag

Van itt a PH-n egy elég jó több részes beállítási útmutató a KODI-hoz, azt érdemes megnézni. Egyébként nekem is az opensubtitles jött be eddig a legjobban, ott kb aznap megjelenik a magyarított felirat még a sorozatokhoz is és pár kattintással lehúzható a filmek mellé, nem kell másolással, átnevezgetéssel bűvészkedni.

(#3170) ricogsm válasza Kroni1 (#3168) üzenetére


ricogsm
őstag

Srácok köszi!
Hartyi nak is !
próbáltam kiváncsíságból.
de azt írja,hogy nincs felirat.
bs
podna
opensub
Degeczi
Netflixen van magyar felírat is? pl:birdboxhoz nem találtam. (láttam már letőltve csak kíváncsíságból)

[ Szerkesztve ]

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#3171) ricogsm


ricogsm
őstag

Na erről is megvan a véleményem!

nem tudok normálisan lejátszani egy 720p -s filmet!
Lagol , gondolkodik

újra kellett indítani

[ Szerkesztve ]

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#3172) Kroni1 válasza ricogsm (#3170) üzenetére


Kroni1
veterán

A beallitásokban ki kell választani h milyen nyelveken keressen, nekem angol es magyar van beallítva, biztos kell lennie feliratnak ha jol belovod. Pl. a birdboxhoz is van magyar is.

Netflixen néhány müsor eleve magyar feliratos, srt-t átkonvertálva külső felirat is berakható, de az bonyolult, érdemesebb magát a műsort leszedni és srt.. Ha mégis netflixen néznél olvasd el a netflix topik összefoglalót, ott minden le van írva.

720p nem megy? Akkor a halozati elérésedbe lesz gond valahol, nekem a 4kig minden megy wifin akadás nélkül kodival.

(#3173) mandarini válasza sesshou (#50) üzenetére


mandarini
csendes újonc

Androidos hatteret ad a tv nek ?

(#3174) qqzs válasza Kroni1 (#3172) üzenetére


qqzs
őstag

az alvo mod kikapcs utan a cec-t is ki kell?

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#3175) Kroni1 válasza qqzs (#3174) üzenetére


Kroni1
veterán

Miért kéne? Azt akkor kell ha nem akarod a tv taviranyitojával is kezelni. Vagy ha néha furcsaaágokat csinal..

(#3176) ricogsm válasza Kroni1 (#3172) üzenetére


ricogsm
őstag

Köszönöm! :) reboot után ment rendesen 1080p -n.
Egreatom volt jó pár évig. igaz csak utp kábelen tudtam nagy felbontást nézni :D
Na szétnézek akkor a fórumokon.

:))

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#3177) oszy


oszy
veterán

Üdv. srácok!

Pénteken szereztem egy ilyen Xiaomi Mi Box 3-at! Egész jó kis készülék! A távirányító anyaga jó, de a gombjai elég hangosak. Kodi-t töltöttem le. 5 GHz-en kapcsolódik egy ac-s Asus routerhez.
Rákötöttem egy 1 TB-os külsős HDD-t és itt kezdődött a "baj"! Film lejátszás közben a HDD elkezdett "kattogni"! Ezt egyik tv-ben sem csinálja, tehát a HDD hibát kizárom. Azt is csak pár hónapja vettem.

TVGO és Horizont Go telepíthető valahogyan rá?

Kodi beállításnál van olyan, amit mindenképpen jó elvégezni a normális működéshez? Ami lehet jó lenne, az a feliratok megkeresése az adott filmhez.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#3178) sinak válasza oszy (#3177) üzenetére


sinak
tag

Szia

Márpedig a HDD kattogás az HDD hiba! Csinákj rajta felület ellenőrzést. Rengeteg teszt progit találni hozzá. Elsőre azt gondolom, hogy nem szabálszerű leállítás okozott benne felületi sérülést.

(#3179) Kroni1 válasza oszy (#3177) üzenetére


Kroni1
veterán

Felirat megoldható. Állitsd be a beállitások menüben, h milyen nyelvekhez keressen. Az Opensubtitles saját oldalán be kell regelni (PC-ről vagy telóról), utána töltsd le a kiegészitőknél az opensubtitles addont. Ide a megadott adataidat beállítani és film indításkor már keresheted is a feliratot az alsó menüsávból..

Milyen HDD-d van? 2.5"-os? USB3-as? Gondolom nem ad neki annyi kraftot a mi box mint a TV-k, ez okozhatja a kattogást. Lehet egy rövidebb minőségi kábel segítene valamit, de nem valószínű, hogy a gyári kábele rossz minőségű lenne.. Nem tudod routerre kötni a hdd-t és onnan hálózatiként elérni a hdd tartalmát?! Nekem egy NAS van a routerre kötve, arról szépen játssza a mi box a dolgokat..

(#3180) bounty123 válasza oszy (#3177) üzenetére


bounty123
őstag

Valószínű nem kap elég delejt a boxtól, aktív usb hub-al vagy táppal rendelkező hdd dobozzal menne.

(#3181) oszy válasza Kroni1 (#3179) üzenetére


oszy
veterán

Köszi mindenkinek! 2,5"-os, USB3. A gyári rövid kábelt használom.
A routerben (Asus RT-AC58U) van USB csatlakozó. De ilyet még az életben nem csináltam. 🙂

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#3182) ricogsm válasza oszy (#3181) üzenetére


ricogsm
őstag

Itt a lehetőség :D
Kattogás a táp gyengesége lesz.

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#3183) ricogsm válasza Kroni1 (#3179) üzenetére


ricogsm
őstag

újabb hasznos infó. Köszi :)

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#3184) qqzs válasza Kroni1 (#3175) üzenetére


qqzs
őstag

hat mert ha az aktiv teve lekapcsolaskor az is lekapcsolodik nem?

Eladó: GTS450

(#3185) gyugyo79 válasza qqzs (#3184) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nem CEC függő simán ha nem érez terhelést a HDMI -n már kapcsol . Igazából ezzel a beállítással csak kevesebb mindent kapcsol le szerintem , de biztosat senki sem tud csak tippek vannak. Az biztos, hogy nálam ez segített sokat.

[ Szerkesztve ]

(#3186) Kroni1 válasza qqzs (#3184) üzenetére


Kroni1
veterán

nem kapcsolja le a tv a boxot, még a cec kapcsolat is ujra felépül nálam legtöbbször a tv visszakapcsolásakor. Néha kell csak ujra a tv-n aktiválni..

(#3187) oszy válasza ricogsm (#3182) üzenetére


oszy
veterán

Köszi! :DDD De a beállításokat sem tudom, sem a routeren, sem a boxon. :Y

Akkor nem bír el egy ilyen HDD-vel? Ez érdekes... Amúgy a film nem akadozik, de a winchestert féltem.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#3188) mano42 válasza oszy (#3187) üzenetére


mano42
aktív tag

A legegyerubb megoldas egy Y kabel es a masik szarat egy usb toltobe dugni.

[ Szerkesztve ]

(#3189) qqzs


qqzs
őstag

Ami winyot a boxra dugok azt meg lehet osztani hogy aneten mas is lassa? Vagy inkabb a router usb-re dugjam?

Eladó: GTS450

(#3190) Kroni1 válasza oszy (#3181) üzenetére


Kroni1
veterán

Az AC58U jó kis router, meg tudja osztani a rákötött HDD tartalmát, sőt még torrent kliens is van benne gyárilag, meg sok más egyéb. Érdemes szerintem erre rákötni a hdd-t, így tudsz eleve erre letölteni, vagy könnyen másolni és nem kell mindig kihúzni és átdugni a Mi Box-ba... El kell kezdeni, ha már ilyen jó routered van érdemes kihasználni!

qqzs: A fenti neked is szól, ha jóféle routered van akkor mindenképp arra érdemes rádugni a HDD-t.

[ Szerkesztve ]

(#3191) azbest válasza qqzs (#3189) üzenetére


azbest
félisten

Valószínűleg jobb lenne a routeren. Már csak azért is, mert wifin át egyik eszközről a másikra duplán terhelheti a hálózatot. Persze lehet, hogy nem olyan nagy a fájl elérésének sebessége, hogy ez számítson. Meg persze talán az írás jogok és hasonlók is jobban kezelhetők a routeren.

(#3192) oszy válasza Kroni1 (#3190) üzenetére


oszy
veterán

Lehet akkor kérdezősködöm a router topikjában. Jó lenne kihasználni. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#3193) Somger


Somger
újonc

Sziasztok! Megjött az S. HBO Go eddig gond nélkül fut. Chrome-ot sikerült rá rakni, torrentet jól kezeli. Szóval, amire szeretném használni, arra tökéletes lesz. Pár kényelmi kérdésem lenne még: pendrivera töltenék le és onnan menne a seed is. Be lehet valahol állítani, hogy én szabályozzam, mikor kapjon áramot? Nem szeretném, ha túlmelegedne.
Vlc-t használok, és szeretném a kezdőlapra kirakni, mint a gyári Netflix appot. Ez megoldható?

Köszi: Gergő

(#3194) #53667584 válasza Somger (#3193) üzenetére


#53667584
törölt tag

Mármint mi mikor kapjon áramot? A box?

(#3195) Degeczi


Degeczi
nagyúr

Most indítottam el próbából a HBO Go ingyenes próbahónapját, alapvetően működik is - de csak sztereóban... :(

Ez most a MiBox (vagy kezdetleges Android TV app) nyűgje - vagy netán tényleg 2.0 hanggal streamelik a filmeket 2019-ben?

(#3196) Degeczi válasza Degeczi (#3195) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Upsz, a topikjában írtak szerint tényleg csak 2.0 hangot adnak :O - hát így nem leszünk barátok, nem fogok előfizetni rá.

(#3197) ricogsm válasza Kroni1 (#3190) üzenetére


ricogsm
őstag

AC750 router az is tudja a torrent klienst?
vagy film megosztást?
[link]

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#3198) Kroni1 válasza ricogsm (#3197) üzenetére


Kroni1
veterán

Azt nem ismerem, esetleg a milyen routert vegyek, vagy a TP-Link saját topikjában kérdezősködj. ASUS-ok általában tudni szokták..

(#3199) ricogsm válasza mano42 (#3188) üzenetére


ricogsm
őstag

Egreaton igy volt nekem is évekig.

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#3200) ricogsm válasza Kroni1 (#3198) üzenetére


ricogsm
őstag

:R

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.