Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) Tewe013 válasza greatz (#1183) üzenetére


Tewe013
őstag

Nálam is előfordult ez a hiba és a probléma az volt, h az USB kábel nem volt rendesen beledugva az adapterbe, mint ahogy a te képeden is latszik, dugd bele rendesen és minden jó lesz.

(#1202) Tewe013 válasza sxxorp (#1200) üzenetére


Tewe013
őstag

Pontosan így van központi szervíz van és BL nyitásnál ugrik a gari, kivéve, ha visszarakod az eredeti szoftvert és visszazárod akkor nem foglalkoznak vele, h nyitva volt.

(#1203) sxxorp válasza Tewe013 (#1201) üzenetére


sxxorp
őstag

Ez komoly? Ha ez igaz, nagyon köszönöm! Amikor csak nem sietős lassú, gyenge töltővel (még Sony Ericsson :D) töltöm minden telefonom.Akármit magyaráznak az élettartamnak biztos nem tesz jót a gyorsabb. Viszont jó lenne a modernebb gyárit használni, ha lehet így 'szabályozni' a sebességet!
Gari: az, hogyha visszazárom a BL-t, akkor marad a gari, az 100%?? Honnan van az info? Mert úgy OK lenne

[ Szerkesztve ]

(#1204) greatz válasza vince (#1191) üzenetére


greatz
csendes tag

A 4G és a VoLTE is vidáman hasít mindkét SIM-en. (Vodafone és DIGI SIM)

(#1205) mdraco válasza greatz (#1204) üzenetére


mdraco
őstag

Nálam működik a VoWiFi is. [link]

[ Szerkesztve ]

(#1206) Tewe013 válasza sxxorp (#1203) üzenetére


Tewe013
őstag

[link] innen van az infó, kelzsoca az eustocknál dolgozik.

Igen, teljesen komoly saját bőrömön tapasztaltam. :D

[ Szerkesztve ]

(#1207) Atomgeszi válasza greatz (#1204) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Vodafone előfizetés vagy feltöltőkártyás?

(#1208) Atomgeszi válasza Atomgeszi (#1207) üzenetére


Atomgeszi
veterán

(közben megvan az infó: [link]) :(

(#1209) Styleair válasza grafnet (#1189) üzenetére


Styleair
aktív tag

Én még mindig nem értem.
Ők a hivatalos képviselet (állítólag), s nem csak nincs 6/128-asuk, hanem nem is volt még.
A nem hivatalos kereskedők meg árulják. Szóval a többiek jobban szerveztek!?

Xiaomi 14 / ex Xiaomi Mi 9 SE

(#1210) Atomgeszi válasza Styleair (#1209) üzenetére


Atomgeszi
veterán

A hivatalos distributornak megvan kötve a keze, nem vásárolhat fel albániának, üzbegisztánnak szánt készülékeket és árusíthatja tovább, mint hivatalos Mo-nak szánt termékek. Főként hivatalos lengyel Xiaomi garanciával. Hisz úgymond akkor kéz alól vette volna.

Ezek a kis cégek kapcsolatban állnak külföldi olyan (web)shopokkal, akik már azelőtt eladták ide-oda(nem csak Mo-ra, hanem szerte a világon) a hatalmas előrendelésüket, hogy ők valójában kézhez kapták volna.

(#1211) espista válasza greatz (#1204) üzenetére


espista
senior tag

A Vodafone-os kártyára hogyan sikerült bekapcsolnod a VoLTE-t?

Romani ite domum!

(#1212) greatz válasza mdraco (#1205) üzenetére


greatz
csendes tag

És hol látod, hogy Vo-WiFi-n telefonálsz? (VoLTE esetén HD hívás jel látszik)

(#1213) PR0JECTNR56 válasza greatz (#1212) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Sziasztok!

Honnan érdemes most beszerezni a készüléket jó áron, megbízható helyről? Hazai és külföldi forrás is jöhet, mindkét háttértárral (64 / 128GB) szerelt verzió érdekelne.

Előre is köszi a választ. :R

(#1214) greatz válasza espista (#1211) üzenetére


greatz
csendes tag

1270-en kérheted. Ha tuti biztosan tudod, hogy VoLTE képes a telefonod, akkor jó eséllyel bekapcsolják.

(#1215) grafnet válasza PR0JECTNR56 (#1213) üzenetére


grafnet
veterán

Érdemes várni egy pár napot amíg a xiaomi.hu-ra beérkezik.
Kintről nem érdemes, majd' drágább mint itthon.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1216) mdraco válasza greatz (#1212) üzenetére


mdraco
őstag

EU rom és Orange hálózat.

[ Szerkesztve ]

(#1217) seadrone válasza PR0JECTNR56 (#1213) üzenetére


seadrone
őstag

kicsit olvass vissza, ezen filózunk páran

én megvárom a lurdysat, pár nap elvileg (xiaomi.hu)
a xiaomishop.hu az más, nem uaz a kettő! hanem aro :D

(#1218) greatz válasza mdraco (#1216) üzenetére


greatz
csendes tag

[kérdés törölve, ott a válasz a kép felett, köszi!]

[ Szerkesztve ]

(#1219) mdraco válasza greatz (#1218) üzenetére


mdraco
őstag

EU rom, orange román hálózat. Kaptam sms-be hogy aktiválva VoWifi és VoLTE. De VoWifit csak ezzel sikerült beállítani: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1220) espista válasza greatz (#1214) üzenetére


espista
senior tag

Elvileg a 9 SE tudja.

Romani ite domum!

(#1221) espista válasza greatz (#1214) üzenetére


espista
senior tag

Nem kapcsolják be csak Samsung S8-ra és S8+-ra... :(((

Romani ite domum!

(#1222) greatz válasza mdraco (#1219) üzenetére


greatz
csendes tag


*#*#4636#*#*

Telón be van kapcsolva, lehet, hogy a WiFI router-t kell frissítenem...

(#1223) sxxorp válasza espista (#1221) üzenetére


sxxorp
őstag

VoLTE: Felbuzdulva a VoLTE, VoWifi bejegyzésen beírtam a 2 kódot, beállítások megjelentek, de egyik sem működött. Felhívtam a Telenort, azzal jött, hogy csak tőlük vásárolt telefonra küldenek egy szoftverfrissítést, ami ezt engedélyezi. Ez a kifogás új volt, egy pillanatra megállított, aztán, mondtam, hogy flottás vagyok, ők is mondták, hogy vegyek nyugodtan máshonnan telefont, nem ér hátrány. Viszont ez hátrányos diszkrimináció! Kérdezi,: hátha támogatott típus... Mondom, hazudhatnám, hogy Galaxy S8, de én nem akarom, kapcsolják be enélkül, kérem a vezetőjét. Erre azt mondja, hogy az S8 nem támogatott (huh, azóta [link]), a vezetővel ő beszélhet, tartsam.
... ... ....
Rendben egyedi engedéllyel most beállítja. Kaptam egy SMS-t, hogy halleluja VoLTE, 72 órán belül aktív lesz (ő azt mondta máris). Kikényszerítettem időlegesen, hogy csak 4G-n (LTE only) menjen a teló (a beállítások / Telefonról részben kell a Tárhelyet tapicskolni, majd a SIM kártyánál lehet jóval több opciót kapni erre az alap beálllítások menüpontjához képest), de egyelőre nem megy.
VoWIFI: arról nem is nagyon hallott, nem tudja engedélyezni, de ha engedélyezem, repülőbe teszem a teszthez wifi-vel, akkor is vezetéknélküli hálózatért sír, pedig ott van...
Ami lehet, hogy segítene: az a szoftverfrissítés egy APN-beállítás lehet, azt kellene megtudni esetleg, vagy tényleg kell némi átfutás.

greatz: nekem ezek a kapcsolók értelemszerűen az első kivételével OFF-on vannak...

[ Szerkesztve ]

(#1224) balu1977


balu1977
senior tag

Ezeket muszály itt kitárgyalni? Semmi köze a telefonhoz. Mellesleg értelme sincs nagyon, csak egy ficsör.

(#1225) grafnet válasza balu1977 (#1224) üzenetére


grafnet
veterán

Szerinted a készülék beállítások miért nem ide tartoznak?
Max az OFF gombot lehetne számonkérned.. Sztem.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1226) sxxorp válasza balu1977 (#1224) üzenetére


sxxorp
őstag

Semmi köze a telefonhoz?! Ez komoly? Az Mi 9 SE hívásminőségét javító lépések? :DDD A Telenor hozzáállása a típushoz, stb.? Csak mert téged nem érdekel? Én szívesen kipróbálnám milyen a wifi-alapú hívás, lehet, hogy nagyságrenddel javítható az Mi 9 SE üzemideje.

Grafnet: Hm, lehet, de ő az OFF-ot sem kérheti számon, mert akkor a panasza is bőven OFF.

Gari: a kelzsocás gari-info is korábbi, arra vetették fel, hogy ha tényleg szigorításról van szó, akkor a szerverén történő nyitásról, ha akarja simán van info-ja a gyártónak. Körbeértünk, az első nyitott, visszazárt BL-ű, garanciára szoruló Mi 9 SE-ig egyelőre nem tudunk biztosabbat :)

[ Szerkesztve ]

(#1227) Probert75 válasza sxxorp (#1223) üzenetére


Probert75
addikt

"Felhívtam a Telenort, azzal jött, hogy csak tőlük vásárolt telefonra küldenek egy szoftverfrissítést, ami ezt engedélyezi"
Ez hülyeség, már bocs. Nem ilyen készülékem van, Telenoros vagyok, de nem a Telenornál vásároltam telefont. Kéz alól vettem a Samsung Galaxy S8-amat. Ráadásul T mobile-os, de független. Bementem a Telenorhoz akadékoskodás nélkül bekapcsolták a VoLTE-t. 72 órán belül aktiválták is. A SIM-em is régi volt, így nem jelent meg a VoLTE-t jelző ikon a rolón a bekapcsolás után. Bementem megint, ingyen kicserélték a SIM-et is. Javaslom a személyes beszédet a szolgáltatóval.

[ Szerkesztve ]

(#1228) Styleair válasza Atomgeszi (#1210) üzenetére


Styleair
aktív tag

Köszi a választ neked is. Értem.
Folyamatosan bővül az információm, de állítom, hogy előrelátás és szervezésben lemaradtak a "kicsiktől", és a külföldi webshoppoktól, akik időben leadták a nagy mennyiségű előrendelésüket.

Vicces, hogy ebay-es telefontokból kettő, plusz hydrogel fólia ma megjött ázsiából. Németországból előlapi, hátlapi, kamera fólia meg 2-3 nap alatt megjött már két hete. Így még nem csináltam, hogy ezek előbb megvannak, mint a telefon. 😁😀

Xiaomi 14 / ex Xiaomi Mi 9 SE

(#1229) sxxorp válasza Probert75 (#1227) üzenetére


sxxorp
őstag

Pont ezért írtam le a tapasztalatom, mivel jött az ügyintéző, finoman szólva nem értettem egyet, és végül meghajolt. De sokan ettől elriadnának, szemétségnek tartom.
A másik, hogy nem igazán vagy releváns, pont az S8 támogatott típus, az első szolgáltatós akadékoskodás után arra a vezető nélkül is megcsinálta volna. Utána kellett még egy plusz lökés neki (hiszen az enyém 1) se nem szolgáltatói, 2) se nem támogatott típus -> mégis).
Kíváncsi vagyok, a 72 órát akkor kivárom. Honnan tudtad, mikor van bekapcsolva, és a SIM a gáz?

[ Szerkesztve ]

(#1230) espista válasza balu1977 (#1224) üzenetére


espista
senior tag

Elnézést! Fóliát milyet vegyek rá? :U

Romani ite domum!

(#1231) greatz válasza PR0JECTNR56 (#1213) üzenetére


greatz
csendes tag

xiaomi.hu -nál kifogyott a 6/64-es verzió "fiúból" (fekete és kék szín), van még lilának mondott rózsaszín. Hétfőn azt mondták, hogy náluk utánrendelés nem lesz; 6/128-s meg majd 2-3 hét múlva... Szóval király az a 2 év gari, de ha nincs mire adni, akkor... Így aznap megrendeltem https://smartshop.hu -n és délután el is hoztam a kütyüt. Ez Global ROM-os, bármit is jelentsen.

[ Szerkesztve ]

(#1232) seadrone válasza greatz (#1231) üzenetére


seadrone
őstag

a global rom az nem az hogy tuggya a b20at?

baszki most nézem ezen nincsen kisjack?????

(#1233) Probert75 válasza sxxorp (#1229) üzenetére


Probert75
addikt

A telefonomon be volt kapcsolva, de az értesítési sávon nem jelent meg az ikon még 72 óra elteltével sem, pedig a Beállításokban be volt húzva a VoLTE csúszka. A bekapcsoltatás után megint mennem kellett 1-2 hétre rá, mert lejárt hűségidőm. Amikor hosszabítottam a hűségidőm, akkor meg cseréltettem a SIM-et. Már az üzletben ott az új SIM behelyezésekor megjelent az értesítési sávon a VoLTE.

(#1234) Atomgeszi válasza Styleair (#1228) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nem hiszem, hogy az időbenen van a hangsúly, hanem inkább a mennyiségen.
Lehet, hogy itt kértek 15.000 telefont, más albán sejk meg kért 340.000 telefont. Akkor nyilván azt fogják előbb kiszolgálni. És előttünk vannak még sokkal nagyobb piacok is, ahol ismertebbek is ezek a típusok(Németország,Csehország, sokkal nagyobb megrendelésszámmal). Mai napig úgy néznek rám sokan, hogy mi az isten az a Xiaomi, mint valami ufóra.

Nem tudom milyen szerződésük van, de ez instant kibaszás a normális viszonteladóval, hogy háttérbe szorul, miközben a Xiaomi is a szürkeimportot akarja visszaszorítani. Ami így még inkább esélytelen, hogy a nagyobb pénzmaggal rendelkezők felvásárolják előre a készletet. Ha igazságot akarnának, akkor meghatároznának x darabot mindenkinek, aki rendel, és ezen felül szállítanak a megadott értéken felül kértet is, vagy növelik a gyártói kapacitást. Így a hivatalos viszonteladónak sem áll benne 2-3 hónapja a pénze, miközben a potenciális vásárlóréteg felszívja a szürkeimportot és telítődik a piac, aztán mire a normális helyen is kapható lesz, már kijön az új telefon, és már nem is kell. Vagy pedig akciózhatja halálba, hogy ne maradjon rajta a készülék. Jó nagy faszkorbács járna ezért. Kinőtte magát a Xiaomi, nem bírja a gyártási kapacitás, de a normális viszonteladókat is kárpótolni kellene valamivel, hisz itt ők járnak a legszarabbul. Aztán csodálkoznak majd, hogyha Lurdy vagy eustock azt mondja, hogy köszönjük szépen, nem kell többet tőletek semmi, szürkézünk mi is. Akkor megint ott vagyunk, hogy nő a szürkeimport, viszont egyrészt a Xiaomi is jól jár, mert ezekre nem kell eredeti alkatrészt számolniuk, mert ami már másodkéz alatt megy el, azt nem fogja a lengyel hivatalos szerviz garanciázni. A Xiaomi ugyanúgy pénzénél van, hisz a nagyok úgyis felszívják a készletet. Rövidtávon jól jár, de a név és a partnerek bizalmát jelentősen csökkenti. Most, hogy meg itt van a Huawei balhé, pont nem kéne nekik is negatív reklám.

(#1235) sxxorp válasza Probert75 (#1233) üzenetére


sxxorp
őstag

Ó, hűséghosszabbításnál meglepően készségesek :DDD !
Köszi, akkor figyelem.

(#1236) Atomgeszi válasza seadrone (#1232) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Global ROM nem egyenlő azzal,hogy tudja a készülék a B20-at. Ez nem egy kapcsoló, amit ki vagy bekapcsolnak.
Magának a készüléknek kell tudnia.
Ha jól emlékszem Mi8SE-re is van global rom, mégse tudja a B20-at.

Nincs jack. Van hozzá átalakító .

(#1237) seadrone válasza Atomgeszi (#1236) üzenetére


seadrone
őstag

ja ez logikus, tényleg

(#1238) Probert75 válasza sxxorp (#1235) üzenetére


Probert75
addikt

Előtte, bekapcsoltatáskor is azok voltak! Mondta, ha nem jelenik meg, akkor SIM cserére jöjjek vissza. Az viszont érdekes, hogy miért nem azonnal ajánlotta fel a SIM cserét.

(#1239) vince válasza greatz (#1204) üzenetére


vince
őstag

Köszi! :C

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#1240) grafnet válasza seadrone (#1237) üzenetére


grafnet
veterán

A B20: 800 MHz-es LTE frekvencia.
Vagy tudja a rádiós egység vagy nem!

Global ROM: gyári ROM, ami nem csak angol vagy kínai nyelven tud, mint a kínai ROM, hanem már tud pl.: magyarul is.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1241) konczy3 válasza Atomgeszi (#1234) üzenetére


konczy3
senior tag

Azért ezen én is kihültem, bárki megnézi, hú de jól néz ki, mikor mondom a márkát, meg miért ilyen szart vettem?
Oneplusnál megértettem, kevés helyen van, na de Xiaomi? :D

Never Settle

(#1242) Zsozsi1989


Zsozsi1989
csendes újonc

Olvasva a xiamo.hu-s beszerzési dolgokat nem igen örülök...
Szerintetek az alábbi weboldal garanciális oldarol milyen lehet? Azt írták oda hogy 24 hónap EU Xiaomi gyártói garancia van, ez mit jelenthet?
[link]
Valamint a Xiaomira nincs feltüntetve a garanciális javítási hely...
Mennyi probléma szokott lenni a telefonokkal?

[ Szerkesztve ]

(#1243) grafnet válasza Zsozsi1989 (#1242) üzenetére


grafnet
veterán

A Note 3/4 kapcsán volt komolyabb kijelző sárgulás.
Az Oled beégést nem tudom.
Más nagyon ritka.

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1244) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Kiváncsi leszek hogy mennyit rendelnek majd a Xiaomi.hu-nál, mennyi lesz készleten. Mert aztán mire rendelnénk,addigra meg majd elfogy..

[ Szerkesztve ]

(#1245) seadrone válasza zeus_2k14 (#1244) üzenetére


seadrone
őstag

az első 128/6os az enyém stipistopi!

(#1246) Styleair válasza Atomgeszi (#1234) üzenetére


Styleair
aktív tag

Értem, és egyetértek veled.

Xiaomi 14 / ex Xiaomi Mi 9 SE

(#1247) zeus_2k14 válasza seadrone (#1245) üzenetére


zeus_2k14
senior tag

Nekem egál , csak arra lennék kiváncsi , ilyenkor mennyit rendelnek. 100 db ? 50 db? 30 db?

(#1248) seadrone válasza zeus_2k14 (#1247) üzenetére


seadrone
őstag

667-et szerintem, de lehet tévedek

bisztoss van nekik valami fogalmuk már, bááár a legyártott mennyiség is véges, és nem csak hungaryba kell a cucc, szóval lila gőzöm sincs menniy ez a szám

(#1249) greatz válasza grafnet (#1240) üzenetére


greatz
csendes tag

Az okozza a zavart, hogy a régiónkban több hivatalos ROM verzió is lehet:
- Global Stable ROM: V10.2.2.0.PFBMIXM - nekem ez van
- EU Stable ROM: V10.2.5.0.PFBEUXM - ilyen kinek van a telóján? xiaomi.hu ilyet árul? a verzióban előrébb van, miben tudhat többet/kevesebbet?

(És igen, emellett létezik a verzióban mindig előbb járó China Stable ROM-ra épülő, de lecsupaszított és nem hivatalos verzió a xiaomi.eu-ról, de ez most nem játszik.)

(#1250) Bukoba válasza greatz (#1249) üzenetére


Bukoba
tag

Nekem a xiaomi.hu-ról van a telóm és a EU Stable ROM: V10.2.5.0.PFBEUXM rom van rajta, hogy mi az eltérés, azt nem tudom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.