Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) Zolik válasza paleinho (#1950) üzenetére


Zolik
senior tag

Ugrik-e ezzel a gari? Ez így leírva elég egyszerűnek tűnik, de írták azt is, hogy ez csak addig jó míg nem indítod újra a telót..

"there's a catch, the bootloader and system still dont match, so you need to do this on every restart. it's temporary..."

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#1952) vikla007 válasza paleinho (#1950) üzenetére


vikla007
aktív tag

:C

(#1953) paleinho válasza Zolik (#1951) üzenetére


paleinho
senior tag

gari nem ugrik, de amig nem adnak ki egy javított OTA addig minden újraindítás után meg kell csinálni

(#1954) B.Ross válasza konczy3 (#1949) üzenetére


B.Ross
kezdő

Köszi a válaszokat. Akkor még nagyobb a katyvasz. ugyanis azt írták a MI Communitiben, hogy a PFBEUXM-et tönkre vág(hat)ja, míg a MIXM-eseknek hajrá. Most aztán, hogy döntsem el, hogy ráengedjem-e vagy ne?

(#1955) Free Rgc válasza B.Ross (#1954) üzenetére


Free Rgc
tag

Ha eddig nem csináltam volna meg, akkor most nem tenném fel ezt a frissítést! Szerencsém volt, nem is tudtam erről a hibáról, ezért ráengedtem és minden oké lett. Szinte alig észrevehető a javulás, ennyit nem ér ez a frissítés, az értesítési hibák maradtak pedig ez lett volna a lényeg!! Természetesen mindenki maga dönt!

(#1956) Coolmat válasza paleinho (#1950) üzenetére


Coolmat
őstag

Ez valóban működik, köszi a megosztást :) Sajnos tényleg csak ideiglenes a fix, SIM visszatétele után is el kellett még egyszer ezt játszani, remélem hamarosan jön olyan OTA, ami felrakható biztonságosan.Most már full 10.3.1 ROM-ot ajánlja fel a frissítés 2GB méretben, inkább nem kísérletezek vele...

(#1957) konczy3 válasza Free Rgc (#1955) üzenetére


konczy3
senior tag

Most már én se tenném fel :)

Never Settle

(#1958) paleinho válasza Coolmat (#1956) üzenetére


paleinho
senior tag

igen most nekem is a 2gigás csomag jönne, de mivel egy napig csak papírnehezéknek volt használva a teló, egy darabig kivárok, nem leszek béta teszter 😅

(#1959) balu1977


balu1977
senior tag

Ha már megy nyissatok bootloadert szerintem....

(#1960) konczy3 válasza balu1977 (#1959) üzenetére


konczy3
senior tag

Azért azt tényleg jó lenne tudni ki okozhatta ezt, mert ez számomra felfoghatatlan hogy ROM-tól függetlenül az egyiknek semmi baja, a másik meg tégla, és volt benne minden, gearbestes, lurdys, eustockos... :F
Esetleg tárhely? Vagy is volt vegyesen?

[ Szerkesztve ]

Never Settle

(#1961) TBc001 válasza paleinho (#1950) üzenetére


TBc001
csendes tag

Működik is! :C

(#1962) manokaki válasza konczy3 (#1960) üzenetére


manokaki
őstag

Nekem Alza , és simán lement s frissités tegnap. Egy picit féltem , ezek után , amit itt és a facen olvastam , de belevágtam..

(#1963) Noukoum válasza manokaki (#1962) üzenetére


Noukoum
veterán

Bátor vagy..:) én frissítés után olvastam a problémát, azok után tuti nem frissítettem volna de szerencsére nincs baja (szintén alza)

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#1964) hroberto válasza Noukoum (#1963) üzenetére


hroberto
veterán

Mondjuk én azon csodálkozom, hogy nem vonták vissza a frissítést... :U

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1965) #01758976


#01758976
törölt tag

Csatlakozom balu1977 hozzászólásához, hogy mindenki nyisson. Tudom, szar ügy, de ami most törtènt rosszabb. Szívás, ha erre kènyszerülünk, viszont ez van. Ez a stabil megoldás nem a saomiè (ez mehet a gyári garancia hívőknek is). Nyitni kell, csak hogyan? Útján járni, mèg itt a fórumon is sok idő,annyi ide nincs. Ezèrt, jó lenne egy összefoglaló ès egy topikgazda. Az összefoglaló lehet minimum is, adatok, nyitási folyamat, esetleg romok linkjei. Topik gazdának pedig szerintem kèrjük fel balu1977-et.

(#1966) Sz4bolcs


Sz4bolcs
senior tag

Aod nektek is eltűnik a kijelzőről x idő után? Szerintem bugzik az új patch óta.

(#1967) #01758976 válasza Sz4bolcs (#1966) üzenetére


#01758976
törölt tag

Egy idő után kikapcsol, ha nem èrzèkal semmit. Eddig is így volt, max. nem tűnt fel.

(#1968) ReFleXx válasza konczy3 (#1957) üzenetére


ReFleXx
addikt

korabbi xiaomi telok alapjan nekem ugy remlik, hogy ha ki is jon egy frissebb OTA, azt addig nem tudod felrakni amig vegig nem mesz egyesevel a koztes OTA-kon. szal nem lehet megúszni, de javitsatok ki ha tevedek.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#1969) balu1977 válasza #01758976 (#1965) üzenetére


balu1977
senior tag

[link]
Letöltöd,telepíted, belépsz a mi azonosítóddal és unlockolod. Megkérdi többször ,hogy akarod e és figyelmeztet,hogy töröl mindent. A folyamat végén vagy nyitja vagy kiírja ,hogy mennyi óra múlva nyithatod.

(#1970) #01758976 válasza balu1977 (#1969) üzenetére


#01758976
törölt tag

Köszi. Ezeken èn túl vagyok. Próbáltam az EU devet meg a miuihut is. Csak a franc akar ezzel foglalkozni. Jó lenne nekem a globál stabil is, ha jó lenne, csak az a legnagyobb veszèly, ha nem nyitsz. Forever sáomi :R

(#1971) bunnyhu


bunnyhu
senior tag

Hi, szemezek a jószággal mi9 vagy mi9se - méret és a -40.000 miatt utóbbira hajlok. NEkem a proci nem számít, nem játszom viszont a fotózás fontos lenne. Azt tudom, hogy a főkamera ua mint a mi9, a másik kettőnél kisebb a felbontás és rosszabb a fényérték. De pl. pontos látószöget nem találtam, tudja valaki fok vagy mm-ben a két kiegészítő kamera paramétereit? Azt is láttam, hogy a stabilizálás gyengébb de mondjuk nem akarok videózni igazán. Mindent egybevéve mi az objektív vélemény a kamerákról?
Olyan ember véleményére lennék kíváncsi, aki kicsit konyít is a fotózáshoz :)
Főleg kritikus körülmények között, kevés fénynél, éjszaka, zárt térben stb. Szikrázó napsütésben kb. bármi elfogadható képet lő, az nem szempont.
Szelfikamera se érdekel ahogy a különböző cicásfaxom effektek sem, de utazásra nem vinném már a rendes fényképezőt, ezért keresek olyan telót ami értékelhető emlékképeket csinál pl. ha múzeumban fotózok vaku nélkül.

Asztalon van még a P30 is, hasonló az ára mint a mi9, mérete is - de egyelőre pont a fiziaki méretek miatt szeretném az SE-t választani :)

[ Szerkesztve ]

https://divecenter.hu

(#1972) sxxorp válasza #01758976 (#1965) üzenetére


sxxorp
őstag

Semmi bajom sincs ahogy itt sokaknak, csak ezért biztos, hogy nem fogok nyitni, főleg gyári garanciával. Balu több negatív hozzászólásával nem igazán tudok azonosulni, nem tűnik a legjobb topikgazda alapanyagnak.
Folytatódik a minden napra új gcam akció...

(#1973) bunnyhu válasza sxxorp (#1972) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Unlockolás tudtommal nem jár garancia vesztéssel.

https://divecenter.hu

(#1974) Sz4bolcs válasza bunnyhu (#1971) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Én nem értek a fotózáshoz, de sztem kritikus körülmények közt, kevés fénynél, éjszaka, zárt térben szar fotókat lő.:D

(#1975) B.Ross válasza bunnyhu (#1971) üzenetére


B.Ross
kezdő

Próbálok néhány fotót linkelni. Van benne éjszakai mód, 48 Mp-s (a végtelenségig lehet nagyítani) normál és van egy, ami egy anomáliát mutat be (az okára nem jöttem rá) [link]

(#1976) sxxorp válasza bunnyhu (#1973) üzenetére


sxxorp
őstag

Több helyről jött, hogy igen, más azt mondta, hogy nem. Én nem leszek tesztnyúl ezt kideríteni, varrom az első konkrét esetet, aki nyitott és garanciáztat.

(#1977) konczy3 válasza bunnyhu (#1971) üzenetére


konczy3
senior tag

Úgy emlékszem a Mi 9-ben van optikai képstabilizátor, és az sokat számít, én nagyon hiányolom.

Never Settle

(#1978) balu1977 válasza bunnyhu (#1973) üzenetére


balu1977
senior tag

De igen ha úgy viszed garanciáztatni.

(#1979) balu1977 válasza konczy3 (#1977) üzenetére


balu1977
senior tag

Ha fhd 1080P felbontással veszel fel akkor elég jól működik a szoftveres ebben is. Ha 4kban akkor nem.

(#1980) konczy3 válasza balu1977 (#1979) üzenetére


konczy3
senior tag

Inkább fényképnél, elég rossz a kezem az idegek miatt, és jól jönne néha, de ugye ez egyéni gond :DDD

Never Settle

(#1981) Free Rgc válasza bunnyhu (#1971) üzenetére


Free Rgc
tag

Abszolút korrekt a kamera, ha értesz hozzá jó dolgokat lehet kihozni! Egyes esetekben vannak problémák, pld egészen gyenge fényviszonyok között; éjszakai módban, vagy nagyon éles sötét és fényes részeknél, de hála a jó égnek ilyen esetekre teljesen jól működik egy letöltött gcam, a többi esetben a gyári jobb szerintem. P20as volt egy fél évig, nappali és normál fényviszonyok között a MI 9 SE a jobb, éjszakai módban viszont szerintem veri a P20, főleg a P30! Egyébként hozza a normál elvárást! Helyén kell kezelni, nagyon fontos emléknek kell egy fényképező. Még pár év kell aztán szerintem már normál halandó embernek elég lesz a mobil is.... :D mondjuk már nekem ez is elég! :)

(#1982) Zorro(hun) válasza Sz4bolcs (#1966) üzenetére


Zorro(hun)
tag

Eddig is eltűnt egy idő után, de legalább egy érintés vagy mozdítás elég volt és visszajött. Most nálam a legtöbb esetben fel kell hozzá oldani a kijelzőt és újra lezárni, hogy újra látható legyen.Lehet, hogy beállítás kérdése is, de visszalépésnek tűnik az eddigiekhez képest. Az viszont jó, hogy az ujjlenyomat helye eltüntethető.

[ Szerkesztve ]

(#1983) szanozs válasza szanozs (#1854) üzenetére


szanozs
aktív tag

Mégsem az igazi az mi9se-n Android auto-Waze kombináció. Navigálni már navigál képen (alkalmazás korlátozás és újra indítás után) de a hang navigálás nem működik. Tehát a kijelzőn mutatja az útvonalt de a hang utasítást nem ad. Csak a trafipaxot, veszély az úton figyelmeztetéseket olvassa be. Illettve pittyen egyet ha túllépem a sebességet. Erre van valakinek valami segítsége?

(#1984) hudyfiu válasza szanozs (#1983) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Hangok lejátszása a hangszórón neked be van kapcsolva a hangoknál? Ha jól emlékszem nekem azóta jó.

(#1985) seadrone


seadrone
őstag

Sziasztok !

érdekes dolgot produkál a telefon a wifivel
2,4 GHz, egyes csatorna

Ha WiFin vagyok, működik szinte minden, de ha például a Google playről akarok valamit letölteni,rányomok a telepítésre, és nem indul el a töltés, csak homokórázik.
Ha lekapcsolom a wifit, akkor mobilnettel egyből elkezdi tölteni.

Valami nem stimmel, mi lehet az mit gondoltok?

Köszönöm a tippeket

(#1986) Banderasz74 válasza seadrone (#1985) üzenetére


Banderasz74
tag

Szia. Ilyen nekem is fordult már elő. Arra gondoltam hogy a gyerek tölt le valamit és nincs úgy forgalom. Vagyis hogy túl van terhelve! Nem tudom. Nekem is volt ilyen mint neked! De ritka nagyon!

(#1987) szanozs válasza hudyfiu (#1984) üzenetére


szanozs
aktív tag

Nem volt bekapcsolva, de most bekapcsoltam, délután kipróbálom.

(#1988) seadrone válasza Banderasz74 (#1986) üzenetére


seadrone
őstag

nekem mindig, és van sávszél, a másik telóm simán tölti le a cuccot wifiről

(#1989) FalconKnight válasza seadrone (#1988) üzenetére


FalconKnight
aktív tag

Nem tudom mi okozza ezt a jelenséget, korábbi MIUI-s telefonomnál én is jártam így, ezzel még nem...

Falcon

(#1990) balu1977


balu1977
senior tag

Van 3 xiaomi a családban de nem volt még ilyen probléma. Szerintem router beállítás lesz a megoldás. Pl irtad hogy egyes csatornán. Lehet autómatára kéne állítani.

(#1991) CoolBoy323 válasza balu1977 (#1990) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Az a legrosszabb megoldás ha sok a környéken a wifi.

Play adatok törlése megérhet egy próbát

(#1992) balu1977


balu1977
senior tag

Lehet. Nem vagyok egy it zseni,de mivel a mobilon nincs mit állítani mindenképp a routeren kell.

(#1993) Bukoba


Bukoba
tag

Sziasztok! Akkor most a 2 gigás frissítést lehet telepíteni, vagy az is téglásíthatja a telefont?

(#1994) balu1977 válasza Bukoba (#1993) üzenetére


balu1977
senior tag

Neked olyat kínált fel?

(#1995) Bukoba válasza balu1977 (#1994) üzenetére


Bukoba
tag

Korábban igen, de most megnéztem még egyszer, és nem ajánl el frissítést. Lehet, hogy közben a xiaomi visszavonta azt a problémák miatt?

(#1996) B.Ross válasza Bukoba (#1995) üzenetére


B.Ross
kezdő

"I accidentally did the 2GB upgrade to MIUI 10.3.1 while attempting to unlock the bootloader and apparently solved the soft brick "

A c.mi com-on többen a fenti idézethez hasonlóan jártak el és a többségnek rendbe rakta a dolgokat, egy valakinek még az se.

(#1997) #01758976 válasza Bukoba (#1993) üzenetére


#01758976
törölt tag

Rendszerfrissítèsnèl addig nyomkodod a 10-est, míg felold, majd megnèzed milyen lehetőséget kínál a rejtett menü. Amit ott felajánl az ok kell legyen.

[ Szerkesztve ]

(#1998) Bukoba válasza #01758976 (#1997) üzenetére


Bukoba
tag

Köszi, és neked is B.Ross. Még nem frissítettem, és nem is akarok addig, amíg nem lesz megnyugtató megoldás a problémára.

(#1999) B.Ross


B.Ross
kezdő

Egyébként ezzel a frissítéssel kapcsolatban érdemes várni valami hivatalos állásfoglalásra vagy hírre. Ahhoz képest, hogy Braziliától, Franciaországon keresztül Horvátországban és itthon hány embert érintett, igen nagy csönd van. Ahogy olvasom ez már nem az első eset - pl. a kb 1 hónapja történt egyszerű security patch az én készülékemet is megbolondította, egy fórumtársnak meg a mostanival megegyező összeomlást okozott - sőt még samsungok is érintettek voltak hasonló ügyekben. Ez iparági norma? Mert akkor kiképezem magam romokból meg bootokból.. :) . Fél éve még a TV volt a legbonyolultabb eszköz, amivel hajlandó voltam foglalkozni (értsd: On/Off)

(#2000) Bukoba válasza B.Ross (#1999) üzenetére


Bukoba
tag

Pontosan az ilyen esetek miatt kezelem óvatosan a frissítéseket én is, általában várni szoktam egy-két hetet, és ha nem olvasok problémáról, akkor eresztem csak el a frissítést.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.