Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Noukoum válasza hroberto (#344) üzenetére


Noukoum
veterán

És? Nem írta hogy szempont az ár..

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#352) pècsimunkás válasza Nimda (#345) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Nekem az S7- el egyidős OnePlus 3 . Èn sem váltok mèg . Mèg mindig gyors , a kamera is jó , ès van èrtesítő LED , amit mostanában több gyártó is kezd hanyagolni . Ès ha az nincs akkor nem veszek olyan telefont , amiben nincs . A jack hiányát lehet pótolni adapterrel , az èrtesítő LED hiânyát csak kompromisszumok ârán .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#353) hirdeto válasza hirdeto (#302) üzenetére


hirdeto
tag

Ma megjelent egy Ram Jet nevű alkalmazás a telefonon kb a semmiből mert ilyet egész biztos nem telepítenék rá .. ennyit a reklám mentességről ?

(#354) Addel válasza hirdeto (#353) üzenetére


Addel
senior tag

Az a biztonság apphoz tartozik, ha annál a beállításokban a sebesség gyorsításnál a hirdetést kikapcsolod, nem fog a ram jet hirdetést tolni az arcodba.

(#355) hirdeto válasza Addel (#354) üzenetére


hirdeto
tag

Köszönöm, kikapcsoltam a Beállítások a Tisztító és a Sebesség gyorsítása alatt is :R

(#356) hroberto válasza Noukoum (#351) üzenetére


hroberto
veterán

Ha nem számítana az ár valószínűleg nem Xiaomit nézegetne... :U

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#357) mjani1172 válasza grafnet (#309) üzenetére


mjani1172
addikt

Figyelem hogy mi történik a továbbiakban, de így hogyha nem mehet fel az EU rom garvesztés nélkül, már nem vonzó a xiaomi.

(#358) #22743424 válasza hirdeto (#355) üzenetére


#22743424
törölt tag

Van az alkalmazáskezelőben is egy kapcsoló a hírdetéseket illetően.

(#359) grafnet válasza mjani1172 (#357) üzenetére


grafnet
veterán

Ezt mindenki feszülten figyeli most.
Igen, ha a rendszer kidobja a "Volt már nyitva" BL-t, akkor elveszett a filing!
Vagy tényleg kintről rendel az ember és kukázza a készüléket, ha valami történik vele.

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#360) dikan


dikan
tag

Nem vagyok tapasztalt MIUI felhasználó, próbáltam utánajárni hogy is megy a stabil/beta vonal. Tudtok esetleg valami jó linket ahol ez le van írva? Ilyenek érdekeinek:
Mik kerülnek a béta verzióba, mikor lesz a bétából stable, kik kerülnek a béta programba. Hogyan lehet visszajelzést, fejlesztési javaslatot tenni?

Pl. A béta imageben az értesítések fixen visszakerülnek a fejlécbe, a lock screenen meg csak akkor jelenik meg a tartalom, ha face unlockal feloldotta. Ezek jó fejlesztések.

[ Szerkesztve ]

Mate20, S10, 🍏XR, mi9SE, 1+7

(#361) DJGABI válasza dikan (#360) üzenetére


DJGABI
addikt

[link] ez egy egész jó leírás

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#362) dikan válasza DJGABI (#361) üzenetére


dikan
tag

Nagyon köszi

Mate20, S10, 🍏XR, mi9SE, 1+7

(#363) matyiGo


matyiGo
aktív tag

miért van az hogy ezek a tesztek nem beszélnek a kockázatokról. Hogy a Xiaomi hogy bánik az adatainkal?
elolvasta bárki a privacy-t? mert elég durva:
https://www.mi.com/us/about/new-privacy/

Tökre megvenném ezt a telefont de nem merem. nem mernék bejelentkezni vele a bankomba konkrétan. Az hogy ennyire olcsó legyen egy ilyen jó telefon egyszerűen döbbenet. Iszonyat kívánatosak így alapvetően a MI cuccai de itt lenne az idő kicsit jobban odafigyelni arra hogy mivel telepítjük tele a mindennapjainkat. konkrétan nemzetbiztonsági okokból nem engedném itthon ezt a telefont.
még egy mondatot idemásolok a hivatalos oldalról:
"Financial information: information related to completing purchases. For example, bank account number, account holder name, credit card number etc."

[ Szerkesztve ]

(#364) Golyo69 válasza matyiGo (#363) üzenetére


Golyo69
senior tag

Több éve xiaomit használok.
Internet bank, online fizetés, sok minden a neten és semmi nem törtent még sosem.
Nem is ismerek olyat akivel törtent volna. Nagyon sok xiaomi van ismerősok között.
Ez egy nagyon jó telefon lett. Én elégedetten hasznalom. Mint eddig minden xiaomi telefonomat.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#365) vegyszer válasza grafnet (#359) üzenetére


vegyszer
addikt

De pont ezt nézem én is, hogy a kínai bejáratot boltjaim közül legjobb esetben is egy szűk tizessel olcsóbb kintről. És jön egy (két) hónapig, a garancia nyűgös.

Ha belegondolsz, hogy itthon 27% ÁFA után +10% a hazai bolt ár hátránya, akkor erősen el kell kezdeni gondolkozni azon, hogy a kinti nettó ár bizony magas...
Valószínűleg offline boltban Kína szívében jóval olcsóbb, de onnan meg nem tudod személyes jelenlét nélkül elhozni (és abba megint nincs B20)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#366) DJGABI válasza matyiGo (#363) üzenetére


DJGABI
addikt

google vagy almás fiókod van? akkor nyugodt lehetsz már ígyis mindent tudnak rólad

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#367) Graphics válasza matyiGo (#363) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

ööö. Van bármilyen accountod nagyobb tesónál?

Mert akkor további kérdés nincs is az ügyben.

Esetleg Samsung, Huawei, MS fiókjai közül használsz valamelyiket is? :) Olvasd el azoknak a leírásait, ha egyáltalán leírják, hogy milyen adatodat és hova... :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#368) Noukoum válasza matyiGo (#363) üzenetére


Noukoum
veterán

Oké, biztos megnyugszik a lelked ha ezt az összes gyártó mobiljához beírják.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#369) grafnet válasza vegyszer (#365) üzenetére


grafnet
veterán

Pont a Mi 9 SE kapcsán nézem az árakat! Megdöbbentően minimális a különbség!
Eddig volt 20-30-40 %, ár függően. Eldönthette az ember mit választ.
Most ez nincs: gyakorlatilag nem éri meg kintről rendelni.
Viszont az új garancia jótállás nem csábító, hanem riasztó...
Még azért várok egy illetékes választ a BL nyitás kapcsán.
Aztán meglátom veszek e...

(#363) matyiGo: ha, még karperecet is használsz a készülék mellé: már a nemedet és a súlyodat, a pulzusodat és azt is tudni fogják, milyen sűrűn fürdesz. ;]
Legyenek vele boldogok!

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#370) PowerBuldog válasza grafnet (#369) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Ezért nem fürdök. :DDD

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#371) Graphics válasza PowerBuldog (#370) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

nefürgyéé'le

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#372) l!nk87 válasza grafnet (#369) üzenetére


l!nk87
aktív tag

Nem lesz annyira vicces, mikor a SKYNET öntudatra ébred, kielemzi a fürdési szokásaid és mindig pont akkor nem lesz meleg víz :O :DD

(#373) matyiGo


matyiGo
aktív tag

csak az nem mindegy hová megy az adatod. keletre vagy nyugatra. én nyugatos vagyok. sajnos volt egy ideig samsungom, de alapvetően a google a nagytesóm.. és igazából az alma is. de kínából igyekszem nem venni telefont. Szerintem ma az apple és a google pixel van mint biztonságosabb választás, illetve a samsung dél-koreai a sony meg japán, ami szintén nem annyira rossz mivel... egyiknek sincs tökéletes kapcsolata kínával. Nem tudom kitől kell tartani amúgy hosszú távon jobban. szerintem a kaukázusi ember kaukázusi telefont használjon. Persze most nagyon kényelmes keleti rabszolgáink verejtékes munkával megtermelt gyülöcseit élveznünk. egy havi fizetésünk (átlag!) kevesebb mint feléből ilyen csúcstechnologiát tudunk vásárolni mint ez a mi 9SE... egyszerűen megrémiszt. mi van ennek a történetnek a végén, ki fogja uralni a skynet-et? Az hogy most biztonságosan lehet használni a xiaomi-t az alap. most épülnek ki az erőterek.
persze az is kérdés hogy ha mondjuk valami egyszerűbb diktatúrával nézünk szembe akkor az adatainkra ki vigyázz majd jobban. kinek érnek majd többet? keletnek vagy nyugatnak? én azt gondolom hogy az apple és a google hajthatatlan lesz, Kelet viszont könnyű prédává, megfizethetőbbé teszi az adatainkat mint a nagyobb tesók. hosszu téma.. midenestre én csak nézem csugó nyállal ezt a cuccot és inkább duplát fizetek egy google pixel 3a-ért.

[ Szerkesztve ]

(#374) Atomgeszi válasza matyiGo (#373) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Akkor vegyél Pixel3a-t. Nincs több kérdés.

Kínát meg szerintem nem kell félteni pénzügyileg. :D

(#375) grafnet válasza l!nk87 (#372) üzenetére


grafnet
veterán

A Skynet felett elröppent az idő, az már nem ébred max az elmúlásra. :DDD

Más:
Egyelőre a pesti fiúk nem vizsgálják, hogy valamikor is nyitva volt-e a BL! :C :R

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#376) atike válasza matyiGo (#373) üzenetére


atike
nagyúr

....a Google épp nem adja ki az adatokat amúgy.... :U

(#377) PowerBuldog válasza matyiGo (#373) üzenetére


PowerBuldog
veterán

"kaukázusi ember kaukázusi telefont használjon" ideáig bírtam olvasni a baromságokat, ez is sok volt

grafnet: global EU és ilyesmi gyári ROM-okhoz viszont nem kell BL-t nyitni ha jól tudom, nem?

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#378) mjani1172 válasza atike (#376) üzenetére


mjani1172
addikt

....a Google épp nem adja ki az adatokat amúgy.... :U

amúgy nem, de ha pénzt lát belőle akkor nem tud ellenállni.

(#379) Atomgeszi válasza PowerBuldog (#377) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Global stabillal kapod, azt nyugodtan frissítheted dev-re. Viszont devről nem mehetsz vissza zárt BL-lel stabilra, ha jól tudom.

Xiaomi.eu, globe rom és társaik viszont csak nyitott BL-el mennek, mert unofficial rom-ok.

Ja és az EEA ROM-ot is felrakhatod zárt bl-el, mert az is hivatalos

[ Szerkesztve ]

(#380) grafnet válasza PowerBuldog (#377) üzenetére


grafnet
veterán

A gyári ROM-ok között nyugodtan váltogathatsz.
Amikor váltasz, akkor a FR töröl mindent!

A korábbi verzióra való visszalépést nem tudom, hogy annak mi a feltétele.

Én azt javaslom mindenkinek, hogy váltson rögtön fejlesztőire és tíltsa le az automatikus frissítést. Várjon pár napot a visszajelzésekre, ha azok pozitívak, akkor kézzel frissítsen. (Természetesen minden frissítés előtt menteni kell PC-re is az adatokat!!!)

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#381) rvgy75 válasza matyiGo (#373) üzenetére


rvgy75
aktív tag

Googletol mostanában 2x is kerültek ki adatok több millió😆😆😆

Akinek humora van, az mindent tud(hat), akinek humora nincs, az mindenre képes.(Peterdi Pál)

(#382) da.


da.
tag

Sziasztok,

Első okostelefonom egy iPhone 4 volt, majd 4 év után iPhone 6. Újabb 4,5 év után Mi9 SE jött. Tehát totál hülye vagyok az Androidhoz...
Van olyan topik, cikk, bármi, ami azzal foglalkozik, hogy mi is a bootloader, launcher, EU ROM stb, melyik miért, mire jó stb?
Nyilván nem feltétlenül ezzel kell kezdenem, de nagyon érdekel. És nem terhelném ezzel a Mi9 SE topikot.

köszönöm,
d.

(#383) sxxorp válasza grafnet (#380) üzenetére


sxxorp
őstag

A root-hoz, TWRP-hez (a biztonságos recovery miatt) kell a BL-nyitás nem? Elvileg az Eustock hivatalos, illetékes, a Xiaomitól származó kategorikusan negatív választ adott, akkor most Neked attól teljesen eltérő van? Egyenesen a szervizből? És ez meddig igaz? 2 év hosszú idő... Még nem eszetlenül sürgős, de jó lenne biztosat tudni, hogy mit tehetünk és mit nem...

(#384) grafnet válasza sxxorp (#383) üzenetére


grafnet
veterán

Egyelőre ennyi az infó.
Valóban, a 2 év sok idő!
Ők is a Huawei útjára léptek.
Zárt BL és nincs hiszti a sw miatt...
Az ára mellett ez tette nagyon vonzóvá a készüléket! Mármint a Custom ROM lehetősége.

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#385) espi38


espi38
őstag

Tudtommal az eustoctól rendelt Xiaomi telefonokra is 2 év hivatalos gyári garancia vonatkozik:)
Ezt például fel lehet tenni zárt bootloader esetén
[link]

[ Szerkesztve ]

(#386) kcsa válasza espi38 (#385) üzenetére


kcsa
veterán

Rendelsz nekem egyet? Ja hogy már nem lehet? :P

(#387) Noukoum válasza kcsa (#386) üzenetére


Noukoum
veterán

Én is kérek

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#388) espi38


espi38
őstag

Privátban segítek

(#389) grafnet válasza kcsa (#386) üzenetére


grafnet
veterán

Mit nem lehet rendelni?
Készüléket?

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#390) PowerBuldog válasza grafnet (#389) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Magánszemélyeket már nem szolgálnak ki.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#391) espi38 válasza PowerBuldog (#390) üzenetére


espi38
őstag

Így van sajnos nem szolgálnak ki,csak cégek vásárolhatnak tőlük:(

(#392) Totyi722 válasza matyiGo (#373) üzenetére


Totyi722
csendes tag

Kelet vagy Nyugat tök mindegy, a mai globális pénzügyi világban minden összeér :) Meg ha csak belegondolsz a legutóbbi amerikai elnökválasztás botrányába akkor rájössz, hogy a Nyugat nem feltétlenül jó fiú. Plusz ott van, hogy jelenleg Kína a világ legnagyobb hitelezője, olyan zsarolási potenciállal rendelkezik még az USA felett is, hogy semeddig nem tartana megszerezni az adatokat a valóságban. Arról meg már ne is beszéljünk, hogy mennyire van erre szükségük, a Nyugati félteke piaci szempontból közel sem olyan fontos mint ahogy mi azt elképzeljük, ott van India, Kína, Japán, elvannak ők ott hidd el :D

(#393) fm!


fm!
tag

Sziasztok!

Gondolkodom, hogy a Mi4-et ideje lassan cserélni. Mivel az alap szoftvert 2015 óta nem frissítettem, ezért teljesen jól használható maradt a telefon. :Y
Viszont most már a legtöbb program annyit változott, hogy érezhetően lassú a telefon (böngésző, viber, messenger mind akadozva működik) ill. azért a biztonság szempontjából se lenne rossz váltani.
Üvegfóliából szerintetek melyik lenne jó?
[link]
[link]
[link]
Érdemes a kamerára is rakni valamit?

(#394) grafnet válasza PowerBuldog (#390) üzenetére


grafnet
veterán

Tisztában vagyok vele.
Rendelni lehet, csak nem magánszemélyként. Pontatlan volt a hsz...
Minden telefonom tőlük van. :B

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#395) sxxorp válasza fm! (#393) üzenetére


sxxorp
őstag

A kameravédelem nálam is kérdéses. Nekem a gyári tokból is kiáll, kellett a jobb optikának a hely, és nagyon gáz érzés arra fektetni a telefont.

(#396) sxxorp válasza espi38 (#223) üzenetére


sxxorp
őstag

Csak 110000 lesz a 128GB-os verzió, elvileg május végétől ( [link] )

(#397) PowerBuldog válasza sxxorp (#396) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Teljesen korrekt. Bőven megéri akkor megvárni.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#398) sxxorp válasza PowerBuldog (#397) üzenetére


sxxorp
őstag

Én is így érzem! Én tudatosan döntöttem a 64GB mellett, nagyon nem használtam ki a 32 + 32-t sem (esetleg jobb minőségű videók nyomatásával még megcsúszhatok :D), de akinek fontos, egy kiváló ajánlat.

(#399) espi38


espi38
őstag

Hát igen 10 ezer ft nem nagy különbség ahhoz képest hogy dupla annyi tárhely van a darabon.
Viszont ez attól függ ,hogy mennyiért sikerül beszerezni a készüléket-nekem már nem érne meg ez a plussz költség-ráadásul ez csak a hír,hogy ennyi lesz mire ideér már nem biztos,hogy marad az ár-de ne legyen igazam :R

Esetleg egy linket kaphatok hol lehetne venni hozzá normális tokot venni ami a kamerát is védi?

[ Szerkesztve ]

(#400) PowerBuldog válasza espi38 (#399) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Ez a hivatalos forgalmazó bejelentése. 99%, hogy ez marad az ár.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.