Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) pusszycat válasza fisi (#650) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

A yt. teszteken mitől olyan fürge? Fólia előtt is vacakolt. Jó helyre tapicskolsz? Megadtad 3 ujjadat ugyanazzal az egyel?

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#652) fisi válasza pusszycat (#651) üzenetére


fisi
senior tag

Egy ujjamat adtam meg még az üveg fóliát is leszedtem a végén.

(#653) CoolBoy323 válasza fisi (#652) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Add hozzá többször ugyan azt az ujjad!

(#654) fisi válasza CoolBoy323 (#653) üzenetére


fisi
senior tag

Úgy érted több mintában? Lehet az lesz

(#655) CoolBoy323 válasza fisi (#654) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Igen, legyen ujj2 ujj3 is a "feloldós ujjad"

(#656) vegyszer válasza Baxeelelle (#619) üzenetére


vegyszer
addikt

A dev romokban állítani lehet(ezt más Xiaomi telók esetén), hogy melyik legyen az alapértelmezett esemény a hangerő gombra.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#657) Noukoum válasza fisi (#650) üzenetére


Noukoum
veterán

Nekem nincs rajta semmilyen fólia, egyszer van benne 4db ujjam, mind a négyre elsőre felold:)

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#658) trobi28 válasza Zorro(hun) (#648) üzenetére


trobi28
addikt

És hol van ez a menü pont? :F

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#659) sxxorp válasza trobi28 (#658) üzenetére


sxxorp
őstag

Additional settings (egyéb beállítások?) / Accessibility (kisegítő?) /Nova

(#660) Andris_2


Andris_2
aktív tag

Sziasztok! Mi9 vagy Mi9 SE telefon beszerzésén gondolkodom viszont egy dolog aggaszt.

Apámnak van egy Xiaomi S2-je és abban az nagyon nem tetszik, hogy a Gmail-ben a levelek csak a képernyő felélesztésekor jelennek meg, illetve a Whatsup is nagyon soká vagy egyeltálán nem cseng ki, pedig mindkét alkalmazásnál ki van kapcsolva az akkumlátorkímélő, illetve zárolva is vannak a futó alkalmazások között.

Erre tudtok valami megoldást, illetve a Mi9-nél is jelen van ez a probléma?

(#661) norbertvizi válasza fisi (#650) üzenetére


norbertvizi
csendes tag

Azért a "közepes használat" elég szubjektív. Neked a közepes használat mit jelent? 3 órát alsó hangon visznek ezek a vasak. Aki a mobilját nyomkodja napi 5-6 órán keresztül (az átlag emberi ébrenlét 1/3-a) az szerintem nem átlagos. Az élete minden 3. ébren töltött percét a telefonját nézve töltő ember inkább függő, és ehhez kellene telefont választania.

(#662) Thom! válasza Andris_2 (#660) üzenetére


Thom!
veterán

Az értesítések problémásak Mi9se esetén, egyelőre.

(#663) Atomgeszi válasza Andris_2 (#660) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Akkor ott valami beakadt, ami korlátozza az appok futását a háttérben.
Ha minden engedély meg van adva, akkor azonnal meg kell érkeznie.

Egyedül az AOD hiányos még appok szempontjából, gmail, sms, hívás, messengeren és whatsappon kívül még mást nem tesz ki AOD-ra. Ettől függetlenül a zárképernyőn még megjelennek az értesítések.
(Mi9-ről beszélek - de az AOD mindkét készüléken ugyanúgy működik)

[ Szerkesztve ]

(#664) zzz03 válasza Atomgeszi (#663) üzenetére


zzz03
őstag

whatsappot 100%-ra mindig kijelzi? ha igen akk megis ezt veszek note 7 helyett. igaz az a 4000res akku. de mi9se legalabb kisebb :) (akkura is :( )

(#665) CoolBoy323 válasza vegyszer (#656) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Pocon nekem nem lehet

(#666) trebrona válasza vegyszer (#656) üzenetére


trebrona
nagyúr

Persze, eu dev. és MIUIHU romokban.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#667) baandii válasza Atomgeszi (#663) üzenetére


baandii
senior tag

és ezt az AOD hiányosságot nem lehet kiküszöbölni vhogy? esetleg vmi google play-es alkalmazással? gondolkozok egy ilyen telefonon de ez most elbizonytalanított..

(#668) trobi28 válasza sxxorp (#659) üzenetére


trobi28
addikt

Így meg van, köszi.
Csak azt nem értem, hogy ettől miért változna a statusbaron megjelenő tartalom mérete?
Szerintem nem változik a mérete.
Ha valóban növelni szeretné valaki növelni a méretét, akkor a beállítások - további beállítások - kisegítő lehetőségek - megjelenített méret - nagy -ot kell kivlasztani. Ez alapból közepesen van. Ettől valóban nő a megjelenített tartalom mérete a státusbaron és mindenhol máshol is. Célszerű visszavenni utána a betűméretet és így egész vállalható a végeredmény :K

baandii: Mindjárt kipróbálok 1-2 helyettesítő appot :K

[ Szerkesztve ]

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#669) baandii válasza trobi28 (#668) üzenetére


baandii
senior tag

köszi, király vagy :)

(#670) Andris_2 válasza Atomgeszi (#663) üzenetére


Andris_2
aktív tag

Köszi a válaszokat! Akkor lehet egyelőre kivárok.

(#671) Free Rgc válasza Andris_2 (#660) üzenetére


Free Rgc
tag

Minden beállítás függő, van Viber WhatsApp Gmail Telegram stb mindegyik tökéletesen működik, ezeket be tettem automatikus indításba. A háttér korlátozást és az akku kímélőt kikapcsoltam, még soha sem volt probléma... Vannak értesítési problémák, de nem olyan értelemben hogy nem kapjuk meg vagy ne csörögne ki... Ezeket biztosan javítják.

(#672) Thom!


Thom!
veterán

Ha ezt a telót kiadják android one programban vevő lennék rá, jó a MIUI, de stock droid párti vagyok, esetleg MIUI 11...

(#673) trobi28 válasza baandii (#669) üzenetére


trobi28
addikt

Kipróbáltam párat, de maradok a gyárinál.
Úgy nézem, ahhoz, hogy minden funkció működjön egy másik AOD appban, root kell. Nekem annyit nem ér, így megelégszek a gyári tudásával. Majd fejlesztik tovább és ki tudja jelezni az összes appot :K

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#674) baandii válasza trobi28 (#673) üzenetére


baandii
senior tag

köszi azért! és amit (#663) Atomgeszi írt hogy zárképernyőn mindent megjelenít azt hogy kell elképzelni? bocs a lámakérdésért de ha le van zárva hogy látom...?

(#675) grafnet válasza Thom! (#672) üzenetére


grafnet
veterán

Ez MIUI-s készülék.
Max Custom ROM lesz Stock droid.

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#676) vegyszer válasza Thom! (#672) üzenetére


vegyszer
addikt

Ez kb olyan, mintha azt irnád, hogy vennél egyet a következő iPhone csúcsmodellből, ha az kijön stock droiddal, vagy megvennél egy Samsung Galaxy note-ot, iOS 14-gyel.

Mennyire valószínű, hogy lesz ilyen?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#677) Free Rgc válasza vegyszer (#676) üzenetére


Free Rgc
tag

Elő fordulhat hogy jön hasonló felépítésű stock, de valószínűleg új telefonként más néven, de attól még örülnénk neki, hiszen valakinek bejön a MIUI valakinek nem, viszont egy ilyen telefon ennyi pénzért nagyon jó vétel volt/lenne szerintem... :)

(#678) Atomgeszi válasza zzz03 (#664) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nem igazán használok whatsappot, egy két emberrel kommunikálok ott csak.

De pl. az éjszakai wifi hiányában levő szinkronizálást is kirakta AOD-ra(sikerült is felébrednem rá, mert még pont nem aludtam talán 1-2 perce és a BIP nem ment még DND-be). Na most ezt nem úgy kell elképzelni, hogy a (nálam) holdacska és idő alá kirja,hogy whatsapp, hanem csak az ikont.

(#679) Atomgeszi válasza baandii (#674) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Be lehet állítani, hogy megy az AOD. Alapból ugye azt mutatja, óra, vagy másik AOD téma esetén, dátum, tulaj név, akksi százalék(ez mondjuk jó lenne, ha szabadon pakolható lenne ikon szerint - talán a MIUI11 -> persze az angol fórumon olyan szinten tart a savazás, hogy a többségnek új UI kell és nem új featurek ... :U ).

Aztán, ha írnak mondjuk messengeren, felvillan a zárképernyő(ez is szabadon állítható), és rajta megjelenik az értesítés, ki írt, mit írt. Elalszik a kijelző AOD-ba, és ott jelzi utána ikonnal. Aztán jön egy gmail email, ismét felvillan a kijelző, tesz egy új sort, hogy gmail, feladó stb. visszamegy AOD-ba.)

(#680) #22743424 válasza trobi28 (#668) üzenetére


#22743424
törölt tag

Nagyon szépen köszönöm ezt az instrukciót. Bár nekem RN7 van . :R

(#681) Atomgeszi válasza Thom! (#672) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Talán majd a Mi A3 lesz ennek a stock droid megfelelője.

Mondjuk én jobban szeretem a MIUI-t. Az egyedi ROM-okban előbb bent vannak mindig olyan feature-k, amit a google csak később tesz bele az alap droidba(ha meg épp a főverziója androidban újdonság, azt meg alapból megkapod a MIUI mellé alapból a MIUI plussok mellett). Így inkább én úgy gondolok MIUI-ra, mint egy turbózott stock droidra - feature szintén biztosan többet tud(az agresszív RAM kezeléstől most tekintsünk el - a MIUI fő verziószámmal (illetve a RAM növekedésével) egyre jobb és jobb lett, gyakorlatilag ég és föld egy MIUI 8-hoz képest a 10 már. A 11-et meg már hegesztik, ami remélhetőleg még jobb lesz.) Szerintem ennyi pénzért(a mai világban, ahol autó árát elkérik egy flagshipért) még mindig itt van a legkevesebb kompromisszum. Más gyártónál is ugyanúgy vannak hiányosságok. Egyszerűen tökéletes nem létezik ( se android - se ios fronton).

Itt csak az dönt már, hogy kinek mi fáj jobban, de mindegyik oldalon fog fájni valami. :)

(#682) Thom! válasza Atomgeszi (#681) üzenetére


Thom!
veterán

Engem MI A széria megfelelője érdekelne, MI 9SE méretben.

A Pixel2 mobillal azért elvagyok. 😁

(#683) zzz03 válasza Atomgeszi (#678) üzenetére


zzz03
őstag

koszi. ugy tokeletes. most 1 lg g6ot hasznalok mert a note 5ot eladtam es ott is ugyanugy csak a whatsapp ikont dobja ki aod-re. de ez mar nekem boven eleg!

kijelzo idot tudsz mondani? 4-5ora megvan?

[ Szerkesztve ]

(#684) fisi válasza norbertvizi (#661) üzenetére


fisi
senior tag

A kiírással ellentétben nincs bekapcsolva sem a WiFi legalábbis végig nem meg a GPS sem. Nem is tudom miért írja ki ilyen birkán...

(#685) Golyo69


Golyo69
senior tag

Barátnőmnek annyira megtetszett hogy neki is kellett venni egyet :) így egy kék 6/64-est vettünk neki igen baráti áron ( 70 K - 2 év hivatalos garival ) ennyiért meg pláne ajándék...

egy hete van kb. a teló, nálam jól teljesít,
ujjlenyomatolvasóval továbbra sincs gond, nekem 10/9 szer egyből feloldja, 1 szer talán másodjára de ennyi belefér.

2 sim, folyamatos 4G , állandó bluetooth ugye a Bip-el, 4-4,5 óra SOT megvan.

Naponta töltöm de pl én a Note 5-öt és Note 7-et is töltöttem naponta.( itt azért az 5-7 óra SOT sima volt )
De nem is vártam azt a szintet a kisebb aksi miatt!

A gyors töltés tényleg gyors, nagyon hamar feltölti ha esetleg kell még egy kis szufla.

Kamera sztem szép képeket lő, GCAM is fent van, azzal is jól teljesít.

Egyelőre nem tudok rosszat mondani.
Méretet meg kell szokni a Note széria után de ez teljesen ideális méret és kényelmes vele netezni stb, elfér szépen a kezemben.

A kijelzőnek nagyon szép színei vannak, és napfényben is jól olvasható persze ha adunk rá fényerőt.

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#686) gjoe válasza Golyo69 (#685) üzenetére


gjoe
őstag

Hol sikerült venni?

(#687) Atomgeszi válasza gjoe (#686) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Én egyik FB-s topikban láttam hirdetni egy srácot ennyiért, pár napos készülék. Mi9 -re váltás miatt.

(#688) CoolBoy323 válasza Golyo69 (#685) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Melyik gcam van fent? Én most próbáltam vagy 5öt, mind szaggatott

(#689) Golyo69 válasza gjoe (#686) üzenetére


Golyo69
senior tag

Igen az amit (#687) Atomgeszi utánad írt, egy FB csoportban hírdette a srác, Mi9-et vett így ez nem kellett neki.
Számlával, garanciajeggyel, hibátlan készülék ;)

Tetszik a kék egyébként ( nekem a fekete van )

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#690) Golyo69 válasza CoolBoy323 (#688) üzenetére


Golyo69
senior tag

Ebben a hsz-ben linkelte egy kolléga.

Nekem is akadozott de le is írta hogy akinek akadozik mit kell csinálni:

Akinél akadozik a sima fotó mód, irány a Beállítások > BSG MOD settings > FIX, és a Buffer fix legyen bekapcsolva.

Az élőkép alján lévő információkat a Beállítások > BSG MOD settings > Remove AF data kapcsolóval tudjátok eltüntetni.

Nekem ebben már csak éjszakai mód akadozik de azt még kibirom addig amíg nem lesz egy normális verzió.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#691) CoolBoy323 válasza Golyo69 (#690) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Tényleg, ebben még benne van az a menü, nem is figyeltem. Az új san1tyben már kb semmi állítási lehetőség nincs.

Köszi, próbálgatom :R

Később írok majd a telóról, már pár órája ismerkedünk :DDD

(#692) Thom! válasza Golyo69 (#690) üzenetére


Thom!
veterán

Tudnál feltenni képeket?
Gondolom csak 1 kamerát tud kezelni?

(#693) Golyo69 válasza Thom! (#692) üzenetére


Golyo69
senior tag

Igazából nemsok képet csináltam még, ugye törölgettem, ezeket msot csináltam gyorsan Gcam-el, az erkélyen és a lakásban 1-et :)




[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#694) Thom! válasza Golyo69 (#693) üzenetére


Thom!
veterán

elég jó képek...
de csak a főkamera megy gcam-mel?

(#695) Golyo69 válasza Thom! (#694) üzenetére


Golyo69
senior tag

Sztem igen de majd vki ezt megerősíti :)

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#696) balu1977


balu1977
senior tag

Szerintem semmivel se jobb ez mintha gyárival lőtted volna.

(#697) Golyo69 válasza balu1977 (#696) üzenetére


Golyo69
senior tag

Nem azt mondtam hogy jobb, hanem hogy megy ez is vele. És ez még csak jobb lesz. És ez tok alapbeallitas én nem piszkaltam semmit. Viszont biztos lehet még okoskodni vele :)
A lényeg hogy nekem tetszik a kamera is

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#698) CoolBoy323 válasza Golyo69 (#697) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Nekem nem, mert nagyon kiáll a házból :W

(#699) espi38


espi38
őstag

Hát skacok! Bármilyen AODt rakok a telora, nem működik normálisan, első pár órában minden oké utána meg semmi csak az órát mutattja vagy azt se.
Valaki tapasztalt már hasonlót, ezt leszamitva hibátlan a típus

(#700) Golyo69 válasza CoolBoy323 (#698) üzenetére


Golyo69
senior tag

Nekem olyan tokom van amiben nem all ki. Vedi a kamerát is


[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.