Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Sondi1986


Sondi1986
addikt

Lehet hogy hülye kérdés, de fóliával vagy üvegfóliával használható az ujjlenyomatolvasó? :B

(#452) ferke72 válasza -zolee- (#449) üzenetére


ferke72
aktív tag

[itt nézd meg]
én holnap hozom el :)

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#453) ferke72


ferke72
aktív tag

Egy kérdés , értesítéseket hogy lehet lezárt kijelzőre kivarázsolni.
Köszi :)

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#454) espi38 válasza ferke72 (#453) üzenetére


espi38
őstag

Sehogy, ez az egyetlen baja a típusnak. Más AODt használj és jó lesz, sajna a gyári nem működik megfelelően.

(#455) Atomgeszi válasza ferke72 (#453) üzenetére


Atomgeszi
veterán

A kérdés nem helyes.

AOD-ra vagy pedig lezárt képernyőre, ami felvillan, ha megnyomjuk a kijelző felold gombot?

(#456) ferke72 válasza Atomgeszi (#455) üzenetére


ferke72
aktív tag

AOD természetesen de ha gyári nem jó hogy lezárt képernyőn is menjen akkor alternatív app..

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#457) instantwater válasza -zolee- (#449) üzenetére


instantwater
addikt

Gorilla Glass 5 re minek fólia vagy bármi?
Nekem Redmi Note 4 van, és évek óta nincs rajta fólia.

Szilikon tokban van, hogy az ütésektől védjem a házat, hiszen nem lenne szép egy nagy karc a fekete hátlapon, de a kijelzőn nincs semmi, mert az egyetlen értelmes védelmi mód az üvegfólia egyszerűen használhatatlan a lekerekített szélű kijelzőknél.

Vagy látod az egész kijelzőt, és akkor ha sima átlátszó az üvegfólia, akkor buborékokat látsz a szélén, vagy festett a pereme, de a buborékok ugyanúgy ott vannak, vagyis ha leejted, könnyen lepattanhat a széle, hiszen ott nem fekszik fel.

Vagy veszel keskenyebbet ami teljesen felfekszik a sík felületre, de az ha átlátszó, akkor 2 függőleges csíkot látsz a kijelző szélén, vagy ha festett, akkor kitakar néhány pixelt, ami zavaró.

:F

Marad még a sima műanyag fólia ami mint tudjuk otthon elég nehéz felrakni buborék nélkül, vagy van még a hydrogel típus, ami elvileg "öngyógyító", gyakorlatilag nem teljesen sima, ami zavaró lehet.

(#458) PowerBuldog válasza instantwater (#457) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Akármelyik gorilla glass megtud karcolódni. Elég pár rossz helyen lévő homok szem ami keményebb az üveg él

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#459) instantwater válasza PowerBuldog (#458) üzenetére


instantwater
addikt

Hát én biztos az ideális ügyfél vagyok, mert irodában dolgozom.
Nekem egyetlen hajszálkarc van rajta, a hangszóró mellett.

Nagyon erős napfényben, ha nagyon nagyon tiszta a kijelző, és ki van kapcsolva, és nagyon közelről nézem, akkor látszik még 1-2 nagyon vékony karc a kijelzőn, amiket normál körülmények között keresve sem találnék meg.

Ne érts félre, a Note 4 előtt minden sík kijelzőjű telefonomon volt valamiféle védelem, régebben fólia, később üvegfólia, de ezeken a lekerekített szélű kijelzőkön olyan esztétikátlanul néz ki, hogy inkább bevállalok 3 hajszálkarcot, 2-3 évente meg úgyis telócsere mert elavul.
Nekem amióta létezik a lekerekített szélű kijelző, több gondot okozott az üvegfólia mint hasznot.

Vagy csak a Note 4 en van valami ultra ellenálló üveg?

Nem akarok lebeszélni senkit, de nekem elegem lett abból, hogy rendelek egy üvegfóliát az aliról, várok egy hónapot, és valamelyik fent említett problémával találom szembe magam, majd rendelek egy másikat, ami máshogy ronda.

Kiváncsian várom, hogy lesz e a topikban ajánlott fólia, aminek nem buborékos a széle, nem keskeny, nem takar ki, nem pattan le...

[ Szerkesztve ]

(#460) ReFleXx válasza instantwater (#459) üzenetére


ReFleXx
addikt

hydrogel a legjobb eddig amit hasznaltam a lekereitett kijelzore, persze van hatranya is de meg ugyis

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#461) rvgy75 válasza instantwater (#459) üzenetére


rvgy75
aktív tag

Első üveget megrendeltem amit ali feldobott. Nem ér ki a széléig de a kijelzőbe se takar. Széle nem buborékos. Egész türhetően áll rajta. Mondjuk mikor oldalrol huzom a kijelzőt a visszalépéshez zavaró kicsit az üveg széle. Előző telom a5 vol arra én is hasonlo okokbol nem raktam mint te felsoroltál. Nézek majd vmi komolyabb üveget is hátha az még jobban áll rajta.

Akinek humora van, az mindent tud(hat), akinek humora nincs, az mindenre képes.(Peterdi Pál)

(#462) Addel


Addel
senior tag

Én rendeltem egy nillkint ahhoz van üveg a kamerára is, majd meglátom milyen.

(#463) CoolBoy323 válasza ferke72 (#452) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Az ujjnyomat olvasót nem zavarja be az üveg fólia vajon? :U

(#464) Graphics válasza instantwater (#459) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Biztos hogy lesz ilyen.

Én Poco-ra vettem, 5D fóliát, ez a neve, ne kérdezd miért.

Széléig kiér, felfekszik rendesen, nincs buborék. Középen is tapad, full cover.

1 méterről koppant lépcsőre, többszörösen, és semmi baja, az edzett üveg tört.. Még lusta voltam feltenni a másodikat. Fél évig elvolt.

Innen rendeltem, és itt már van Mi 9 SE-re is

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#465) ferke72


ferke72
aktív tag

ezt nem értem..
itt a tesztben működik a lezárt képernyőn a környezeti kijelző..
tech2

arra jutottam ha nem adok neki ujjlenyomat mintát működik az always on display..

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#466) espi38 válasza ferke72 (#465) üzenetére


espi38
őstag

Mükszik az ugynevezett környezetkímélő azzal nincs gond csak az értesítő ikonokat nem jelenití meg.
Nálam csak a messenger+gmail érkezését jelezte viber whatsapp nem fogadott hívásokat nem,egyenlőre ez a gond a telefonnal és ezt úgy,hogy az újjlenyomatolvasót nem is regisztráltam:(

(#467) l!nk87 válasza ferke72 (#465) üzenetére


l!nk87
aktív tag

Nekem még nincs ilyen telóm (még 1-2 hónap), de ha jól értem amit írsz, akkor ha le van zárva (ujjnyomat) a teló, akkor nem jeleníti meg az értesítéséket? Nincs valami beállítási lehetőség erre? Csak mert a huawei-m is kitalálta egyszer ezt, széttúrtam a rendszert, mire kinyögte, hogy biztonsági okokból nem mutatja az értesítéséket, csak ha feloldom, de ezt ki lehetett kapcsolni.

(#468) Tewe013


Tewe013
őstag


Első 100%-ra töltés után, az elejen konkrétan azt hittem, hogy nem jól számolja a kijelzőidőt, de utána átgondoltam, hogy mennyit nyomkodtam és nincs vele baj. Lehet, hogy a sötétmód miatt lett ilyen jó vagy nem tudom, de pozitív csalódás az biztos.

(#469) balu1977


balu1977
senior tag

[link] minden értesítési gondotokat megoldja. Egyetlen "hibája" ,hogy dupla koppal működik csak a képernyőfeloldás. Magyarul kopp és új lenyomat és vagy arc felismerés.

(#470) ReFleXx válasza balu1977 (#469) üzenetére


ReFleXx
addikt

régi lenyomat nem jó? ;]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#471) balu1977 válasza ReFleXx (#470) üzenetére


balu1977
senior tag

A régi is jó. :DD

(#473) Tewe013 válasza xiaomi41 (#472) üzenetére


Tewe013
őstag

Én sem értem, tesztek alapján én merülő forralóra számítottam. Na majd a következő napokban kiderül, hogy ez állandó vagy csak most volt valami bolygó együttállás.

(#474) gabrielarky


gabrielarky
tag

Így 2 nap után ami negatív tapasztalatom van, hogy mivel én nem akarok szarakodni azzal, hogy más régióra állítsam magam mint ahol vagyok, össz vissz 4 téma van és vagy én vagyok a hülye vagy tényleg nincs benne opció további theme-k letöltésére, Redmi Pro-m-on volt MIUI 10 volt rajta ugyanúgy csak nem a legújabb hanem pár hónappal ezelőtti.

Rövid keresgélés után ilyet találtam, de nem tudom, hogy le merjem-e tölteni ezt a pakkot tekintettel arra, hogy a domain nem official:
[link]

Másrészt én nem használom ezt a környezeti feature-t amit mindenki szíd, viszont ha értesítést kapok, szépen megjelenik a képernyőn (lezárt állapotban) ahogy előzőleg a Redmi Pro-n ment MIUI 10-el.

SEO & Content Strategist - https://www.linkedin.com/in/imregabri/

(#475) mdraco válasza xiaomi41 (#472) üzenetére


mdraco
őstag

Optimális körülmények között lehetséges a sok órás SOT. De mikor 4G (pláne gyenge jelerősséggel), GPS és Bluetooth állandóan megy, meg erős napsütésben maximális fényerő kell, akkor bizony lecsúszik akár 2-3 órás SOT-ra is.

(#476) balu1977 válasza gabrielarky (#474) üzenetére


balu1977
senior tag

Ez az app pont arra van kitalálva,hogy a letöltött témát aktiválni tudd.

(#477) grafnet válasza xiaomi41 (#472) üzenetére


grafnet
veterán

Ezt a f@szméregetést fölösleges nézegetni.
A Mix 2S-em nálam 2,5-4,5 óra SOT tud. Van kolléga, akinek folyamatosan >8 ó a kijelzőidő!
Nekem egy fontos van: bírjon ki több mint egy napot, mert akkor szinte bármi történhet, akkor is kibírja az egy napot.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#478) espi38 válasza balu1977 (#469) üzenetére


espi38
őstag

Maximálisan igazad van ez az app tökéletes és leváltja a gyári AODT:)

(#479) defygaben77


defygaben77
tag

És akkor most lehet tudni mennyit tud valójában? Nekem nagyon tetszik ez a telefon, egyedül az aksi tart vissza a vásárlástól! Fontos, hogy 1 napot kibírjon nekem, mivel munkához kell! Napi 2-3 óra telefonálás, 5-6 óra netezés, youtube, zene. Sajnos a nap közbeni töltés és powerbank nem opció! Jelenleg Redmi 5 plust használok, ez a nap végére általában 20-30 %-ra merül a 4000-es akkuval.

Iphone13, Apple Watch 7 cellular, Airpods Pro

(#481) balu1977 válasza defygaben77 (#479) üzenetére


balu1977
senior tag

Akkor neked ez kevés lesz.

(#482) grafnet válasza xiaomi41 (#480) üzenetére


grafnet
veterán

A 4G-nek valóban ez lenne az előnye... de csevegni még nem 4G-n csevegsz, max chatelsz.
Ez főleg akkor rossz, ha a két állomás fedésében vagy és hol ide - hol oda jelentkezik fel a telefon.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#483) defygaben77 válasza balu1977 (#481) üzenetére


defygaben77
tag

Én is ettől tartok, Amoled meg 712 ide vagy oda! :(( Valószínűleg marad az A50, pedig maradtam volna Xiaominál!

[ Szerkesztve ]

Iphone13, Apple Watch 7 cellular, Airpods Pro

(#485) defygaben77 válasza xiaomi41 (#484) üzenetére


defygaben77
tag

Friss telefonban gondolkodom, meg csábító volt az Amoled. Tudom, a Poco hardvere bőven jó most is, de mégis valami újabb kiadású telefonban gondolkodom!

[ Szerkesztve ]

Iphone13, Apple Watch 7 cellular, Airpods Pro

(#486) sxxorp válasza defygaben77 (#485) üzenetére


sxxorp
őstag

Nekem 1 nap 14 óra alatt 95%->45%, 3h:47m kijelző idő (éjszaka repülő, egyébként állandó wifi, valamennyi mobilnet, no GPS) főleg net, mail, jegyzetelés ha ez segít. Innen üdvözlöm a Google-t és a Microsoftot, hogy egyik sem túl aktív sötét témájú appok fejlesztésében...

(#487) grafnet válasza sxxorp (#486) üzenetére


grafnet
veterán

Chrome-ban van dark mód

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#488) trebrona válasza grafnet (#487) üzenetére


trebrona
nagyúr

Semmit nem ér. Akkor már inkább Samsung browser valós sötét móddal.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#489) CoolBoy323 válasza defygaben77 (#485) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Ne az e-penisre menj. Mai napig updatelik a pocot...

(#490) defygaben77 válasza sxxorp (#486) üzenetére


defygaben77
tag

Minden tapasztalat leírás segít, úgyhogy köszi! Sajnos nekem ez valóban karcsú lenne! :W

Iphone13, Apple Watch 7 cellular, Airpods Pro

(#491) defygaben77 válasza CoolBoy323 (#489) üzenetére


defygaben77
tag

Köszi az infót! Még elgondolkodom rajta! Viszont a xiaomi magyar oldalon, ha jól néztem, nem vásárolható meg!

[ Szerkesztve ]

Iphone13, Apple Watch 7 cellular, Airpods Pro

(#493) grafnet válasza defygaben77 (#491) üzenetére


grafnet
veterán

Hamarosan jön a Poco F2...
De az BB ajánlat lenne ezen az árszinten!

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#494) defygaben77 válasza xiaomi41 (#492) üzenetére


defygaben77
tag

Ha megnézed a telefon használatomat, amit korábban írtam, nekem ez így kevés, sajnos. De legalábbis nagyon határeset! Nehéz így, mert csak a gyakorlatban derül ki, hányas a kabát! :((

[ Szerkesztve ]

Iphone13, Apple Watch 7 cellular, Airpods Pro

(#495) PowerBuldog válasza defygaben77 (#494) üzenetére


PowerBuldog
veterán

GSM Arena remélhetőleg csinál majd egy rendes tesztet róla és akkor lesz pontosabb adat az aksiról.

(#497) defygaben77: Szerkeszd a hozzászólásaid, nem kell mindenre külön válaszolni.

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#496) defygaben77 válasza grafnet (#493) üzenetére


defygaben77
tag

Igen, lehet megvárom! Igazából a Redmi 5 plusommal is meg vagyok elégedve, így nem létszükséglet a váltás! Viszont a cég most hozzájárul egy bizonyos összeggel új telefon vásárlásához, ki kellene használni, mielőtt meggondolják magukat! :)

Iphone13, Apple Watch 7 cellular, Airpods Pro

(#497) defygaben77 válasza PowerBuldog (#495) üzenetére


defygaben77
tag

Láttam már a youtube-on is egy videót, ahol 4 telefont hasonlítottak össze. Emlékeim szerint 10,5 óra volt a soc vegyes használatban Mi 9 se esetén, a Note 7 (asszem) a 4000 akksival előbb megadta magát!

Iphone13, Apple Watch 7 cellular, Airpods Pro

(#498) borand válasza defygaben77 (#497) üzenetére


borand
aktív tag

Igen, ahol wifin lógott a telefon és fix fényerőn volt beállítva az összes telefon. Magyarán, ha egésznap otthon ülsz és nyomkodod a telefonod, vagy 2 óránkeresztül mozdulatlanul a plafont videózod, akkor össze is fog jönni a 10,5 óra. Ha van életed és navigálsz, 3g-4g hálózaton leszel, folyamatosan változó kijelző fényerővel a szabadban, akkor meg kapsz 3-5 órát.

(#499) alexandrosz


alexandrosz
aktív tag

Magad uram, ha..
Tegnap kaptam kipróbálásra egy MI9 SE-t. Kifejezetten a fotós képességei érdekeltek, s a meglévő telefonommal próbáltam összevetni (Pixel 1st gen.).
Hát..a nappali fotók terén nem lehetett panasz, de ez elég sok telefonra igaz, a Pixel meg már lassan 3 éves modell. A problémák estefelé, rosszabb fényviszonyok közt (szoba, szürkület, félhomály, gyengébb lámpafény, stb.) jöttek elő. Abszolúte nem azt mondom, hogy a végeredmény kiábrándító, de a random lőtt, kvázi egyforma fotók, ugyanolyan beállítások mellett (HDR) a Pixel-nek sikerültek jobban. Tudom, gcam, meg minden, manuális beállítások, különféle trükkök.. de az átlag polgár csak fotózik, meglát valamit és lő. A végeredmény meg vagy tetszik neki, vagy nem. Nekem a saját balfékeskedésem hitelesebb, mint a dxomark és egyéb varázsló oldalak képei, az emberek többsége nem ért hozzá és pláne nem laboratóriumi körülmények közt használja a kamerát.
Pirinyót csalódtam, de csak azért, mert fotós képességek terén nem szeretnék downgradelni.

(#500) CoolBoy323 válasza alexandrosz (#499) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Gcam alap usernek, alap beállításokkal is sokkal jobb, mint a gyári.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.