Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) grafnet válasza Probert75 (#1147) üzenetére


grafnet
veterán

MIUI-n ez van. Mindegy, hogy gyári vagy custom.
Ha másik (nem MIUI) ROM-ot használ, akkor másképpen lesz a bejövő hívás.

Értesítési sáv: mivel nem Global ROM-ot használok, így csak az emlékeimre hagyatkozok... Amit beállít értesítéseket, azokat fent ikonnal meg kellene jeleníteni. Amiket letílt, azoknak az értesítési nem fognak megjelenni. De oda inkább olyanok mennek, mint a VPN, időjárás, stb. Messenger, Viber, WhatsApp, gmail, stb. ilyenek nem szoktak oda kerülni. Ha lehúza, akkor szintén a beállítottaknak megfelelően fog megjelenni az értesítés.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1152) Probert75 válasza grafnet (#1151) üzenetére


Probert75
addikt

THX! :R Ez nem jó hír neki. Ezzel szerintem kialakul az a helyzet, hogy vagy megszoksz, vagy megszöksz. Eldönti majd, hogy használja így, vagy megválik tőle. Mert ez nekem sem jönne be, ha az enyém lenne.

Egyébként erre hogyan lehet nem MIUI romot tenni? Gondolom az garivesztéssel jár!

[ Szerkesztve ]

(#1153) balu1977


balu1977
senior tag

[link]
Ez kirak minden értesítést. 160/35/50 beállításokkal mindent az óra mellé rak..

(#1154) Probert75 válasza balu1977 (#1153) üzenetére


Probert75
addikt

THX! Ez jónak tűnik. Átadom neki a javaslatot.

(#1155) balu1977 válasza Probert75 (#1154) üzenetére


balu1977
senior tag

Nekem végül is mind1,de a barátod nem tud írni vagy beregisztrálni ide?

(#1156) Probert75 válasza balu1977 (#1155) üzenetére


Probert75
addikt

Be tud, de ideje nincs rá, hogy olvassa, kérdezzen és várja a segítséget. :DD Én meg sajnos rokki vagyok és ráérek.

(#1157) grafnet válasza balu1977 (#1153) üzenetére


grafnet
veterán

Na, ezt eltesszük. :R

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1158) balu1977 válasza Probert75 (#1156) üzenetére


balu1977
senior tag

:W :DD

(#1159) CoolBoy323 válasza balu1977 (#1153) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Ezt javasoltam én is korábban...

(#1160) dikan


dikan
tag

Kéne csinálni a mi9sehez is olyan vicces háttereket, mint az S10 szériához. Csak itt azt lehetne kihasználni, hogy az ujjlenyomat olvasó a kijelző alatt van. Pl. Odarakni egy piros gombot, hogy do not press the red button, vagy valami hasonló szöveggel. Vagy egy touch my butt feliratú dekoratív hölgyet. 😂

[ Szerkesztve ]

Mate20, S10, 🍏XR, mi9SE, 1+7

(#1161) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Ki milyen tokot és fóliát használ a telefonhoz? Linket kérhetnék? Ali , eBay, bármi szóba jöhet.

(#1162) dikan válasza zeus_2k14 (#1161) üzenetére


dikan
tag

Én exacoat.com-ról rendeltem hátlapi fóliát a telóhoz, de időközben sikerült összekarcolni a telefont, úgyhogy nem biztos, hogy felteszem rá.

Mate20, S10, 🍏XR, mi9SE, 1+7

(#1163) -cobra-


-cobra-
aktív tag

Sziasztok!

Szerintetek érdemes Samu S6 Edge-t cserélni MI 9 SE-re?

Ami fontos lenne:
-jobb üzemidő
-legalább olyan jó kamerás képességek
-legalább olyan jó kijelző

Ami nem fontos:
-játék alatt nyújtott teljesítmény

Nagyon tetszik a MI9 és Redmi K20 is, de nem tudom, hogy meg tudnám-e szokni a tepsi méretet.

(#1164) trobi28 válasza -cobra- (#1163) üzenetére


trobi28
addikt

Samsung S6-nál bármi jobb. Volt. 5 percig használtam, nem részletezném :U

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#1165) -cobra- válasza trobi28 (#1164) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Én 4 éve "nyúzom", az alacsony akksi időn kívül (1 nap) nincs más bajom vele.

(#1166) Bukoba válasza -cobra- (#1165) üzenetére


Bukoba
tag

Mondjuk aksiban ettől se várj sokkal többet. Mondjuk én 2 óra SOT-al 50% körül fordulok esténként, de nem vagyok egy power user, nem játszom, max telefon, viber, böngészés, e-könyv olvasás és zenehallgatás. Egyébként S6-ot nem ismerem, én A5-ről jöttem, de nem bántam meg.

(#1167) Mr. Wolf


Mr. Wolf
csendes tag

Hogyan tudom beállítani a Gmail appot, hogy kapjak értesítést bejövő email esetén mobilnetnél is? Most csak Wifi-nél jön...

(#1168) balu1977 válasza Mr. Wolf (#1167) üzenetére


balu1977
senior tag

Arra nincs külön beállítás. Ha van net, mind1 milyen akkor értesités is van

(#1169) trobi28 válasza -cobra- (#1165) üzenetére


trobi28
addikt

4 éve? Dicséretes :K
Én 4 év alatt minimum 20 készüléket használtam, nem egyszerre :D

[ Szerkesztve ]

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#1170) Mr. Wolf válasza balu1977 (#1168) üzenetére


Mr. Wolf
csendes tag

Akkor azért nem találtam. :((
Érdekes, mintha Fb és Messenger push jönne AOD-ra mobilnetnél is...
Kénytelen leszek sűrűbben ránézni az appra. :)

(#1171) konczy3


konczy3
senior tag

Sziasztok, hívás közben automatával beszéltem, és hiába nyomtam a számokat, nem történt semmi, próbaképpen töltöttem le másik appot, azzal jó volt.
Van a gyarihoz valami beállítás, vagy ajánljatok egy hasonlót ami jól működik.

Never Settle

(#1172) manokaki válasza Mr. Wolf (#1170) üzenetére


manokaki
őstag

Ennek az AOD-nak mit kellene kijelzenie az órán kivül, mert se a nem fogadott hivást , se a messenger-t , nem jelzni vissza !??

(#1173) mate36


mate36
csendes tag

Sziasztok! Hol lehet beallitani, hogy full hd 60 fps-ben vegye? Csak 720p, full Hd es 4k 30 fps lehetoseget latok, 60 fps-t egyiknel sem. Otlet?
Koszonom a valaszt elore is!

(#1174) Zsozsi1989 válasza Bukoba (#1105) üzenetére


Zsozsi1989
csendes újonc

Sziasztok!
Csereérett lett a telefonom (Huawei P8 Lite). Igazából eléggé akut a dolog, mert kezd csendben meghalni a Huawei. Hogy őszinte legyek 2 héttel ezelőttig is Huawei-Honor páros közül választottam volna, de tudjuk...
Ismerősök ajánlották a Xiaomi-t, így találtam meg ezt a telefont. Specifikáció, tesztek, videók alapján kifejezetten jó vételnek tűnik.. Mivel teljesen Xiaomi szűz vagyok ezért kérlek segítsetek. Végig olvastam a fórumot és az értesítés kezelés/kijelzés tűnt fel hibának. Valószínűsíthető a javítása az elkövetkező időben, vagy nem dolgoznak a srácok olyan gyorsan?
Másik, hogy hol lenne érdemes megvásárolni? Néztem a hivatalos Xiaomi shopot, de ott átmenetileg nincs, viszont nem is írták ki, hogy mikorra várható... Valami tapasztalat van, hogy körülbelül milyen beszerzési idők vannak, esetleg valami más beszerzési forrás, ami ad 2 év hivatalos garit?
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#1175) fornettisuti válasza Zsozsi1989 (#1174) üzenetére


fornettisuti
veterán

Kb 2 hét mire lesz készleten.
109900.- csak a 128GB-os lesz.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#1176) grafnet válasza Zsozsi1989 (#1174) üzenetére


grafnet
veterán

Ha figyelmesen olvastad a topikot, akkor tegnap is szó volt róla: hamarosan érkezik raktárra a készülék.
eustock.eu (külföldi, csak cégnek) vagy xiaomi.hu Ők a Hivatalos forgalmazók.
Garancia: nem tudjuk pontosan mi a történet, de ahol 2 évet vállalnak nagy baj nem lehet.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1177) espi38 válasza fornettisuti (#1175) üzenetére


espi38
őstag

Erről volt szó két héttel ezelőtt is, hogy hónap végére lesz belőle, aztán semmi.
Miért ígérgetnek olyat ami nem valósul meg, aki venni akar mi9se nem fog több hetet várni vesz máshol

(#1178) grafnet válasza espi38 (#1177) üzenetére


grafnet
veterán

OFF gomb/pipa!

Miért ne várna!
Ez Xiaomi telefon. Amikor sikerül venni, akkor lesz! Ha nemsikerül, akkor vagy vársz rá vagy veszel, ami van készleten!
Azért adnak ki 3 havonta másik készüléket, mert ennyi a gyártósori kapacitás. Két iPhone széria között gyártja a (pl.: Foxconn) Xiaomi dolgait.
Kínából még sosem rendeltél semmit? 1) vagy megkapod vagy nem. 2) vagy időben vagy nem. 3) az első kettő közül valamelyik bekövetkezik.
Nincs ebben semmi meglepő!

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1179) vince válasza espi38 (#1177) üzenetére


vince
őstag

Valószínűleg ők sokkal jobban várják a szállítmányt, mint a végfelhasználók, gondolhatod, hogy nem jókedvükben ígérgetnek össze-vissza. A szállítmányozó cégtől kapott adatok alapján mondanak tól-ig időt, feltételezem, hogy nekik sincs befolyásuk a szállítás gyorsaságára...

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#1180) espi38 válasza vince (#1179) üzenetére


espi38
őstag

Gondolom, hogy várják ők is-mindenesetre tény hogy hivatalos helyen nincs sehol. Az eustockon is erre a hétre mondták hogy lesz igaz még csak holnap csütörtök 😂

(#1181) Atomgeszi válasza Zsozsi1989 (#1174) üzenetére


Atomgeszi
veterán

"Végig olvastam a fórumot és az értesítés kezelés/kijelzés tűnt fel hibának. Valószínűsíthető a javítása az elkövetkező időben, vagy nem dolgoznak a srácok olyan gyorsan?"

Akkor lehet figyelmeden kívül esett az, hogy weeklyben már javítva van. Amiből lesz a stabil. Illetve fentebb linkeltek 3rd party app megoldást is addigi gyógyírnak.

Ezek olyan apró, user szinten is javítható dolgok, amiket nem értem, hogy miért kell világfájdalomra venni. Nyilván tök jó lenne, ha minden telefon úgy jönne ki, hogy a világon létező összes fajta embernek meg tudna felelni, de egyrészt ilyen nincs, másrészt Android vonalon n+1 megoldás van kb minden nyűgre bajra, csak rá kell áldozni 20-30 percet, hogy megkeressük és utána megelégedéssel használjuk.
(ios-on pl. notificiation bar sincsen - legalábbis amit én láttam ios12 környékén i8plust - na ők mit mondjanak? :) Teszem azt facebookot görgeted, jön egy értesítésed, lebegőbe megjelenik, utána meg örök vadászmezők, maximum felhúzni/lehúzni tudod, hogy mi az értesítés, mert semmi ikon nincs fent. Ha esetleg ios13-ban már létezne ilyen (amit kétlek), akkor elnézést.)

Ez most nem ellened szólt, se senki ellen, csak tényleg aki akar az tud ezekre megoldást találni.

(#1182) Atomgeszi válasza mate36 (#1173) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Azt hogy?

Kamera - Videó - Jobb felül 3 vonal - Beállítások , és ott kellene lenni.

Milyen ROM van rajta?

(#1183) greatz


greatz
csendes tag

1) Nem vagyok a gyors töltés híve, de ha már berakták a dobozba, akkor elvárnám, hogy az ne 860 mA-val töltse az akkut. Előfordult ez másnál? (külföldi fórumon egyetlen ilyen esetet találtam, de megoldás nélkül)
És a Redmi Note 3 SE töltőjéből vígan beszopja a 1600 mA-t. [kép]
2) Talán az előbbihez kapcsolódik. Ti milyen ROM verziót kaptatok? Global Stable (V10.2.2.0.PFBMIXM) vagy EU Stable (V10.2.5.0.PFBEUXM)? Nekem az előbbi, de érdekes mód az EU verziószáma nagyobb, de nem találtam infót, hogy az miben lenne jobb/rosszabb...

[ Szerkesztve ]

(#1184) Styleair


Styleair
aktív tag

Nem fikázásnak szánom, inkább értetlenkedek azon, hogy a magát hivatalosnak valló xiaomi.hu-nál, miért is nem lehet még mindig kapni a 6/128-as verziót, miközben nem hivatalos helyeken meg lehet?
Nem a hivatalos kereskedőnél kéne elsőnek elérhetőnek lennie?

(persze nem dől össze a világ, aki akar tud várni, csak nekem ez furcsa)

Xiaomi 14 / ex Xiaomi Mi 9 SE

(#1185) HarleyCustom válasza trobi28 (#1169) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Csaaaak? :D Én vagy 200-zat... :D volt hogy hármat egyszerre :D

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#1186) mate36 válasza Atomgeszi (#1182) üzenetére


mate36
csendes tag

Szia!

(#1187) Addel válasza greatz (#1183) üzenetére


Addel
senior tag

Ez ennél bonyolultabb, a Redmi Note 3 SE csak 5 volton töltött, ez viszont tud 5V,9V és 12V feszültségen is tölteni, namost a töltési teljesítmény az áramerősség és a feszültség szorzata, így tudni kéne, hogy hány volton tolja azt a 860mA-t épp. Én úgy tudom a legnagyobb töltési teljesítmény ami 18W ,azt 50% (de lehet csak 30) alatt tolja csak, ami 12V*1.5A, fölötte lassabb a töltés.

[ Szerkesztve ]

(#1188) grafnet válasza Addel (#1187) üzenetére


grafnet
veterán

A korabbi modellek ~80 %-ig töltöttek gyorstöltéssel, utána vették vissza a feszültséget - lassítottak.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1189) grafnet válasza Styleair (#1184) üzenetére


grafnet
veterán

Az eustock nagyker, >1000 db-ot rendel...
alza, mall kisker néhány száz daradot (még az is lehet, hogy nem közvetlenül).
Az első kört már eladták a nagykerek...

Ez más készüléknél is előfordult! Nincs ebben semmi ördögi.

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1190) sxxorp válasza grafnet (#1124) üzenetére


sxxorp
őstag

Amikor vettem a boltban kérdeztem rá a garira és azt mondták, hogy az új, 2 éves garit már nem a Wayteq csinálja, hanem a Xiaomi, és nagy valószínűséggel nem itthon.
Innentől érdekes, hogy te milyen fiúkat is kérdeztél meg, hogy "még nem vizsgálják a bootloader nyitást", ami legalább félig megnyugtató info volt eddig... :D

(#1191) vince


vince
őstag

VoLTE-képes sim kártyával (telekom) működik a 4g hanghívás a készüléken?

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#1192) grafnet válasza sxxorp (#1190) üzenetére


grafnet
veterán

Kicsit olvass visszább a dátumok miatt.
Ez egy lerágott csont... mert akkora a káosz!
Ráadásul minden egyedi jelenlegű!

Neked hova szól a jótállás? Vidd oda...
Van itt hsz, ami: májusi vásárlás az eustock-tól és Wayteq-hez szól a jótállási jegy!

Én a Wayteq-hez közeli informátortól tudtam, de már vagy 2-3 hetes az infó! Akkor még nem mondta senki, hogy nem ők szervizelnek.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1193) Zsozsi1989 válasza Atomgeszi (#1181) üzenetére


Zsozsi1989
csendes újonc

Köszönöm a válaszokat!

Nem világfájdalom, hogy akadnak problémák, hisz azért vannak, hogy megoldjuk őket. Mint említettem, hogy még sohasem használtam Xiaomi-t, így nem tudom mik a szokások... De köszönöm a megoldási javaslatot, mihelyst elérhető lesz a telefon be is fogom állítani...

A Lurdy házban elérhető Xiaomi store-ban ajánlott vásárolni amúgy?

(#1194) espi38


espi38
őstag

Ilyen alapon,akkor vehet az ember bárhol xiaomi telefont hiszen amit gyártói garanciával árulnak úgyis kiviszik az országból:(
Így csinálja az Alza Tudbado és az ismertebb webshopok is,érdemes várni a xiaomi.hura hogy érkezzen készülék a raktárukba???
Szerintem nem igazán

(#1195) grafnet válasza Zsozsi1989 (#1193) üzenetére


grafnet
veterán

Ha, még nem használtál MIUI-t: vagy megszereted elsőre, vagy nehéz lesz, de megszokod ha már minden a helyén lesz.
Milyen készülékről váltasz?

Egy biztos: "határtalan" mértékben testre szabható. (Néha nehezen, meg van akinél működik, van akinél meg nem ugyanaz a beállítás = xiaomi együttható :B)

A Lurdy xiaomi = xiaomi.hu = gyári. Szóval eléggé megbízható!

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1196) greatz válasza Addel (#1187) üzenetére


greatz
csendes tag

A gond az, hogy a töltési sebessége is fele akkora az új töltővel, tehát 5V-ot nyomta: 64%-ról 2 óra volt az estimation charge time 860mA-val [teló melé adott QC töltő 5V/3A;9V/2A;12V/1.5A], míg 1 óra 1860mA-val [régi 5V/2A-es töltő], tehát mindkét esetben csak 5V-tal tolta. :S Szóval sehogy sem áll össze, mert 5V-on is tudna 3A-t... Ha ez nem bug vagy hibás töltővezérlés, akkor érdekes feauture az akku kímélésre...

(#1197) Zsozsi1989 válasza grafnet (#1195) üzenetére


Zsozsi1989
csendes újonc

Huawei P8 Lite-ról váltok. Az EMUI-val nagyon meg voltam elégedve.
A MIUI is nézegettem egy két ember telefonján, nem hiszem hogy nem fogjuk megkedvelni egymást, ha meg kérdésem lesz, akkor bátran merek majd kérdezni nálatok! 😉

Akkor megnyugodtam, vmiert úgy rémlett, hogy az az xiaomishop.hu áruháza. Jövő szerdán megyek Pestre és akkor megpróbálkoznék személyesen megvenni, hátha úgy lesz a boltban.

(#1198) grafnet válasza greatz (#1196) üzenetére


grafnet
veterán

Nekem, amikor gyorstöltést alkalmaz, akkor a villám jelet kiteszi az akku ikon elé. Kiírja, hogy gyorstöltés.
Neked nem, akkor vagy kábel vagy töltőfej hibád van.
Próbáld ki csere eszközökkel.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1199) konczy3 válasza grafnet (#1198) üzenetére


konczy3
senior tag

Nálam gyorstőltést ír végig alul, nem szoktam végig figyelni de 60-ról 100-ra felnyomja olyan 30-40 perc alatt.

(#1197) Zsozsi1989
Előtte érdeklődj készletről, már egy jó ideje csak lila 64-es van náluk.

[ Szerkesztve ]

Never Settle

(#1200) sxxorp válasza grafnet (#1192) üzenetére


sxxorp
őstag

Május 5-én vettem a telefont, a jótállási jegyemen Wayteq van - mint forgalmazó. Előtte vettünk rollert, akkor tudtam meg, hogy az arra garanciát vállaló Wayteq szerviz elköltözött a nagyon közelünkből, a kicsit távolabbi Lurdyhoz. Ezért megjegyeztem az eladónak, hogy míg nagyon közel voltak nem kellettek, remélem így marad az Mi 9 SE-vel is, arra mondta, hogy ez a 2 éves már nem Wayteq lesz, hanem valódi gyártói. Azóta normális helyről (xiaomi.hu, eustock), és nem olyan fórumtárstól, aki valami miatt minden áron szürkébb beszerzési forrást nyomat (és akinek mindegy hogy pl. Lengyelországban javítják gyári alkatrészekkel, vagy Kinában utángyártottal), csak megerősítették ezt. Azt hittem ez neked is nyilvánvaló, és a kedvező BL-nyitásos info is ennek fényében jött. De ezek szerint nem, és valószínűbb a szigorú. A bizonytalanság miatt úgysem nyitottam, továbbra is marad zárva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.