Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) monoinc válasza balika21 (#1792) üzenetére


monoinc
lelkes újonc

törölhető

[ Szerkesztve ]

(#1802) seadrone


seadrone
őstag

heló!

honnan kell a telóra fóliát rendelni?
nem láttam azóta linket, legalábbis nem tűnt fel.

tetszik nagyon ez az ultra wide fotózás. ahhoz hény kamerát használ vagy mi annak a trükkje?

tenksz

(#1803) Noukoum válasza seadrone (#1802) üzenetére


Noukoum
veterán

Van benne egy széleslátószögű szenzor.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#1804) Bukoba válasza seadrone (#1791) üzenetére


Bukoba
tag

Na, közben nálam már úton van a bluetooth füles (BlitzWolf BW-BTS1). Remélem azzal nem lesz probléma.

(#1805) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Üdv.

Mai nappal én is csatlakozom úgymond a "csapathoz". Sikerült beszereznem egy 128 GB-s, Global változatot az Alzától. Sajnos a Xiaomi.hu-ra hiába várok 3 hete, lassan 4, de csak igérik, hogy lesz. Így mivel telefon nélkül vagyok szinte már 1 hónapja , kénytelen voltam egyet beszerezni ( Remélem minden okés lesz vele ) .

A telefon eddig tetszik, ahhoz képest hogy Iphone készülékről jövök.

(B)A kérdéseim a követekezők lennének :(/B)

- Milyen beállításokat érdemes a telefonon elvégezni?
- Érdemes e a rendszer ( bekapcsolás után egyből feldobta ) lefrissíteni ? Amit feldobott az a : MIUI V10.2.9.0
- Sajnos egyenlőre nincs a telefonhoz fóliám, csak tokom, merjem addig fólia nélkül használni? Mennyire karcolódik az üveg? Zsebben lenne hordva csak.
- Milyen alkalmazásokat érdeme leszedni?

Válaszotokat előre is köszönöm. :R

Szép napot.

Gergő

(#1806) Bukoba válasza zeus_2k14 (#1805) üzenetére


Bukoba
tag

Üdv a klubban :) A frissítést szerintem nyugodtan tedd fel, már többen használjuk ezt a verziót, nincs vele gond. Én már egy hónapja nyúzok a készüléket a gyári szilikon tokkal, fólia nélkül, szintén zsebben hordva, de nem látszik a kijelzőn semmi (mondjuk én nem szeretem a fóliákat, soha nem volt egy telefonomon sem.) Beállítások tekintetében szerintem nincs aranyszabály, én az ujjlenyomatokon kívül nem nagyon állítgattam sok mindent. Meg persze ment fel rá a Nova Launcher, meg az általam kedvelt alkalmazások (DiciCal, MoonReader, Samsung Internet Browser Beta, AirDroid, AppDialer).

[ Szerkesztve ]

(#1807) zeus_2k14 válasza Bukoba (#1806) üzenetére


zeus_2k14
senior tag

Nova Launcher minek ha szabad megkérdeznem? Sajnos nekem még ezek magas dolgok szifon után :D Illetve, a Always on Display módot hogy tudom életre kelteni? :D

(#1808) Bukoba válasza zeus_2k14 (#1807) üzenetére


Bukoba
tag

A Nova Launcher a gyári launcher funkcióit veszi át, jóval több beállítást tesz lehetővé, mint a gyári. Pl. módosíthatod vele az ikonok méretét, elhelyezését, lesz vele alkalmazástárad, ha akarod, többféle gesztus vezérlést tesz lehetővé mint a gyári, stb. Nézz meg pár youtube videót róla, szerintem jó kis cucc (Pl. ezt, nyelvtudás nélkül is informatív). Az AOD beállításokat környezeti kijelző néven találod. A beállítások között a keresőbe írva kiadja.

[ Szerkesztve ]

(#1809) zeus_2k14 válasza Bukoba (#1808) üzenetére


zeus_2k14
senior tag

Köszi. Megvan, viszont bekapcsoltam, de olyan, mintha nem kapcsolt volna be.. Tehát be állítottam azt a hátteret amit akarok, de nem kapcsolta be, vagy nem tom hogy írjam.. :W

(#1810) Bukoba válasza zeus_2k14 (#1809) üzenetére


Bukoba
tag

Nálam így néz ki:

[ Szerkesztve ]

(#1811) zeus_2k14 válasza Bukoba (#1810) üzenetére


zeus_2k14
senior tag

Nálam is már, csak most jöttem rá, hogy csak akkor jelzi így ki, ha a telót le rakom az asztalra, vagy nyugalmi állapotba :D

Amúgy ez nem tud beégni a képernyőbe?

(#1812) Atomgeszi válasza zeus_2k14 (#1811) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Változtatja folyamat a helyzetét, szóval nem.

(#1813) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Köszönöm az eddigi segítségeket.

További kérdés..

Ki milyen fóliát használ a telóhóz? Könnyen karcolódik?

(#1814) vottokar válasza zeus_2k14 (#1813) üzenetére


vottokar
senior tag

Nem tudom, hogy mennyire karcolódik a kijelző. Második napon kapott egy Nillkin Amazing H üveget, meg egy Nillkin Super Frosted Shield "burkot". Rendeltem hozzá egy olcsó (2USD alatti üveget is, de a Nillkin bírja, úgyhogy nem próbáltam ki, hogy milyen.

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#1815) zeus_2k14 válasza vottokar (#1814) üzenetére


zeus_2k14
senior tag

Hátulját véded valamivel? Magyaroktól szerezted be a fóliát és a tokot?

(#1816) konczy3 válasza zeus_2k14 (#1813) üzenetére


konczy3
senior tag

Hello üdv a klubban, én jelenleg míg meg nem jön Kínából, OnePlus X-ét tettem rá, igaz kisebb, de leejtés esetén esetleg az törik nem a kijelző, inkább attól féltem mint a karcoktol.
Beállítás:
Ha használsz ujjlenyomatot, érdemes az animációt pulzusra állítani, sokkal gyorsabb és biztosabb lesz, itt tanácsolták és tényleg úgy tűnik hogy jobb.
Ahol fel tudod venni a mintákat, ott lesz legalul az animációk.
Tokot amíg az is meg nem jön a gyárit használom.
Továbbá rendeltem kamerára is fóliát, mert eléggé kiáll.
Mindent ebayről.

[ Szerkesztve ]

Never Settle

(#1817) zeus_2k14 válasza konczy3 (#1816) üzenetére


zeus_2k14
senior tag

Most jött hozzá 1 tokom , 1 hét alatt ide ért, nem rosz. Szilikon, szövet féle belsővel, így nem karcol.

Kamera könnyen karcolódik?

(#1818) mdraco válasza zeus_2k14 (#1817) üzenetére


mdraco
őstag

Szerintem hasonló a kamera védelme: [link]

(#1819) vottokar válasza zeus_2k14 (#1815) üzenetére


vottokar
senior tag

Ha a kamerákra gondolsz, adtak hozzá (az előlapi üveggel együtt) védőüveget, de nem jól raktam fel, úgyhogy most nincs fent semmi. De még van pár darabom, lehet hogy felapplikálom. A hátlapi üveget meg igen jól burkolja a Nillkin tok. Jött azóta másikféle "rugged" tok is hozzá, de mivel igen passzos a Nillkin (és szép kék), fel sem próbáltam.
Kínai elv..ársaktól rendeltem (Ali). Vidéki vagyok így kb semmivel sem lassabb, mindha valamelyik telefonos bolt hozatja meg. De biztosan jóval olcsóbb...

[ Szerkesztve ]

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#1820) da. válasza zeus_2k14 (#1813) üzenetére


da.
tag

Nekem már megkarcolódott a kijelző egy kicsit, kb 1cm hosszan.
Nem emlékszem, hogy bármi különlegeset tettem volna vele.
(Előtte iphone6 volt, sokat járt fólia nélkül, nem lett karcos soha. nem tudom, hogy most volt pechem, vagy béna voltam, vagy rosszabbul bírja)

(#1821) da.


da.
tag

Ébresztővel van egy kis gondom.
Ha szundit nyomok, majd duzzogva mégis felébredek, hogy tudom kikapcsolni ezt az ébresztést? A listában szundi után inaktívnak tűnik az adott ébresztés, így kikapcsolni nem tudom, x perc múlva ismét nyomja.
köszönöm

(#1822) Atomgeszi válasza da. (#1821) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nem a listában kell, hanem a statusbarról lehúzni, és ott felajánlja, hogy offolod.

(#1823) konczy3 válasza zeus_2k14 (#1817) üzenetére


konczy3
senior tag

Fogalmam nincs, sokan tanácsolták, és a jobb félni mint megijedni elv alapján nem sajnálom az a pár száz forintot :D

Never Settle

(#1824) B.Ross válasza da. (#1821) üzenetére


B.Ross
kezdő

Én is jártam így. Azt hiszem az értesítősáv lehúzásával vált elérhetővé az ébresztő kikapcsolása

(#1825) Ukeve


Ukeve
tag

Sziasztok! :)

Pár napja én is bekapcsolódtam a Mi9 SE-t használók táborába. Eddig minden nagyon szuperül működik, az üzemidőre se lehet panasz. Viszont azt vettem észre, hogy ha Android Auto-val szeretném használni a Waze-t, akkor az elindulás után pár száz méterrel elveszti a GPS jelet a telefon és utána nem működik rendesen. Ha menet közben átváltok Google Térképre, akkor ott egyből megtalálja a pozíciót és tökéletesen is megy utána onnan a navigáció.

Találkozott már valaki ilyen hibával? :)

Köszi! :R

(#1826) #01758976 válasza Ukeve (#1825) üzenetére


#01758976
törölt tag

Ezt csinálta nekem is. Segített a restart, de meguntam, csináltam egy tiszta Waze installt és ok lett. Bár azóta már nem használom AA-t

(#1827) Free Rgc válasza Ukeve (#1825) üzenetére


Free Rgc
tag

Minden nap használom a Waze t, viszont eddig csak egyszer csinált ilyet, nem tudom miért, újra indítottam a telefont, csak az segített. Nem tudom az okát, azóta sem jött elő 1,5 hónap alatt.

(#1828) #01758976 válasza Free Rgc (#1827) üzenetére


#01758976
törölt tag

android auto-ról volt szó.

(#1829) szanozs válasza Ukeve (#1825) üzenetére


szanozs
aktív tag

Nálam pontosan ugyan így működik mint nálad. Bosszant engem is a dolog. De megpróbálom az újra indítást, hátha. Kíváncsian várom te mire jutsz.

(#1830) Free Rgc válasza #01758976 (#1828) üzenetére


Free Rgc
tag

Jaa, átsiklottam felette, de sima waze is csinálta hogy elvesztette a jelet, olyan volt mintha lefagyott volna a GPS része és 10 másodpercenként helyre tette majd újra elvesztette a jelet... Remélem egy frissítés és nálad is rendben lesz...

(#1831) gedadavid válasza Ukeve (#1825) üzenetére


gedadavid
csendes tag

Beállítások->Akkumulátor és teljesítmény->Alkalmazások korlátozása és itt mind az android autónál mind a waze-nél a nincs korlátozásra állítani. Nekem ez oldotta meg a dolgot.

(#1832) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Üdv

Tegnap óta van meg a teló.

Olyan kérdésem lenne , hogy a Gcam nevű alkalmazást honnan tudom megszerezni ? Mennyire biztonságos?
Olvastam valahol hogy ott valami portok vannak , azok mik?

Köszönöm

(#1833) balu1977 válasza zeus_2k14 (#1832) üzenetére


balu1977
senior tag

Nem lenézésből de ha ennyire nem vágod mi az akkor minek az neked?

(#1834) szanozs válasza gedadavid (#1831) üzenetére


szanozs
aktív tag

Nekem az újraindítás nem segített, kipróbálom a nincs korlátozást beállítani. Hátha megjavul.

(#1835) zzz03


zzz03
őstag

egesz jo erteket is ki lehet hozni az akkubol. :DD

(#1836) da. válasza balu1977 (#1833) üzenetére


da.
tag

Gondolom mert úgy tudja, hogy azzal jobb képeket lehet készíteni.
Ehhez érteni kell hozzá?
Én is teljesen hülye vagyok androidhoz, nemrég költöztem át 10 év iphone után mi9SE-re. Ettől még örülnék, ha jobb képeket tudnék csinálni vele. :)

(#1837) Noukoum válasza da. (#1836) üzenetére


Noukoum
veterán

Keresőbe itt a topicban rákerestek hogy "gcam" több rendes kolléga megosztja mindig a legújabbat. Azzal lehet próbálkozni. Szerintem jobb képeket lehet vele lőni

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#1838) mdraco válasza zeus_2k14 (#1832) üzenetére


mdraco
őstag

Innen lehet letölteni: [link]

(#1839) sxxorp válasza mdraco (#1838) üzenetére


sxxorp
őstag

És van is új.

(#1840) ajca


ajca
tag

Valaki próbálta már?https://helloxiaomi.hu/hamarosan-a-miui-kezdokepernyojen-valaszthato-lesz-app-drawer-az-az-alkalmazaslista/

(#1841) Russel009


Russel009
csendes tag

Sziasztok!
Végül az Mi 9 SE mellett döntöttem (másik befutó az Mi 9 volt). Eddig nagyon tetszik, viszont van pár dolog amire még nem találtam megoldást:

Altatásból felébresztett képernyőn (és AOD képernyőn) be lehet állítani valahogy az alkalmazások értesítési ikonjait? Mármint ha pl messengeren kapok üzenetet, akkor ne rakja ki az üzenetet az altatásból felébresztett kijelzőre, hanem csak egy kis ikonnal jelezze hogy értesítést kaptam.

Szenzorszigetet el lehet valahogy szoftveresen tüntetni, vagy ez a funkció kikerült a MIUI-ból?

Egyéb: Aki a Mi 9 és a Mi 9 SE közötti méretkülönbségre kíváncsi, annak ajánlom figyelmébe a Samsung A50 és A40 készülékeket. Ezek dizájnra megegyeznek a Mi 9 szériával és méretben is talán 1-1 m különbség van, így ezeket tapizva (pl Media Markt-ban) elég jól el lehet dönteni hogy melyik az ideális méret. :)

(#1842) Atomgeszi válasza Russel009 (#1841) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Beállítások - Telepített alkalmazások - Messenger - Értesítések - Alkalmazásbeállítások - Értesítések előnézetei

Szenzorszigetet el lehet valahogy szoftveresen tüntetni, vagy ez a funkció kikerült a MIUI-ból?

Ezt a kicsit sajnos nem lehet.

(#1843) szanozs válasza Atomgeszi (#1842) üzenetére


szanozs
aktív tag

Ezt a kicsit is lehet, EU dev rommal. :))

(#1844) sxxorp válasza zzz03 (#1835) üzenetére


sxxorp
őstag

1. Baromira nem ajánlott ilyen mértékig lemeríteni, nem tesz jót, 25-30% felett töltöm.
2. Van ennél jobb is:D Ha 100%-ra vetítem ez több, mint 8,5 óra SOT. Mondhatnám a repülő üzemmódot, de ha azt teljesen levesszük is jóval többet volt hálózaton, és egyáltalán működésben a teló ;)

(#1845) zzz03 válasza sxxorp (#1844) üzenetére


zzz03
őstag

amire meghal az akku mar reg a kukaba lesz a telo. evente cserelve van. nagyon tul van misztifikalva ez a hogy toltsuk meg meddig meritsuk sztem. :R

(#1846) sxxorp válasza zzz03 (#1845) üzenetére


sxxorp
őstag

2 év 3 hónapos az előd Redmi 4X-em, back up telefonnak tartom a előzőket, pl. terepre, fesztiválokra + pár hülyeséggel azon játszok, és még mindig nagyon jó üzemidőt hoz, mert úgy kezelem. Nem tudom, biztos mások vagyunk, de ha tényleg egy minimális odafigyeléssel gondosabb tudok lenni, akkor inkább úgy teszek, mint nemtörődöm módon:)
Főleg egy ilyen telónál, ami nem acélos alapból: nem meghal az akku, csak érezhetően romolhat az üzemideje, akár 1 év alatt is.

[ Szerkesztve ]

(#1847) zeus_2k14 válasza balu1977 (#1833) üzenetére


zeus_2k14
senior tag

Lehet még nem vágom , de vágni akarom . Tudomásom szerint azért van ez a topik , meg a többi is , hogy a tagok segítsék egymást .

Ha tudni akarod , akkor 6-7 ev iPhone után jöttem át.

(#1848) Atomgeszi válasza szanozs (#1843) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Akkor hogy néz ki? Lejjebb hozza a hasznos kijelzőt? Mert ugye stabil globalban a curved notch hiába pipálod be, nem csinál semmit. :N

(#1849) Bukoba


Bukoba
tag

Jó hírek: cikk

(#1850) szanozs válasza Atomgeszi (#1848) üzenetére


szanozs
aktív tag

Igen, lejjebb hozza a hasznos kijelzőt a notch aljáig és a sarkokat lekerekíti. A notch mellet pedig teljesen fekete.

A stabil globalban a curved notch-t ha be pipálod, akkor az a kijelöléstől függően durván V vagy U formát ad a notchnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.