Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Bodor válasza dobobazsy (#100) üzenetére


Bodor
veterán

9 kérdés, 9 válasz.

1: Igen
2: Nincs
3: Kettes válaszból adódik, hogy nem, de a cikkben is le van írva.
4: Telepítés után lehet húzni a procit
5: Azért szükséges, mert volt pár eset, ahol nem sikerült a proci húzás miatt a telepítés
6: Nem
7: Teljesen mindegy, ha nem tudsz figyelni arra hogy maradjon 15% szabad hely akkor csinálj kisebb partíciót.
8: Intel SATA3 vezérlő van benne, működni fog rendesen.
9: Hiteles, csak kissé elavult, és bonyolultabban ír le dolgokat.

Üdv:

(#102) qad válasza dobobazsy (#100) üzenetére


qad
senior tag

Ha win7-et teszel fel a 830-as samura akkor semmivel sem kell foglalkoznod csak telepítsd a gyárilag hozzáadott Samsung ssd magician progit. A program ajánlott beállításaiban magától kilövi az indexelést, töredezettségmentesítést stb.
Win8-nál azt mondják az okosok hogy az operációs rendszer mindent felismer és mindent optimálisra állít.

A proci húzás az engem is megijesztett, de csak biztonsági okokból ajánlották hogy alapon hagyott procival telepítsd az operációs rendszert. Ha tudod hogy stabil a géped akkor mehet a telepítés húzott procival is (mindig így csináltam, engem is megijesztett ez a cikk).

20%-ék szabad helyről beszéltek régen, lehet elég a 15% is de igazából mindenki azt ajánlja hogy minél nagyobb ssd-t vegyél, mert minél nagyobb a kihasználatlan tárhelyed annál lassabban használódik el, vagyis tartósabb. Ez az egész egyébként csak attól függ hogy mennyi adatot írsz rá, ha csak 1x telepítesz rá operációs rendszert akkor nagyon tartós lesz az ssd-d :D .

Samu 830 128Gb-os ssd-m van nekem is és marha elégedetten használom.

(#103) baboss


baboss
őstag

Sziasztok .
Segítségre lenne szükségem.
Alaplap - ASUS CROSHAIR V FORMULA Z
OP - Windows 8 SSD-n
Windows 7 HDD-n
SSD OCZ RevoDrive 3 PCI Expres X4 slotba kell rakni.
Reggel elakartam indítani a Pc-t de nem indult el a Win 8 csak a Win 7.
F8 boot menü itt szoktam kiválasztani,hogy melyik induljon,de az SSD-t nemlátja csak a HDD-tI
Gép inditása :
Első felugró ablakban kiírja
PCI -E x4 bandwidth usage:5.0GB/s OK
Using configuration:fast
Inicalizig drive OK
Második felugró ablakban 0 sata OCZ RevoDrive 3 240gb sata 3GB/s
Ez idáig is így ment.
Delete : Bios boot menü itt viszont nem látja az SSD-t
Op telepítőt beraktam és elindítottam a telepítést.
Illesztő program hozzáadása betölti de úgyse ismeri fel az SSD-t
Ha a Win 7 et indítom el akkor -saját gép és ott se látja az SSD-t csak a HDD-ket.
Mi lehet a hiba oka. :F

[ Szerkesztve ]

(#104) Bodor válasza baboss (#103) üzenetére


Bodor
veterán

Szerintem a Flash SSD topikba írj inkább, ott hamarabb kapsz választ.

(#105) baboss válasza Bodor (#104) üzenetére


baboss
őstag

Köszönöm átmegyek oda. :R

(#106) dobobazsy válasza Bodor (#101) üzenetére


dobobazsy
őstag

köszönöm mindkettőtöknek :R :R
Windows 8-at fogok rárakni, nagyon kiváncsi leszek. nem volt még SSD-m :N :))

(#107) Bodor válasza dobobazsy (#106) üzenetére


Bodor
veterán

Hát akkor tegyél szivacsot az asztalra, hogy ne koppanjon nagyot az állad !

(#108) Chuck Norris válasza brd (#99) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Köszi, megint tanultam valamit.
Ez a 15-20% tartalék meg gondolom úgy a legegyszerűbb, hogy akkorával kisebb particiót csinálsz aztán akkor biztos marad annyi helyed, vagy nincs igazam?

[ Szerkesztve ]

(#109) dobobazsy válasza Bodor (#107) üzenetére


dobobazsy
őstag

rendben oda fogok figyelni erre is :DDD :R

(#110) brd válasza Chuck Norris (#108) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, de ez szerintem felesleges, nálam mindig van akkora szabad hely a meghajtón összességében (bár nekem 96GB-os a legkisebb SSD-m).

The only real valuable thing is intuition.

(#111) dobobazsy


dobobazsy
őstag

na meg van az SSD-m, fel is pakoltam rá a 8-at. lenne egy kérdésem így kezdésnek(remélem nem off):
lett egy Rendszer számára fenntartott meghajtóm. 349 mb az egész, szóval nem szükséges, hogy itt megjelenjen. el lehet valahogy tüntetni?
köszi előre is! :R

szerk.: a meghajtó betűjelei is eléggé zavarosak lettek. az 500 gigás vinyóm nagy partíciója nem lehetne valahogy D meghajtó?

[ Szerkesztve ]

(#112) Bodor válasza dobobazsy (#111) üzenetére


Bodor
veterán

Hát nem igazán SSD-vel összefüggő kérdés, de a számítógép/lemezkezelésben be tudod állítani, hogy egy partíciónak ne legyen betűjele, ekkor nem látszik a Sajtgépben, illetve itt tudsz betűjelet is módosítani egy adott meghajtón, kivéve a "C"-t.

(#113) Balázs1986


Balázs1986
addikt

Sziasztok!
Beruháztam egy Corsair Force GT-re, hamarosan megérkezik. Átolvastam az átfogó elemzést, és ezt az írást is, kb. kialakult bennem, mit hogy kapcsolgatok majd (előre láthatólag nem sok mindenhez nyúlok :D ). Tiszta Win7 telepítés lesz, nem költözés, szóval remélhetőleg sok gond nem lesz utóállítgatásokkal, viszont partíciókezelés témában lenne 1 kérdésem:
Egy 120Gb eszközről van szó, ami elvileg 128Gb. Ebből formázás után -ha jól számoltam- 111-112Gb közti méretet fogok látni. Ez azt jelenti, hogy 16-17Gb marad el, ami 14-15 százaléka az általam látott és használható 111-112Gb-nak. Ez elég a WL-nek végső esetben (értsd: valamiért meggajdulok és megtömöm 100Gb környéki adattal az eszközt; nem valószínű, de inkább ilyen verzióra készülök, mint hogy utólag derüljön ki, hogy alulméreteztem a dolgokat), vagy hagyjak még rá pár Gb-ot (akár formázatlanul, hogy biztosan ne nyúljak hozzá)?
Bocs, ha értelmetlen / idióta a kérdés, de ez most nekem nagy dilemma :)

[ Szerkesztve ]

(#114) Bodor válasza Balázs1986 (#113) üzenetére


Bodor
veterán

Nem kell particionálatlan helyet hagynod az SSD-n, elég az a 16-17GB a WL-nek, alkalmanként akár tele is írhatod.

(#115) Balázs1986 válasza Bodor (#114) üzenetére


Balázs1986
addikt

Köszönöm :)
Még valami: láttam, hogy használsz RAMDisk-et. Eddig mellőztem, de most, hogy nálad láttam, gondoltam rá, hogy talán jobb, ha oda "szemetelek", aztán csak alkalmanként egy nagyobb képfájl kerül az ssd-re a sokszor cserélődő sok kis vacak helyett. Te miket raktál oda? (Több kérdésem -remélhetőleg- nem lesz :) )

[ Szerkesztve ]

(#116) Bodor válasza Balázs1986 (#115) üzenetére


Bodor
veterán

Firefox cache és az összes TEMP mappa oda volt irányítva, de már nem használok ramdisket W8-on, mert voltak rejtélyes fagyásaim, és nem tudtam kiszűrni, hogy mitől, lehet ramdisk-től, ez lehetett kompatibilitási probléma is, ami W7-nél viszont nem állt fent.

(#117) Balázs1986 válasza Bodor (#116) üzenetére


Balázs1986
addikt

8Gb RAM van a notiban, úgyhogy túl nagyot disk-et nem akartam, max. 1Gb (tehát a Win temp nem is ment volna oda pl. telepítők miatt), de így lehet, hogy az egészet hanyagolom, és bízom az elvi élettartamban :)
Köszönöm a válaszokat!

(#118) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Sokat segített a cikk, köszönöm!

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#119) Bodor válasza .LnB (#118) üzenetére


Bodor
veterán

:R

(#120) Carpkiller


Carpkiller
csendes tag

Köszönöm a munkádat,hasznos információ!
Üdv! :R

(#121) Bodor válasza Carpkiller (#120) üzenetére


Bodor
veterán

Örülök, hogy segített!

(#122) gabrielarky


gabrielarky
tag

Sziasztok!

Bocs a noobságomért, de előbb telepítettem a gépet az új SSD-re minthogy a cikket megtaláltam volna. Első körben (valószínűleg) IDE állapotban ment fel rá a cucc, utána átváltottam achi modera (máshogy is nézki a bootolás mint előtte) csak mert az AS SSD Benchmark "pciide - BAD"-et ír.

Gyorsnak rohadt gyors (sosem volt még SSD-m,)most ez lett [link]

de persze lehet hogy töredékét sem tudja így annak amit kéne.

Köszi előre is a segítséget.

SEO & Content Strategist - https://www.linkedin.com/in/imregabri/

(#123) Bodor válasza gabrielarky (#122) üzenetére


Bodor
veterán

AS SSD azután ír pciide - BAD"-et , miután már átálltál AHCI-re?
Sebességet úgy tudjuk ellenőrizni, ha mérsz egyet a cikkben írt CrystalDiskmark-al.
Esetleg dobj egy képet az SSDOK programról is.

(#124) gabrielarky válasza Bodor (#123) üzenetére


gabrielarky
tag

Szia!

Megcsináltam mindkettővel a benchmarkot a tuti kedvéért. Valszeg előbb installtam és az első reset után meg átállítottam Achira miután visszadugtam a többi winyót is. Amúgy valami embertelenül gyors a ware az eddigi 5-7 perces fullos bebootolás után. Nem mértem le de saccra olyan 20 sec lehet kb. úgy hogy az arcomba vágja a desktopot az összes program ikonjával amit az elmúlt 2 napban feltoltam és beállítgattam :)

Köszönöm szépen a segítségedet.

GaB

SEO & Content Strategist - https://www.linkedin.com/in/imregabri/

(#125) Bodor válasza gabrielarky (#124) üzenetére


Bodor
veterán

Ez még továbbra is IDE módban van, szóval nem jól állítottad át AHCI-ba. A sebességek is szégyenletesek.
SSDOK programról meg nem dobtál képet.
Ebben a cikkben le van írva, hogyan kell utólag átállni AHCI módra . Ha sikerült, akkor SSDOK képpel együtt a Flash SSD topikba várunk a továbbiakban.

(#126) gabrielarky válasza Bodor (#125) üzenetére


gabrielarky
tag

Szia!

Köszönöm a válaszodat, sejtettem, hogy valami nem okés.

Gyorsan átfutottam még éjjel a leírást amit adtál (nagyon köszi) és
úgy látom, hogy a biosban minden jól van beállítva, ott b*sztam el,
hogy már install előtt kellett volna achi modera váltani.t

Szeretném valahogy elkerülni, hogy újra kelljen húznom megint mindent,
meg újra beállítgatni (az az igazán sok idő). A következő buktatót már látom is,
mégpedig azt, hogy az alaplap dvd-jéről a kiemelten javasolt intel inf cuccokat
feltelepítettem, amire írjátok a cikkben, hogy az nem jó.

Van rá mód, hogy ezt eltávolítsam? Mivel driverről van szó, gondolom prog uninstall
lehetőség nem is létezik erre, viszont azt meg nem tudom kitalálni, hogy pontosan
milyen eszközökre rakta fel az eszköz kezelőben, gondolom vissza kéne állítgatni
a drivert.

A másik ami még bibi lehet, hogy elvileg 4DB. SATA3 port van a lapon és 2db sata2.

Namármost van a gépemben egy régebbi 500GB WD (SATA 1 szerintem) ez volt eddig
a boot HDD, és van mellé 2db 2 terrás WD Green, valójában csak egyet lát belőle
a win mert tükrözöm sima alap windows megoldással, backup miatt.
+ 1 Samsung DVD író ami szintén SATA illetve az OCZ 256GB.

Elég gyorsan lefut a boot sequence (megváltozott mióta achira állítottam, ezért nem értem miért nem úgy
működik) tehát a bios részéről beszélek a bootolásnak ami tök más lett mint amilyen ACHI előtt volt.

Szóval most ilyen "csapdában" vagyok...

Köszönö az eddigi segítségedet.

SEO & Content Strategist - https://www.linkedin.com/in/imregabri/

(#127) gabrielarky


gabrielarky
tag

Ja igen, a satás cuccokat azért soroltam fel, mert a villámgyors gépinduláskor úgy tűnik, mintha Channel 4en lenne az SSD, és Ti pedig azt írjátok, hogy nagyon fontos a sorrend, tehát ki kéne húzogatnom az összes cuccot az alaplapból és valahogy átrendezni (nem éppen lehet hozzáférni, pedig nem mini a ház :) )

Az biztos, hogy Sata3ba dugtam az SSD-t.

Esetleg kevésbé gyors körülmények között lehet az Aida Extreme-el meg tudom nézni win7 alól, hogy mi melyik channelen van, meg valahogy rá kell jönnöm az alaplapon az Sata portok számozásának sorrendjére is.

Ez az alaplapom egyébként: [link]

Találtam egy ilyen képet róla, jobboldalon látszanak a SATA portok:

Itt egy leírás hozzá, ami kissé megkavar engem:

"The additional Marvell 88SE9172 controller delivers support for two SATA 6 Gbps ports (gray connectors). Besides, the board has another pair of SATA 6 Gbps ports (white connectors) and three SATA 3 Gbps ports (black connectors) due to the functionality of the Intel Z68 Express chipset. The remaining fourth SATA 3 Gbps port supported by the chipset is transformed into an eSATA on the back panel."

Namármost ha megnézem ezen a képen:

Akkor a szürke csatik a vázrajz szerint a 3_5 vagy 3_6.

A leírásotokból úgy vettem ki, hogy a 0.-ra kéne (master) raknom, az viszont nem a szürke, ami a leggyorsabb SATA lehetőség (egyébként most is azthiszem szürkébe van dugva)

[ Szerkesztve ]

SEO & Content Strategist - https://www.linkedin.com/in/imregabri/

(#128) gabrielarky


gabrielarky
tag

Na most megnéztem az angol szöveget még1x. Benéztem jól, ugyanis a 2 fehér csatlakozó is (amiben van a 0. a master) szintén a leggyorsabbhoz tartozik. Akkor itt annyi lenne csak a kérdés, hogy a fehérből melyik a 0. az amelyik az alaplaphoz közelebb (alul) van vagy ami felül?

Gondolom a 2DB 2 terásat ami párban működik a szürkékbe kéne betennem, hogy együtt legyenek, az 500 gigás SATA1 WD-t meg a dvd íróval együtt a feketébe az SSD pedig egyedül a fehérbe, csak az a kérdés hogy melyikbe (nem vagyok otthon nem tudom megnézni :D )

Köszi és elnézést a bénázásomért.

SEO & Content Strategist - https://www.linkedin.com/in/imregabri/

(#129) #63439360 válasza gabrielarky (#128) üzenetére


#63439360
törölt tag

Szia.

A fehér csatlakozóban legyen, az a lényeg.. (az alaplap leírása nem egyértelmű?)
Az SSD írási gyorsítótárazás engedélyezése (SSD - Házirendek alatt..) legyen kipipálva, engedélyezve.

Tapasztalatom szerint, az ATTO Disk Benchmark http://www.softpedia.com/get/System/Benchmarks/ATTO-Disk-Benchmark.shtml a hitelesebb mérő.

[ Szerkesztve ]

(#130) Bodor válasza gabrielarky (#128) üzenetére


Bodor
veterán

Ahogy már írták is, a fehér SATA3_0 csatlakozóba tedd az SSD-t, de legalább fehérben legyen.
Már többször kértem, hogy SSDOK-ról dobj képet, ha nem vagy hajlandó rá, akkor hogy segítsek?
Azt is kértem, hogy a Flash SSD topikba írj a továbbiakban.
Intel chipset drivert ha már feltetted, akkor nem lehet eltávolítani, csak reinstall segíthet rajta, no meg az utólagos AHCI állítás, amit nem tudom, hogy megtettél-e helyesen, ha nem kapok SSDOK képet.
500GB WD mehet a másik fehér SATA csatlakozóba, a 2db 2 terrás WD Green meg a két feketébe, az író meg a szürkébe.

(#131) gabrielarky válasza Bodor (#130) üzenetére


gabrielarky
tag

A "nem vagy hajlandó rá" és hasonló hülyeségeket hanyagoljuk. Most van rá lehetőségem, hogy megcsináljam,
itthon vagyok.

Íme:

nagyobb méretben: [link]

Közben szétszereltem a gépet, újrakábeleztem. SSD bekerült sikeresen a 0. sata cuccba (fehér), szürkékbe bekerült a 2DB 2 terrás, a feketébe pedig a Sata2 WD 500GB, illetve a DVD író.

Bootoláskor az OCZ az első a nullás portban tehát.

Jah és ha minden oké innentől akkor átmegyek a másik topicba.

[ Szerkesztve ]

SEO & Content Strategist - https://www.linkedin.com/in/imregabri/

(#132) gabrielarky


gabrielarky
tag

Ez is updatelve, az előzőhöz képest javult valamicskét, a biosom meg jó volt beállítva.

[ Szerkesztve ]

SEO & Content Strategist - https://www.linkedin.com/in/imregabri/

(#133) Bodor válasza gabrielarky (#131) üzenetére


Bodor
veterán

Amit én tennék:
Fire/Soul/CD cikkében benne van az IRST driver, azt feltenném a mostani chipsetes AHCI driver helyett, úgyis jól jön a RAID miatt.
8 GB RAM mellet szerintem felesleges ekkora kapozófájl, elég 4-500 MB is.
Hibernálás ha nem kell , akkor tiltható.
CDM-el kéne ezek után egy sebességmérés.

Most már jónak tűnik a sebesség is!

Másik topikba már felesleges átmenni.

[ Szerkesztve ]

(#134) gabrielarky válasza Bodor (#133) üzenetére


gabrielarky
tag

Köszi nézem, előbb lefektetem a gyereket és hasonlók :) Teszte fentebb, ez még driver csere nélkül.

UPDATE
Na az király. Az IRST Driver még dobna ezen?

A többi tanácsot is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

SEO & Content Strategist - https://www.linkedin.com/in/imregabri/

(#135) Bodor válasza gabrielarky (#134) üzenetére


Bodor
veterán

Az IRST Driver még dobna ezen?

Érezhetően biztosan nem, de legalább stabil lesz.

(#136) gabrielarky válasza Bodor (#135) üzenetére


gabrielarky
tag

Amennyiben az IRST alatt az Intel Rapid Storage Technology programra gondolsz, akkor az fentvan, erre értettem hogy erősen recommendedként tüntették fel az alaplapi DVD-n, ezért feltettem még install után (ami IDE módban történt az én hibámból...de utána az első resetnél átállítottam a BIOS-t achi mode-ra)

Csináltam egy screenshotot, hogy mit látok. próbáltam frissíteni is a drivert, de azt írja naprakész, pedig az alaplap már szerintem legalább 1 éves, nyilván a driver DVD-n sem a mai verziók vannak. A neten keresgélve meg már v11-et is mutat. Az enyém V.10, látható a képen.

Kérdés akkor, hogy Te pontosan melyik verziót ajánlanád, akár linkkel, amennyiben többféle van, vagy egyszerűen felmegyek ennek a cuccnak a weboldalára és leszedem a legfrissebbet és oké?

Amíg keresgéltem googlén valami angol fórumba belefutottam ahol írta egy arc hogy vissza állt valami bugok miatt egy korábbi IRST-re, ezért kérdem csak.

Egyébként (már amennyire értek hozzá) nem raidet használok, hanem a win7-nek a lemezkezelőben seperc alatt beállítható alap "tükrözés" funkcióját ami gondolom favágás, de 1 éve jól működik, ami fontos azt felpakolom a 2 terrásra az meg csendben szinkronizálódik a másikra is.

Tehát a kép:

vagy nagyban: [link]

[ Szerkesztve ]

SEO & Content Strategist - https://www.linkedin.com/in/imregabri/

(#137) Bodor válasza gabrielarky (#136) üzenetére


Bodor
veterán

Ebben a cikkben linkelve van az iata_enu_11.7.0.1013.exe , ez egy elég új, stabil IRST driver, nyugodtan felteheted, nekem is ez van fent, nem tudok róla , hogy bugos lenne.

(#138) gabrielarky válasza Bodor (#137) üzenetére


gabrielarky
tag

Köszi szépen, driver letöltve, telepítve, 2x restart.

Csináltam érdekességből még egy Crystal benchmark tesztet, van ami gyorsabb lett van ami viszont lassabb, az előzőhöz képest, de gondolom akárhányszor csinálom meg mindig egy kicsit más eredményt fog adni. (teszt közben nem terheltem a gépet semmi mással).

nagyban: [link]

Egyébként összegezve, mielőtt segítséget kértem:

- BIOS jól volt beállítva
- IRST eleve felt volt telepítve (csak régebbi)

Tehát mindössze annyi kellett az elvárható működéshez, hogy a 4. channel helyett a 0. sata portba lett átrakva,
hátha valaki belefut ebbe, hogy hamarabb rakja be az első SATA-ját a gépbe minthogy a cikkeket olvasná.

Mégegyszer köszönök minden segítséget.

[ Szerkesztve ]

SEO & Content Strategist - https://www.linkedin.com/in/imregabri/

(#139) Bodor válasza gabrielarky (#138) üzenetére


Bodor
veterán

Akkor most végre minden rendben van, bár amit írtam a lapozófájlról meg a hibernálásról, az megfontolandó.

(#140) daveoff válasza Bodor (#139) üzenetére


daveoff
veterán

Szia!

Szerinted ez normális, hogy új az ssd, és nem 100%-os?

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#141) Bodor válasza daveoff (#140) üzenetére


Bodor
veterán

Igen , normális, ne aggódj! Ha a következő hónap alatt is ugrik még egyet lefelé, az már nem olyan jó!

(#142) daveoff válasza Bodor (#141) üzenetére


daveoff
veterán

Most már kezdhetek aggódni? :W
Játékok sem indulnak, amik erre a meghajtóra vannak telepítve...megy vissza gariba!

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#143) Bodor válasza daveoff (#142) üzenetére


Bodor
veterán

Az, hogy egy program 98%-osnak mutatja a kondíciót, és 1 hibás szektort lát, még nem lesz elég ok a garanciális cserére. Az meg főleg nem nyomós ok, hogy egy-két játék nem indul el , mert az lehet program hiba is.

[ Szerkesztve ]

(#144) daveoff válasza Bodor (#143) üzenetére


daveoff
veterán

Semmi nem indul el, ami erre van telepítve! Beszéltem a bolttal és azt mondták nyugodtan küldjem vissza!

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#145) Bodor válasza daveoff (#144) üzenetére


Bodor
veterán

Ha semmi sem indul el, az már más tészta, de nem ezt írtad.

(#146) randras


randras
veterán

Tehát hibernálás, töredezettségmentesítés, lapozófájl kikapcsolása, és ennyi? Úgy rémlik, mintha az első SSD-s rendszer telepítésem során csináltam még volna valamit. :F

(#147) #63439360 válasza randras (#146) üzenetére


#63439360
törölt tag

Nagyjából igen (a gyorsítótár használatát is érdemes ellenőrizni, legyen kijelölve).
A lapozófájl használatának letiltása vitatott, ugyanis inkább a fizikai memória menyiségének a függvénye.
Előfordulhat, hogy találkozol olyan programmal, ami hiányolni fogja, ha le van tiltva.
Inkább ne tiltsd le.

(#148) randras válasza #63439360 (#147) üzenetére


randras
veterán

8 giga RAM-om van, nem kell az szerintem ennyi mellé. A gyorsítótárat hol ellenőrizzem?

(#149) #63439360 válasza randras (#148) üzenetére


#63439360
törölt tag

Ha jól emlékszem:

Eszközkezelő > Lemezmeghajtó > SSD-meghajtó neve ablakban > "Házirendek" fül alatt > "Windows írási gyorsítótárhoz tartozó puffer ürítésének letiltása az eszközön" bepipálása.

(#150) randras válasza #63439360 (#149) üzenetére


randras
veterán

Megvan, tehát NE legyen bejelölve? Mert most sincs.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.