Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#127) gabrielarky


gabrielarky
tag

Ja igen, a satás cuccokat azért soroltam fel, mert a villámgyors gépinduláskor úgy tűnik, mintha Channel 4en lenne az SSD, és Ti pedig azt írjátok, hogy nagyon fontos a sorrend, tehát ki kéne húzogatnom az összes cuccot az alaplapból és valahogy átrendezni (nem éppen lehet hozzáférni, pedig nem mini a ház :) )

Az biztos, hogy Sata3ba dugtam az SSD-t.

Esetleg kevésbé gyors körülmények között lehet az Aida Extreme-el meg tudom nézni win7 alól, hogy mi melyik channelen van, meg valahogy rá kell jönnöm az alaplapon az Sata portok számozásának sorrendjére is.

Ez az alaplapom egyébként: [link]

Találtam egy ilyen képet róla, jobboldalon látszanak a SATA portok:

Itt egy leírás hozzá, ami kissé megkavar engem:

"The additional Marvell 88SE9172 controller delivers support for two SATA 6 Gbps ports (gray connectors). Besides, the board has another pair of SATA 6 Gbps ports (white connectors) and three SATA 3 Gbps ports (black connectors) due to the functionality of the Intel Z68 Express chipset. The remaining fourth SATA 3 Gbps port supported by the chipset is transformed into an eSATA on the back panel."

Namármost ha megnézem ezen a képen:

Akkor a szürke csatik a vázrajz szerint a 3_5 vagy 3_6.

A leírásotokból úgy vettem ki, hogy a 0.-ra kéne (master) raknom, az viszont nem a szürke, ami a leggyorsabb SATA lehetőség (egyébként most is azthiszem szürkébe van dugva)

[ Szerkesztve ]

SEO & Content Strategist - https://www.linkedin.com/in/imregabri/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.