Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#495) hcl válasza Kansas (#456) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Teljesen sztereoptip vagy :D
Az, hogy 10 éve stable az ext4 - ok, attól még lehetett elég sok disztrón default. Redhaten lehet, hogy 10 éve lett stable, de az kb. mindenben elég régi csomagokat használ - btrfs is választható már amúgy a 7.x-ekben, talán még az sem végleges :)

"miért, a scripted nélkül talán nem tud a háttérben lefutni? Windows-on is lefut a háttérben, se"
Windowson észreveszik, mert ablakot dobál, meg belassul. Ubuntun is kér jelszót. Laikusok gépére olyat szoktam tenni, ami tök csöndben lefrissül. Észre sem veszi, hogy frissül.

"A Linux "guruk" pont annyira szakbarbárok, mint a Windows-os társaik, kevesen értenek közepes szintnél jobban a Windows-hoz."
A Win only userek meg semennyire sem semmi máshoz, de legalább általában a windózhoz is csak kevéssé (szintén tapasztalat). Sokkal jobb!
Hallod, egy Windowst használó csapatnál segítettem múltkor melóban, és kinyitottam nekik az Eszközkezelőt. Nagy szemekkel néztek, hogy az mi. Elvileg szakemberek...

". ha meg Pató Pált játszol és megvárod, hogy a meetinged közepén akarjon rebootolni(ahogy több helyen olvastam),"
Valóban, ezt az idióta userek csinálják, de igazán lehetne egy gomb, amivel tényleg nem fog újraindulni, amíg le nem lövöd.
De nem hogy meeting bazz. Van egy meló egy szerveren, ami közben nem kéne lejönni, és közben újralövi magát. S nem fér bele a 4 órába, mert adott esetben egész napos a művelet. Melóhelyemen előfordul.
Mondjuk ez nem annyira a winfos hibája, mert AD és policyk vannak, simán ki lehetne ezt kerülni, de a megfelelő support group elég tahó, és letolják az újraindítós updateket kötelező restarttal...

"Az alapokat meg lehet tanulni virtuálban, de igazi tudást csak élesben lehet összeszedni, ott nincs kibúvó és"
Ez teljeen valótlan. Ha valamit próbálgatni akarsz, ott a virtuális, normális ember ilyesmiért az adatait nem kockáztatja. Tapasztalatot azzal lehet szerezni, amivel akarsz foglalkozni.

Dualboot létezik, nem is nehéz, de ha nem kell valamire komolyan az egyik OS, akkor elég a virtuál.
Nekem pl. telefon zaklatáshoz kell néha Win, így akkor dobok egyet egy KVM-re, és hajrá.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.