Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#456) Kansas válasza hcl (#455) üzenetére


Kansas
addikt

"ext4 van már vagy 10 éve defaultból" - kizárt, 10 éve lépett stable-be, kellett neki jó pár év, hogy default legyen mainstream disztrókon

"csináltam már olyan frissítőscriptet, hogy a gép indulása után háttérben lefut, így nem zavarja" - miért, a scripted nélkül talán nem tud a háttérben lefutni? Windows-on is lefut a háttérben, senkit nem zavar, csak kér 4 órán belül egy reboot-ot, ami kb. 2 perc sincs. Ha 4 óra alatt nem tudod lementeni a megnyitott munkameneteid és rebootolni egyet, akkor ott valami gond van a képességekkel... ha meg Pató Pált játszol és megvárod, hogy a meetinged közepén akarjon rebootolni(ahogy több helyen olvastam), az megint csak nem az OS hibája.

"Általában aki Linuxhoz konyít, az elég jól Windózhoz is, fordítva nem szokott lenni." Az én tapasztalatom nem ez. A kapcsolódó témájú fórum/cikkhozzászólásokból sem így látszik. A Linux "guruk" pont annyira szakbarbárok, mint a Windows-os társaik, kevesen értenek közepes szintnél jobban a Windows-hoz. Sokan elvből, mások meg azért, mert igazából nem használják.

"De nem az éles, napi használatú gépen... erre van a virtuálgép..."
Az alapokat meg lehet tanulni virtuálban, de igazi tudást csak élesben lehet összeszedni, ott nincs kibúvó és ha nem oldod meg a felmerülő problémát, akkor az a funkció nem/rosszul működik. És szvsz itt vérzik el a legtöbb kereszt-platform próbálkozás mindkét oldalon - van egy másik, jól működő OS, amihez értesz is, megadja a "nem javítom meg"(aka "ott b*ssza meg a k*rva isten") lehetőséget.

Linux alól nekem az az opció hiányzik, hogy Windows alá mint app-ot lehetett telepíteni, és úgy ment dual-boot--ban, pl. Wubi és társai használatával. Elég sokat használtam anno...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.