Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#202) vadkörte válasza simonzé (#185) üzenetére


vadkörte
addikt

"AMD fanboy vagyok, de a Linux és az AMD nem igazán jó pajtások."

Eléggé finoman fogalmaztál. :)
Öreg AMD laposom van, egy MSI PR210X (AMD Athlon64 dualcore 2GB RAM). 2009-ben vettem Vista volt az utolsó MS oprendszer amivel kompatibilis volt, bár Win7/8.1 még eldöcögött rajt. SSD-evl is szívfájdítóan tetű volt, és melegített, mint a búboskemence. Annó buisness-nek hirdették, a fene tudja, lehet van benne valami.
Most XFCE-s Manjaro van rajt (szemezek LXDE-vel) és használati értékben ég és föld az MS-hez képest.
Próbáltam rajt Ubi-t, Mint-et és a grafikus alrendszeren hasalt el mind. Egyszerűen túl régi a chipset.

Gondolkodok a cserén már lassan 1,5 éve
Nézegettem az olcsóbb konzumer gépeket is és a használt buisness-eket is.
Szól érv minegyik ellen is és mellett is. Valószínűleg valami használt buisness lesz (sokáig a HP 12"-okkal szemeztem, de a Dell E72xx elgondolkodtatott...) Ritkán használom, de akkor kell és nem árt ha van némi teljesítmény is. Operációs rendszernek viszont Linux. (mondom ezt úgy, hogy alapvetően Win-es vagyok :D )

A cikk érdekes volt, a hsz-ok közötti hisztiket viszont kicsit furcsállom, de ez legyen az én bajom.

(#193) hcl:
Egy mág annál is gyengébb Atom330 CPU-s gépet használok "NAS"-nak, OMV-vel. Vígan teszi a dolgát.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.