Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Orgi válasza --Ham-- (#399) üzenetére


Orgi
őstag

Én is írtam egyet és 14 hozzászólással feljebb is ott egy lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#402) Oldman2 válasza Orgi (#400) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi, tehát a hw az tartalmazza, csak a sw kellett hozzá.
:C

Garancia?

(#403) arcsin válasza tototos (#379) üzenetére


arcsin
senior tag

Tomtop-ról 27, 43 USD dutyfree opcióval 2hét alatt jött meg pont ma. Frissítettem, még barátkozunk. A szíja kicsit undis fogásra, de szerintem majd rendelek egy fémeset ha bejön az óra maga.

(#404) SirRasor válasza --Ham-- (#399) üzenetére


SirRasor
őstag

Aliról, ebből a store-ból.
~9k most így.
Kettőt is rendeltem, mindkettő megjött 2 héten belül.

Az utolsó előtti csak 8100 huf mert Promotion. Munkatársamnak ilyet rendeltem: dettó ugyanaz...

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#405) adabra válasza SirRasor (#404) üzenetére


adabra
senior tag

Én is innen rendeltem hétfőn, de rendelés mellett ezt látom:
"Awaiting Shipment
Will be shipped within: 9 days 2 hours 19 minutes"

Mondjuk nem sürgős, de azért :(

(#406) Degeczi válasza adabra (#405) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mert megint épp ünnep van Kínában.... Írták is pár helyen, h csak a jövő héten fognak postázni emiatt

(#407) El Gringo


El Gringo
senior tag

nálam az ébresztés elég idióta. A Mi Band 1-ben jól működött az alvásfigyelős ébresztés, mindig jobban keltem, mintha órára ébredtem volna. Ez állandóan pontosan ébreszt, hiába állítottam be 20 perces idősávot, és állandóan kétszer ébreszt (fél perccel később ismétel), hiába nyomom le. :(((

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#408) darts0


darts0
csendes tag

Sziasztok!

Kínai verzió használókhoz - a kínai verzióban is van magyar nyelvű menü vagy ott megmaradt az angol?

Huawei P30 Pro 8/256 - kék

(#409) El Gringo válasza darts0 (#408) üzenetére


El Gringo
senior tag

van magyar abban is

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#410) darts0 válasza El Gringo (#409) üzenetére


darts0
csendes tag

Köszönöm!

Huawei P30 Pro 8/256 - kék

(#411) tigipuf válasza darts0 (#410) üzenetére


tigipuf
senior tag

Sőt az lett először magyar a global verzió előtt :D

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#412) adabra


adabra
senior tag

Tud olyat az alkalmazás és a karperec, hogy bluetooth hatókörön kívülről visszatérve a telefon közelébe jelzi a nem fogadott hívást?
Ha nem, akkor esetleg a konkurens mi band 4?

(#413) Brandynew


Brandynew
őstag

Vajon mi lehet az oka, hogy a Mi Band 4 firmware frissítései kb. 2 percet vesznek igénybe, a Honor Bandé pedig 20+ percet?

(#414) beyruth82 válasza Brandynew (#413) üzenetére


beyruth82
veterán

Mert a honor band sokkal komolyabb,összetettebb,bonyolultabb frissítéseket kap :DDD

(#415) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Most vettem egyet újonnan.
A pánton tudok véroxigén szintet mérni de a telefonon lévő applikációban nem találom,hogy hol mutatja amikor leszinkronizál.
Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#416) beyruth82 válasza gyuri2008 (#415) üzenetére


beyruth82
veterán

Sajnos az applikációban még nincsen benne a véroxigénszint mérés funkció.Majd jön egyszer egy frissítéssel remélhetőleg

[ Szerkesztve ]

(#417) gyuri2008 válasza beyruth82 (#416) üzenetére


gyuri2008
veterán

Attól függetlenül pontos mert az ujjbegyes véroxigén mérőn is az az érték van .
Ellenben a viber bosszant egy kicsit,mert ha azon hívnak nem jelez a pánt,csak utána.
Samsung A70 telefonnal használom.

(#418) Brandynew válasza gyuri2008 (#415) üzenetére


Brandynew
őstag

Félkész szoftverrel dobták piacra, mert kijött a Mi Band 4, és nem akarták, hogy mindenki azt vegye meg. Fokozatosan szállingózik rá az új funkciókat és javításokat tartalmazó firmware, ellenőrizd rendszeresen azt is, meg az app frissítéseit is.

(#419) gyuri2008 válasza Brandynew (#418) üzenetére


gyuri2008
veterán

Az pánt csak akkor frissít amikor az applikációt frissítik,ha jól tudom.
Az órát külön hogy lehet frissíteni?

(#420) adabra válasza adabra (#412) üzenetére


adabra
senior tag

Erre tud valaki válaszolni?

(#421) Brandynew válasza gyuri2008 (#419) üzenetére


Brandynew
őstag

Az applikáció meg a pánt két külön dolog. Az applikáció tartja a kapcsolatot a pánttal, a pánton pedig egy önálló operációs rendszer (firmware fut). Az app beállításainál a pántodnál megtalálod a firmware frissítés lehetőséget.

(#422) Ra3 válasza Brandynew (#421) üzenetére


Ra3
őstag

A négyesnél még nem volt ilyen, de ezen már a perec is jelez ha frissítés van, csak le kell okézni és csinálja.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#423) Brandynew válasza Ra3 (#422) üzenetére


Brandynew
őstag

Jó, de ehhez az kell, hogy be legyen kapcsolva a wifi, bluetooth, automatikus frissítés keresés. Nálam egyik sincs folyamatosan bekapcsolva.

(#424) anrb válasza gyuri2008 (#419) üzenetére


anrb
aktív tag

Az utolsó HB5 frissítés úgy emlékszem független volt a Huawei Health app frissítésétől. A Xiami Mi Fitnél viszont az appban (az APK-ban) vannak a firmware-ek. Minél több eszközt támogat a Mi Fit alkalmazás, annál több helyet foglal el. Viszont a HB5 frissítése tényleg egy örökkévalóság a Mi Band-ek frissítéseihez képest, a szinkronizálás is. Így nem csoda, hogy csak kevesebb ideig bírja a HB5.

(#425) Szilvi1110 válasza Brandynew (#423) üzenetére


Szilvi1110
csendes újonc

Nálam mind be van kapcsolva mindig, mégse jelzett a perec egyik frissítés él se... :F

(#426) SirRasor


SirRasor
őstag

Hmm nekem ma gondolt egyet és 77%-os alvásfeldolgozás után közli, hogy nincs adat :U
23 felé aludtam el és hajnali 1-kor keltem, majd kb. 3-kor aludtam vissza olyan 8-ig.
A Band-en ~5 órás alvást mutat, tehát nem 0-ás az érték..de ettől függetlenül újrapárosítottam, újraindítottam (a telefont is), de semmi. Volt délután egy szunyóka is: azt érdekes módon mutatja :C

Hát érdekes, ilyen is van...

Make Love not war!

(#427) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Ha a pántról indítom pl a sétát, nállam van a telefon,de a séta után nem mutatja a térképet.
Pedig bluetooth-kapcsolat megvan az óra és a telefon között.
Mi lehet a gond?

(#428) PociAti válasza Brandynew (#418) üzenetére


PociAti
senior tag

A HB5 megjelenési időpontjának és a szoftver állapotának semmi köze nem volt a Mi Band 4 megjelenéséhez.
A HB5 megjelenési időpontját 1 évvel ezelőtt tudhatták. Ahogy tavaly augusztus - szeptember körül a HB4 a Honor 8X telefonnal együtt érkezett, idén ugyanabban az időpontban dobták piacra mindkettő utódját: a HB5-öt és Honor 9X-et.
Jövőre ugyanakkor visszatérhetünk a témára.

A mai világban ezeknél a rendkívül rövid fejlesztési ciklussal rendelkező termékeknél magától értetődő, hogy a software (és firmware) fejlesztésére is kevesebb idő marad, így egyes előre betervezett funkciók csak később élesednek. Vagy olyan funkciók is bekerülnek, amit eleinte nem is terveztek, de az utód modell fejlesztése közben tesztelés jelleggel a most futó szériákba is beleteszik (ha azt a hardware lehetővé teszi).

Meg lehet nézni mi lett azokkal a cégekkel, akik másfélszer vagy kétszer olyan hosszú ideig polírozták az eszközüket, hogy kiforrott, közel hibátlan eszközzel jelenjenek meg. A premier pillanatában egy erősen túlárazott és már elavult készüléket akartak rásózni az újdonságra éhes vevőkre.

(#429) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Ez miért nem tünik el,engedélyezve van.

(#430) Diamond500 válasza gyuri2008 (#429) üzenetére


Diamond500
senior tag

Nekem is ott van mindig

(#431) gyuri2008 válasza Diamond500 (#430) üzenetére


gyuri2008
veterán

Ez valami bug,lehet?

Csalódtam a karpántba.
El is adom....

[ Szerkesztve ]

(#432) Orgi válasza gyuri2008 (#431) üzenetére


Orgi
őstag

Nálam pl nincs olyan, rendben működik ez, nem lehet hogy egy újra csatlakoztatás vagy app újrarakása segítene?
Engme pl az zavar most, hogy mióta jött ez a zenelejátszós dolog, amit én nem használok, állandóan sikít a telefonom, hogy a háttérben fut vmi zene alkalmazás, amit én kézzel ki kell lőnöm.

(#433) duronx


duronx
senior tag

Sziasztok, érdeklődnék hogy zuhanyzáskor ti le szoktátok venni az a karkötőt?

"Jobb a sorból őszintén kilógni, mint a megfelelési kényszer miatt egy életen át hazudva kínlódni"

(#434) beyruth82 válasza duronx (#433) üzenetére


beyruth82
veterán

Nem. Mindig rajtam van.Strandon,balatonon, gyógyfürdőben kénes vízben és természetesen fürdéskor is hordom. Semmi baja nem lett eddig.

(#435) PociAti válasza duronx (#433) üzenetére


PociAti
senior tag

Tevékenységek között az úszás kiválasztható, a zuhanyzás nem.
Érdekel, hogy mennyi kalóriát égetsz el zuhanyzás közben? Válaszd ki a "edzést", Workout / Free Training.

(#436) duronx válasza PociAti (#435) üzenetére


duronx
senior tag

Igazából nem érdekel az elégedett kalória :DDD csak arra voltam kíváncsi bírja e a vizes környezetet.
beyruth82: Köszi neked is a választ :R

"Jobb a sorból őszintén kilógni, mint a megfelelési kényszer miatt egy életen át hazudva kínlódni"

(#437) beyruth82 válasza duronx (#436) üzenetére


beyruth82
veterán

Igen én egyből tudtam miért akarod tudni :K
Bátran fürödhetsz benne korlátok és megkötések nélkül.Arra figyelj hogy 50 méternél mélyebbre ne menj vele de gondolom nem vagy mélységi búvár :D

(#438) duronx válasza beyruth82 (#437) üzenetére


duronx
senior tag

" de gondolom nem vagy mélységi búvár "
Ezt jól gondolod :D

"Jobb a sorból őszintén kilógni, mint a megfelelési kényszer miatt egy életen át hazudva kínlódni"

(#439) Degeczi válasza beyruth82 (#437) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az 5 ATM nyomásállóság nem azt jelenti, h 50 méterig szabadna használni - de még azt sem, h merülni szabad lenne vele! Úszni lehet vele bátran, ennyi.

(#440) anrb válasza duronx (#438) üzenetére


anrb
aktív tag

Azt gondolom tudod, hogy az 5ATM nem azt jelenti, hogy 50 méter mélyre mehetsz vele. A zuhanyozást sem szokták propagálni a hirtelen hőtágulás miatt. Bár filléres kacat, én le szoktam venni fürdésnél.

Most látom, hogy megelőztek :)

[ Szerkesztve ]

(#441) beyruth82 válasza Degeczi (#439) üzenetére


beyruth82
veterán

Minden magyar és angol nyelvű oldalon ahol tesztelték 50 méteres vízállóságot írnak tehát de azt jelenti....
gyártó honlapján:
"Az ISO 22810: 2010 ISO szabvány alapján 50 m-ig vízálló a készülék, ami azt jelenti, hogy az aktivitásmérő úszáskor vagy kézmosáskor stb. működik. Tengervízzel való érintkezés után öblítsd le a készüléket tiszta vízzel és töröld meg."

(#442) Degeczi válasza beyruth82 (#441) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem: az, h 50 m vízoszlop nyomását elviseli statikus körülmények között, nem azt jelenti, h akár 10 m-t is elviselne ha mozogsz vele, azaz dinamikus, hirtelen változó nyomásnak van kitéve!
Tényleges merüléshez (legyen az csak szabadtüdős) min. 100m-re specifikált óra kell.

(#443) beyruth82 válasza Degeczi (#442) üzenetére


beyruth82
veterán

Zuhanyozni,úszni benne mindenképp lehet.Még a gyártó is írja a honlapon.Órákig voltam vele kénes vízben,simában,tóvízben és semmi baja.Lehet a gyakorlatban nem bírna ki 50 méteres mélységet de átlag ember nem is megy 50 méter mélyre soha :)

(#444) Degeczi válasza beyruth82 (#443) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mégegyszer: egyáltalán nem szabad merülésre használni! Az átlag embernél előforduló pár méterre sem, nemhogy 50-re.

(#445) anrb válasza beyruth82 (#443) üzenetére


anrb
aktív tag

A vegyszeres, sós, stb. vizet semmi sem szereti, a hideg-meleg változás a tömítéseket próbára teszi (zuhany). Hirtelen fog elhalálozni a HB5, de szerencsédre nem lesz nagy érvágás. Ez viszont vízálló: [link]

(#446) gabor2007 válasza duronx (#433) üzenetére


gabor2007
csendes tag

Általában leveszem én is zuhanyzáshoz, de nem árt néha leöblíteni meleg vízzel, főleg ha edzés követésre is használod. Azt pedig minden gond nélkül bírja.

(#447) gabor2007


gabor2007
csendes tag

Valaki tapasztalt már változást, mikor nem az órára, hanem a számlapra jön frissítés? Mi frissül olyankor? ;]

(#448) Kicilány2


Kicilány2
újonc

Sziasztok, segitsegeteket kérném. Gondolkodom en is a karkötő megvetelen, jelenleg az arukereso nem sok lehetoseget ad. Elore jelzem, nem akarom Alirol es egyeb kulfoldi tarsatol, garancia vegett.
Nos, miben kulonbozik, hogy valaki 17ezerert forgalmazza, a tobbi meg 13 korul? Jelenleg emagra esik a valasztasom, 2 ev garancia miatt. Gondolom most mar mindenhol global verzio van, igy kerdesem az is, mi a kulonbseg ami hazankba erkezik?! Se euronics se media markt nem tudja, mikor kapnak...

(#449) Kicilány2


Kicilány2
újonc

Illetve latom, hogy van crs-b19s es crius-b69 verzio az interneten. Crs-b19sre leginkabb cseh v szlovak oldalakat dob ki.

(#450) topyjo


topyjo
aktív tag

Sziasztok!
Nekem is ma jött meg, 25-én rendeltem Ebay-ről. Hamburgi eladótól, futátárral kicsit lassan ért ide.
Gyorsan kapcsolódott, frissítéssel kezdte, az volt vagy 20 perc, de most magyar, van zenevezérlés, meg véroxigén is..
Ez a 6. karkötőm. 4 occó kínai ment a kukába, mert nem tudták nyomokban sem, amit a gyártójuk ígért, röhejes adatokat mértek, 2 hét helyett 3 napos üzemidő, csatlakozási problémák, gagyi kemény szíjak stb.stb.
Most 2 hétig egy kölcsön miband volt nálam, az nem volt rossz, csak nekem kényelmetlen a kemény szíj miatt. Viszont 10 napot ment egy töltéssel.
Ez eddig szimpi, remélem így is marad.

" 10 milliárd légy nem tévedhet!"

(#451) PociAti válasza Kicilány2 (#448) üzenetére


PociAti
senior tag

Volt egyáltalán valakinek olyan jellegű garanciális problémája HB4/HB5 termékkel, amit idehaza el lehetett intézni?
Én még ilyen jellegű előnyről nem hallottam, olyanról viszont igen, amit itthon se fogadtak el garanciális meghibásodásnak.

(#452) topyjo válasza Kicilány2 (#448) üzenetére


topyjo
aktív tag

Van pár webshop, ahol 1 napos szállítással árulják.
Igazából még nem romlott el semilyen termékem, csak samu mobil. A gyártó 1 év garanciát vállal, ha az emag kettőt, akkor a másodok év a saját saruk.
Én kínait rendeltem, eu kaptam. Nincs külömbség a tudásban. Ebay-ről, ha elromlik csinálsz egy videot, elküldöd az eladónak, el szokták fogadni, nem kell visszapostázni. Ez ott annyi mint egy csomag zizi.

[ Szerkesztve ]

" 10 milliárd légy nem tévedhet!"

(#453) beyruth82 válasza PociAti (#451) üzenetére


beyruth82
veterán

Szerintem ezek az eszközök nem tudnak elromlani.Mi romlana el bennük?Beázásról hallottam már xiaomi mi band 3 esetében.De ázásra amúgy sincsen gari tudtommal.

(#454) anrb válasza beyruth82 (#453) üzenetére


anrb
aktív tag

Murphy, tervezett elettarttam. Ha nem szamolunk azzal, hogy szandekosan teszik tonkre software altal, meg ott van az, hogy filleres eszkoz meg filleresebb alkatreszekbol. Azt hittem, hogy a MB2 is sokaig fog mukodni. Aztan csak elfakult a kijelzo. A fix akku es az OLED kijelzo nem az orokkevalosagnak keszul.

(#455) < CyberBob >


< CyberBob >
őstag

Sziasztok!

Üzeneteket (Signal,Viber, Messenger, Email) teljesen megjeleníti vagy ha nem hány karaktert ill. minden ékezetes karaktert tud?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#456) topyjo


topyjo
aktív tag

Van az appban terhelés(stressz) mérés. Azt mivel lehet?

" 10 milliárd légy nem tévedhet!"

(#457) Diamond500 válasza < CyberBob > (#455) üzenetére


Diamond500
senior tag

Kezeli az ékezetek szépen gond nélkül, talán 9sort tud azt hiszem.De ez a tesztben is le van írva.

[ Szerkesztve ]

(#458) anrb válasza topyjo (#456) üzenetére


anrb
aktív tag

Olyan eszkozzel, ami tamogatja. Pl. Watch GT

(#459) topyjo válasza anrb (#458) üzenetére


topyjo
aktív tag

Köszi!

Akkor tehát törölhető az app felületéről ez a funkció.

" 10 milliárd légy nem tévedhet!"

(#460) Brekecs


Brekecs
aktív tag

Frissűlt az óra 1.1.0.100 ra

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#461) gyuri2008 válasza Brekecs (#460) üzenetére


gyuri2008
veterán

És mi a változás?

(#462) SirRasor válasza gyuri2008 (#461) üzenetére


SirRasor
őstag

Zeneirányítási anomáliákat javítja, semmi mást. Szerencsére az update megvan 1 perc alatt (persze megint 20-at ír), illetve a leírás rész kiegészült egy olyannal, hogy ez a band nem számít semmiféle orvosi eszköznek és minden mért adat csak személyes referenciának használható.
Nyilván azért írják rá, mert már történt ilyen...
"A láncfűrészt lábbal, kézzel, illetve más külső testrésszel megállítani tilos" :DDD

Make Love not war!

(#463) topyjo


topyjo
aktív tag

Ez az intelligens ébresztés brutális!
4:05-re van beállítva, 4:20-kor a konyhában kávéztam, amikor nekiállt ébreszteni.
Még jó, hogy a mobilom időben keltett, magyarázkodhatnák a főnökömnek, hogy a perec engedett még egy kis szunyát.

" 10 milliárd légy nem tévedhet!"

(#464) Degeczi válasza topyjo (#463) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nyilván nem véletlen, h a Xiaomi ki is szedte ezt a fícsört (vmelyik régi MiBand-ben még volt, aztán később már nem)

(#465) SirRasor válasza topyjo (#463) üzenetére


SirRasor
őstag

Nekem inkább az a bajom vele, hogy a 6:10 mindig 6:10, hiába van beállítva, hogy akár fél órával előtte is kelthet :U Vagy ennyire mélyen alszom :DDD

Make Love not war!

(#466) topyjo válasza SirRasor (#465) üzenetére


topyjo
aktív tag

Azt néztem, hogy a beállított időpontra mélyalvást írt, nem is ez a gebasz, hanem az, hogy már 15 perce ébren voltam, mire észrevette hogy kijöttem a mélyálomból, és ébreszteni kezdett.

" 10 milliárd légy nem tévedhet!"

(#467) Degeczi válasza topyjo (#466) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Szerintem azért vette ki a Xiaomi is ezt, mert maga a karperec elég buta, nem tudja megbízhatóan detektálni az alvási fázisokat (a telefonon futó szoftver végzi a tényleges elemzést a karmozgásokból utólag, azok letöltése után)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.