- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- hcl: Philips M120D/10 kamera hackelés és parajelenségek
- eBay-es kütyük kis pénzért
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- urandom0: Új kedvenc asztali környezetem, az LXQt
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- MasterDeeJay: Gigabyte GA-B350M-D2 - AM4 lap 2016-ból amikor még nem volt Ryzen!
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
Új hozzászólás Aktív témák
-
#41133696
törölt tag
Ez is igaz, de az is tény, hogy több millió olyan XP lehet aktívan forgalomba, amin a támogatási ciklus alatt sem volt bekapcsolva a biztonsági frissítések letöltése. Idén is olvastam olyan hozzászólásokat - talán ebben a topicban is -, amiben az illető azt hírdeti fennhangon, hogy nemhogy a biztonsági frissítéseket nem tölti le, de még az SP2-t vagy az SP3-at sem telepíti fel, mert szerinte csak rosszabbá teszi az XP-t, meg lassúbbá... Szóval ez a 150 000 bármelyik nagyobb botnetnek röhögve összejön.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Most bútoroztam át a rendszert parítíció mentéssel és backuppal sata-s vinyóról SSHD-re. (az ssd továbbra sem éri meg) Igen keményen érezni hogy a Phenom2 x4-es gépet mennyire limitálta a hagyományos vinyó, pedig ez se egy mai proci már.
Az AthlonXP korszak ATA vinyói meg mindent limitálnak.
-
Tudom én azt
A SATA winyó viszont igen jó gyorsulást hozott, pont ezért.
A 3200-as is csak azért került bele, mert barátnőmtől felszabadult, és kipróbáltuk. Aztán inkább azt adtuk el.
Amúgy ez az Athlon anyám gépe volt, most lesz unokahúgomé.
Ettől még, ha órajel van, az sosem baj, a tuning ingyen kivitelezhető, és rosszabb nem lesz tőle semmiNézz utána azért, hogy mi hogyan van a lapon. 200 fölött csak szorzó visszavétellel működhet 8de nem valószínű, hogy fog).
Meg néz meg, hogy hány MHz-es FSB kell a procinak. Ha 133, akkor 166-ot próbálj csak be, ha 166, akkor vagy meg 200-zal, vagy nem.
Az a baj, hogy akármit csinálsz azzal a géppel, az egy egymagos AthlonXP marad, ami már sok mindenre nem lesz jó, Linux és windóz között ebben az esetben az a különbség, hogy a Linux ingyen van, és támogatott verziót tehetsz fel, ami kb. elfogadható sebességgel fog futkározni. Valamit tovább marad használható a masina vele. -
nyisziati
veterán
"Nos, annyi hülyeséget hordtál össze, hogy helyesbítés kívánkozik."
Szerintem idéztem annyi forrást, hogy látszódjon, nem a saját gondolataimat osztom meg. Több forrás átnézése után kiderült, hogy helyesbítésre szorulnak az ismeretek (nemcsak az enyéim), így tisztázódtak a dolgok. Afölött meg elegánsan átsiklottál, hogy ketten is állítottátok, hogy az MP3 használata a kezdetektől legális volt, holott nem ez volt a helyzet.
XP téma: nagyon is tisztában vagyok vele, hová írtam. Az érvelés szubjektív, lényegében azzal a két fórumtárséval egyezik, akik fentebb már kifejtették véleményüket.
" (mellesleg aki ilyen elavult rendszert használ, annak elmentek otthonról)"
A világ netforgalmából látszik, hogy még mindig 30% fölött van a részesedése, mert BEVÁLT rendszer. Micsoda hozzáállás ez, többszázmillió ember felett pálcát törni?"Az nem legális, hogy DVD-nézés alkalmából fizetős OS-re akarnak kényszeríteni. "
Van más út is, ahogy valaki fentebb linkelte: Fluendo DVD lejátszó for Linux.Egyébként nem vagyok vallási fanatikus. Egyszerűen amikor visszatértem a Linuxról az xp-re, az olyan érzés volt, mint amikor az ünnepi cipőből, ami mindenhol szorított visszaléptem a kitaposott papucsomba és rájöttem, hogy azok a problémák, amikkel addig heti szinten küzdöttem-gugliztam, xp alatt nem is léteznek számomra.
Ennyi.
-
-
King Unique
titán
Kétségbeesésében megrángatja az egeret és előjön
, de másrészt ,aki ült már win8 előtt, az tudja, h van oldalt az az "izé", ott van és talán már kitapasztalta azt, h ha az egeret odaviszi, akkor előjön.
(#628) hcl v: fentiből kiindulva, azért ennyit csak kitapasztaltak, mert azt nekem ne mondja senki, aki 8-cas user, h még nem találkozott rögtön az elején, azzal a bal / jobb szélen előjövő kis izével, még ha nem is tudja miről van szó pontosan. Ott meg, ha logikusan keresni, billentyűparancsokat alkalmazni nincs is affinitása, de a Kezdőképernyő - mint ésszerű választási lehetőség - adja magát. Onnan meg asztalra bök, mert olvasni talán még tud.
Nem lehet mindig a nagy tudatlansággal hivatkozni inverz példáknál (még ha sajnos afelé is tendál), mert alap dolgokat már az legelején, később menet közben úgyis megtapasztal az illető, amiknek a megtapasztalásához és felfogásához nem kellenek hetek, hónapok. Onnan meg azért "összerak" magában néhány dolgot.
-
King Unique
titán
Pedig ingyenesek közül Avast Win-re az egyik legjobb
, Vírusirtó topic-ban is ki lett tárgyalva, nem csak egy tesztet kell nézni...
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
-
floatr
veterán
Ezen azért mosolyogtam kicsit.
Amikor felpakoltam bent, beszéltem a rendszergazdával, és egy kicsit húzta a száját. Közölte, hogy támogatni nem tud, nem is nagyon akar, de sok sikert kíván. Aztán egy idő után jöttek azok a dolgok, hogy neki kellett telepíteni először VM-be, majd munkaállomásokra, és ő jött hozzám tanácsértVáltoznak a dolgok, igaz lassan...
-
cog777
senior tag
Pontosan. Ahelyett h az MS szolgaltatna egy "appstore"-t PC-re is. Egyik nap futottam bele, kerestem egy ingyenes app-ot, letoltottem es mar a letolto menedzsere vagy 10 toolbar-t ajanlott fel, alig gyoztem kipipalni oket. Aztan maga a telepito is ugyanezt csinalta.
Vegul csak felment egy HD youtube letolto is (a program mellett) ami mint kiderult firefox alatt reklamokat jelenitett meg
Szoval ezek utan windows alatt csak open source programok johetnek szoba nalam mint ingyenes programok.
-
#41133696
törölt tag
-
#41133696
törölt tag
Köztudott, hogy a pornó és warez valamint torrent oldalak tekintetében magas a fertőzési ráta. A hülyeséget, meg megint nem kellene terjesztened neked sem. Hozol három példát - ami vagy úgy volt, vagy nem enem ellenőriztem -, de néha megesik, ugyanakkor millió olyan példát lehetne hozni, ahol pornó és warez oldalakon járt emberek gépei fertőzödnek meg. Az általad említett példáknál meg ha nagyon ritkán elő is fordul, pár órán belül megszüntetik a "szórást".
Szerk: eddigi pályafutásom során egyszer szívtam be egy férget, 2004-ben. Frissen telepített Windows XP (jogtiszta), AVG fent volt, mondom Windows Update-ről lefrissítem gyorsan (a sasser/blaster elleni tapasz egy CD-n is ki volt írva), hát tévedtem, pedig már akkor ADSL-em volt, gyorsabb volt a féreg, mint ahogy a 384 kbps-os netemen lejött volt a számos többi javítással a kritikus tapasz is. Szóval ennyit arról, hogy itt egyesek azt írják, hogy mindenféle javítás nélküli XP-vel meg más OS-szel szaladgálnak a neten. Legfeljebb nem tud a fertőzésről, mert már nem feltétlen az a cél, hogy kikapcsolja a gépet, hanem az, hogy észrevétlenül zombihálózat tagjává tegye.
-
Az jó hír, csak rémlett valami az CPU-kkal kapcsolatban.
Megtaláltam:
"PAE required for 32-bit ISOs
The 32-bit ISOs of Linux Mint 14 use a PAE kernel. If your processor is not compatible with PAE please use Linux Mint 13 Maya LTS instead. Linux Mint 13 is supported until 2017."
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Építő/felújító topik
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Elemlámpa, zseblámpa
- Asztalos klub
- Horgász topik
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Mégis marad a Windows 10 ingyenes frissítése
- Xiaomi 14 - párátlanul jó lehetne
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Linux kezdőknek
- További aktív témák...
- Game Pass Ultimate előfizetések 4 - 19 hónapig azonnali kézbesítéssel a LEGOLCSÓBBAN! AKCIÓ!
- Játékkulcsok a legjobb áron: Steam
- Eredeti - Choice - Bundle - Steam kulcsok beszerzése. Írj kérés PM-et!
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem, Most kedvező áron!
- Adobe Előfizetések - Adobe Creative Cloud All Apps - 12 Hónap
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad X1 Yoga2nd - i5-7G I 8GB I 256-1024SSD I 14" WQHD Touch I Cam I W11 I Gar!
- Azonnali készpénzes AMD Radeon RX 5000 sorozat videokártya felvásárlás személyesen / csomagküldéssel
- HIBÁTLAN iPhone 13 mini 128GB Starlight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3276
- Lenovo ThinkPad T14S Gen1 Ryzen5 4650U
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i7 14700KF 32/64GB RAM RX 9070 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest