Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Köszönjük a story-t! :R
Jó ezt látni, hogy valaki így nyilatkozik a rendszeréréről! Öröm volt olvasni :)

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#2) nofi


nofi
őstag

Ezen jót mosolyogtam ;)
Következő találkozásom az almás hardverekkel egy kis koca alakú Mac

Jó kis cikk, kapott hideget, meleget. Munkagépnek én is szívesen használnék egy Air-t, bár ez nem túl gyakori a hazai mérnöki szférában. Otthon beérem az iPaddel meg egy "gémer" konfiggal ;]

Xbox GT: nozsolt

(#3) gery2123


gery2123
őstag

Tetszett a cikk, jó volt olvasni, hogy egyaránt a pozitív és negatív vélemény is jelen van.
És igen drága, de egy minőségi ultrabook is kerül majdnem annyiba, mint a Mac.
Ha van még valami amit le akarsz írni, ne tartsd magadban. :)

-- PSN_ID: GerY2123

(#4) TigerCat


TigerCat
nagyúr

(#1) Honkydoo:
Köszi!

(#2) kabalthenbk:
Köszi neked is! A koca javítva..

(#3) gery2123:
Igen, pontosan ez volt a célom.
Én nem rózsaszín ködfelhőn keresztül látom az alma jelet.

Egyébként részemről határeset a volt váltás, majdnem feladtam. Az egeres résznél legalábbis komolyan felmerült a PC vásárlás gondolata.

Tényleg nagy fíling a Mac, életérzésben hatalmas, de céges felhasználásra, termelésre messze nem olyan tökéletes. Kivéve, ha zenész vagy. Akkor ideális eszköz...

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#5) Syl válasza TigerCat (#4) üzenetére


Syl
nagyúr

Én fél év után feladtam. Pedig mocskosul szeretem az OSX-et. 1986 óta csorgattam a nyálam Macontosh-ra, de a sorozatos csalódások és az hogy nem tudtam problémamentesen beintegrálni se az itthoni (pedig akkor még megvolt az iPad és az iPhone is), se a munkakörnyezetbe, visszaváltásra kényszerített. :(((

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6) TigerCat válasza Syl (#5) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Emlékszem és sajnálom.
Ez van, a szépség és az életérzés nem minden...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#7) pulyka jocó


pulyka jocó
senior tag

Jó írás! :)

(#8) petipetya


petipetya
nagyúr

Köszi a cikket. :R

Részemről megváltás volt anno elváltani a Winről az otthoni környezetben. Ellennék egy 13 colos Almával is, de mivel ár/érték arányban rossz, illetve nincs hozzá egyéb iEszköz, így a Linux tökéletes a mindennapokban.

"nincs rá lezsóidő"

(#9) Syl válasza petipetya (#8) üzenetére


Syl
nagyúr

Én is elvoltam évekig itthon linuxon, de egy ideje itthonról dolgozom, Adobe meg sajnos nincs rá :(

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#10) petipetya válasza Syl (#9) üzenetére


petipetya
nagyúr

Itthon végzett munka eseté én is visszaváltanék Winre, mivel a privát dolgok 99%-át a telón intézem. A gépelés is gyorsabban megy ezen, mint a laptopon.

"nincs rá lezsóidő"

(#11) TigerCat


TigerCat
nagyúr

(#7) pulyka jocó:
Köszi szépen, örülök, hogy tetszett!

(#8) petipetya:
Nincs mit, remélem hasznodra vált!

(#9) Syl:
Mázlim van, hogy nem használok Adobe termékeket. Persze, ha grafikus lennék, akkor ez nem így lenne, de mivel nem az vagyok, csak néhány egyszerűbb banner, vagy weboldalon elhelyezett grafikai elem elkészítése a feladat, nagyon klasszul elvagyok a Pixelmatorral.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#12) petipetya válasza Syl (#5) üzenetére


petipetya
nagyúr

Milyen csalódások értek?

"nincs rá lezsóidő"

(#13) Syl válasza petipetya (#12) üzenetére


Syl
nagyúr

Soroljam? :DDD
Sleep-ből ébredve általában nem tudott kapcsolódni a NAS-hoz
Szintén sleep-ből a rákapcsolt külső monitor nem kapcsolt be (le kellett húzni és visszadugni a monitort a laptopra).
NAS-ról nézett film elég sűrűn bekockásodott.
És tudod, nem ezek voltak a legszörnyűbb gondok. Hanem hogy amikor itt a fórumon segítséget kértem, akkor a tősgyökeres Mac-esek megmagyarázták, hogy "rosszul tartom". Vegyek új monitort, vegyek új NAS-t stb. :U

(#11) TigerCat

Mac-re van Adobe, de mivel az irodában Win-en fut, a fontcsere problémát jelentett. Van pár tucat régi postscriptes betűtípus, amit az OSX nem eszik, nekem meg használnom kell.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#14) petipetya válasza Syl (#13) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ilyen "supporttal" (és ott a macakaköröm félkövérrel értendő) nekem is elmenne tőle a kedvem.

"nincs rá lezsóidő"

(#15) TigerCat válasza Syl (#13) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ezért írtam meg.
Nem minden arany, ami fénylik.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#16) EczkE


EczkE
addikt

Nalam siman ment a valtas mivel nem munkara kell. :D Torrent meg VLC van OSX-re mas nem kell. Jatekre meg ott a 360. :D
Es baromira tetszik a rendszer meg maga a gep is. Ilyen minosegi cuccom meg nem volt. Megerte. :D

Asszem mindenféleképpen!

(#17) RexMaximus


RexMaximus
aktív tag

Valtasnal nekem is hianyzott a TC. Picit ma is :). Kb egy ev hasznalat utan visszavaltottam pc-re de nem tartott sokaig. 13"-as Aiir meg vlsz a leghoszabb idot szolgalt gepem (2011-es). Meg mindig jo. Elso laptopom amin hasznalhato a tapipad. Pedig jo parat hasznaltam elotte. Monitorra kikotve hasznalom en is aszalnal kulso bill/trackpad komboval.

Ha brutal teljesitmenyre van szukseged lehet erdemes elgondolkodni egy hackintosh konfigon. Enyem egy Chieftec hazba van csomagolva, en azt a dizajnt is kedvelem :).

(#18) TigerCat válasza RexMaximus (#17) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem brutál, de legyen 4-magos és kicsit combosabb. Amit beszúrtam 15-ös retina, szerintem elég lenne, de egyrészt nem akarok ekkora gépet cipelni, másrészt b...szott sokba kerül és hiába dokkolom, csak nem hozza az asztali gép szintjét. Mac Pro szintén irdatlan drága, ráadásul jó rég volt frissítve. Ki van ez találva, na.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#19) marositech


marositech
senior tag

Jó a cikked!
A párom nemrég váltott át ablakról almára. (őstehetsége van kinyírni az ablak rendszerét)
Neki is az office volt a legnagyobb problémája (ezzel kellene dolgozni) 2011-es office alatt sokat szívtunk.
Jött a 2016-os, na az jó volt, de működni nem akar, durván bugos volt az első hivatalos kiadása... :W
Aza rossz, hogy ahogy szeptember környékén kijön az újabb főverzió, mindig bughalmazt kapunk amit idővel kijavítják.
Most már 2 dologra várunk, van egy multis nyomtatónk, várjuk a megváltást a scannelésre.
A másik, hogy lehet előhozni a * karaktert? :DDD

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#20) TigerCat válasza marositech (#19) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Multis nyomtatót hozzáadod a nyomtatók között, ha ez kész, elindítod a Képletöltő alkalmazást, ahol megjelenik a nyomtató, mint szkenner.

A * karakter magyar kiosztással ALT+SHIFT+,

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#21) cami][us


cami][us
senior tag

A Windows-os rendszerek ritkán érkeznek komplett összeállításban, jellemzően külön vesszük a hardvert és külön a szoftvert.

Melyik bolygón élsz?

(#22) TigerCat válasza cami][us (#21) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Amelyiken te.
Ezalatt azt értem, hogy legtöbb felhasználó összerakat magának egy gépet és arra a gépre telepítik (akár az eladó cég is megteheti) az operációs rendszert. Ezzel szemben az Apple gépeket szoftverrel együtt kapod és ugyanazon gyártó készíti mindkettőt, szemben a másikkal, ahol ez általában nem így van. Vagyis és még nem találkoztam olyan Windows-os géppel amely mindent tartalmazott és a Microsoft terméke lett volna. Bár már lehet kapni valami táblásított eszközt, amit a Microsoft gyárt, szóval ez nem minden esetben igaz, valóban, de azt gondolom, megállja a helyét.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#23) gery2123 válasza cami][us (#21) üzenetére


gery2123
őstag

Nem a notebook volt szó, hanem a PC - ről.
Noti persze érkezik oprendszerrel, de PC ritkábban.

-- PSN_ID: GerY2123

(#24) Syl válasza gery2123 (#23) üzenetére


Syl
nagyúr

Ráadásul PC notebookból van 83 millió fajta, Mac-ből meg tucatnyi.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#25) cami][us válasza Syl (#24) üzenetére


cami][us
senior tag

(#26) merkucyo


merkucyo
aktív tag

Én kb. 3 éve váltottam Mac-re, pedig jól tudtam használni a Windowst, azon belül is a Win7-et.
Már előtte is tetszettek a Mac gépek és az egész rendszer, de mivel folyamatosan erősödött a számomra teljesen unszipmatikus Win8 terjedése akkor megléptem a váltást.

Ma Parallels-el szinkronban használok egy Win7 klienst is és így gyakorlatilag mindkét réndszernek csak az előnyét élvezem egy relatíve kicsi, de erős gépben.

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#27) #73173120 válasza marositech (#19) üzenetére


#73173120
törölt tag

Ablak->Alma váltás helyett, nem lett volna érdemesebb egy Ablakos kézikönyvet szerezni, és elmélyíteni a tudást? :) mert így kb. az jön át, mintha beülne egy opelba, falnak hajt, és aztán az autót okolva átszáll egy mercibe.

Ne értsd félre. Elhiszem, hogy nem szándékosan teszi. Csak úgy még is. Olyan nehezen értem ezt meg, hogy ha a nyugdíjas anyám elboldogul a win 8.1-el, pedig sose képezte magát, akkor egy fele annyi idős ember, aki valószínűleg sokkal többet használt számítógépet az élete során, hogy képes elrontani az övét? :U

(#28) marositech válasza #73173120 (#27) üzenetére


marositech
senior tag

Ez most annyira utólagosan okos kapitányosdi volt, hogy na... :W
És akkor most neked elmagyarázzam, hogy Win3.1 óta dolgozom, de sajnos a családomra 0,1 perc idő jut. Hirtelen váltottunk, megléptük, nem én használom, csak a családom/párom az almát.
Ezzel szinte 0-ra csökkent a "nézdmánmegfijamagépemvalamivírusbekaptam" esetek száma.
Ebből annyi a konklúzió, alma rendszer idiótabiztos, az ablaké is csak +1000 lvl szintű usereknél.
Azt, hogy ki hogyan nyírja ki a gépét, ehhez biólógiai ismeretek kell, én meg csak egy infós vagyok.

TigerCat: Aza gond, hogy Yosi alatt tudtam scannelni, de El Captain alatt valahogy nem jön össze. :F

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#29) TigerCat válasza marositech (#28) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Töröld le a nyomtatót és add hozzá újra. Ha támogatott, ezek után meg kell jelennie a képolvasóban. Itt is van olyan multifunkciós nyomtatónk, amelynek nem megy a szkenner része, mert 1000 éves cucc. Ez van sajnos...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#30) #73173120 válasza marositech (#28) üzenetére


#73173120
törölt tag

Szerintem nem sértő mód fogalmaztam, de ha számodra úgy jött át, akkor elnézést!

Viszont azt továbbra is tartom, hogy a számítógép használata az nem "alap" dolog. Igen is érdemes utánaolvasni, tanulni, mert a legtöbb ember oda klikkel ahová mutatják, de ha az ikon már más helyen van, megáll a tudomány. Nyilván akit nem érdekel, "csak menjen", az továbbra se fogja átlátni. (Most eszembe jutott gyerekkori barátom anyja, aki autószervizbe vitte a az autót, mert állandóan túlmelegedett, ott meg csak nagyokat néztek, mikor porzott a kiegyenlítőtartály. Szóval jó jó, nem kell mindenkinek autószerelőnek lenni, de azért alap dolgokkal legyen már tisztában az ember.)

Egyébként meg lelje örömét benne a nejed, a család, ha nincs fejfájás, és feleslegesen elvert idő, az tényleg ajándék.

(#31) TigerCat válasza marositech (#28) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Rá gondoltál?
Hatalmas figura!
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32) marositech válasza TigerCat (#31) üzenetére


marositech
senior tag

Rá gondoltam, de mindegy. :)

Most aza gondom, hogy látja a scannert, de hibával meg is áll. Yosi alatt még ment, na meg VueScan alatt is jó...ezekszerint a 10.11-es rendszer valahogy kinyírta a twain támogatást?

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#33) TigerCat válasza marositech (#32) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Fene tudja...

Én meg éppen ma csodálkoztam rá, hogy mennyire nincs bajom az El Capitannal. Két hete még csak újra sem indítottam, pedig egy időben naponta kellett. Kíváncsi vagyok, meddig marad így.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#34) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Köszi a cikket, jó volt olvasni! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.