Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Legyen tildyé az első kérdés:
Miért várja el a férfi, hogy a nők mossanak, főzzenek, takarítsanak, miközben az ő házimunkájuk kimerül a havi egy alkalomban?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#2) CséZé válasza Vakegérke (#1) üzenetére


CséZé
őstag

azért, mert anno a férfiember járt el dolgozni, az asszony otthon maradt így neki jutott a házi munka. arról nem tehetünk h az idő elteltével a nők is elkezdtek dolgozni járni :)

(#3) Vakegérke válasza CséZé (#2) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nos igen. Egyenjogúak akartak lenni, amelynek egyik bizonyítékát abban látták, hogy ők is dolgoznak. Itt az eredmény.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#4) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Szerintem ez a "nő otthon főz, takarít - a férfi dolgozik" szemlélet már nagyon rég nem állja meg a helyét és maradi, aki ebben hisz. A terhesség utáni gyereknevelés más. Én elvégzem a házimunkát, mert miért ne. A főzés az egyetlen olyan dolog, amit nem biztos, hogy bevállalnék. Amúgy nagyon imádják a nők, ha egy férfi tud főzni és kicsit házias, ez nem urban legend uraim, úgyhogy hajrá.

[ Szerkesztve ]

(#5) Vakegérke válasza Jhonny06 (#4) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ó, a főzés...
Állítólag jól főzök. Ha néha kedvem támadt hozzá, vagy engedtem családocskám unszolásának, akkor kiraktam a hozzávalókat, anyucim pucolt krumplit, felvágta a húst, szóval minden kuktáskodás az ő dolga volt. No persze a gyerekek is besegítettek. Mikor konyhakész volt minden, akkor jöttem én, a nagy mágus. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#6) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Igaz, hogy én most váltam el, de nem a házimunka hiánya miatt.
Főzök (méghozzá jól és gyakrabban mint a - most már volt- feleségem), mosok, takarítok. Még a WC pucolást is megcsinálom. Vasalni utálok, az mindig a feleségemre maradt. Most már vasalok is. :O

Röviden: Tildynek üzenem, hogy rosszul választott! :DDD

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#7) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Na, mi szépen megbeszéljük, hogy milyen rendesek vagyunk, de kíváncsi leszek a topicba berobbanó nők véleményére. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#8) total90


total90
veterán

Szerintem nem várják el a férfiak, hogy a nők csináljak azt a sok-sok dolgot, amit Tildy írt, csak azt hiszik... Ezért eleinte csinálják és a férfiak meg csak nem ellenkeznek. Látjátok, milyen kedvesek vagyunk mi férfiak :DDD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#9) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Én személy szerint néha nagyon lusta tudok lenni. Nálam kb. ennyi a válasz. De egyébként jelenleg egyedül élek, szóval magam után takarítok, amikor van időm rá magamra főzök, szóval, ha kell megcsinálok bármit.
Persze ha valaki mellett élnék, ő úgyis hamarabb nekifogna takarítani mint én, tehát lehet előjönne, hogy a nő takarít.

- http://pazsitz.hu -

(#10) zoltanz


zoltanz
nagyúr

1 Egyszerű munkamegosztás, a férfiak a kemény munkát végzik ha van, fátnevel, kertet rendezi, füvet stb mellette barkácsol. :K
Hogy kérdést is feltegyek: miért dobálják szét a koszos ruháikat? (na én nem ilyen vagyok azért) :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#11) Móci


Móci
addikt

Hogy miért? Egyrészt a lustaság, másrészt 'beidegződés' valamilyen szinten, hogy a nő végzi a házimunkát. Természetesen ha tudok, segítek ebben is otthon, de néha jó sz*rni rá, s dögleni egyet. :)

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#12) Csemike


Csemike
csendes tag

Én mosok, főzök, takarítok, de akkor a pasas értsen már annyira a barkácsoláshoz, a műszaki cikkekhez, autószereléshez, hogy csak a legvégső esetben kelljen szerelőt hívni. Különben én is bejárónőt hívok. ;]

(#13) Tulipanti


Tulipanti
tag

De jó! Ez a kérdés bennem is felmerült! :)

13.hsz...ez már kísérteties... :))

[ Szerkesztve ]

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#14) geprombolo válasza Csemike (#12) üzenetére


geprombolo
senior tag

Erről eszembe jutott egy vicc:
Asszonyka az urának:
-Béla, kérlek, szereld meg a csapot, mert folyik!
-Mi vagyok én, vízszerelő?
-Béla, kérlek, csinálj valamit az ajtóval, mert szorul!
-Mi vagyok én, asztalos?
-Béla, kérlek, csinálj valamit a rádióval, mert néma!
-Mi vagyok én, rádiószerelő?
A férfi elmegy dolgozni, mire hazaér, minden meg van csinálva, kérdi is, hogy ki csinálta meg.
-Hát a szomszéd. És csak azt kérte, hogy vagy süssek neki egy tortát, vagy feküdjek le vele.
-És, sütöttél?
-Hát mi vagyok én, cukrász?

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#15) 7


7
addikt

A mindenkori jobbik felemnek általában én is be szoktam segíteni -- ez többnyire aszerint oszlik meg, hogy ki miben a jobb. Söprögetek, mosogatok, teregetek, felmosok, néha én főzök, húst sütök ki (a nők egy része úgyis fél az olajtól), ő meg csinálja azt, amihez én hülye vagyok :)

[ Szerkesztve ]

(#16) geprombolo


geprombolo
senior tag

Na, de hogy komolyabbra vegyem a szót: valóban régi beidegződés ez a férfiaktól, meg lustaság is. Normál (mindketten dolgoznak) esetben elvárható volna a férfitól is, hogy kivegye a részét a házimunkából. Jómagam is szükség esetén mosogatok, takarítok, stb.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#17) tildy válasza Geri Bátyó (#6) üzenetére


tildy
nagyúr

Jól választottam , igaz nem elsőre,és van hogy kérni kell ,de megcsinálja. Tényleg miért nem veszik észre a férfiak mit kell csinálni? Az a beidegzodés meg rossz hogy a nők akartak dolgozni ,hát így jártak. Gondolom nem arra vágytak hogy a munka mellett ugyanúgy nyakukon marad a háztartás. Ha lehet választani sohasem lennék háztartásbeli .

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18) Vakegérke válasza tildy (#17) üzenetére


Vakegérke
veterán

Mert kényelmesebb nem észrevenni. :B

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#19) qantum válasza Vakegérke (#18) üzenetére


qantum
senior tag

Én megfordítanám , az a nő aki ugyanúgy dolgozik mint a uracskája, joggal várja el, hogy a férfi is részt vegyen a házimunkában, el kell osztani a feladatot, ki mit tud megcsinálni. Szerintem az már régen nem megy ,hogy meló után az asszonyka süt-főz,stb, meleg vacsival járja haza kimerült párját, aki a kajálás után szépen beleheveredik a fotelba tévézgetni.
Nem kell hagyni, amelyik nő ezt engedi az magára vessen. :)

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#21) dabadab válasza Vakegérke (#3) üzenetére


dabadab
titán

"Egyenjogúak akartak lenni, amelynek egyik bizonyítékát abban látták, hogy ők is dolgoznak."

...es akkor itt most nagyvonaluan atsiklottunk afelett, hogy a nok munkaeropiaci jelenletet joreszt a masodik vilaghaborus haditermeles alapozta meg, amugy meg az ipari forradalom, de nyilvan konnyebb az ilyen aprosagokrol elfeledkezni, es az arcukba dorgolni, hogy "ezt akartatok, oruljetek".

DRM is theft

(#22) tildy válasza Kalandor (#20) üzenetére


tildy
nagyúr

:Y :R :R :R

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#23) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Én mosogatok, pedig nincs rá igazán időm. Én sütök-főzök, pedig nem tudok, és ha "érdekes" végeredmény lesz, akkor meg jön a dorgálás. (Tegyük hozzá, hogy a teljes kiőrlésű liszt és a barna rizs is másként viselkedik, mint fehér változataik, rendszerint bonyolultabb, könnyebb elrontani...) Én takarítok, a házban és a kertben is, de a kettő együtt túl sok, ezért felemás itt is az eredmény. A sajtot és egyéb tejtermékeket is én készítem a tejből, naponta ~3 kilót; valamint nélkülem nincs fejés sem. Édesanyám általában kecskét legeltet vagy kézimunkázik, így ő a fejésen kívül nem ér rá, 17 és 19 éves testvéreim pedig magasról tesznek a fejemre, ők nem akarnak ráérni, mondván, "ők nem lesznek parasztok". A két kistesóm pedig szintén legeltet, ha délután hazajönnek. Az a jó az egészben, hogy naponta minimum ötször megkapom fennhangon kiabálva, hadd hallja a világ, hogy nem haladok a kerttel és áll a bál a házban - nem is értem, miért. Másik oldalról pedig azt kapom meg, hogy miért nem keresek már pénzt...

Szép az élet...! :D Kitől várjak el és mit?

[ Szerkesztve ]

(#24) Crystalheart válasza tildy (#17) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"Gondolom nem arra vágytak hogy a munka mellett ugyanúgy nyakukon marad a háztartás." - Kérdés akkor, ki nyakán marad? :) Mert néhány gyerek mellett ha a férfi el is takarít mindent maga után, és megcsinál magának mindent, akkor is egész embert kíván.

Én tudom, hogy embertelen dolog, nem is bírok magam ekkora háztartással, pedig olyan irigykedve nézem mindig, másoknál micsoda rend van, nekem meg ég a pofámról a bőr, ha vendég akar jönni.

(#25) tkazmer válasza Crystalheart (#23) üzenetére


tkazmer
addikt

Kitől várjak el és mit?
senkitől, ha nem tetszik, vedd nyakadba a világot, költözz el. édesanyádnak pedig kénytelenek lesznek segíteni a 17 és 19 éves testvéreid, tehát nem szakad rá az egész gazdaság.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#26) Crystalheart válasza tkazmer (#25) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ah, ezzel most csak arra akartam rávilágítani, hogy azért nem minden férfi vár el mindennemű mocskos házimunkát a nőktől, ellenben a trágyázást és kubikosmunkát jogosan elvárják a férfiaktól. :P

Ami engem illet, nem szeretném az elkövetkező húsz évben "a család főellensége" címet viselni, mert míg nem fogok havi hatszázat keresni, amiből négyszázat ide csúsztatok, azt viselném... Van már rá itthon példa. Tiszta szívből szeretném a társadalmat szolgálni, de amíg a szűkebb társadalmi egységnek, a családnak szüksége van rám, addig ez az első. Függetlenül attól, értem mennyit tesznek, ők a családom, a társaim. (És amúgy nem, két nagyobbik tesóm nem lenne kénytelen, hanem ők is fognák magukat és elhúznának, ha már nincs alájuk téve a kissámli is. Még így is erősen fontolgatják "titkon"... Szegény édesanyám pedig itt maradna egyedül annyi állattal és növénnyel, amit egy nő nem bír egyedül, pláne nem ennyi egészségügyi nyavalyával, mint ami neki van.)

[ Szerkesztve ]

(#27) Ijk


Ijk
nagyúr

A hím oroszlánok is egész nap csak fekszenek, a nőstények meg vadásznak, így van ez rendjén;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#28) Crystalheart válasza Ijk (#27) üzenetére


Crystalheart
senior tag

:DDD

(#29) Ijk


Ijk
nagyúr

Nem egészen ide kapcsolódik, de mérges vagyok ezekre a mai romantikus filmnek nevezett baromságokra. Mert miről szólnak? Van a 30-as tökéletes férfi, aki erkölcsös, sokat keres, úgy mozog a konyhában mint egy szakács, és 0-24 órán át romantikus. A nő pedig olyan szép, hogy másnaposan az ágyból felkelve sem veszít a bájaiból. Mindeközben még egy lapát a mindig beállított frizura, a jó öltözék, stb.
Sajnos túl sok emberre vannak ezek hatással, mégha azt is mondjuk hogy baromság. Önbizalomhiányt és túlzott elvárásokat másokkal szemben válthat ki. Persze arról nem sok mindent lehetne alkotni, amikor este hulla fáradtan hazaesnek a melóból, és nem a randevúkkal, csevegéssel, megbántódásokkal, kibékülésekkel telik az egész nap.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#30) Crystalheart válasza Ijk (#29) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát legalábbis romantikus nyálfilmet aligha. :) (Mondjuk én nem nézek ilyeneket, a nőideálom, aminél alább bizony nem is adom, mégis a jó alakú, szép arcú, de mindenek előtt okos-intelligens, művelt és tehetséges lány. Nincs is barátnőm. :D)

Egyébként elképzelhető-e, hogy ilyen férfiak léteznek? Mármint a 30-as, tökéletes férfi, kidolgozott felsőtesttel és modellarccal, aki egyszerre keres rengeteget és gyertyafényes vacsorával várja a shoppingból megfáradva hazatérő menyecskét? :)

(#31) nem_tom


nem_tom
őstag

Szerintem csak szimpla lustaság. Már kihalt az, hogy csak a férfi dolgozik, a nő meg vezeti a háztartást. Az régen volt.

(#32) Móci válasza Crystalheart (#30) üzenetére


Móci
addikt

Létezik persze, a filmvásznon! :D
Az igényekkel én is így vagyok. Ha lesz is asszony, az olyan legyen, hogy ne kelljen minden reggel elszörnyülködni, hogy mi a túróért hoztam ezt haza. No meg ha beszélgetni akarok, ne a kutyám legyen az értelmesebb társaság. Nálam a szépség relatív, nincs szükségem a klasszikus topmodell alkatra/fejre, én jobban szeretem az igazi, hétköznapi nőket, akik egy melegítőben, semmi kencefice nélkül is vonzóak. Ennyi.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#33) művésznő4 válasza Crystalheart (#30) üzenetére


művésznő4
csendes tag

Bárcsak...:DDD:P

(#34) Crystalheart válasza művésznő4 (#33) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát figyelj, azért majdnem: harmincéves koromra reményeim szerint jól fogok keresni, addigra túl leszek több tucat romantikus novellán, a kerti munka pedig rég megedzett - no de arcplasztikát nem vállalok. :DDD

(#35) tildy válasza Crystalheart (#26) üzenetére


tildy
nagyúr

ellenben a trágyázást és kubikosmunkát jogosan elvárják a férfiaktól
dehogyis...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#36) Geri Bátyó válasza tildy (#17) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Örülök, hogy jól választottál!

Hát igen, a noszogatásra nálunk szükség van (tisztelet a kivételnek). Látjuk mi a tennivalót, de már Pató Pál úr is megmondta...... :DDD
Minden esetre nem irigylem a nőket. Legtöbb esetben 2 fronton kell helyt állniuk!

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#37) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Még csak a második kérdés, de nagyon provokatív. Beküldője ABE, művésznő4 és Csillag5. Némi eltérés van ugyan, de a lényeg azonos. Íme a kibővített változat:
Miért van az, hogy a férfiak nem tudják egyes "dolgaikat" a minimumra szorítani, vagy legalább próbálnák elkerülni a "nyilvánosságot", legyen szó böfögésről, a hónaljszaglászásról, az utcán köpködésről, a hangos szellentésről, a fenék és egyéb intim testrész vakarásáról (ruhán belül vagy kívül), és ezeket a "dolgokat" miért kell (ha esetleg senki nem figyelt fel rá) hangosan bejelenteniük egy nagyobb baráti társaság, vagy osztály közössége előtt?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#38) művésznő4


művésznő4
csendes tag

Huhúúúú :C
Most aztán lehull a lepel ;]

(#39) ABE


ABE
őstag

1. kérdés: lustaság, megszokás, lehet hivatkozni arra, hogy úgyis a nők dolga. ;] Amúgy azt mondom, meg kell osztani a házimunkát.

2. kérdés: tudja a fene, néha tényleg befigyel egy-egy vakarászás, böffentés, bár nem éppen nagy nyilvánosság előtt. De hogy miért... :F

(#40) Geri Bátyó válasza ABE (#39) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Bevallom, a böfögés időnként kicsusszan, de nem szándékosan és utána mindig elnézést szoktam kérni. A többi nem jellemző rám.

Módosítok! Hangos szellentés itthon, egymagamban! :D

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#41) Ijk


Ijk
nagyúr

Hát nem azért, de mintha a nők nem böfögnének vagy szellentenének. Nyilvánosság előtt nyilván egy normális ember próbálja a biológiai szükségleteit kulturáltan intézni, otthon pedig had engedtessék már meg, hogy kicsit elengedje magát az ember. (Egyébként általánosságban gyorsabban és többet eszünk, így több levegő is jut be a tápcsatornába, aminek ugyebár távoznia kell. Továbbá a fehérjefogyasztásunk is sokkal több, így jellemzőbb a fokozott bélgáztermelődés, és sajnos néhány esetben a hiperurikémia, köszvény. A koleszterinbevitelről pedig már nem is beszélve).
A vakarózással kapcsolatban a férfiak eleve jobban izzadnak, és a szőrös testfelület sem éppen használ, így sokkal inkább irritálódik a bőr és valóban néha már reflexszerűen odakap az ember.
Persze vannak olyanok akik ezeket szociális közegben egyáltalán nem próbálják visszafogni, de azért remélem nem belőlük általánosít a női társadalom.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#42) ekewas válasza Vakegérke (#37) üzenetére


ekewas
csendes tag

-Hogyha viszket megvakarjuk.
-Ha szellentünk beválaljuk (hogy esélyt adjunk a menekülésre)
-Nem próbáljuk elhitetni magunkról hogy nem viszket, nem feszít.
-Bizonyos helyzetekben minimumra szorítjuk.

[ Szerkesztve ]

(#43) Vakegérke válasza ekewas (#42) üzenetére


Vakegérke
veterán

"Ha szellentünk beválaljuk (hogy esélyt adjunk a menekülésre)"
Mit mondjak, humánus. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#44) művésznő4 válasza Vakegérke (#43) üzenetére


művésznő4
csendes tag

:DDD:DDD

Köszönjük, hogy gondolsz másokra is ekewas, nagylelkűséged határtalan :DDD:R

(#45) ekewas válasza Vakegérke (#43) üzenetére


ekewas
csendes tag

Jobb lenne ártatlan arcal körülnézni?

(#46) bejmuller


bejmuller
aktív tag

2. Mert Terrance és Phillip (South Park) is úgy csinálják :DDD

[ Szerkesztve ]

Az ornitológusoknak nincs jutalom a munkájukban. A madarak leszarják az embereket. :D

(#47) művésznő4 válasza ekewas (#45) üzenetére


művésznő4
csendes tag

Igaz, de attól még a zavaró tényezők megmaradnak a levegőben...:DDD

(#48) Csillag5


Csillag5
újonc

öö a böfögésről amúgy még csak annyit hogy én ilyenkor finoman rá szoktam nézni az elkövetőre és egy enyhe mosollyal közlöm hogy még egy ilyen és ide hányok.... :DDD
ez hatni szokott...

amúgy a puki dolog: és ha nincs hova menekülni? :F és érezzük a már megemésztett "elkészített mesterművet" ?

[ Szerkesztve ]

(#49) Geri Bátyó válasza Csillag5 (#48) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Ó ezek a kis női finomságok! :DDD

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#50) ekewas válasza művésznő4 (#47) üzenetére


ekewas
csendes tag

Legalább tisztában vagy vele hogy kire kell haragudni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.