Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Geri Bátyó válasza Vakegérke (#600) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nálam sem a szépség az elsődleges, de az ápoltság az nagyon fontos.

Viszont kell hogy legyen benne mégis valami, ami megfog. Nálam ez a szem. Ha egy nőnek szép, kifejező szeme van (szín nem számít), félig már nyert is.

A volt feleségem sem az a kifejezett szépség, bár nőies és vonzó, az kétségtelen. Viszont a szeme! Olyan nincs még egy: kék és szinte világít (és sötét haja van emellett), de ha mérges, egészen sötét lesz. Mindig azt mondtam neki: Olyan a szemed, mint amikor a holdfény csillog a tenger hullámain!

Annak a lánynak, akibe beleszerettem (nem viszonozza), méregzöld szemei vannak. Amikor valami olyat mondok neki, szinte érzem, hogy mar a tekintete. Amikor megnevettetem, simogat, mint egy jó puha pázsit.

Na jó, nem ömlengek tovább. Csak próbáltam leírni, hogy mit is jelenthet az igazi szépség, főleg, hogy a szem a lélek tükre és ez szerintem nagyon igaz!

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#602) Chaser


Chaser
titán

"Miért tekintik a férfiak személyes tulajdonuknak a tévé távszabályzóját?" Mert utálom amikor más kapcsolgatja, ha 1edül élnék akkor meg nem is lenne, de ha már van, akkor hadd kapcsolgassam én:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#603) picur220 válasza Vakegérke (#600) üzenetére


picur220
veterán

Senkitől nem tűrjük az igénytelenséget. Szerintem.
Hány érzékszervünk is van? A szemünk csak egy. Miért a látvány a döntő?

Hát, való igaz, ott a nyelvünk is..:DDD:DDD

Mondjuk a férfiakra 20 kérdés van, a nőkre meg 35...:DDD

[ Szerkesztve ]

(#604) God Vazzeg válasza Geri Bátyó (#601) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Ezzel egyetértek, nekem is az kell, hogy megfogjon benne valami. Nekem a sötét haj, sötét szem, ami nagyon bejön, de nem kötöm magam semmihez.

Ápoltság szerintem alap, én még nem találkoztam olyan csajjal aki jól nézett ki, tetszett és igénytelen lett volna magára. A kettő kizárja egymást, szerintem :U

(#605) God Vazzeg válasza picur220 (#603) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Nem mondasz hülyeséget, minden nő más "ízű" és illatú is, van aki nem jön be ezek az érzékszervek alapján :K :D

(#606) LA_COSTE


LA_COSTE
senior tag

A 20. kérdésre: valószínűleg személyenként változó, de a hatalom és az uralkodnivágyás tükröződhet benne. Ha ezt a nő hagyja és idejekorán nem tesz lépéseket ellene, akkor ez tovább is fajulhat.

(#607) Vakegérke válasza LA_COSTE (#606) üzenetére


Vakegérke
veterán

Hova fajulhat?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#608) nem_tom


nem_tom
őstag

20. Ha a tv az enyém, akkor persze, hogy enyém a távirányító is. :U De ha a feleségemmel osztoznék rajta, akkor persze közös megegyezés alapján dőlne el mit néznénk. Feltéve, ha nem jön valamelyikünknek egy kedvenc műsora. :D

(#609) művésznő4 válasza Geri Bátyó (#596) üzenetére


művésznő4
csendes tag

Igen, és ez a legjobb az egészben! ;] :P :C

(#610) művésznő4 válasza picur220 (#603) üzenetére


művésznő4
csendes tag

Mondjuk a férfiakra 20 kérdés van, a nőkre meg 35...:DDD

Mert ti sokkal kiszámíthatóbbak vagytok! :P

A nők bonyolult lelkivilágát nehezebb megfejteni! :B :))

(#611) Crystalheart válasza művésznő4 (#610) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Az hagyján, hogy a férfiak nehezen fejtik meg, de az miért van, hogy a nők is a saját lelkivilágukat? ;] :DDD

(#612) művésznő4 válasza Crystalheart (#611) üzenetére


művésznő4
csendes tag

Mert mi már csak ilyen bonyolultan vagyunk összerakva... :P :DDD

(#613) Vakegérke válasza művésznő4 (#610) üzenetére


Vakegérke
veterán

Az ok prózaibb. Később indítottam a "férfias" rovatot. :)

Ettől függetlenül igaz, hogy a női lélek sokkal bonyolultabb. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#614) nem_tom válasza művésznő4 (#612) üzenetére


nem_tom
őstag

A női lélek olyan, mint egy kirakhatatlan puzzle. :U

(#615) LA_COSTE válasza Vakegérke (#607) üzenetére


LA_COSTE
senior tag

Egyeduralom :U

(#616) God Vazzeg válasza nem_tom (#614) üzenetére


God Vazzeg
veterán

:DDD

(#617) Vakegérke válasza LA_COSTE (#615) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szűkszavú vagy, barátom.

Mint tapasztalhattad már, véleményed érdekel, értékes számomra, talán mondhatom, számunkra. Miért beszélsz tőszavakban?
Ez itt a szabad vélemények topicja. Van valami akadálya, hogy bő lére ereszd mondanivalód? Szerintem nincs.

Légy szíves, fejtsd ki gondolatod.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#618) venember83 válasza Vakegérke (#581) üzenetére


venember83
nagyúr

Mer' az jog szerint a férfi tulajdona. Írhatnám, hogy a férfinak veleszületett joga van a távirányító birtoklására. :DDD

Amúgy szerintem ez természetes ellenreakció, ha az asszony szexmegvonással büntet, akkor a férj tv-megvonással, lényeg a mindenkori egyensúly.

(#619) Vakegérke válasza venember83 (#618) üzenetére


Vakegérke
veterán

Sántít az elmélet.
Ugye az asszonyka elzárkózik a közeledés elől, tehát semmit nem látunk, szagolunk, érzünk áhított khm... testrészéből.
Ő viszont nézheti a tévét, nézheti a jó kis foci meccseket, K1-et, boxot, tehát nem egyenlő súlyú a megvonás. :N

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#620) LA_COSTE válasza Vakegérke (#617) üzenetére


LA_COSTE
senior tag

A kérdés feltevője nyilván arra akart rávilágítani, hogy a férfiak miért szeretnek uralkodni -mondjuk ebben az esetben- olyan dolgok felett, ami másnak is hozzáférhető. Ha egy párkapcsolatban az ilyen problémák nincsenek kontrollálva -jobb esetben ezek elő se jönnek, illetve ha van is, azonnal meg lehet oldani- akkor ez ahhoz vezet, hogy az illető mindig ezt fogja csinálni, vagyis arra akartam rávilágítani, hogy akár nő, akár férfi csinálja ezt, a másik félnek máris reagálnia kell rá, úgy, hogy kompromisszumra kerüljen sor, mert ha nem, akkor valamelyik fél ezt tudatosan fogja más esetben is alkalmazni.

(#621) Csemike válasza Vakegérke (#613) üzenetére


Csemike
csendes tag

Csak sokkal jobban érvényesülnek náluk az érzelmek. :) A férfiak racionálisabbak, így könnyebben megfejthetők, bár meg kell, hogy mondjam, nem egyszer hagyta már el a számat az a mondat: "és még a nőket nem lehet megérteni...". :D

(#622) Vakegérke válasza LA_COSTE (#620) üzenetére


Vakegérke
veterán

Amelyik kérdésnél nincs feltüntetve beküldője, feltevője nickje, az az én agyam szüleménye. Tehát ez a provokatív kérdés az enyém. :)

Okfejtésed érthető. Azonban kérlek, hogy mondj még valamit, valamely tárgyat, amelynek birtoklása hátrányos helyzetbe hozza a másik felet.

Nézzük csak azt a tévét.
A férfiak általában útálják a "rózsaszín", csöpögős sorozatokat. Sokkal élvezetesebb a Discovery, Travel, egyéb ismeret terjesztő műsorok nézése. Na bumm, legfeljebb nem tudja meg társunk, hogy melyik kigyúrt, százfogú mosollyal rendelkező férfi melyik tökéletes alkatú, baba arcú, csillogó mosolyú nővel hol, mikor, miként csalta meg párját, és megfordítva.
Olyan nagy tragédia? Avagy pusztán az elvek okán kéne átengedni a távirányítót a nőnek?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#623) God Vazzeg válasza Vakegérke (#622) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Engem iszonyat mód nem szokott érdekelni a tv, és a benne levő műsor, maximum a híreket szoktam megnézni. Oda kapcsol ahova akar, lexarom ;]

(#624) LA_COSTE válasza Vakegérke (#622) üzenetére


LA_COSTE
senior tag

Nem tárgyra akartam kilyukadni, sokkal inkább érzelmi alapú zsarolásra. Abból adódóan, hogy a férfi erősebb testi erőben, mint a nő. Nemegyszer láttam ilyen példát a családban, ahol a nő meghunyászkodott a férfi döntése mellett. És nem arra akarok kilyukadni, hogy a férfi döntése minden helyzetben helytelen lenne, hanem arra, hogy ezeket közös döntés alapján kellene hozni. Ezek már inkább hosszabb távra vonatkozó következtetések, mint arra, hogy egyszerűen a tv irányítója a férfi tulajdonában van abban a pillanatban. Ezek az apró dolgok generálhatnak ilyen következményeket. Lehet, hogy nem kellene ilyen szigorúan ezt felfogni, de a jobb ezeket a kis jeleket felfogni úgy, hogy ez máskor is előfordulhat.

(#625) LA_COSTE


LA_COSTE
senior tag

Nekem lenne egy felvetésem, pontosabban megvitatandó kérdésem. A helyzet egy randevú. Mit várnak el a férfiak a nőktől az első találkozáson? Mit figyelnek meg?

(#626) Vakegérke válasza LA_COSTE (#624) üzenetére


Vakegérke
veterán

Mondom én, hogy értékes a véleményed... :K

Nehéz dolgokat firtatsz. Túllépsz egy távirányító birtoklásán. Belefér, vitassuk meg.

Tény, hogy egy párkapcsolatban egyenlőek a felek. Nem számít a fizikai erő, vagy ha számít, ott már baj van.
Bár egyenlőek a felek, valamelyikük inkább képes racionális döntések meghozására, mint a másik. Miért ne dönthetne ő sorsfordító kérdésekben? Döntsön, ezzel én is így vagyok. Döntsön a család jövőjéről, felveendő kölcsönökről, beruházásokról, bármiről, legyen ő a gazda, és ez nem függ a nemiségtől. Amelyik férfi képtelen elfogadni egy racionálisan, és nála jobban gondolkodó nő döntését, az buta.
Döntsön az, aki képes rá. A másik pedig fenntartások nélkül fogadja el a döntést, hiszen az ő hasznára is válik.
Egyetértünk?

De a távszabályzó az enyém! :K

Figyu!
#625, jó kérdést fogalmaztál meg. Holnap mindkét rovatomban megjelentetem. Nem lehetett volna priviben?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#627) venember83 válasza Vakegérke (#619) üzenetére


venember83
nagyúr

Dehogy sántít, az esetek többségében pont megállja a helyét, mivel a legtöbb nő számára büntetés az általad említett műsorok megnézése, ugyanúgy ahogy számos férfiegyed számára büntetés a szexmegvonás. :))

(#628) Vakegérke válasza venember83 (#627) üzenetére


Vakegérke
veterán

De sántít. :K

Kívánatos a szex? Hát persze.
Kívánatos a tévé nézés? Mondjuk persze.

A szexmegvonás esetében esélyünk sincs arra, hogy "bármilyen adást nézzünk".
Ellentétben a tévé nézéssel, amelyet párunk is élvezhet, és talán épülésére is szolgál.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#629) LA_COSTE válasza Vakegérke (#626) üzenetére


LA_COSTE
senior tag

Nem tudtam a szabályokat, mivel új szereplő vagyok itt egyenlőre.

Pont ez az, hogy legyenek fentartások, de kompromisszumokkal döntsenek. Nem kell egy férfinak ugyanazt szeretni, mint a nőnek, de az tény, hogy el kell fogadni egymás álláspontját.

(#630) Vakegérke válasza LA_COSTE (#629) üzenetére


Vakegérke
veterán

Úgy érzem, hogy nincs köztünk nézeteltérés, legfeljebb másként látjuk a dolgokat. :)

Nos, nem szabály, de ha gondolkodsz picit, beláthatod, hogy jobb priviben küldeni kérdéseid. Ha a topicban teszed fel könnyedén elsikkadhat, én viszont kellő súllyal tárhatom a nagyközönség elé.
Kifogytam a kérdésekből, bár neked köszönhetően holnapra is megvan az "áldás".
Van még? Kérdezz bőszen, bátran. Megjegyzem lehet, hogy nem figyeltél fel rá, de ellen-topic is van ám. :K
Segíts, kérdezz, hogy élhessenek ezek a jó kis dumcsi partik.
Priviben, és ez nem szabály. :N

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#631) LA_COSTE válasza Vakegérke (#630) üzenetére


LA_COSTE
senior tag

Rendben. Lesznek kérdéseim, akkor a holnapit szeretném, hogy ez legyen, mert kíváncsi lennék. :) Az ellen-topicot is láttam, oda is benézek majd.

(#632) Vakegérke válasza LA_COSTE (#631) üzenetére


Vakegérke
veterán

A holnap már a tiéd, méghozzá mindkét topicban. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#633) Chaser válasza LA_COSTE (#629) üzenetére


Chaser
titán

Egyenlőre ideális esetben a tortát vágod fel, egyelőre -pillanatnyilag/jelenleg- nincs mást írnom :P

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#634) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Huszonegyedik kérdés, Geri Bátyó küldte:
Miért hajlamosak a férfiak elhanyagolni a párjukat a munka/hobbi kedvéért? A párjuk nem ér többet?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#635) venember83 válasza Vakegérke (#634) üzenetére


venember83
nagyúr

A párjukat állandóként fogadják el, tudod, holtomiglan, holtodiglan. Ezért ráérnek majd törődni vele, de a munka és a hobbi nem várhat. Szerintem ez lehet az indíttatás.

(#636) LA_COSTE válasza Vakegérke (#634) üzenetére


LA_COSTE
senior tag

A hajlamosság erre adódhat abból, hogy azzal töltik a több szabadidőt, amivel szeretik, ebben az esetben elhanyagolásról van szó. A munka pedig kötelező, ha el akarja tartani a családot a férfi. Ezt nem lehet úgy kezelni, persze vannak munkamániások, az már betegségnek számít.

(#637) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Tizenkilencedik kérdés:
Egy férfi elmegy az áruházba, leemeli a polcról az "M"es pólót, fizet, és viszi. A nők turkálnak, válogatnak, végül egy tuti "M"-es pólóval térnek haza. Miért vagyunk igénytelenebbek, mint ők?
:(
Rossz a megközelítés! Egyszerűbbek vagyunk! :U

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#638) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

21 Ahogy már Vakegérkének is megígértem, itt most jön egy vallomás!
Ezt a hibát én is elkövettem párszor! Minden esetben munka miatt hanyagoltam a feleségemet. Mostanában sok időm van gondolkodni és arra jutottam, hogy valamiféle kifacsart, félreértelmezett kötelességérzet miatt. Visszagondolva, nem hinném hogy ne fért volna bele az időmbe az, hogy a munka mellett legalább 1-2 órát vele töltsek. Igaz, kellett a pénz és előtte mindig megbeszéltük az ilyen nagy munkákat. Na de akkor is! Nem vagyok rá büszke, de talán így utólag tanulok a hibámból.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#639) God Vazzeg válasza venember83 (#635) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Szerintem is :K

(#640) Chaser válasza Cucuska2 (#637) üzenetére


Chaser
titán

Rosszul látod, nem mi vagyunk egyszerűbbek, a nők bonyolultabbak :U ;)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#641) Cucuska2 válasza Chaser (#640) üzenetére


Cucuska2
őstag

:P

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#642) Bubu79


Bubu79
addikt

Tizenkilencre:

Mert amíg a Nők jelentős része élvezi a bevásárlás minden pillanatát ( leginkább a megnézünk mindent jó alaposan-t ), képes halvány lila sejtés nélkül is elténferegni órákon keresztül egy bevásárlóközpontban instant get érzésre várva, addig az átlag férfi céltudatosan indul bevásárolni - bemegy, beteszi a kosárba amit amit akart és távozik, mert a céltalan nézelődés csak időpocsékolás számára :P

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#643) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Ideje, hogy én is válaszoljak egy kérdésre, méghozzá a huszonegyedikre.

Hobbim a NET, függő vagyok, nem tagadom. Azonban ha szólt a feleségem, akkor "rögtön!", ha be kellett fejezni valamit, és álltam rendelkezésére.
Ő is görbe szemmel nézte, hogy a gépen lógok, aztán egyszer elmondtam neki, hogy nem helyette, hanem mellette kedvencem a világháló, és egyébként is, neki adok puszit, a gépnek nem, és ugye vele bújok ágyba...
Megbékélt. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#644) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Huszonkettedik kérdés, LA_COSTE küldte. Ellentettje a másik topicban is megtalálható:
A helyzet egy randevú. Mit várnak el a férfiak a nőktől az első találkozáson? Mit figyelnek meg?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#645) picur220 válasza Vakegérke (#644) üzenetére


picur220
veterán

Szerintem alap, hogy úgy jöjjön oda, hogy ne hányjam el magam, a.k.a. IGÉNYESSÉG! A továbbiak ettől függnek.:D

(#646) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Majdnem elfelejtettem, ez a másik topic.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#647) venember83 válasza Vakegérke (#644) üzenetére


venember83
nagyúr

Érdeklődést, nyitottságot, kedvességet. A külső tulajdonságok meg adottak, azzal kapcsolatban sok elvárás nem lehet, mivel valószínűleg már úgyis látta egymást a két illető, tudják, mire számíthatnak külső szempontjából.

(#648) LA_COSTE válasza picur220 (#645) üzenetére


LA_COSTE
senior tag

Tudnál erre a kérdésre olyan szempontból is válaszolni, hogy nemcsak a külső tulajdonságokat vesszük alapul? Mert erre a részre lennék -személy szerint- kíváncsi.

(#649) Chaser válasza venember83 (#647) üzenetére


Chaser
titán

22. Lehet-e vele beszélgetni, hogy viselkedik, hogy mosolyog:), hogy nevet....ki akarja-e fizetni helyettem a számlát:D /na jó, ezt nem/. Kideríteni vannak-e közös érdeklődési pontok, szereti-e az állatokat, különösen a kutyákat -meg a pingvineket :))-, kínos helyzetbe hozni és megnézni hogy reagálja le ;] ....a többi meg egyénfüggő, mindenkinél más a "teszt", ahogy jön.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#650) Zsiráf Zsófi válasza Chaser (#649) üzenetére


Zsiráf Zsófi
csendes tag

Mondj egy példát a kínos helyzetre, és a jó reagálásra. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.