Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#192) czanga válasza NandoXXL (#183) üzenetére


czanga
őstag

Első élményeim:

A regisztráció végbe ment simán, nem kellett hozzá senkit sem hívnom, de ezzel kapcsolatban volt annyi baj, hogy aktiválás megvolt, de maga a modem regisztrációja eléggé laggolt, eltelt vagy 10 perc mire elkezdte csinálni, pont mikor próbáltam megnyitni valamilyen weboldalt.

Firmware, rendszer, felhazsnálói felület:

Stabilabb. Nem azt mondom, hogy ez nem fagy ki, vagy ilyesmi, mert az Ubee-vel sem volt baj ezen a téren. Elődjétől eltérően viszont ő nem adja be a kulcsot, amikor valamelyik Time Capsule-re kezdek el másolni. Mert ezzel sok gondom volt. Folyton visszaesett a sebesség, és megállt, és ilyenkor fagyott be a firmware is alatta. Ekkor jött egy reboot, és jó volt újra. Ezzel már nincs ez a hiba.
Apropó firmware: Szép a felület, átlátható, de olyan puritán, hogy nem igaz. Nem értem miért nem engedik egy picit jobban kibontakozni a felhasználót, plusz azt sem értem alapból miért nem elég 6 karakteres jelszó, neki 8 kell, így a megszokott jelszavam nem tudtam használni, csak a megszokott SSID-t, így pedig volt egy kevés kavarodás. Értem én, hogy safety first, de most komolyan..

Wifi, LAN:

A WiFi erősebb, jobb, nagyobb hatótávolságú. Ez nyilván várható volt, legalább is szerintem. szóval ebben sem csalódtam. LAN és Wifi esetében is alacsony ping-em van, 9-11ms. Eddig olyan 15 körül volt, pedig most is van még sima CAT5-ös kábel az egyik asztali Mac és a router közt, amit nem ártana cserélnem végre, de mindeddig megfelejtkeztem róla.

Küllem:

Meglepő volt, hogy egy fehér indikátor leden kívül (ami nem tolakodó), rendszer működés közben nincs semmi más. Ezt különösen imádom. Iletve azt, hogy az eszköz jól néz ki, és még arra is figyeltek, hogy az egyes funkciókat jelző ábrákkis időre megjelenjenek a front panelen, de úgy, hogy az anyag átlátszik, és úgy 1-2 perc elteltével eltűnik, és csak a fehér led marad alul. Az ilyen apróságok nálam sokat számítanak. Persze, ha ettől még rossz lenne a teljesítménye, akkor semmit sem érne. :D Tehát szép, mutatós eszköz.

Nagyon elégedett vagyok. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.