Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cer


cer
tag

Ez nem semmi, minden elismerésem. Meg van már kire szavazok a 2011-es logout versenyen. :R

(#2) Garold


Garold
senior tag

Hát ez nem semmi!
Le a kalappal!! :C :R :C

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#3) ittakary


ittakary
nagyúr

Te jó ég, mi munka lehetett ez. Csak gratulálni tudok :C

(#4) xdx@


xdx@
aktív tag

Ba*z, nagy gratula. :C

(#5) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Szép munka :)

bár nekem (szerencsére) sosem volt ADSL kapcsolatos netem (a cable típust preferálom ha ez a 2 kapcsolattípus van 1 helyen, és erre is bíztatok többnyire másokat is, ha lehetőség van inkább kábelen kérni a netet ADSL helyett akkor inkább azt.. tapasztalataim szerint kevesebb a szívás a kapcsolatminőséggel), de sok ismerősömnek volt, volt akinek ilyen modemje volt (illetve van) és a netjük nem mindig stabil.. bár még úgynézem messze van a projekt a "stabil" változattól, de ha elkészül a végleges akkor az lehet érdekel majd (bár nem az én eszközeim, így azért majd biztosra mennék :) ).

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#6) Toto25V


Toto25V
csendes tag

Szia, gratula a munkádhoz, szeretném megkérdezni, hogy a DSL-360R modemhez is lesz-e szoftver?:)

(#7) #41133696


#41133696
törölt tag

Helló!

Gratula a cikkhez ;)

Elszántam magam a két 360R letesztelésére, mivel ezzel a területtel annyira nem foglalkoztam , ezért kissé ingoványos talaj számomra. Lenne pár kérdésem
15Mbites ADSL-em van, de 14 fölötti értéket ritkán érek el .

1. Kérdés, az SMB50 alapján milyen a vonalam minősége?
2. Ez szorosan kapcsolódik a az első kérdéshez. Érdemes e erre a vonalra 321B-t vásárolnom ?
3. A két modemem közül melyik van jobb állapotban ( már ha ez leolvasható ebből - gondolom igen :-)
4. Érdemes e firmware update-et meglépni, vagy majd inkább vegyek egy 321 B-t és kész ?:)

Saját 360R

Saját 360R

Szolgáltatói

Szolgáltatói

A magam ping valamelyik Chrome kiterjesztés miatt van :K

[ Szerkesztve ]

(#8) pschio


pschio
őstag

Azt a leborult szivarvégit! :Y Maximális riszpekt!

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#9) ErosenZold


ErosenZold
senior tag

Ez nagyon jó!

Pláne ha itt lesz 360R-re is, akkor lefekszem veled :D

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#10) henry


henry
tag

+1 vote a 360R verzió mellett... nagyon várom! Respect!

... esetleg 380T-re is várható ? :)

[ Szerkesztve ]

HNR

(#11) zsigus


zsigus
őstag

Azért az, hogy 360R-je van valakinek az nem jelenti azt, hogy az esetlegesen megjelenő FW jó lesz rá. A cikkben is említve van: "DLink 360R T1-es hardver verziója is" tehát nem mindegyikre lesz jó. A hardver verziót az alján tudjátok megnézni a vonalkód alatt.

pl. az enyém:

Modell: DSL-360R
H/W ver: C3

Tehát erre nem jó mivel C3-as, csak arra jó amire T1 van írva.

Egyébként gratula a cikkhez, tényleg nagyon jó lett, de sajna ebből kimaradok. :(

[ Szerkesztve ]

(#12) headhunter


headhunter
addikt

DMT v.8 .0.7 programmal, D-Link DSL-360T tesztelhető?

(#13) donjohnson


donjohnson
addikt

a dsl360r b3-as modem támogatja az adsl2+-t?
mennyi a max letöltési sebessége?
azért érdekelne, mert gyorsabb netre szeretnék előfizetni.
előre is köszi a választ! :)

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#14) kcsa


kcsa
veterán

jellemzően read only üzemmódban fórumozok, de ezt nem hagyhatom szó nélkül.

Maximum respect :)

(#15) zsigus válasza donjohnson (#13) üzenetére


zsigus
őstag

Nincs rá írva, hogy ADSL2+?
Az enyémen rajta van, itt egy kép (nem a sajátom): [link]

Képet linkesítettem, mert túl nagy volt.

[ Módosította: kaller1 ]

(#16) odorgg


odorgg
addikt

TP link TD-8810B-vel próbáltam, de sajnos nem lehet betárcsázni, amugy a webes felület megy :)

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#17) donjohnson válasza zsigus (#15) üzenetére


donjohnson
addikt

nincs :(
erre sima adsl van írva
ezzel mennyi a max letöltési sebesség, nem tudja valaki?

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#18) kaller1 válasza zsigus (#11) üzenetére


kaller1
veterán

Az én verzióm ugyan ez, akkor meg se próbáljam cserélni az fw-t?

A cikkért meg: :R

.::> <::.

(#19) donjohnson válasza zsigus (#15) üzenetére


donjohnson
addikt

kicsit utánanéztem gugliban (tehettem volna előbb is :D )
"A dsl-360t régebbi, nem adsl2+ kompatibilis, tehát ha 15 Mbps-es csomagot szeretnél akkor arra nem jó. (Lehet firmware-t frissíteni de annak van kockázata)
A dsl-360r már adsl2+ képes, akár a régebbi 4 LED-es, akár az újabb 3 LED-es."

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#20) xKacsax


xKacsax
aktív tag

Nagyon jó! Gratulálok hozzá! várom a továbbiakat. :R :Y

Verba volant, scripta manent.

(#21) dchard


dchard
veterán

Na gyorsan rendet teszek a fejekben a felmerülő kérdésekkel kapcsolatban:

ADSL2+ -t a következő modemek tudnak:

D-Link 321B
D-Link 320B
D-Link 360R T1
D-link 360R C3
D-link 360R B3
D-link 380T
D-link 360T (firmware frissítés után)

Az első három az, amit az én firmware-em támogat (illetve bármilyen más a BCM 6338-as CPU-ja köré épülő egyportos modemet (potenciálisan Tp-link eszközöket9.

A 360R T1-re azért írtam, hogy még hivatalosan nem támogatott, mert ahhoz nincs gyári firmware a neten, amit vissza lehetne rá rakni. Tehát aki áttér, az ott is marad. Próbálom kihekkelni a 360R T1-ből a firmware-t és készíteni saját binárist belőle, de lehet hogy ez nem fog menni.

A régebbi 360R verziók soha nem lesznek támogatva, mert azokban (szutyok) Trendchip chipset van. A régi (c3 és b3) 360R-ek finomhangolásából is írtam már cikket, a logoutos bejegyzéseim között megtalálhatjátok.

GoodSpeed:

Nem értem, mire akarsz kilyukadni. Nálad fullos a vonal a spektrumképek alapján, és megy is maximummal. Azt már többször tisztáztuk, hogy a 15megás nettel sosem fogsz 15megával tölteni. Ezt már annyiszor leírtuk, hogy most nem teszem meg újra. Ha elolvasod a kapcsolódó írásokat akkor meg fogod találni a választ.

headhunter:

Nem, ahhoz a az OrbMT-t tudom ajánlani avalacnhe SAR módba kell állítani.

odorgg:

Az egyportos vagy több portos? Amúgy köszi a visszajelzést.

A tárcsázás valóban nem megy, azért tudtam megcsinálni multi-annex-re, mert a routing és a többi ehhez kapcsolódó dolog kimaradt a rendszerből.

kaller1:

Ne próbáld meg mert nem kompatibilis.

Többieknek:

Hát igen, rengeteg munka volt vele: kb. 3. hónapja foglalkozom vele.

Amúgy készül a következő verzió, abban lesznek színes grafikonok, elkészül a Bit Error Rate teszt, és még nem tudom mi lesz benne ezen kívül. :DDD Lehet ötletelni.

Valamikor lesz esetleg QLN és Hlog map is a webes felületen, de erre nem merek megesküdni.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#22) zsigus válasza kaller1 (#18) üzenetére


zsigus
őstag

Sajnos nem jó rá, más chipset van benne.
Mondjuk nem is tudom mit vártam amikor lelkesen elkezdtem olvasni a cikket, mert még admin felülete sincs. Sajnos rosszkor fizettem elő az ADSL-re. :)

De egyébként az nem furcsa, hogy 1 éve kaptam a net mellé a C3-as revíziót és mindösszesen 1 év alatt már T-nél járnak?

[ Szerkesztve ]

(#23) dave666


dave666
aktív tag

Köszönjük az írást :R
Régen mikor adsl netem volt én is küszködtem az R-es modemmel, aztán szereztem T-set azzal minden simán ment :)

Dave666

(#24) StSanya


StSanya
őstag

:R Gratula a szép munkához!

Ha tippelned kéne, mit mondanál, mikor jön javított verziód? Ugyanis éppen tegnap tettem fel az 1.03-as firmet a 321b-mre... :DDD

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#26) Jeanne d'Arc

Szép munka nagyon!:)

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#27) odorgg válasza dchard (#21) üzenetére


odorgg
addikt

Egyportos :K
De most meg valamiért nemtudom visszaflashhelni:
1. Áramtalanítsuk az ADSL modemet.
2. A modem hátulján egy rajzszöggel, vagy más hegyes tárggyal nyomjuk meg a Reset gombot, és tartsuk nyomva folyamatosan.
3. Miközben nyomjuk a Reset gombot, helyezzük újra áram alá a modemet.
4. A bekapcsolástól számított tíz másodpercig tartsuk nyomva a Reset gombot, majd engedjük fel.
5. Lépjünk be a böngészőbe és nyissuk meg a következő címet: http://192.168.1.1 na itt nemtörténik semmi, nemtom hogy miért :F
Kis idő mulva bejön a bitswicher, kéri a jelszot meg az username-et azt annyi. Valami ötlet?

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#28) #41133696 válasza dchard (#21) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi azt láttam, hogy fullal jön, csak nem mindennek olvastam utána az SMB50-el kapcsolatban, de pótolva :R

[ Szerkesztve ]

(#29) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Gratula!

A cikk nagyon jó, érthető, és igen hasznos.

Az sem semmi, hogy mennyire finomhangolható az ADSL, és hogy a kedves szolgáltatók ezt mennyire jól titkolják...

:R

Mutogatni való hater díszpinty

(#30) ufocsalad


ufocsalad
tag

szerény tapasztalatom alapján minden 360r-es modem tudja a 2+ csak az első szérián nem volt reklámozva mivel nem volt elterjedt.
A dobozán már szerepelt, hogy 24mb-ig kompatiblis ebből már következik.
A későbbiekre persze már rányomták, majd a legutolsó "ezüst szinű" szériába javitottak a tápon is.
Most a feketéhez már megint nem jó az sm50b a tápon megint variáltak
kapcsoló üzemű lett(majd jó sűrűn elromlik)

(#31) StSanya válasza ufocsalad (#30) üzenetére


StSanya
őstag

A v.B3 biztosan nem 2+-os. Feltételezem, hogy a korábbiak sem.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#32) StSanya válasza ufocsalad (#30) üzenetére


StSanya
őstag

Bocsi, tévedtem!

Mivel bogarat ültettél a fülembe, így hát előkaptam a régi modemem, s mégiscsak tudja a B3 az ADSL2-t...

Az zavart meg, hogy nem írja ki a szabványt, hanem csak "Error"-t...

[ Szerkesztve ]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#33) headhunter válasza dchard (#21) üzenetére


headhunter
addikt

Ilyen vonali adatok mellett, ez is szép eredmény?



[ Szerkesztve ]

(#34) ufocsalad válasza StSanya (#32) üzenetére


ufocsalad
tag

nyugi az ANMS kiirja

Most találtam meg az eredeti cikket nagyon zsír.
Nincs idő finomhangolni az ügyfeleknél órákig
örülök ha a zsinórokat át tudom nézni

Az sm50b nagy segítséget nyújt.
Ha ez a firmware beválik, gyakorlatom
lesz sok ügyfélen tudnánk segíteni.
József körút...

(#35) Dzsekó válasza dchard (#21) üzenetére


Dzsekó
addikt

A D-link 360T-hez lesz firmware-ed?
Nekem ilyen modemem van és néha szakad, ha belendül a torrent.

[ Szerkesztve ]

(#36) StSanya


StSanya
őstag

Fasza... :))

[ Szerkesztve ]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#37) ufocsalad válasza StSanya (#36) üzenetére


ufocsalad
tag

Siemens porton nem vigyorognál... ;]

(#38) deter


deter
aktív tag

Szia!

D-link 321B típusú modemem van, és sajnos nem működik ezzel a firmware-rel. Miután elviekben befejezte a frissítést, az OS (W7 x64) nem ismeri fel az eszközt. Próbáltan elérni telneten és webui alól is. A ledek is logikátlanul világítanak, néha fel villan a DSL led, néha pedig világít a LAN ledje, (miközben nincs is rádugva a csatlakozó), a "Power" led folyamatosan világít, a "Status" led pedig egyáltalán nem....

Próbáltam több böngésző alól frissíteni, Opera, Chrome, Safari, de egyik sem hozta a kívánt eredményt.

üdv_
deter

(#39) stol válasza dchard (#21) üzenetére


stol
addikt

Hi!

360R-T1 def. loginja mi? :)

(#40) StSanya válasza deter (#38) üzenetére


StSanya
őstag

Valamit nem jól csinálhatsz sztem, nálam is Win7 x64 van s már az új firmware-es 321B-n netezve írom e sorokat. Úgy csináltam mindent, mint ahogy a Mester írta. A LED-eket pedig ne figyeld, de azt írta is dchard, hogy azok még nincsenek belőve.

Az OS-nek nem kell felismernie, valószínűleg új hálózatnak kell engedned. (Tűzfal, víruskergető nem szólhat közbe?)

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#41) ufocsalad


ufocsalad
tag

Tapasztalat :
modem elkezd adsl2plus-al szinkronizálni, összeesik nyomja multival persze a kártya plusszos ezért megint bont és ujra adsl2plussal folytatja és igy beáll.
Mindezt teszi közvetlen a porton.

Ja az sm50b és a win7/vista nem szereti egymást
viszont a DMT müködik. :C

[ Szerkesztve ]

(#42) deter válasza StSanya (#40) üzenetére


deter
aktív tag

Nem lehet, mert leállítottam a tűzfalat, és AV-t is. Teljes mértékben úgy csináltam ahogy a cikkben írva volt. Nem tudom hol lehet a probléma. Most megpróbáltam ubuntu alól is elérni a modemet, de sajnos nem lehet...

(#43) StSanya válasza deter (#42) üzenetére


StSanya
őstag

RESET-eld le normálisan, told rá újból, de menj ki közbe, 5 percet adj neki, hogy biztosan felmenjen. S ha így se nem, akkor itt a gyári 1.03-as firm:

ftp://ftp.dlink.de/dsl/dsl-321b/driver_software/

Szerk: Jah, IP-t, maszkot, átjárót belőtted-e? IPv6-t kapcsold ki a 'csába...

[ Szerkesztve ]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#44) deter válasza StSanya (#43) üzenetére


deter
aktív tag

Már próbáltam többször is, sajnos nem megy. Ubuntu/FF párossal is próbáltam feltenni a firmware-t, de semmi. Franc se érti, modem HW verziója D2. Megnéznéd, hogy tied milyen? Köszönöm!

üdv_
deter

(#45) StSanya válasza deter (#44) üzenetére


StSanya
őstag

Stimm, nálam is.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#46) dchard


dchard
veterán

StSanya:

A BERT teszttel már nagyjából megvagyok, még azzal küzdök, hogy két számot el tudjak úgy osztani, hogy legyen tizedes jegy. Azt gondolnátok, ez nem nagy dolog, de egy beágyazott rendszeren, ahol csak egy buta shelled van, már nem is olyan egyszerű. :DDD

A nyitólap megbővül, lesznek normális csicsás folyamatjelzők, a Hlog és QLN térképek viszont nem lesznek benne a soron következő verzióban még.

Felvettem a kapcsolatot a DMT készítőivel, de egyelőre elég halvány esélye van annak, hogy kapjak forrást vagy kijavítsák a szoftvert, hogy a sebességek is látszódjanak. Megpróbálom valami shell hekkel a lekérdezés elejére olyan formátumban beszúrni a két hiányzó sort, hogy a DMT bevegye, de ez megint csak nem garantált.

Biztosra nem ígérek semmit, de ha a BERT-tel maradéktalanul elkészülök, és a nyitólapon is megy már minden, akkor jön a következő verzió.

odorgg:

Én most flasheltem vissza a sajátomat (már kb. 40-edjére) és hiba nélkül vissza lehet állni. A webes felület bejön a rajzszöges módszerrel, ahol ki lehet választani a gyári firmware-t? Ha igen, akkor a firmware nem jó amit vissza akarsz rá tölteni.

headhunter:

Teljesen jó a vonal, csak annyi a baj, hogy nincs ADSL2+-on. Frissítsd meg a 360T-del a legfrissebb gyári firmware-re. D-Link ftp oldalán megtalálod, asszem 200606-os a legfrissebb.

Dzsekó:

Már leírtam egyszer, hogy nem. Egyébként 360T-hez van újabb gyári, és még annál is újabb nem gyári (routertech-es) alternatív firmware. Azért nem ajánlgatom, mert ugyanúgy nem lehet semmit finomhangolni vele, mint a gyárival, viszont el lehet tolni a frissítést és nem is túl egyszerú.

deter:

Gyári szoftverre vissza tudsz állni? Nálam D1 hw ver van 321B-ből és itt is megy.

stol:

weben és telneten is root/admin

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#47) deter válasza StSanya (#45) üzenetére


deter
aktív tag

Habár kétlem, hogy a fájl volna sérült, (mivel két különböző gép, két külön os) de megnéznéd a kibontott fw Hash értékét (CRC32, MD5, SHA1 stb), köszönöm!

(#48) dchard válasza deter (#47) üzenetére


dchard
veterán

Nekem nem világos, hogy pontosan mi a problémád:

1. Felraktad az enyémet és azóta nem indul el a modem?
2. Ha felraktad és nem indul el, nem jön be a visszaállító webes felület?
3, Vagy fel sem tudod rakni az enyémet mert a webes felület meg sem jelenik?

Fogalmazzátok már meg pontosan, hogy mit csináltatok, és hol akadtatok el, mert így nagyon nehéz segíteni. Mindig azt képzeljétek el, hogy én nem ülök mellettetek, csak azt tudom amit leírtok. A "nem megy" elég kevés információ...

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#49) StSanya válasza deter (#47) üzenetére


StSanya
őstag

; Generated by WIN-SFV32 v1.0
; (Compatible: Total Commander 7.56a)
adsl_firmware_v.1.0.bin 5D2311E5

md5: 917a279c0ef43c5be8ce5f47e2d3d6c9 *adsl_firmware_v.1.0.bin

sha: 8db5feb1b7b904bb71f273bd2a67fe3799a7dff9 *adsl_firmware_v.1.0.bin

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#50) deter válasza dchard (#46) üzenetére


deter
aktív tag

Szia!

Igen visszatudom a gyári fw állítani. (Egyébként köszönöm a korábbi cikkeidet, azok váltottam elsőnek 380T-re, majd 321B-re :) )

#48
Az első pont. Felraktam a leírás alapján a fw-t. És ezzel a firmware-rel nem érem el se telneten sem webui-n a modemet. Tehát használhatatlan lesz tőle a modem.

üdv_
deter

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.