Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) dchard válasza ufocsalad (#300) üzenetére


dchard
veterán

Szívesen :)

Azt azért problémának érzem, hogy ezt olyanok sem tudják, akiknek ez volna a dolguk, és ez alapján tévesen ítélik meg egy vonal minőségét, pedig azt rengeteg minden befolyásolja.

Visszakézből pattognak az "ezt nem bírja el a vonal" miközben rám sem néz olyan műszaki szakember, akinek ezek a paraméterek egyáltalán mondanka valamit, nem hogy pontosan tudná a jelentésüket.

Az ANMS pontosan azt fogja mutatni, amit a modem riportol, ergó ha ő 3.4dB-s SNR margint mutat, akkor ennyit fog az ANMS is. De még egyszer mondom, nem ez a lényeg, az SNR margin csak azt mutatja, hogy mennyivel több tartalékkal működik egy vonalnak az adott iránya, az ADSL szabványban alapértelmezésben lefeketetthez képest. Egyébként ha akarod, csinálok nekedd 0dB-s DL marginnal futó stabil vonalat, és nézegetheted ANMS-ben :)

Egyébként az SNR marginnál szerintem sokkal fontosabb az INP, vagyis az inpulse noise protection, amit az interleaving depth mutat: minnél nagyobb az interleaving mélysége, annál nagyobb hosszabb inpulzus zajt képes a vonal szakadás nélkül elviselni. Az ADSL szakadások hátterének többségében ez a probléma áll. A konstans zavartatáshoz az ADSL jól alkalmazkodik, viszont különösen egy már amúgy is terhelt vonalon egy nagyobb inpulzus zaj betörés könnye szakadáshoz vezethet.

A Magyar Telekomnál egyébként rengeteg ADSL-re vonatkozó belső folyamatot át kellene alakítani, azt hiszem ezt bátran mondhatom.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#302) ufocsalad válasza dchard (#301) üzenetére


ufocsalad
tag

Csak olyan adatokból tudunk dolgozni amit kapunk.
Ráadásul az ANMS csak egy pillanatot képes megmutatni
mindig eltér a modemből kiolvasottal.

Az sm50b nem hivatalos, csak én használom és én se tudom pontosan mit látok
annyit tudok leszűrni amit a sok adatgyűjtésből összehasonlításokból kiderítettem.

[ Szerkesztve ]

(#303) gabee77 válasza dchard (#297) üzenetére


gabee77
csendes tag

Szia dchard.
Nos akkor probálkoztam, de nem sikerült ADSL2+ módra váltani.Hiába állitottam be ADSL2+ -ra akkor is csak adsl1-en szinkronizalt a modem. Szerintem a helyi adsl központ csak adsl1 módot tud sajnos./Sory de azt megkell emlitenem hogy Szlovákiából vagyok/ .Akkor az előfizetett 6Mb -t sehogy sem tudom elérni a mostani 4,5Mb helyett?

(#304) dchard válasza ufocsalad (#302) üzenetére


dchard
veterán

Te is tudod, hogy az ANMS naplózza a fontosabb értékeket adatbázisba, tehát nem csak pillanatnyi értékeket, hanem tendeciákat is ki lehet nyerni, ami sokkal többet mutat a vonal állapotáról. Arról nem beszélve, hogy egy-egy előfizetőre lehet trace-t is indítnai, ami relatíve nagy mintavétellele naplózza az összes vonali paramétert is. Ha ezeket az amúgy rendlekezésre álló adatokat a szakemberek nem használják, az komoly szegénységi bizonytívány.

Arról nem beszélve, hogy sok külföldi (és hazai nem inkumbens) operátor használ akár több féle konfigurációt egy-egy profilban:

Például vegyük a mostani 5 megás csomagot, amiből jelenleg egy féle profil van. Máshol ezekből van 2-3 féle kialakítás:

1. Ami a tlejesen hibatálan vonalakhoz van (fast path, minimális redundancia, minimális margin (5-6dB), trellis nincs de bitswap van)
2. Az átlalgosan tejesítő vonalaknál már van bekapcsolt DS interleaving 16-32-es konfiggal, mellé 8dB-s target margin, trellis és bitswap)
3. Az igazán rossz vonalakhoz. maximális interleaving mindkét irányban, 10dB-s margin (vagy egyedi esetkebn még több), trellis, bitswap bekapcsolva.

Ráadásul ezt akár úgy is be lehet állítani, hogy egy bizonyos szakadás szám felett automatikusan váltson profilt a port.

Ehyelett most van egy profil, amiben esetleg az interleaving depth változik, bár az is teljesen inkonzisztensen a megfigyeléseim alapján. És ennek megfelelően ha egy 15-ös profil nem jó, már megy is le 5megára, hiszen nincs is miből válogatni, holott ez nem pénz kérdése.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#305) dchard válasza gabee77 (#303) üzenetére


dchard
veterán

Jah, csak néztem, hogy nálunk itthon nincsnek is ilyen profilok.

Nos ebben az esetben igen csak kapod a maximumout, ezen nincs mit piszkálni. Igazából túl is van lőve a vonalad, hiszen a 6megabites előfizetésedhez több mint 7megás vonalsebességet állítottak be és az uplinked is túl van lőve.

Szerintem ezzel a vonallal olyan 5,5-6mega közötti mérhető sebességet kellene kapjál.

Ha ez még sincs így akkor az két dolog miatt lehet:
1. Roszzul van beállítva a géped, esetleg a routered, illetve a routered nem bírja az iramot.
2. A DSLAM amire csatlakozol túl van terhelve a gerinc oldlaon. Ebbe az esetben néha tudnál tölteni 5,5-6megával, és csúcsidőben jelentkezne a lassulás.

A vonalad minden esetre rendben van. 2+-ra azért nem tudsz átállni, mert a szolgáltatód végberendezése nem támogatja, vagy a portodon le van tiltva. Mindenesetre a csomagodhoz nem is kell a 2+.

Kipróbálhatnád még az ADSL2 módot (nem 2+).

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#306) promark válasza dchard (#297) üzenetére


promark
csendes tag

Én tudom, hogy jól működik, hisz nem szakad és megfelelő a sebessége is. Így nehéz engem meggyőzni az ellenkezőjéről.

(#307) ufocsalad válasza dchard (#304) üzenetére


ufocsalad
tag

-Néhány dslam tipus tud naplózni vagy nincs bekapcsolva

-már annak is örülök ha le tudom vetetni dsl2+-ról a portot simára

(#308) dchard válasza ufocsalad (#307) üzenetére


dchard
veterán

Rosszul tudod: minden DSLAM tud naplót készíteni, csak nem a DSLAM az a hely ahol a naplókat gyűjtik. Erre egy hatalmas adatbázist tartanak fenn (ez az ANMS backend-je) ahová gyűlnek ezek az adatok, és ott rendszerezik és biztonsági mentik őket. Egyértelmű, hogy egy ekkora hálózatból ennyi adatot nem sokáig képesek tárolni, általában negyedórás felbontással 2 hétig maradnak meg az adatok, utána jön egy takarító rutin, és különböző eljárásokkal félórás, majd órás mérésekké aggregálja őket. Valószínűleg a félórás mérések is 2hétig vannak meg, az órás mérések meg esetleg 2-3 hónapig. De az azért nem giaz, hogy nem készül napló. De még egyszer mondom: ha ez esetleg kevés, akkor lehet egyedi jelleggel trace-t indítani, amiből aztán igazán jól fel lehet mérni egy vonal állapotát.

Nem tudom Te milyen beosztásban vagy a Telekomnál, de előfordulhat, hogy hozzá sem férsz ezekhez az adatokhoz. Mezei telefonszerelőnek, technikusnak nem szoktak ilyen jellegű hozzáféréseket osztogatni, ami egyébként hiba, mert láthatólag mérnökig ne szokott hibajegy eljutni, ergó a telefonszerelő nnem látja ezeket a fontos adatokat, a mérnök meg nem foglalkozik vele, hát akkor sok értelme van.

Az meg, hogy nincs professzionális vonaldignosztikai eszköz minden olyan szerelőnél aki vonalfelmérésre, vagy hibajegyre megy ki, hát elég tragikus. Ha mást nem, használhatnák az egyes mondemtípusokhoz mások által megírt ingyenes alkalmazásokat, mint amilyen az SM50b, az OrbMT vagy a DMT. Az összes közül a DMT a legrészletesebb, viszont elég kevés hazai modemet támogat.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#309) dchard válasza PonPon (#294) üzenetére


dchard
veterán

Bocsánat, neked még nem válaszoltam:

Szerintem első körben próbálkozz egy 60%-os SNR marginnal ha most stabil a vonalad, és nézd meg, hogy 60%-on stabil marad-e, a sebesség nőni fog.

Ha 2-3 napig stabil a kapcsolat, akkor mehetsz tovább 40% majd 20%-ra, de mindig tesztelj legalább 2 napig, mielőtt tovább mész lefelé. Elég szép a vonalad, bár a felső freki tartományban az SNR monitorban látok 2dB körüli elhajlásokat, ami nem sok, ha tényleg annyi marad. Szerintem te is lemehetsz 3-4dB körüli SNR marginig, és ott még stabil marad.

Üdv,
Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#310) StSanya válasza dchard (#308) üzenetére


StSanya
őstag

Szomszédomnál volt gond az ADSL-el, bejelentette, amikor kijött a t-home-os szerelő, szomszéd áthívott, mondván én is legyek jelen. A szerelő egy laptop + 360R + SM50B comboval, kb. félóráig méregetett. Mondom neki, az nem baj, hogy most dél van, a szakadások meg 18.00 - 22.00 óra között vannak? Vigyorgott, s persze a végén modem cserét javasolt... Mondtam a szomszédnak, hogy ennyit én is tudtam csinálni/mondani...

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#311) PonPon válasza dchard (#309) üzenetére


PonPon
senior tag

Szia! köszönöm szépen a válaszod!
most defaulton 99-en van az SNR margin és még így is szakadozik, a rekord szakadás nélkül így 12óra volt eddig. valami így bezavarhat a vonalnak bizonyos időközönként?
amúgy direkt lecseréltem a 360r-t egy 321b-re, az olvasottak alapján gondoltam majd megoldja a problémát, de sajnos nem segített :(
10,5 megával megy most a 15ös net.

[ Szerkesztve ]

(#312) StSanya válasza PonPon (#311) üzenetére


StSanya
őstag

S ha emeled az SNR-t? Pl. nekem elég volt 101%-ra rakni, s máris nem szakad esténként az új firmwarrel. (Lehet mondjuk 100-al is stabil lenne, de alapból 101-el kezdtem, s mivel stabil, úgy hagytam.)

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#313) kokszi75 válasza PonPon (#311) üzenetére


kokszi75
csendes tag

Leírnák egy érdekes hibajelenséget,ki tudja nálad is lehet ilyen gond.Azoknál fordulhat elő ez a hiba akiknél 1x4-es légvezetékkel van bekötve a net és 20kV alatt megy el.A kábelben van tartószál ill.árnyékoló szál ami a falidobozban össze van kötve egymással ill. földelve is van ha az oszlopon is bekötik.Így földhurok keletkezik és a keresztező nagyfesz hatására némi áramfolyás indulhat meg ezen a dróton ami zavarhatja a dsl-t.Személyesen nemrég tapasztaltam meg ezt a hibát.Amúgy a net lassulások rossz kötésekből is szoktak eredni.

dchard: valóban jól látod nem mindenki rohangál argus 145 műszerrel---baromi drága.Meg idő sincs elemezgetni max a macerásakat.Örül az ember ha kész van és rohan a következő bekötéshez.Persze egy gyors vonalmérés történik de azért vannak hibák amik hosszabb idő után jönnek elő.

[ Szerkesztve ]

(#314) dchard válasza PonPon (#311) üzenetére


dchard
veterán

Ha 99%-on is szakad, akkor két lehetőséged van:

1. Emelni kell a target SNR margint-t 10%-os lépésekben, amíg el nem múlnak a szakadások, ez az egyszerűbb, viszont minnél tovább emeled a margint annál lassabb lesz a vonalad.

2. Meg kell keresni azt a vivőt, vagy vivő csoportot, ami a problémát okozza, és egyszerűen kizárni. Ha ezs ikerül, utána még az is lehet, hogy SNR csökkentéssel lehet maj gyorsítani a vonalat.

Most nézegetem a képedet és 256-400 között azért vannak jelentős, 4dB-t is meghaladó fluktuációk, ami nem igazán jó, bár a 10dB-s target margin mellett még így sem lenne szabad szakadnia...

Lehet, hogy van valami periodikus zavartatás, egy-egy vivőn/vivő csoporton, ami még ennél is durvább, és ezt már nem bírja az ADSL.

Ha a szakadásod köthető időszakhoz, akkor azt kéne csinálni, hogy abban az időszakban amikor a probléma jelentkezik, kéne futtatnod egy SNR monitort, ahogy már tetted is, de ezúttal várd meg, amíg a kék/sárga valami az alsó grafikonon eléri a 250-ik vivőt, és akkor csinálj képkivágást. Akkor a felső (számomra problémásnak tűnő) freki tartományról időben hosszabb mérést kapunk.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#315) dchard válasza kokszi75 (#313) üzenetére


dchard
veterán

kokszi75:

A németeknél például ezért (és még sok más dolog miatt) árnyékolt a telefonvezeték. Ott ilyen nem fordulhat elő (megfelelő földelés mellett persze).

A másik dologra azt tudom mondnai, hogy vonalvizsgálatot csinálni vonalvizsgáló műszer nélkül nem lehet (legalább is szakszerűen semmiképpen sem), márpedig az SM50B + 360R az nem vonalvizsgáló műszer, bár sok kolléga még ezt sem használja. Abban sem vagyok biztos, hogy egyáltalán értik-e, amit látnak.

Azért nem általáosítok, mert vannak azért elhivatott, műértő telefonszerelők is, például akitől a 360R T1-et kaptam, ő használja az én szoftveremet + DMT-t vonalmérésre, és láthatóan a fontosabb paraméterekkel azért tisztában van. Az SM50B-hez képest azért így jóval részletesebb információkhoz jut.

Persze ha adott vivőn van periodikus zavartatás, akkor ott nincs mese: spektrumanalizátorral ki kell menni és addig mérni a vonalat, amíg a hiba elő nem jön, ha pedig megvannak a hibás vivők, ki kell őket zárni vagy a modemben, vagy a PSD maszkolással.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#316) dchard válasza dchard (#314) üzenetére


dchard
veterán

PonPon:

Találtam rá módot, hogy hosszabban tudd futtatni az SNR monitort:

A DMT-ben a Special --> Misc. options menüpontban álítsd át az SNR Monitor duration-t 24 hours-ra, így ha elindítod az SNR monitort, sokkal tovább tudod futtatni úgy, hogy nem rondítja össze a spektrumképet a bitswap térkép.

Így kéne futtatnod a problémás időszakban (vagy ha időszakhoz nem köthető akkor este 6-7 órától) legalább 1 óráig.

A leírást frissíteni fogom enek megfelelően, az új módszert mindenki használhatja.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#317) dchard


dchard
veterán

Most számoltam ki, és a 24 órás SNR monitor beállítással bő 3 órát tudunk átfogni mérésben úgy, hogy még a teljes grafikon látszik. Ez a csúcsidei időszak bő 2/3-a.

Ez azért elég masszív előrelépés.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#318) PonPon válasza dchard (#316) üzenetére


PonPon
senior tag

Köszönöm Dchard!!!:) Amint újra a modem közelében leszek megcsinálom amit írtál. sajnos csak két hét múlva hétvégén...ősök nyomják a dsl-t a szomszédokkal közösen...

(#319) gabipaci


gabipaci
addikt

Sziasztok!
Bele akarok kezdeni ebbe a FW modba, de előtte elolvastam a kapcsolódó anyagokat.
Főleg a modem elhelyezése a lakásban fogott meg. Hogy a lehető leghamarabb menjen bele a dsl kábel a modembe, ne hosszabitgassuk.
Nos ezért vártam eddig a modem fw-vel, mert most hozta a posta a 15méteres hálókábelt a modem és a router közé.
Szóval a 15méteres telefonkábelt (ami hosszabbítós volt, tehát tovább gyengülhetett a jel) kivettem, modemet áthelyeztem, most egy 50cm-es telefonkábel, és természetesen egy dsl szűrő van a modem előtt. Onnan jön a 15m-es hálókábel a routerbe.
Az eredmény megdöbbentő, csak azt szeretném megkérdezni, hogy létezhet-e. A két mérés között 20 perc telt el kb.
Előtte:

Utána:

[ Szerkesztve ]

Logitech hardware tester

(#320) PonPon válasza gabipaci (#319) üzenetére


PonPon
senior tag

photoshop? :))

(#321) gabipaci válasza PonPon (#320) üzenetére


gabipaci
addikt

Számomra is megdöbbentő, mert a cikkben olyan 1Megáról beszélnek.
Mindegy, megnézem majd a folyamatos működést, meg elkezdem ezt a fw cserét meg vizsgálatot. Hátha lehet még kihozni belőle, mert amúgy meg 24megás a netem... :F

Logitech hardware tester

(#322) dchard válasza gabipaci (#319) üzenetére


dchard
veterán

Igen, létezik. Nálam 10méter kábellel 8-9mega a max, anélkül pedig 13-14mega.

Tanulság: ahogy a cikkben is írtam, az egyenes (nem csavart) érpárú, hagyományos nem árnyékolt telefonkábelek antennaként gyűjtik a zajt. Ezért minnél rövidebb és legalább csavart érpáras kábeleket kell használni. De ha valaki elég maximalista akkor az árnyékolt Cat6 fali kábel a tuti, aminél az érpárak, és az érnyolcas is külön-külön árnyékolt. Ebben az esetben ne felejtsük el, hogy a kábel mindkét végét szabályosan földelni kell, különben mit sem ér a szuper új kábel.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#323) joecontra válasza dchard (#322) üzenetére


joecontra
addikt

Ebben az esetben ne felejtsük el, hogy a kábel mindkét végét szabályosan földelni kell,
Az árnyékolást kell földelni? Lent a PC földjébe, de fent a bejövő kábelnél hol?

(#324) Lg52xMAX válasza dchard (#297) üzenetére


Lg52xMAX
tag

Szia.
Most már 48 órája nem szakadt meg a vonal.
Egyszerűen szuper ez a firmware. :R

(#325) dchard válasza joecontra (#323) üzenetére


dchard
veterán

Földelni mindig szabályosan, földpotenciálon lévő vezetékhez kell. Szándékosan nem írom azt, hogy a konnektor föld lábához, mert az gyakran csak akmu föld, valójában sokszor a nulla és a föld össze vannak közösítve teljesen helytelen módon, és az nem jó.

Hogy ki hogyan oldja meg a szabályos földelést, az már mindenkire magára van bízva.

Ha a padláson nem megoldható, akkor az árnyékolt kábelt olyan hely közelében kell végződtetni, ahol a szabályos földelés megoldható. Inkább legyen hosszabb a vezeték, de ha nem tudjuk az árnyékolást mindkét végén földelni, úgy nem sokat ér.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#326) gabipaci


gabipaci
addikt

A telnet kapcsolat létrehozása számomra egy sötét folt.
Felmentem a telnet.hu-ra és végigzongoráztam a telnet engedélyezését vista rendszeren (tudom hogy win7-em van, de elvileg ugyanaz)
És akkor most mi van? Hogy kell telnet ablakot elindítani?
Az Open WRT is ezért volt nekem problémás...
Lehetne erről két szóban? Vagy egy linket, ahol csak step-by-step le van írva, beugratós mellébeszélések nélkül :U

Logitech hardware tester

(#327) stol válasza gabipaci (#326) üzenetére


stol
addikt

(#328) gabipaci válasza stol (#327) üzenetére


gabipaci
addikt

Díjazom a lelkesedésed, azt tudom, hogy Putty-al is lehet.
De azt nem, hogy hogyan. Open WRT esetén (TP-Link WR1043ND router) volt valami kavarás, hogy hogy kellett bejelentkezni, és azt a szörnyű emléket (linux parancsok) igyekeztem is kitörölni az emlékeimből.
Tehát nem tudom, hogy mit kell beírni, kipipálni, stb

Viszont jobban örülnék neki, ha a windows-os megoldásról írnál, amit elvileg engedélyeztem a telnet.hu alapján.

Ez most csak azért kellene, hogy megbizonyosodjam róla, a modemem fw-frissítésére alkalmas. dsl-320b

Logitech hardware tester

(#329) gabipaci válasza gabipaci (#328) üzenetére


gabipaci
addikt

Hopp, cmd-be:
telnet IP
Ugye?

Logitech hardware tester

(#330) promark válasza gabipaci (#326) üzenetére


promark
csendes tag

Itt egy írás dchardtól. ---> [link]

[ Szerkesztve ]

(#331) ufocsalad


ufocsalad
tag

Vettem végre egy 321b-t mert a 360R/T1-est még nem tudok mosni
Erre ma kaptam egy ARgus145-öt, most kezdhetek játszani vele. :C

(#332) dchard válasza ufocsalad (#331) üzenetére


dchard
veterán

Megnéztem ezt az Argus 145-öt, hát ha ennek már örülni kell, akkor inkáb az én szoftverem + DMT :)

Viccet félretéve se nem drága se nem kielégítő funkciókkal rendelkező műszer. Akkor kijelzőn biztosan élmény lehet spektrumképet vizsgálni, ha egyáltalán képes a realtime mutatásra.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#333) promark válasza Lg52xMAX (#324) üzenetére


promark
csendes tag

Csatlakozom. Én most 203 óra 30 percnél tartok. :C

[ Szerkesztve ]

(#334) kokszi75 válasza dchard (#315) üzenetére


kokszi75
csendes tag

A németeknél például ezért (és még sok más dolog miatt) árnyékolt a telefonvezeték. Nálunk is árnyékoltak a külső-belső vezetékek,persze nem egy kivétel van és az árnyékszálak belső vége sehova sincs bekötve.
A konnektorok védőföldjéről csak annyit említenék,hogy szabályos a nullával való közösítés,amennyiben a mérőnél van.Mérőig nullával egyesített földelő hálózat(NEFH)van,mérő után válik szét a nulla és a védőföld.Máshol nem lehet a lakásban védelmet levenni a nulláról.Bocs tudom ,hogy nem vill.szer topic--csak megemlítettem.
Amúgy megint igazat adok neked dchard az sm50b-vel kapcsolatban.Saját környezetemben rajtam kívűl egy-két szerelőről tudok aki használja ezt a progit.

(#335) ufocsalad


ufocsalad
tag

Ahhoz elég drága hogy meggondoljam betegyem a kocsiba.
Az sm50b -hez se értek.
Ma fittiztem egyet a szofveres méréssel a könyvesboltban
csak a bithibák gyűltek a spektrum türhető volt
az SNR margint felcserélte a progi (EDAport)
Szereld magad - modemet nem lehet cserélni
fali elzárva, központcsere nem jött be, persze az akksi feladta
és be se kapcsolt a modem tápfejes mérésnek fuccs..

(#336) kokszi75 válasza ufocsalad (#335) üzenetére


kokszi75
csendes tag

Szivargyujtót(satlook autóstöltő) használok az eo-ban ,a 360R-hez jó.Acetát repülőben hosszabítja az érpárat az autóig.

[ Szerkesztve ]

(#337) ufocsalad válasza kokszi75 (#336) üzenetére


ufocsalad
tag

a kiskörúton nem lehet megállni, elég hülyén néznék ki a járdán átfeszített deróttal :))

Neem direkt ehhez kaptam nemrég egy telmo márkájú akksit de ezek szerint nem sokat bir

[ Szerkesztve ]

(#338) ufocsalad


ufocsalad
tag

Ja meg van egy tizkilos szünetmentesem amit sziuntén ezért vettem, de nem mindig czippelem magammal kézben.

(#339) kokszi75 válasza ufocsalad (#337) üzenetére


kokszi75
csendes tag

Persze igazad van,én vidéken vagyok.Ez a megoldás itt könnyebb.Jó lenne 53 volt-ból 9-et csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#340) ufocsalad válasza kokszi75 (#339) üzenetére


ufocsalad
tag

nem a 9 volt a gond hanem az 1~1,5 amper
ráadásul az a modem amivel már érdemes foglalkozni már 12v igényel

[ Szerkesztve ]

(#341) kokszi75 válasza ufocsalad (#340) üzenetére


kokszi75
csendes tag

Igaz-igaz,hogy a 360R 1Ampert igényel,meg az is,hogy jobb az új d-link,de ha más nincs marad a szivaros technika 360-nal.Te meg akkor nem is nagyon boldogulsz argus nélkül,max mérheted a mobiloddal a drótot,hogy legalább fizikálisan jó legyen.

(#342) ufocsalad válasza kokszi75 (#341) üzenetére


ufocsalad
tag

neked segit szakadásnál a mobil?

(#343) kokszi75 válasza ufocsalad (#342) üzenetére


kokszi75
csendes tag

Igen a kapacitásból néha még a hibahelyet is ki lehet számolni.1 nano olyan 13-14 méter.Minden hibavizsgálatot a méréssel kezdem.

[ Szerkesztve ]

(#344) kokszi75 válasza kokszi75 (#343) üzenetére


kokszi75
csendes tag

Mégegy: sms-ben mérem mert átláthatóbb mint a vaslady-t hallgatni.

(#345) ufocsalad válasza kokszi75 (#343) üzenetére


ufocsalad
tag

ez nálunk azért nem mindig valik be mert sűrűn váltják egymást a 0,6-os és 04-es kábelek
mint más a bugyit kötés persze 1000 az is többfajta :P

(#346) gabipaci válasza ufocsalad (#345) üzenetére


gabipaci
addikt

Reggelt!

Sikerült feltenni a FW-t
Elkezdtem a leírás alapján beállítani, ami a második oldalon van.
Végig is mentem.
De aztán mi van?
Mert se egy kapcsoló, ahol bridge módba tehetném a modemet, se a PPPoE fn/jelszó beírásának a ehetősége, semmi...
Szóval, lehet hogy nagyon jó, de nem értem, hogy mit kellett volna csinálnom, mert egy fél utalás sincs erről sehol.
A vége az lett, hogy visszatettem a gyári FW-t, és annyi előnyöm lett, hogy egyel újabb FW van fent.
Viszont jobban szeretném ezt a moddoltat, mert akkor elkezdhetném a finomhangolást.
Öntsétek a forró olmot a fülembe, hogyan kellett volna tovább lépnem???

Logitech hardware tester

(#347) dchard válasza gabipaci (#346) üzenetére


dchard
veterán

gabipaci:

Pontosan annyit kell csinálnod amennyi le van írva.

Az én szoftverem CSAK bridged módban működik ergó nincs mit beállítani ezzel kapcsolatban. A DSL beállításokat megcsinálod, save, reboot és csókolom. A PPPoE kapcsolatot a routerben vagy a PC-n kell beállítani.

Elég világosan le van írva.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#348) promark válasza gabipaci (#346) üzenetére


promark
csendes tag

"... se a PPPoE fn/jelszó beírásának a ehetősége, semmi...
Szóval, lehet hogy nagyon jó, de nem értem, hogy mit kellett volna csinálnom, mert egy fél utalás sincs erről sehol."

Pedig a cikkben le van írva, hogy kikerültek ezek a funkciók.

"Hátrányok:

- A modemből elsősorban memória hiány miatt kikerült a routing, NAT, tűzfal, és DHCP szerver funkció. Úgy gondolom, hogy aki meg szeretné osztani az internetelérést, az már csak a Wi-Fi miatt is rendes routert vesz és nem a modemet fogja ilyen célra használni.
- Az ADSl led nem működik megfelelően egyelőre."

[ Szerkesztve ]

(#349) PonPon válasza dchard (#322) üzenetére


PonPon
senior tag

Hihetetlen hogy ennyit segít a rövidebb telefonkábel.
eddig kételkedtem azon, hogy volna-e értelme panelban oda levinni a modemet, ahol bejön az épületbe a telefon kábel, és utp-n felvezetni a netet a másodikra a lakásba.
de akkor ezek szerint lesz értelme a a dolognak, legközelebb megcsinálom...remélem nem feleslegesen fogom elszúrni rá a délelőttöm. :)

(#350) gabipaci válasza dchard (#347) üzenetére


gabipaci
addikt

Minden bántás nélkül:
Aki így önzetlenül segít, mint Ti, az csak egy valamire nem gondol.
Arra, hogy vannak dolgok, amik embereknek esetleg nem egyértelmű.
"A modemből elsősorban memória hiány miatt kikerült a routing, NAT, tűzfal, és DHCP szerver funkció."
Ebből nekem nem jön le, hogy a modem csak bridge módban megy.
Persze, van az a link, ahol el lehet olvasni, hogy mi mit jelent pontosan.
De -és ez nem csak erre a cikkre vonatkozik, hanem minden szakmai cikkre a logouton- én például nem akarok ebbe beletanulni, nem érdekel.
Nekem csak arra van szükségem, hogy ezt nyomd meg itt, azt írd be oda, restartold, átdugod, és jó. Nem érdekel, hogy miért jó, csak jó.
Ha esetleg így is van kedved segíteni, akkor olvasd tovább légy szíves.

Este már nem írtam le, de szépen elmentem odáig, hogy beállítottam a leírás alapján.
Annyi különbséggel, hogy a screen-en Annex B van, nekem Annex A kell, és a VPI/VCI nem 1/32, hanem 8/32. A szolgáltatóm (eircom) ezt írja ezen az oldalon.
Ezután próbáltam a win PPPoE kapcsolatával netet létrehozni. Beírtam a felhasználónevet és jelszavat, mint a linkelt oldalon is van, de sajna csak azt kaptam kb fél perc után, hogy nem sikerült. Ekkor a gép még fix IP-n volt, a leírásban szereplő:
IP: 192.168.1.2
Maszk: 255.255.255.0
Átjáró: 192.168.1.1
értékeken.
Azt gondoltam, nincs róla szó, de biztos a Félisteneknek egyértelmű, hogy vissza kell tenni autómatára. Átettem, restartoltam a gépem, de ugyanúgy nem jött össze a PPPoE kapcsolat a win-el.
Átdugtam a routerbe, ahogy eredetileg is használom. A router be van állítva, hogy tárcsázzon, de így sem jött össze.
Ekkor keresgéltem a PPPoE beállításokat a modemben, de ezek szerint hiába, mert nincs is benne. (nem baj, úgyis bridge módban kellene nekem is)
Visszaraktam a gyári fw-t, áttettem bridge-be, és működött win betárcsázással is meg routerrel is.
Akkor hol rontottam el?
Örülnék, ha segítenétek, de nem lepődöm meg, ha az off-ban leírtak miatt nem kapok segítséget :(

Logitech hardware tester

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.