Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) joecontra


joecontra
addikt

Erősen úgy tűnik, hogy én szúrtam el valamit. Csak tudnám, hogy mit.

(#102) dchard


dchard
veterán

deter:

Most akkor sikerült felrakni D2-re az én firmware-emet és el is indul? Vagy sikerült felrakni, de nem indult el, és utána sikerült visszaállítani az eredetit? Kérlek fogalmazzatok pontosan, mert szeretnék ennek a problémának a végére járni.

Mindenkinek:

A két hw verzió között semmilyen eltérés nincsen, az hogy néhány kondi kisebb vagy nagyobb, vagy nincs árnyékolás a CPU-n az a mi szempontunkból édesmindegy. Ezt egyébként az is jelzi, hogy nincs külön gyári firmware D1-es és D2-es modemekhez. Én végig toltam D1-es modemmel az összes elérhető gyári firmware-t, túl vagyok már a fejlesztést is beleszámítva vagy 500 flash programozáson és semmi baja a cuccomnak. Nem viccelek: napi 10-15-ször simán megírtam a flash-t és működik.

Hogy bebizonytsam mennyire bombabiztos megoldás a Broadcom bootloadere, ma megtettem azt, amit senkinek nem ajánlok: amikor a modem éppen írta fel a firmware-t a flash memóriába, kirántottam a tápot alóla. Természetesen ezután nem indult el a modem, de a leírásban is szereplő módon vidáman újra tudtam írni akár az eredeti akár a saját firmware-emet, és működött utána hibátlanul.

Detertől nagyon várom az infót a D2-vel kapcsolatban.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#103) dchard válasza head1113 (#91) üzenetére


dchard
veterán

Köszi a képet, jó lesz ez még valamire.

Az egyetlen különbség a flash memóriában van: a D1-en Spansion flash van míg ezen Winbond, de mivel ugyanaz az SPI verzió mind a kettő, ezért működnie kellene... Most meg is néztem a kernel konfigban, hogy tudnék-e ilyet hozzáadni, és az SPI résznél nem is lehet gyártót kiválasztani.

Szerintem Joe-nak egyszerűen nem volt szerencséje, nem tolt el semmit.

Mindenesetre a D2-es felhasználók várják meg míg Deter jelentkezik az eredménnyel.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#104) dchard válasza Dzsekó (#94) üzenetére


dchard
veterán

Szerintem igen, mégpedig azért mert abban van ADSL2+ támogatás így nagyobb lesz a tartalék a vonaladon. A frissítője nem igazán megy Win7/Vista alatt, XP-vel viszont igen.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#105) deter válasza dchard (#102) üzenetére


deter
aktív tag

Már többször írtam, hogy elviekben sikerült feltenni az egyedi fw-t, csak nem működik vele a modem (és már végig zongoráztam minden lehetőséget), de visszatudtam minden egyes alkalommal állítani a gyári firmware-t.

Valójában én is tapasztaltam olyan problémát néhány alkalommal, amit joecontra[/B leírt, konkrétan, amikor megjelenik fw reset után, a frissítő menü, a "feltöltésre" kattintva, rádob, hogy offline kapcsolat vagy hasonló oldalra. Ami egy IP ütközésből fakadhat. Vagy mert nem tud a modem értelemszerűen IP címet osztani a kártyának. De ubuntu-n ilyenkor például a "auto etho"-kattintva, frissíti az adott hálózati eszközt, és megszűnik a hiba, így gond nélkül megy a gyárira való vissza flashelés. Abban sem vagyok biztos, hogy előre megvolt-e címezve a hálókártyája joe-nak.

Egyébként nem akarok laikusként okoskodni, de nem csak a puffer kondikban meg az árnyékolásban van a differencia, ahogy látom a d1 verzión más, a LAN vezérlő IC-je (NIC) is, tehát nyilván más meghajtója is. Megpróbálom kilistázni, hogy gyári firmware-rel, pontosan milyen meghajtókat is használ a D2-es modem...

(opera bug: valamiért a fórum motor oda is tesz kiemelő kódot, ahova én nem tettem, többszöri szerkesztés után is)

üdv_
deter

[ Szerkesztve ]

(#106) dchard válasza deter (#105) üzenetére


dchard
veterán

"ahogy látom a d1 verzión más, a LAN vezérlő IC-je (NIC) is"

Amit látsz, az a kistrafó (illesztő trafó) és nem a NIC. Az belül van a chipseten a kis kockában :)

Higgyétek el tök egyforma a kettő.

A címzés viszont nekem is gyanús. Azt tudni kell, hogy az én szoftverem akkor is beáll a 192.168.1.1-es címre, ha a flashből még nem tudott kiolvasni semmit, ezért nem fordulhat az elő, hogy egy nvram hiba miatt el sem tudja érni az ember a modemet.

Hogy ezt kipróbáljuk, mit szólnál Deter ahhoz, ha készítenék egy spéci verziót neked, amiben alapból bekapcsolva van a DSL annex B-n ADSL2+-on alapértelmezett target marginnal, így akkor is el kell indulnia a dolognak, ha nem tudsz rá belépni, és PPPoE-n fel kell tudjál tárcsázni egy kis idő után.

Persze kérdés, hogy ha mondjuk nem jön létre a virtuális interfész, akkor vajon bridged módba lép-e a modem, mert attól hogy a DSL driver elindul és összeáll, még nem következik, hogy a Bridged mód is bejön, anélkül meg nem lehet feltárcsázni...

Csak kéne egy ilyen 321B D2, hogy megnézzem konzolról...

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#107) dchard


dchard
veterán

Kipofoztam a vivőkizárásos részt, tettem bele szemléletes valós életből vett példát is.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#108) Wyll


Wyll
őstag

:Y
Még csak az első bekezdést olvastam el, de g@cinagy respekt neked ember!!!
:R :R :R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#109) head1113 válasza dchard (#103) üzenetére


head1113
csendes tag

Mivel teljes bizonytalanság alakult ki itt D2-es hardware verzió ügyében vettem egy nagy levegőt és feltettem dchard v1.1-es firmware-ét a saját D2-es DSL-321B-mre (mivel van egy backup DSL-360R-em, bátrabb voltam). Mindent úgy csináltam ahogy dchard leírásában volt és minden úgy is történt ahogy az ott leírva volt, modem frissült, vártam egy 5 percet, aztán szépen be lehetett lépni rá a web-en. A leírásnak megfelelően felprogramoztam az ADSL-t újraindítottam és ment rögtön. Windows XP-vel csináltam, fix IP-t beállítva, router, firewall, és víruskergető nélkül és az egész előtt még kíváncsiságból megfrissítettem a modemet a német oldalon lévő 1.03-as firmware-el és erről update-eltem tovább a dchard féle v1.1-re. Most pedig tesztidőszak van....

[ Szerkesztve ]

(#110) dchard válasza head1113 (#109) üzenetére


dchard
veterán

head1113:

Köszönöm a megelőlegezett bizalmat, és örülök, hogy működik. Úgy van ahogyan sejtettem, nincs különbség a két verzió között.

Joe elszállását még csak be lehet tudni egy egyszeri hw hibának, de Deter problémája már érdekesebb: nála megy a frissítés és vissza is tud állni, de nem tudja elérni az én firmware-emet.

Deter: készítek neked egy olyan verziót, amiben alapértelmezésben elindul az ADSL, próbáld majd ki azt. Kapsz a linkről privátot. Nagyon kíváncsi vagyok.

Egyébként valószínűleg ez alapból be lesz kapcsolva a firmware-ben a következő verziótól.

Üdv,
Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#111) raider21


raider21
aktív tag

No akkor csak nem a hardver a ludas! :)
Persze én laikusként mondtam, hogy mintha a felépítésében lenne némi különbség, de ha kondik, IC -k nem számítanak annyira, akkor tényleg nincs nagy különbség, mert a vezérlő chip az ugyan az a típus, csak más - más gyártási szériából.

Mondjuk a képek alapján azért látszik már némi spórolás a D2 hardver verziónál, gondolok itt az árnyékolóra első soron. Már nem fért bele a keretbe...; persze filléres alkatrész de akkor is!

Most nézem, hogy az előző hozzászólásomnál mekkora már a mellékelt kép, de már nem tudom (mert semmi szerkesztési lehetőséget nem kínál fel számomra) linkre módosítani! :(
Ha valakinek van valami ötlete, hogy hogyan tudnék ezen így utólag módosítani(?) akkor azokat szívesen fogadom.

dchard tőled kérdezném, hogy szükséges -e firmware frissítés nálam, a vonal jellemző miatt?
Vagy maradhat az EU_1.00 mert sokat nem tudnék javítani a vonali jellemzőkön.

Meg egy kis szakmai véleményt kérnék a vonali jellemzőimről, még ha csak a nem annyira kifinomult, és alapos OrbMT programmal sikerült vonali adatokat kinyernem.

Dzsekó -nak én is azt üzenném, mint volt 360T felhasználó, hogy érdemes az elérhető utolsó stabil firmware (20060220) frissíteni, mert stabilabban futott tőle az amúgy megbízható modem. Igaz a sebesség nem fog nőni, továbbra is a 8192/512 kb/s -et fogja tudni maga a modem, de ADSL2+ kompatibilis lesz. Szóval ha nagyobb csomagra váltanál, a sebesség a hardver korlátai miatt nem fog nőni, akkor szükséges egy új modem beszerzése. Nálam 6 évig szolgált becsülettel a 360T modem, firmware frissítéseket is "túlélve".
Csak jókat mondhatok róla, de ez sem villám álló sajnos...!

Úgy hogy több okból is jött helyette a DSL-321B modem.
Persze maradt volna tartaléknak a 15360/900 kb/s vonalhoz, de mivel anno 2,5 éve elfüstölt a router, modem, zajszűrő hármas, mert bejött a "kicsike" a vezetéken keresztül.

Először jött a szolgáltatótól a csere modem, egy Huawei SmartAX MT800u-T, ami nálam ugyan megbízhatóan működött (a tesztek nem ezt a megbízhatóságot mutatják [link] ) és nagyjából hozta az új ADSL2+ -os csomag fentebb említett sebességét, igaz nem olyan stabilan, és megfelelően mint a DSL-321 -es; de ezt akkor még nem tudhattam.
De csere modemnek ne nézzük a "fogát"...! ;)
Szolgált is majd bő 3/4 évet az új modem beszerzéséig, és most ez látja el a tartalék szerepkört.

De az egyik legjobb "régi motoros" modem a 360T! :)

dchard cikke pedig nagyon alapos, minden tekintetben egy igazi hiánypótló szakmai munka! :)

Üdv: raider21

[ Módosította: KrAt ]

raider21

(#112) joecontra válasza raider21 (#111) üzenetére


joecontra
addikt

Ha valakinek van valami ötlete, hogy hogyan tudnék ezen így utólag módosítani(?) akkor azokat szívesen fogadom.
Moderátort keresek topik. A kérdéses hsz linkelésével és a kérés leírásával.

Üdv,
J

(#113) raider21 válasza joecontra (#112) üzenetére


raider21
aktív tag

Köszi a gyors segítséget! :)

raider21

(#114) dchard


dchard
veterán

Deter:

Meg tudnád próbálni Te is amit az előző kolléga csinált D2-vel:

1. Frissítés 1.03 gyárira.
2. Aztán tovább frissítés 1.1 enyémre. :DDD

??

Közben megvan a 360R T1 konzol portjának a lábkiosztása:

Rx
Tx
GND
Vcc 3.3V

#############
#############
## BCM6332 ##
#############
#############

Csak ne lennének ilyen elb@szott kicsit a lábak... :DDD

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#115) promark


promark
csendes tag

Az új gyári firmware (1.03) másnál is átállította a HW számát D1-ről D2-re?

(#116) StSanya válasza promark (#115) üzenetére


StSanya
őstag

Hoppácska, akkor lehet hogy én is ebbe szaladtam bele... Mert a címkén D1 van, de én megesküdtem volna rá, hogy a webes felületen D2-t láttam... :K

Dchard!

Color témát lehet kérni? :DDD

Ez a kék jobban illik a D-Linkhez talán:

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#117) promark válasza StSanya (#116) üzenetére


promark
csendes tag

Akkor úgy látszik, hogy nem vagyok egyedül. ;)

(#118) deter válasza dchard (#114) üzenetére


deter
aktív tag

Megpróbáltam, de így sem működik... :( Bár szerintem D2-es hw verzióval rendelkezők is nyugodtan megpróbálhatják, max. ha náluk sem működik visszaállítják a gyári firmware-t. Lehetséges, hogy az enyém egyedi hiba...

(#119) moszat


moszat
csendes tag

Sziasztok!

Modem: 321B D1 (frissítés után szintén D2-t írt ki)

Sajnos nekem sem jött igazán össze ez a frissítés, nem nagyon értek hozzá, ezért lépésről-lépésre lelkiismeretesen csináltam végig a leírás alapján. Ugyan volt internetem az új firmware-vel de nagyon instabilan, állandóan megszakadt. Aztán feltettem a gyári 1.03-t és azóta 651-es hibával elszáll a csatlakozás. Na mondom amilyen szerencsés vagyok pont most lett valami gond a központban is, felhívtam a 1412-t ahol közölték velem, hogy valóban náluk van a hiba...de semmi vész rajta vannak az ügyön...ez volt egy napja. Kíváncsiságképpen most visszakértem a kölcsönadott 360R-met és vhoala van internet....
Lehetséges, hogy hardveresen hibás lett az én 321B-m...is? :(
Most megpróbálom végigcsinálni mégegyszer.

(#120) joecontra válasza moszat (#119) üzenetére


joecontra
addikt

Pingelni tudod a 321B-t?

(#121) hohoo


hohoo
senior tag

jó lett volna egy ilyen pár éve mikor még dsl volt, de már két éve kábel van, ami a hiedelmekkel ellentétben nagyon nem igénytelen, egy gyengébb csatlakozás vagy rosszabb kábel és random van/nincs netté válik, hasonlóan ha azon hálózaton amin vagy valaki rákapcsol valami brutálgagyi eszközt ami belevezet mindenféle jelet a kábelhálóra. Viszont ha jó a kábel, és mindig kiiktatják a kábelesek a zavarforrásokat akkor jobb a sávszél/távolság aránya, ha jól tudom 10km-ig elmegy a max (igazából 1 sávszél van (~40mbit), szóval addig megy el egészben, csak az van korlátozva hogy a user mennyit használhat ebből).

[ Szerkesztve ]

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#122) moszat válasza joecontra (#120) üzenetére


moszat
csendes tag

Ha megmondod hogy kell megnézem, semennyire nem értek ezekhez a dolgokhoz, azért is csináltam pontosan úgy ahogy le van írva. Közben visszatettem az 1.0-s gyári fw-t is, sajnos azzal sem működik, lehet kereshetem a gar.levelet... A 360r-s-el megy csak. :W

(#123) joecontra válasza moszat (#122) üzenetére


joecontra
addikt

Közben visszatettem az 1.0-s gyári fw-t is, sajnos azzal sem működik, lehet kereshetem a gar.levelet... A 360r-s-el megy csak.
Üdv a klubban.

Start menü -> Kellékek -> Parancssor

Oda beírod, hogy: ping 192.168.001.001

és megnézed, hogy mit csinál.

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#124) moszat válasza joecontra (#123) üzenetére


moszat
csendes tag

360r
1 válasz 192.168.1.1: bájt 32 idő<10ezred TTL:64
2 válasz 192.168.1.1: bájt 32 idő<10ezred TTL:64
3 válasz 192.168.1.1: bájt 32 idő<10ezred TTL:64
4 válasz 192.168.1.1: bájt 32 idő<10ezred TTL:64
statisztika küldött 4, fogadott 4, elveszett 0
321b
1 válasz 192.168.1.1: bájt 32 idő<10ezred TTL:64
2 válasz 192.168.1.1: bájt 32 idő<10ezred TTL:64
3 válasz 192.168.1.1: bájt 32 idő<10ezred TTL:64
4 válasz 192.168.1.1: bájt 32 idő<10ezred TTL:64
statisztika küldött 4, fogadott 4, elveszett 0

(#125) joecontra válasza moszat (#124) üzenetére


joecontra
addikt

Akkor annyira nem vészes a dolog, ha meg tudod pingelni.

(#126) moszat válasza joecontra (#125) üzenetére


moszat
csendes tag

oké, de számomra így is használhatatlan. A modem -linkes webes felületén, csak a felhasználó nevet és a jelszót szoktam beállítani, semmi máshoz nem nyúlok.

[ Szerkesztve ]

(#127) StSanya válasza moszat (#126) üzenetére


StSanya
őstag

Ha pingelni tudod a 321B-t, próbálj már belépni a webes felületére.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#128) #41133696


#41133696
törölt tag

Egyébként engem érdekelne, hogy ezek a számok - nem csak ennél úgy általában - de most maradjunk ennél, hogyan adódnak. Pl miért lett 321 B és 360R a típus neve. Nyilván van benne logika.

(#129) moszat válasza StSanya (#127) üzenetére


moszat
csendes tag

:B működik... az 1.0-s gyári fw-el. Setup wizard 4. oldalán, a VCI szám nem volt jó, azt sem tudom mi az, nem rémlik, hogy bármikor is kellett volna. Most kiválasztottam isp-nek a Matávot VCI 32-vel és megy. Lehet az 1.03-nál is ez volt a gond, nem tudom... Az alternatív fw-en még erősen gondolkodom megpróbáljam-e megint. Na mindegy köszi a segítséget joe, legalább ma is tanultam valamit :)

(#130) Dzsekó válasza dchard (#104) üzenetére


Dzsekó
addikt

Még XP-t használok. Köszi, akkor feltolom majd a fw-t.
Egyébként csak 5Mbites a netem, de mindig akkor szakad, amikor elkezdek full sávszéllel lerántani valamit, azért akkor se sűrűn szakad, de néha igen, és azért picit zavar.
Köszi!

(#131) dchard


dchard
veterán

moszat:

Azért nem ment a 1.03, mert ott is be kell állítani a VPI/VCI-t, e nélkül nem működik az adsl kapcsolat.

A leírásod alapján sikerült beüzemelni a firmware-emet csak nem volt stabil a kapcsolat? Szakadt az adsl vagy mi volt a gond? Gyárival nem szakadt? Kicsit fejtsd ki bővebben. Az ajánlott alapértelmezett beállításokkal próbálkoztál? Egy spektrumképet sem ártana látni a vonalról.

Deter & head1113:

Arra kérnélek titeket, hogy lépjetek be be telnetre, majd adjátok ki ki az "sh" és a "dmesg" parancsokat. Nekem a "dmesg" parancs kimenete kellene, szép hosszú lista lesz. El tudnádtok küldeni nekem PM-ben? Van egy sanda gyanúm, hogy miért nem megy, és szeretném leellenőrizni. Ehhez viszont mindkettőtöktől szükségem van a dmesg kimenetre.

Köszi!

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#132) dchard


dchard
veterán

A D-Link DSL-360R T1-es felhasználók NE frissítsenek!

Ahogyan gondoltam, a 360R T1-ben más a Board ID (ami nem baj, mert ez is támogatott), viszont olyan flash memória van benne, aminek a supportja nincs benne a forrásban. Most éppen megpróbálom megírni a hiányzó részt (gyakrolatilag a flash memóriát vezérlő driver-t), de nem ígérek rövid időn belül működő megoldást.

Annak az egy embernek, aki pórul járt, megpróbálom megszerezni a gyártótól a szoftvert hogy helyre tudja állítani a modemét.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#133) moszat válasza dchard (#131) üzenetére


moszat
csendes tag

Szia

Igen volt internet, csak sűrűn megszakadt. Állandóan beugrott a tárcsázós ablak és nem tudtam sehogyse beállítani, hogy automatikusan kapcsolódjon újra. A BS felületén nem találtam sehol, hova lehet beírni a felhasználónevet és jelszót, elég láma vagyok, ez van :) Az alt. fw frissítése után valahogy vissza lehet térni a sima d-linkes felülethez?
Anno a 360r-t is az itt olvasottak alapján cseréltem le 321B-re és nem bántam meg, látványosan jobb lett a kapcsolat minősége, főleg az upload sebessége javult látványosan. Gyári fw-el csak nagyon ritkán vettem észre, hogy megszakadna.15 megás adsl-m van és pont a határvonalon mozgok a központól való távolság meg a vonal zajossága szempontjából. Ezért gondoltam, hogy hátha egy picit még jobb lesz akár letöltés sebesség terén is a történet.(most 13,5-14 Mb/s). Lehet nem is lenne több. Spektrumkép..háát, hol is van az leírva, hogy hogyan kell? Az a SpeedModem-es ?

[ Szerkesztve ]

(#134) moszat válasza moszat (#133) üzenetére


moszat
csendes tag

A dmt ajánlott beállításai csak az alt. fw.-el működnek úgy? Gyárinál mit kell másképpen? Még valami kártevőt is érzékelt a tűzfal és törölt, bár gondolom ez a tűzfal hibája.

(#135) dchard válasza moszat (#134) üzenetére


dchard
veterán

A DMT csak az alternatív firmware-rel működik.

Megmondom őszintén én napokon át teszteltem, de nem volt szakadásom egy sem, viszont nálam nincs annyira kicsutkázva a vonal, mint ahogyan nálad valószínűleg van.

Nagyon fontos lenne kideríteni, hogy hol az igazság, de ehhez csak az én firmware-emben vannak meg az eszközök.

Amit a spektrumkép nélkül ajánlani tudok:

Ha visszarakod a V.1.1-es saját firmware-emet, akkor a Target SNR margin résznél a DSL beállításoknál írj be 150-et és így mentsd el a beállításokat (minden más úgy ahogyan a leírásomban van), és nézd meg, hogy így szakad-e, illetve csinálj nekem spektrumképet, ahogyan a leírás "Vonaldiagnosztika, DMT" című fejezetében van. A target SNR margin emelésével több tartalékot fog képezni a rendszer így valószínűleg nem fog szakadni a vonal. Az én verzióm nyitólapján a DSL uptime jelzi, hogy mióta van szinkronban az ADSL, ez mutatja, hogy mikor szakadt meg utoljóra a vonal.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#136) dchard


dchard
veterán

Kezd kristályosodni, hogy mi lehet a probléma.

Arra kérek mindenkit, azokat is akik még kivárnak, hogy írják be milyen hardver verziójú modemük van, és még a gyári szoftverrel lépjenek be rá telneten, és futtassák le az alábbi két parancsot:

sh
dmesg

És a dmesg kimenetét másolják be ide egy kommentbe.

Nagyon fontos lenne, hogy akár egy verzión belül is minnél több kimenet gyűljön össze.

Jöhetnek dmesg kimenetek 321B, 320T, 360R T1, vagy akár Tp-link modemekről is.

Köszönöm előre is.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#137) dchard


dchard
veterán

Nah van egy jó hírem is a mai napra:

Eddig a 360R T1-gyel nem működött a szoftverem, és aki felrakta, nagy pácba került, mert ugye gyári eredeti szoftver nincs hozzá a neten.

Ma sikerült azonosítanom a hibát (valszeg Deternél is ez lehet a gond):

Egészen egyszerűen a flash memória támogatása hiányzik a forráskódból. Egy fél nap alatt visszakerestem a flash memória gyártójának a leírását, és belefejlesztettem a támogatást.

Nálam már működik 360R T1 alatt is a firmware. Egy pórul járt első fecske már megkapta, ha nála is pozitív a tapasztalat, akkor lehet majd töltögetni.

Arra kérek mindenit aki frissít, hogy a biztonság kedvéért az előző hozzászólásomban taglalt módon a "dmesg" kiementet mentsétek le, hogy ha esetleg nem támogatott flash kerülne még elő, bele tudjam fejleszteni a szoftverbe.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#138) vlaci79 válasza vlaci79 (#100) üzenetére


vlaci79
senior tag

Hali.
1.1-t raktam fel és rendben működik.
Adsl modemre az automatikus csatlakozás bekerülhet?
Esetleg dyndns támogatás várható?

VLaci

(#139) dchard válasza vlaci79 (#138) üzenetére


dchard
veterán

Szia,

"Adsl modemre az automatikus csatlakozás bekerülhet?"

Az ADSL automatikusan csatlakozik. Ha arra gondolsz, hogy maga a PPPoE tárcsázás megtörténjen, azt mindig a kliensnek kell elvégeznie (ami vagy egy router, vagy a számítógéped). Egyébként a PC-n is be lehet állítani, hogy rendszer induláskor automatikusan tárcsázzon.

"Esetleg dyndns támogatás várható?"

Megint csak a routerben vagy a PC-n kell futtatni a klienst.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#140) vlaci79 válasza dchard (#139) üzenetére


vlaci79
senior tag

köszi a választ.
321B-ből routert nem lehet csinálni?

(#141) deter válasza vlaci79 (#140) üzenetére


deter
aktív tag

Eredeti firmware-rel és switch-el minden további nélkül használható routerként (révén, hogy van DHCP szervere, sőt még NAT-olni is tud. Az már más kérdés, hogy mennyire van létjogosultsága ma, egy ilyen felállásnak.

(#142) vlaci79 válasza deter (#141) üzenetére


vlaci79
senior tag

Nem szerencsés számomra a mostani routerek kialakítása, 4 port kevés nekem belső hálón.
(3 pc, 2 médialejátszó, 1 parabola beltéri egység)
8 portos router gigabites portokkal nem kicsit drága.
Adsl modem+router+gigabites switchet nem akarok (6 port miatt)
Jelenleg van egy nonstop müködő gép, ő látja el a router feladatokat is.
Adsl modem le tudná a ppoe kapcsolódást és a router feladatait akkor simán jó lenne ez a párosítás.

(#143) StSanya válasza vlaci79 (#142) üzenetére


StSanya
őstag

Akkor neked jobb a gyári 1.03-as firmware, a szolgáltatásai miatt. Egészen addig, amíg nem kell pl. wifi... Mert akkor megint kezdheted a sakkozást... :DDD

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#144) ErosenZold


ErosenZold
senior tag

Kérdezném, hogy téged Paypall-on lehetne egy kis minimális összeggel támogatni, mert hasznos munkár végzel, pláne ha majd valamikor bővül is a paletta

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#145) StSanya válasza vlaci79 (#142) üzenetére


StSanya
őstag

Amúgy javaslom figyelmedbe TP-Link switcheket:

TP-LINK TL-SG1005D (Sebessége: 10/100/1000 Mbit, Csatlakozó: 5 db RJ45-ös UTP)

[4.612,- Ft bruttó]

TP-LINK TL-SG1008D (Sebessége: 10/100/1000 Mbit, Csatlakozó: 8 db RJ45-ös UTP)

[6.706,- Ft bruttó]

Ők normál, "asztali" azaz műanyagházas cuccok, de van 8 portos, ami rack-ba szerelhető fémházas, kicsivel drágábban:

[TP-LINK TL-SG1008]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#146) moszat válasza dchard (#135) üzenetére


moszat
csendes tag

Szia

erre gondoltál? az 1.03-s gyári fw-el sehogy sem megy a net. Az 1.1-s alt. fw-l készült ez a kép. Most a feltöltésem a felére esett vissza és a letöltés is jócskán kisebb lett. Lehet marad a jó öreg 1.0-s gyári.

(#147) vlaci79 válasza StSanya (#145) üzenetére


vlaci79
senior tag

TP-Link 8 port-os (GB) van most is switch-ként.
Szeretem mert GB hálót 98-99 %ig lehet vele terhelni nagy fájloknál.

[ Szerkesztve ]

(#148) dchard válasza moszat (#146) üzenetére


dchard
veterán

Ez már a módosított SNR-rel készült?

Amúgy szuper a vonalad, és arra kérnélek, hogy ha a fenti kép a módosított SNR marginnal készült, akkor készíts egy képet 110%-os beállítással is.

Illetve az érdekelne még, hogy pontosan milyen előfizetésed van, mert az uplink irányt a target SNR margin nem befolyásolja, ha pedig 15megás csomagod van, akkor valami gond van az adsl driverrel.

Kérlek, hogy próbálkozz még egy kicsit, mert ha tényleg gond van a DSL meghajtóval, akkor kényszerűségből vissza fogunk váltani egy régebbi verzióra. Ez nem okoz gondot, csak tényleg 100%-ra szeretném tudni, hogy egy megabites az uplink előfizetésed és tényleg csak az én szoftveremmel nem megy fél mega fölé az uplinked.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#149) moszat válasza dchard (#148) üzenetére


moszat
csendes tag

Nem, az az alapért. 99%-ossal.
Csinálok egy 150%-ost.Íme:

Adsl csomag: T-online Családi # Letöltés: max. 15 Mbit/s, garantált 5 Mbit/s 2
# Feltöltés: max. 900 kbit/s, garantált 512 kbit/s

(#150) vlaci79 válasza moszat (#146) üzenetére


vlaci79
senior tag

szia én 2 órája raktam vissza az gyári 1.03-t.
Adsl modem felépíti a kapcsolatot nem kell vele foglalkoznom, ehhez kell a PPPoE/PPPoA mód
Így a gépben lévő hálókártya azt az IP-t kapja amit a számítógépen lévő PPPoE adsl kapcsolatnál szokott szerepelni.

Manuális beállításokkal használom a Dlink 321B modemet.
PPPoE/PPPoA mód
Username : adsl szerződés szerint
Password : adsl szerződés szerint
Connection Type: PPPoE LLC
MTU : 1492
Idle Time Out: 0
VPI: 1
VCI: 32
Számítógépben lévő kártya IP-cím automatikus kérésére van állítva.
Nekem így megy most.

VLaci

ui.: Hiányzik a dchard féle FW egyéb képességei (csatorna kizárás monitor...)
sávszélesség bővítés előtt vagyok, képet kaptam hogy mit várhatok a telefon vonaltól.
max fel 400kbps, max le 11300 kbps

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.