Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) biomika válasza dchard (#549) üzenetére


biomika
csendes tag

hali,

na, kész az SNR monitorozás, látni h megszakadt közben a vonal, bár most elég jó értékre sikerült visszaállnia...

Még egy kérdés:
a modemnek nem kellene figyelnie a vonalat és újraszinkronizálnia pl akkor mikor a max line speed jóval nagyobb mint a current line speed?
pl ilyenkor:

köszi
üdv

(#552) biomika válasza biomika (#551) üzenetére


biomika
csendes tag

ja, és persze reggelre megint ez a kép fogadott.....:(

(#553) dchard válasza biomika (#551) üzenetére


dchard
veterán

Elég érdekes. Elég durva törés van az SNR marginban: majd a teljes spektrumban 15-20dB-s esés tapasztalható.

Mivel ekkora zajbetörés nem fordulhat elő, így valószínűségi sorrendben a következő problémák lehetségesek:

1. Modem probléma. Csekély rá az esély, de tudjátok: nincs olyan kiváló termék, amiből ne lehetne selejt. A legkönnyebb ezt lecserélni, illetve kipróbálni más modemmel (akár kölcsönkérttel is).
2. Szűrő, és vagy kábelezési probléma. A lakásban/házban lévő telefonhálózatot megkerülve az átadási pontnál csak az ADSL modemet csatlakoztatva kiszűrhető ez a probléma.
3. Valahol a telefonközpont és az átadási pont közötti vezetékszakaszban van a probléma: például beázás, hibás kötés, vezetéktörés, eloxidált kötés.
4. A DSLAM port szarakodik.

Szerintem koncentrálj az első kettőre, mert azokat Te magad is könnyen kizárhatod, és csak utána jelentsd be hibára.

Amit még megpróbálhatnál, az egy 160%-os SNR margin beállítása, és nézd meg, hogy úgy szakad-e.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#554) pilot-csaba


pilot-csaba
csendes tag

Segítségeteket kérném!

Úgy láttam, használtok néhányan dd-wrt-t. A történet a következő: A 360r T1-hez a wan portot így állítottam be:
http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Access_To_Modem_Configuration
Működött. Visszaadtam a kölcsön kapott modemet, és feltettem egy 380T-t. Mostanában rá akartam nézni a modemre, és nem ment. IP-k jól vannak beállítva, mindennel próbálkoztam, de nem megy. A router tp-link WR841ND dd-wrt-vel. Lehetséges, hogy a módszer az egyik modemmel megy, a másikkal nem? Ugyan az az IP van beállítva mindkét modemre. Valami ötlet? Használ valaki 380T-t dd-wrt-n keresztül, és el is tudja érni? Üdv! Csaba

(#555) pilot-csaba válasza dchard (#545) üzenetére


pilot-csaba
csendes tag

Én még emlékszem rá, hogy a Pantel mielőtt az Invitel felvásárolta ugyanezt a perverz módot választotta. Ők is 380T (vagy frissített 360T) modemet használtak mint a tré, de a tré-nél használt beállításokkal nem működött. A VCI-t35-re, a VPI-t 8-ra kellett állítani a Bridge módban. Lehet, hogy ilyen beállításokkal elindul.

(#556) dchard válasza pilot-csaba (#555) üzenetére


dchard
veterán

Szerintem a Pantel is PPPoE-t használt, csak 8/35-ös VCI/VPI-n keresztül. A telekomos beállítások 1/32.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#557) #41133696


#41133696
törölt tag

A múltkor mondtam, hogy venni akarok majd egy 321 B-t, a dolog úgy alakult, hogy új routert kellett vennem, mert az Edimax BR-6104K négy év szolgálat után beadta az unalmast :D

Szóval :)

(#558) stol válasza #41133696 (#557) üzenetére


stol
addikt

D-Link routert viszont nem erőltetném... Csak szervizes tapasztalatból szólok... :N

(#559) #41133696 válasza stol (#558) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi , kértem a rendelés módosítását :
Asus RT-N10 WLAN router, 10/100Mpbs erre :K

(#560) dchard válasza #41133696 (#559) üzenetére


dchard
veterán

Én TP-Link 1043ND-t vennék routernek (13.000), a 321B helyett pedig a bármelyik T-Pontban megvásárolható Dlink 360R T1 (fekete) modemet ajánlom (5.990). Az olcsóbb modem árából kb. ki is jön a 1043ND.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#561) #41133696 válasza dchard (#560) üzenetére


#41133696
törölt tag

Azt hiszem, hogy még egy módosításnál elküldenének a Korengál völgybe :D

Amúgy a 360R T1 mellett az árcédulán kívül mi szól még ? Azt hittem, hogy a 321B az ADSL modemek koronázatlan királya.

(#562) #41133696


#41133696
törölt tag

Egy kérdés a 321 B-vel kapcsolatban : Mivel router lesz előtte, a modem webes felületén kell e valamit állítani vagy sem ?

(#563) dchard válasza #41133696 (#562) üzenetére


dchard
veterán

Ha az én szoftveremet fogod használni akkor igen. Ha nem, akkor is :)

Az ADSL beállításokat meg kell csinálni mindkét esetben. A leírásomban megtalálod a részleteket.

A 360R t1-ben és a 321B-ben ugyanaz a hardver van. A különbség annyi, hogy a 360R T1 kisebb csillapítást mutat (vélhetően ez mutatja jól), viszont a 321B-ben van az egyenirányító rész, így ha ott valami fáradás történik, könnyebb cserélni, mert a trafót nem kell szétszedni. Tegyük hozzá, még nem hallottam olyanról, hogy bármelyiket is javítani kellett volna.

Én azt mondom, hogy a kisebb csillapítás és a jobb szellőzés miatt, valamint a jóval alacsonyabb ár miatt vegyél 360R T1-et. Valószínűleg könnyebb is hozzájutni.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#564) #41133696 válasza dchard (#563) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát ahol leadtam a rendelést ,csak ez van :D

Ez bizony szürke :) Ilyen szürkéből meg van itthon kettő is :D

Ami nem világos számomra , hogy az ADSL modem webes felületén a 321-ről készült cikkedben nézegetve a képeket, ott van az adsl felhasználói névnek a helye és a jelszóé, hogy ezt is ki kell e tölteni, mert akkor a routerben is meg kell adni meg a modemben is ?

[ Szerkesztve ]

(#565) #41133696 válasza #41133696 (#564) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ha rákkatintok az adatlapra, ott meg egy fekete van

Két esélyes a dolog vagy egy 360 R-et küldenének szürkében ami nem T1 vagy egy fekete T1-et. Mindegy mivel webshopról van szó, hogy szürkét küldenének megszívnám, és több lenne vele a vesződség mint a hasznos, szóval marad a 321 B :K
Így nem is buknak ki, hogy variálgatok össze meg vissza .

(#566) dchard válasza #41133696 (#564) üzenetére


dchard
veterán

A szürke neked nem jó! Csak fekete 360R (T1) vagy 321B vagy a tplink 8810, 8816, esetleg a dlink 320B modemjei jók. Összességében elég sok modem készült ugyanabból a hardverből.

A másik kérdésedre a válasz: nem. A modemet bridged módba kell állítani, és a routerben kell megadi felhasználói nevet és jelszót.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#567) #41133696 válasza dchard (#566) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi :R

Tehát csak beállítom neki, hogy bridged és kész is ? Mást nem kell állítanom? Ja meg hogy ADSL 2+ az üzemmód.

[ Szerkesztve ]

(#568) dchard válasza #41133696 (#567) üzenetére


dchard
veterán

Ha elmondod melyik szoftvert akarod használni (gyárit vagy az enyémet), elmondom mit kell beállítani.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#569) #41133696 válasza dchard (#568) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát elsőnek még a gyárit ;)

(#570) xabolcs


xabolcs
őstag

van itt valaki inviteles teruletrol?

en a hetvegen csinaltam egy tesztet egy 321b segitsegevel, de eleg felemas volt az eredmeny.
annyi biztos, hogy az 1.5-os fw nem akart szinkronizalni. :(
igy maradt a gyari (vagyis inkabb a 320b fw :K ), illetve az 1.4-es bitswitcher.

a masik erdekesseg, ami inkabb az adott vonalhoz kapcsolodik,
hogy a 360r (trendchip) magabiztosabban ulte meg a lovat, mint a 321b nagyteso. :U

este majd teszek fol kepeket illetve adslctl-es logokat.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#571) dchard válasza xabolcs (#570) üzenetére


dchard
veterán

1.5-öst többen is használják annex A és annex B üzemmódban is (inivteles területen és külföldön is), szóval ott valami user error lehet :)

Nem felejtetted el véletlenül annex A üzembe kapcsolni és/vagy az ATM beállításokat elvégezni?

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#572) #41133696


#41133696
törölt tag

Kíváncsi vagyok milyen gyári FW-vel fog érkezni, azaz a legújabbal e, vagy lesz e nála újabb.

(#573) xabolcs válasza xabolcs (#570) üzenetére


xabolcs
őstag

1.4-es bs:

vonaldiagnosztika: ADSL2+-ban indult, olyan "lusta" vivokkel, mint a vilagoskekek a kepen - alig hoznak nehany bitet.
aztan atszinkronizalt ADSL2-be (sotetkek).


16:23-kor atvaltott ADSL2-re (+-rol)

csillapitas, dmt: ha nem lenne ilyen zajos, akkor valszeg tudna lobogni a hajunk a szelsebes ADSL-tol :O

ezutan megneztem, hogy mit produkal a gyari, 320b-s fw:
# adslctl info --linediag
# adslctl info --SNR


LibreOffice produktum az utobbiol

ez volt neki:

# adslctl --version
adslctl version 1.0
ADSL PHY: AnnexA version - A2pB022f.d20h

es vegul egy sm50b-s kep ugyanarrol a vonalrol, 360r-rel:

az igazabol annyira nem is erdekelne, hogy a 321b miert nem tud olyan szep kepet produkalni, mint a 360r, de persze szivesen olvasom, ha valaki ennyibol tudja a megoldast. ;)
hanem sokkal inkabb: hogyan tudnam feltornazni az snr-t 50~60 db-re? :B
ugyanez pepitaba: mi okozza, okozhatja ezt a zajosodast?
hosszu telefonkabel, az valszeg;
doglott szuro, az nem?
es meg mi?

a kovetkezo alkalomkor szeretnek elvegezni egy merest az atadasi pontnal.
viszont a telefonkabel a padlasra erkezik, ugyhogy kerek szepen tippeket a praktikus teszteleshez! :R
keszithetem a 30m-es lengokabelemet? :N

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#574) xabolcs válasza dchard (#571) üzenetére


xabolcs
őstag

orulnek neki, ha az lenne, mert annex b-n jol muxott. :K

akartam is irni a hetvegen, mert sm50b-bol lelestem a vpi=8-t es a vci=35-t, de sehogysem akart beszinkronizalni, s hogy mit kell az ezek alatti kombinalt listabol kivalasztani, mert nekem a legfelso volt. nem tudom mi, lementettem kepbe, csak most nem talalom. vagy barmi mast meg allitani...

negyed ora~husz percig varakoztam (addig irt ki mindenfele g992-eset a home-ba, dsl statuszba), aztan meguntam s visszaraktam a masik fw-t.
b.sszus, most guglizom, hogy training meg started meg channel analysis, es hogy siman nezhettem volna egy dmesg-et: hazon beluli talalat :W

es kozben nem is lehetett betarcsazni, mikozben fw csere utan 1percen belul mar volt net. :(

legkozelebb hogy jarhatnek sikerrel? tobb turelem? helyes konfiguralas? mit rontottam el...?
vagy csak a vonal ennyire rusnya? csak mert folottebb gyenge maxupload-ot saccolt a modem.

megvalami!
mik azok a negativ transmit power-ek? szivja magaba az energiat, vagy mi? :DDD
es ahogy eszrevehetted, a dmt nem tudja megjeleniteni sem (v1.4-es fw!)

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#575) #41133696 válasza dchard (#568) üzenetére


#41133696
törölt tag

SMB50-et kell majd futtatnom, vagy OrbMT-t ?

(#576) dchard válasza xabolcs (#573) üzenetére


dchard
veterán

Nem teljesen értem a problémádat. A vonalad messze tökéletes, az 1megás csomagod jön ahogy kell. Ha gyorsabbat szeretnél, fizess elő nagyobb csomagra.

Ha szakad, akkor az SNR margin emelésével lehet nagyobb tartalékot képezni (10%-os lépésben érdemes emelni).

A spektrumképed pedig tökéletes, nincs itt semmiféle zajosodás, csak olyan közel laksz az alközponthoz, hogy a modemnek vissza kell szabályoznia az adásteljesítményt.

Ha valahol problémák vannak, az a 360r-rel készült kép: a -51dB-s UL power biztosan hülyeség, ugyanis -6dB alá nem mehet az adásszint. (nem lineáris skála, lehet negatív érték is!).

Próbáld meg a problémádat összefoglalni, és nem minden másról beszélni, mert nem lehet kihámozni a mondókádból, hogy mi a gond, illetve hogy mit szeretnél.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#577) dchard válasza #41133696 (#575) üzenetére


dchard
veterán

OrbMT-t "adslctl" módban, de sokszor szarul mér, ne lepődj majd meg.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#578) xabolcs válasza dchard (#576) üzenetére


xabolcs
őstag

bocsanat, keso volt, meg olyan szokatlan a latvany, nem sikerult megutni a konnyen emesztheto szintet a hsz-emmel. :B

egy kicsit megijesztett, hogy az 1.5-os fw nem tudott negyed ora alatt szinkronba allni, mikozben az 1.4-es par perc alatt megtette ugyanazt.

es igen, azt szerettem volna megtudni igazabol, hogy mennyit bir.
de akkor jol sejtem, hogy eleget. :)

annyit legyszives aruljal mar el, hogy mibol kovetkeztettel a spektrumkepem tokeletessegere!
az alacsony csillapitast azt en is lattam, orulok is neki! :K

a masik, amit meg szerettem volna tudni, hogy miert nem szinkronizalt az 1.5-os fw hogyan tudnam mukodesre birni az 1.5-os firmware-rel folvertezett 321b-met.


az AAL type az mi?

ahham, az annex pont nem latszik, de tenyleg annex a volt! :B

hagyjam ott egesz ejszakara, hadd szinkronizalgasson aztan reggel meg nezzek egy dmesg-et? vagy mi? :F

egyebkent koszonom a helpdesk-seget! :K :R

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#579) #41133696


#41133696
törölt tag

Csak azért kérdezem, mert ha két nap múlva megjön a modem, ne kelljen órákig pepecselni . A vonali értékeket a 360R-el néztem :

http://logout.hu/tema/re_uj_firmware_d-link_adsl_modemekhez/hsz_7-7.html
Ez alapján megmondható, hogy miket kell beállítani a 321B-ben, hogy jó legyen ? Vagy muszáj a 321-el majd elvégezni külön az OrBMT-t.

Ha megjn mindenképpen megcsinálom közvetlenül, csak nem szeretnék annyit várni sem az SMB50-re sem az OrBMT-re mint a 360R-nél. Illetve jó lenne ha csak közvetlenül rákötném, és már állítgathatnám be a modemet, aztán lehúzni, és a routert mögé tenni :)

(#580) #41133696 válasza #41133696 (#579) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az OrBMT nálam ezt írja ki .

(#581) xabolcs válasza #41133696 (#580) üzenetére


xabolcs
őstag

elered a modem telnet es http szolgaltatasait? csak mert az also sorban irt 169.-es kezdetu ip cimbol arra kovetkeztetek, hogy nem.
ugyanis a modem tobbnyire a 192.168.1.1-en szokott figyelni.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#582) #41133696 válasza xabolcs (#581) üzenetére


#41133696
törölt tag

Kihagytam egy percre. Úgyy tudom, hogy a 360-rel az OrbMT nem használható.

[ Szerkesztve ]

(#583) dchard válasza xabolcs (#578) üzenetére


dchard
veterán

Ellenőrizni kell az Annex, az ATM, és a modulációs beállításokat, ha azok rendben vannak, akkor 1 percen belül össze kell szinkronizálnia a modemnek. Ja és persze be kell kapcsolni az ADSL-t, mivel az alapértelmezésben ki van kapcsolva! Azon kívül remélem a board ID-dnak megfelelő verziót töltötted le.

Ha szinkronba sem áll a modem, akkor vagy az annex beállítás nem stimmel, vagy az ADSL be sincs kapcsolva, vagy nem a modemedhez való szoftvert töltötted le.

Ha a modem szinkronba áll, de nem tudsz csatlakozni PPPoE-n keresztül, akkor az ATM beállításokkal lesz a gond.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#584) dchard válasza #41133696 (#579) üzenetére


dchard
veterán

321B-hez gyári szoftverrel OrbMT 3.38 működik megbízhatóan. A 3.42 néha szarul rajzolja ki a bitallokációs táblát. UGyanez igaz a D-Link 360R T1-re is gyári szoftver esetén.

Mindkét modemre igaz, hogy támogatja a szoftverem őket, és átszoftverelés után CSAK a DMT 80.7-es verziójával lehet lekérdezni őket, OrbMT-vel nem.

A régi Dlink 360R típusokat (C3 és B3 hw verzió, szürke doboz) az SM50B-vel lehet lekérdezni.

Minden modemre igaz, hogy csak közvetlenül lehet őket lekérdezni és/vagy a webes felületüket/telnetet elérni. Routeren keresztül nem. Természetesen a megfelelő IP-s beállításokat is meg kell tenni, de ezt már milliószor leírtam itt is, a cikkeimben is, meg máshol is.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#585) #41133696 válasza dchard (#584) üzenetére


#41133696
törölt tag

A T-Online ugye Annex B ?

Szerk : megtaláltam :)

http://logout.hu/cikk/d-link_360r_adsl_modem_parameterezes/1_d-link_360r_alatlanos_parameterek.html Az .

Mondjuk jókor kérdezek már rá, amikor holnap jön a modem :D

Még egy láma kérdés. Ha átváltok Bridge módra, onnan egyszerűen vissza lehet szükség szerint váltani webes felületen igaz ?

[ Szerkesztve ]

(#586) deter


deter
aktív tag

Sziasztok!

Kellene azon kábel típusnak a konkrét linkje (ahonnan rendelni is tudok), amit házba beérkező doboz után tudnék kötni a modemig. Ott vagyok bajban, hogy nem tudom milyen vezeték átmérő lenne a legjobb. Egyébként az alábbi ábrán személtetve van a kötés. A probléma, hogy néha 20 dB is képes esni az SNR. Ergo szakad a vonal.[]

A képen található számok jelentése:

1.) Bejövő vonal
2.) "Doboz" :)
3.) A doboz után lévő árnyékolatlan kábelt, szerelők felcsavarták az antenna tartó fémcsövére, cca. két métert.
4.) A villanyszerelő ház építésénél előre bekötötte a telefon kábelt (szintén árnyékolatlan), amivel az a baj, hogy végig megy az egész házon, szobáról-szobára, az elektromos vezeték mellett.
5.) Telefon csatlakozó alj, amivel mivel "nyitva" van szépen felveszi az esetlegesen zavaró jeleket.

üdv_
deter

[ Szerkesztve ]

(#587) dchard válasza #41133696 (#585) üzenetére


dchard
veterán

Igen, de nem értem miért váltanál vissza Birdged-ről, mikor az az alapértelmezett.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#588) dchard válasza deter (#586) üzenetére


dchard
veterán

Szia Deter,

Rég hallottam felőled :)

A 2. pont a padláson, de már a házon belül (fedett részen) van?

A kötési rendet az alábbi szerint változtasd meg:

Először is fali SFTP kábel vásárlását ajánlom, ami érpáranként és érnyolcasonként is árnyékolt.

Ezzel a kábellel meg tudod azt csinálni, hogy a szűrőt és a modemet felköltözteted rögtön a 2. pontba, és innen elég egyetlen ilyen nyolc eres SFTP kábelt végig húznod a nyomvonalon, mert ebben a kábelben két érpáron (4 ér) elfér az ethernet, ami a modem és a router/PC közötti hálózati kapcsolathoz kell, és még marad két érpárad, amiből az egyiken le tudod hozni az analóg telefont, a másikat pedig akár használhatod PoE-ra is, ha a padláson nincs áram. És csak egyetlen kábelt kell behúzni.

http://www.kabelhalozat.hu/index.php?data[mid]=7&data[cat]=41&data[scat1]=42&data[scat2]=191

Szerintem van 100m-es dobozuk is. Én tőlük vettem, ők voltak a legolcsóbbak. Lehet kapni máshol méteres kiszerelésbe is, csak ott annyi lesz 20-30m kábel, mint itt 100m.

Azt a 20dB-s esést biztosan házon belül szedi össze a cucc? Lehet átkábelezés előtt kéne tartóstesztet csinálni fent az átadási pontban.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#589) deter válasza dchard (#588) üzenetére


deter
aktív tag

Szia Dchard!

Akinek nincs baja az nem panaszkodik :) Kezdetben azt hittem, hogy a egyedi firmwared, miatt visszaáll a sebesség 800 Kb/s-re. Visszatettem a gyárit, de azzal is visszaállt néha. Úgy hogy ment vissza a tiéd.

Igen a doboz fedett részen van. De padlásra nem szívesen teszem fel a modemet. Nagy a por. És nyáron igen-igen meleg tud lenni.

Ugye az én vonalkötési koncepcióm az, hogy kihagyom a már meglévő telepített telefonvonalat és direktbe abba a szobába jönne le, amibe egyébként is van a modem és a vezeték nélküli telefonállomás.

Tehát az úgy jó, ha végig a fali SFTP kábelen hozom le a jelet?

Egyébként nem hiszem, hogy házon belül esne a jel. Sőt kizártnak tartom. De T-home-nak mondhatom, hogy vélhetően valahol rossz vonaluk. Legfeljebb visszaveszik a sávszélt és még úgyis szakad. Egyébként még 25-28 dB-el értékkel is néha képes szakadni. Tegyük hozzá, hogy ritkán. Még annyit kérdeznék, hogy abba dobozba mi van? Érdemes volna azt is leárnyékolni?

üdv és köszönöm_
deter

(#590) dchard válasza deter (#589) üzenetére


dchard
veterán

Nem nagyon tudod leárnyékolni azt a dobozt, mert műanyag. Hacsak bele nem rakod az egészet egy földelt fém dobozkába...

Jó úgy is, de akkor az SFTP-ben található földet és a nem használt érpárokat az SFTP mindkét végén közösítsd és kapcsold földre.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#591) deter válasza dchard (#590) üzenetére


deter
aktív tag

Kecskeméten (aranyoldalakban szereplő cégeknél) nem lehet sftp kábelt kapni egyik villamossági üzletben sem. Nem tudom, nem vagyok jártas a elektrotechnikai szakzsargonban, valami varázsszót kellett volna még mondanom, azon kívül hogy fali S-FTP kábel?

Egyébként éppen most beszéltem az általad ajánlott üzlettel Kergonet, nagyon korrektek és lehet méterre is rendelni!

üdv_
deter

[ Szerkesztve ]

(#592) dchard válasza deter (#591) üzenetére


dchard
veterán

Nem, ez a neve: SFTP.

A kregonet-nél én anno 100m cat6-os fali UTP-t vettem, így valami 45Ft volt bruttó métere. A legolcsóbb méterre szabó boltban valami 80-90 lett volna, aztán gyorsan kiszámoltam, hogy nekem 30m kell, úgyhogy inkább vettem 100m-t a kergonál annyiért, mint amennyibe máshol a 30m került volna. Jól is tettem, mert később még bőven kellett a kábelből, és az sem árt ha mard egy kis tartalék.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#593) jusa válasza dchard (#588) üzenetére


jusa
csendes tag

Sziasztok !

Dchard már régóta vagyok csendes szemlélője a fórumnak és az írásaidnak, Nagyon sokat tanultam belőlük, minden elismerésem a Tiéd, hogy ennyi időt energiát fordítasz arra, hogy mások is megismerjék ezt a technológiát. Én az invitel területén dolgozom alvállalkozóként telefon, ADSL és IPTV bekötéssel és javítással foglalkozom sokat segítettek az eddigi írásaid a munkámban.

Deter !

Csatlakozom Dchard utolsó mondatához "Azt a 20dB-s esést biztosan házon belül szedi össze a cucc?" még mielőtt egy fillért is költenél bármire győződj meg róla, hogy valóban a belső hálózatod rossz. A víllanyszerelő által beépített kábel valóban csavartérpáras erre a célra használatos cucc? Jő kábel és megfelelő bekötés esetén 20-30 m - en a különbség szinte nem is mérhető.

JuSa

(#594) jusa válasza deter (#586) üzenetére


jusa
csendes tag

Szia Deter,

A rajzodat megnézve a szűrő utáni rész tökéletes antennának látszik, amennyiben nincs rajta készülék, ha van akkor miért nincs előtte szűrő . Minden készülék elé kell szűrő.

JuSa

(#595) #41133696


#41133696
törölt tag

Helló, megjött az új modem .

Már arról netezek :

Átállítottam Bridge módba. Azóta természetesen nem jön be a 192.168.1.1-re a webes felület. Resetelni kell, hogy ismét bejöjjön ? Egyébként így gondolom értelme sincs admin jelszót változtatni bejelentkezés után.

Szerk : Az OrBMT-t elmulasztotam Bridge mód előtt lefuttatni...

[ Szerkesztve ]

(#596) xabolcs válasza #41133696 (#595) üzenetére


xabolcs
őstag

ha megcsinalod a telepites elokeszitesehez szukseges lepesek egyik alabbi lepeset, akkor el fogod tudni erni a modemet:

2. A számítógép hálókártyáján az alábbi beállításokat végezzük el:

IP: 192.168.1.2
Maszk: 255.255.255.0
Átjáró: 192.168.1.1

#583, dchard:
koszi, ugy lesz.

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#597) #41133696 válasza xabolcs (#596) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi, így már megy :D

(#598) puru


puru
senior tag

Sziasztok!
Először is mérhetetlenül boldog vagyok, hogy rátaláltam erre a fórumra :)
Külön óriási hála és köszönet dchard-nak, hogy időt és energiát nem kímélve saját firmware-t írt, ami ráadásul több mint jó :) Anno valaki említett egy Paypal-os támogatást, abból végül lett valami? Azt hiszem nem kérdés, hogy ez olyan dolog, amit támogatni érdemes, és a lehetőségekhez képest kell is. Gondolom hozzám hasonlóan is rengeted ADSL felhasználónak jelent megváltást ez a Dlink DSL-321B modem és hozzá a dchard szoftvere.
Nekem T-Home Családi ADSL van 15/1M-bit sebességgel. Eddig 360R T1 modemem volt, de napjában sokszor és random leszakadt, már a hajam téptem.
Ma megvettem ezt a Dlink DSL-321B modemet, és rátettem az 1,5-ös dchard fimwaret.
Jelenleg a 3 órás tesztet futtatom (most mobilenetezek), utána felteszem ide is a bitallokációs képet, ha van rá mód, kérlek pár szóban elemezzétek ki.
Üdv mindenkinek!

(#599) puru


puru
senior tag

Bitallokációs térkép:

[ Szerkesztve ]

(#600) puru


puru
senior tag

SNR

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.