Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) JKalo válasza Intruder2k5 (#1995) üzenetére


JKalo
tag

A 360-R modemet a router loop-kabeles áthidalása után tudom az sm50b-vel letesztelni?
Délután ha hazaértem letesztelem és jelentkezek az eredménnyel.

Köszönöm!

(#2002) JKalo válasza Intruder2k5 (#1995) üzenetére


JKalo
tag

Még egy kérdés, hogy minden fekete DSL-360R modem T1-es ?
Hol lehet ezt a legkedvezöbb áron megrendelni?

(#2003) Kommy válasza JKalo (#2002) üzenetére


Kommy
veterán

Ha jó apróról is akkor erre keress rá : Eladó Dlink 360R ADSL2+ modem (Az új fekete széria) én tőle vettem egyet.

(#2004) JKalo


JKalo
tag

Körbenéztem, de DSL-360R T1 modemet már nem igen lehet kapni. Helyette a 321B is éppúgy jó, vagy ez még jobb is?
Egy hülye kérdésem még lenne (ami a modem elhelyezésemböl adódik), hogy a modemek adaptere megegyezik-e a régi szürke 360R adapterével?

Köszönöm!

(#2005) JKalo válasza Kommy (#2003) üzenetére


JKalo
tag

Kris87-re gondoltál?
Nála kedvezö árban 4ezerFt.

Kösz.

(#2006) dchard válasza JKalo (#2004) üzenetére


dchard
veterán

Bazeg mennyi kérdés :)

"A 360-R modemet a router loop-kabeles áthidalása után tudom az sm50b-vel letesztelni?"

Nem ezt ajánlom. SImán a PC-re rádugod amíg tesztelsz, a routert hagyd ki. Ha mégis router loopolsz amit nem ajánlok, akkor ügyelj rá, hogy IP ütközés nélkül de egy alhálózatban legyen a router a modemmel.

"minden fekete DSL-360R modem T1-es"

Nem, van T1E is, de ugyanaz és az is fekete.

"Körbenéztem, de DSL-360R T1 modemet már nem igen lehet kapni. Helyette a 321B is éppúgy jó, vagy ez még jobb is?"

321B szintén ugyanaz, csak drágább szokott lenni, viszont arra vissza lehet rakni a gyári szoftvert, bár erre még nem volt igény :)

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2007) JKalo válasza dchard (#2006) üzenetére


JKalo
tag

Köszönöm! :N

(#2008) JKalo válasza dchard (#2006) üzenetére


JKalo
tag

Dchard,

hogy tudom a ellenőrizni, hogy támogatott -e a modemem?
Hogy tudok belépni a modembe?

(#2009) Intruder2k5 válasza JKalo (#2008) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#2010) JKalo válasza Intruder2k5 (#2009) üzenetére


JKalo
tag

Szia,

igen.
0. telnet kliens automatikusra állítva
1. tlntsvr.exe elinditva
2. A modemet közvetlenül kapcsoljuk a számítógéphez, routerenen keresztül nem végezhető el a firmware frissítés!
3. A számítógép hálókártyáján az alábbi beállításokat végezzük el:

IP: 192.168.1.2
Maszk: 255.255.255.0
Átjáró: 192.168.1.1

4. A tűzfalat, és egyéb a hálózati forgalmat esetleg monitorozó programot (antivírus) kapcsoljuk ki a biztonság kedvéért.

5. Webes felület:

URL: http://192.168.1.1
Felhasználó név: root
Jelszó: 0000 <- A jelszóval lehet valami gondja szerintem!!!

Viszont, a Firmware frissítés leírt lépései alapján a 6. lépésig simán eljutottam ,amikor már az új firmware útvonalát kell megadni. De előbb még ellenőrizni kellene a modem támogatottságát.

Mi lehet a jelszóval?
Telnetes felületről hogy kell belépni? Parancssor-> c:\users\felh.nev> @ telnet 192.168.1.1 ?
mert ezzel nem sikerül, addig sem jutok el mint webes felületnél.

(#2011) JKalo válasza Intruder2k5 (#2009) üzenetére


JKalo
tag

Az "adsl_360R_T1_ver_1.9" (2011.07.03) a legfrissebb firmware vagy van ennél frissebb is ?
Ha igen, hol találom.

Kösz!

(#2012) tomi319 válasza JKalo (#2011) üzenetére


tomi319
tag

Telnethez használj putty-t nem kell telepíteni és egyszerű használni. Még nincs újabb firm, de már dchard írta, hogy lesz majd újabb, amit már előre is köszönünk :)

(#2013) JKalo válasza tomi319 (#2012) üzenetére


JKalo
tag

A putty-nál csak a host name/ ip adress 192.168.1.2 kell megadni és open?

(#2014) tomi319 válasza JKalo (#2013) üzenetére


tomi319
tag

nem, bocsi a Connection type-nál kikell választani a telnet-et is és úgy open

(#2015) Kommy válasza JKalo (#2005) üzenetére


Kommy
veterán

Direkt kimásolta a hirdetés címét, 1 találtat van rá amúgy soulraider árulja és fele annyi mint amit te írtál.

(#2016) JKalo válasza Kommy (#2015) üzenetére


JKalo
tag

Most már mindegy:-)
Tényleg baráti ár lett volna, még ha a postát is hozzáteszem.

(#2017) JKalo válasza tomi319 (#2014) üzenetére


JKalo
tag

Hát a putty elindul, de a root felh. név vagy a 0000 (4db nulla) jelszó nem stimmel neki. Vagy más ?

192.168.1.1 - PuTTY
elcome to Microsoft Telnet Service
login: root
password:
A leĄr˘ rvnytelen.

Login Failed
login: root
password:
A leĄr˘ rvnytelen.

Login Failed
login:

[ Szerkesztve ]

(#2018) JKalo válasza JKalo (#2017) üzenetére


JKalo
tag

(#2019) trance89 válasza JKalo (#2018) üzenetére


trance89
őstag

te most a pc-hez szeretnél csatlakozni (amiről most írsz) telneten? csak mert véletlenül sem a leírás szerint csináltad...
a pc-nek kell adni 192.168.1.xx címet csak az a fontos hogy ne 1 legyen, az átjáró pedig 1.1

(#2020) tomi319 válasza JKalo (#2017) üzenetére


tomi319
tag

root/admin felhasználónév, jelszó páros aszem alapból. Csak az új firmben root/0000 a jelszó/fnev

(#2021) JKalo válasza tomi319 (#2020) üzenetére


JKalo
tag

A telepítés/beállítások készen vannak :-)
Most rárakom a router-re. Nehéz szülés volt .

Köszönöm mindenkinek a segítséget, Dchard a firmware-t is . :C

(#2022) JKalo


JKalo
tag

Dchard

az új firmwar -ral routeren keresztül csináltam egy speed testet :
ping 42 ms
Download 10,63 Mbps
Upload 0,91 Mbps

Segítenél a továbbiak finomhangolásában, hogy ha lehetséges közelebb kerülhessek az előfizetett 15Mb seb.-hez.

Üdv
Kalo

(#2023) dchard válasza JKalo (#2022) üzenetére


dchard
veterán

Speedtest felejtős.

Ami kell:

a modem webes felületéről a Status --> DSL status oldlaon mind a 4 grafikon + ugyanitt a lap alján az Info gomb teljes kimenete.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2024) JKalo válasza dchard (#2023) üzenetére


JKalo
tag

Szia,

akkor egyenlőre a dmt tesztel ne foglalkozzak?

Tegnap miután több kör sikerült a régi firmware-t és az alaplapot kiolvasnom, körbenéztem a cuccaid közt. Nem semmi munka, gratula !!! :C
A putty és telnet leírásra is utólag akadtam rá, ha ezt elsőre megtaláltam volna. Előbb körbe kellett volna néznem jobban! :W. Ezzel kapcsolatba lenne egy javaslatom, hogy a putty és telnet leírás linkjét szúrd bele a
"Új firmware D-Link ADSL modemekhez" -> "2. Firmware frissités" -> Előkészületekhez.

A grafikonokat és info-t este elküldöm.

Kösz
Kalo

[ Szerkesztve ]

(#2025) N2O999


N2O999
tag

Kedves dchard!

Újrakábelezés miatt fontolgatom sftp kábel használatát, és azt ajánlod hogy a kábel mindkét vége földelve legyen. Nem igazán értek a témához, úgyhogy elképzelhető hogy hülyeséget írok, de ez nem okoz földhurkot? Vagy az nem zavar be az ADSL-nél használt frekvencián?

Még egy kérdés: A pirossal bekarikázott rész a föld lenne? Sajnos nem tudok közelebb jutni, és nem vagyok benne biztos. Ha nem az, akkor hagyom az egészet, és marad az utp.

(#2026) dchard válasza N2O999 (#2025) üzenetére


dchard
veterán

Nem okoz földhurkot, mivel a kötődoboznál csak közösíted a földet meg az SFTP árnyékolását és a nem használt ereket, a valódi föld az SFTP modem felöli végén lesz, tehát hurok nincs.

És igen: nyertél, az a föld.

Ha jól látom a piros-fehér érpár van használatban. Ennek az ellen oldalára megy az SFTP srága-srágafehér része, az összes többi érpárat beleértve a szürke-fekete légkábelből jövőt is, közösíteni kell az SFTP földjével és árnyékolásával, illetve a légkábelből jövő földdel.

A lényeg, hogy minden a kommunikációban részt nem vevő vezető földön legyen.

Nagyon fontos az újrakötés, kötésellenőrzés is: a piros-fehér vezetékeket és a biztosítékokat is ki kell szedni, ellenőrizni, kontak spérvel tisztítani, hogy a kötés minősége megfelelő legyen.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2027) dchard


dchard
veterán

Kedves Kispajtások! :)

Végre sikerült megfejeteni 3 olyan ADSL paraméter funkcióját, amik eddig ismeretlenek voltak.

A rövid summázat az, hogy a Settings --> DSL settings oldalon található "i24k" funkciót érdemes bekapcsolni.

A "CoMinMgm" és a "Sesdrop" funkciók bekapcsolása viszont kifejezetten ellenjavallot.

Részletek a frissített dokumentációban a lap alján:

http://logout.hu/cikk/uj_firmware_d-link_adsl_modemekhez/adsl_finomhangolas.html

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2028) JKalo válasza JKalo (#2024) üzenetére


JKalo
tag

Sajna közbejött egy vonalbeázás, ami miatt süket jelenleg is a telefonunk, pedig 1hete cseréltek az utcában kábelt a sok hiba miatt. 4 hónapja meg a köztem és a házam közti légkábelt cserélték.
A telefonosok azt mondják, hogy az is közrejátszik a seb.csökkenésben, hogy már a központból (az előírt ) 0,8 helyett csak 0,4 mm2 a hálózat érkeresztmetszete .
Jelenthet ez 15Mb -nál 4Mb csökkenést?

Az internet ennek ellenére még megy, de inkább megvárnám a hiba javítást és úgy tesztelek.
Remélhetőleg holnap kijavítják és akkor küldöm a grafikonokat.

Üdv
Kalo

(#2029) dchard válasza JKalo (#2028) üzenetére


dchard
veterán

Csak a vonaldiagból lehet bármit is mondani.

Egyébként a 0,4 helyett 0,6-osra ír elő a szabvány, 0,8-as azért elég meleg pite lenne: képzelj el egy nagy egységű törzskábelt, mondjuk 800 érpárosat. A 0,8 itt már nem reális, bár tény, hogy vidékre ahol mondjuk csak 100-200-asat használnak kiépítéstől függően rakhattak volna 0,8-ast végig vagy legalább 0,6-ost.

Ha kész a javítás, csináld a vonaldiagot.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2030) pszichiater válasza dchard (#2027) üzenetére


pszichiater
senior tag

3. Az i24K egy speciális interleaving beállítást takar. Megnöveli az Interleaver memória méretét 16K-ról 24K-ra. Ettől némiképp stabilabb lesz a vonal, jellemzően 1-2ms késleltetés növekedéssel jár. Bekapcsolása ajánlott, különösen akkor ha a vonal szakadozik vagy csökkentettük a target SNR margin-t.

Ez akkor most ajánlott pl. nekem? Ok, 1-2ms végképp nem lehet észrevenni :)

"Idegeskedni annyit jelent, mint mások hülyeségét saját magunkon megtorolni....."

(#2031) dchard válasza pszichiater (#2030) üzenetére


dchard
veterán

Én mindenkinek ajánlom az i24k-t bekapcsolni. Ha megteszed, azért majd számolj be, hogy mi lett az eredmény.

Sőt: a legjobb az lenne, ha csinálnál egy Info gomb kimenetet előtte, meg utána is, és akkor össze lehet hasonlítani. Ha megtennéd nagy szolgálatot tennél a népnek :)

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2032) Szokenesz válasza dchard (#2031) üzenetére


Szokenesz
senior tag

Többi adatot nem figyeltem csak a szinkron sebességet és az ID értékét, utóbbi nem változott a bekapcsolás után, előbbi 200kbittel megnőtt, de az annyit egyébként is ingadozik.
Szakadni eddig sem szakadtam, soha, akár hány % volt az SNR tartalékom. Csak a PPPOE kapcsolat repül néha.
Tényleg a központok ugye nem figyelik a PPPOE kapcsolat szakadását? Nehogy emiatt kapjak lockot. :-/

(#2033) dchard válasza Szokenesz (#2032) üzenetére


dchard
veterán

Nem tudni, hogy figyeli-e, de nem tartom valószínűnek, mivel a DSM az ADSL fizikai rétegében vizsgálódik, ez meg nem az.

pszihiaterben bízom, hogy lesz Info gomb kimenetünk, mert abból egzaktul látszik, hogy változik-e valami. A sebesség meg az ID csak egy paraméter.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2034) StSanya válasza dchard (#2033) üzenetére


StSanya
őstag

Nemsoká meglesz a 24 óra, hogy átálltam az új beállításokra, majd mindjárt nyomok infót...

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#2035) JKalo


JKalo
tag

Sziasztok,

a beázásom elhárítva, de most ...
Ha közv. rádugom a gépre a modemet, akkor weben az alábbi beállításokkal be tudok lépni:
2. A számítógép hálókártyáján az alábbi beállításokat végezzük el:
IP: 192.168.1.2
Maszk: 255.255.255.0
Átjáró: 192.168.1.4
Webes felület:
URL: http://192.168.1.4
Felhasználó név: root
Jelszó: 0000

De mivel a modem a ház másik felében van, és ott csatlakozik a telefon rá, ezért a hálózati kábel kb. 20m odáig. Ez esetben pedig nem érzékeli a pc-m a modemet és weben nem tudok belépni.
Ha pingelek a 192.168.1.2. ip-re akkor visszajelez, tehát van kapcsolat a pc és a modem közt.

Akkor mi lehet a probléma, a net is ezen a kábelen megy ?!

Üdv
Kalo

(#2036) Kommy válasza JKalo (#2035) üzenetére


Kommy
veterán

Url / átjáró szerintem 192.168.1.1
A pingelendo cím is.

(#2037) JKalo válasza Kommy (#2036) üzenetére


JKalo
tag

Üdv kommy!

Én az átjárót 1 -ről 4-re módosítottam korábban , mivel a routereim 1-2-3.,
1m-es UTP kábellel megy és be tudok ezzel az átjáróval lépni a modembe, 20 m-sel miért nem?
Ha rossz lenne, akkor most válaszolni sem tudnék neked.

(#2038) weiss válasza JKalo (#2035) üzenetére


weiss
addikt

.1.2 a te géped IP-je, akkor még jó, hogy meg tudod pingelni.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#2039) JKalo válasza weiss (#2038) üzenetére


JKalo
tag

Igazad van! :W
De akkor miért?
Az internet eltalál rajta az átjáró a modemhez meg nem?

(#2040) StSanya válasza JKalo (#2039) üzenetére


StSanya
őstag

Nah várjál, router van közbe iktatva? Mert ha igen, akkor alapesetben, normál router soha nem fogja elérhetővé tenni a WAN portján lévő routert, a LAN portja felé, a belső IP-vel.

Ehhez olyan router, illetve software kell, mint pl. a Tomato Shibby, ami több VLAN-t kezel.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#2041) JKalo válasza StSanya (#2040) üzenetére


JKalo
tag

Nincsen közte router, ezért nem értem. Ha 1m-es utp kábellel kötöm össze minden okés, ha a behúzott 20m két végére kerül a pc és a modem, nincs kapcsolat. Holott ezen a kábelen netezek, ftp-zek a hálózattal.

(Viszont érdekelne a Tomato Shybby, hogy routeren keresztül is elérhetők legyenek a hálózat elemei, ha tp-linkel funkcionál vagy az újabb TL firmware is tud már ilyent?)

(#2042) weiss válasza StSanya (#2040) üzenetére


weiss
addikt

Ez nem igaz. Elég, ha a modem más subnetben van, mint a LAN.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#2043) StSanya válasza JKalo (#2041) üzenetére


StSanya
őstag

Hmmm, tényleg fura akkor.

A Tomato Broadcom chipsetes routereken fut, a TP-Link pedig csak Atheros chipes routereket gyárt. A DD-WRT kéne megnézni, azok futnak bizonyos TP-Link-eken (pl 1043-as én is raktam már), s asszem az is tud ilyet.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#2044) JKalo válasza weiss (#2042) üzenetére


JKalo
tag

Ez hogy mükszik?

(#2045) StSanya válasza weiss (#2042) üzenetére


StSanya
őstag

Az is kell hozzá, hogy külön alhálózatban legyenek, de normál router nem fogja ezt tudni, hidd csak el. De rajta, segíts JKalo-nak!

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#2046) weiss válasza JKalo (#2044) üzenetére


weiss
addikt

Modem LAN portjának beállítasz statikusan 192.168.100.1. IP címet például. És akkor eléred a modemet ezen a címen.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#2047) JKalo válasza weiss (#2046) üzenetére


JKalo
tag

tehát a 192.168.1.1. helyett 192.168.100.1. adok meg IP-nek és go!

(#2048) weiss válasza JKalo (#2047) üzenetére


weiss
addikt

Igen, de mondom, ennek csak akkor van értelme, ha van routered.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#2049) JKalo válasza weiss (#2048) üzenetére


JKalo
tag

Van routerem!
De Dchard leírása szerint a modem teszt idejére el kell távolítani a routert, különben nem érhető el routeren keresztül a modem.

(#2050) N2O999 válasza JKalo (#2049) üzenetére


N2O999
tag

De pont ez a lényeg, hogy így eléred router mögül is a modemet, nekem is így van beállítva, és folyamatosan tudom futtatni a vonaldiagnosztikát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.