Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) promark válasza dchard (#248) üzenetére


promark
csendes tag

Problémám nagyon nincs vele, csak szeretnék minél nagyobb sebességet kisajtolni a vonalból.
Talán csak annyi a hiba, hogy esténként szakad és újraszinkronizál kb. egy 1000-1500 Kbps-am kevesebbel és azon a sebességen is marad. Csak úgy tudom újra a magasabb sebességre visszatenni, ha reggel újraszinkronizáltatom. Gondolom a sok IPTV miatt ami rajt lehet az általam is használt DSLAM-on. Este kezdődik a TV nézés és túlterhelik a rendszert.
Amúgy próbálkoztam SNR csökkentéssel. Eddig 60%-ig mentem le és úgy néz ki, hogy így is stabil, de majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#252) ufocsalad válasza promark (#251) üzenetére


ufocsalad
tag

Vajon hányan kapcsolgathatják a HGW-t ha éppen tévézni akarnak?

Mert ha folyamatosan működik a HGW akkor is terpeszt a 7-9-18 megán
ha nem megy egy STB sem

(#253) dchard válasza San398 (#250) üzenetére


dchard
veterán

A magas frekik elég látványosan rosszabbak lettek. Azok a periodikus beütések nem tetszenek nekem.

Kéne csinálni néhány összehasonlító képet többször délutáni-esti időszakra, hogy oda-vissza változik-e a dolog, és hogy mindig tetten érhető-e ez a viselkedés.

Egyébként igen, sajnos a csúcsidőben a legtöbb modem L0 power state-be kapcsol, ergó ekkor a legnagybb az áthallási zaj. Esetleg más rádiós berendezéseket is bekapcsolnak.

Nem tudod optimalizálni az otthoni kábel hálózatot? Elég sokat segít. A lényeg, hogy ahol a falból először előbukkan a telefonvezeték (értsd: a lakásban vagy a házban, nem abban a szobában ahol használod), oda rögtön rátenni a szűrőt és egy néhány centis darabbal a modemet, és a modemtől UTP-n elhozni a PC-ig vagy routerig, vagy magát a routert is oda lehet telepíteni a modem mellé. És lehetőleg mindezt toldás nélkül.

Az analóg telefonkészülékekhez csatlakozó kábelhossz lényegtelen.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#254) dchard válasza promark (#251) üzenetére


dchard
veterán

Told le 1 %-ra a target SNR margin-t és csinálj DMT képet illetve figyeld hogy stabil-e. Igazából tök mind1 h milyen kicsit margint állítasz be: amikor a modem eléri a portra engedélyezett maximumot (ami 15megás csomagnál olyan 18ezer valahányszáz kilobit) onnantól a többit úgyis tartaléknak fogja használni függetlenül attól, hogy mennyire kicsi target SNR margint állítasz be.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#255) ufocsalad


ufocsalad
tag

Dchard az új firmware csak a DMT-vel működik vagy az sm50b-vel is?

(#256) promark válasza dchard (#254) üzenetére


promark
csendes tag

Az éjjel megtettem amit kértél és levettem a target SNR-t 1%-ra. Azóta a router szerint egyszer szakadt. Lefuttattam pár letöltési tesztet és úgy néz ki, hogy így is stabil, de majd még kiderül.

00:30-kor készült DMT kép:

A mostani, 10:00-kor készült kép:

[ Szerkesztve ]

(#257) promark válasza ufocsalad (#252) üzenetére


promark
csendes tag

Biztos, hogy senki sem kapcsolgatja, de szerintem azért nem mindegy, hogy van-e rajt adatforgalom és mekkora, vagy csak ott terpeszkednek, hogy a szavaiddal éljek. :)

(#258) dchard válasza ufocsalad (#255) üzenetére


dchard
veterán

Igen, ezek a képek már vonali maximumon vannak, de elég alacsony az SNR margin, szóval ha szakadna a vonal, akkor növelni kell a margint 10%-onként (10, 20, 30 és így tovább), amíg meg nem szűnnek a szakadások.

Esetleg SNR monitorozással be lehet határolni azokat a vivőket amiken nagy a fluktuáció és kizárni őket, és úgy kipróbálni, de teljesen egyértelműen látszik az esti és az éjszakai képeden, hogy nagy az áthallási zaj a későéjszakain jelentősen kevesebb, szóval lehet hogy most stabil, de ahogy megyünk bele a csúcsidőbe, el fog kezdeni szakdni.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#259) dchard


dchard
veterán

Pillanatnyilag az egyetlen ismert flash memória, ami még nem támogatott az a:

Serial flash device: name EN25P16, id 0x1c14, size 2048KB

és a 360R T1-ekben található. Eddig több kísérlet is volt a támogatására, de eddig sikertelenül. Jó hírem van azok számára akik ilyen chippel szerelt modemet használnak: kiderítettem, hogy a jelenleg támogatott flash memóriák közül az AMD gyárt teljesen hasonló működésű modellt aminek a támogatása már meg van oldva, szóval a jövő hét végéig előreláthatóan el fog készülni a támogatás.

Egy kedves úriembertől (nem tudom a nevét szeretné-e itt látni) hétfőn vagy kedden fogok kapni egy olyan verziót, amiben a fenti még nem támogatott flash van, ami nagyon nagy segítség lesz a fejlesztésben, ezúton is köszönöm Neki.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#260) San398 válasza dchard (#253) üzenetére


San398
őstag

Köszönöm a válaszod.

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#261) dchard


dchard
veterán

A 258-as pomark-nak ment, nem ufocsalad-nak.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#262) dchard


dchard
veterán

Köszi a dmesg logot, a flash memóriád az egyetlen pillanatnyilag ismert, de még nem támogatott modell. Kb. egy hétre van szükségem, és a támogatás elkészül.

Üdv,
Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#263) dchard


dchard
veterán

Köszi a dmesg logot, a flash memóriád az egyetlen pillanatnyilag ismert, de még nem támogatott modell. Kb. egy hétre van szükségem, és a támogatás elkészül.

Üdv,
Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#264) promark válasza dchard (#258) üzenetére


promark
csendes tag

Köszönöm az infót. :R
Még tesztelgetem a vonalat. Majd meglátom, hogy csúcsidőben mi lesz. :)

(#265) ErosenZold válasza moszat (#197) üzenetére


ErosenZold
senior tag

IE-be belépsz

Eszközök -> Inet beállítások -> Kapcsolatok -> Hozzáad

Itt beállítod. A végén alapértelmezettre rakod a kapcsolatot, majd alul bejelölöd, hogy alapértelmezett tárcsázása

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#266) dchard válasza promark (#264) üzenetére


dchard
veterán

promark:

szívesen. A routernél megbízhatóbb információs forrás a modem webes felületén a nyitólapon található "DSL uptime" számláló, mely az utolsó újraszinkronizálástól számol.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#267) balogh0211


balogh0211
csendes tag

Sziasztok!

Van egy 15 megás netem, meg egy 360R(B3) modemem. Plussz egy tplink 340gd router. Minden jól ment míg 5-ről 15-re nem váltottam. Akartam venni egy 360R(c3 v. t1) modemet, de nem vagyok biztos benne, hogy az megoldja a problémám. Routeren keresztül lassabb lett a netezés és néha meg várni kell, mert nem jön be semmi. Ha ftp-ről töltök le a laptopra wifin keresztűl 200-800 közt ingadozik és néha meg is áll. A vezetékes asztalinál ez 800-1000 közt alakul. De ha kiiktatom a routert az asztalin 1400-1700 közt jön folyamatosan és csak nagyritkán akad meg. A modembe belenéztem és a kondik már kezdenek puposodni. Ezért is gondoltam veszek egy másik modemet, de nem biztos hogy avval sokkal jobb lesz. És akkor még nem tudom mit kezdjek a routerrel. Ígaz hogy 54 megás csak a wifije, de miért nem megy vele normálisan a 15 mega?:-o
Aki tud segítsen. Ilyen a vonalam a mostani modemmel 360R(B3).

(#268) ufocsalad válasza balogh0211 (#267) üzenetére


ufocsalad
tag

A TPliknk routereket kutyák hajigálására találták ki
ja az SMC-ről nem is beszélve :DDD

(#269) StSanya válasza ufocsalad (#268) üzenetére


StSanya
őstag

Azért ez így nem igaz, TP-Link ár/érték arányban nagyon jó, persze, nem a legolcsóbb modellt kell megvenni ebből sem! Pl. gigabites, N-es wifi-s, 100 megás kábel netet bíró routerek kicsiny csapatába tartozik a TP-Link 1043ND modelle.

Balogh0211!

Routeren frissítettél firmware-t? Modemet mindenképpen cserélj, 360R T1 alá ne add! (De inkább 321B!) A C3-at is felejtsd el!

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#270) stol válasza balogh0211 (#267) üzenetére


stol
addikt

Normális szerviz ezresért megkondizza.
Wifinn meg ne várj madzagos stabilitást.

(#271) ufocsalad válasza stol (#270) üzenetére


ufocsalad
tag

nem fért el a ventillátor a modemben ezért vezetékre eresztettem a kondért, többet be se kapcsolt a modem csak a power lámpa égett

(#272) dchard válasza balogh0211 (#267) üzenetére


dchard
veterán

balogh0211:

A vonalad eléggé rendben van, a modemet viszont ne kondiztasd át, ahnem cseréld ki 321B vagy 360R T1 (fekete) re. A trendchippel szerelt 360R verzióknak ugyanis a kondikiszáradáson túl van más baja is: sok a bithiba, 15megás profilnál sokszor megmagyarázhatatlan módon instabilak még aránytalanul nagy margin mellett is, tehát új korukban is tudnak érdekes dolgokat művelni.

Sokkal jobban jársz egy broadcom chipsettel szerelt modemmel, mint amilyen a dlink 321B vagy a Dlink 360R T1 (fekete). Nem mellesleg ezekre jó a firmware-em is, így marad mozgástered a vonal finoamhangolására.

Üdv,
Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#273) dchard


dchard
veterán

Mivel egy kedves kolléga felajánlott egy példányt tesztelésre, amit ezúton is simét megköszönök Neki, a mai napon elkészült a 360R T1 verziót érintő flash támogatás, ezzel jelen pillanatban nincs olyan ismert flash memória a 360R T1, 321B és 320B modemeken, amit ne támogatna a szoftverem.

A frissítés a holnapi napon lesz letölthető.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#274) ufocsalad válasza dchard (#273) üzenetére


ufocsalad
tag

Leborulok Dchard munkássága és állhatatossága előtt! :R
Úgy küldenék valamit... 360T 360R... :F

(#275) #41133696


#41133696
törölt tag

Windows 7 Service Pack 1 közvetlenül a Microsoft-tól

Ha onnan nem jönne maxxal csoda lenne :D

No ennyi a Maximum ( nálam) én ezzel elégedett vagyok :C

[ Szerkesztve ]

(#276) dchard válasza ufocsalad (#274) üzenetére


dchard
veterán

Amivel segíteni tudtok az leginkább az, ha megtaláljuk az összes olyan flash memória verziót, ami még esetleg nem támogatott.

Pillanatnyilag nincs tudomásom olyan flash memóriáról, ami ne lenne támogatott.

Kérek ezért mindenkit, aki talál olyan flash memóriát vagy akár board ID-t, ami nem szerepel a kompatibilitási listában, az küldjön DMESG logot.

Várom továbbá olyan elmberek jelentkezését is, akik rendelkeznek olyan modemmel amiben szintén a BCM6332 illetve BCM6338 chipkészlet működik, és szeretnének kompatibilitást a modemükhöz. Ilyen modemeket gyárt többek között a TP-Link és a Siemens, de van US-Robotics és Netgear modem is, amit ilyen chipsettel szereltek.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#277) stol válasza dchard (#272) üzenetére


stol
addikt

Huawei (hűvej :DDD ) dobozban meglepően stabilak.

(#278) stol


stol
addikt

(#279) stol


stol
addikt

SNR monitoring 1% SNR marginnal :DDD :

És a vonal képe 1% SNR margillal:

Logot hogy szedem ki?
Éjszaka tudom majd csak megcsinálni...

(#280) Lg52xMAX


Lg52xMAX
tag

Ma este megpróbálom én is frissíteni a modemet. 360R T1 EN25P16
5000/500 as netem van. Hétfőn kötötték be, ezért nincs sok tapasztalatom, de ami feltünt hogy nappal stabil, viszont este 19 - 21 között szakadozik. Az elméleti sávszélesség megvan.
A modem paraméterit csak az OrbMT progival tudom csak megnézni, a DMT és az sm50b sem tud a modemhez csatlakozni.
Telnettel (ZOC) bejelentkezve a parancssor sem akar igazán működni:

Login: root
Password:
> wan dmt2 set tcm on
wan: invalid option

Az össze parancsra ezt az üznetet adja.
Végül az OrbMT progi eredménye:

[ Szerkesztve ]

(#281) lean válasza lean (#217) üzenetére


lean
aktív tag

dchard,

Érdekes dolog történt..napokban hosszabbítottam a hűség nyilatkozatom, és úgy tűnik visszaállt az eredeti profil, most viszont nem szakad :F modem stb maradt minden a régiben...az SNR emelés semmisé vált?

[ Szerkesztve ]

no cross no crown

(#282) dchard válasza stol (#279) üzenetére


dchard
veterán

stol: a vonalad teljesen jó, nem kell semmilyen további log. Tartsd 1%-on és figyeld hogy szakad-e. A webes felületen a DSl uptime-ot figyeld.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#283) dchard válasza Lg52xMAX (#280) üzenetére


dchard
veterán

Szia,

neked ezt a verziót kell majd letöltened: Board ID 96338L-2M-8M

A 360R T1-et gyári szoftverrel csak az OrbMT tudja lekérdezni, jól látszik, hogy mennyivel kevesebb infó jön ki belőle, gyk. értékelhetetlen.

Ha megfrissítetted, akkor DMT-vel le fogod tudni kérdezni, a leírásban látható logot kellene csinálnod. Ha ez megvan, akkor tudunk segíteni.

A flash memóriád már támogatott az 1.2-tes verzióban, szóval bátran frissíthetsz.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#284) dchard válasza lean (#281) üzenetére


dchard
veterán

Szia,

Az SNR emelés semmissé vált, mivel a lefelé SNR marginod visszaállt a gyári 10dB körüli szintre, míg a legutóbbi képeden 12-13dB környékén volt. Ezek szerint a permanens mentést nem csináltad meg.

Amúgy elég jó a vonalad, de ha szakad akkor 2-3dB SNR emelés kell neki.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#285) lean válasza dchard (#284) üzenetére


lean
aktív tag

Permanens mentés?az micsoda?Ha jól emlékszem ilyennel nem találkoztam a paraméteres cikkben, csak reset volt a művelet végén...
előre is köszi

[ Szerkesztve ]

no cross no crown

(#286) promark válasza dchard (#266) üzenetére


promark
csendes tag

Hát dchard én nem is tudom, hogy mit mondjak. Amióta az általad írt firmware-t és a javasolt 1%-os Target SNR-t használom, azóta nem szakadt a vonalam, ami előtte minden este és a sebességem a nagyban nőtt. A vonal stabil, pedig az SNR értékem olyan 2,3-2,4 körül van. Nagyon hálás vagyok az általad írt firmware-ért és a sok jó tanácsért. Köszönöm. :R

Képek:

(#287) dchard válasza lean (#285) üzenetére


dchard
veterán

D-Link DSL-360R (B3 és C3 HW verzió) paraméterezés

Itt a negyedik oldalon található, hogyan lehet véglegesen elmenteni a beállításokat.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#288) dchard válasza promark (#286) üzenetére


dchard
veterán

Örülök hogy működik. Az eremény is csak azt igazolja amit a cikkben írtam: az általános target margin sok felhasználónál aránytalanul magas, így hasznos sebesség veszik el.

A legfontosabb valóban az, hogy az én szoftveremmel mindenki beállíthatj a a vonalát stabilra úgy, hogy nem korlátozzák vissza 15megáról 5megára, mintha a problémáját bejelentené az ügyfélszolgálatokon.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#289) lean válasza dchard (#287) üzenetére


lean
aktív tag

Köszi, én vagyok vak, nem olvastam végig. :W :R

[ Szerkesztve ]

no cross no crown

(#290) stol válasza dchard (#288) üzenetére


stol
addikt

Köszönöm én is a fw-t.
A gyárival szakadozott.
Hűvejjel meg nem :DDD

Mikrotikbe 1s intervalluba pingelem a gw-t, eddig 1,5nap uptime van, ami a gyári szofttal sose volt meg.

(#291) moszat válasza dchard (#288) üzenetére


moszat
csendes tag

"A legfontosabb valóban az, hogy az én szoftveremmel mindenki beállíthatja a vonalát stabilra úgy, hogy nem korlátozzák vissza 15megáról 5megára, mintha a problémáját bejelentené az ügyfélszolgálatokon."
Így jártam én is, miután egy újabb hetet vártam, ma visszaköveteltem saját felelősségre a 15 megás profilomat, amivel az égvilágon semmi gondom nem volt 1.5 évig. Most már nem merek csinálni semmit, (1.01. gyári fw.) pedig kíváncsi volnék nagyon mit bírna el valójában a vonal. ;]

(#292) ufocsalad válasza promark (#286) üzenetére


ufocsalad
tag

Ezt nem értem a DSLAM 6db "medzsik" alatt eldobja a kapcsolatot :F

(#293) promark válasza ufocsalad (#292) üzenetére


promark
csendes tag

Pedig látod a képeimet. Így működik. Ez nem Photoshop, ez a valóság. Látod a DSL uptime időt. 104 óra, ami mostanra már 133 óra. :K

Pedig folyamatosan megy a torrent, töltök le is és fel is. Szóval a terhelés is megvan. ;)

[ Szerkesztve ]

(#294) PonPon


PonPon
senior tag

Szia dchard!

Ebben mit látsz?

d-link 321b, 1.2-es fw-el. mennyire volna érdemes állítani az snr-t?
köszi!

(#295) Lg52xMAX válasza dchard (#283) üzenetére


Lg52xMAX
tag

Szia.
A frissítés megtörtént, de a diagrammokat látva...

Két napig ment a modem rendesen, nem szakadt (eredeti szoftverrel). Ma délelőtt viszont elkezdett szakadozni, ezért lecseréltem a szoftvert.

A vonal "minősége":

Közvetlenül újracsatlakozás után, de a második lekérdezésre az első képen szereplő eredményeket hozza:

Most ilyenkor mi van?

(#296) gabee77


gabee77
csendes tag


Hello dchard !!

Szeretném ha véleményt mondanál a vonalam minőségéről.Csak azért kérdem mert sehogy sem hozza az előfizetett 6000/512. Upload oldalon megvan sőt valamivel több is de a Download oldal 4500-tol nem ad többet.Mi lehet a vajon a gond? Előre is köszi a válaszod.

[ Szerkesztve ]

(#297) dchard


dchard
veterán

moszat:

Ha ellenőrizted a kompatibilitást, szerintem ynugodtan frissíts, de nem akarok rábeszélni senkit.

ufocsalad:

Szakmeberhez méltatlan, hogy ilyen butaságokat írsz, erre a választ az alábbi kommentben találod, mert hosszú lenne itt kifejteni.

promark:

El ne hidd ezt a butaságot, teljesen jól működik a vonalad.

Lg52xMAX:

Az első két kép elég érdekes, főleg az utolsó kép ismeretében, ami a normális. Szerintem lekérdezési hiba lesz. Fontos hansúlyozni, hogy a DMT csak a saját firmware-emmel működik, a gyári verzióval, nem, vagy nem megbízhatóan.

Ha továbbra is vacakol (értsd: szakad), akkor csinálhatsz egy vivőkizárást, hogy csak a 0-275 közötti vivőket használja, vagy átállíthatod a modulciót ADSL2 módba a jelenlegi ADSL2+-ról.

Jelezz vissza, hogy mik a fejlemények.

gabee77:

Ez a vonal ADSL1 módban van most, kényszerítsd át ADSL2+ módba, lássuk akkor mi történik. Ha sikerült arról is kérek spektrum képet.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#298) Lg52xMAX válasza dchard (#297) üzenetére


Lg52xMAX
tag

Szia.
A képek már a Te firmware-eddel frisített eszközröl készült.
A frissítés óta nem szakadt "még".

(#299) dchard válasza ufocsalad (#292) üzenetére


dchard
veterán

Na akkor itt a magyarázat (valószínűleg 3 fogalmat keversz):

Az ADSL minden esetben megméri az egyes vivők jel-zaj-viszonyát a szinkronizálás során, leegyszerűsítve minden 3dB növekmény egy vivőn plusz egy kódolható bitet jelent.

A sima ADSL (G.DMT) minimum 6dB-s SNR mellett tudott 2bitet kódolni, majd 3dB-nként még 1-1 bitet. Például a maixmális 15bites töltöttségi szinthez 45dB SNR kellett. Persze ezeken kívül mástól is függ egy vivőn a kódolható bitek száma, de 90%-ban a vivőn mérhető SNR-től.

Az ADSL2 és ADSL2+ már egy-egy bitet is tudott kódolni minimum 3dB-s SNR mellett (szintén 3dB-s lépésekben), amit az adott vivőn mért a modem.

Te ezt jól összekeverted a target SNR marginnal. Az ADSL-nek van egy elég kicsi tervezett hibaaránya, amit 0dB-s target SNR marginnal számoltak. Ehhez képest az olyan pocsék alaphálózati infrastruktúrát használó szolgáltatók miatt, mint amilyen a Magyar Telekom, beépítették a porotokol handshake részébe a lehetőséget, hogy a tervezett 0dB-s target margintól eltérjenek, tehát amikor azt mondjuk, hogy 10dB-s target SNR marginnal megy a vonal, azt azt jelenti, hogy az egyes vivőkön mért SNR-hez képest az eredeti protokolban leírtaktól eltérően kevesebb bitet kódolunk. Például ha 10dB-s a target margin mellett egy 45dB-s SNR-t produkáló vivőn már nem lehet 15dB-t kódolni, hanem csak 11-et.

Ez a kép is elég jól szemléleti amit mondok:

Látszik, hogy szuper a vonal: 50dB fölötti a mért jel-zaj-viszony, mégis csak 11bitet kódolnak a vivők a 15bit helyett. Hogy lehet ez? Hát úgy lehet, hogy ha levonom a vivőn mért 51B-s SNR-ből a 18-at (ami a target SNR margin), és ezt elosztom 3-mal, akkor kijön a 11bit, vagyis itt z ADSL-ben tervezett tartalékoláson FELÜL még 18dB tartalékot használnak el.

Remélem mostmár világos.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#300) ufocsalad válasza dchard (#299) üzenetére


ufocsalad
tag

Köszönöm a kimerítő tájékoztatást most már jobban értem. :R

A szóviccért elnézést kérek ezt csak szűken értjük. :B

Kiváncsi lennék egy ilyen beállított DSL-re mit mutat az ANMS
Új létesítésnél nem veszik át, ha gyengék a paraméterek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.