Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) solfilo


solfilo
veterán

Köszi a beszámolót! :)

"YouTube esetében picit szomorkás vagyok, az IGP miatt csak 480p-t tudok lejátszani vele laggmentesen. Egy videokártya segítségével el lehet érni a 720p lejátszást is, ezt neten láttam is letesztelve."

Ehhez ma már GT 1030 vagy RX 550 kell, mert a youtube átállt VP9-re. Korábban valóban segített elég sok VGA a gyorsításban, tán HD4xxx szériától kezdve, de ma már sajnos nem így van. :(

solfilo

(#2) Silεncε válasza solfilo (#1) üzenetére


Silεncε
őstag

h264ify a lelke

(#3) solfilo válasza Silεncε (#2) üzenetére


solfilo
veterán

Igen, valóban, egy ideig azzal nyomtam én is (A8-7600-am van), de aztán rájöttem, hogy 1440p-ig kitolja prociból is, úgyhogy leszedtem az addont. :)

solfilo

(#4) domos


domos
senior tag

No offense, de a "használatra képes" ilyen kontextusban eléggé magyartalan.

Hogy ON is legyek: A Pentium 4 2018-ban felejtős. Sokat fogyaszt, brutálisan melegszik, és semmire nem alkalmas.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#5) Silεncε válasza domos (#4) üzenetére


Silεncε
őstag

Fűteni jól lehet vele :D

(#6) Gdi válasza domos (#4) üzenetére


Gdi
senior tag

...semmire nem alkalmas...
Alap irodai munkára, levelezgetni, SD/DVD videózgatni bőven jó lenne.
RDP és egyéb terminálos munkákra is.
És, mint írtad télen jó fűtéskiegészítő is lehet. :)

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#7) Gdi válasza Silεncε (#5) üzenetére


Gdi
senior tag

Meg főzni

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#8) tghwinner


tghwinner
csendes tag

Vannak olyanok, akik nem tehetik meg maguknak az új és jobb számítógépeket. Ez egy lehetőség az alternatív felhasználásra. A környékemen elég sok egy magos számítógép található, néha Windows XP-vel. Rossz esetben Windows 7-el. Amint írtam, én is DV kazetta digitalizálásra használom, ugyanis a gépemben a nagy gépemben TV Tuner található, azt többször használom és nem cserélgetem. A másik PCI slotot meg kitakarja a dupla magasságú Radeon HD 5770. Én se minden nap használom ezt a gépet, viszont célszámítógép és arra tökéletes. Mivel célszámítógép, teszteltem a Lubuntu 16.04-et.

(#9) Viktor77 válasza tghwinner (#8) üzenetére


Viktor77
titán

15K-ból 1155-ös konfig jön ki (proci+lap+4gb ram), talán nem kell mondanom mennyivel erősebb.
Ha ennyi sincs, 10-12K körül 775-ös kétmagos project, szintén fényévekkel gyorsabb a P4-nél.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#10) Zicokuka válasza Viktor77 (#9) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Valóban kis pénzből egy c2d jobb megoldás.Bár 775 deszkát vettem Xeon 4 magos proci plusz 4Gb ram 15-ért úgy 2 éve.P4 inkább ha más nincs és nincs szíve kidobni az embernek hadra fogható.Pár éve használtam és már akkor is elég köhögös volt a net.

(#11) tghwinner


tghwinner
csendes tag

Sokan ezt nem látják be. Nagyon sokan nem hajlandóak pénzt áldozni egy új konfigért, pedig néha én is javaslom. erre az a kifogás, hogy "miért kellene, hiszen amikor vettük a gépet még jó volt". Ennyire analfabéták az emberek informatika téren. Mint írtam, ez egy javaslat a régi konfigok életre keltésére és meglepett az eredmény.

(#12) draco31 válasza tghwinner (#11) üzenetére


draco31
veterán

Ilyenekbe futok bele én is sokszor, hogy milyen drága volt ez 10 éve, meg stb. Most meg nem hajlandó rá 5000-et költeni, hogy használhatóbb legyen, inkább csak sírnak, hogy milyen lassú.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#13) tghwinner


tghwinner
csendes tag

Ugyan ez a helyzet :D Ha memória és Proci árat mondok 3-5ezer között, már szívják a fogaikat... 775-ös C2D is van ennyibe és ha használtan mondom a beszerzési lehetőséget, megint szívják a fogukat. Hiányolják a számlát...

(#14) domos válasza tghwinner (#13) üzenetére


domos
senior tag

Én ilyen emberekkel szimplán nem vagyok hajlandó foglalkozni.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#15) 8th válasza Viktor77 (#9) üzenetére


8th
addikt

Nemrég vettem az aprón HP brand gépet (AMD X2 5000B, 4GB DDR2, 160GB, Radeon 3100 IGP) 12hónap garival. Youtube-ra, böngészni hibátlan. Kemény nyolcezer forint volt.
P4-re már maximum csak Win98-at + XP-t raknék és megtölteném tuti jó retró játékokkal.

[ Szerkesztve ]

(#16) Szakbarbár válasza tghwinner (#13) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Ezeknek az embereknek más az értékrendjük. Lehet, hogy simán elvernek tízezreket szerencsejátékra vagy ruha/cigi/pia/telefon/kocsi-ra (tetszőleges választható), de számítógépekre sajnálják a pénzt. Ugyan ez persze fordítva is igaz, van aki gondolkodás nélkül szóra a pénzt a PC-re de elvan a legolcsóbb telefonnal is.

Ha csak a számla hiányzik: Vannak használt PC értékesítéssel foglalkozó cégek, pl most egy DELL OPTIPLEX 780 SFF C2D E8400/2GB/160GB/DVD 21.500 Ft 1 év garanciával. Én ilyeneket szoktam javasolni ha valaki kérdezi mit vegyen kevés pénzből. Még mindig jobb mint egy P4.
A kedvenc mondásom az, hogy "a nagymamának még jó lesz". Nem, neki már nincs sok ideje hátra, ne a homokórát bámulja a hátralevő életében :D

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#17) tghwinner


tghwinner
csendes tag

Az első bekezdéseddel teljesen egyet értek. Mindenki arra költ, ami a hobbija és a vágya. Én mondjuk 1c/2t-től kevesebbet vártam el, mint amennyit vissza kaptam. :D
Őszintén? Az a szomorú, hogy árulnak 70ezerért ilyen teljesítményű laptopokat, teljesen új kiszerelésben, friss perifériákkal. A sok tudatlan meg az ilyen gyenge laptopokat veszik meg...

(#18) Frawly


Frawly
veterán

A legfontosabb nem került bele a cikkbe, hogy pontosan milyen proci. Azt értem, hogy 775-ös foglalatú P4, ami HT-t is támogat, de ebből is volt többféle. Gyanítom, hogy Prescott vagy olyan Pentium D, ami még egymagos.

Nemrég beleakadtam egy YT-os videóban, ahol P4 630-ast teszteltek, az már nagyon késői P4, kétmagos, lényegében a Core Duo alapjaira épül, betoltak mellé 4 GB DDR2 RAM-ot, egy SATA SSD-t, meg egy combosabb régi dedikált videókártyát, és egész szépen futott minden, Win10 Prof 64 bit, böngészés, FullHD YouTube videó, meg régebbi játékok, mint a Crysis 1 és hasonlók. Az ne felejtsük el, hogy a P4-ek rendkívül széles skálán mozognak, a 423-as foglalattól a 775-ig, gyártották 2000-2008-ig, sok generáció volt belőle.

(#19) 8th válasza Frawly (#18) üzenetére


8th
addikt

Hogy micsoda? A Pentium D egymagos de a P4 630 kétmagos és a Core 2 Duo alapjaira épül? :D A nevükön kívül sok köze nincs egymáshoz a két generációnak. Én P4 661-ról váltottam anno E2140-ra. Utóbbi már alap órajelen is sokkal erősebb proci volt mint a 3.6GHz-es P4.

[ Szerkesztve ]

(#20) Frawly válasza 8th (#19) üzenetére


Frawly
veterán

Bocs, ezt tényleg szarul fogalmaztam meg, úgy értem, hogy ugyanarra a Pentium M architektúrára épül, mint a Core Solo/Duo procik, tehát egyfajta korai Core procinak tekinthető. Persze csak a kései Pentiumokra igaz. Az általad említett P4 661 is ilyen. Ezek valójában már csak a nevükben P4-ek, sok közük nincs az eredeti Willimette, Northwood, Prescott családhoz, mivel már nem a Netburst architektúrára épülnek, nem véletlen, hogy a Cedar Mill kódnevet kapták. A teljesítményük is nagyobb a sokkal alacsonyabb órajel ellenére, sokszor kétmagosak, nem melegednek annyira, már DDR2-őt is támogatnak, stb.. Valószínű a cikkírónak nem ilyen P4-e van, de azért gondoltam rákérdezek, hogy PONTOSAN milyen procival próbálta. A gép típusát írta, rá tudnék keresni, az default milyen procival jött, de egyrészt nincs kedvem nyomozgatni, másrészt a gépben már az előző tulaj is procit cserélhetett, így nem ad biztos infót.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.