Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#710) atesss válasza hdsentinel (#709) üzenetére


atesss
addikt

Igen, sajnos azóta én is tapasztaltam, hogy a "concatenated drive"-ban lévő meghajtóról, hogyha egyedül van a vezérlőn, akkor sem tudja kiolvasni az adatot.

Javasolt a RAID-es BIOS mielőbbi lecserélése normális, SATALINK BIOS-ra.
De ezt akkor a jelenlegi kártyámmal is megtehetném, hogy lecserélem a firmware-t ?
Vagy ehhez új kártya kellene ? Akkor árban milyen kategória lenne ez ?

Az illesztőprogramnak elég az, amit pl. a Windows XP telepítésnél is (Floppyról, F6-al) be kell adni. Vagy esetleg egy újabb driver segíthetne, próbáljak keresni a gyártó honlapján ?
Viszont elvileg Win7-re (x86) fogok áttérni már, azon van különbség ilyen szempontból a driver kezelésben ? Ahhoz ugye mindenképp kell majd új drivert keresni (néztem korábban, és létezik Win7-es driver, csak akkor nem töltöttem le).

Jelenleg 2.60b van fent.
De az új XP-re felrakom a 3.0-t holnap.
Meg a Win7-re is, de oda csak holnapután jutok el valószinűleg.

Ilyenkor a rendszerindításnak is működnie kell, adott esetben még jobban, mint a RAID-es BIOS esetén.
Sajnos ezt a problémát még mindig nem sikerült megoldani, bármelyik IDE meghajtóm be van dugva, és SCSI-ről bootolok, akkor megakad a boot a Sata kártya információk kiírása után.
Ez lehet alaplap probléma is ?
Megpróbálom majd másnál is kipróbálni (Egy eléggé új lappal, P45-ös Asus Maximus II Formula), de valószinűleg csak egy hét múlva tudom.
Meg ugye a "concatenated drive" beállítás is kellett ahhoz, hogy működjön a boot egyáltalán.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.