Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#407) hdsentinel válasza Adrian Mole (#406) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szia !

A riportoból láttam, hogy ez egy régi verzió (2.05), ebben még valóban nincs a Fájl menüben a lemez tesztelésének lehetősége, ez az opció csak az újabb verziókban található meg.
A 2.05-ös régi változat még némely merevlemeznél (pl. a Tiednél) nem kezelte tökéletesen a 196-os (reallocation event count) attribútumot, emiatt láthatóak a naplóban ezek a furcsa bejegyzések. A kondíció változását is ez okozza.

Mindenesetre a szöveges értékelés korrekt (1068 alkalom ...) ez a mérvadó. Az újabb változatok már korrekten kell, hogy mutassák a 70%-os kondíciót minden esetben - mivel ez az "igazi".
Az alsó grafikon azért mutatja ezt, mert minden naphoz az aznapi legalacsonyabb kondíció kerül kijelzésre a grafikonon.

A "működési idő" melletti újratesztelés csak azt a célt szolgálja, hogy az esetleges pontatlan működési idő és becsült hátralévő élettartam értékeket újra kiszámítsa a program.

Esetleg ha megoldható, küldj egy riportot akkor, mikor a 70 % a kondíció ezzel a változattal, így ellenőrizni tudom, valóban milyen különbségek vannak a mért értékek között!
Érdemes kipróbálni egy újabb verziót (2.50 vagy a legújabb 2.60b), amivel valószínűleg megszűnnek ezek a problémák.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.