Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) ladybug válasza Vandit. (#44) üzenetére


ladybug
őstag

Vitaminok és szükségletek
Ez is sokmindentől függ. :)

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#52) Vandit. válasza ladybug (#51) üzenetére


Vandit.
addikt

Köszi ezt láttam már párszor. :)
Inkább az érdekelne,amit kérdeztem.
Amúgy meg mindenki a vitamnban keresi a csodát,közben vannak aminosavak is amik áldásos hatásúak mégis sokan nem ismerik őket.

[ Szerkesztve ]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#53) ladybug válasza Vandit. (#52) üzenetére


ladybug
őstag

Az aminósavak a fehérjékben találhatóak, azt pedig mindenki fogyaszt, akkor is, ha nem tudja, hogy mit eszik.

A vitaminokat pedig te hoztad fel. ;)

Nem az a törvényszerű, hogy nem fázik meg és fülgyulladása lesz. Hanem az, hogy a könnyebb betegségek sem döntik le őket. Vkit az is kiüt pár napra.

[ Szerkesztve ]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#54) bLaCkDoGoNe válasza zsiga667 (#2) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Saját tapasztalataim alapján egy gyűrűsférget nem bíznék azokra az orvosokra, akikkel család ill. ismerősök révén kapcsolatba kerültem. (Ez nyilván általánosítás, és mint ilyen, helytelen.)
Biztosan vannak remek, lelkiismeretes orvosok is, de a háziorvosom kivételével én személyesen ilyennel még nem találkoztam.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#55) bLaCkDoGoNe válasza Rive (#47) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

C vitaminnál nem a 60mg az RDI?

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#56) Hakudoshi válasza Rive (#40) üzenetére


Hakudoshi
tag

"Kalium bichromicum" azaz Kálium-bikromát (K2Cr2O7):

Aszongya:

R43: Bőrrel érintkezve túlérzékenységet okozhat.
R46: Öröklődő genetikai károsodást okozhat (mutagén hatású lehet).
R49: Belélegezve rákot okozhat (karcinogén hatású lehet).

Miről is beszélünk, kéremszépen?! :((

A homeopátia is csak közönséges kuruzslás, de ha tényleg ilyen MÉRGEKET tesznek a készítményeikbe, azért szvsz bíróság előtt kellene felelniük...

A többi véleményeddel viszont egyetértek. :D

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#57) Hakudoshi válasza ladybug (#53) üzenetére


Hakudoshi
tag

Így van, a fő fehérje (és esszenciális aminosav) források :a tej, a hús, és a tojás. :)

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#58) ngabor2 válasza Hakudoshi (#56) üzenetére


ngabor2
nagyúr

de legalább nincs benne :D hisz az igazi homeopátia arról szól, hog a legjobb minőségű hatóanyagokat beletesszük, majd addig hígítjuk, amíg gyakorlatilag semmilyen módszerrel nem lehet őket kimutatni. és ekkor hatnak. ééérted a logikát? minél kevesebb van benne (=0), annál hatékonyabb. és mivel nincs benne, ezért mellékhatása sincs. ja, persze mellé maradj otthon, takarózz be, igyál gyógteát, egyél gyümölcsöt, stb. és ekkor a homeopátiától meggyógyulsz.

1g c-vitaminról: aztán ha nem iszol elég folyadékot, ollyan gyönyörű masszív oxalát-veseköved lesz, hogy öröm nézni. a vér pH-jában bekövetkező kedvezőtlen változásról nem is beszélve.

(#59) Vandit. válasza ladybug (#53) üzenetére


Vandit.
addikt

Mindenki fogyaszt,de nem elegendő mennyiségben.Péládul szoktál glutamint fogyasztani?Immunerősítő és még sok más tulajdonsága van.És mi a helyzet az esszenciális aminokkal?Nem hiszem,hogy mindenki fogyasztja pedig nem ártana.

Jah értem már. :B

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#60) Vandit. válasza bLaCkDoGoNe (#55) üzenetére


Vandit.
addikt

Pláne szép szám. :Y Kicsit kevés nem?

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#61) Vandit. válasza ngabor2 (#58) üzenetére


Vandit.
addikt

1g c-vitaminról: aztán ha nem iszol elég folyadékot, ollyan gyönyörű masszív oxalát-veseköved lesz, hogy öröm nézni. a vér pH-jában bekövetkező kedvezőtlen változásról nem is beszélve.

napi 3-4 liter csak elég lesz.A másik az,hogy akkor minden sportolónak veseköve lesz?Nem hiszem. :( Ugyanis nekik minimum 1g-t kell szedni,mert sokkal jobban igénybe van véve a szervezetük.Nyilván egy ülő és mozgásszegény életmódot folytató embernek nem kell ennyi.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#62) Vandit. válasza ladybug (#53) üzenetére


Vandit.
addikt

Ez lemeradt. :)
Glutamin
Igaz nem esszenciális,de mégis az.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#63) Hakudoshi válasza ngabor2 (#58) üzenetére


Hakudoshi
tag

Ráírják, ami benne sincs... akkor viszont ezért kéne bíróság elé állniuk. ;]

mod: Értem én a "logikájukat", az viszont felháborít, hogy emberi életekkel ilyen módon játszadozzanak, úgy, hogy közben gyakorlailag semmilyen felelősség nem terheli őket ezért. :(

[ Szerkesztve ]

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#64) tbs válasza Vandit. (#61) üzenetére


tbs
addikt

3-4 liter elég. De NG óvása nem alaptalan. Párom pl. KÉPTELEN 2 liter vizet meginni a legizzasztóbb nyári napon is... Nekem meg a "pohár víz" fél liternél kezdődik... A sportolók meg bőven isznak, nem is értem hogy jöttek ide... :F

Esszenciális aminosav, meg glutamin: gyakorlatilag megkerülhetetlen cuccok mainapság. Komolyabb problémát csak a fogalmatlan vegáknál okozhat, de pont a vegák akik borzasztóan figyelnek a kajájukra...

(#65) Hakudoshi válasza tbs (#64) üzenetére


Hakudoshi
tag

Borzasztóan figyelnek rá, fals információk alapján...

Nem tudom, ez a rosszabb-e, vagy ha valaki egyáltalán nem is figyel rá. :U

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#66) tbs válasza Hakudoshi (#65) üzenetére


tbs
addikt

Vega-e vagy..? Honnan tudod milyen infók alapján mozognak..?

Meg egyébként is az ő dolguk miben hisznek... ;)

(#67) Vandit. válasza tbs (#64) üzenetére


Vandit.
addikt

Ok.És a vegák miből visznek be állati eredetű fehérjét?Mert arra is szükség lenne ám.

Nálam is a pohár az fél literes,mert annyit egy löketre megiszok. :)

[ Szerkesztve ]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#68) tbs válasza Vandit. (#67) üzenetére


tbs
addikt

Rohadtul nem érdekel, nem vagyok vega. Nekem akkor jó a steak, ha felbődül a villabökésre... ;] Pont ma rendelte 1.5kg borjúbélszínt szilveszterre... Nemolcsó... :DDD

(#69) Hakudoshi válasza tbs (#66) üzenetére


Hakudoshi
tag

Dehogy is, még csak az kéne. :Y

A valódi infókat a biológia adja meg. Nevezetesen, hogy a szervezetnek szüksége van olyan anyagokra, amit csak növényi eredetű táplálékokból egész egyszerűen nem kap meg, így krónikus hiánybetegségek alakulhatnak (és alakulnak) ki.

Ilyenek pl.: Kalcium, vas, B-vitaminok egy része, és természetesen az esszenciális aminosavak.

Azt én is tudom, hogy ezeket be lehet vinni tablettában is (úgy mit nem lehet ma már?? ;] ), de egyrészt nem hinném, hogy ezekkel a legtöbb vega tisztában van (azzal a kevéssel, akikkel én találkoztam eddig, kb. sehogy :( ), másrészt minek a sok bogyó, ha van jó kis rántotta, sült csirke, meg kecskesajt is a világon??? :U :C

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#70) ngabor2 válasza Vandit. (#62) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a glutamin egy a 21-22 aminosavból. nem több, nem kevesebb. egyet kikiáltani, hogy ez az űber, legalább olyan butaság, mint valamelyiket kerülni. nem is olyan rég ilyen hisztéria volt a fenilalanin ellen. a glutamint a többivel együtt szívesebben veszem magamhoz egy jó csirkepaprikással, nokedlivel és céklasalátával. a szervezet majd kiválogatja belőle.

(#71) Vandit. válasza ngabor2 (#70) üzenetére


Vandit.
addikt

Neked lehet,ha nem sportolsz. ;)
Nekem napi 20-30 gr kell azt nehezen viszem be kajából.
A glutamin igenis űber(nekem) pár másik aminoval együtt.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#72) ladybug válasza Vandit. (#59) üzenetére


ladybug
őstag

Az esszenciális aminósavakat mindenki fogyasztja. Az már más kérdés, hogy milyen mennyiségben. 10 esszenciális van, ebből szinte egyet sem tud kikerülni az átlagember, mert vmiben biztos megtalálható. Kivéve, ha vki vega.

NG-ral egyetértek. Mindegyikre szükség van, egyik sem több a másiknál.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#73) tbs válasza Vandit. (#71) üzenetére


tbs
addikt

Ja. Úgy nyilatkozol a gyúrós/sportolós étrendedről, mintha az lenne az egyetlen követendő út... :((( Nemszimpi. :DDD

(#74) Vandit. válasza tbs (#73) üzenetére


Vandit.
addikt

Szerintem nem.Nem hiszem,hogy ilyet írtam volna. :(
Mindenki olyan következtetést von le belőle amilyet akar. :)

[ Szerkesztve ]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#75) Rive válasza bLaCkDoGoNe (#55) üzenetére


Rive
veterán

Klf. források elég jól szórják a dolgot. A hivatalos RDI talán 90, aztán - mint az egyik fentebbi linknélk is láthatod - a többi a speciális esetek dolga...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#76) Rive válasza Vandit. (#67) üzenetére


Rive
veterán

Ok.És a vegák miből visznek be állati eredetű fehérjét?Mert arra is szükség lenne ám.
Nem az állati eredet a lényeg, hanem a megfelelően összeállított étrend. A keményebb fajta vegáknak - nuku tej, nuku tojás - elég komoly felkészülés kell, és nem mindenkinek megy. A megengedőbb irányvonal az általában köznapi ember számára is kevés vesződséggel követhető.

Ami azt illeti, jóval kevesebb vesződséggel, mint amit az izomtopikban nyomtok.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#77) Hakudoshi válasza Rive (#76) üzenetére


Hakudoshi
tag

De, az állati eredet a lényeg, ha nem is közvetlenül: az esszenciális aminosavak túlnyomó részét csakis állati eredetű táplálékból tudja ez ember biztosítani a szervezete számára.

Amit te "megengedő irányvonal"nak nevezel, annak annyi köze van a vegatarianizmushoz, mint naposcsibének a kernel-programozáshoz. :))

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#78) tbs válasza Vandit. (#74) üzenetére


tbs
addikt

De sugalltad. Osztán itt glutaminmérgezésben elhunytak fognak feltűnni... ;]

(#79) Vandit. válasza tbs (#78) üzenetére


Vandit.
addikt

Igaz,lehet volt ráutaló magatartásom. :D
Szerencsére a glutamint nem lehet túladagolni.Én csak azt mondtam,hogy nem árt senkinek,ha külön szedi,mint mondjuk egy vitamint.

[ Szerkesztve ]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#80) ladybug válasza Hakudoshi (#77) üzenetére


ladybug
őstag

Ez pontosan így van.

Na, de jó lenne visszatérni az eredeti témához, mert igencsak nem erről szól a topik, amiről már jó ideje csevegünk. Sőt, azt hiszem, van ennek topikja is: Topik

De, aki úgy gondolja, nyithat egy helyes táplálkozás topikot. ;)

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#81) Vandit.


Vandit.
addikt

On:
A homeopátia nálam kb egy szinten van a távgyógyítással és a Lenkeivel.Kamu az egész.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#82) Rive válasza Hakudoshi (#77) üzenetére


Rive
veterán

#1.: nem keverni a vegetáriánusokat a vegánokkal.
#2.: még a vegánok is jól megvannak, ha értenek ahhoz, amit csinálnak. Szóval?
El kéne már felejteni a hús-hypeot.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#83) philoxenia válasza Rive (#82) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Két megjegyzés:
1. Szeretem a húst, nem kicsit, nagyon.
2.Vannak emberek, akik húsevés nélkül élik le különböző okokból az életüket, magas életkort érnek meg, egészségesen.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#84) Rive válasza philoxenia (#83) üzenetére


Rive
veterán

Harmadik: vannak, akik nem csak, hogy hús, hanem bármi állati eredetű cucc nélkül is megvannak.
Negyedik: az egész független attól, hogy speciel én is eszem húst.
Ötödik: még ha ez a hype úgy szólna, hogy könnyen és gyorsan csak húsból lehet beszerezni néhány dolgot, értelme is lenne.

Bah.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#85) tbs válasza Rive (#84) üzenetére


tbs
addikt

A trágyázott növényt meg kétpofára, mi..? ;]

(#86) ladybug válasza Rive (#82) üzenetére


ladybug
őstag

Erre csak annyit tudok mondani, hogy állati eredetű fehérje nélkül lehet élni, de akkor előbb-utóbb a szervezet tiltakozni fog. Vmi rendelleneség kialakul a testben. A fehérje nem egyenlő a hússal. A tejtermékek, a tojás is tartalmaz fehérjét. A vegetáriánusok nagy része eszi ezt.
Egy nagyon idevágó és okos cikk, ráadásul szakorvos beszél.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#87) Rive válasza ladybug (#86) üzenetére


Rive
veterán

Nomost. A szakorvos ritka korrekt módon beszél a dologról. Elolvastad?
Akkor miért írsz olyat, hogy "Erre csak annyit tudok mondani, hogy állati eredetű fehérje nélkül lehet élni, de akkor előbb-utóbb a szervezet tiltakozni fog. Vmi rendelleneség kialakul a testben."

Nem, ha valaki jól csinálja, akkor nem alakul ki semmiféle rendellenesség. Lehet mellette eredményesen sportolni, akár testépíteni is. Akár a szokásos vegetáriánus, akár a vegán étrend mellett is.

A dolog lényege, hogy ez extra törődést igényel. Annál többet, minél speciálisabb az illető helyzete. És ez az a törődés, amit nem lehet következmények nélkül megspórolni.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#88) #64791808


#64791808
törölt tag

Azt írja már le valaki, hogy egy ember hogyan/miért lesz vegetáriánus, leszámítva a vallást és az egészségügyi okokat?

(#89) tbs válasza #64791808 (#88) üzenetére


tbs
addikt

Hugi pl. egyszerűen azt mondta 7-8 éve, hogy nem eszik husit. Nincs ok, indok. Nem kívánja, és kész. Tejtermékeket naponta fogyaszt. Más vegát nem ismerek.

Még él és elég jól néz ki. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#90) Ariadne válasza tbs (#89) üzenetére


Ariadne
őstag

Nekem mindig hitelesebb, aki azt mondja, hogy hát csak úgy nem kívánja, azért nem eszik húst (vannak ilyen ismerőseim), és nem körít mellé mindenféle ideológiát az állatokkal való kegyetlenkedésről meg ilyenekről. :) Mindenki másképp egyforma. :DDD

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#91) tkazmer


tkazmer
addikt

jelentem, 8-10 éve távolról sem láttam antibiotikumot, és jelenlegi tudásom szerint még élek.
ha esetleg beteg lennék, akkor homeopátiás szereket használva gyógyulok meg.

Még korábban írta asszem ngabor2, hogy nagyon kevés bennük a hatóanyag. ez lehet, hogy így van a többi gyógyszerhez viszonyítva, viszont ha a szervezet a homeopátiás szerekhez van hozzászokva, akkor elég neki az is.

A 6 és fél éves húgom eddig életében egyszer kapott algopyrint, semmilyen más nem homeopátiás gyógyszert még nem szedett, és makkegészséges. Az pedig mondjuk egy néhány hónapos, vagy 1-2 éves gyereknél kizárható, hogy az információ, hogy orvosságot kapott, gyógyítólag hatna rá, márpedig ő ezen életkorában is csak homeopátiás szereket kapott.

Van még egy előnye a homeopátiás szereknek: ha valaki hosszú ideig, évekig azt használ, a szervezete hozzászokik a kis dózisokhoz, és ha egyszer tényleg sürgős és drasztikus beavatkozásra lenne szükség, ugyanazon hatóanyag(legyen mondjuk az antibiotikum) nagyobb hatást fejt ki.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#92) ladybug válasza Rive (#87) üzenetére


ladybug
őstag

Ne haragudj, de te nagyon nem vagy tisztában fogalmakkal. A veled való vita pedig szélmalomharc. :(

Bocs, talina a topikért.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#93) Hakudoshi válasza Rive (#87) üzenetére


Hakudoshi
tag

Az extra törődés alatt mit értesz?

Mert ez még eddig nem derült ki, semmi konkrétumot nem írtál.

Pedig most már nagyon érdekelne, hogy hogyan. :U

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#94) Hakudoshi válasza #64791808 (#88) üzenetére


Hakudoshi
tag

Memetika... ;]

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#95) Rive válasza Hakudoshi (#93) üzenetére


Rive
veterán

Az extra törődés alatt mit értesz?
Szokásos, négyzeten. Vegánoknál köbön. Melyik tápanyagból melyik étel mennyit, hogyan, mikor: mire van szükség, mennyit, hogyan, mikor melyikből. Végeredményben bármelyik egészséges táplálkozási irány erről a fajta odafigyelésről szól (a testépítőké is, csak ott más alapanyagokból dolgoznak).
Tekintve, hogy nem vagyok szakember, ennél többet nem is fogok íni. Tele a net klf. példákkal éppúgy, mint szaktanácsokkal és szakvéleményekkel. Ha megnézed a fentebb linkelt véleményt, ott is nagyjából ezt írja. De testépítőknek vagy sportolóknak is könnyen találsz tippeket, étrendet -> gugli.

Amiről itt konkrétan szó van, hogy az a hús-hype, miszerint hús, illetve állati eredetű fehérje/tápanyagok nélkül nem lehetséges, tökéletesen hamis. És ezügyben nem velem, hanem a szakemberekkel kell vitatkozni. Ennyi.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#96) Rive válasza ladybug (#92) üzenetére


Rive
veterán

OK. Le vagyok b@szva, mert nagyjából azt mondom, mint az általad linkelt szakember, és ez nem egyezik az általad írtakkal. Vettem, összeszégyenlem magam, haggyábékén.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#97) ngabor2 válasza tkazmer (#91) üzenetére


ngabor2
nagyúr

életmód? ez lehet a megoldás. a homeopátiás "csodaszerek" nem 5-10ft-ba kerülnek. akik ezt meg tudják fizetni, azok valszeg nem a mindennapi falat elől veszik el a pénzt. ne érts félre, nem azt mondom, hogy felvet benneteket a pénz, csak azt, hogy valszeg jobban odafigyeltek az egészségetekre és az egészséges életmódra, mint a "fáj a fejem, de bekapom ezt a tablettát és nyomulok tovább" emberkék. így "könnyű" elkerülni az antibiotikumot. ha meg nem szedett soha antibiotikumot, akkor természetes, hogy jobban hat, ha kell.

(#98) peterszky válasza tkazmer (#91) üzenetére


peterszky
őstag

Én emlékeim szerint egyszer szedtem antibiotikumot, azt egy csúnya gyomorvírusra adták. Pár napig reggelente porcelánkormányt ragadtam, utána azt mondtam elég, elmentünk anyukám üzemorvosához, ő írta fel. Pár nap alatt rendbetett a cucc.
Ezenkívül kétszer voltam kórházban: gyerekként kruppos voltam (szamárköhögés) és szintén gyerekként egy disznóvágás után.
A többi betegségemet lábon győztem le, gyógyszerek nélkül. Nem tartom normális dolognak, hogy ha fáj valamim, akkor beveszek minden szart. Két orvosságom van: alvás és az Unicum :) Ez a kettő csodákra képes, legyen az nátha, fej- és gyomorfájás, stb-stb. Eddig bejött (kopp-kopp).

What else you gonna do on a Saturday?

(#99) tbs válasza peterszky (#98) üzenetére


tbs
addikt

Vírusra antibiót..? :F Azt csak egyszerűen túl kell élni..!

(#100) peterszky válasza tbs (#99) üzenetére


peterszky
őstag

Úgy emlékszem :) Túléltem volna, csak éppen vizsgaidőszak volt, akkor meg nem a legkellemesebb.

What else you gonna do on a Saturday?

(#101) ngabor2 válasza peterszky (#100) üzenetére


ngabor2
nagyúr

imho jó az bacinak is. az antibiotikum vírusra nem hat, igazából nagyon specifikus vírusokra van csak orvosság. a legtöbbre legfeljebb védőoltás, vagy egyéb immunizálás van, illetve van, amire az sincs.

(#102) Rive válasza tbs (#99) üzenetére


Rive
veterán

Néha még infulenzára is felírják. Nem a vírus, hanem az esetleges szövődmények megelőzése miatt. Meg mer' a beteg úgyis csak a tuti antibiotikummal elégszik meg, az ágynyugi, meleg tea az már nem elégíti ki a kezelés iránti olthatatlan vágyát.

Mondjuk a konkrét esetben én is inkább arra gondolnák, hogy baci volt, nem vírus.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#103) kicsitomi88 válasza tkazmer (#91) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Szvsz a homeopatias szer amiatt a nehany molekula miatt nem nevezheto kis dozisnak sem.

A kislanynak volt mar komoly baja(relative)? Nem vok orvos, de nem akarom elhinni h vki egy kiados tuszos mandulagyulladasbol vagy egy bakterialis penumoniabol antibiotikum nelkul meggyogyulna, akar szovodemnyek nelkul.

90 87.5 87.8 87.5

(#104) peterszky válasza Rive (#102) üzenetére


peterszky
őstag

Fene tudja, nem emlékszem, lehet, hogy baci volt :) Abban biztos vagyok, hogy antibiotikumot kaptam.

[ Szerkesztve ]

What else you gonna do on a Saturday?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.