Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33) ladybug


ladybug
őstag

Az írás tetszik. Stilisztikai szempontból nem tökéletes, de hiszen ez volt az első írásod. Ne add fel, kérlek írj még, és bele fogsz jönni, meglátod. ;)

A homeopátiáról és az antibiotikumról. 2 gyerekem van. Egyik ovis, másikkal még itthon vagyok. Bizony a nagyobbik gyakran hoz haza az oviból ezt-azt, és néha jobban, náha kevésbé, de a kicsi is elkapja, aztán a család többi tagja is időnként.

Az évek során szerencsére kialakítottam egy olyan kis házipatikát, amit rögtön be tudok vetni, és meg tudom sok esetben előzni a komolyabb bajok kialakulását. Egy kis köptető, egy kis köhögéscsillapító, lázcsillapító (kúp, tabletta, szirup), fájdalomcsillapító stb. Ezek többsége gyógyszernek nem minősülő gyógyhatású készítmény. Szerintem egy ilyen kell, hogy legyen minden családban, és az anyának meg kell lennie a bátorságának, hogy az egyszerűbbb esetekkel ne rohanjon azonnal orvoshoz. Persze ha már többnapos láz, és más komolyabb baj van, akkor a doktorhoz kell fordulni. Aztán még vele is lehet diskurálni, hogy kell-e az antibiotikum vagy sem. Szerencsésnek tartom magunkat, mert mindkét gyerekorvos nagyon megbízható és jó szaktudással bír, akik itt a városunkban praktizálnak.

A homeopátiát nem ismerem eléggé. A kisebbik lányunk atópiás ekcémás, és a gyerekorvosunkkal beszéltünk a homeopátia elkezdéséről, de szerintem még ő is bizonytalan volt az egész sikerében, ezért is nem álltunk neki. Hosszas keresgélés után azonban találtunk egy bőrgyógyászt, aki végre hatásos kenőcsöket írt fel, és ajánlott tusolóolajat és testápolót is, ami tényleg segít.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.